Congres Genootschap voor Geschiedenis der Geneeskunde Premier Esj kol over het anti-semitisme Thaise premier voor bezoek in Nederland Tien miljoen Nederlanders met vakantie VAKANTIE? NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE STREEKNIEUWS 10 eii 11 mei te Zierikzee ZIERIKZEE, 26-4. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 mei congresseert het Genootschap vcor Geschiedenis der Geneeskunde, Wiskunde en Natuur wetenschappen in restaurant „Mon- dragon" te Zierikzee. Aanleiding tot het houden van dit belangrijk congres te Zierikzee vormt het telt dat het dit jaar 400 jaar ge leden is dat de beroemde stadsdokter van Zierikzee: Levinus Lemnius (ge boren in 1505) overleed. Tijdens het congres zal de figuur van dr. Lemnius werden belicht door de heer C. M. van Hoorn, arts te Zie rikzee, die een speciale studie van Lemnius maakte. Zijn wetenschap pelijke causerie is getiteld: „Dr. Le vinus Lemnius, een schets van zijn leven en betekenis". Ter inleiding van het congres en ter kennismaking met Zierikzee wordt vrijdagavond de dia-reportage „Zierikzee in kleur" vertoond. Die zelfde avond spreekt drs. J. A. Bron- gers te Amersfoort over het onder werp: „Een trepantiecentrum uit het begin van de jaartelling in het Noord nederlandse kustgebied". De tweede congresdag (zaterdag) spreekt drs. G. J. Sollewijn Gelpke te Amersfoort over: „Fred. S. Mac- kay, grondlegger van een preven tieve tandheelkunde. Tweede spre ker is C. L. ten Cate te Utrecht over het onderwerp: „Van Gelderse rook worst tot Hippocrates". Ontvangst ten stadhuize Tegen het eind van de morgen volgt een ontvangst ten stadhuize door het college van b. en w., waar na gelegenheid bestaat een speciaal ingerichte expositie te bezichtigen over Zierikzeese medici en het onder hun leiding bloeiende natuurweten schappelijke leven. Na de lunch wordt in de middag uren de algemene vergadering ge houden. waarna dokter Van Hoorn zijn causerie houdt, gevolgd door de arts G. T. Haneveld te Soestdijk, die spreekt over het onderwerp: „Toers Diesbergen Schubaert (1805-1854), preparateur, en conservator aan de Utrechtse Hogeschool, eenzaam, on- TEL AVIV, 25-4. In een rede ter herdenking van de opstand in het getto van Warschau in 1943, heelt premier Levi Esjkol van Israël don derdag gezegd, dat het verschrikke lijk is, dat het anti-semitisme juist bedreven wordt in een land waar het meeste Joodse bloed vergoten is. Het enige vergrüp van de thans in Polen vervolgden was hun Joodse afkomst, aldus Esjkol. De anti-Joodse redevoering, die de Poolse onder-minister van cultuur, Kasimir Rusinek, kortgeleden hield, moet volgens de Israëlische premier de handen schoonwassen van diege nen die de nationaal-socialisten ge holpen hebben. De inspiratie tot dit nieuwe anti-semitisme is naar de mening van Esjkol afkomstig uit de Sowjet-Unie, waar de Joden het recht ontnomen werd als Joden te De moord op ds. King HERMOSILLO (Mexico), 25-4. In het plaatsje Caborca, in de Mexi caanse staat Sonora, is een Ameri kaan gearresteerd, die lijkt op de vermoedelijke moordenaar van ds. Martin Luther King'. De man ontkent hardnekkig iets met de moord te ma ken te hebben. Volgens het paspoort, dat de ge arresteerde bij zich had. heet hij Da niël David Kennedy. Hij is in verze kerde bewaring gesteld, terwijl de Amerikaanse politie een onderzoek instelt. De Amerikaan zou uit Arizona te voet naar Mexico gereisd zijn. Hij was in het bezit van een bijl en een mes. Hij overschreed de Amerikaans- Mexicaanse grens bij Nogales op 7 april, drie dagen na de moord op ds. King. UTRECHT. Voor overcompleet wordend personeel van de Neder landse Spoorwegen zal zoveel moge lijk passend werk binnen het eigen bedrijf worden gezocht. Eventueel kan