PECH ACHTERVOLGT HIXOH De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Ontwerp Leningwet 1968 Rendez-vous met eergisteren 7.IERIKZEESCHE NIEUWSBODE Viijdu§ 26 april 1968 Nr. 19985 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER OVERDENKING Voor 40 jaar.... Adiwrtentie Richard Nixon, de zelfverzekerde republikein die nog maar een maand geleden leek af te stevenen op de kandidatuur voor het presidentschap der V.S., blijkt het voornaamste slachtoffer te zijn van president Johnsons besluit om niet te streven naar een tweede ambtstermijn. Het leek er voordien op dat het wel zou gaan tussen Johnson en Nixon, twee oude rotten - met de beste kansen voor Johnson. In theo rie zou Nixon er nu beter voor moe ten staan, want hij is bij de repu blikeinen eigenlijk de enige, die mee telt terwijl bij de democraten een enorme verdeeldheid heerst: Eugene Mc. Carthy, Robert Kennedy en bin nenkort ook vice-presidejit Hubert Humphrey zijn daar in een verbeten strijd verwikkeld. Nixon als de politieke routinier heeft al maanden lang de image ver spreid van zijn degelijkheid en kun digheid, die weliswaar vrij was van alle bezielende fantasie, maar wat doet dat er ook toe: men moet een vakman kiezen. Tegenover de poli tieke vakman Johnson scheen dat misschien ook wel een goede tech niek. maar nu lijdt Nixon eronder dat hij de indruk wekt van een ver velende man, terwijl juist aan de de. mocratische kant allerlei opwin dends gebeurt. Daar komen mannen naar voren die nieuwe dingen te be weren hebben, die elan ten toon spreiden en een wil om de zaken geheel nieuw aan te pakken. Humphrey in schaduw Senator Robert Kennedy maakt het meest die indruk. Zijn concur rent Mc. Carthy heeft de strop dat hij van het begin af aan voorname lijk in actie was gekomen tegen Johnson. Nu die niet meer in het ge ding is staat hij er een beetje kaal bij. Hij moet eigenlijk nu weer be ginnen een nieuw beeld van zijn be doelingen te projecteren voor het Amerikaanse publiek. En dat lukt hem niet zo erg goed, daarvoor is hij teveel een wel geestige intellectueel die echter te sterk naar Amerikaan se smaak laat uitkomen dat hij overal niet zo zwaar aan tiltDat is ongeveer de houding die indertijd Adlai Stevenson innam en waardoor deze ondanks tal van successen toch de kandidatuur verspeelde. Binnenkort zal Hubert Horatio Humphrey als derde democraat een gooi doen naar de kandidatuur. Hij is al begonnen met redevoeringen waarin hij nu eens zijn eigen inzich ten naar voren brengtAan hem heeft zich het noodlot voltrokken dat alle vice-presidenten ondergin gen: zijn werk houdt hem zo in de schaduw van de president dat men hem niet kent en haast bij voorbaat aanneemt dat hij in alles alleen ynaar een soort dubbelganger is van zijn baas. Humphrey, die van oorsprong een vertegenwoordiger is van de li berale vleugel in de democratische partij, heeft in die kring bijna geen aanhang meer, wat hij niet te wijten heeft aan zijn eigen daden maar aan die van Johnson. Toch gaan er - vooral in de kringen van de partij- bestuuders veel stemmen voor hem op. Ten dele waarschijnlijk omdat h\j nog altijd de beste keuze lijkt onder de lieden die juist de uitge sproken liberalen als Kennedy en Mc. Carthy niet kunnen zetten. Nixon Het is trouwens wel tekenend dat Kennedy er wel in slaagt enthousi asme op te wekken waar hij komt, maar dat hij het tot dusver moet doen zonder de bijval van de partij bazen (waaronder veel leren) die zijn broer indertijd zo bijzonder hielpen. In de democratische sector lijkt alles nog vrij open te liggen. Nie mand is daar helemaal kansloos. En over de kansen van de een en de ander wordt gesproken als over een spannende race. Maar over Nixon wordt amper meer gerept. Behalve dan in de kringen van de republikeinse partij zelf, ivaar men de tanende belangstelling voor hun man ziet als een kwalijk teken. En dat kan dan weer makkelijk