FIFAX Nieuwe school krijgt naam „Jan Wouter van den Doel-school" LAATSTE NIEUWS 6 NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 april 1968 Nr. 19985 Vergadering Clir. Schoolvereniging te Zierikzee School in 't Vrije vernoemd naar de stichter ZIERIKZEE, 26-4. Op de vrijdagavond in het Herv. verenigingsgebouw gehouden vergadering van de Ver. tot Bevordering van het Christelijk Onderwijs, onder voorzitterschap van de waarnemend voorzitter, de heer T. C. Hekman, is besloten de nieuwe school aan de Raamstraat de naam „Jan Wouter van den Doel-school" te geven, als hommage aan de man die in zijn leven - met name als voorzitter van het school bestuur - zijn beste krachten voor het hijzonder onder wijs heeft gegeven. Tevens werd besloten t.z.t. de te restaureren school in 't Vrije, te vernoe men naar de oprichter jhr. Johan Louis de Jonge. Mitsdien wordt de naam van deze school: „Johan Louis de Jonge school". By de bestuursverkiezing was met name belangrijk dc vervulling van de voorzittersvakature (krach tens de statuten wordt de voorzitter rechtstreeks door de algemene verga dering gekozen). In de vakature, ontstaan door het overlijden van de heer Van den Doel, werd gekozen de heer A. J. van den Hoorn, internist van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Na opening op de gebruikelijke wijze, sprak - na een werkomst- woord - de voorzitter de wens uit dat de gelden spoedig beschikbaar zullen komen om tot restauratie over te gaan, zodat gedoceerd kan worden in een gebouw de naam school waardig. De voorzitter her dacht hierna persoon en werk van de overleden voorzitter de heer J. W. v. d. Doel. herinnerend aan diens inzet voor het christelijk onderwijs. Te zijner nagedachtenis nam de ver gadering staande enkele ogenblik ken stilte in acht. Wat betreft de verbinding van de naam van de overleden voorzitter aan de Raamstraat-school, deelde de voorzitter mede van vele zijden hierover benaderd te zijn, ook bui ten de eigen kring van het christe lijk onderwijs. Hij meende dat van de vernoeming door het overgrote deel van de Ziorikzeese bevolking met voldoening zal worden kennis genomen. Hetzelfde geldt voor de tweede grote figuur in de 100-jarige geschiedenis van do school, de op richter jhr. Johan Louis de Jonge, een groot ijveraar voor het christe lijk onderwijs, dat in die tijd moed en offers kostte. Christelijk onderwijs De voorzitter wees verder op de betekenis van christelijk onderwijs, dat te geredelijk als „gewoon en van zelfsprekend" wordt aanvaard. Ge let op de in de vorige eeuw gevoer de strijd, is dit evenwel niet het ge val. Hij onderlijnde de noodzaak dat de huidige generatie de taak voort zet en zowel in het oude als in het nieuwe, het goede, ware en schone te zoeken, d.w.z. geen intellectualis me en geen naturalisme, maar het christelijk evangelie, dat - hoe men er ook over denken mag - als bol werk mag gezien worden tegen een KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De heer J. B. Din- kla heeft op een buitengewoon con gres van de Algemene Bedrijfsbond Voedings- en Genotmiddelen in Am sterdam het voorzitterschap over gedragen aan de heer Ch. Nordberg, die meer dan twintig jaar penning meester van de bond is geweest. UTRECHT. De Nederlandse reis bureaus zijn over het afgelopen win terseizoen zeer tevreden. De win tersportgebieden (speciaal Oosten rijk en Zwitserland) trokken ruim 15 procent meer liefhebbers dan het vorig jaar. KESTEREN. De 62-jarige brom fietser A. Hermsen uit Opheusden is op een niet-beveiligde overweg in de Betuwse gemeente Kesteren door een trein gegrepen. Hij was op slag dood. De trein Gel derm al sen-Nijme gen had door het ongeval drie kwar tier vertraging. DEN HAAG. De gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst van Den Haag heeft voor het ver voer van te vroeg geboren babies en van pasgeboren