omscholing plaats vinden. SCHIPHOL. Met zijn ministers van buitenlandse zaken en van eco nomie is de premier van Thailand, veldmaarschalk Thanom Kittika- chom, voor een officieel bezoek van twee dagen aan ons land uit Ge- nève op Schiphol aangekomen. RIDDERKERK. Op de verbin dingsweg nabij Barendrecht is de 23-jarige lerares A. W. Staat uit Barendrecht bij een frontale botsing van haar personenauto met een vrachtauto om het leven gekomen. leven. Diezelfde Sowjet-Unie le verde de Arabische landen wapens, waarmee in het Nabije Oosten het zelfde bloedbad onder de Joden aan gericht zou moeten worden als in Europa was aangericht, aldus de Is raëlische regeringsleider. bekend en vergeten natuuronderzoe ker". Tot slot wordt zondagmiddag een tripje gemaakt over Schouwea-Dul* veland. Herdenking geboortedag Willem de Zwijger DELFT, 25-4. Met een op 27 april a.s. te houden plechtigheid te Delft, wordt de 435ste geboortedag van prins Willem van Oranje herdacht. De deelnemers, die uit het gehele land worden verwacht, treffen el kaar in de Stads Doelen, waar de muziek wordt verzorgd door de Delftse fanfare „Kunst na Arbeid". Hierna volgt een feestelijke optocht naar de Nieuwe Kerk aan de Grote Markt .waaraan verschillende mu ziekgezelschappen en drumbands hun medewerking verlenen. Na orgelspel tijdens de bijeen komst in de kerk, volgt solozang, waarna de officiële kranslegging. Een toespraak wordt gehouden door de legerpredikant ds. C. M. Graaf- stal. Terug in de Doelen wordt het woord gevoerd door mr, Edm. Ca- merlynck en mr. L. R. J. Ridder van Rappard. De bijeenkomst wordt ge organiseerd door het Comité Her denking Willem de Zwijger, waarin o.m. zitting heeft dr. mr. H. P. Schaap te Zierikzee. DEN HAAG, 25-4. De premier van Thailand Kittikachron, is voor een bezoek aan Nederland per vliegtuig op Ypenburg gearriveerd. H\j werd begroet door premier De Jong en dcor de echtgenote van minister mr. Luns. De premier, die is vergezeld van zijn minister van buitenlandse zaken, Thanat Khoman, en de minis ter van nationale ontwikkeling en va economische zaken, Pote Sarasin, zal tijdens zijn bezoek door konin gin Juliana in audiëntie worden ont vangen Premier Kittikachron arriveerde met de' regeringsfrienship ongeveer een uur na het tijdschema op Ypen burg, als gevolg van vertraging van het toestel uit Zurich. De premier ZIERIKZEE, 26-4. Ter afsluiting van het seizoen 1967-1968 van de zgn. Pastorale Gesprekken, wordt - evenals vorig jaar - weer een geza menlijke slotavond belegd. Ditmaal op maandag 29 april a.s. in de Mon- dragon"-foycr. Onderwerp van ge sprek zal zijn: „Geloven en kerkelijk praktiseren". Gespreksleider is de heer J. Kamphorst, gespreks- en or ganisatie-adviseur in het bisdom Breda. In het seizoen 1967-1968 namen ruim 100 personen - verdeeld over 8 gespreksgroepen - deel aan de Pastorale Gesprekken. UTRECHT, 25-4. Nederland ori ënteert zich op het ogenblik over de talloze vakantiemogelijkheden. Ve len hebben hun reisplan al uitgestip peld, maar even zovelen zijn nog niet besloten. In reisbureaukringen verwacht men, dat in de komende maanden ongeveer tien miljoen Nederlanders met vakantie zullen gaan, van wie er bijna zes miljoen in eigen land blijven. Ruim drie miljoen Neder landers blijven thuis of hebben hun vakantie al „opgesoupeerd". Volgens de ramingen zullen deze zomer zo'n kwart miljoen Nederlanders per vliegtuig naar hun vakantieoord worden gebracht. De secretaris van de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbu reaus (A.N.V.R.). mr. A. Borst, ge looft. dat ook dit jaar weer aan zienlijk meer mensen - ongeveer tien procent meer dan m 1967 - met va kantie zullen gaan. Hoewel het ge bruik van het privé vervoermiddel opnieuw is toegenomen, zal dit