Complex nieuwe bejaarden woningen te Oosterland gereed ZIERIKZEE BUJFT IN DERDE KLASSE STREEKNÏEUWS Philip Blaiberg achter het stuur Veiligheidsraad vraagt Israël om parade in Jeruzalem af te gelasten Groene Kustweg-conferentiegangers maakten een vaartrip Moderne houw op initiatief van Stichting Woningen- en Woongebouwen voor Bejaarden op Sch.-Duiveland DUIVELAND. 27-4. Te Ooslerland zün de eerste bejaarden woningen, gebouwd voor de Stichting Wonin gen en Woongebouwen voor Be jaarden op Sohouwen-Duiveland, gereedgekomen: negen stuks aan de Steengrachtstraat en veertien aan het Hofplein, totaal dus drie-en- twintig nieuwe woningen speciaal voor bejaarden. De nieuwe huizen vallen cp door een vriendelijk en prettig uiterlijk. Aan het Ooster- landse Hofplein is het complex ge groepeerd in hoefijzervorm om een terrein dat reeds als gazon is inge zaaid. De te Oosterland gereedgeko men bejaardenwoningen zijn de eer ste resultaten van een bouwstroom die in totaal hcnderd-twee-en-veer- tig woningen, verdeeld over een aantal gemeenten op Schouwen-Dui- veland, gaat opleveren. Het was een bijzonder verheugd echtpaar Oudshoorn-v. d. Schoor dat vrijdagmorgen uit handen van Duivelands burgemeester A. A. van Eeten, voorzitter van de Stichting, een zijden rood-wit-en-blauw lint kreeg aangeboden met daaraan be vestigd de huissleutel van hun fraaie nieuwe, gezellig ingerichte woning nummer vier, cp de hoek van het Hofplein. De oplevering van het eer ste complex ging namelijk met enige plechtigheid gepaard, in aanwezig heid o.a. van de heer Kaland. lid van Gedeputeerde Staten, de in het Stichtingsbestuur zitting hebbende burgemeesters van Schouwen-Duive land wethouders en secretaris van de gemeente Duiveland, vertegen woordigers van het aannemingsbe drijf de firma Den Hartogh en de architect de heer Roelants uit Ha- zerswoude. Staande voor het complex nieuwe woningen releveerde de heer Van Eeten het feit dat de in uitvoering zijnde (tweede) bouwstroom Ooster land 23 bejaardenwoningen heeft opgeleverd, Nieuwerkerk kreeg er reeds dertien maar daar komen er nog veertien bij, dus voor de ge meente Duiveland totaal 50 bejaar- denwoningen. De woningen te Oos terland .waarvan er inmiddels vier zijn ingericht en bewoond, zijn reeds geheel toegewezen en ook door de betrokkenen aanvaard. Er bestaat, aldus burgemeester Van Eeten. grote tevredenheid over de afwerking van de huizen en de bij de bouw ge bruikte materialen. „De Stichting aanvaardt de wo ningen dah ook met blijdschap, we zijn zeer tevreden met deze tweede bouwstroom maar zullen ook graag een dorde gaan plegen", aldus de heer Van Eeten. Nadat mevrouw Oudshoorn ver volgens een voorjaarsbouquet in De uitslag luidt ais volgt: B. de Ruiter l, 18, 30; T. M. Dalebout 2, 20, 25, 26; C. J. Bolle 3, 6, 11; J. Quist 4, 9, 10, 31, 38, 39; A. J. IJze len berg 5, 33, 34; C. Zandijk 7, 5, 16, 17, 24; P. Steketee 8, 13, 14, 22; J. de Jonge 12, 27, 28, 37, 40; B. Schot 19. 23; J. Folmer 21, 32; C. Bal 29,36; J. Bal 35. Uitslag van dé junioren: A. Dorst 1, 4; J. Jumelet 2, 3, 7, 9; J. van Bo ven 5, 8, 10; Kik 6; v. Kooten 11. Restant wedstrijd Zierikzee—Alliance werd 2—2 Wat heel Zierikzee vurig heeft ge- hoopt, maar waar slechts weinigen in hebben geloofd', is in de nog res terende vijf minuten welke nog van deze wedstrijd' 'moesten worden ge speeld, gebeurd. Tot igrote vreugde van allen die Zierikzee een warm hart toedragen zijn de rood-zwarten er in geslaagd de 2-1 achterstand nog in een gelijk spel om te zetten, waardoor zij haar plaats in de 3de klas veilig kon stellen. Na de scheidsrechtersbal op 't middenveld