Onze levensverzekering is straks bijna f4.000,- hoger... en dat kost geen cent méér! PREMIE SPAARPLAN Dc ongevallen met landbouvvtractoren Met Velpon zie je er geen barst van. CBtslsiKlIT Velpon Koningin en prins bij Nat. herdenking Staking om een onbenulligheid Geschenken van Utrechts burgemeester voor baby en ouders Het bestuur van K.V. DOSKO is weer compleet LAND- EN TUINBOUW Onkruidbestrijding op paden „Zuidelijk Toneel Globe" EINDHOVEN, 22-4. Het zuidelijk toneel en televisie gezelschap „En semble" heeft zijn naam gewijzigd in „Zuidelijk Toneel Globe". Dit is in een 'bestuursvergadering besloten. De nieuwe naam is ontleend aan het Glcbe Theater, het eens vermaarde rondvormige theater in Londen, waarnaar ook de kleine zaal van de Eindhovense stadsschouwburg is ge noemd. Burgemeester reed onder invloed MAASTRICHT, 22-4. I)c officier van justitie bij de rechtbank in Maastricht, mr. J. Ek heeft maandag twee weken gevangenisstraf, een geldboete van 40 gld. en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de, tijd van 1 <2 jaar geëist tegen de 56-jarige G. F., burgemeester van Vocrcndaal. De burgemeester wordt ervan be schuldigd cp 12 maart p.l. 's nachts om 1 uur onder irwl; cd van drank met zijn auto een geparkeerde wagen te hebben aangereden en daarna zonder zijn identiteit te hebben be kend p maakt tc zijn doorgereden. Voorts zou hij in Voeiendaal opzet telijk geen gevolg hebben gegeven aan het slopteken dat twee rijkspoli tiemannen hadden gegeven. De bur gemeester verklaarde tijdens dc zit ting dal hij zich die avond nogal had opgewonden tijdens een rumoerige vergadering en vier knlmerinpstn- blcttcn had genomen. T.v.-reportage défilé paleis Soestdijk HILVERSUM, 22-4. In het natio nale programma van de N.T.S. dat op dinsdag 30 april a.s. via Neder land I wordt uitgezonden is weel een rechtstreekse reportage opgeno men van het défilé in de tuin van paleis Soestdijk. Deze reportage wordt dit jaar voor het eerst in kleur uitgezonden. Zij komt op het scherm van 10.20'tot 11.30 uur. Van 19.35 tot 20 uur wordt op Nederland II een samenvatting uitgezonden. Ook het kleulerprogramma Pipo de Clown van 18.50 tot 18.55 uur op Nederland I on II wordt op deze dag in kleur uitgezonden. Dolfijnen door de lucht SCHIPHOL, 22-4. Met een K.L.M. DC-8 uit New York arriveerden op Schiphol vijf dolfijnen, ieder onge veer 300 kg. wegend. De dieren, af komstig uit het seaquariuim van Miami en bestemd voor een dolfina rium in Bonn. maakten de overtocht in speciale containers. Elke vis lag verpakt in natte doeken op een sponsachtig bed. Het water van deze bedden, zowel ais van de doeken, werd tijdens de reis door dierenste- wards voortdurend ververst en op temperatuur gehouden. Terstond na aankomst op Schip hol werden dc vissen overgeladen in vrachtwagens voor de laatste 250 km. over do weg naar Duitsland. Wilt u dit seizoen van het voortdu rende schoffelen en handwieden op paden verlost zijn? Inderdaad in deze tijd waar de mens het zoekt in de recreatie kan niet aangenomen worden dat er nog stervelingen zijn die voor hun plezier met gekromde rug of op hun knieën aan het onkruid-wieden zijn. Dat is nu trouwens niet meer no dig. dankzij de nieuwe moderne en veilige chemische vindingen is men nu voorgoed van een zwaar en tijd rovend werk verlost. Het is zelfs zo gemakkelijk gewor den, dat paden door slerhts één be handeling met het nieuwe midde! DEN HAAG, 22-4. Minister Rool- vink (sociale zaken) acht het wense lijk clat t.z.l. eisen gesteld zullen kunnen worden ten aanzien van dc constructie van landbouwtrekkers, zoals bfjv. dc verplichte voorziening van nieuw af tc leveren trekkers met een vciligheidscabinc of frame, zoals dit o a. in Zweden, Noorwegen, Denemarken en