vol gens hem weinig van invloed zijn op het reizen per bus of trein. De reis bureaus zijn. in het algemeen opti mistisch gestemd, maar, zo zegt de heer Borst, het is duidelijk merkbaar, dat er sprake is van een zekere te rughoudendheid bij de verkoop van zomervakantiereizen. De vakantie ganger is meer prijsbewust gewor den. AMSTERDAM. De 16-jarige A. H. uit Rotterdam en de everioude J. W. uit Delft, die na verbreking van een ruit ontsnapten uit de rijksinrich ting voor jongens aan de Oostelijke Handelskade in Amsterdam, zijn ge pakt. Het tweetal werd in Delft aan gehouden. Advertentie De NUTSSPAAKBANK voor: Vreemd geld Reis- en 'h Bagageverzekering (Jit de collectie Schoonoord (Haarlem) ontvingen wij ter publikatie deze foto van de voormalige vuurtoren Renesse-Noordwelle. Deze toren ver dween in 1914. kwam uit Geneve, en zal na zijn ver blijf in Nederland bezoeken brengen aan Brazilië, de Verenigde Staten en Japan. In zijn begroetingstoespraak wees premier De Jong er op, dat Neder land en Thailand reeds langer dan 360 jaar vriendschappelijke betrek kingen onderhouden. Premier Kittikachron zei reeds eerder een, informeel, bezoek aan Nederland te hebben gebracht. Ge durende dat officiële, tweedaagse be zoek op uitnodiging van de regering zal hij besprekingen voeren met pre mier De Jong en andere ministers. Ook de Thaise premier herinnerde aan de zeer oude betrekkingen tus sen beide lailden. BEKENDMAKING Op 30 april zal in de gemeente ZIERIKZEE géén huisvuil of grof vuil worden opgehaald. In plaats daarvan zal dit woensdag 1 mei worden opgehaald. De directeur Gemeentewerken, J. LOUWERSE. Slotavond Pastorale Gesprekken te Zierikzee Dagcljjks geopend van 10.00-12.30 en 13.30-16.00 uur Donderdag (koopavond) van 19.00-20.00 ulir Voor "elke groep waren er 4 ge- spreksavónden met voor elke bijeen komst een aparte agenda. De onderwerpen van gesprek wa ren de volgende: agenda I: Het Ker- kerlijk Praktiseren; agenda II: Ge wone en Aparte Mensen; agenda III: Rijke en Arme Landen; agenda IV: Missie (Zending) en Ontwikkelings hulp. Omdat de gesprekken gevoerd worden in het kader van het Pasto raal Concilie van de Nederlandse Kerkprovincie waren de verslagen van de laatste twee agenda's m'ede bepalend voor het Concilie-stuk over Missie en Ontwikkelingshulp zoals dat besproken werd op de plenaire vergadering van het Nederlands Pas toraal Concilie van 7 tot 10 april j.l'. Op de slotbijeenkomst zal enkel aandacht worden besteed aan, de ge spreksstof van de eerste agenda. Het gesprek zal zich bewegen langs de volgende vragen: Wat is uw mening over de zon dagsplicht? Vindt u het een goed? Waarom wel, waarom niet? Vindt u dat de weekend-plicht (kerken ook op zaterdagavond) hier in wezenlijke veranderingen aan brengt? Wat is naar uw mening hierin de taak van het gezag, van het kerke lijk gezag, van het ouderlijk gezag? Heeft de kerkdienst in het week end waarde voor de geloofsbeleving? Heeft het dagelijks leven naar uw mening iets met geloofsbeleving te maken? Wat verstaat u onder ge loofsbeleving? Waar ligt naar uw mening voor de katholiek het zwaartepunt van zijn leven als christen: in zijn dagelijks werk of in zijn kerkelijk leven? Fransman grootste vleeseter PARIJS, 26-4. De Fransman is niet alleen de grootste vleesproducent van Europa, hij is ook de grootste vleeseter en geeft daaraan een detde van het geld voor de voedkelaan- koop uit. Dit is verklaard op de stu diedag „Voeding 1968" die in Parys is gehouden. In Frankrijk wordt niet alleen veruit het meeste paarde- en scha penvlees, maar ook het meeste rund vlees gegeten, namelijk 32 kilo per persoon per jaar, tegen 25 kilo in België en 20 kilo in Nederland, west Duitsland en Italië. De Fransen worden alleen in hel eten van varkensvlees verslagen door de Duitsers, die ieder 33 kilo per jaar verorberen, terwijl de Fran sen het niet verder dan 27 kilo bren gen. ZIERIKZEE U.V.V.