leiden tot het republikeinse besluit om dan toch maar in eigen kring te zoeken naar iemand die wel tot de verbeel ding spreekt. Advertentie Dan vallen weer namen als van gouverneur Nelson Rockefeller en New Yorks burgemeester John Lind say, die beiden officieel hun kandi datuur nooit hebben gesteld, maar wel beiden ervan hebben gerept dat ze eventueel beschikbaar zouden zijn als het maar met genoeg klem ge vraagd wordt. Voor Nixon is het al lemaal wel zielig de al een keer geslagen presidentskandidaat schijnt voorbestemd te zijn om alsmaar als verliezer op te treden. Advertentie Nu is het tijd voor fresia's. Bijzonder charmante bloemen in talrijke variëteiten. U legt er eer mee in. Zeg het met bloemen I KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Op zaterdag 4 mei zuilen ter markering van het begin van de twee minuten stilte ter her denking van de oorlogsslachtoffers in Amsterdam van de 64.000 lan taarns die er in de stad zijn 63.500 aanflitsen. 500 branden er niet om dat deze lantaarns niet aangesloten zijn op de centrale waar men door het drukken op een knop het licht aan en uit kan doen. DELFT. De technische hogeschool in Delft krijgt de beschikking over de grootste computer in ons land ten behoeve van het wetenschappelijk onderwijs. Aangeschaft wordt een IB.M.-machine, die de mogelijkheid heeft tot honderd aansluitingen op afstand. UTRECHT. De 54-jarige transpor teur L. Koolmees uit Rotterdam is bij een bedrijfsongeluk in Utrecht zo ernstig gewond, dat hij tijdens het verveer naar het ziekenhuis is over leden. WEERT. De gemeentepolitie van Weert heeft een jonggehuwd Neder lands echtpaar aangehouden, dat het afgelopen half jaar op grote schaal goederen heeft gekocht en met onge dekte girocheques betaalde, 't Echt paar slaagde erin op 400 plaatsen in Nederland op deze wijze goederen mee te krijgen. UTRECHT. Het Politiek Jongeren Contact Utrecht heeft de Utrechtse gemeenteraad geschreven, dat het iedere verdere medewerking aam de organisatie van de Burgerdag op 7 mei (voer jonge Utrechters die de stemgerechtigde leeftijd hebben be reikt) weigert. Dit, omdat b. en w. zich volgens het P.J.C.U. niet hebben gehouden aan hun toezegging, dat het P.J.C.U. inspraak zou krijgen bij het organiseren van de burger dag. ANGERLO. De 30-jarige Gerard Ebbers uit Angerlo is donderdag morgen in zijn woonplaats op slag gedood toen hij werd aangereden door een auto. Hij fietste langs een stilstaande auto die voorrang ver leende aan de auto op de voorrangs- weg. Deze laatste had hij daarbij niet opgemerkt. DEN HAAG. De Haagse rechtbank heeft de 34-jarige gewezen ambte naar van de griffie van het kanton gerecht in Paramaribo, K. B. ver oordeeld tot een jaar en drie maan den gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest, wegens verduistering en valsheid in geschrifte. De man knoeide met vergoedingen aan ge tuigen voor het kantongerecht te Paramaribo. MARKEN. De baby van de fami- die Schotanus uit Marken is in zijn wiegje in het tuig verstrikt geraakt en gestikt. f Computer neemt taak pompbediende over DE MEERN, 24-4. „Mocht deze benzine-automaat in de praktijk aan de niet zonder reden gestelde hoge verwachtingen voldoen, dan J zullen we moeten bezien of we niet in veel meer gevallen mogen 4 vragen, dat benzinestations langs rijkswegen permanent geopend zjjn; het aan de exploitanten overlatend, hoe ze dit zouden willen doen". Dit zei woensdagmiddag de minister van verkeer en water staat, drs. J. Bakker, bij de ingebruikstelling van het eerste zelfbc- dieningsbenzinestation in Nederland en wel in De Meern aan de rijksweg Utrecht-Den Haag, waar dagelijks 17.000 voertuigen pas seren. In dit benzinestation zal de computer in de avonduren en gedu rende de nacht de taak van de pompbediende overnemen. Tot nu toe was het niet mogelijk benzinestations 's nachts open te houden. Mijn lleere en mijn God Joh. 20 