DE ZIERIKZEESCHE COURANT Slapen alleen is nog geen uitrusten. Vier doden bij auto-ongelukken „Armenmars" naar Washington Dode en negen gewonden bij botsing C. W. JONKER Honger in Ecuador BETOGINGEN IN VELE STEDEN VAN DE WERELD Uiterst rechtse N.D.P. maakt winst in Baden Würtemberg Stoffelijk overschot van verdwenen Rotterdams meisje in de Maas gevonden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 april I960 124ste jaargang Nr. 19985 WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman 6 Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 7,15; per maand I 2,38. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 16 cent pei mm; „Succesjes" (max. 4 regels) I 1,25 per stuk. In dit Dammer: Namen voor beide Clir. scholen te Zierikzee NEW YORK, 28-4. In vele steden in de gehele wereld zijn zaterdag weer cm allerlei redenen betogingen gehouden, waarbij de oorlog in Viet nam opnieuw het favoriete thema was. In New York las de weduwe van ds. Martin Luther King op een grote vredesbijeenkomst in Central Park de „Tien geboden aangaande Vietnam" voor. Deze waren gevon den tussen de aantekeningen die haar man bij zich droeg toen hü werd vermoord. Een menigte van naar schatting 75.000 tot 100.000 mensen hoorde de geboden aan: „Gij zult niet: geloven in een militaire overwinning, gelo ven in een politieke overwinning, ge loven dat het Vietnamese volk on3 liefheeft, dat de regering in Saigon de steun van het volk heeft, dat de V'ietnamezen de Vietcong als terro risten beschouwen, geloven in de cij fers van gedode vijanden of gedode Amerikanen, geloven dat de gene raals alles het beste weten, geloven dat een vijandelijke overwinning het communisme betekent, geloven dat de wereld ons steunt. En het tiende gebod is: Gij zult niet doden". Tot de andere sprekers behoorden wetenschapsmensen, oor logs verter a - nen en vakbondsleiders. De bijeen komst was de climax van vredespa- rades elders in de stad. Oud-strijders hielden een tegendemonstratie om de regering hun loyaliteit te betuigen. Bij de demonstraties deden zich slechts enkele incidenten voor. De politie arresteerde in totaal ongeveer honderd mensen, de meesten op grond van wanordelijk gedrag. In San Francisco namen ongeveer 20.000 mensen deel aan een mars om te betogen tegen oorlog, rassendiscri minatie en dienstplicht in Vietnam. De voormalige wereldkampioen Advertentie OLGA tfe diep-staap matras waarop u ook echt uitrust! m Studentenleiders van meer dan 500 „colleges", universiteiten en se minaries, in de Ver. Staten hebben zaterdag de oorlog in Vietnam als immoreel en onrechtvaardig ver oordeeld. SCHERMERHORN. In do gemeen te Schermerhorn zijn zondagochtend twee mensen om het leven gekomen, doordat de personenauto, waarin zij zaten tengevolge van een nat weg dek tijdens een inhaalmanoeuvre te waiter raakte. De inzittenden waren de heer J. J. Overman en echtgenote en grootouders van één van hen. De echtgenote, mevr. J. G. Overman- Jansen (31) uit Westerblokker en de heer J. Tensen kwamen hierbij om het leven. OPMEER. Zondagmiddag is de 13- jarige F. J. S. Veld uit Opdam op het weggedeelte „Kaag" in Opmeer toen hij een voorrangskruising op reed, door een bestelauto aangere den. Hij was op slag dood. IJMUIDEN. Op de Amsterdamse weg in Velsen in de bocht ter hoogte van de Velsertunnel is zondagmor gen een Ford-autobusje geslipt, over de kop geslagen, tegen een lichtmast gebotst en in een sloot tot stilstand gekomen. Het busje werd totaal ver nield. In de auto -bevonden zich twee Amsterdamse families uit de Jan van der Heydenstraat die met acht personen en kampeeruitrusting on derweg waren van Amsterdam naar Wijk aan Zee. De li-jarige Sylvia van der Sluis kwam bij het ongeluk om het leven. Mevrouw van der Sluis en twee kinderen uit het gezin van der Sluis moesten zwaar ge wond opgenomen worden in het An- thonius ziekenhuis te IJmuiden Oost. De overige inzittenden werden eveneens gewond. WASHINGTON, 29-4. Vandaag (maandag) begint de „mars van de armen" naar