nam Zierikzee direct het heft in han den. Een vrije trap van even buiten het strafschopgebied werd door de muur gestuit. Direct daarna schoot Th. Klink rakelings naast, gevolgd door een kopbal van Hogerheijde over de lat. Terwijl de tijd langzaam maar zeker verstreek wierpen de ZierLkzee-spelers zich met volle overgave in de strijd om de reddende gelijkmaker te kunnen scoren. Toen er bijna vier minuten waren ver streken brak het verlossende ogen blik aan. Nadat verschillende spe lers van de thuisclub op een verde diger van Alliance hadden gescho ten 'kreeg Henk Vermeulen op de rand van het strafschopgebied het leder in zijn bezit. Tussen een woud van benen door lost hij een harde schuiver op het doel waarbij het le der onder de tevergeefs duikende doelman van Osta door in het net verdween (2-2). De nog resterende minuut speeltijd was hierna snel verstreken en had Zierikzee in de kortste wedstrijd welke zij ooit ge speeld heeft één puntje van onschat bare waarde veroverd. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Zuid I 3e klas D: Zierikzee-Alliance 2-2 Reserve 3e klas C: Corn. Boys- METO II 1-3. Afdeling Zeeland Zondatgcompetiitie le klas: DFS-Patrij-zen 6-4; Lewed. Boys-Ranesse 1-2; Zeelandia-Noor- mannen 1-0; Domburg-Kruininaen 5-0; Robur-Groede 7-0; Luctor- Hoofdplaat 0-0. 2e klas B: Domburg II-Renesse II I-4 (Renesse II kampioen); Luctor II-DFS II 1-5; Jong Ambon II-Cort- gene 3-7. Z aterdagcompetitie le klas: Arnemuiden II-MEVO 0-5; Meeuwen II-Middelburg V 3-1 (Meeuwen II kampioen); Bevelanders -'s Heer Arendskerke 3-2; Kloetinge- Beren 6-0; Hoek-Kats 6-3; VCK- Zaamslag 3-0. 2e klas A: Brouwershaven-SKN WK 2-4; WIK-Colpl. Boys 1-0; Bruse Boys-Nieuwdorp II 1-5; Kl'oetinge III-Veere 0-2 (Veere kampioen); Middelburg VI-Oostkapelle 1-2. 3e klas A: DFS III-ZSC 6-1 (DFS III kampioen); Brouwershaven II- WIK II 3-3; Duiveland II-SKNWK II 2-2. Junioren Groep A I: Zierikzee A IIArne muiden A I 2-2; RCS A I-Walcheren A I 5-1; Vlissingen A I-Middelburg A I 3-1. Groep A IV: WIK A I-DFS A I 6-4. Groep B XI: ZSC'B I-Zomnemaire B I 3-2; DFS B I-WIK B I 0-1. Pupillen Zierikzee C I-Brouwershaven C I I-2; Zierikzee C II-DFS C I 0-7; Re- nesse C I-MEVO C I 4-1; Bruse Boys C I-DFS C II 5-1. KORFBAL S.D.K.B. le klas: SKNWK-DFS 3-3; ZSC- Brouwershaven 3-3. 2e klas A: Noad-SVOWK 5-0; Del ta II-Dosko 0-5. 2e klas B: Brouwershaven II-ZSC II 3-4; All-Ready II-Brouwershaven III 2-1; DFS II-WIK II 5-2; SKNWK II-Noad II 4-1. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht uit Gembloux (B.). Af- sand plm. 130 km. Gelost om 8 uur. Aankomst le duif 9.30 uur. Snelle vlucht met geen verliezen. HENGELEN H.S.V. Oosterschelde Onder zeer goede belangstelling en begunstigd door prachtig lenteweer vondi afgelopen zaterdag bij" „Le vensstrijd" de tweede wedstrijd van de H.S.V. „Oosterschelde" plaats. De vangst was matig, want het grootste aantal vissen was onder de maat. De uitslag was als volgt: 1. A. v. d. Welle 840 pnt.; 2. C. v. Beveren 639 pnt.; 3. B. Sdhot 498 pnt.; 4. G. T. Bakker 378 pnt.; 5. C. v. Schelven 353 pnt.; 6. M. v. Luijk 257 pnt.; 7. P. v. d. Welle 214 pnt.; 8. P. Cop- poolse 210 pnt.; 9. P. Coppoolse Sz. 207 pnt.; 10. T. Tanis 196 pnt.; 11. J. de Vlieger 182 pnt.; 12. A. Verloo 159 pnt.; 13. Fr. Timmerman 130 pnt.; 14a B. Bakker 122 pnt.; 15. M. Fi scher 82 pnt.; 16. G. Steehouwer 70 pnt. en 17. J. bij de Vaate 41 pnt. Op 23 mei zal de volgende wed strijd plaats vinden op een nader aan te duiden plaats. KORFBAL All-Ready II-Brouwershaven III 2-1 Op het sportpark „Bannink" te Zierikzee behaalden de reserves van All Ready in