SUCCESJES H. DE VOS Bewoners waterwingebied verontrust Velen zoeken een plaatsje voor het seizoen in de Westhoek natuursteen een doolhof? Aardbeienaanvoer komt al op gang Dierenmishandeling in Bergen op Zoom ONZE Uitroeiing van Indianen in Brazilië PUZZELRUBRIEK Tweede Paasdag verloven: WILLIE BOS DICK DE MEY Looperskapelle, Kapelleweg 17 Burgh, Kerkstraat 7 Receptie: 15.30 tot 17.00 uur, Kapelleweg 17. Enige en algemene kennisgeving Getrouwd: P. J. KLOMPE wedn. van W. C. Reijnoudt en T. A. DE VRIEZE wed. van W. Braat Steenbergen, 5 april 1968 Oost Groeneweg 2 Wegens sterfgeval is slagerij Geelhoed te Oosterlannd dinsdag 16 april a.s. de gehele dag gesloten. Vanaf le Paasdag zün wij weer geopend! Hopende in onze nieuwe zaak u in een prettige sfeer te ontvangen Laone 32 - Renesse Telefoon 637 Heden overleed, geheel onverwachts, tot onze grote droefheid, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader JACOB WILLEM BOOT weduwnaar van G. Eversdijk op de leeftijd van 54 jaar Zierikzee: C. BOOT G. I. BOOT-LANGHOFF MARCO, MAVIËT Oosterland: J. GEELHOED-BOOT D. J. GEELHOED JANNIS, JAAP, MARJOLEIN Zierikzee, 11 april 1968 Lange Nobelstraat 11 Condoleantiebezoek: 's avonds na 19.00 uur De teraardebestelling zal plaats vinden dinsdag 16 april a.s., 's namiddags te 14.00 uur, op de algemene begraaf plaats te Zierikzee. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer J. W. BOOT Wij verliezen in hem een toegewijde medewerker en sympathieke collega. Directie en medewerkers N.V. Delta-Elektronika Te koop Prima eetaardappelen bij J. M. v. Klooster, Wilhelmina- weg 8 te Renesse, telefoon (01116) 318. Diversen: Polyethermatras met door gestikte bovenkant, 90 breed 39,50, 120 breed 98,—, 130 breed 110,Firma A. de Oude, Markt 40, Brouwers haven, telef. 217. een taak voor Timmerman om u dan wegwijs te maken in een wereld van facinerende schoonheid Zaterdags staat deskundigheid ter beschikking van fijnproevers die inzicht willen hebben van soort, kleur, dessin en prijs! De gehele dag! Stolpweg Nieuwerkerk Moeders! Nü geen probleem meer om uw rijbewijs BE te halen! 's Woensdagsmiddags en 's avonds gratis oppas voor uw kinderen! Keijzer's Rij school, Schuddebeurs, telef. (01110) 2418. Met Alpaste autoplamuur, autospray in de juiste kleur en u herstelt zelf heel voor delig de beschadigingen aan uw auto! Mol heeft het voor u! Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee, Dinsdag na Pasen gesloten! Gezond slapen! Polyether matras, 80 X 190, 8Vz cm dik, met garantie 27,50. Fa. A. de Oude, Markt 40, Brou wershaven, telef. 217. Balarex, Vocamural en Rado- vanil, de reeds lang bekende vynil wandbekleding voor die wanden in uw woning waar aan hoge eisen worden ge steld. Schrob- en stoootvast. In voorraad bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Dinsdag na Pasen gesloten! H.H. veehouders. - Wij ver zorgen de klauwen van uw melkvee. J. Flikweert, telef. (01114) 442, Nieuwerkerk. Juist onze enorme collectie behang maakt dat u gemak kelijk kiest. Aan de rol kunt u het zien en zo meenemen. Vlotter kan het niet! Alles op behanggebied bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27 te Zierikzee. Dinsdag na Pasen gesloten! Reisbureau Ribbens, Nieuwe Haven 103, Zierikzee, telef. 