28. Thomas is een gekende van de Vader, geroepen door Christus en met koorden der liefde getrokken. Hij is wederom uit de kuil en het modderig slijk van ongeloof en twij felmoedigheid, in verband met het gebeuren rond Go^de Vrijdag opge haald tot Gods eer - en zijn behoud. God deed krachtens Zijn Recht een afgesneden zaak. Christus, zijn Meester en zielevriend, lag neder en zou nooit meer opstaan. De belofte aan zulke ongelovige, in het donker dwalende en afwijkende Thomassen was voor hem verborgen. Ik zal die Herder slaan en de schapen zullen verstrooid worden, maar Ik zal mijn hand tot de kleinen wenden. De ar men en de kleinen zal Hij genadig zijn en goed. Van nature zijn deze eigenschappen ons vreemd. Wij zijn liever rijk en groot. Gods genade moge ons deze gesteldheid nog leren. De grote Herder der schapen heeft zich aan Thomas toch willen open baren. Ondanks zijn vrees en twij fel, ondanks zijn goddeloos onge loof, wat de grootste zonde is. Hier wordt bevestigd: Ik heb u liefgehad met een eeuwige liefde. Niemand zal ze uit Mijn hand rukken, noch uit de hand Mijns Vaders. Ik, zegt de op gestane Hogepriester, met Zijn door boorde handen en doorstoken zijde, heb voor u gebeden dat uw geloof niet zal ophouden, maar gesterkt en geoefend zal worden. Hier wordt bewaarheid voor allen die de Heere vrezen - Vader zij wa ren Uwen, maar Gij hebt Mij dezel- ven gegeven. Het is niet alleen een gekende kudde ,maar ook een ge kochte en betaalde kudde. Betaald met de dure prijs van Christus' har- tebloed. En dat is het waarmerk, dat Christus eenmaal sprak: - Ik geef hen het eeuwige leven en zij zullen niet verloren gaan in eeuwigheid. Niemand zal hen uit Mijn hand ruk ken. Daar moet meer de aandacht op gevestigd worden, ook in deze da gen van verval en afval. Thomas' belijdenis is vrucht van Christus' werk en dat ook alleen. Anders komt Thomas in het middelpunt van de belangstelling, en dat is God ont- erend en voor de oprechten troost - benemend. De zaligheid is uit Goi, door God en tot God. Indien wij ook iets van dit geestelijk leven kennen, dan zullen wij door Gods vrije gunst ervaren wat het betekent: Blijd schap komt na veel smarten allen oprechten harten. Als de discipelen vergaderd zijn met gesloten deuren is daar onver wachts de grote Apostel hunner be lijdenis gekomen en heeft zich ge openbaard. Doch één was er niet aanwezigThomas, gezegd Didy- mus, ook een van de twaalven. De oorzaak van zijn afwezigheid is moeilijk vast te stellen. Er is veel naar geraden en lang over gedis cussieerd. Maar één ding staat vast, dat de Heere de Zijnen niet vergeet of verlaat .Hij toont dat Hij het is die verbondsgewijze het verlorene zoekt en het afgedwaalde terug brengt. Dit gaat, alles van God uit. Door Hem die zichzelf heeft dood- geliefd om ze terug te halen uit hun gevallen staat en ze te herstellen in de gemeenschap des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes. Op dat ze mogen leren door Gods ge nade, na bange tegenspecd en ver denking, terwijl het aan hun kant onmogelijk wordt, nog hersteld en teruggebracht te worden. Om dan uil te roepen, door innerlijke bele ving van het hart en de openbaring van Hem die hun ziel lief heeft, om dat Hij hen eerst heeft liefgehad: Mijn Heere en mijn GodDat is: - Mijn eigenaar. Door Hem verkoren en gekocht, niet met goud of zilver, maar met de ongekend dure prijs van Zijn bloed. Hij voldeed aan het goddelijk Recht, als een slachtoffer Gode een welriekende reuk, voor alle verloren Thomassen. Om zo vanaf Gods zijde herstelling te mo gen eigenen door een geschonken geloof. Thomas belijdenis was met hart en mond. Hoe is het met ons in dezeThomas is hier voor reke ning van Christus. Voor tijd en eeu wigheid, voor ziel en lichaam, naar persoon en ambt. Dit alles naar het welbehagen des Vaders, door de be kendmaking van de H. G. in eigen hart. Wat een weldaad. Dit strekt