Floris vil je een stak kaas* nit het vuistje Midden-kleinbedrijf en het toerisme De militaire oproepen in de V.S. Voor 30 jaar.... LAATSTE NIEUWS STREEKNIEUWS PLASTIC Zwitserse journalisten naar Zierikzee in kader van Zeeuws toernee Burgh.se jongerengroep maakte reisje naar Duitsland BURGH, 20-4. Op maandag twee de Paasdag vertrok uit Burgh een groep jongens en meisjes voor een 5-daags bezoek aan de stad Witten Annen in de buurt van Bochum. De reis werd gemaakt met een bus van garage Van Oeveren met het stuur in de vertrouwde handen van de heer M. Tuinman. Nieuwe kaart van Suriname PARAMARIBO, 22-4. De Nederland- se regering heeft haar goedkeuring gehecht aan het plan om een nieu we overzichtskaart van Suriname te maken. Met dit karteringsprojekt. met de uitvoering waarvan op kor te termijn een begin zal worden ge maakt. is een bedrug gemoeid van 12 miljoen gulden. Het karteringswerk zal worden verricht door K.L.M.-ae- rokcarto. WASHINGTON. 22-4. Het Ame rikaanse ministerie van defensie zal in juni 29.500 man onder de wape nen roepen om in het leger te die nen. Het aantal mannen dat in mei onder de wapenen moet komen, zal met 1900 man tot 45.900 man worden uitgebreid. Dit is nodig omdat zich onvoldoende mensen als vrijwilliger voor het korps mariniers heeft ge meld, aldus het ministerie. Volgens de maandag bekend gemaakte cij fers is het aantal dienstplichtigen dat in het eerste halfjaar van 1968 onder de wapenen wordt geroepen, tot 221.700 man gestegen. Advertentie KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Aan het eind van de ze maand zuilen werkgevers en werknemers in de bouwnijverheid waarschijnlijk hun besprekingen over een herziening van die bepa lingen in de nieuwe bouw-CAO, die door minister Roolvink onverbindend zijn verklaard, afronden. SCHIPHOL. Met een op haar borst gespelde zilveren azalea is mej. Corrie Luns, de enige dochter van minister Luns, van middag per KLM naar New York gevlogen om volgen de week in Norfolk (Virginia) in het plaatselijke festival haar rol te ver vullen van azaleakoningin. MILL. Op de Vorlerweg in Mill heeft een verkeersongeluk plaats gevonden dat het leven heeft gekost aan de 3-jarige C. M. van Hout uit Mill. Het kind liep plotseling de rij weg op voor een auto en werd ge grepen. OUDERKERK a. d. AMSTEL. De boerderij van de veehouder Mourits aan de Middenweg in Ouderkerk aan de Amstel is afgebrand. Zes koeien kwamen in de vlammen om. de var kens konden worden gered. De scha de beloopt tienduizenden guldens. ROTTERDAM. De Nederlandse rederij Trans Oceaan in Den Haag heeft bij een bank in Londen een bedrag van ongeveer 20.000 dollar moeten storten omdat een van haar schepen, het passagiersschip „Rijn dam" de haven van Dubrovnik in Joegoslavië met olie zou hebben be vuild. AVEREEST. Op de provinciale weg Hoogeveen-Ommen in de ge meente Avereest is een personenau to in de sloot langs de weg terechtge komen. Het 6-jarige mesje Jacque line Meuleman uit Veldhoven is hierbij om het leven gekomen. DEN HAAG. Minister Polak heeft zich naar Breda begeven, zo deelt het ministerie van justitie desge vraagd mee. Hij hoopt zich over de ongeregeldheden in Sint Willebrord te laten inlichten en een bezoek te brengen aan de twee gewonde rijks politiemannen. SCHIPHOL. Met een Finnair-toe- stel uit Hamburg is oen 13 man sterke missie van Japanse schei kundigen, die zich op rondreis door Europa bevindt, op Schiphol aange komen. De missie brengt een bezoek van drie dagen aan ons land voor zij dinsdag verder reist naar Dussel- dorf. De heenreis ging over Meerkerk en Arnhem en bij Elten werd de grens gepasseerd Des middags 4.00 