2028. Waar u ook heen wilt, wij adviseren u graag de beste reisgelegenheid. Vraagt gratis folders! Onze toonkamer voor vloer bedekking is iedere donder dagavond van 7.00-9.00 uur en 's zaterdags de gehele dag geopend. Vloerenbedrijf „De Spirt", Kromme Elleboog 3, Zierikzee, telef. 2134. Eierverf - Paaskaarten. - L. C. Hoogerhuis, Geschenken huis, Renesse. Voor de Paasdagen hebben wij voor u een grote sorte ring bloemen, planten en snijbloemen. Bloemenmaga zijn E. Jonker, Zuidstraat 4, Haamstede, tel. (01115)566. Het juiste adres voor bloem stukken, fruitmanden of ge combineerd bloemen en fruit, is: bloemenmagazijn E. Jon ker, Zuidstraat 4, Haamstede, telefoon (01115) 566. Mooie sortering pijpen, in al le prijzen tot f 37,50. Sigaren magazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Kistjes met miskleur sigaren van bekende fabrieken: Hof nar, Ritmeester, Willem II en andere bij sigm. D. C. Vier gever, hoek Kraanplein, Zie rikzee en Weststraat, Haam stede. Zo licht als een veertje is onze Falcon pijp en gemak kelijk schoon te maken. D. C. Viergever, Weststraat, Haam stede en hoek Kraanplein, Zierikzee. Vlugger en mooier kan het nietOok u zult zeggen: snelbehangfantastisch! U kunt uit de complete col lectie kiezen bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Dinsdag na Pasen gesloten! Ralston verf voor plafond, wand, muur, hout, ijzer, enz. L. C. Hoogerhuis, Renesse. Op tweede Paasdag verloven zich D.V.: KINUS DE BRUINE en LIA SMALHEER Oosterland, Lage Maireweg 8 Nieuwerkerk, Weststraat 9 PIET JANSE en NELLEKE DORREMAN hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op vrijdag 19 april a.s., des na middags om 3.00 uur, in het gemeentehuis te Haamstede. Zierikzee, Karnemelksvaart 3 Renesse, Kromme Reke 16 april 1968 Heden is na een lang- rig lijden overleden, onze beste zwager, de heer JAN DORST in de ouderdom van 72 jaar. C. v. d. WERF-KLOOTE K. v. d. WERF CATH. DE BRUINE- KLOOTE J. DE BRUINE J. MEERMAN-KLOOTE C. MEERMAN Oosterland, 7 april 1968 Voor de zeer vele blijken van belangstelling, die wij moch ten ontvangen ter gelegen heid van onze veertig-jarige echtvereniging, zeggen wij hartelijk dank. Brief aan Rotterdam's burgemeester OOSTVOORNE, 11-4. Een groep bewoners van alle gemeenten in het Waterweggebied heeft zich in een open brief tot burgemeester Tho massen van Rotterdam gewend, om hun verentrusting uit te spreken over de gang van zaken in dit ge bied. Zij stellen ernstig verontrust te zijn over de berichten omtrent mo gelijke industrievestiging op Voorne en Putten en uitbreiding van de Maasvlakte in zuidelijke richting. Zij worden steeds weer getroffen door de afwezigheid van een duidelijk planologisch beleid op lange termijn. Hun verontrusting wordt nog ver sterkt doordat de hinder tengevolge van luchtverontreiniging door de reeds gevestigde industrieën niet merkbaar is afgenomen. Daarom vragen zij zich in deze brief onder meer af, of het regionale belang van het Waterweggebied en van de Rot terdamse havens niet meer geplaatst dient te worden in een nationaal en Eupropees kader. Bovendien menen zij dat de economische betekenis van de eenzijdige concentratie van ha vens ën industrieën in het Water weggebied overschat wordt in het licht van de daartegenoverstaande offers aan grond, kapitaal en leef baarheid. Ook dringen de brief schrijvers aan op scheiding tussen het werkgebied en woongebied