Washington, die dooi de onlangs vermoorde dr. Martin Luther King was georganiseerd. Van nu tot woensdag zullen ongeveer honderd negerleiders, onder wie de opvolger van King, de predikant Ralph A'bemathy, met regeringsle den -en a fgevaardigden- spreken over de strijd tegen de armoede, voor rassengelijkheid en geweldloosheid. Trawler met munitie voor IJmuiden gelicht IJMUIDEN, 27-4. Bij de berging van wrakken in de Noordzee uit de vaarroute naar IJmuiden, in op dracht van Rijkswaterstaat, hebben bergers van Wijsmuller met het ber- gingsvaartuig „Octopus" niet alleen een voormalige IJmuidense trawler gelicht, maar ook een grote hoeveel heid munitie die zich nog in het wrak bevond. De bemanning van de ..Octopus" slaagde erin deze traw ler. die geïdentificeerd is als de voor malige „Witte Zee" die in de oorlogs jaren als een Duitse voorpostenboot ter hoogte van IJmuiden zonk, in twee delen boven water te brengen. Het voor- en het achterschip werden aan de noordzijde van de IJmuidense haven op de wal geplaatst. Een overzichtelijk beeld van de haven Schelphoek, die gebruikt wordt als werkhaven voor de te verwachten toekomstige sluiting van de Oosterschelde, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) AKERSLOOT, 28-4. Tijdens een inhaalmanoeuvre op de Westdijk onder de gemeente Akersloot heeft een frontale botsing plaatsgevon ien tussen een personenauto en een be stelauto. Bij deze botsing kwam één persoon om het leven en werden ne- Kouiugiu onthult stand beeld van Haar moeder DEN HAAG. 27-4. H.M. de Konin- gin zal op zaterdag 4 mei aanstaan de, in aanwezigheid van Z.K.H. de Prins der Nederlanden, te Rotter dam het standbeeld van koningin Wilhelmina onthullen dat werd ver vaardigd door de beeldhouwster Charlotte baronesse van Pallandt, in opdracht van het Rotterdamse co mité voor de totstandkoming van een standbeeld voor koningin Wil helmina. Het monument zal worden geplaatst in het park op de hoek van de Parkkade en de Westeriaan. QUALITY FIRST MORRIS Dealer voor Schouwen-Duiveland: Garage ISTA Oosterland Telefoon (01114)495 „Vliegtuigongeluk" bleek eleiuonstratie-stunt BAARN, 26-4. Een aantal automo bilisten dacht vrijdagavond getuige te zijn van een vliegtuigongeluk toen zij boven rijksweg 1 nabij Hoogland -•een rookkolom-uU-een-vliegtuig-za gen komen en vervolgens een paar parachutisten zagen neerdalen. Een telefoontje naar de politie hielp de geschrokken automobilisten echter uit de droom. Bij wijze van stunt waren nl. drie leden van de Neder landse parachutistenvereniging bo ven Hoogland uit een vliegtuig ge sprongen. De laatste parachutist die 2000 meter boven de grond zijn sprong begon had kort voor het ver laten van het vliegtuig een rookbom ontstoken. Bovendien maakte hij een grote vrije val, wat de indruk van een ongeval versterkte. Alle drie de parachutisten kwam echter even la ter behouden op de grond vlak bij het centrum van Hoogland. Door vrachtwagen overreden HAARLEM, 27-4. Het 18-jarige meisje Willy Baay uit Heemstede is zaterdagmiddag op de Zuiderhout- laan im Haarlem om het leven geko men, toen de bromfiets, waar zij als duopassagier op zat, door een rechts af slaan de. vrachtwagen werd aange reden. Het meisje kwam onder een van de achterwielen van de auto terecht en overleed ter plaatse. De bestuurder van de bromfiets viel in de berm en Liep 'geen verwondingen op. gen personen gewond waarvan twee levensgevaarlijk. De inzittenden van de personenauto waren de 19-jarige bestuurder W. Schra, zijn zusjes Ti neke en Nel Schra, uit Zaandam, J. Faber, uit Oostzaan en A. Thuis uit Zaandam. De inzittenden van het busje waren de bestuurder J. P. H. Niesten, echtgenote en 10-jarig dochtertje en het echtpaar Schave- maker. Allen zijn in bewusteloze toestand naar het centraal zieken huis' te Alkmaar overgebracht, waai de bestuurder van de personenauto W. Schra overleed. Advertentie Zo juist gearriveerd: Sneeuwwitje en haar zeven divergen U kunt haar zien in onze sprook- jestuin. 