Oud-staatssecretaris C. Egas: Geen fooi voor de gedupeerden Voor 30 jaar.... STREEKNIEUWS HET OOG VAN SIVA Spoedzitting gemeenteraad Bruinisse Forum op a.s. ledenvergadering Vereniging Chr. schoolonderwijs Bruse vissers en middenstanders verontrust over uitblijven van schaderegeling Drs. Th. J. Westerhout op forumavond Ihv.d.A.: „Recreatie is leuk, maar er zal meer nodig zijn" ZIERIKZEE, 6-4. „liet ambtelijk overleg is rond maar niet bekend is of er geld zal zijn. Bluf daarom waakzaam en actief. Het tjjdstip is gunstig en probeer daarom nu druk achter de zaak te zetten. Nog dit jaar komen de problemen in de Tweede Kamer. Het zal dan niet mogen uitdraaien op een fooi of steun; gestreefd moet worden naar een behoorlijke wettelijke regeling, zoals bijv. voor de landbouw. In die richting zullen zekere rechten mceten worden vastgelegd". Bit „houvast" werd vrijdagavond in stelling gebracht door oud-staats secretaris C. Egas, die in gezelschap van de heren ir. S. A. Posthumus en drs. Th. J. Westerhout, eveneens oud-staatssecretaris - thans allen lid van de Tweede Kamer - zich in een overvol hotel Stcrm te Bruinisse op de Üeltaproblematiek wierpen, die op forse wijze werd afgeschilderd door vis sers en middenstanders. De problemen zün een gevolg van de Deltawet, tien jaar geleden gerealiseerd, maar nog altijd niet afgerond met wettelijke voorzieningen voor de mensen die door de uitvoering op welke manier dan ook schade te Incasseren zullen krijgen. Drs. Westerhout zei het als volgt: „We wachten nog steeds op de rege ling van ex art. 8 dat de vissers zal moeten leren wat er gaat gebeuren. Hij nodigde de verontruste betrok kenen uit met hun problemen voor de dag te komen: Ik geef graag toe het is een schande, maar laten we niet lekker gaan afreageren; de vol tooiing van de Deltawerken komt ai heel dichtbij, het is een zaak die de gehele gemeenschap raakt, niet al leen Bruinisse maar ook andere plaatsen. Er zal dan ook meer moe ten gebeuren dan een individuele schadeloosstelling alleen", aldus de heer Westerhout, „Er zullen nieuwe mogelijkheden geschapen moeten worden". Het „openbaar gehoor" in het Bru- se hotel was georganiseerd door het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid. Er vielen harde woorden en de rook was om te snijden. Onder het motto „een nationale zaak, niet alleen de lusten maar ook de lasten" vroeg wethouder Bal van Bruinisse waarom de regeling nog altijd niet rond is. Hoe lang gaat het nog duren, is er een post op de Rijksbegroting uitgetrokken, welke ministerie gaat de schade betalen, waren zijn andere vragen. Niet al leen de mosselvissers maar ook de scheeps- en machinebedrijven, mid denstanders en gemeenten staan voor een onzekere toekomst. De heer C. Pekaar, voorzitter van één van de twee Yersekse vissers verenigingen: „Ik verwacht weinig en ben bang voor veel: we willen geen steun of hulp maar een tege moetkoming in wat ons Wordt ont nomen". De heer Huybregtse, gedu- UTRECHT, 6-4. Pieter Hermans uit Hendrik Ido Ambacht heeft de door de Nederlandse Vereniging voor Mond- en Tandhygiëne „Het Ivoren Kruis" uitgeschreven appel-opstel wedstrijd gewonnen. Hij kreeg op de Eenmansdemonstratie tegen de zeehondenjaclit DEN HAAG. 6-4. De Amsterdam- se kunstschilder Gerard Esser zal woensdag 17 april in Den Haag een eenmansdemonstratie houden tegen de zeehondenjacht. Hij zal omstreeks een uur in de mddag bij het station Hollands Spoor arriveren. Om zijn nek zal de schilder een schilderij dragen, waarop het doodknuppelen van zeehonden is afgebeeld. In zijn hand draagt hij een enveloppe met - naar hij hoopt - tienduizend hand tekeningen van mensen, die de zee hondenjacht veroordelen. De heer Esser beschikt nu reeds over vijf duizend handtekeningen, zo deelde hij mee. SEROOSKERKE. De meisjesvere niging „Jonge Krachtgaf een jaarfeestavond met toneel- en zang stukjes en voordrachten. BRUINISSE. Voor de afdeling van de Kon. Ned. Middenstandsbond werd een lezing