hun eerste wedstrijd al meteen een overwinning op Brou wershaven III. Onder leiding van scheidsrechter A. Wurth ontspon zich al direct een aardige partij korfbal, waarbij de stadsbewoners de toon aangaven. Na enkele ver geefse pogingen wist Henny Ver- kaart de rood-zwarten met een fraai doelpunt aan de leiding te brengen. Lang had de thuisclub echter geen plezier van deze voorsprong, want Harry Wesdorp maakte al spoedig na de openingstreffer gelijk (1-1). Deze stand bleef tot aan de rust ge handhaafd en ook in de tweede helft zag het er geruime tijd naar uit, dat men geen doelpunt meer zou zien. De Brouwse aanval had het tegen het goede verdedigingsvak van B. Simmers c.s. niet gemakkelijk en aan de andere kant schoten Jan Jume let, Nelly Uijl en Piet van der Schee wel vaak, doch dat leverde geen doelpunten op. Een ingeschoten bal van Jeanette Berman kwam van de rand van de korf terug, zodat ook hier geen doelpunt uit geboren werd. Vijf minuten voor het einde slaagde Piet van der Schee er echter toch in om All Ready de zege te bezorgen. Met een schot van vrij grote afstand bracht hij de stand op 2-1. Direct daarna kreeg Jan Jumelet een opge legde kans, doch hij had pech met schieten. Jumelet kreeg nog een kans, toen hij een strafworp mocht nemen, doch deze ging naast de korf. Het bleef dan ook 2-1 voor All Ready. Reisje Chr. Plattelandsvrouwenbond De Chr. Plattelandsvrouwenbond afd. Schouwen-Duivel aridmaakte één dezer dagen een trip naar de Huishoudbeurs in de RAI te Am sterdam. Na eerst gezamenlijk kof fie gedronken te hebben in Meer kerk, stapten de dames plm. 11 uur het RAI-gebouw binnen. Op deze 23e huishoudbeurs was heel veel te zien. De Huishoudbeurs „Idee 1968 stond in het teken van „de recreatie van de Ned. vrouw en baar gezm Er was een groot aantal noviteiten te zien, zovAri bij de huishoudelijke apparatuur cn de voedingsmiddelen als in de woninginrichting. Er was een groot aantal stands gegroepeeïd, gewijd aan een vorm van zinvolle vrijetijds besteding van allerlei soorten handenarbeid tot aan con kampeervakantie in Israël. En voor wie er rustig op uit wil. zonder aulo, zijn cr de charmante mrormatrices van de Ned. Spoorwegen en andere ontvangst had mogen nemen en de deur had ontsloten bezichtigde het gezelschap de zeer moderne woning, bevattende een hal, ruime woonka mer, een al even ruime slaapkamer, keuken, bijkeuken en centrale ver warming. Van het te Oosterland gebouwde type komen er (in volgorde van uit voering) 13 te Nieuwerkerk, 8 te Kerkwerve, 18 te Haamstede, 10 te Renesse, 9 te Scharendüke, 15 te Zcnnemaire, 8 te Noordgcuwe, 8 te Zierikzee, 16 te Brouwershaven en een tweede complex van veertien stuks te Nieuwerkerk. Burgemeester van Eeten verwachtte dat de gehele bc uwstrocm over ongeveer een halt' jaar gereed zal zün. De werkzaam heden vinden een goede voortgang, zedat er elke week 4 woningen zul len kunnen worden opgeleverd- maatschappijen die vele uitstapjes en reizen, zowel in Nederland als in andere Europese landen, kunnen uitstippelen. De Noordhal werd ge heel in beslag genomen door een Europese meubelshow, die een boei end overzicht gaf van de Europase meubelindustrie. In de Glazen zaal was een modeshow te zien, waarin brei- en patroonmodellen werden getoond geheel naar de mode van deze tijd. verzorgd door het dames weekblad „Prinses". Hoewel de show allereerst op vrouwen was afge stemd, werd er ook herenkleding getoond, de zg. „Fortex" modellen voor de moderne man met goede kleding. Tevens de nieuwe ideeën in stofbewerking. Omstreeks 4 uur heeft de chauffeur de dames op Schiphol gebracht, waar er