's Avonds feestelijk ver- licht. Bloemisterij en tuincentrum Hogezoom 20 - Haamstede Telefoon (01115) 383 Vijf kinderen vermoord MATTOON (Illinois), 28-4. Rond een afgelegen boerderij in de buurt van 'de plaats Mattoon in de Ameri kaanse staat Illinois zijn zaterdag avond de lijken van vijf kinderen van een gezin gevonden. Zij waren met een vuurwapen gedood. De Leeftijd van de kinderen varieert van vier tot 17 jaar. De politie zoekt naar een jongeman van 18 jaar die op de boerderij verbleef. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Wat de vrouw graag mag Eet de man elke dag. Minder belangstelling intern, huishoudbeurs AMSTERDAM, 28-4. De 23ste in- tenationale huishoudbeurs ID-1968, die van vrijdag 19 tot cn met zondag 28 april in de Amserdamse nieuwe RAI is gehouden, heeft in die tien dagen 146.442 'betalende bezoekers de controle zien passeren. Aanzienlijk minder dan vorig jaar toen met een aantal van ruim 196.000 een record werd gevestigd. QUITO. 27-4. Uit Zuid-Ecuador ko men berichten over een ernstige hongersnood als gevolg van langdu rige droogte. In de provincie Loja aan de grens met Peru zouden vele kinderen zijn bezweken, terwijl ook in de kustprovincies Manabi en Gua- yas kinderen zouden sterven van de honger. He hulpverlening zou wor den bemoeilijkt door de slechte ver bindingen. De regering heeft een na tionale raad gevormd om de getrof fen streken te helpen. Ver. Staten schrappen Phnom Penh en Warschau WASHINGTON, 28-4. Dc Ameri- kaanse onderminister van buiten landse zaken voor zaken van het Verre Oosten, William Bundy, heeft zondag voor de Amerikaanse televi sie verklaard, dat de Verenigde Sta ten Phnom Penh en Warschau niet geschikt achten voor de voorberei dende vredesonderhandelingen met Noord-Vietnam Hanoi heeft er tot dusver op aan gedrongen, dat de besprekingen in een van deze plaatsen plaatsvinden. Prinselijk paar terug uit Canada SCHIPHOL, 27-4. Om 8 uur zon dagochtend zijn prinses Beatrix en prins Olaus uit Montreal terugge keerd van hun particuliere bezoek aan Amerika. Zij vieren vandaag dc eerste verjaardag van hun zoon. Het prinselijk paar heeft in Canada on der andere ccn deel van de daar thans aan de gang zijnde Bilder- bergconferentie, die wordt voorge zeten door prins Bernhard, bijge woond. Prinses Margriet naar het Loo terug DEN HAAG, 28-4. De Rijksvoor lichtingsdienst deelt mede: H.K.H. Prinses Margriet is hedenmorgen sa men met haar zoon per ambulance teruggereden naar paleis Het Loo. Do gezondheidstoestand van moeder en kind is uitstekend. Prof. Plate heeft daarom thans gevolg kunnen geven aan de wens van de prinses om zo spoedig mogelijk naar huis te mogen terugkonen. Vietnam het favoriete thema Verkiezingen in Westiluitse deelstaat STUTTGART, 28-4. Twee uur na dc sluiting van de stemburc.aus in Baden-Wuertlembcrg, tekende zich reeds de entree af van de uiterst- rechtse nationaaldemocratcn van West-Duitsland in het zevende par lement van een Westduitse deelstaat. Tegelijkertijd registreerden de coali tiepartijen in Bonn, de christen-de mocraten en de sociaal-democraten, deels aanzienlijke verliezen. De N.P.D., die bij de laatste parle mentsverkiezingen in de deelstaat Boden-Wertt nog niet meedeed, heeft volgens de tot dusver getelde stemmen 8,6 pet. van de stemmen be haald, de vrije democraten (F.D.P.- Liberalen), boekten een lichte winst van 0,7 pet., de C.D.U. een verlies van ongeveer 1,3 pet. en de S.P.D. een verlies van 0,3 pot. Woordvoerders van aide partijen hebben het succes van de N.P.D. uit gelegd als een gevolg van de studen tendemonstraties met Pasen in Ber lijn en West-Duitsland. Bij de verkiezingen van 1964 kreeg de C.D.U. 46,2 pet., de S.P.D. 37,3 pet., de F.D.P. 13,1 pet. van de uitge brachte stemmen. De voorzitter van de N.P.D., Adolf ven Thadden, heeft in een eerste commentaar op de verkiezingsuitsla gen nieuwe verkiezingen voor de Westduitse Bondsdag geëist. In weer wil van alle pogingen de N.P.D. uit hel parlement van Baden-Wuerttem- berg le