tot Gods eer en ons heil. Vreselijk is het om dit te moeten missen. God bekere en ontdekke nog en bevestige de Zijnen in de staat der genade, tot hun enige troost in leven en sterven, om uit te mogen roepen: Mijn God, U zal ik eeuwig loven. Omdat Gij 't hebt gedaan. (Ps. 52 7). *fc Verwacht Uw trouwe hulp van boven Uw waarheid zal bestaan Uw naam is voor 't oprecht gemoed Van al Uw gunstvolg goed. N. K- DEN HAAG, 25-4. Bij de Tweede Kamer is een ontwerp-leningwet 1968 ingediend waarin machtiging wordt gevraagd voor het aangaan van leningen tot een bedirag van twee miljard gulden .Krachtens de leningwet 1967 zijn in de jaren 1967- 1968 staatsleningen uitgegeven tot een totaalbedrag van rond f 1.642 min. De machtiging die in deze le ningwet is opgenomen, bedraagt eveneens twee miljard gulden, zodat nog rond f 357 min. kan worden ge leend .Om voldoende armslag te heb ben tot het aangaan, van nieuwe staatsleningen is het noodzakelijk dat de minister van financiën be schikt over een nieuwe wettelijke machtiging. In het wetsontwerp is de bepaling op genomen dat aan tussenpersonen die hun bemiddeling bij de inschrij ving verlenen een provisie wordt toegekend van ten hoogste 3/8 pro cent verhoogd met de geldende om zetbelasting. Tot nu too was de ma ximale vergoeding 3/8 pet. inclusief omzetbelasting. ZIERIKZEE (Adv.). Theeservies. lG-delig, met fraaie bloemdecors f 3,25: kop en schorel ran dun por selein 0,19; leren boodschappentas 1 0,19. ZIERIKZEE. Hei Zierikzeesche Dilettantenioneel gaf een opvoering van „De Vrijbuiter", een toneelstuk van Hans Martin. ZIERIKZEE. Bij Kon. Besluit is herbenoemd tot kantonrechter in het kanton Zierikzee de heer H. E. Becl- aerts van Emmichoven. ZIERIKZEE. Voor de Vereniging van Volkenbond en Vrede sprak mr. J. F. van Deinse te Middelburg over de Vredesbeweging. NIEUWERKERK. In „Het wapen van Duiveland" werd de algemene vergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. Aanwezig waren 89 van de 115 leden. ZIERIKZEE. In de vergadering van Zeebad „Het Stelletje" werd me degedeeld dat vermoedelijk deze zo mer een autobusdienst van het Kraanplein naar het Stelletje zal worden geopend. BURGH. De bestuursvergadering van het Groene Kruis afd. Haam- stede-Burgh benoemde voor 't eerst een wijkverpleegster. BRUINISSE. Van een lier, welke bij het peilschaalgebouwtje aan het Zijpe staat, is de houten kap, welke ter beschutting dient, ontvreemd. ZIERIKZEE (Adv.). Prachtige nieuwe zoutevis in bruin gevlamde schalen. Schalen van 10 pond f 5; schalen van 4 pond 2; grote Franse zalmbokking 12 en 15 cent per stuk. Grote schade aan dijk door stranding schip HOEDEKENSKERKE. 25-4, De „Rabenfels", het Westduitse vracht schip dat donderdagmorgen om streeks half vijf bij Hoedekensker- ke aan de grond was gelopen, is gis teren omstreeks één uur met behulp van een aantal sleepboten vlot ge trokken. De schade, die de „Rabenfels" aan de dijk bij de strandingsplaats heeft aangericht, wordt voorlopig geraamd op 250 a 300.000 gulden. Het schip is naar Vlisingen gevaren, waar het zal worden vastgehouden tot een cautie zal zijn gestort voor het schadebe drag. De Amsterdammers en hun monumenten AMSTERDAM, 24-4. De Amster dammers en vermoedelijk in hoofd zaak de Amsterdamse jeugd tonen weinig egards voor hun monumen ten. De heer J. B. Visser, technisch hoofdambtenaar onderhoud gebou wen en monumenten vertelde dat er f <2 000 jaarlijks wordt uitgegeven om vernieling of besmeuring van beelden en monumenten weg té wer ken. Sommige zijn op dit punt heel populair. Het Lieverdje op het Spui bijvoorbeeld is hi een jaar tijd tien maal „gereinigd" en 3 maal gerepa reerd. Het Van Heutzmonument moest zeven maal schoongemaakt worden en eenmaal hersteld van een bomaanslag. Het kleine verzetsmo- nument in de Marnixstraat Werd ge stolen. Een replica is in de maak en het nationaal monument op de Dam krijgt ieder kwartaal