Engeland mogelijk zal Worden. Dit. blijkt uit hot antwoord van de bewindsman op schriftelijke vragen ORGA-TISIN het gehele jaar vrij zijn van onkruid. De toepassing is wel heel eenvou dig, omdat het middel verkrijgbaar zal zijn in een super kinsize spuitbus of als vloeistof in een flacon. In dit laatste geval verdunnen met water en met een gieter of rugspuit toepassen. Schaft u zich een handi ge spuitbus aan dan kunt u tussen de naden van de tegels en op de (grind)paden direct tot actie over gaan. Binnen enkele dagen sterft hot onkruid of en één geheel seizoen komt er ook géén onkruid meer op! Zelfs grotere onkruiden sterven on herroepelijk af. van het Tweede Kamerlid Dc Bek- ker (K.V.P.) over het treffen van veiligheidsmaatregelen voor land bouwtrekkers. De tot nu toe door do arbeidsin spectie aanbevolen veiligheidsmidde len (zoals steigerbegrenzers en veilig heidskettingen) hebben niet aan de verwachtingen voldaan, zo blijkt uit het antwoord. Daarin wordt meege deeld. dat een reglement inzake vei ligheidsvoorschriften voor meerassi- go landbouwtrekkers in voorberei ding is. Alles wat wij doen is deelnemen aan het Premie Spaarplan. We betalen nu samen jaarlijks zo'n 500 gulden levensverzekeringpremie en daarom krijgen we straks elk jaar 100 gulden terug van dit natio nale plan. Belastingvrij! Wij gaan het geld gebruiken om onze levens verzekering te verhogen. Dat scheelt maar liefst zo'n 4.000 gulden Misschien is het Premie Spaarplan ook Iets voor 0. Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51, Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (levensverzekeringen, spaar- en effectenbewijzen, hypo theekaflossingen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. Basis voor persoonlijk bezit Vergadering te Nuurdwelle NOORDWELLE, 20-4. In zaal Luk- ker-v. d. Zande vond de voorjaars vergadering plaats van de korfbal vereniging DOSKO, onder voorzit terschap van de heer Joh. van Sluf ters. Hij constateerde dat slechts een gering aantal leden aanwezig was, maar hoopte niettemin op nuttige besprekingen en een vruchtbare ver gadering. Het secretariaat is nog steeds va- kant. Het jaarverslag werd daarem uitgebracht door de voorzitter. Uit het financieel verslag van de pen ning meesteres; e mevrouw Smalle- gange-van Dalen bleek dat over 1967 een klein nadelig saldo is ontstaan, zulks als gevolg van de georganiseer de seriewedstrijden voop junioren en pupillen, in verband mot het 25-jarig bestaan van de K.V. Dosko. De fi nanciële stand van zaken is evenwel nog niet verontrustend. Hierna werd overgegaan tot bestuursverkiezing ter voorziening in de vakature Van der Maas, voorheen secretaris. Ver der moest voorzien in de vakature van penmingmeesteresse, daar me vrouw Smallegamge-Van Dalen zich niet herkiesbaar stelde. Het periodiek aftredende bestuurslid mevrouw D. v. d. Vate-Hart werd met grote meerderheid van stemmen gekozen. Tot secretaris werd gekozen de heer C. Plantsoen en tot penningmeeste- resse mejuffrouw A. Wandel, zodat hot bestuur thans weer compleet is. De voorzitter feliciteerde de nieuw benoemde bestuursleden en sprak woorden van dank aan mevrouw Smallegange-Van Dalen voor haar akkurate werkzaamheden voor de vereniging verricht. Hetzelfde gold c.e heer M. H. v. d. Maas één der ac tiefste secretarissen, die de vereni ging heeft gekend. Nog belangrijke mutatie Wegens huiselijke omstandigheden zag de heer W. Ocsse zich genood zaakt te bedanken als lid van de twaalftalcommissie, als jeugdleider en wedstrijdleider. De funküonaris gaf hierop een toelichting. Hij moet werk van zich afstoten, maar het materiaal en de ballen wil hij nog wcL blijven verzorgen, evenals de toto. Het speet betrokkene zeer dat hij zijn functies moest neerleggen. De