gehouden over de in te voeren nieuwe vestigingswet. KERKWERVE. De pogingen tot heroprichting van de muziekvere niging Concordiazijn met succes bekroond: reeds 24 personen gaven zich als lid op. ZIERIKZEE. Onder de naam Be atrix werd hier ter stede een vere niging opgericht welke ten doel heeft de verstrekkingen van voedsel en versterkende middelen aan be hoeftige kraamvrouwen OOSTERLAND. Binnenkort zal worden, overgegaan tot asfaltering van de KerkstraatGroenendaal en Lange Achterweg. De kosten zijn ge raamd op f 1600 ZIERIKZEE. (Adv.) Iels bijzon ders! Mahcniie bankstel bestaande uit 3-zits bank met aangebouwd meubel, 2 fautuils en ronde tafel voor f 89,50. SEROOSKERKE. Alhier is opge richt de rijvereniging Serooskerke en Omstreken. 13 leden gaven zich reeds op, benevens enkele donateurs. OOSTERLAND. De damclub „O. D.C." speelde in hel Hervormd Jeugdgebouiv legen de damclub N.D.Cte Nieuwerkerk. De uit slag: 8-16. SIRJANSLAND. Voor da leerlin gen van de cursus voor het herlia- lingsonderwijs werd een afscheids avond gehouden. Vier meisjes en 15 jongens volbrachten de lessen. peerd middenstander uit Veere. wees er op dat de middenstand van Vee- re na het vertrek van de garnalen- vloot naar Colijnsplaat nog altijd geen schadenvergoeding heeft ont vangen. „Een jachthaven betekent maar activiteit voor twee of drie maanden en daar staart iedereen zich dan cp dood. De gang van zaken is een vlek cp de Deltawerken, de een schuift het op de ander, maar je gaat zonder cent naar huis", aldus de heer Huy bregtse. Do heer Keur, voorzitter van de Veerse middenstand, vond het een kwalijke zaak dat particulieren niet te pas komen aan de exploitatie van gesubsidieerde jachthavens, „in ge troffen plaatsen is heus nog wel an dere activiteit nodig". „Een schadevergoeding is urgent". Dat zei de voorzitter van de vissers vereniging van Bruinisse, de heer De Waal, die nog een mogelijkheid zag „het bestaan te rekken" als er perce len beschikbaar zouden komen in het oostelijk deel van de Oosterschelde of bij het Hellegatsplein. De secreta ris van de Bruse vissers, de heer Schot, vulde aan: op twee kaarten spelen, Waddenzee en Zeeland. Moet Bru het alleen op de Waddenzee zien te verdienen dan droogt het dorp als vissersplaats zeker op. Er zijn 130 be drijven in Zeeland, maar er is plaats voor amper 70, zei de heer Schut. De heer Maaskant, voorzitter van de plaatselijke Middenstands bond bracht naar voren dat Bruinis se niet alleen schade door de Delta werken lijdt maar ook door de aan- jaarvergadering in Utrecht van de voorzitter van Het Ivoren Kruis, prof. O. Backer Dirks, een fiets. Voor deze wedstrijd mochten van elke la gere school hoogstens twee leerlin gen een opstel inzenden. Er kwamen er in totaal 2500 binnen en de jury is dan ook honderden uren bezig ge weest met het lezen van al deze p enne vruchten. De tweede, derde, vierde en vijf de prijs zijn gewonnen door respek- tievelijk Rachel Katz uit Veenen- daal, Arthur Japin uit Haarlem, Jo se Janse uit Heerlen en Aagje van de Els uit Nuland. In totaal hebben veertig kinderen een prijs in de wacht gesleept. Alle leerlingen van hun scholen krijgen een week lang elke dag een gratis appel onder het motto „Snoep verstandig". Begin volgende week zullen feestelijk ver sierde „appelauto's" van het Cen traal Bureau van de Tuinbouwvei lingen het land ingaan om de appels bij de veertig scholen te bezorgen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM De pijpleiding Rotterdam-Europoort-Amsterdam, die in eerste instantie zal dienen voor het vervoer van ruwe olie naar de nieuwe Mobil-raffinaderij in Am sterdam, zal na 15 mei continu voor olietransport gebruikt worden DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft een telegram van deelneming gezonden aan de weduwe van dr. Martin Luther King en aan de pre sident van de Verenigde Staten van Amerika. AMSTERDAM. Bij een boekhan delaar op de Kloveniersburgwal in Amsterdam is een partij