K Op het prijskaartje van deze regenjas staat I Diolen School-damtüurnooi Chr. Nat. school te Zierikzee STREEKNIEUWS En dat is erg weinig voor zo'n mooie jas. Modern van lijn, zorgvuldig afgewerkt en topkwaliteit. Trouwens, U verwachtte niet anders van Elegant-Diolen. DEURLOO Grote bestuurlijke problemen voor de jubilerende S.D.K.B. STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 9 april 1968 Nr. 19976 'Advertentie ZIERIKZEE, 8-4. Donderdag en vrijdag j.l. kwamen twintig kinderen uit de zesde klassen van de Chr. Nat. School tegen elkaar uit, om een eervolle plaats in het schooldamtoer- nooi te bereiken. Onder grote span ning werden de partijen, waarbij meisjes en jongens afzonderlijk te gen elkaar uitkwamen, gespeeld. Bij de meisjes was het ai vlug dui delijk, dat Marleen Geluk niet te kloppen was. Alle zeven partijen wist ze in winst om te zetten. De jongens hielden de spanning er tot de laatste partij in. Tenslotte bleek dat Henk Tromper met slechts één punt verschil, beslag gelegd had op de eerste plaats. Deze beide namen KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Meer dan vierhon derd beoefenaren van de weten schap en autoriteiten zijn in 's lands eerste vergaderruimte, de Ridder zaal op het Binnenhof in Den Haag, begonnen aan het congres „Leven met de wetenschap". BRUMMEN. In Brummen is de 17-jarige wielrijder J. J. van der Plas uit Brummen bij een verkeers ongeluk om het leven gekomen. De jongen verleende geen vooming aan een personenauto. Hij was op slag dood. DEN HAAG. Een van de ernstig ste vormen van discriminatie is die vanwege de huidskleur. Dit zei Oe Thant, secretaris-generaal van de Ver. Naties, in Den Haag, waar hij voor het vredespaleis enkele woor den sprak naar aanleiding van de gewelddadige dood van de neger predikant Martin Luther King. DEN HAAG. Koningin Juliana za»L maandag 24 juni de opening ver richten van het instituut „Werken- rodie" te Groesbeek. Hot instituut omvat een internaat en een school voor lichamelijk minder valide jon geren. UTRECHT. De van drie moorden verdachte Utrechter Hans van Z. (25) is, naar de Utrechtse politie heeft meegedeeld, overgebracht naar een cel In de marechausseekazerne in Soesterberg. Hij zal daar blijven tot zijn zaak door de Utrechtse rechtbank dit najaar wordt behan deld. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft een 33-jarige vrouw, B.-R., gearresteerd en in verzekerde be waring gesteld omdat ze wordt ver dacht van poging tot moord op haar echtgenoot, de 36-jarige broodbezor ger J .C. B. De vrouw heeft bekend, medio februari en begin maart te hebben geprobeerd haar man met thallium te vergiftigen. UTRECHT. Het Nederlands Ka tholiek Vakverbond meent dat het noodzakelijk is, dat de regering ernst maakt met het tweede Neder landse staalprojekt waarvoor in de vijftiger jaren al plannen beston den. Plannen, die toen in de ijskast zijn opgeborgen. HILVERSUM. Via de communica tie satelliet ..Early Bird" neemt de N.T.S. dinsdag 9 april een recht streekse reportage over van de Ame rikaanse televisie van de begrafenis van ds. Martin Luther King. Deze uitzending vindt plaats van 16.30 tot 17.30 uur op Nederland I. DEN HAAG. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben maandag op paleis Huis ten Bosch aan de secre taris-generaal van de Verenigde Na ties, Oe Thant, een lunch aangebo den ter gelegenheid van zijn -offici ële bezoek aan Nederland. Prinses Beatrix en prins Claus zaten mede aan aan deze lunch. WIERINGERWAARD. Tijdens het rijden mét een oude auto, een zoge naamde old-timer, tweezitter, is een viertal jongelieden achteruitrijdend van een erf, in het diepe water van de Zuidzij perweg gereden. Een der jongens, die op de motorkap had plaats genomen, zag kans twee van zijn vrienden te redden. De derde, de 24-jarige Klaas Admiraal, bleek echter onbereikbaar en verdronk. zullen op de nieuwe dambeker ko men te staan. Bovendien vielen zij met enige anderen in de prijzen. Na enkele beslissingswedstrijden zagen de eindstanden er als volgt uit: Eindstand meisjes: 1. Marleen Geluk 7 7 0 0 14 2. Willie v. Oeveren 7 4 1 2 9 3. Ada Tanis 7 4 1 2 9 4. Ankie Fluyt 7 4 0 3 8 5. Monique Woldinga 7 2 0 5 4 6. Marian v. Ast 7 1 2 4 4 7. Cobie Koomari 7 1 2 4 4 8. Marjan Uyl 7 1 2 4 4 Eindstand jongens: 1. Henk Tromper 11 8 2 1 18 2. Aad Ketting 11 8 1 2 17 3. Peter Sies 11 8 1 2 17 4. Jan Flikweert 11 8 1 2 17 5. Mels Verspoor 11 5 3 3 13 6. Ad Fluyt 11 6 0 5 12 7. Ko Sinke 11 5 1 5 11 8. Freddy Krijger 11 3 3 5 9 9. Hans Wilbrink 11 4 0 7 8 10. Henk Lokerse 11 2 1 8 5 11. Hans de Ruyter 11 1 1 9 3 12. Cor v. d. Hoek 11 0 2 8 2 Al met al een zeer geslaagd tour- nooi, dat de leerlingen van de chr. nat. school een volgend jaar zullen willen herhalen. 