door een duidelijke en doelmatige demar catie. Het wegvallen vafï de toch al schaarse recreatiegebieden door in dustrievestiging, zien zij eveneens als een aanslag op de welvaart, aan gezien zij de recreatie een primaire levensbehoefte achten voor de be woners van een geïndustrialiseerd gebied. LUXEMBURG. De ministerraad van de Europese Gemeenschap heeft in Luxemburg een akkoord bereikt over het beginsel van een eenzijdige versnelling van de Kennedy-ronde, d.w.z. een versnelde verlaging van de douanetarieven, ten behoeve van de Verenigde Staten. JERUZALEM. In Jeruzalem zijn deze week duizenden christelijke pelgrims aangekomen voor de vie ring van het .Paasfeest. Sinds zon dag heerst in de bazars en de smalle straten van het oude stadsdeel en feestelijke atmosfeer, waarin toeris ten en pelgrims zich vermengen met Joden uit Israël en moslims uit de bezette Jordaanse gebieden. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft voor de commissie voor buitenlandse betrekkingen van de Amerikaanse senaat verklaard dat de V.S. graag zouden zien dat de vredesbesprekingen met Hanoi di rect beginnen, maar dat tot nu toe is gebleken dat de Noordvietname- zen hun oorlogsinspanning niet „in het minst" verminderen. Drukte op tie V.V.V.-kantoren FRANKFORT. Het bestuur van het Westduitse vakverbond van ar beiders in de metaalindustrie, dat 3,6 miljoen leden telt, heeft besloten de C.A.O. op te zeggen welke geldt voor alle leden in geheel west-Duits- land, met uitzondering van Beieren. HANOI. Noord Vietnam heeft bij de Laotiaanse regering geprotesteerd tegen „de slachting door Laotiaanse reactionairen" van 18 Vietnamezen tijdens een dienst, in een pagode in Xang Phai, in de Laotiaanse provin cie Vientiane. HOLLYWOOD. De uit Duitsland afkomstige filmster Christina Kauf man (23) heeft zich in Los Angeles laten scheiden van de acteur Tony Curtis (41). Deze heeft al laten we ten dat hij van plan is, over tien dagen in Hollywood in het huwelijk te treden met de 24-jarige manne quin Leslie Allien. LONDEN. Twee Britse scheepsof ficieren zijn tijdens de afgelopen da gen in communistisch China gear resteerd, zo heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Londen woensdag meegedeeld. HAAMSTEDE, 12-4. Honderden recreatiezcekende personen uit bin nen- en buitland proberen in de Westhoek een plaatsje te vinden in hotels, pensions, campings of zomer huizen. De V.V.V. is daarvoor de aangewezen weg. Het gezin dat meestal uit een grote stad komt en over de benodigde vrije tijd beschikt heeft de laatste jaren ervaren dat de Westhoek „in" is. De kwaliteiten van een dergelijk recreatiegebied ver spreiden zich snel dcor het land. Een groot strand met een breed duingebied en prachtige wandelpa den door dennenbossen trekken de mensen. Bovendien is het alom be kend dat de allergrootste trekpleis ter de intense rust is die bijna ner gens anders te vinden is. Het zijn echte rustgenieters die binnenkort neerstrijken in het uiter ste puntje van de Westhoek en het mag gezegd worden dat een heel groot percentage een vakantieverblijf heeft gevonden via de V.V.V.'s Burgh Haamstede en Renesse. Beide kan toren beschikken over een uitge breid „net" van adressen die via een vernuftig mechanisme in een kleine minuut op een vel papier gedrukt worden en aan de toekomstige va kantieganger