uur arriveerde het gezelschap dat onder leiding stond van ds. en mevr. Flink- v. d. Marei, mej. M. Bliek en de heer A. Damman. Hun enderdak was de jeugdherberg op de Annern-berg. De jongelui werden op het gemeente huis ontvangen door burgemeester Vogelbein die een welkomstwoord sprak en een drankje liet offreren. Ds. Flink beantwoordde deze toe spraak. De jongelui bezochten ver der een staalfabriek waar ze aan een heerlijk diner werden uitgenodigd. Een bustocht door Sauerland werd een genotsvolle trip. In Dortmund werd de Euro-toren beklommen. Dit is een televisietoren met een restau rant dat rond de toren cirkelt zodat de bezoekers de gehele stad kunnen overzien. Het restaurant doet voor deze omloop juist een uur. Op de laatste avond van het verblijf werd een gezellig samenzijn geformeerd waar de kennismaking met de jonge lui van Witten Annen nog eens werd verstevigd. Vrijdagmorgen werd de terugtocht aanvaard en omstreeks 18.00 uur arriveerde do bus weer in Burgh. Zo te horen hadden de jon gens en meisjes het best naar hun zin gehad. Arrestaties na steekpartij GROESBEEK, 22-4. N.a.v. do steekpartij met dodelijke afloop van zondag te Groesbeek, zijn maandag door de rijkspolitie drie arrestaties verricht. In hechtenis werd genomen de vader van het slachtoffei*, de 63- jarige fabrieksarbeider H. E., die na de dodelijke messteken, aan zijn 22- jarige zoon G. E. (toegebracht door de 39-jarige C. W.), deze laatste ook met een mes te lijf ging. Dit mes is maandag door de rijkspolitie gevon den in een haag, dicht bij de plaats van het gebeuren. De in het zieken huis opgenomen ernstige gewonde W. Ls onder arrest gesteld, evenals een stiefzoon van W., de 20-jarige W. H. Volgens de getuige verklaringen zou H. de vechtpartij met het slachtoffer zijn begonnen. Alles was een gevolg van een ruzie die met Pasen was ontstaan tussen het slachtoffer en H. De itoestand van de onder arrest ge stelde G. W. is nog steeds zorgwek kend, terwijl ook nog voor het leven van de 22-jarige E. wordt gevreesd. SPORTBERICHTEN MOTORSPÓRT Dick van Klooster snelste te Zandvoort Bij de zaterdag j.l. gehouden trai ning op het circuit van Zandvoort, bleek de uit Renesse afkomstige mo torrenner Dick van Klooster met BMW uiterst snel. In een sterk be zet rennersveld noteerde hij de snel ste ronde met 1 minuut 58 sec. in de 500 cc-klasse. Op het rechte stuk voor de „pits" bereikt© Van Klooster een snelheid van ptm. 200 km per uur. In de 'krant van donderdag zul len wij een actiefoto publiceren van deze snelste man van Schouwen- Duiveland. VOETBAL WIK-A junioren-kampioen Zaterdagmiddag behaalden de A- junioren van s.v. WIK het kampi oenschap door de thuiswedstrijd te gen Wolphaartsdijk met 4-1 te win nen. Ofschoon reeds na 10 minuten spelen de groen-witten tegen een 0-1 achterstand aankeken gelukte het hum nog voor de rust de stand gelijk te ma'ken. Na de rust verkreeg WIK een veldoverwich't, wat resul teerde in de stand 4-1. Na afloop werden de spelers in de bloemetjes gezet door de voorzitter van de sportvereniging, de heer Ooms. Pupillencompetitie S cho u wen -Dui veland Nagekomen uitslag d.d. 20 april 1968: DFS C II-MEVO C I 2-8. Woensdag 24 april 1968 wordt ge speeld: DFS C II-DFS C I. Aanvang 18.45 uur. Zierikzee C II-Zierikzee C I. Aanvang 18.45 uur. DUIVENSPORT P.V. de Bruse Trekker. Wedvlucht vanaf Duffel (B.) afst. 70 km, gelost om 7 uur, aankomst eerste duif 7.53. De uitslag luidt als volgt: P. Steketee 1, 2, 3, 5, 22, 30 on 35; B. Schot 4, 6, 7. 17 en 23; J. de Jon ge 8. 9. 24, 30, 31, 37 en 38; C. Zan- dijk 10, 14, 25, 26 en 40; B. de Ruiter 11, 12, 15 en 29; A. de Koning 13 en 16; C. Bal 18. 