100 DULDEN Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt. te combineren): effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of Vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51, Den Haag. vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. Voorjaarswandelingen Vogelwacht Sch.-Duiveland De Vogelwacht Schouwen-Duive- land heeft twee wandeltochten vast gesteld, te houden in de maand mei. De eerste wandeling, een morgen wandeling vindt plaats op zaterdag 7 mei a.s. Ln het Schelphoekbos, dat zich steeds meer tot een interessant, gebied gaat ontwikkelen. Het wordt voor de liefhebbers wel een vroe gertje: om zeven uur is het verza melen bij hotel Schelphoek. Op He melvaartsdag, 23 mei, wordt een na middagwandeling gehouden in de bossen van1 Schuddebeurs, aanvang half drie. ZIERIKZEE Jaarvergadering A.B.V.A. Heden (dinsdag)avond wordt de jaarvergadering van de afdeling Zie rikzee van de Algemene Bond van Amtenaren gehouden in de grote zaal van het Huis van Nassau alhier. In deze vergadering zal door de heer J. v. d. Have een uiteenzetting worden gegeven over het ABVA- jongerencontact. Op de agenda staat verder een bestuursverkiezing. Af- 9 tredend van het dagelijks bestuur zijn de heren L. v. d. Bijl (secr.) en J. v. d. Berge (penningm.). van de overige bestuursleden: M. W. Cats- hcek, P. Raamsdonk en M. A. Heu ser. Allen zijn herkiesbaar. De heer A. Vermaak is door het bestuur kan didaat gesteld in de vakature ont staan door het bedanken van de heer B. Root. Enige actuele problemen zullen worden besproken door de districtsbestuurder, de heer A. van Aalst. Prijsuitreiking opstelwedstrijd In het stadhuis zal woensdag 10 april a.s„ 's middags om half vijf, de prijsuitreiking plaats hebben van de opstelwedstrijd over de jeugd reis naar St. Hilaire 1967. RENESSE Oranjevereniging zorgt voor feestprogramma Koninginnedag De Oranjevereniging „Juliana" hield de jaarvergadering in hotel „Het wapen van Zeeland". De voor zitter, de heer J. A. Kouman, moest tot zijn spijt constateren dat de ver gadering maar matig bezocht was. De penningmeester, de heer L. C. Hoogethuis, deed rekening en ver antwoording over 1967 en kon mel ding maken van een batig kassaldo van f 94,46. De rekening was door de kascommissie goedgekeurd, waar van de heer W. Lemsom verslag uitbracht. De aftredende bestuurs leden, mevr. H. Priem is-Meijer, de heer J. A. Kouman en de heer M. de Hamer, werden herkozen. In deze vergadering werd als volgt een feestprogramma samengesteld, ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin op dinsdag 30 april a.s.: 8.15 uur: Koraalmuziek op de kerk toren. 9.00 uur: Zang door de schoolkinde ren en presentatie aan de burge meester. 9.30 uur: Bromfiets wedstrijd voor jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. Deze wedstrijden bestaan uit twee gedeelten, waarvan het eerste deel plaats vindt in de och tend; start bij de openbare lagere school. Het tweede gedeelte vindt in de namiddag plaats. 10.00 uur: Gecombineerde loop-, oriëntatie- en f ietswedstrijd voor jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar. Start; 'bij de openbare lagere school. 13.30 uur: De muziekvereniging „Luctor et Emergo" vertrekt van het Dorpshuis naar de Kabbelaars- weg langs de Hogezoom. De deel nemers aan de Ringsteekwedstrij den stellen zich met hun paarden op achter de muziek en vertrek ken naar het Dorpsplein, waar een beoordeling plaats vindt door een deskundige jury van de mooist versierde en getoiletteerde paar den, waarvoor aantrekkelijke prij zen ter beschikking worden ge steld. 