overhandigd worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). PARIJS. iTweje opiiniie-onderzoe- ken hebben uitgewezen dat 69 pro cent van de Fransen vindt dat pries ters moeten worden ontheven van de celibaatsverplichting, omdat ze dan beter in staat zullen zijn de pro blemen in het gezin te begrijpen. Gelegenheid tot feliciteren van 5.30 tot 7.00 uur, in hotel „Het Wapen van Zeeland" te Renesse. Tijdelijk adres: Kromme Reke 16. Familie BOLKENBAAS VAN 'T HOF Brouwershaven Molenstraat 19 Gewapend met deze adressen trekt hij of zij er op uit en slaagt bijna al tijd omdat de adressen corresponde ren met de nog vrije weken. De ver huurder laat dan weer het V.V.V.- kantoor weten dat er een periode verhuurd is. Op deze manier worden teleurstellingen en onnodig heen en weer gerij voorkomen. De kantoren in Haamstede-Burgh en Renesse beschikken nu al gerui me tijd over twee informatrices. Jo ke Felius uit Haamstede werkt in Haamstede en Ella Boot eveneens uit Haamstede zit eenzaam in het kantoortje te Renesse. Beiden heb ben een cursus in Den Haag gevolgd en zijn al zeer bedreven in hun vak. Vanachter de balie kunnen ze elke „klant" wegwijs maken in de dool hof van adressen en ze doen dit op een aannemelijke doch concrete ma nier. Inmiddels hebben de meisjes een bijzonder paar drukke weken achter de rug, want de Paasdagen naderen en velen willen deze 4 of 5 vakan tiedagen benutten om (eventueel) te genieten van wat voox-jaarslöcht in de Westhoek. Vooral Haamstede en Burgh zijn in trek, in tegenstelling met Renesse waar op het kantoor niet zo'n massale toeloop heerste. Eer is in Haamstede en Burgh dan ook al flink wat verhuurd in pen sions en de zomerhuizen zijn al hier en daar betrokken door hun eige naars. Ook verschillende hotels kon den boekingen verrichten. Zo te zien krijgt de Westhoek een voorproefje van hetgeen deze zome^ te wachten staat. Alleen zal het weef flink mee moeten werken. Het is bijzonder jammer dat de Paasvakanties zo verschikkelijk uit elkaar liggen. Er zijn gasten die maandag al terug moeten omdat dinsdag de scholen beginnen en an deren komen pas vrijdag omdat hun scholen pas vrij krijgen. Een wat meer uniforme regeling in ons land zou zeer aan te bevelen zijn. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. President John son heeft de Amerikanen aange spoord tot het uitoefenen van „zelf tucht" bij het oplossen van de ras senvraagstukken in het land en bij het streven naar vrede in Vietnam. LONDEN. De Britse procureur- generaal sir EIwyn Jones heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat de Blitse regering besloten heeft de leeftijd waarop iemand meerderja rig wordit, van 21 op 18 jaar te bren gen. Flessetrekker gepakt DEN HAAG. 11-4. Op verzoek van de Haagse politie heeft de rijks politie in Zevenaar de 41-jarige ambtenaar C. A. van der W. gear resteerd. Deze ambtenaar heeft voor 25.000 gulden aan goederen gekocht zonder te betalen. Hij was bijv. van plan een foto- en filmbedrijf te be ginnen. Bij Haagse fotowinkels kocht hij apparatuur ter waarde van 10.000 gulden. Hiermee kocht hij eveneens voor 10.000 gulden in winkels in de grensstreek. De man verzuimde ech ter de bank terug te betalen. Dit ge beurde allemaal vanaf eind vorig jaar. DEN HAAG, 11-4. Langzaam maar zeker gaat op de Nederlandse fruit veilingen