-contactavond Maandag 29 april a.s. wordt in het gebouw Visstraat, een U.V.V.-con tactavond gehouden. Classicale Zendingsavond Gereformeerde Kerken Op dinsdag 28 mei aanstaande wordt in het gereformeerde kerkge bouw aan de Sint Domusstraat, uit gaande van de classis Schouwen - Duiveland der Gereformeerde Ker ken een classicale zendingsavond gehouden. Als spreker treedt deze avond op ds. Jb. van der Neut uit Rwanda, terwijl het gesprokene met dia's nad'er zal worden toegelicht. Verder vermeldt het programma nog samenzang, lekenspel, kindermu- ziek, deklamatie, 'koorzang, orgel- en solospel. Jubileumviering „Wees een Zegen" De hervormde vrouwenvereniging „Wees een Zegen'' herdenkt dn het Ned. Herv. Verenigingsgebouw op donderdag 2 mei a.s. op feestelijke wijze het 35-jarig bestaan. Aanwe zig zal zijn één, der oprichters ds. Joh. Gerritsen, destijds te Zierikzee, thans predikant te IJmuiden. De speelgroep van de Ned. Hervormde Kerk zal het stuk: „Groeten uit Nice" opvoeren. De meiviering Te Zierikzee viert de P.v.d.A., in samenwerking met de vrouwenbond het traditionele meifeest op 3 inei. De mei-rede zal worden uitgespro ken door de oud-Zieriikzeeënaar drs. H. van den Doel, lid van de Tweede Kamer. Nadien wordt het toneelspel: „Waarheen, dokter Storm?" opge voerd door de toneelvereniging „Op Drift" te Renesse. HAAMSTEDE De SAKOR-collecle bracht al hier f 180,88 op. Gewijzigd programma Koninginnedag Het feestprogramma voor a.s. dinsdag 30 april heeft wat wijzigin gen ondergaan wat betreft de aan- vangsurèn. D,e aübade begint nu om 8.30 uur voor het gemeentehuis en daartoe vertrekt de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede'' om 8 uur uit Burgh. Na afloop van dit gezongen vreug debetoon vertrekt de muziek met de kinderen naar het sportpark Van Zu'ijen (dus niet naar de Prinses Beatrixweide) voor het houden der diverse kinderspelen. Iii de namiddag, te omstreeks 14 uur, beginnen op de Julianaweg de wedstrijden voor brommers en fiet sen. Om 18 uur wordt de start gebla zen voor de behendigheidswedstrij- den met auto's. De automobilisten moeten daarbij het Julianaweg-par- cours vanuit de Moerweg en Sluis- pad de start naderen, daar anders opstoppingen ontstaan die onnodig zijn. Het inleggeld voor deze wed strijden bedraagt f 1 per auto ter wijl de opgave voor deelname in de loop van het middagprogramma in gewacht wordt door het bestuur. Na afloop prijsuitreiking en gezellig samenzijn in hotel „Het wapen van Burgh". In de nog resterende vakature heeft het "bestuur inmiddels de heer A. Kenters aangetrokken. Opperman maakte val Op een door de N.V. L. C. Bom uit te voeren bouwwerk aan de Oos- terertbanweg te Renesse viel don derdagmiddag een van de werkne mers de heer C. v. Nreuwenhuize uit Haamstede, door een trapgat en stortte iVz meter omlaag. Na gebo den medische hulp werd het slacht offer haar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd waar men overbrenging naar het zie kenhuis Dijkzigt noodzakelijk achtte. Omtrent de oorzaak van het onge luk tast men in het duister. Dc federale legering van Nigeria is bereid vóór 1 mei onvoorwaarde lijke vredesbesprekingen te begin nen met Biafra, zo heeft Okoi Arik- po, gevolmachtigde van dc Nigc- riaanse regering voor buitenlandse zaken, donderdag in Londen meege deeld. RENESSE Oranjevereniging „Juliana" Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin worden op dinsdag 30 april 1968 de volgende feestelijkheden georganiseerd. 8.15 uur: Koraalmuziek van de kerk toren. 9.00 uur: Zang" door de schoolkinde ren en presentatie aan de burge meester. 