19. 20 en 28. J. Bal 21; C. Capelle 27; J. Quist 32, 33. 34, 36 en 39. De uitslag van de junioren luidt ais volgt: J. Jumelet 1. 2, 5, 8 en 9; Chr. Bal 3; J. van Boven 4 en 10; J. Kik 6 en 11; L. van Duivendijk 7; A. Dorst 12 en 13. ZIERIKZEE, 23-4. Op uitnodiging van de A.N.V.V.-directeur te Zürich maakt een gezelschap bestaande uit zeven Zwitserse journalisten van de schrijvende pers en van radio en te levisie, morgen (woensdag 24 april) een tocht dcor Zeeland. In het kader van deze trip wordt ook een bezoek aan Schouwen-Duiveland gebracht. De A.N.V.V.-directeur te Zürich, de heer F. N. M. Hendricks, maakt de reis zelf mee. De groep komt uit Vlaardingen en begint het Zeeuws programma te Zierikzee. Om 12.30 Weer „samlwichkoeien" OEGSTGEEST, 22-1. De om- streden vonn van reclame in een weiland langs de rijksweg in Oegstgeest is er weer. Se dert zaterdagmiddag hebben duizenden automobilisten in zwarte en rode letters op de witte dekjes van vijf koeien kunnen lezen, dat men voor auto's bij Van der Marei moet wezen en voor kortingen bij Autorama. Het stralende zo merweer deed veronderstellen dat de dekjes 's nachts wel licht tegen de kou dienden, maar overdag tegen de hitte. Over de sandwichkoeien van autohandelaar en -importeur J. van der Marei is al heel wat te doen geweest. De rijks politie van Oegstgeest oordeelt dat er ook nu ivel weer tegen deze vorm van reclame zal worden opgetreden. DREISCHOR. De gymnastiekver eniging Jong Dreischor" gaf een ge slaagde uitvoering in zaal Slager. ELKERZEE. Op de vergadering van de gemeenteraad werd het be sluit voorgelezen, dat het behoud van de o.l.-school inhoudt. NOORDWELLE. Op de jongste vergadering van de afdeling van Landbouw en Maatschappij traden zestien nieuwe leden toe. HAAMSTEDE. Een begin is ge maakt met het leggen van pannen op het middengedeelte, in het kader van de snel vorderende kerkrestau- hatie. ZIERIKZEE. In de Concertzaal werd de veelbesproken film „Grazige ivelden" vertoond. OUWERKERK. Bij de agent van de arbeidsbemiddeling staan 53 werklozen ingeschreven. Vier beslo ten voor werk naar Duitsland te gaan. ZIERIKZEE. De Winkeliersvereni ging besloot een subsidie te verle nen van f 25 aan de Ver. van oud leerlingen van Tuinbouwcursussen voor de in september te houden ten toonstelling. ZIERIKZEE. Voor de Ver. van Vrijzinnig Hervormden sprak ds. G. H. Moll van Charante te Haarlem over het onderwerp: „Kunnen mo derne mensen christen zijn?" BRUINISSE. Het kinderkoor der o.l.-schóól gaf de eerste uitvoering, onder leiding van het schoolhoofd. HAAMSTEDE. In de nacht hebben onbekenden op het land van de heer F. allerlei onkruid gezaaid. ZIERIKZEE. Alhier is opgericht de „Middenstandsvereniging Zierik zee" ,als afdeling van de Kon. Ned. Middenstandsbond. DODELIJKE ONGELUKKEN ROTTERDAM. Op de kruising Vondelingenweg-Butaanweg in Rot terdam is de 40-jarige chauffeur C. Son'tag uit de Maasstad bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. AMSTERDAM. De mam die im het water ten oosten van het Amster damse Centraal Station verdronk blijkt de 49-jarige ongehuwde fa brieksarbeider A. Stuifbergen uit Castrieum te zijn. SLIEDRECHT. De 9-jarige A. P. Paans uit Hardinxveld-Giessendam is om het leven gekomen, toen hij van de door zijn vader bestuurde mobiele kraan afviel. De jongen kwam onder de achterste wielen van de wagen en overleed 's avonds. HELDEN. Bij het oversteken van de Roggelseweg in Helden is het 7- jarige jongetje P. Trienes door een personenauto gegrepen. Het knaapje fietste met zijn moeder en reed plotseling de voorrangsweg op. UTRECHT. De 58-jarige A. T. Elissen uit Breda