ondanks het niet heldere weer toch vliegtui gen, die vertrokken en kwamen, te zien waren. Daarna via Leiden en Keukenhof gereden naar Rotterdam, waar de dames hebben genoten van een heerlijk diner. Omstreeks 9.30 uur kwam het gezelschap weer op Schouwen-Duiveland terug, na een leerzame en tevens heel' gezellige dag. Nieuwe telefoongids De nieuwe telefoongids voor het district Breda, zal een dezer dagen verschijnen. Degenen die aangeslo ten zijn ohder de woonplaatsen Roo sendaal en Zegge staan in deze gids vermeld met een 5-cijferig nummer. Dit nummer wordt edhter pas van kracht na 17 mei a.s. Tot zolang ver dient het aanbeveling de oude gids te raadplegen. ZIERIKZEE Concert Instrumentale Op donderdag 30 mei vindt het voorjaarsconcert plaats door 'de Ver eniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg, onder leiding van de dirigent Jan Out. Solistische mede werking verleent de pianist Gerard Hengeveld. Bezoek Rijkscommissie voor de Monumentenzorg Zaterdag bracht de Rijkscommis sie voor de Monumentenzorg 'een of ficieel bezoek aan Zierikzee. Het hoge gezelschap werd ontvangen door het college Van b. en w. De uit 20 personen bestaande groep van deskundigen, stond onder leiding van de voorzitter der commissie mr. S. R. Baron Bentinck. In ogenschouw werden genomen de gerestaureerde Zuid-Havenpoort, evenals de werk- zaamheden aan de Noord-Haven poort. Alle belangstelling kreeg ook de restauratie van het stadhuisinte rieur. Onder d'e aanwezige commis sieleden bevonden zich o.m. ook de secretaris-generaal mr, G. van der Flier en het hoofd van Gemeente werken te Rotterdam ir. J. C. A. Tillema. SEROOSKERKE Afsluiting wegen werkhaven Schelphoek Dezer dagen zijn de wegen naar de werkhaven de Schelphoek voor het verkeer gesloten verklaard. Op de toegangsweg zijn een hek en de be treffende verkeersborden aange bracht. Deze maatregel is (noodzake lijke) genomen i.v.m. de werkzaam heden ter plaatse en het naderend vakantieseizoen. Zoals begrijpelijk trekt de werkhaven veel belangstel ling, doch men zal de auto op het daarvoor bestemde parkeerterrein moeten achterlaten. Vergadering Sportvereniging Dezer dagen hield de sportvereni ging „Velocitas" haar voorjaarsver gadering in d'e zaal van het Dorps huis. Slechts een gering aantal leden was ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer A. W. Koppenhol, deelde tot zijn spijt mede dat we gens vertrek van enkele leden dit jaar geen deel kan worden genomen aan de korfbalcompèbitite. Wel zal worden getracht om enkele korfbal- wedstrijden te Serooskerke te kun nen spelen, hierover zal nader over leg plaats vinden. Met een pupillen achttal zal worden deelgenomen aan de kofbalcompetltie. Ook wordt weer deelgenomen aan de zomeravond voetbal. Enkele oefenwedstrijden zijn reeds gespeeld. Op donderdag 2 mei a.s. zal te Serooskerke de eer ste wedstrijd van de competitie plaats .vinden en wel Velocitas-RWS. De burgemeester van Westerschou- wen as verzocht de aftrap te ver richten. Om de zomeravondvoetbal competitie op tijd klaar te hebben zullen weer verschillende wedstrij den op het Velocitasterrein, worden gespeeld. Als leden van de elftal commissie werden benoemd de he ren A. de Blonde, B. J. Kloosterman en P. de Rijke, De heer A. de Blonde zal dit seizoen als tussen-persoon voor het Velocitas elftal optreden terwijl als aanvoerder van het elftal zal optreden de heer H. Jonker. Be sloten werd om de kleedlokalen van nieuwe kapstokken te voorzien. Na de rondvraag sloot de voorzitter, na allen een goed sportseizoen te heb ben toegewenst, de vergadering. NOORDVVELLE De alhier gehouden collecte ten behoeve van SIMAVI heeft een prachtig resultaat gehad, nl. f 136,50. Programma Koninginnedag Ook dit jaar worden er weer kin derspelen voor de schooljeugd en mogelijk voor wat ouderen gehouden op koninginnedag. 