14.30 uur: Ringsteken te paard op de Lange Reke om de grote wis selbeker van de Oranjevereniging (thans in het bezit van de heer Joh. Hoogen'boom). 15.30 uur: Tweede gedeelte van de bromfiebswedstrijden, bestaande uit een snelheidsrit. Rekening wordt gehouden met ihet vermo gen van de verschillende brom fietsen. Start wederom bij de openbare la gere school. 16.00 uur: Einde. 69.- Regenjassen tot f 179,- ZIERIKZEE, HAVENPLEIN 11, TEL. 01110-2890 ZIERIKZEE, 8-4. In de in het „Huis van Nassau" te Zierikzee ge houden jaarvergadering van de SD- KB deelde de voorzitter de heer J. H. v. d. Zande de vergadering mede dat hij op de volgende jaarvergade ring als zodanig zal aftreden. Met deze aankondiging moet het de aan wezigen duidelijk zijn geworden dat binnen afzienbare tijd het bestuurs apparaat van deze bond, met om en nabij de 800 leden, de werkzaamhe den welke „moeten" worden verricht niet meer aan zal kunnen Ondanks de pogingen welke het bestuur heeft ondernomen, en uit het uitblijven van kandidaten van de zijde der verenigingen, bleek het evenals in de najaarsvergadering niet mogelijk in de vacature van een secretaris te voorzien. Omdat bovendien ook het perio diek aftredende bestuurslid de heer W. H. Ooms zich niet meer beschik baar stelde, waarvoor ook geen kan didaten waren, ziet de toekomst van de bestuurbaarheid van de S.D.K.B. er bijzonder donker uit. De voorzit ter gaf de vergadering te kennen, dat er rekening mee dient gehouden te worden dat. zoals de zaken nu staan, het bestuur niet feilloos zal kunnen werken. Achter de bestuurstafel neemt men het standpunt in, aldus de voor zitter, 'dat ondanks bet feit dat het bestuur in deze samenstelling on mogelijk goed kan functioneren, dat men alles niet in de steek kan laten. De noodzaak dwingt ons, ten behoe ve van de jeugd, om zo verder te gaan. De competitieleider de heer N. J. Schults, die het secretariaat, waar nam, zal, nu de competitie binnen kort weer begint te draaien, zich hieraan niet meer ten volle kunnen verplichten. Nadat de voorzitter had medegedeeld dat het secretariaat gesloten was herriep hij even later deze mededeling. Wel zal het kun nen gebeuren dat het enige tijd duurt voordat men antwoord kan krijgen. Gebrek aan belangstelling om in het S.D.K.B.-bestuur zitting te ne men nu de bond zich gaat opmaken om in december a.s. haar 40-jarig jubileum te herdenken was wel een van de dieptepunten op deze jaar vergadering. De heer A. P. Drijgers bracht in zijn jaarverslag naar voren dat zo wel de veldcompetitie als die vaini de micro op vlotte wijze kon worden afgewerkt. Een groot aantal vereni gingen kan een terugblik werpen op een aktief verenigingsjaar. Het bondsbestuur kwam in totaal elf maal bijeen. De verenigingen WIK en DOSKO hielden uitstekend ge slaagde jeu'gdtournooien. Te Zierik zee werd de vereniging AU Ready opgericht. Dank werd gebracht aan de K.N.K.B. voor de hierbij ver leende hulp. De financiën van de bond! geven een gunstig beeld te zien. Opgemerkt werd hierbij dat het ana- tal boetes veel te hoog is. In 1969 zal de reorganisatie door de K.N. K.B. ten aanzien van de regionale bonden voltooid zijn. Dit brengt met zich mee dat het jaar waain de bond 40 jaar bestaat bet laatste, jaar zal zijn in%e oude vorm. Als leden van d'e kascommissie werden herbenoemd mej. J. Quist en de heren K. B. Hogerland en J. A. Rotte. Tot leden van de technische commissie werden herbenoemd de heren W. Stoutjesdijk, A. P. Drij gers en J. de Wit. Op voorstel van de heer L. van Popering werden de scheidsrechtersvergoedingen gelij k- gesteld aan de hiervoor landelijk ge stelde normen, nl. f 2 per wedstrijd plus f 0,10 per km. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester de heer J. v. d. Doel, bleek dat de SDKB het afge lopen 'boekjaar kon afsluiten met een batig saldo van f 882,32. De be langrijkste inkomsten in het afge lopen jaar waren de contributies f 1599,30, inleggelden f 985,00, boe tes f 530,50 en afname materiaal f 222,20. De belangrijkste uitgaven waren: afdracht KNKB f 865,80, drukwerk f 317,00, vergader- en reis -kosten f 407,25, competitie kosten f 208,84 en telefoon en porti f 108,34. Door geen der aanwezigen werden ten aanzien van de rekening op- of aanmerkingen gemaakt. Onder dankzegging voor zijn uitstekende beheer werd d'e penningmeester de charge verleend1. De begroting werd met een bedrag aan in- en uitgaven van f 3714 onveranderd vastgesteld. Jubileumviering Voor het herdenken van het 40- jarig jubileum zal een bedrag van f 1064 uit de reserves worden ge put. In verband met dit jubileum zal op 15 junii op het sportpark Ban- nink te Zierikzee een korfbaltoer- nooi voor senioren worden georga niseerd. Op 22 juni zal te Kerkwerve een toernooi voor adspiranten en pupillen plaats vinden. Verder zal er een jubileumflits verschijnen, welke zal worden verzorgd door de heren K. T. Postma, H. Geluk en W. H Ooms. Ten slotte zal er op 13 de cember in de Graanbeurs van het Huis van Nassau te Zierikzee een jubileumfeestavond plaats vinden. De heer D. Mooij (DFS) zag graag de mogelijkheid overwogen, gezien het groot aantal leden, een middag voorstelling te geven voor de adspi ranten en pupillen. De heer A. P. Drijgers bracht verslag uit van zijn bevindingen op de bondsraad, waar de reorganisatie van de regionale bonden aan de orde werd gesteld. Het voorstel van het bondsbestuur van de KNKB is de 18 regionale bond enonder le brengen in 10 dis tricten. De ideale vorm zou 8 dis tricten zijn geweest, maar voor het goed functioneren heeft het bonds bestuur een compromis moeten doen door het op 10 te brengen. De SDKB zal bij verwezenlijking van het plan worden ondergebracht bij de ZKB, DKB, KBGO en een gedeelte van Wlest-Braibant. Het voorstel van het bondsbestuur is verder, hier een be taalde kracht als secretaris aan toe te voegen. Dit zou mogelijk zijn door een 'door hét rijk verleende subsidie. De verenigingen zouden hiervoor f 10 moeten bijdragen en de leden f 0,50. Op de onlangs gehouden bondsraadvergadering waren van de 18 regionale bonden er 12 voor en 6 tegen dit voorstel. Het kniel- punt bij ide SDKB, reden waarom tegen werd gestemd, is dat het nog onzeker is of deze secretaris zijn medewerking zal verlenen aan de zomercompetitie. Is dit niet het ge val, dan zal de benoeming van deze functionaris voor het bestuur wei nig" verlichting brengen. De compe titieleider de heer N. .1. Schults overhandigde hierna met een toe passelijk woord aan de deelnemers van de microcompetitie een fraai vaantje. Nadat de voorzitter de heer W. H. Ooms dank had gebracht voor zijrv vele verdienstelijk werk als bestuurslid, hij blijft nog zijn mede werking aan 'de flits verlenen, sloot hij de vergadering met allen een prettige en sportieve zomercompe titie toe te wensen. KERKNIEUWS Ned .Herv. Kerk Beroepen te Nieuwleusen (vac. C. Nauta) (toez.): A. Westra, Rhenen. Aangenomen naar Rijk-Rijssen- hout: P. M. van Waarde, Wesepe; naar Oosterhout c.a.: C. Dolman, Weert. Ger. Kerken Beroepen te Bussum (vac. drs. K. Schut): drs. F. Vroon, Amsterdam- Slotermeer-Geuzenveld. Oud Ger. Kerk BRUINISSE. Woensdag 10 april, 7 uur, ds. L. Gebraad, St. Philipslan'd. STADSKANAAL. In MusseLka- naal heeft een felle brand maandag avond een grote landbouwschuur, toebehorend aan de landbouwer H. Boekelo aan de Verbindingsweg, to taal verwoest. Vijftien ton hooi en stro, twee ton kunstmest, een iand- bouwtractor en landbouwgereed schappen werden door het vuur ver- teei d. ZIERIKZEE Scheldetocht naar Zierikzee De winkeliersvereniging in Ber gen op Zoom houdt vani 11 tot en met 17 april a.s. een Paasactie voor de jeugd, door middel van mandjes in hun etalages. De jeugd zal alle mandjes met eieren moeten tellen. De winnaars van de wedstrijd krij gen als prijs een pleziertochtje per RTM-boot naar Zierikzee aangebo den op zaterdag 27 april a.s. onder hol motto „Scheldetocht". Er is voor 125 kinderen plaats op déze salon boot. ANNA-JACOBAPOLDER „Sil, de strandjutter" Deze week vergaderde de N.C.V.B. onder leidiing van mej. van Strien. De leden van de C.P.B. waren als gasten aanwezig. Mevrouw Wesse- link-Lengkeek deklameerde uit: „Sil de strandjutter". Zij deed dit op zeer boeiende wijze. De volgende vergadering is op 22 mei vastgesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3