voorzitter zei volkomen begrip te hebben voor de moeilijkheden, die aanleding zijn tot het bedanken en had veel woorden van lof voor de scheidende funkticnaris. „U kon le zen en schrijven met de Dosko- jeugcl", aldus de voorzitter. Een fraai bewijs daarvan is de onlangs verkre gen beker van de S.D.K.B., die de heer Ccsse - als blijk van waarde ring - uit handen van de voorzitter in ontvangst mocht nemen. De heer Ccsse aanvaardde het kostbaar ge schenk in grote dank en zegde toe op zijn noodgedwongen besluit terug te zullen komen, als de omstandig heden zich zouden wijzigen. In de twaaiftalcomissie werden gekozen mejuffrouw Janny Boot. de heer M. Moermond en de heer F. de Vrieze. De trainingsavenden Met het opstellen van de junioren en de training zullen de heren F. de Vrieze en. G. Plantsoen zich belasten. De pupillen worden getraind door de voorzitter en de heer L. Fonteine op de dinsdagavonden. De junioren en Senioren beiden op de vrijdagavon den. De oefenbal zal elke avond be schikbaar zijn. Bij de rondvraag stelde de heer F. de Vrieze enkele vragen over het vorig jaar behaalde kampioenschap. Na nog een uiteen zetting over de komende competitie en de indeling volgde sluiting door de voorzitter. Dosko is ingeschreven met l pupillen-. 1 junioren- en 1 se nioren-elftal. Uiteraard zijn nieuwe laden altijd welkom. Verdronken jonge» op zee gevonden DEN BURG. 22-4. De kotter Tx. 36 van schipper J. van der Vis is de ha ven van Ouderschild binnengelopen met aan boord het stoffelijk over schot van de 16-jarige Anton Scha- gen. die vrijdagavond met zijn col lega B .van der Knaap op nog on verklaarbare wijze over boord is ge slagen van de kotter „Anna Klazi- na" van de rederij Van der Knaap. Het stoffelijk overschot werd gevon den ter hoogte van Kamperduin. O rgtiaii trans plan tatir- eommissie geïnstalleerd DEN HAAG, 22-4. „Ik ben bij zonder verheugd over het initiatief en ik heb gaarne het voorzitterschap geaccepteerd, omdat we hier voor bijzender boeiende zaken staan". Met deze woorden aanvaardde de oud-staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels. het voorzitterschap van de door het Rode Kruis ingestelde com missie voor orgaantransplantaties. „Het is belangrijk dat het Rode Kruis er in geslaagd is hier een wer kelijk nationale aanpak tot stand te brengen", zo vervolgde dr. Bartels. Grafsclienuerij le Groesbeek GROESBEEK, 22-4. Maandag is gebleken 'dat tijdens het weekeinde op het Canadese erekerkhof te Groesbeek met rood viltstift god lasterende zinnen werden aange bracht, alsmede nazi-leuzen. Ook in het bezoekersboek, dat vrij bereik baar is. is een hele pagina vol ge klad, onder andere met de woorden „Hitier was here". De rijkspolitie van Groesbeek heeft de zaak in on derzoek. Er zijn geen aanwijzingen dat de grafschenner uit Limburg op andere plaatsen aan het werk is ge weest. Er is hier slordig gewerkt in tegenstelling tot elders. Op de Ca nadese begraafplaats te Groesbeek zijn 2500 gesneuvelde Canadese sol daten 'begraven. 'Advertentie Advertence DEN HAAG, 22-4. H.M. de konin gin en Z.K.H. prins Bcrnhard zullen de nationale herdenking, die op 4 mei 's middags bg het nationale mo nument wordt gehouden, bijwonen en ter nagedachtenis van de gevalle nen een krans leggen. Deze herdenking, die cm 4 uur be gint. vormt een inleiding tot de stil le tochten in de avonduren. Ei- zullen ook kransen worden ge legd namens de ministerraad, de chefs van staven en verschillende de putaties. Rob de Vries verzorgt een korte declamatie, de koninklijke mi litaire kapel brengt koraalmuziek ten gehore. Na de taptoe volgt een minuut stilte, waarna de plechtigheid met „Ensemble" wordt het Wilhelmus wordt besloten. Alle aanwezigen nemen tenslotte deel aan een