is op slag gedood, toen Wj onder de trein Amsterdam- Roosendaal kwam .Het ongeluk ge beurde op de met automatische overwegbomen beveiligde overweg in de Wethouder van Dijklaam in Oosterhout. De man reed volgens de spoorwegen met zijn ba-omfiets dwars door de gesloten overweg bomen heen. TILBURG. In een ziekenhuis te Tilburg is vanmorgen de 28-jarige P. Mutsaea»s uit Tilburg overleden aam de gevolgen van een verkeersonge val. De man was zondag door onbe kende oorzaak met zijn bromfiets te gen de trottoirband van de brug over het Wilhelminakanaal nabij het Lijnsheike gereden uur vindt een officiële ontvangst plaats ten stadhuize, waarna in res taurant „Mondragon" de lunch wordt gebruikt. Om 3 uur verlaat het ge zelschap via de Zeelandbrug Schou wen-Duiveland weer. Bezoeken worden gebracht aan Veere, Middelburg en Vlissingen. In laatstgenoemde stad wordt het diner gebruikt. In centraal-Zeeland "wordt de groep gegidst door de administrateur van de Provinciale V.V.V., de heer W. J. v. d. Wall. (I) Bevolkingsgroei, gestegen wel vaart, vooruitgang in de techniek en meer vrije tfo'd hebben het toerisme in onze tijd een grote vlucht doen nemen. De economische betekenis hiervan wordt vaak onderschat. Om deze groei met een paar cijfers aan te tonen; vóór de oorlog bedroegen de ontvangsten uit het vreemdelin genverkeer f 5 miljoen, thans f 1 miljard. Aangenomen mag worden, dat de totale omzet in de toeristen industrie nu zc'n f 2 miljard be draagt. In de periode 1956-196G zijn, vol gens cijfers van de Nederlandsche Bank, de inkomsten uit het vreem delingenverkeer in ons land gestegen van 234 miljoen tot bijna f 1 mil jard. Een stijging van 324 pet. Aan genomen mag worden dat in deze som circa 250 miljoen gulden aan deviezen begrepen zijn, afkomstig van buitenlandse zakenreizigers. De ontvangsten uit het buitenlancle toe risme mogen dus zeker gesteld wor den op 750 miljoen. Voor onze de- viezenpositie is het van groot belang dat dit bedrag aanzienlijk stijgt, of dat de Nederlanders minder in het buitenland uitgeven en meer ra- ka ntiebestedin gen in het eigen land doen. Volgens dr. C. Tideman werd in I960 door Nederlanders tijdens va kanties in eig enland totaal 750 miljoen uitgegeven. De vakantiebe stedingen in Nederland van Neder landers en buitenlanders tezamen waren in dat jaar dus rond de f 1,5 miljard. De buitenlanders besteden ongeveer 45 pet. van hun vakantie budget in horecabedrijven en de Ne derlanders 35 pet. De totale beste ding in 1966 van Nederlanders en buitenlanders in. de horecabedrijven bedroegen derhalve f 600 miljoen. De binding van de horecasector met het toerisme ligt daarom voor de hand. Het horecabedrijf, inclusief KERKNIEUWS Gereformeerde oecumenische synode DEN HAAG. 23-4. De Geref. Oe- cumenische Synode,, die om de 5 jaar vergadert, zal dit jaar in augustus in Nederland bijeenkomen. De Geref. Kerk van Amsterdam zal als roepen de kerk fungeren. Zij zal de afge vaardigden uit alle werelddelen op maandag 12 augustus aan' een ge meenschappelijke maaltijd ontvan gen, waarna om half acht 's avonds in een der Amsterdamse kerkgebou wen een bidstond plaatsvindt. Na af loop daarvan worden de afgevaar digden naar „De Blije Werelt" te Lun'teren vervoerd, waar dan dins dagmorgen 13 augustus de eigenlij ke synode begint, die ruim een week duren zal. Op de agenda staan o.m. het rassenvraagstuk en de toelating van de vrouw in het ambt. Vanuit Nederland vaardigen de Geref. Ker ken en de Chr. Geref. Kerken naar deze internationale synode af. Een „Dr. Martin Luther King-kapel" te Amsterdam AMSTERDAM, 23-4. De in aan bouw zijnde nieuwe kerk van de