pornografie bestaande uit 160 tijdschriften, veer tig foto's, vijfenzeventig boeken en een aantal films in beslag genomen. AMSTERDAM. De Amsterdam se centrale recherche heeft in een hotel op het Rembrandtsplein bij na vier kilo hasjiesj in beslag geno men. Wegens bezit van het verdo vende middel werd aangehouden de 41-jarige Amerikaanse schrijver H. R. B. ROTTERDAM. De jaarlijkse her denking van de gevallenen van koopvaardij en marine tijdens dc tweede wereldoorlog zal dit jaar niet in Den Helder maar in Rotterdam worden gehouden. Het is de bedoe ling, zoals oorspronkelijk ook de op zet was, dat deze herdenking beur telings in Rotterdam en Den Helder zal plaatsvinden. AMSTERDAM. Na afloop van een walk-in talk-in-bijeenkomst in het oude RAI-gebouw in Amsterdam georganiseerd door de Federatie van Jongerengroepen van de PvdA-afde- ling Amsterdam, is een stille tocht gehouden ter herdenking van ds. King, waaraan ca. 750 jongeren heb ben deelgenomen. BERGUM. De 7-jarige Fctje Wa genaar uit Harkema-Opeinde kwam om het leven toen zij achter een bus je langs de bofomvci overstak cn aangereden werd dooi- een aulo. leg van de Schelde-Rijnverbinding. De binnenschepen die nu nog in de vluchthaven binnenlopen gaan straks door de nieuwe scheepvaartweg naar Antwerpen. „Bruinisse wordt twee maal gedupeerd", aldus de heer Maaskant, die ook de vraag stelde hoe men zich voorstelt straks het overschot aan werkkrachten op te vangen. Voorzitter Schot van „Helpt El kander" uit Zierikzee: de wet moet op korte termijn op tafel komen. Muiten we daarvoor naar Den Haag komen of op Zeeuwse manier rustig afwachten". Het forum kon de heer Schot geen antwoord geven op zijn vraag of het waar is dat als een Zeeuwse visser in. de Waddenzee een perceel krijgt toegewezen dit dan als een „vergoeding" wordt aangemerkt, een zaak die ir. Posthumus zei te zullen onderzoeken. „Dat zou bijzon der onrechtvaardig zijn", aldus het Kamerlid. De heer Westerhout: er zullen compenserende maatregelen moeten komen in de ruimste zin, recreatie is leuk maar er zal meer nodig zijn en daar zal de streek vooral zelf voor mceten zorgen. Zün hiervoor in Bruinisse concrete plannen vroeg de heer Westerhout, die dit van groot belang achtte om duidelijk met de regering te kunnen praten. Mevrouw v. d. Werve-Schouls uit Zierikzee pleitte voor handhaving van de kernfaciliteiten voor Zierik zee en toepassing daarvan voor an dere gedupeerde Zeeuwse gemeen ten. ZIERIKZEE Schoolbal Openbare ULO Als afsluiting van het tweede tri mester organiseert de schoolclub van de Openbare U.L.O.-school al hier op woensdagavond 10 april a.s. in hotel Concordia een schoolbal Medewerking verleent „Full of Soul" uit Zierikzee. KERKWERVE Bejaarden naar Noordgouwe De bejaarden van Kerkwerve heb ben van de bejaarden uit Noord- gouwe een uitnodiging ontvangen voor een gezamenlijke gezellige mid dag die gehouden zal worden op a.s. woensdag. De bejaarden van Kerk werve worden daarom verzocht om 1.30 uur bij het verenigingsgebouw aanwezig te zijn, voor vervoer zal worden gezorgd. BROUWERSHAVEN De opbrengsü van de rheuma- colleote in Brouwershaven bedroeg f 125,44. Vergadering Groene Kruis Morgen, dinsdag 9 april, houdt het Groene Kruis te Brouwershaven haar jaarvergadering in hotel Jacob Cats. Na afloop der vergadering zal de heer J. de Vlieger enige fraaie kleurenfilms vertonen over de bie tencampagne uit eigen omgeving, wat voor vele leden een extra sti mulans 'kan zijn deze vergadering te bezoeken. DREISCHOR Raiffeisenbank wordt verbouwd Het kantoor van de Cöperatieve Raiffeissenbamk aldaar, staande aan de Ring 13, zal binnen afzienbare tijd worden verbouwd en uitgebreid. Architect C. B. Bogaerds uit Nu- mansdorp werkt momenteel de plan nen nader uit. Hoofd der school gaat Dreischor verlaten De heer M. van der Maas, hoofd van de Openbare Lagere School te Dreischor is per 1 augustus a.s. be noemd als leraar AVO aan de vak- ST. ANNALAND, 6-4. In tegen