Feestelijke INTERMEUBEL PAASSHOW Voorjaarsbeurs te Zierikzee wordt geopend op zaterdag 11 mei „Ballen in de lente STREEKNIEUWS 31 in de meubelshowroom van Zierikzee 15 -16-17 en 18 april van 10 tot 12; van 2 tot 6 en van 7 tot 9 uur U komt toch ook? Meelstraat 31, vrij toegang voor iedereen Met Velpon zie je er geen barst van. EEÏËÉilMSIF Velpon FORUM BEHANDELDE ZEEUWSE VERKEERSPROBLEMEN HET OOG VAN SIVA Middenstanders treden actief naar buiten Advertentie ZIERIKZEE, 9-4. Zierikzee krügt z'n voorjaarsbeurs. Een tentoonstel ling compleet met modeshows, een restaurant en artistieke attracties. Dat gaat gebeuren in de periode van 11 tot 18 mei aanstaande. De Voor- jaarbeurs wordt zaterdag 11 mei 's middags om twee uur officieel ge opend door burgemeester D. VV. Kas telein. Die eerste dag rxi de tentoon stelling voor het publiek geopend zijn van 4 uur tot 's avonds tien uur. Aan de opening zal medewerking worden verleend door de Kon. Har monie „Kunst en Eer". De beurs zal gehouden worden in een daarvoor op het Havenplein op te richten grote hal en vloeit voort uit een initiatief van de Stichting Zakencentrum Zierikzee. Met de or ganisatie en verzorging is belast de heer J. Groei? uit Monster. Met de Voorjaarsbeurs wordt beoogd een presentatie te geven van het be drijfsleven van Zierikze© en omge ving. De tentoonstelling wordt ruim opgezet in een fraaie constructiehal met houten vloeren, waarin volop gelegenheid is voor de bedrijven hun artikelen te exposeren, demonstraties te geven en uiteraard ook voorlich ting te verstrekken aan het bezoe kende publiek. Op een heden (dinsdag)morgen in hotel Concordia gehouden persconfe rentie deelde de heer De Jager na mens het Zakencenti'um mee dat met de Voorjaarsbeurs aan de Zierikzee- so middenstand gelegenheid wordt geboden om aktief naar buiten te treden. Deze gelegenheid is dankbaar aan gegrepen: er komen ongeveer veer tig standhouders. Tot nu toe moest er zelfs een vijftal belangstellenden worden teleurgesteld. De middenstanders-exposanten to nen op deze wijze hun plaats in een centrumstad goed te begrijpen aldus de heer De Jager. Hiervan getuigen overigens ook de vele verbouwingen die de laatste jax-en in de stad hebben plaats ge vonden, de meeste bedrijven zijn im mers gemoderniseerd. Met de ko mende Voorjaarsbeurs leggen de on dernemers nog eens extra de nadruk op Zierikzee als centrum van Schou- wen-Duiveland. Voor de opening van de tentoonstelling is een com missi e van ontvangst in het leven geroepen bestaande uit de heren J. Bij de Vaate, J. G. L. Simmers en M. Deurloo. Kon. paleis Amsterdam weer open voor publiek DEN HAAG, 9-4. Nu de restau- ratie van het koninklijk paleis te Amsterdam vrijwel is voltooid, zal het weer voor bezichtiging voor het publiek worden opengesteld. Te beginnen met woensdag 1 mei a.s. kan het paleis gedurende de maanden mei tot en met september elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur worden bezichtigd, tenzij het palei9 voor ontvangsten of dergelijke in ge bruik is. zoals bijvoorbeeld op woensdag 29 mei a.s. De heer De Jager herinnerde tij dens de vanmorgen gehouden bij eenkomst nog aan het feit dat de Stichting Zakencentrum is ontstaan uit ontevredenheid over gebrek aan activiteiten die verweten wordt aan de Middenstandscentrale. Dat wil overigens bepaald niet zeggen dat het Zakencentrum niet met de cen trale zou willen samenwerken. In tegendeel, graag zullen we de taken die we op ons genomen hebben, weer aan de bestaande organisatie willen texuggeven en komen tot een goede samenwerking, aldus de heer De Ja- g&r. De komende Voorjaarsbeurs toont intussen wel duidelijk aan dat de Ziexikzeese middenstand bepaald wel gepox-teei'd is voor activiteit en ini tiatief. De beurs zal op werkdagen ge opend zyn van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur. Op donderdag kan