babies die in het ziekenhuis moeten worden opgeno men, de- beschikking over een nieu we elektrische transportcouveuse. BREDA. In het Hollandsch Diep is drijvend aangetroffen het lijk van de 19-jarige mej. E. J. M. C. Hop staken uit Roosendaal, een der slachtoffers van het vreselijke ver keersongeluk op de Moerdijkbrug op 26 maart jl. SCHIPHOL. De minister van eco nomische zaken, mr. L. de Block, te rug van zijn vierdaagse bezoek aan de V.S., heeft op Schiphol verteld hoe hij hoopt op een hernieuwde opleving van Amerikaanse investe ringen in de E.E.G. en speciaal in Nederland door middel van nieuwe vestigingen. GRONINGEN. Van de 63 perso neelsleden van de N.V. De Arbei derspers te Groningen, die in ver band met het sluiten van de druk kerij met ingang van heden (maan dag) zullen aflvloeien. hebben 47 voor hun vertrek weer werk gevon den. meestal in het eigen beroep. ROTTERDAM. De te verwachten stijging van het aantal metroreizi gers en het ontbreken van reserve- materieel voor de Rotterdamse me tro heeft het college van b. cn w. van de Maasstad doen besluiten de gemeenteraad om goedkeuring te vragen voor de aankoop van 16 nieu we trijtuigen. Met deze aanschaf zal een bedrag van bijna 13 min. gulden gemoeid zijn. OOSTERWOLDE. Tengevolge van een verkeersongeval is zaterdagmid dag de 74-jarige R. Dijkstra uit Oos- torwoldc om het leven gekomen. toenemende ontkerstening ook in Nederland. De financiën De penningmeester, de heer S. de Vlieger, gaf hierna een toelichting op de balans en de exploitatiereke ning van zowel de lagere als de u.l.o.-school. De balans van de ver eniging sluit in ontvangsten en uit gaven met een totaal van f 126820,26. De exploitatierekening toont in ont vangsten en uitgaven een bedrag van f 5634,35. Wat betreft de exploi tatierekening van de beide scholen, stipuleerde de penningmeester dat een deel door het rijk en een deel door de gemeente wordt betaald. Getracht moet worden hierin even wicht te vinden. Voor de u.l.o. (wordt mavo) komen per 1 augustus de sa larissen van het personeel voor re kening van het rijk. De vakleer krachten komen voor rekening van de gemeente, evenals het onderhoud van de gebouwen en leermiddelen. De vorig jaar gemaakte jubileum- kosten konden worden gedrukt door talrijke giften. Een kascommissie bestaande uit de heren Briemer en J. C. van Be- veren zal later rapport uitbrengen over de financiële stukken. In af wachting daarvan werd de pen ningmeester voorlopig décharge ver leend. Jaarverslagen De jaarverslagen van de beide schoolhoofden werden goedgekeurd. De heer J. C. Spaans deed medede ling over de z.g.n. Uniecollecte, waarvan in toenemende mate scho len in het buitenland gaan profite ren. Te Zierikzee bracht de collecte ditmaal op f 1750,60. Na een bepaal de afdracht komt een restbedrag be schikbaar voor de drie scholen te Zierikzee. Een scholenfonds is voor bepaalde gevallen wel gemakkelijk. Uit de vergadering werd geatten deerd op de wijzigingen, die zijn te vernachten m.b.t. de Uniecollecte. Een systeem van vaste contribuanten zal worden ingevoerd. De ingezamel de gelden krijgen de volgende be stemming: 10 voor de propaganda, 20 u/o voor het binnenland (b.l.o.- scholen) en 70 °/o voor het buitenland Zijn er bepaalde behoeftpn, dan moe ten de scholen bij de Unie gelden aanvragen. Een reservering tevoren, zoals tot dusver het geval, zal er dan. niet meer zijn. Verkiezing vice-voorzitter Na herhaalde stemmingen werd in de vakature. ontstaan wegens be danken van de vice-voorzitter de heer A. Jonker, voorzien door ver kiezing van de heer A. P. v. d. Mark. De voorzitter sprak zijn spijt uit over hei feit dat de heer Jonker voor zijn funktie moet bedanken cm gezond heidsredenen. Tien jaar heeft hij het vice-voorzitterschap bekleed. De heer Hekman dankte hem voor de liefde en toewijding in deze funktie aan