woordigheid van de commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, de directeur-generaal van het Nedcrlandsche Roode Kruis, dc heer E. van Emdcn uit Amsterdam, vele andere gewestelijke en streck- autoriteiten en Rode Kruis-verte- genwoordïgers, is vrijdag voor de 12e maal het Rode Kruïs-ereteken uit gereikt aan de voorzitter van dc St. Philipslandse afdeling, dr. H. Men ger. E:r werd f 37il,14 ingezameld op de 2200 inwoners, een nieuw record, school voor meisjes te Naaldwijk. Afkomstig uit Zierikzee kwam de heer Van der Maas in het jaar 1961 vanuit Alphen aan den Rijn naar Dreischor, waar hij in de loop van de tijd als hoofd benoemd werd. De heer Van der Maas heeft in Drei schor diverse maatschappelijke functies vervuld. Zo was hij o.m. secretaris van de Vereniging Het Groene Kruis, voorzitter van de af deling Veilig Verkeer, afd. Drei schor en bestuurslid van de Oranje vereniging. BRUINISSE Brandje in scheepskajuit Vrijdagavond ging de brandweer sirene en de brandweerlieden wa ren buitengewoon snel op hun post. De brand had gelukkig weinig te be tekenen. Op de loswal van de vis sershaven te Bruinisse was bij las werk brand ontstaan in de kajuit van een schip, die daar enige dagen te voren was neergezet. ZIERIKZEE, 6-4. De jaarlijkse ledenvergadering van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Schoolonderwijs te Zierikzee zal ge houden worden op vrijdag 26 april a.s. in het Ned. Herv. Verenigings gebouw alhier. In deze vergadering zullen o.a. de jaarverslagen over 1967 van secretaris, penningmeester en van de hoofden der scholen aan de orde worden gesteld. Verder staat op de agenda verkie zing van een voorzitter en een be stuursverkiezing. Aftredend en her kiesbaar zijn de heren W. Gouds waard, R. van Ommeren en S. de Vlieger. Verder heeft de heer A. Jonker wegens gezondheidsredenen bedankt, zodat ook in deze vakature zal moeten worden voorzien. Wat be treft de huishoudelijke zaken komt verder aan de orde een voorstel tot verhoging van de contributie en het aangaan van geldleningen t.b.v. de storting van de waarborgsommen voor de bouw van de nieuwe lagere school aan de Raamstraat en de res tauratie en verbouwing van de la gere school in het Vrije. Na de pauze zal een forum wor-* den gehouden dat vragen zal beant woorden op onderwijsgebied. Hierin BRUINISSE, 6-4. Donderdag avond werd te Bruinisse een spoed eisende gemeenteraadsvergadering gehouden. Afwezig wegens vakantie burgemeester C. H. van de Linde en wegens ziekte wethouder S. A. Ju- melet. De voorzitter, loco-burgemeester W. van Gi 1st zeide na opening van de vergadering dat wethouder Ju- melet na aanvankelijk herstel op nieuw ziek was geworden. Dit bete kent dat hij nu feitelijk alleen aan het hoofd van de gemeente staat. Om aan deze ongewenste toestand een einde te maken is het beter een tijdelijk wethouder te benoemen en vandaar deze spoedeisende vergade ring. Nadat de voorzitter de wens voor een voorspoedig herstel van de heer Jumelet had uitgesproken werd over gegaan tot stemming. Hierbij werden 4 stemmen uitgebracht op de heer L. Bal (PvdA) en 2 op de heer L. Be en (WD) zodat de heer L. Bal is gekozen. De heer L. Becu zeide veel contacten te hebben in verband met de jachthaven, wellicht komt het be stek inzake de inrichting van de rijkswerkhaven voor dit doel nog deze week gereed. Indien nodig zal er een spoedeisende vergadering over deze zaak worden gehouden. De heer L. Becu had verwacht dat wat neerkomt op 171,2 cent per in woner, het zevenvoudige van het streefbedrag. Ieder St. Philipslands gezin is lid van het Rode Kruis en de inwoners geven jaarlijks zo'n 400 flessen bloed of sinds 1954 al 2637 liter. Het Jeugd Rode Kruis is een bloeiende afdeling. In zijn felicitatie zei mr. J. van Aartsen er trots op te zijn dat tel kens weer een Zeeuwse, zij het de zelfde gemeente dit resultaat be haalt, vooral omdat daarmee wordt bewezen, dat Zeeland niet vergeet wat het Rode Kruis na de ramp van 