Baptistengemeente te Amsterdam- centrum in de Kerkstraat, zal de naam „Dr. Martin Luther King ka pel" ontvangen. De Baptistenge meente heeft mevrouw King van dit besluit in kennis gesteld. „Het lijkt ons oen zinvol eerbewijs aan het leven en werken van deze Baptistenpredikant, die als een strij der van de goede strijd zijn leven in dienst stelde van de Heer en zijn medemensen", aldus een verklaring van deze Amsterdamse Baptistenge meente. Men hoopt in de herfst het nieuwe kerkgebouw in gebruik te kunnen nemen. Predikant van de Baptisten gemeente in Amsterdam-centrum is ds. \V. Veenstra. Twee protestantse kerken in Amerika verenigd DALLAS. 23-4. Twee Ameri kaanse protestantse kerkgenoot schappen, de Methodistische Kerk en ds „Verenigde Evangelische Broe- öerkerk" hebben zich verenigd tot de „Verenigde Methodistische Kerk", waarbij meer dan elf miljoen perso nen zijn aangesloten. De kerkgenoot schappen verschilden alleen door hun taalkundige origine. De Broe- derkerk werd gesticht door Dui 1.se immigranten in Pennsylvania en Ohio. Amateur- observatorium AMSTERDAM, 22-4. Vrijdag middag 26 april zal prof. dr. J. Kistemaker het amateur observatorium. van de Amster damse weer- en sterrenkun dige kring in Muiderberg of ficieel openen. Het observa torium is geheel door een aan tal amateur-leden in hun vrije tijd gebouwdOok het instru mentarium is grotendeels eigen bouw. Er is gebruik gemaakt van een oude kazemat. Op het dak daarvan is een kleine observatieruimte geplaatst. De ruimte binnen dg kazemat is benut voor het opstellen van diverse instrumenten en ap paratuur. De Amsterdamse weer en sterrenkundige kring is een afdeling van de Neder landse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde en heeft op het ogenblik 340 veelal jeug dige leden. campings, bungalowparken e.d. pro fiteert relatief het meest van de toe rist. En een zeer groot deel van deze sector behoort tot liet midden- en kleinbedrijf. Ook voor de detailhandel is het toerisme ran grote betekenis, al ligt de situatie hier enigszins anders. Van de toeristicche uitgaven, komt im mers tóch een niet te onderschatten deel bij de detailhandel terecht. Ook in de detailhandel is het midden- en kleinbedrijf overwegend, met name in de kleinere toeristenplaatsen, waar veel Nederlanders hun vakan tie doorbrengen. De vervoersector is uiteraard eveneens nauw bij het toerisme be trokken. Afgezien van het openbaar vervoer wordt het beroepspersonen- vervoer voor een aanzienlijk deel door kleinere bedryven verricht, ter wijl het belang van reisbureaus en garagebedrijven bij het toerisme duidelijk is. Bij dit alles moet ook worden be dacht, dat elke - ook toeristisch - uitgegeven gulden een sterk neven effect heeft. Immers de hotellier bij voorbeeld koopt goederen in, betaalt lonen e.d., ais gevolg ivaarvan de omzetten in andere bedrijven stijgen en de omzetvergroting in die bedre ven heeft weer gevolgen voor de om zetten van andere bedrijven enz. Olie cent goedkoper DEN HAAG, 22-4. Met ingang van maandag j.l. is de prijs van licht- en tractorpetroleum, gasolie, autogas- olie, huisbrandolie I en II en dunne stookolie verlaagd met één cent per liter. De strijd in Vietnam SAIGON, 23-4. In en om Saigon werden Zuidvietnamese regerings troepen en politie-eenheden in staat van paraatheid gehouden om een verwachte nieuwe aanval van de Vietcong op de stad af te slaan. In de stad en de onmiddellijke om geving is het echter rustig, hoewel het ruim 30 kilometer zuidelijker tot een slag kwam, waarin volgens re- geringsopgave 115 rebellen gedood zijn. Volgens welingelichte zegslieden hebben de rebellen afgezien van een