de dag gelegd. De aftredende be stuursleden de heren Goudzwaard, Van Beveren en De Vlieger werden bij akklamatie herkozen. De pen ningmeester gaf hierna een toelich ting op de financieringstechniek voor de bouw en restauratie van de scho len. Het verschil tussen de werkelij ke kosten en de gelden, die terugbe taald worden door de gemeente, moe ten uit eigen middelen worden gefi nancierd, Besloten werd daarom de contributie van f 1,- op te trekken tot f 2.50. Tot slot werd een forum gehouden, waarop wij nog nader te rug komen. Ds. P. op de Velde sloot de geanimeerde vergadering. Jhr. Johan Louis «le Jonge Jhr. Johan Louis de Jonge, de oprichter van de Chr. Nat. School te Zierikzee in 1867, werd op 21 januari 1826 ie Zierikzee geboren. Hij was wethouder en lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal. Ook zijn echtgenote was een „de Jonge", afkomstig uit Middelburg. Haar vader was jhrBonifacius, geboren te Zierikzee. Hij was medicus. Ook de vader van Johan Louis (1795-1864) was wethouder van Zierikzee. Johan Louis over leed op 12 juli 1887 te Frie- drichroda. - Johan Louis had vijf dochters (en een zeer jong overleden zoon), waarvan er één gehuwd was met ds. Bas- tiaan van Schelven (1847-1928) Het is niet wel bekend of hier nog nakomelingen van zijn. Johan Louis had verder een jongere halfbroer Willem Adriaan (1847-1890), substituut officier van justitie te Zierik zee. Een dochter van hem is de bekende jkvr. drC. M. de Jonge (geb. 1886), oud-direc trice van het Centraal Muse um te Utrecht. Zij het hoog bejaard is zij nog altijd actief en bezig een boek te schrijven over antieke tegels. Ook tweede Rotterdamse meisje gevonden ROTTERDAM. 29-4. Heden (maan- dag)morgen om 7.40 uur is in de Nieuwe Maas te Rotterdam ter hoog te van de Parkhaven het stoffelijk overschot gevonden van de 7-jarige Anneke van Hulst, die sinds vorige week zondag werd vermist tezamen met haar vriendinnetje Maria Louise van Heuzen. Haar lijkje werd gister morgen langs de Nieuwe Maas aan getroffen. Van middag zal op de be graafplaats Crooswijk sectie plaats vinden. Vooralsnog neemt de politie aan dat de meisjes te water zijn ge raakt en verdronken. Er is geen en kede aanwijzing dat misdrijf in het geding is. Harttransplantatie in ziekenhuis te Parijs PARIJS, 29-4. Ook in Frankrijk is een harttransplantatie verricht en wel in het ziekenhuis „Lapitie" in Par(js. De man die een nieuw hart kreeg, is de 66-jarige vrachtrijder Clovis Roblain. De operatie begon zater dagavond 27 april om 10 uur en duurde tot zondagmorgen 4 uur. De operatie is uitgevoerd door professor Christian Cabrol en profes sor Gerard Guiraudon. De hele ope ratie heeft niet tot zondagmorgen 4 uur. maar tot 7 uur geduurd. De ei genlijk transplantatie begon zater dagavond om halt elf en duurde tot zondagmorgen 4 uur. Het hart i9 afkomstig van een 23- jarige man, die geopereerd was aan zijn hersens. De dood van deze man werd vastgesteld door de afdeling neurochirurgie van het ziekenhuis nadat de chirurgen verscheidene en cefalogrammen hadden bestudeerd. Vliegtuigongeluk BEAUMONT (Texas), 28-4. Zes le den van de atletiekplceg van een technische hogeschool te Beaumont zijn zondagochtend om het leven ge komen toen hun vliegtuig neerstort te. Ook de piloot verloor het leven. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 29-4. Aangevoerd totaal 1413 stuks vee, t.w.: 1054 run deren en 359 varkens. 'Prijzen per kg: slachtrunderen prima f 4.80-5,10, le f 4,20-4,60, 2e f 3,85-4,05, 3e f 3,75-3,85; stieren f 4,10-4,60; worstkoeien f 3,40-3,65; slachtvarkens le f 2,05-2,08, 2e f 2,01- 2,03, 3e f 1,95-2,00; slachtzeugen f 1,55-1,65; zware varkens f 1,80-1,85. Runderen: aanvoer kleiner; han del kalm; ruim prijshoudend. Var kens: aanvoer korter; handel kalm; prijshoudend, behalve slachtzeugen en zware varkens, welke iets lager Advertentie Wenst U hogere rente? Kom eens praten! een Een aantrekkelijke rente op aantrekke lijke voorwaarden: 4% (zes maanden opzegging) 5% (twaalf maanden opzegging) (twee jaren opzegging) SPORTBERICHTEN P.V. „Gevleugelde Vrienden", Zierikzee Wedvlucht vanuit Baumetz, af stand 179 km. Gelost om 7 30 uur. Aankomst le duif 9.21 uur. Deelna me 265 duiven. H. Merle 1, 20. 