9.00 uur: Vlaghijsen en toepasselijke liederen bij de school. 9.10 uur: Versierde fietsen der kin deren. 9.30 uur: Rondgang door het dorp met versierde fitesen enz. 10.00 uur: Eerste groep kinderen dei- klassen 1, 2 en 3 zaklopen met hindernis en behendigheid. 10-30 uur: Kleuters met blokjes ra pen, krentebollen en limonade. 11.00 uur: Kinderen 4e. 5e en 6e klas. Hindernissen met behendigheid en verkleedpartij enz. 12.00 uur: Bekendmaken prijzen en verkleden en behendigheid voor groten. 13.00 uur: Einde. De festiviteiten vinden plaats op het grasveld bij de o.l.-school. HAAMSTEDE Dode vogels De Rijkspolitie te Haamstede- Burgh bekeurde een landbouwer die zijn gezaaide akkers beveiligde met een giftig bestrijdingsmiddel, het geen de dood betekende voor een aantal bergeenden, wilde eenden en wat kleinere zangers. ZONNEMAIRE Bouw bejaardenwoning vordert Met de bouw van 15 bejaardenwo ningen in Zonnemaire worden door het Aannemingsbedrijf F. den Har- tog N.V. uit 's-Gravendeel goede vorderingen gemaakt. De huizen verrijzen gedeeltelijk aan de Mar grietstraat en de Julianastraat. Wanneer de bouw over enkele maanden gerealiseerd' zal zijn, zul len de woningen wel snel in gebruik worden genomen, want de belang stelling hiervoor schijnt groot te zijn. NIEUWERKERK Rondgang „De Vier Bannen" Te ere van de verjaardag van prins Alexander maakte de wandel- vereni'giing „De Vier Bannen" onder leiding van mevr. Lodewijk, afgelo pen zaterdag een rondgang door het dorp. Aan het einde van de wande ling werden de deelneemsters en deelnemers getracteerd door de heer Felius van hotel „De Meebaal", wat door allen zeer op prijs werd gesteld. Groene Kruis-contributie omhoog De plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis" kampt momenteel met een tekert van bijna f 1300,—. Een en ander is een -gevolg van di verse kosté'nstijgingen. Vergeleken met zusterverenigingen is de contri butie aan de lage kant. Het bestuur ziet zich dan ook genoodzaakt de contributie te verhogen tot f 18 per jaar. Gezien het nuttige werk van het Groene Kruis zal dit zeker voor de leden geen bezwaar zijn. BRUINISSE V.V.V.-plattegrond Door de V.V.V. van Bruinisse is van de polder Bruinisse een platte grond samengesteld met hierin een inzet van de kom van het dorp waar op alie straatnamen zijn vermeid, met de meest belangrijke punten in de gemeente zoals politiebureau, ge meentehuis, de kerken, (het museum enz. Voor f 2,50 kan men een derge lijke kaart kopen bij de V.V.V. JOHANNESBURG, 28-4. De „Jo hannesburg Sunday Express" meldt dat Philip Blaibérg, de Zuidafrikaan- se tandarts die een nieuw hart ge kregen 'heeft, weer auto rijdt op de drukke wegen van Kaapstad en om geving. Bij Blaiberg werd 116 dagen geleden een nieuw hart ingeplant. Vrouwenver. te Serooskerke vierde eerste lustrum SEROOSKERKE. 27-4. De her vormde vrouwenvereniging „Debo ra" te Serooskerke vierde zaterdag met leden en donateurs haar eerste lustrum 'in de grote zaal van het Dorpshuis. Deze feestelijke bijeen komst stond onder leiding van de presidente, mevr. W. Linders-Tan- geman. In haar openingswoord heette de presidente in het bijzonder welkom de afgevaardigden van de verschil lende zusterverenigingen, waarna zij voorging in gebe.d en vervolgens een gedeglte voorlas uit Lucas 10. Ei' werden dia's vei*toond van Afrika en Azië en van eigen dorp. Vervol gens bracht het vrouwenkoor en kele