plan om op 15 en 22 april de hoofd stad aan te vallen. De Vietcong heeft in de provincie Quang Tin de Amerikaanse basis Tsjoe Lai met mortiergranaten be stookt. waarbij lichte schade werd aangericht. Er vielen geen slachtof fers. Ook werden do provinciehoofd stad van Quang Tin en de stad Truc Giang in de Mekongdelta met mor tieren bestcokt. In Truc Giang ging een benzinecpslagplaats in vlammen cp. Amerikaanse bommenwerpers heb ben maandag opnieuw Noordvietna- mese infiltratiewegen ten noorden van de gedemilitairiseerde zone maav ten zuiden van de 19de breedtegraad aangevallen. Zware B-52 bommen werpers hebben vandaag Noordviet- namese stellingen ten westen van de stad Kontoem gebombardeerd. Vandaag (is ook bekend geworden dat tijdens een militaire operatie een Amerikaanse parachutisteneenhe\d door artillerievuur van eigen troepen is getroffen. Drie Amerikanen wer den gedood en 22 gewond. DIVERSE BERICHTEN MIAMI (Florida). Amerikaanse onderzoekers in Miami zeggen, wel licht een werkwijze met infrarode staling gevonden te hebben waar mee onbekende haarden van water en luchtvervuiling opgespoord en on middellijke gegevens over natuur lijke hulpbronnen verkregen zouden kunnen worden. NEW YORK. Het 7.171 ton me tende Libanese vrachtschip ,A1 Heli' zcu zich ongeveer 1500 kilometer ten oosten van Bermuda in zinkende toestand bevinden. Dit heeft de Amerikaanse kustwacht meegedeeld. LONDEN. De vierde jaarlijkse conferentie van het internationale Defence and Aid Fund" voor Zuid- Afrika, die in Londen is gehouden, heeft besloten de internationale con ferentie voor de Vecht en van de mens die in Teheran wordt gehouden, te vragen een speciaal „Jaar voor Zuid Afrika" uit te roepen. WASHINGTON. De federale re cherche heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Eric Starvo Galt in verband met de moord op de negerpredikant Martin Luther King. Volgens de F.B.I, is dr. King het slachtoffer geworden van een sa menzwering, waarbij Galt betrok ken was. EDE. Maandagavond omstreeks, kwart voor negen sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in de ka pitale villa van de familie Mulder aan de Arnhemse weg te Ede. De villa, die met riet bedekt was, ging geheel verloren. Niemand kroeg let sel. Bondskanselier Kicsingcr heeft maandag een dringend beroep op Frankrijk en de andere E.E.G.-lan- öen gedaan, te streven naar een com promis inzake de toelating van En geland, Denemarken, Noorwegen en Ierland tot de Europese gemeenschap De herdenking van het feit dat 98 jaar geleder. Lenin werd geboren, is voor de leiding van de Sowjet- Russische communistische partij aanleiding geworden op te roepen lot de actieve bestrijding van de bourgeois-ideologic en de ideologi sche oppositie in het binnenland te vernietigen. i AGENDA Dinsdag 2) april Zierikzee St-huis, 8 uur, vergadering gemeen teraad. Huis van Nassau, 8 uur. aquarium vereniging Helodea. Oosterland Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Duivelund. Brouwershaven Jeugdgebouw. vergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Brouwershaven. Woensdag 24 april Zierikzee Chr. Geref. kerk, zangavond (koor uit Zierikzee en Dii-ksland). Ned. Heirv. verenigingsgebouw, 2.30 uur. bejaardenbijeenkomst N.C.V.B. Huis van Nassau, 2.15 uur. afd. Schouwen, Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Woensdag 1 mei Voormalige modevakschool Comelia- stiehting. Tentoonstel!ing Welfare stukken. 