24. 31. 39; Feleus- Westenbrugge 2, 3, 10, 11. 13, 29; J. van Westenbrugge 4; J. Kaaisteker 5. 8. 38; Gebr. Wesdorp 6, 17, 23, 25, 28, 36, 45, 51; J. Snijders 7, 19. 35; W. Blom 9. 14. 47, 54, 59; F. D. Hille- brand 12, 37, 44, 46. 49; N. Scherpe- nisse 15, 33, 56; T. Gieskes 16; J. C. Wesdorp 18, 60; J. Berrevoets 21. 42; A. C. Stoutjesdijk 22, 43. 57, 65; Ha- gesteijn-Hoek 26, 53; A. Ravia 27, 62; W. den Boer 30, 34. 41, 55; K. Bou- man 32; C. Kristalijn 40, 52; M. Wes dorp 48, 67, 64; L. Heijboer 50, 61, 63; C. Stoutjesdijk 58. Vrijdagavond inkorven voor Cler mont van 18.30 tot 19.30 uur. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 28-4. De cijfers van de sporttoto van het afgelopen weekeinde (no. 43) zijn: aantal deel nemers 530.624, totale inleg f717.273, beschikbaar voor prijzen f 236.700, waarvan voor del ste prijs f 130.185. voor de tweede f 78.010 en voor de derde f 35.505. Zondagavond hadden zich al 18 deelnemers bij de sport toto aangemeld met 13 juist voor spelde uitslagen. De Canadese politie heeft bij een inval in een drukkerij te Montreal valse reischeques op naam van Ame rican Express met een nominale waarde van zes miljoen dollar ge vonden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Haulenvijk: J. G. Barnhorn, kand. te Sassenheim, die bedankte voor Suawoude. Geref. Kei-ken Vrijgemaakt Beroepen te Avereest-Dedemsvaart te Kornhorn-Marum: R. F. Urban, kand. te Drachten; te Loosdrecht: J. Verhoeff te Vroomshoop. Aangenomen naar Rijnsburg (2e zend. pred. op Curacao): T. O. G. M. Bosma te Waardhuizen die bedankte voor Rotterdam-zuid. Patiënt overleden na levertransplantatie SYDNEY (Australië). 27-4. De 45- jarige Allen Griffith, die dinsdag in de eerste operatie van deze soort in Australië een nieuwe lever kreeg, is zaterdag in het ziekenhuis van Syd ney aan een nieraandoening over leden. Boer op Sicilië vergiftigt arbeiders PALERMO (Sicilië), 27-4. Een 73- jarige Siciliaanse boer is vrijdag gearresteerd wegens het. vergiftigen van vijf landarbeiders. Volgens de poliite bekende Salva- tore la Fata landbouwvergif te heb ben gemengd door olijfolie die de arbeiders bij de lunch gebruikten. Hij had ruzie met een van hen. Arabische terroristen gedood bij vuurgevecht TEL AVIV, 27-4. Een groep van zes terroristen van de „EI Fatah" is door een Israëlische patrouille ge dood, heeft een Israëlische leger- woordvoerder meegedeeld. Het vuur gevecht speelde zich af in de woes tijn bij de Israëlische oase Beer Orah 20 km ten noorden van Eilath. De terroristen waren gewapend met ba zooka's en een groot aantal grana ten op weg om sabotage in Israël te bedrijven. Van de Israëlische pa trouille werd niemand gewond. Advertentie \Perstopt? Telefoon (01110)2310 Giro 18770 ELKE DROGIST HEEFT HET I Met ezel en hond van Spanje naar Nederland SCHIPHOL, 27-4. Welgemoed de Donkey serenadeneuriënd is de 23-jarige student van de economi sche hogeschool te Rotterdam, Tom Theunissen uit Geldermalsen per Iberia-vliegtuig van Schiphol naar Sevilla in Spanje vertrokken om vanuit het in Zuid-Spanje gelegen Jerez de la Frontera (niet ver van Cadiz) op 8 mei te beginnen aan een monstertocht par ezelkar over een afstand van 3100 km. door Spanje, Frankrijk ën België naar Amster dam. Hij rekent op een reis, die vijf maanden zal duren, want de ezel, die hij in Spanje nog moet kopen zal naar ezelkenners hem hebben verzekerd zelfs al is hij weinig kop pig toch weigeren meer dan gemid deld 20 km. per dag