liederen ten gehore, welke op het orgel werden begeleid door de heer J. Hanse. Een komisch toneel stuk. getiteld „Twee tantes en twee tafeltjes" weid op vlotte wijze op gevoerd. In de pauze werd getrac teerd op koffie met koek en Schouw- se babbelaars. Verder was er gele genheid tot het bezichtigen van de prachtige handwerken, die dééls verloot en deels ten verkoop werden aangeboden. In de tweede pauze werden de winnaars van de grote verloting bekend gemaakt. Tevens werd nog een drietal aardige prij zen, t.w. een vloerkleedje, een pop en een taart verloot welke respec- tielvelijk ten deel vielen aan mevr. J. Hanse-Klistalijn, de hoer P. van Popering en de heer J. de Meij. Na het zingen van Gezang 280 vers 1 en 4 door alle aanwezigen, ging de presidente voor in dankge- BRUINISSE Teraardebestellng verdrinkingsslachtoffer Zaterdagmiddag is onder grote be langstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van Jonny van Zuidland die op 9 april in de Moezel in Duitsland is verdronken. Aan de rouwdienst die aan, de begrafenis vooraf ging sprak ds. Jagersma over 2 Corinthiërs 4 16 tot hoofdstuk 5 10. Op de begraafplaats ging do minee Jagersma voor in gebed, ter wijl ide heer Riemex's alle familiele den, vrienden en bekenden dankte voor hun belangstelling, in het bij zonder ds. Jagersma voor de troost volle woerden gesproken tijdens de rouwdienst. Namens de rederij en namens de schipper werden kransen gelegd. In het Ned. Herv. Jeugd- gebouw werd de rouwdienst door ds. Jagersma besloten met het. lezen van enkele verzen uit de bijbel. Mars „Nu met Hope" Evenals vorige jaren zullen ook dit jaar met koninginnedag weinig alc- tiviteiften op Bruinisse zijn. Het vo rig jaar opgerichte jeugdcomité heeft tot dusver geen programma bekend gemaakt voor a.s. dinsdag. Wel zal de muziekvereniging „Nu mét Hope" een rondgang dooi- het dorp maken, om de stilte die er is, nu de mossel- se hippers weg zijn om zaad te vis sen, een beetje te verbreken en en kele opgewekte klanken te laten ho ren. bed. Met een dankwoord aan allen die spontaan hadden medegewerkt om dit feest tot een goed geslaagd geheel te ma'ken, besloot zij deze avond. AGENDA Maandag 29 april Zierikzee Mondragcn, 8 uur, slotavond „pasto rale gesprekken". Jeugdgebouw Visstraat, 8 uur. con- t«ctavond U.V.V. Noordgouwe 7.30 uui\ vergadering afdeling Noord- gouwe e.o. Ned, Bond van' Platte landsvrouwen. Dreischor Flaatsenhuis, 7.30 uur. vergadering gemeenteraad Brouwershaven. Dinsdag 30 april St. Philipsland 2.30 uur start puzzelrit M.A.C. Woensdag 1 mei Voormalige modevakschool Cornella- stichting. Tentoonstelling Welfare- stukken. 8 uur. Donderdag 2 mei Zierikzee. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. 8 uur, jubileumviering Hervormde V rou wenveren igi ng. Vrijdag 3 mei Zierikzee Huis vén Nassau (Graanbours). 8 uur, mei-viering P.v.d.A, HAAMSTEDE Zilver voor J. L. Zyla Burgemeester H. P. Everwijn van Westerse houwen heeft vanmorgen de ere-medaille in zilver, behorend bij de Oide van Oranje Nassau uit gereikt aan de heer J. L. Zijta. mo lenaarsknecht in dienst van de heer W. D .Dijkman te Haamstede. De plechtigheid vond plaats ten huize van' de werkgever van de heer Zijta. Demonstratie Spaanse arbeiders te Amsterdam AMSTERDAM. 