houden, had de N.P.D. haar grootste succes lot dusver behaald. „De democratie heeft een slag ge wonnen", aldus von Thadden. Hij vindt, dat de enige consequentie hieruit voor de „grote coalitie" im Bonn slechts kan zijn, reeds nu nieu we verkiezingen voor de Bondsdag uit te schrijven. Von Thadden be strijdt de mening, -dat de studenten demonstraties in de Paasdagen van grote invloed op het resultaat van de verkiezingen is geweest. De Westduitse bondskanselier, ROTTERDAM, 28-4. Zondagoch tend omstreeks tien uur is in de Nieuwe Maas langs de, Maasboule vard tc Rotterdam het lijkje gevon den van de zevenjarige Maria Louise van Heuscn, die sinds vorige weck zendag samen met haar even oude vriendin Anneke van Hulst werd vermist. Er is geen enkele aanwijzing dat er misdaad in het geding is. Toch zal voor alle zekerheid sectic worden verricht. De speurtocht naar het andere meisje, Anneke van Hulst, wordt in tensief voortgezet, door alle man schappen van de Rotterdamse poli Kiesinger, heeft naar aanleiding van de verkiezingsuitslag onder meer op gemerkt dat het succes van de N.P.D. voor vele buitenlanders een weder opleving van het neonazism© zou betekenen. „Daarom betekent de sterke groei van de N.P.D. een on gunstige terugslag voor de buiten landse politieke activiteit". Kiesinger meende evenwel, dat het mogelijk zou zijn dit jongste succes van de N.P.D. bij de Westduitse bondsdag verkiezingen in 1969 te neutraliseren. tie, die voor dit doel beschikbaar kunnen worden gesteld. Inspecteur De Leeuw van de ze den- en kinderpolitie, die m'ot de lei ding van het onderzoek is belast, zei zondagmiddag op een persconferen tie, dat men niet heeft kunnen vaststellen hoe lang het meisje in het water heeft gelegen. Ook beschikt men niet over aanwijzingen hoe zij te water kan zijn geraakt. Op nadere vragen over de doods oorzaak zei hij: „Wij denken abso luut nog niet aan misdrijf, maar wij mogen dit niet uitsluiten". Wellicht zal dc sectie, die vandaag Wordt ver richt. meer informatie geven. Plaatselijk buien Verwachting tot dinsdagavond: Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk enkele regen- of onweersbuien; zwakke tot matige wind, aanvanke lijk uit oostelijke richtingen, latei- veranderlijk; weinig verandering in temperatuur. 30 april. Zon op 5.12. onder 20.03. Maan op 5.59, onder 23.48. 1 mei. Zon op 5.10. onder 20.05. Maan op 6.31, onder Eerste kwartier: 5 mei'te 18.54. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 30 april 4.53 v.m. 17.17 n.m. 1 mei 5.26 v.m. 17.43 n.m. BROUWERSHAVEN 30 april 4.37 v.m. 16.56 n.m. 1 mei 5.07 v.m. 17.28 n.m. Doodtij; 7 mei. De Groene Kustweg-conferentiegangers maakten vrijdag een trip naar Veere en Kortgene. In „Delta Marina'' werden zij verrast door charmante kaas meisjes, die voor hartige hapjes zorgden. Eén van de kaasmeisjes in actie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). zwaargewicht boksen Cassius Clay vond bij de blanke en zwarte demon stranten een slecht onthaal toen hij zich uitsprak voor de stichting van een afzonderlijke negerstaat in Ame rika en het verbod van huwelijken tussen blanken en negers. Ir Canada verzamelden zich in To ronto, Ottawa en Montreal in totaal ongeveer honderd personen voor de Amerikaanse vertegenwoordigingen. Ernstige incidenten deden zich hier bij niet voor. In Tel Aviv riepen ongeveer hon derd betogers anti-Amerikaanse leu zen bij c'e ambassade van de Ver. Staten, maar zij kregen het aan de stok met de mensen op straat die hun spandoeken woedend verscheurden. Ook Wenen, Rome, Philadelphia,' Kopenhagen, Sydney, Tokio en Praag waren onder meer het toneel van betogingen In Tokio arresteerde de politie 214 linkse betcgers die met 500 andere het ministerie van buitenlandse za ken wilden bestormen. De betogers, die de politie met stenen bekogelden, eisten dat Amerika Okinawa en de andere eilanden die de Ver. Staten sinds de tweede wereldoorlog in handen hebben, teruggeeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 1