een goede beurt. Zelfs pas sinds kort geplaat ste beelden, zoals van Dr. Wibaut en de architect Berlage moesten ieder al tweemaal schoongespoten worden en heel vaak namen van geliefden vindt men met verf, lipsticks, ink- stiften en soms nog moeilijker te verwijderen spul, neergeschreven. Amsterdam telt 125 monumenten. Wordt een dader betrapt dan wacht hem niet alleen straf maar ook de rekening van het herstel, en dat kan oplopen. SPAARBANKE SEME- EN VOtGN 998-1 l1» i, bciv-nl k'llr j üc c.iii.i <a itr ki|l»|k.t>(t|w.tttvink .cinIi M Jrm'.w.W l./. „.hu ,ku>- ,h' m,"1 ij. -M Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de heie oag leieuu. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. Flitsen uil het buitenland WASHINGTON. Senator Stuart Symington, lid van de Amerikaanse senaatscommissie voor de strijd krachten, heeft gezegd dat de Ver. Staten wellicht niet langer de sterk ste militaire natie in de wereld zijn. „Enkele van onze best ingelichte burgerlijke deskundigen in militaire zaken menen, dat de Sowjet-Unie militair reeds sterker is", aldus heeft Symingtonjin een rede in de senaat gezegd. BRUSSEL. De Belgische autoritei ten zijn er in geslaagd de Belgische huurlingen van kolonel Schramme zonder enige ophef te laten repatri ëren. MOSKOU. De officiële Sowjet- Russische unie van schrijvers heeft leden 'dié blijven protesteren tegen processen, waaraan schrijvers we gens ontrouw aan de partijlijn zijn onderworpen, met uitstoting be dreigd. PRAAG. Studenten van de filoso fische faculteit in Praag hebben woensdag betoogd tegen de Tsjecho- slowaakse wapenleveranties aan de federale regering van Nigeria. SAIGON. Zuidvietnamese para chutisten hebben dichtbij de A-Sjau- vallei, 25 kilometer ten zuidwesten van Hoeé, 10 vrachtauto's van het Noord Vietnamese leger en 150 kilo springstoffen vernietigd, aldus Zuid vietnamese zegslieden. PARAMARIBO. De Surinaamse minister van volksgezondheid heeft in Paramaribo een commissie ter voorbereiding van een algemeen ziekenfonds geïnstalleerd. WASHINGTON. Een gemengde commissie van het Amerikaans con gres is het nog niet eens kunnen worden over goedkeuring van pre sident Johnsons voorstel de belas tingen met 10 procent te verhogen. WASHINGTON. De leider van het „Apollo"-pxx>gi-amma. generaal Sa muel Phillips, heeft op een perscon ferentie meegedeeld dat de volgende proef met een „Saturnus-5" raket zal bestaan uit een ruimtevaart van en kele dagen, waaraan drie ruimte- vaardei's zullen deelnemen. HANOI. Er bestaat op het ogen blik geen enkel contact tussen Noord Vietnam en de Verenigde Stalen, zo is donderdag uit gezaghebbende bron in Hanoi vernomen. Het is nog niet verder gekomen dan het uit wisselen van nota's over eventuele plaatsen van voorbereidende bespre- Idngen via Vientiane. Volgens ge noemde bron staat Hanoi nog steeds op zijn keus, Pnom Penh of War schau. AMSTERDAM. Woensdagochtend is in Amsterdam de officiële eerste paal geslagen voor Nederlands grootste bejaardentehuis, het „Fle- vohuis". Gekleed in een gele jas met witte helm heide de Amsterdamse oud-wethouder van sociale zaken, de heer J. Tabak, piet 593 slagen de 20 meter lange paal in de grond. Feuilleton door Gré de Boer „Je lijkt Nico wel", antwoordde ze getroffen. „Je zou zweren, dat hij daar zat te praten. Hij dacht er net zo over. Het was z'n levenswerk, Cor". „Dat realiseer ik me haast iedere dag. Dat schept voor mij een dure verplichting: er voor zorgen, dat dit levenswerk onveranderd verder gaat. Zo mogelijk verbeterd wordt". „Als Nico het kon zien, zou hij te vreden zijn", zei de vrouw zacht, „daarvan ben ik overtuigd. Neem me niet kwalijk, Cor, dat ik verleden jaar zo lelijk over je dacht. Wil je mijn excuses aanvaarden?" „Maar dat spreekt toch vanzelf! Ik ben erg blij, dat je me niet meer ziet als de indringer, want dat wilde ik echt nooit zijn". „Dat weet ik nu. Ik heb je leren