de aanvoer van aardbeien uit de kassen toenemen. Deze week hadden verschillende fruitveilingen reeds een aanbod van enige betekenis. Van deze primeurs van de aarbeienoogst 1968. In de ko mende weken zal naar men aan neemt het aanbod geleidelijk toene men. Op het ogenblik beginnen de vruchten te rijpen in de kassen waarin is gestookt en de planten bo vendien vanaf januari kunstmatig zijn belicht. De grootste aanvoeren zijn er op het ogenblik op de fruitveilingen in Zaltbommel, Nijmegen, Venlo en Ka- pelle-Biezelingen. De prijs van de goede kwaliteit lag eind deze week rond f 3.- per doos met 200 gram aardbeien. De stand van de aardbei en in de kassen is over het algemeen redelijk maar toch wordt een wat la ger produktie met vierkante meter verwacht dan het vorig jaar. UTRECHT. Werkgevers en werk nemers hebben overeenstemming be reikt over een nieuwe C.A.O. voor het toerwagen-, ongeregeld en groepsvervoer per 1 april 1968. Alle functieionen worden met vier pro cent verhoogd. Kerkdiensten Rooms-katholieke Kerk Zierikzee Goede Vrijdag: 14.00 uur kruisvie- ring voor de kinderen van de lagere schooi: 15.00 uur kruisweg; 19.30 uur plechtige avondmis. Paaszaterdag: 20.00 plechtige paas wake. Paaszondag en Paasmaandag: 8.00 uur eucharistieviering, 10.00 uur hoogmis. Haamstede Paaszaterdag: 20.00 uur plechtige paaswake. Paaszondag: 8.30 uur eucharistie viering, 10.00 uur eucharistieviering. Paasmaandag: 10.00 uur eucharis tieviering. RIO DE JANEIRO, 12-4. In de zaak van de massamoord op india nen in Brazilië, waarover enkeje we ken geleden ontstellende bijzonder heden bekend werden, zijn donder dag 29 van de 134 voornaamste ver dachten officieel in staat van be schuldiging gesteld. Allen behoorden tot de inmiddels opgeheven „Dienst voor de bescber- V UTRECHT. Prinses Margriet heeft donderdagmiddag prof. dr. W. P. Plate voor een routine-onderzoek bezocht. Prof. Plate verklaarde na afloop, dat de gezondheidstoestand van de prinses uitstekend is. Aldus een mededeling van de R.V.D. BERGEN OP ZOOM, 11-4. Twee jongelui, de 18-jarige C. A. R. en de 19-jarige J. P. L. uit de gemeente Rucphen, hebben van de rijkspolitie een proces-verbaal gekregen wegens ergerlijke dierenmishandeling. Zij hadden nl. woensdagavond een hondje willen doodslaan met een schop. Toep zij dachten dat het beestje 'dood was, begroeven zij het aan de kant van de weg. Toen don derdagmorgen enkele kinderen naar school gingen en daar passeerden, zagen zij dat het hondje nog leefde, zich met zijn pootjes naar boven werkte. Zij hebben het toen uitge graven, doch het diertje was zo ern stig gewond en uitgeput, dat een dierenarts het heeft moeten afma ken. ming van indianen", die direct of indirect de dood van tienduizenden bewoners van het amazonegebied op zijn geweten zou hebben. Gesproken is van bombardementen en opzette lijke besmetting met ziektekiemen. Onder de beklaagden bevinden zich twee hoge officieren: generaal Moa- cyr Ribeiro Coelho en majoor Luis Vinhas Neves, voormalig hoofd van de bewuste dienst. Demonstratie bij Duitse consulaat in Amsterdam AMSTERDAM, 12-4. Een groep van naar schatting tweehonderd jangeiui onder wie vele studenten hebben vannacht tussen twaalf uur en kwart voor een met een demon stratie bij het Duitse consulaat in de Amsterdamse Lairessestraat gepro testeerd tegen de