9.30 uur: Bromfietswedstrijden voor jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. Deze wedstrijden bestaan uit twee gedeelten, waarvan het eerste deel plaats vindt in de och tend; start bij de openbai'e lagere school. Het tweede gedeelte vindt in de namiddag plaats. 10.00 uur: Gecombineerde loop-, ori ëntatie- en fiets wedstrijd voor jongens en -meisjes van 12 tot en met 15 jaar. Start bij de openbare lagere school. 13.30 uur: De muziekvereniging „Luctcr et Emergo" vertrekt van het Dorpshuis naar de Kabbelaars- weg langs de Hogezoom .De deel nemers aan de Ringsteekwedstrij den stellen zich met hun paarden op achter de muziek en vertrek ken naar het Dorpsplein, alwaar een beoordeling plaats vindt door een deskundige jury van de mooist versierde en getoiletteerde paarden, waarvoor aantrekkelijke prijzen ter beschikking worden gesteld. 14.30 uur; Ringsteken te paard op de Lange Reke om de grote wis selbeker van de Oranjevereniging (thans in het bezit van de heer Joh .Hoogenboom). Tussen 14.30 en 16.00 uur: Tweede gedeelte van de bromfiets wedstrij den, bestaande uit een snelheids- rit 'en behendigheidsrit. Rekening wordt gehouden met het vermogen van de verschillende bromfietsen. Start wederom bij de openbare la gere school. OOSTERLAND De SAKOR-collecte Onder leiding van mevr. Stuij-ter Heide werd hier -ter plaatse een col lecte gehouden voor SAKOR dooi de jongedames Marjan Boogert, Li- anne van den Houten, Mieneke de Later, Lea Rotte en Tieneke Stuij. De opbrengst bedroeg f 63. Hiervoor een dankwoord aan al diegenen, die dit werk wilden gedenken, zomede aan leiding en collectanten voor al les wat zij in het belang van SAKOR wilden doen. OUDE TONGE Concert op Koninginnedag Op 30 april zal Tija van Eyk, or ganist van de Sacramentskerk te Breda een concert geven op het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Hij zal o.a. werken spelen van J. P. Sweelinck, Pachelbel, J. S. Bach en C. Franck. Van top lot top LONDEN, 26-4. Het Engelse dagblad „Daily Mail" heeft voor 4 tot en met 11 mei vol gend jaar een luchtrace uitge schreven tussen de top van de Empire State Building in New York en de top van de toren van het postkantoor in Lon den. Er is een prijzenpotvan 40.000 pond sterling (meer dan 270.000 gulden) ter beschikking gesteld. Alle vormen van luchtvervoer zijn toegestaan en de race staat ook open voor passagiers van gewone lijnvluchten. AGENDA Vrijdag 26 april Zierikzee Mandragon, 8 uur, Pliilatelica. Huis van Nassau. 2.30 uur, afdeling Bond van Gepensioneerden. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. 8 uur ledenvergadei-inp Vereniging tot Be vordering van het Chr. Schoolonder wijs. Dreischur Groene Kruisgebouw. 8 uur, afde lingsvergadering Groene Kruis. Kcrkwerve Zaal café v. d. Meer, vergadering afd. Groene Kruis. Zaterdag 27 april Renesse Dorpshuis. 8 uur, toneelvereniging Op Drift. Maandag 29 april Dreischor Plaatsenhuis. 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Brouwershaven. Noordgouwc 7.30 uur. vergadering afd. Platte landsvrouwenbond. Amerikaanse goudvoorraad gedaald WASHINGTON, 25-4. Als gevolg van betaling der laatste schulden door de Verenigde Staten aan de Londense „goudpool", is de Ameri kaanse monetaire goudvoorraad in maart met 1197 miljoen dollar ver minderd tot 10.703 miljoen dollar, zo heeft het ministerie van financiën in Washington bekendgemaakt. Sedert eind maart heeft de reserve geen verandering van betekenis meer on dergaan. Eind maart was het valutastabili- satiefonds 219 miljoen dollar groot en dat wijst erop dat het verlies aan goud in maart als gevolg van het op treden van de thans buiten werking zijnde „goudpool" iets kleiner is ge weest dan over het algemeen werd aangenomen