defi'le langs het monument. De plechtigheid bij het nationale monument werdt voorafgegaan door bijeenkomsten in de oude lutherse kerk en de Nieuwe Zijds Kapel. Deze bijeenkomsten worden door circa 3000 rechtstreekse nabestaanden uil het gehele land bijgewoond. Na af loop van deze bijeenkomsten begeeft men zich in stille stoeten naar de Dam. In verband met deze herdenking zal het verkeer langs de Dam tus sen kwart voor drie en kwart voor vijf grotendeels gestremd zijn. Deze Nationale Herdenking wordt georganiseerd door het comité Natio nale Herdenking Militah-e Gevalle nen en de Commissie Nationale Her denking. Twee kinderen vermist ROTTERDAM, 22-4. Tien mensen van de Rotterdamse kinderpolitie zijn ingeschakeld bij de opsporing van de 6-jarige Maria van Heuozen en de even oude Anna Hulst, die sinds zondagmiddag spoorloos ver dwenen zijn nadat zij de ouderlijke woning verlieten om samen te gaan spelen. Het zoeken concentreert zich rond de afbraak van de R.K. kerk aan de Westzeedijk, waar 20 mensen die daar aan het werk zijn ook op zoek zijn 'gegaan naar de twee meis jes. Daar bij het puin van deze af braak werden de twee meisjes zon dagmiddag voor het laatst gesigna leerd. troepen rond Saigon zijn maandag in paraatheid gebracht na geruchten dét dc Vietcong een nieuwe aanval op de hoofdstad van plan is. Dc Zuidvictnamcse politie en de Nog een fraaie oude foto van „Weelzicht" met het Weeltje Ie Schuddebeurs. DU plekje heeft vroeger kennelijk veel foto- grafen geïnspireerd lot een plaatje, waar- van dan hier een specimen. ROERMOND, 22-4. B(j dc N.V. Covcrtex te Roermond, een papier- textiel en plastic-veredelingsbcdrijf op de Prof. Schreinemakersstraat is maandag een staking onder het per soneel uitgebroken. Vrijdag j.I. was een 18-jarige werk nemer ontslagen toen hij weigerde een pakket van 10,5 kilo op een vrachtwagen te plaatsen. Hij deelde zijn bedrijfsleider mee dat dit met een grote heftruck diende te gebeu ren. De jongeman, die volgens direc teur Wim Krekelberg vaker lastig was, werd door hem ontslag aange zegd met ingang van maandag 22 april, indien hij niet tussentijds zijn verontschuldiging zou aanbieden. Maandagochtend weigerde de jonge man zijn excuses aan te bieden, waarop de directeur hem terstond ontsloeg. Een werknemerwoordvoer der van de bond Sint WiHebroi'dus wilde het voor de jongeman opne men, waarop deze eveneens werd ontslagen. Van de overige 21 perso neelsleden gingen toen 17 man prompt in staking, waarop deze 17 allen eveneens hun ontslag kregen aangezegd. Nieuw pand Maatschappij ter Bevordering der Pharmacie DEN HAAG, 22-4. Mevrouw E. C. Luns geb. baronesse van Heemstra, echtgenote van de minister van bui tenlandse zaken, - naaste buren van 'het nieuwe centrum der Koninklijke Nederl'anse Maatschappij ter Be vordering der Pharmacie - heeft de ze nieuwe, aan alle eisen voldoende behuizing in de Alexanderstraat te Den Haag symbolisch in gebruik ge steld. Mevrouw Luns deed dit door in een zijwan'd van de entreehal een marmeren steen in te metselen waarop dit feit en de datum zijn aangebracht. b Op minder dan twee kilometer van de Amerikaanse mariniersbasis Khe San, in het noordwesten van Zuid-Vietnam, is een fel gevecht geleverd toen de Amerikanen bij toéval een compagnie Noordvietna- mezen ontdekten die in bunkers wa ren. Bankrover schoot zichzelf dood MARSEILLE. 23-4. „Dit is een overval", riep de rover Dimitri Had- jilouloudes, toen hij met getrokken pistool een bank in Marseille binnen stormde. Het waren zijn laatste woorden. De rover schoot zichzelf pér ongeluk in de dij en overleed enige uren later aan een slagaderlijke bloeding. De uangiftc van prins Man rits UTRECHT. 