8 uur. De Zeeuwse bevolking Uit het dezer dagen verschenen verslag over 1966 en 1967 van het Economisch Technologisch Instituut blijkt o.a. dat het inwonertal van de provincie Zeeland in de loop van 1966 met 3.107 en in 1967 met 3.100 tot 298.474 is geslegen. Er treedt een duidelijk stijgende groei naar voren: 1961: 657, 1962: 877, 1963: 2.069, 1964: 2.661, 1965: 2.089. In 1966 en 1967 was er voor het eerst sinds minstens 1880 in Zeeland spra ke van een vestigingsoverschot: 643 en 651. Opgemerkt wordt dat de concentratie van de bevolkingsgroei zich geleidelijk spreidt over meer gemeenten. ZIERIKZEE Tentoonstelling Het bestuur van de afdeling Zie rikzee van de Zonnebloem org ni- seert een tentoonstelling van ge maakte werkstukken door de dames van de Welfarecursus Zierikzee-Lc- wedorp in de voormalige modevak school van de Corneliastichting (in gang Mosselstraat) op 1 mei a.s. Drs. J. J. Mottier naar Goes De hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks Belastingen, drs. J. J. Mot- tier, hoofd van de inspectie der di recte belastingen te Zierikzee, is met ingang van 1 juli 1968 benoemd tot hoofd van de inspectie der directe belastingen te Goes. SEOEL. Volgens radio-Pjongjang hebben Noordkoreaanse t roepen vier Amerikaanse militairij buiten ge vecht gesteld die hen aanvielen bij de demarcatielijn tussen Noord- en Zuid-Korea. Ja, een koelkast behoort wel tot de nuttige verworvenheden van deze tijd. Weliswaar zijn vele geslachten voor ons uiterst gelukkig geweest- zender (waarschijnlijk aten ze alles direct op), maar dat heeft er nu eens een keer niets mee te maken. Een koelkast is een koelkast en heel de mieterse boel kan er doodeenvoudig, in, waarbij zij aangetekend dat „het ding" al lang zijn funktie van sta tussymbool heeft verloren. Het is gewoon een kwestie van de zaak koud houden en vers en „op smaak". Vandaar. Tot voor kort geleden is het met koelkasten allemaal goed gegaan. Gek, maar men went aan zo'n ding. Even het deurtje open en even dit of dat pakken, dat beslist nog niet bedorven is .Ook niet als het weer vochtig en zwoel is, want dan - hel is bekend - wordeti de bacteriën jolig en gaan ze de zaak even lekker snel bederven. Maar daar gaai het nu eens een keer niet over. Het gaat er om, dat het tot voor kort geleden met koel kasten allemaal goed is gegaan. Maar nu is het allemaal anders ge worden. Wie nu al of niet begerig - het deurtje opent, ziet een geel grijze verzameling van plastic bus sen, dozen, potten, schaaltjes, vorm pjes, enfin teveel ojn precies te noe men, In al die plastic omhulsels „zit wat", maar men is een knapperd als men in een redelijk tijdsbestek door heeft, wat allemaal in wat zit. Vroeger was er niets en gingen de kouwe aarpele" zomaar in de keu kenkast. Toen kwam er een koel kast en het „eureka'' lag op ieders lip, maar nu zit alles in „de plastic" en in de kast. Een ongehoorde ze nuwtoestand, vooral voor mannen die s morgens vlug de deur uit wil len (of moetenZe halen in die kast. zo wat omver, prutsen zenuwachtig aan de dekseltjes en zien dan de spi- nazieresten van de vorige dag, een gesnipperde ui. het geel van een eierdooier of een krop sla, maar niet wat ze als broodbeleg zoeken, Dat zit weer in een ander eiuitje. De vrouwen zijn er helemaal dol van. Die dwepen met dit spul, want de steriliteit en het anti-bederf-systeem is nu zover gevorderd, dat men vleesresten van drie weken eten kan of saus van een eeuiv oud, als men het tenminste terug vinden kan. Het enige ten onzent wat nog vrij is ge bleven is een schaaltje bruine sui ker. Dat staat er nog gezond open en bloot bij. Ach. we zeggen niets kwaads van bruine suiker... maar iedere morgen, Enfin, de dames wil len het zo en daarom. - bij alle lijden - dan toch maar weer de plastic- „honneur au:v dames"! SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2