het pu- blek de gehele dag terecht; van 10 uur 's mcrgens tot 10 uur 's avonds. Op zondag is de beurs gesloten. De heer Groels deelde nog mee bijzonder verheugd te zyn over de ondervonden medewerking van het gemeentebestuur. De organisator was ook byzonder te spreken over de animo en grote deelname die bestaat by het bedrijfsleven. Met de lente keert een spel uit vervlogen dagen terug: de bal in het verkeer. Vroeger stonden oxiders ballen op het trottoir toe - thans is het ver boden en met reden, want de bal rolt vroeg of laat de rij baan op. Verkeersongevallen van kinderen bereiken in de lente hun hoogtepuntOuders, de Paasvakantie staat voor de deur. Laat uw kind niet ballen op het trottoir, dit past niet meer in onze moderne tijd. Controleer waar 't speelt en waarmee. Klingvergadering Rode Kruis De kringvergadering van de Kring Zeeland van het Ned. Roode Kruis zal gehouden worden op zaterdag 4 mei a.s. in „De Prins van Ox-anje" te Gees. In deze vei-gadei-ing zal o.m. de uitreiking plaatsvinden van de provinciale prijs inzake de inzame ling 1&67 waarbij Zeeland opnieuw de eerste plaats bereikte. Afscheid zal genomen worden van mejuffrouw M. E. van Dijk, prov. functionax'is van het jeugd Rode Kruis. ZIERIKZEE Heden (dinsdag)avond geen spreekuur weihouder mr. K. A. Keuning Ons wordt verzocht te willen me dedelen dat de wethouder van, on derwijs, scc. zaken en sportzaken, mr. K. A. Keuning, heden (dinsdag)- avond verhinderd is spreekuur te houden. Expositie Feike Cnossen in Medemblik In Galex'ie de Hceck aan de Oos terhaven te Medemblik zal op zater dagmiddag 20 april a.s. een expositie worden geopend van schilderijen, gouaches en tekeningen van de heer Feike Cnossen. De heer Cnossen werkte een aantal jaren in Zierik zee en had alhier een kunstzaal in gericht in zijn bax--bodega ..De Speel man" aan de Nieuwe Haven. Uitreiking verkeersdiploma's Morgen (woensdag)avond zal in de Gx'aanbeurs van het Huis van Nassau de uitreiking plaats vinden van de verkeersdiploma's en de installatie van de verkeex-sbrigadiertjes. Zesde klas O.L.-school Nieuwe Boogerdstraat bezocht beroepenmanifestatie Een van de grootste moeilijkheden waar de jeugd voor geplaatst wordt, is het kiezen van een beroep. Dat wordt steeds moeilijker. Vroeger kon men het ook van vele mensen van de straat af zien, bv. een smid1, een bakker enz. Tegenwoordig zijn veel beroepen „verborgen", ze vin den „op een kantoor" of elders plaats maar het wezenlijke ervan ziet men niet. Daarom was het bijzonder leerzaam dat de leerlingen van de 6e klas van de o.l.-school Nieuwe Boogerdstraat in staat gesteld wer den om naar Utrecht te reizen waar ze nu eens konden zien wat 'n goud smid, een lithograaf, een letterzetter, een glasblazer, een schoenmaker, een kapper, een confeotienaaister alle maal doen. Meer dan 300 vakmensen demonstreerden daar hun beroep. De 6e klas deed op deze wijze een eer ste stap naar een aansluiting met de toekomst. ULO-leerlingen schaakten tegen Zierikzee-speler Vrijdagmiddag vond in de ULO- school een schaakseance plaats, waairbij de Zierikzee-speler R. v. d. Veken simultaan speelde tegen 13 leerlingen van beide ULO-*scholen. Twee spelers wisten v. d. Veken de over-winning af te dwingen: Pe- Zonnig „postkantoor" op terras van restaurant ZIERIKZEE. 