bewonderen. Ik ben niet iemand, die ergens omheen draait. Nico zei al tijd; Je hebt je hart op de tong, dat kan wel eens lastig zijn. Ik weet het, maar ik ben nu eenmaal zo". Hij waagde het te vragen: „Hoe hebben jullie elkaar leren kennen? Alie van Gellingen heb ik een beetje gekendzijn eerste vrouw bedoel ik". „Alie was in verre lijn familie van me. Niets bijzonders: achter-achter achter en nog wat. Heel inge wikkeld, zoals met heel wat familie relaties van de Govertsen, dus ik zal het maar niet proberen uit te leggen. Ik.ik was bruidsmeisje bij hun huwelijk. Ze trouwden in 1948, toen was ik nog geen twintig. De hele trouwerij was voor die tijd nogal deftig. Alie had een lange sleep - hoe ze dat met die textiel punten voor elkaar gekregen heefl, is me altijd een raadsel gebleven - en een nichtje en ik hielden hem op. Die dag leerde ik Nico kennen. Tij dens het feest dansten we een paar keer. Ik weet, dat ik hem toen al knap vond. Kort daarna ging ik an derhalf jaar au pair naar Engeland. Daarna heb ik nog een half jaar ge studeerd in Frankrijk. De binnen huisarchitectuur trok me.Ik heb dit zelf ingericht - ze wees rond in de salon". Bergenaar keek wat kritischer en vond alles wel harmonisch. Mis schien wat anders dan normaal, maar het getuigde toch wel van een goede smaak. „Hoe vind je het?" vroeg ze nieuwsgierig. „Ik vind het wel mooi, vooral dat hoekje daar, doch ik neem aan, dat 'bepaalde mensen het niet zullen ap preciëren op zijn juiste waarde". Ze knikte. „Je hebt er een goede kijk op. Maar om verder te gaans ik was twee jaar van huis geweest en keerde dus terug naar Holland. Dat was in '50. Ik vestigde me in Helslo als binnenhuisarchitecte en kreeg al gauw mooie opdrachten. In de tijd van enkele maanden had ik volop opdrachten. En zo stond Nico op zekere dag ineens bij me voor de deur. Hij wilde de salon modernise ren en dacht meteen aan mij. Dal vond ik natuurlijk geweldig. Een paar dagen later kwam ik kijken. Alie was toen al aan het dokteren, maar toch nog op de been. Dirk was een schat, ruim een jaar oud. Een lief kereltjeHij is nog lief. Je zult wel gemerkt hebben, dat ik geen enkel onderscheid maak tussen hem en de meisjes. Ze zijn me alle drie even dierbaar. Wat een geluk, dat ik zulke schatten van kinderen heb". Hij knikte. „Ik neem aan, dat deze wetenschap je geholpen zal hebben in die eerste moeilijke maanden". „Reken maar", antwoordde ze zuchtend. „Als ik hen niet had ge hadKom. laat ik niet sentimen teel worden. Enfin, ik maakte een paar ontwerpen. Over één was Alie erg enthousiast en Nico vond het da delijk goed. Hij verwendde Alie tot en met. Trouwens, dat heeft hij mij ook altijd gedaan. Nico was de ide ale man, Cor. We hielden waanzin nig veel van elkaar; waarom moest dit geluk zo onverwacht eindigen?" „Jawat moet ik daarop ant woorden? Het noodlot? Of de voor uit uitgestippelde levenslijn van ieder mens? Het is hard.ik weet het immers zelf? Ik ben met mijn vrouw ook heel gelukkig geweest". „Ach ja. jij kunt het je beter in denken dan de meeste andere men sen. Nu ja, ik kwam zodoende hier enkele malen over de vloer. De meu bels hier gingen weg en ik richtte de salon helemaal nieuw in, met be hang en alles. Het resultaat zie je. er is sindsdien praktisch niets ver anderd". „Het is in ieder geval smaakvol". „Dank je. Cor. Het is alweer of ik Nico hoor. Hij zei, toen alles klaar was .precies hetzelfde. Hij noemde het stijlvol en smaakvol. Ik was na tuurlijk hevig vereerd". „En daarna kwam je zeker vaker o verhuis?'' De vrouw knikte. „Alie nodigde me uit eens aan te wippen. Dat deed ik. Al gauw kwam ze te liggen. Nico nam een verpleegster, maar Dirk werd min of meer verwaarloosd. Ik zag dat de zaken hier mis gingen, dus liet ik mijn werk in do steek en kwam voorgoed hier om te helpen, zolang hel nodig was". (Wordt vervolgdi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 8