27-4. Naar schat- ting tweehonderd vijf tig in ons land werkzame Spanjaarden hebben za terdagmiddag in Amsterdam een de monstratieve optocht gehouden te gen het dictatoriale regiem in hun land. De betogers, mannen, vrouwen en' kinderen, verzamelden zich bij de Dokwerker op het J. D. Meyerplein en trokken vervolgens naar het Spaanse consulaat aan' de Oranje- Nassaulaan. NEW YORK, 28-4. De Veiligheids raad heeft zaterdagavond eenstem mig een beroep op Israël gedaan de voorgenomen militaire parade in Je ruzalem, donderdag a.s., niet te la ten doorgaan. De raad vroeg secretaris-generaal Thant verslag uit te brengen over de uitvoering van d'e resolutie. De Is raëlische vertegenwoordiger, Yosef Tekoah, verklaarde 'echter onmid dellijk dat Israël de resolutie naast zich neerlegt omdat het hier gaat om een zaak die onder de bevoegdheid van zijn regering valt. „De viering (van het 20-jarig be staan van de Joodse staat) in het verenigde Jeruzalem gaat door", al dus Tekoah, die de raad aanviel om dat deze wel kritiek heeft op „een parade van 45 minuten" maar niets heeft gedaan om een einde te maken aan de al 20 jaar durende vijand schap der Arabieren. De Veiligheidsraad zal woensdag - aan de vooravond van de militaire parade - opnieuw bijeenkomen om de kwestie te bespreken. Verrassingen te Veere en Kortgene (Van onze verslaggeefster) ZIERIKZEE, 27-4. De Groene Kustwegccnferentie te Zierikzee is vrijdag afgesloten met een uitstapje naar Veere en ook ever dit deel van de conferentie kan de organisatie voldaan zün. De trip was in het 3- daags programma opgenomen om de internationale V.V.V.-mensen iets te tonen van de nieuw aan de Groene Kustweg-route toegevoegde streek. Zeeland heeft zich van zün mooiste kant laten zien en dat kwam niet in de laatste plaats door het fraaie zo merweer dat het in dit jaargetijde extra-groene Zeeuwse land goed tot zün recht deed komen. Met het R.T.M.-toeristenschip „Schouwen-Duiveland" werd 'het ge zelschap naar Veere gevaren. Het Veerse Meer lag er wat stil en ver laten bij en om de gasten een idee te geven hoe het hier in het seizoen toegaat, gaven waterskiërs een de monstratie van deze sport. Tijdens de vaartocht bood de voor zitter van de conferentie het Groene kustweg-bord met het bekende drie tand-vignet aan aan de nieuwe voor zitter van de provinciale V.V.V. in Zeeland, de heel- mr. E. Wage. Het berd zal aan het begin van de Zee- landbrug. aan de Zierikzeese zijde worden geplaatst. Aan de Noord-Be- velandse zijde is al een dergelijk bord. In Veere aangekomen was de burgemeester van het schilderachtige stadje, de heer A. de Kam, ter ver welkoming aanwezig. Met een deel van het gezelschap maakte hij een rondwandeling langs de historische gebouwen. Intussen speelde het ca rillon ter gelegenheid van de bezoe kers toepasselijke liederen zoals de Groene Kustweg-mars, binnen- en buitenlandse volksliedjes. Naar Delta-Marina Met autobussen ging de reis nu verder en het volgende doel was de jachthaven van Kortgene waar 'in café-restaurant „Delta-Marina" een laats ie stop werd gehouden. Hier wachtte een byzondere ver rassing. Twee charmante Ilcllandse kaasmeisjes serveerden „aangeklede" stukjes kaas. Burgemeester Nauta dankte de or ganisatoren hartelijk voor deze on verwachte surprise. Deeigenaar van Delta-Marina, de heer Bremer, ont ving uit dank voor zijn bemoeienis sen en goede zorgen het fotoboek „De Groene Kustweg". De voorzitter zei verder getroffen te zijn door de schoenheid van Zeeland en na deze tocht pas goed te beseffen welk een belangrijk deel met deze provincie aan de Groene Kustweg is toege voegd. Op de Nieuwe Haven te Zierikzee. het eindpunt van de reis, volgde een hartelijk afscheid tussen de confe rentiegangers waarvan een deel reeds dezelfde dag weer naar hun land terugkeerde. De kaasmeisjes actief in „Delta Marinate Kortgene, tijdens de ontvangst van de Groene Kustweg-conferentiegangers. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2