9-4. Heden, dinsdag- mergen om elf uur was het terras van restaurant „De Val" als tijdelijk postkantoor ingericht. Met op de achtergrond de Zeclandbrug kocht mevrouw C. van Aartsen-Stap, echt genote van Zeeland's commissaris, de eerste Zeelandbrug-zomcrpostze- gel. By de plechtigheid waren aan wezig de directeur van het postdis- trict Middelburg, de heer C. Vis, vertegenwoordigers van de N.V. ter de Vrieze en Wienus O verweel. Na twee uur spelen waren Ike Auperlé (het enige meisje dat aan de strijd deelnam), Harrie v. d. Wek ken, Rien v. d. Post en Wim Goud zwaard, nog steeds aan het vechten om de puntjes, maar de een na de ander moest de vlag strijken voor v. d. Veken. Wim Goudzwaard zelfs nadat hij een remise-aanbod van de Zierikzee-speler had afgeslagen. Eerder al hadden verloren: Ko de Haas, Greg Tafel, Rien v. d. Zwaag, Adrie vain Rossum, Kees v. d. Put ten, Sjoerd Nauta en Feike Postma. SCHARENDIJKE Collecte Simavi De Simavi-collecte, welke vorige week werd gehouden heeft het prachtige bedrag van f 319,15 opge bracht. Een woord van dank aan allen die hebben meegeholpen om dit mooio resultaat te bereiken is zeker op z'n plaats. OOSTERLAND De Simavi-collecte De gehouden collecte ten bate van SIMAVI, die hier gehouden werd door de jongedames Lenie Bal, He- leen Capelle, Ida Dooge, Max-tijn van der Maas en Rian en Ellie Rotte bracht op de som van f 166,67. Een dankwoord aan allen die dit werk weer wilden gedenken, zomede aan de collectanten en de leiding is wel op zijn plaats. Vergadering Groene Kruis Op dinsdag 9 april ejk. hoopt de afdeling Ooster- en Sirjanslan'd van het Gx-oene Kx-uis haar jaarvergade ring te houden in de Conferentie kamer. Behalve de gewone huishou delijke zaken, zoals bestuursverkie zing, jaarverslag enz. zal er na de pauze een vertoning van een twee tal films plaats vinden, t.w. „Laat je rijden", een film over invloed van alcohol bij snelverkeer en dan nog de film: „Elementen trotseren de elementen", een documentaix-e over de bouw van de Zeelan)d,brug. Het belooft een mooie avond te worden en het bestuur hoopt dan ook op go-ede belangstelling. Stichting „Het Hoogeland" In de week van 8 tot en met 14 april zal alhier een huis aan huis collecte gehouden worden ten bate van de stichting „Het Hoogeland" te Beekbergen. De opbrengst hier van zal dit jaar worden besteed aan een hoognodige restauratie en uit breiding van het jongenshuis op ge noemde stidhting, dat dient voor de onderbrenging van 70 debiele jon gens, die onmogelijk in het ouderlijk huis konden verblijven. Gehoopt wordt op de milddadigheid van d'e burgerij voor dit hoognodige doel. BROUWERSHAVEN Kind in sloot gevallen en verdronken Maandagmorgen is het bijna twee jarig zoontje van de fam. v. d. Wek ken spelenderwijs in een sloot achter de boerderij gevallen en vei'dron ken. De plaatselijke arts heeft zon der- resultaat getracht de levens geesten op te wekken. De verslagen heid in de gemeente is gx-oot. DEN HAAG. Bij de begrafenis van ds. Martin Luther King, die he den (dinsdag) in Atlanta plaats vindt zal mr. C. W. A. Schurmann, ambas sadeur te Washington, aanwezig zijn. Aldus een mededeling van het mi nisterie van buitenlandse zaken. De Amerikanen en Zuidvietna- mezen hebben bij de operatie „Guyet Thang" (wil om te winnen) - de zui vering van de vijf provincies x*ond Saigon - 2658 tegenstanders gedood, zei een Zuidvietnamese militaire woordvoerder vandaag (dinsdag). ZIERIKZEE, 9-4. Het is niet mo gelijk het langzaam rijdend verkeer, cp de rijkswegen te weren, hoezeer dit cok in zekere mate de doorstro ming van het snelverkeer bemoei lijkt. Tct deze conclusie kwam het forum dat deze problemen aan de orde stelde maandagavond in een door het district Zeeland van het Verbond voor Veilig Verkeer gehou den Zeeuwse Verkeersdag in hotel De Korenbeurs te Goes. Het uit des kundigen bestaande forum besprak voornamelijk de problemen rond de bekende en vooral op dat punt be ruchte Rijksweg 58, het voorbeeld van een snelweg die tevens dienst moet doen als landbouwweg. Een belangrijke mededeling deed het forum-lid ir. J. Zuurdeeg, hoofd- ingenieur-direkteur van Rijkswater staat te Middelburg, over de te ne men veiligheidsmaatregel ten aan zien van het langzaam en iandbouw- verkeer op die weg. Er bestaan plan nen om langs 20 km autoweg de ber men te vex-harden, zodat landbouw - tractors daar kunnen rijden. Op 1 mei zal door de rijkswaterstaat de