af te leggen. Het avontuur is voortgesproten uit een studentikoze weddenschap. Geeft Tom halverwege de brui aan de onderneming, dan zijn alle kosten voor zijn eigen rekening (beter ge zegd die van zijn papa), anders wordt de rit volledig betaald door zijn broer, die in Amsterdam be drijfsleider is van een sherry-bodega en die over een half jaar hoopt de met evenveel stof als eer beladen ezelkar in een nieuw etablissement in de Jordaan te pronk te rellen. De Schouteen-Duiuelandse Korfbal Bond bestaat dit jaar 40 jaar. Dezer dagen Is ook de zomercompetitie weer van start gegaan. Op bovenstaande foto het team van het in de le klasse debuterende „AU Ready" uit Zierikzee dat de competitie begon met een kleine 4-6 nederlaag tegen SKNWK. Staan de van links naar rechts: H. Vermeule, O. Huitema, A. J. Hage, A. C. H. Wurth, M. Kloet en J. J. ViergeverZittend van links naar rechts: N. T. Overbeek-Bouwman; A. J. Hage, C. Kloet-van Nieuwenhuize, E. M. Hage, J. A. Krynse Locker-van der Weel en E. Kort-Boot (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Geslaagde uitvoering zangvereniging Scharendijke Door bepaalde omstandigheden, w.o. ziekte van de dirigent, gaf de chr. gem. zangvereniging „Sursum Corda" vrijdagavond jl. in het Ger. Jeugdgebouw onder goede belang stelling een verlate uitvoering. De kortelings benoemde voorzitter, de heer J. van Iwaarden, heette in het bijzonder welkom de heer J. N. Vier gever, die vanaf de oprichting in 1946 het voorzitterschap heeft be kleed. Voor het vele stuwende werk werd de heer Viergever dank ge bracht. Jammer is het, dat laatstge noemde wegens gezondheidsredenen Advertentie Een prachtig verzilverd room- stelletje of bonbonschaaltje geeft gezellige uurtjes extra glans. Maakt een gastvrouw een tikkeltje trots misschien. Op hem die het gaf. roomstelletjes vanaf f 35,— bonbonschaaltjes vanaf f 15,— Ot (Twaalf apoetêlen firma c. van Tilburg oen bóer Havenplein 6 - Zierikzee - Tel. 2738 Kon. Julianastraat 35 - Bruinisso AMSTERDAM. Drie mensen zijn zondagmiddag op de kermis op de Nieuwmarkt in' Amsterdam gewond toen een wagentje van de rupsbaan, waar zij met nog twee anderen in zaten, losraakte en uit de rails vloog. Gewonde man blijkt te zijn beroofd DEN HAAG. 27-4. Het blijkt dat de 43-jarige' bloembinder W. B„ die woensdagmorgen zwaar gewond en letterlijk badend in het bloed werd aangetroffen in een urinoir op het Vaillantplein in Den Haag, inderdaad beroofd is en wel van een bedrag van 75 gulden. Dit kwam vast te staan, nadat rechercheurs de man kort verhoord hebben. Het was de eerste maal dat zij mqt het slacht offer konden pralen, want zijn won den hadden dit tot dusverre onmo gelijk gemaakt. De toestand van de bloembinder is nog ernstig. Hij heeft hoofdwenden en inwendig letsel. Koningin Juliana bezoekt Limburg DEN HAAG, 27-4. H.M. dc Konin- gin is voornemens op donderdag 27 juni aanstaande een bezoek aan Limburg te brengen. Het program ma zal onder meer omvatten een bezoek aan Venray. waar de konin gin het cultureel centrum zal bezich tigen en aan de inrichting voor zwakzinnigen „Maric roep aan" te Ottersum. de werkplaats voor jon gens van de Sint Augustinusstieh- ting te Gennep. Zoals reeds eerder werd meegedeeld zal de koningin 's middags de nieuwe fabrieken van de D.A.F. te Born officieel openen. Het koninklijk palcis op ile Dam (Amsterdam) AMSTERDAM. 