na de eerdere medede lingen van het ministerie dal in maart voor 1.4 miljard dollar aan goud aan het buitenland werd over gedragen. BORNE. Donderdagmiddag is op de rondweg te Borne (Ov.) de 74-ja- rige wielrijder H. J. Bloten uit Hen gelo verongelukt. De man stak per rijwiel zonder uib te kijken de straat over en werd door een auto gegre pen. Hij was op slag dood. SCHIPHOL. Met ingang van 5 juni a.s. gaat de S.A.S. dwars ovef Rusland en Zuid-Siberië via Tash kent. Bangkok en Singapore per verlengde DC-8 machine in 17 uur en 35 minuten van Kopenhagen op Djakarta vliegen. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft vrijdag be kendgemaakt. dat donderdag de Amerikaanse ambassadeur Sn Laos te Vientiane een ontmoeting heeft gehad mot do Noord Vietnamese zaakgelastigde. LELYSTAD, 25-4. De begings- dienst van de koninklijke lucht macht is deze week in de polder Oostelijk Flevoland flink gevorderd met znij werkzaamheden om wrak stukken van een Boeing B-17 „vlie gend fort" uit de grond te halen. WASHINGTON. De Amerikaanse vice-president, Hubert Humphrey, heeft gezegd erep te vertrouwen dat Noord-Vietnam en de V.S. „binnen zeer korte tijd" overeenstemming zullen bereiken over de plaats voor voerbereidende onderhandelingen over het staken van de vijande lijkheden in Vietnam. Het Londense blad „Evening Standard" schrijft, dat blijkens een opiniepeiling slechts 28 pet. van de Britse kiezers thans op de Labour- partij zou stemmen, tegen 48,7 pet. bij «de algemene verkiezingen van 1966. De „Tories" (conservatieven) zouden daarentegen 56 pet. van de stemmen krijgen. KUSTWEG Gisteren ge-Groene Kustwegd, een voor een deel opwekkend karweitje, want het gaat over reizenlangs de kust naar zuid-Noorwegen, als men het helemaal officieel wil doen van Sluis af, het Zeeuws-Vlaamse stadje met zijn beroemde „Jantje". Onderweg is er zo het een en ander te zien. „Neem nou'' dat Friesland, plat en groen als een biljartlaken, maar helemaal meesterlijk gestof feerd met berderijen van het kop- hals-romp type en met honderddui zenden zwart-bonte koeien, die dro merig staan te doen in de buurt van terpen en zadeldaktorentjes 'En dun vlug de grens overwippen bv. naar Bredstedl aan de kust, Waarvoor Sylt en Föhr. Bredstcdt, een mooi pareltje in Sleeswijk-Hol- stein. Specialiteit: de heide vlak bij d'e Noordzee. Moet het „helemaal" zijn. Maar we zijn zo dom Noord- Groningen over te slaan. Daar toch eerst even rondkijken in Ezinge (wie heeft er ooit van gehoord?), maar daar snel de voeten geschoeid om een wandeling te maken langs het schilderachtige Reitdiep naar de verschrikkelijk oude „borg'» Aller- stna. Weer teruggekeerd op onze schre den heel ontspannen dwalen in de Kreis Steinburg, het larid van de „Marschen", diep beneden de zee spiegel liggende landschappen, die een eigen welvaart wisten te krij gen. Het paleis Wasmer is daar een afspiegeling van. Dal gebouw - 20 ver weggestoken in Europa - heeft helemaal enige gestukadoorde deco raties aan de plafonds, gemaakt door Italiaanse meesters. Misschien niet zó fit en ergens een pijntje, dan even beslist niet preuts zijn in Bad Zwischenahn en naakt de gezondheidverwekkende modder in .waarna men netjes weer wordt afgesproeid. En in Skagen kijken naar de „Sahara van het noordenen Thisten (Denemarken) „even" 4000 hunnebedden bezoeken (ja, ja) en dc vulkanische afzettin gen in Mors en in Skive het oud ste kasteel van Denemarken „Spöt- trup" en de bakstenen dom van Meldorf eti dan vlug terug om de Groene Kust weg-ferryboot te ne men naar het Noorse Kristianstad. Er is zowel wat mooit langs de Groene Kustweg, dachten ivc. We moeien dat allemaal nog eens gaan bekijken, SCH1ERE1LANDMAN. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2