uitvoering van het werk worden aanbesteed. In hoeverre men dit ver keer kan verplichten ook inderdaad van deze stroken gebruik te maken was de vraag die gesteld werd aan de commissaris van politie te Mid delburg, de heer D. van Ooijen. Deze zag maatregelen in deze richting ver keerstechnisch wel uitvoerbaar. Wel stelde de heer Van Ooijen, dat de maatregel van de verharde bermen op grote schaal toegepast diende te worden wilde het effect resulteren. In het forum hadden verder zit ting ir. J. Prins, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij te Goes, de heer A. Dorst, secretaris van de Eigen Vervoerders Organisa tie te Middelburg en stond onder voorzitterschap van de voorzitter van het district Zeeland van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer mr. C. Pijl Hogeweg. Samen verkeren Is het mogelijk 's nachts langzaam verkeer op de weg te weren, even tueel ook op de spitsuren? De vraag werd voorgelegd aan ir. Prins en deze nam heftig stelling tegen deze suggestie. „De boer zit ook niet voor z'n plezier op die weg. De man pro beert zo economisch mogelijk te werken en het gaat ons niet aan hem daarin te belemmeren". De heer Prins zag meer in „samen ver keren" op deze wegen waarbij van het langzaam en het snelverkeer zekere opofferingen gevraagd wor den. De heer Prins stelde verder dat het landbouw verkeer moeilijk in een bepaalde regel te vatten is. Juist in het recreatieseizoen, wanneer het ook voor de boer hoogseizoen is, dringen de problemen het meest. De voorzitter van de Z.L.M. achtte het wel juist de landbouw een zekere wijze van zelfbeperking te vragen. Bovendien was hij van mening dat niet alleen het landbouwverkeer oorzaak van ongelukken was op deze weg. Uit officiële cijfers blijkt juist dat heel weinig landbouwtraktors bij ongelukken zijn betrokken. Het fonim was evenwel van mening dat indirect de trakteren e.d. wel dege lijk aanleiding gaven tot verkeers ongevallen. Door het langzaam ver keer ontstaat filevorming en daar door geïriteerde automobilisten die toch inhalen waar het eigenlijk niet kan. Ook ir. 'Zuurdeeg achtte het uit Advertentie AGENDA Dinsdag 9 april Zierikzee Concertzaal, 8 uur, cabaret PePijn, (ZVU). Huis van Nassau, 8 uur, jaarverga dering ABVA. Wijkgebouw. 5 uur, eindles, bejaar- dengymnastiek. Brouwershaven Hotel Jacob Cats, uur, vergadering Gx*oene Kruis. Conferentiekamer, jaarvergadering Groene Kruis. Woensdag 10 april Zierikzee Stadhuis, 4.30 uur. uitreiking prijzen opstelwedstrijd. Huis vim Nasau (Graanbeui"s), 7.30 uur, uitreiking verkeex-sdiploma's. in stallatie verkeei'sbrigadiertjes. Concordia, 8 uur, schoolfeest open bare ULO. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenbijeenkomst NCVB. Donderdag 11 april Haamstede Hotel Bom, 7.45 uur, jaarvergadering Vogelwacht Schouwen-Duiveland. BROUWERSHAVEN In memoriam O. van Nieuwenhuize „De boer zit ook niet voor z'n plezier op <le weg" praktische overwegingen niet mo gelijk het landbouwverkeer op de rijkswegen te weren. Ook het vrachtverkeer dient in ieder geval over de rijkswegen te gaan omdat deze wegen daar nu eenmaal voor zijn geconstrueerd. Bovendien spe len hier ook economische overwegin gen mee. In de kring van vrachtvervoer ders is het probleem wel degelijk onderkend. De heer Drost zei dat bij de opleiding van vrachtwagenchauf feurs aan het gedrag op de weg gro te aandacht wordt besteed. Boven dien wordt in vervoerderskringen meer en meer gedacht aan nacht- vervoer. Beter begrip „We zijns, en dat was ook onze verwachting, met het probleem niet rondgekomen" aldus concludeex-de de voorzitter van het forum tenslot te. „Hopelijk hebben de besprekin gen bijgedragen tot een begrip voor eikaars moeilijkheden. De betreffen de organisaties blijken bereid „zelf beperking" te adviseren, het zwax*e verkeer moet afstand houden en in halen zoveel mogelijk