27-4. Hel kqfcink- lijk paleis op de Dam in Amsterdam zal na 1 mei cn tot eind september iedere woensdag van 10 uur 's mor gens tot vier uur 's middags voor het publiek te bezichtigen zijn - al thans de statievcrtrekken. Dit kan weer omdat de restauratie die in I960 begon - de interne restauratie - vrijwel gereed is. Voordien waren de gevels gerestaureerd. zijn functie heeft moeten neerleg gen. De heer Viergever voornoemd werd tot erevoorzitter benoemd. Na mens de afd. Zeeland van de Bond van Chr. Zang- en Oratoriumver enigingen werd de heer Viergever de zilveren bondsspeld uitgereikt. Namens „Sursus Corda" ontving de heer Viergever het ere Liddiploma. Mevr. Viergever werd bedacht msi een bloemenattentie. De heer J. N. Viergever dankte voor alle vriende lijke woorden aan zijn adres gericht. Zoveel als in zijn vermogen ligt zal hij de zangvereniging met zijn ad viezen blijven bijstaan. Onder haar dirigent, de heer Jae. Schouls uit Zierikzee, gaf het koor daarna een zevental nummers ten gehore en het moet gezegd worden, dat de uitvoering van goede kwali teit was. Toneelstuk Een bijzender spannend toneelstuk „Wij weten niet alles" werd in drie bedrijven voor het voetlicht ge bracht. Jammer, dat door familie omstandigheden een speelster op het •laatste moment vervangen moest worden. Spelers en speelsters met regisseur, de heer P. Heijboer, als mede de dirigent ontvingen allen een attentie. De voorzitter wekte zang- lustigen op de gelederen van het zangkoor te versterken. Aanvulling van leden kan thans goed gebruikt worden. De verloting was wederom een succes, zelfs zo, dat er loten tekort waren. Een taart werd daarom op Amerikaanse wijze verkocht. DODELIJKE ONGELUKKEN ZEVENAAR. De 24-jarige mevr. B. Jacobs-Regtering uit Ede is om het leven gekomen toen de auto, die door haar man bestuurd werd, geen voorrang kreeg van een andere auto op het kruispunt Didamseweg-Oost- einde in Zevenaar. Zij werd door de botsing door de voorruit geslagen en overleed op weg naar een zieken huis. Twee inzittenden van de an dere auto werden ernstig gewond. TILBURG. In een ziekenhuis te Tilburg is overleden de 65-jarige P. Hendriks uit die gemeente, die in zijn woonplaats zeer ernstig gewond werd toen hij met zijn bromfiets om ver werd gereden door een auto. HETEREN. De achtjarige jongen J. Lankhorst uit het Betuwse Hete- ren is verdronkeh toen hij aan het spelen was in een pas gegraven drie meter diepe put viel. De put, vlakbij de Olie-akker, was daar gegraven ter ontlasting van het grondwater ontstaan bij de werkzaamheden aan een nieuwe verkeersbrug. De jon gen zag geen kans tegen 'de steile kant van de diepe put op te klim men. WARNSVELD. De negenjarige Willem A. van der Hoek uit Warns- veld is zaterdagmorgen door de aan hangwagen achter een landbouw trekker overreden en om het leven gekomen. Met twee andere kinderen mocht hij op de trekker meerijden. Om een duif te grijpen. die op de weg zat, was hij van de trekker ge sprongen. H- viel en kwam met zijn hoofd onder een van de wielen van de met melkbussen geladen aan hangwagen .Hij was op slag dood. BIERVLIET. Op de provinciale weg Breskens-Terneuzen ter hoogte van Biervliet is een personenauto, waarin het echtpaar Blanke uit Den Haag zat, met grote snelheid achter op een zandauto gereden. De 37- jarige echtgenoot J. P. Blanke werd zwaar gewond in het ziekenhuis te Temeuzen opgenomen. Het echtpaar heeft vier kinderen. MAASTRICHT. De 11-jarige Hu- bertus Verjans uit Maastricht is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Op de Tongerseweg in Maastricht liep hij plotseling de rij baan op en werd hij aangereden door een auto bestuurd door een 19-jarige studente uit hel Belgische Lanldiaar. BUSSUM. Bij een auto-ongeluk, dat. op de Lage Naarderweg in Hil versum plaats vond is de 27-jarige T. M. de Jong uit Hilversum omge komen. De twee andere inzittenden van de auto, die door de heer de Jcng werd bestuurd, zijn 29-jarige echtgenote mevr, B. Ch. de Jong-H. cn haar vriendin de 27-jarige mevr. J. G. van Ek uit Weesp, weiden ern stig gewond. LOSSER. De zevenjarige Jolanda Grevinga uit Losser is in haar woon plaats beklemd geraakt tussen een achterwiel van een lichte vrachtwa gen en het wegdek en later aan de daarbij opgelopen verwondingen overleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3