aanslag op de Westberlijnse student Rudi Dutsohke De betogers droegen een spandoek met het opschrift „Neofascistisme op oorlogspad1'' en borden met „Sprin ger moordenaar" en „De vrijheid eindigt dn Berlijn". Veel puzzelaars en puzzelaarsters hebben de afgelopen week Weea- hun best gedaan en dat resulteerde in een flinke stapel inzendingen. In verband met de paaspuzzel elders in dit blad deze week geen nieuwe op gave. Zoals gebruikelijk werden ook nu weer twee boeken verloot. De eerste prijs is bestemd voor: mevr. J. van Puttcn-Lokkcr, Kaersemakerstraat 24, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: de heer L. Romjjn, hctel-cafc-rcstaurant, Schuddebeurs Motie Vereniging voor M.U.L.O. UTRECHT, 11-4. De algemene ver gadering van de vereniging voor M.U.L.O. heeft donderdag in Utrecht unaniem de volgende motie aange nomen: „Gelet op de inhoud van de rijksleerplannen voor de eerste drie klassen van het H.A.V.O. en voor het M.A.V.O., constateert de verga dering dat het eindniveau van het vierjarige M.A.V.O. ten minste ge lijk is aan het eindniveau van drie jaar H.A.V.O. Zij draagt het hoofd bestuur op, te blijven ijveren voor de tweede graadsbevoegdheid als be- noeminigseis voor het M.A.V.O." De oplossing luidt: Horizontaal: 1. ohio; 5. sela; 9. prent; 11. raden; 12. dra; 14. leo; 15. era; 16. pbt; 19. o.e.; 20. a.e.; 21. lid; 23. m.t.; 25. o.o.; 26. neet; 28. oksel; 30. oslo; 32. leem; 34. eelt; 36. nl; 37. maarten; 40. ur; 41. eem; 42. kin; 43. nai.; 44. etalage; 48. tij; 50. dora; 52. alle; 55. leek; 57. kroes; 60. elke; 62. O.I.; 63. ed; 65.'ode; 66. ab; 67. r.r.; 68. est; 70. aan; 72. non; 74. vos; 75. egard; 77. dotje; 79. lang; 80. kier. Verticaal: 1. opa; 2. hr; 3. iele; 4. one; 5. sar; 6. edam; 7. de; 8. anp; 10. tolk; 11. rede; 12. dons; 13. ree; 17. tol; 18. toon; 20. ate; 22. isar; 24. tol; 27. ellende; 28. oma; 29. lee; 31. stuntel; 33. emmer; 35. enkel; 38. ara; 39. tea; 45. tak; 46. lood; 47. gas; 49. aloe; 51. oke; 53. leb; 54. kers; 56 .els; 58. rond; 5.9. eend; 61. kro; 64. daan; 66. anti; 69. tel; 71. arg; 73. ook; 74. ver; 76. ga; 78. je. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw Beijerland en te Zalk en Veecaten: A. Boertje, Moercapelle. Bedankt voor Arnemuiden: J. H. Vlijm, Krimpen aan de IJssel. Ger. Kerken Beroepen te Kampen (vac. G. Heijerman): C. van Zuylen, Hooge- veen; te Apeldoorn (voor de missio naire dienst, als docent aan de Theol. Hogeschool te Makassar)drs. H. van der Lana, laatstelijk pred. te Vleu- ten-De Meem, die dit beroep heeft aangenomen; te Baflo: drs. R. Brands, laafcstel. pred .bij de Ger. Kerken vrijgemaakt. Aangenomen naar Bergen op Zoom- Oud Vossemeer: P. van Dijk, Creil-Espel (N.O.P.), die bedankte voor Emmen-Angelslo en voorVars- seveld. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Monte Alegre (Braz.): K. J. Kapteyn, Appingedam en ©ver schild. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor 's-Gravenzande: M. Baan, Zeist. Ger. Gemeenten Beroepen te Rijssen (2e pred.pl.): J .Karens, Nieuwerkerk (Zld.). Evang .Luth. Kerk Aangenomen naar Groede: mej. M. P. Stol, Wildervank. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Breda: W. F. ten Rouwe- laar, a.s. em. pred. te Gilze-Rijen, die deze benoeming heeft aangeno men.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3