vermijden". Te voren was de vergadering toe- gesproken door de nieuwe voorzitter van het Verbond voor Veilig Ver keer, de heer mr. M. Polak. Mr. C. Pijl Hogeweg installeerde de per 1 april 1968 benoemde distxictsconsu- •lerït voor West-Brabant en Zeeland, do heer T. Phann. De vergadering werd bezocht door vertegenwoordi gers van het, provinciaal bestuui", be- roeps ver voerders, politiemensen en funktiona rissen van het Verbond voor Veilig Verkeer uit het district Zeeland. Op 80-jarige leeftijd is maandag morgen geheel onverwacht overle den de heer Olivier van Nieuwen huize, die op velerlei terrein, zowel op Schouwen-Duiveland als daar buiten, een grote bekendheid ge noot. De overledene heeft op zake lijk, gemeentelijk en kerkelijk ter rein' zijn sporen verdiend, waarbij zijn niet aflatende werklust een stempel drukte op zijn werk. Als veehandelaar toonde hij zich een kundig zakenman, hetgeen tot uiting kwam op tentoonstellingen, waar men hem graag in de jui*y verlegen- woordigd zag. Tot aan zijn overlij den toonde hij belangstelling voor de veemarkten en het was juist maandagmorgen vroeg toen hij zou vertrekken naar Rotterdam, dat de dood hem overviel in zijn auto. Ja ren was hij bestuurslid van de Zeeuwse Bond van Veehandelax"en. Ook op kerkelijk gebied heeft de overledene met liefde zijn kunde van zaken aangewend aan dit werk. In 1925 werd hij gekozen tot diaken der Ned. Herv .Kerk, later ouder ling en van 1935 tot op heden als opvolger van de heer Vonk presi dent-kerkvoogd. Van de Vrijz. Zon- dagsschoolvex-eniging was hij pen ningmeester en voorzitter van de Stichting Ned. Herv. Jeugdgebouw. Het gemeentewerk ging de heer van Nieuwenhuize ook na aan het hart. Eerst als raadslid van de gemeente raad Brouwershaven vervulde hij van plm. 1930 tot 1940 de funktie van wethouder. Na de oorlog werd hij x-aadslid van 1948-1953, waarna hij van 1953 tot de samenvoeging in 1963 opnieuw het wethoudex*schap bekleedde voor de WD en Gemeen tebelangen. Vele jaren was hij voor zitter van het Burgerlijk Armbe stuur en van de plaatselijke Oranje vereniging. Met het heengaan van de heer van Nieuwenhuize is een gemeenschaps mens aan Brouwershaven ontvallen, die een grote plaats innam bij de verschillende gemeentelijke en ker kelijke instellingen. In gx-ote dank baarheid zullen de velen, die hem van nabij hebbeii leren kennen aan hem terugdenken voor het vele vruchtbare werk, dat hij op divex-se posten heeft vervuld." Prov. Zeeuwse Brug Maatschappij en leden van comité's zomerpostzegels van o.a. Middelburg cn Zierikzee. Mevrouw Van Aartsen gaf hiermee het startsein tot een levendige han del, die zich weldra in het geïmpro viseerde zonnige „postkantoortje" afspeelde. Op de foto: v.l.n.r. mevr. C. van Aartsen-Stap, mevr. C. Visch, van het zomerzcgclcomité te Middelburg en mevr. M. D. Kastelein-van Houdt. 36. Zonder echter een woord te zeggen schuift de prinses het gordijn van haar bal dakijn weer dicht. De jongen, die op de nek van de olifant, gezeten is, geeft met zijn stok een licht tikje op de kop van het dier en langzaam schommelt de enorme dikhuid verder. „Dat is de dochter van onze keizer", ver duidelijkt Tax-ai, „waarschijnlijk zult gij haar nog slechts één keer ontmoeten, bij uw terechtstelling!" Aram doet of deze ruwe spot hem niet raakt, maar Sylvester ver- bleekt tot in z'n haarwÖrtels en uit een ge smoorde verwensing. Opnieuw worden de gevangenen voortge dreven door de stoffige straten van de stad der Khmers en korte tijd later dx-aait het zwaar-ijzeren hek van hun voorlopige ver blijfplaats knarsend achter hen dicht. Lange tijd zitten de mannen somber voor zich uit te stai'en onder het hoge tralievenster van hun gevangenis. „Dit is het einde, Aram", zegt Sylvester dan hees, „ze zullen ons offc- x'cn aan hun godheid Siva!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2