22-4. Dc burgemees ter van Utrecht heeft - gelijk reeds gemeld - mr. Pieter van VoUenho- ven, vader van prins Maurits, bij ge legenheid van de aangifte van zijn zcon, een zilveren rammelaar ten geschenke gegeven. Het is een pro- dukt van de Schconhovcnse zilver smid C. van Gelderen Pzn., die al daar heeft gewerkt van 1840 tot 1873, De rammelaar is in achthoekige vorm als een parasol opgebouwd uit een handvat, een scherm waaraan zich acht belletjes bevinden en een mondstuk met zilveren ketting. Aan de ouders bood jhr. mr. de Ranitz een reproductie aan van een schilderij, voorstellende de kinderen van stadhouder prins Willem V. Voorts kreeg mr. van Vollenho ven, evenals zijn gehiigen dr. Beel en luitenant-generaal Wolff, en mej. de Vlieger van de bui-gemeester een exemplaar van het onlangs versche nen bóek ..Utrecht door de eeuwen heen" aangeboden. Dit boek werd geschreven door stadsarchivaris dr. J. E. A. L. Shruick. Maurits Het prinsje zal „Maurits" worden genoemd. Mr. Pieter van Vollenho ven vertelde na de aangifte van zijn zoon tijdens een gesprekje met de pers, dat deze naam is gekozen om dat hij en zijn vrouw het een leuke naam vinden en omdat deze naam voorkomt in de familie van prinses Margriet. De naam Willem is om historische redenen gekozen, de der de naam Pieter is die van de vader en grootvader van het prinsje en de vierde naam herinnert aan de echt genoot van koningin Wilhelmina, prins Hendrik, die op 19 april is ge boren. Zeven pond en een ons De heer van Vollenhoven was thuis, toen zijn vrouw naar het zie kenhuis moest vertrekken. Het echt paar was al ruimschoots voor de ge boorte door prof. Plate gewaar schuwd, dat de bevalling misschien door middel van de keizersnede zou moeten geschieden, hetgeen de span ning uiteraard extra groot maakte. Op 17 april om 19.36 uur kwam het prinsje ter wereld. Hij woog ze ven pond en één ons en was 52 cen timeter lang. Volgens de heer van Vollenhoven is het moeilijk nu al te zeggen op wie hij lijkt: „Hij heeft in ieder geval mijn voorhoofd". De ogen van prins Maurits zijn diep blauw, maar de verpleegster heeft de jonge ouders al vax-teld, dat die kleur nog kan veranderen als hij cu der wordt. Prinses Maigriet maakt het uit stekend. Ze wil natuurlijk zo snel mogelijk naar huis, maar prof. Plate heeft de datum voor haar vertrek nog mi et vastgesteld. Voorlopig moet de prinses neg blijven liggen. Het was dam ook in haar kamer dat zij vol trots haar zoon aan burgemees ter de Ranitz en twee getuigen liet zien, voordat de prins officieel, in een andere zaal, werd „geloond" door zijn vader, in tegenwoordigheid van het gehele medische team dat bij de bevalling heeft geassisteerd. Dc koopvaardij Mr. van Vollenhoven is niet aan wezig geweest bij de bevalling, om dat deze langs operatieve weg ge schiedde. Het echtpaar van Vollen hoven was er door het medisch team op voorbereid, dat de geboorte zo omstreeks de twintigste april ver wacht kon worden. „Maar natuur lijk", aldus 'de jonge vader, „hebben we maar buiten om begrijpelijke re denen een zekere marge in acht ge nomen". Hij was vol lof voor prof. Plate: „We hadden het volste ver trouwen in hem en alles is dan ook prachtig verlopen". De heer van Vollcnhoven vertelde, dat hij nog geen definitieve beslis sing heeft genomen over het verloop van zijn carrière nadat hij - deze zomer - uit dienst komt. De keuze zal echter voor die tijd nog worden gemaakt. Bij de gelukwensen ter gelegen heid van de geboorte waren tele- gramma van bijna alle Nederland se koopvaardijschepen. „Ontzettend leuk", zei de heer van Vollenhoven en hij voegde hieraan toe, dat de band tussen prinses Margriet en de koopvaardij zal worden bestendigd, doordat de koopvaardij ook peet zal staan over haar zoon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4