1953 voor dc Zeeuwen heeft gedaan. Gevonden voorwerpen Bij de groepscommandant van de rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de vol gende in de maand maart 1968 te Bruinisse gevonden voorwerpen: ba bywantje (groen), kinderwantje (grijs), haarband (blauw), padvin- dersriem, motonvant (bruin). Benoeming weger Tot weger van de weegbrug aan de Noorddijk (vakature C. Hooger- werf) is benoemd de heer A. IJze- lenberg (Kerkstraat). Generaal Westmoreland heeft zondag na zijn onderhoud met pre sident Johnson verklaard dat „op het militaire vlak de V.S. in Zuid- Vietnam zich nog nooit in een zo gunstige positie hebben bevonden als nu". krijgen zitting de heren T. C. Hek man, R. van Ommeren, J. C. Spaans en C. J. Verheule. Jaarverslag In het jaarverslag van de secre taris wordt gememoreerd het over lijden van de heer J. W. van den Doel. Het ledental van de vereniging is stijgende en bedraagt thans 441. Bij de aanvraag van het nieuwe cursusjaar 1968-1969 zal de vereni ging 3 schoolgebouwen tellen met rond de 725 leerlingen en een lera renkorps van 28. Medegedeeld wordt verder dat de bouw van de nieuwe lagere school aan de Raamstraat zeer vlot verloopt. Het gebouw zit inmiddels onder de kap en het ziet er naar uit dat bij de aanvang van de nieuwe cursus op 12 augustus a.s. de nieuwe school in gebruik zal kun nen worden genomen. Het plan tot verbouw en restauratie van de la gere school in het Vrije is inmiddels door alle instanties goedgekeurd en is nu bestedingsgereed. De leerlin gen van deze school zullen tijdens de werkzaamheden tijdelijk huisvesting kunnen vinden in de bovenverdie ping van de openbare lagere school Niuewe Bogerdstraat. deze keer de PvdA wel een' WD- raadslid als tijdelijk wethouder zou hebben gestemd hierover ontstond een discussie. Met algemene stem men werd besloten op 3 mei 1968 de vergadering van de gemeenteraad te houden. Er werd op gewezen dat de toren klok regelmatig 5 minuten voor is, gevraagd werd deze gelijk te zetten. Hierna ging de raad over tot het houden van bijeenkomsten met de middenstandsvereniging. Door het bestuur van de middenstandsvereni ging werd hierom gevraagd omdat men meende enkele suggesties te kunnen doen in verband met de re creatie. LAND- EN TUINBOUW Werktuigendagen te Liempde Dezer dagen is bekend geworden dat de directeur-generaal van de landbouw, ir. J. W. Wellen, de agra rische werktuigendag te Liempde op woensdag 8 mei officieel zal openen. Inzendingen van ruim 350 hande laren plus die van diverse organisa ties en voorlichtingsdiensten zullen de bezoekers in staat stellen, zich een idee te vormen van de huidige stand van zaken in de land- en tuin bouw. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 7-4. De cijfers van sportltoto van dit weekeinde zijn: Aantal deelnemers: 540.625. Inleg: f 743.724. Beschikbare prijzenbedrag f245.429. Eerste prijs: f 134.986. Tweede prijs: f 73.629. Derde prijs: f 36.814. Er waren zondagavond tien mel dingen van dertien juiste uitslagen binnengekomen en dertig van twaalf goedvoorspelde uitslagen. AMSTERDAM. Het bestuur der afdeling Amsterdam van de P.S.P. zal aan de gemeenteraad voorstellen een straat, plein of plantsoen in de hoofdstad te ver- of hernoemen naar dr. Martin Luther King. KHE SANH. Zuid-Vietnam. 6-4. De belegerde Amerikaanse marine basis in Khe Sanh is zaterdag na ruim twee maanden lang omsingeld te zijn geweest, ontzet. Premier Wilson heeft vrijdag avond een omvangrijke verantdering in het Britse kabinet bekend ge maakt, waarbij zestien ministerspos ten zijn betrokken, maar de bezet ting van de belangrijkste posten on veranderd blijft. Paul Paulus heeft zondag tijdens een mis ter gelegenheid van Palm zondag in1 de St. Pieter de moord op ds. King laf genoemd. Deze ver schrikkelijke misdaad, zei hij, drukt op hét geweten van de wereld. Aangaande de Mammoetwet wordt in het jaarverslag medegedeeld dat de Chr. ULO-schooi - na 1 augustus Christelijke school voor MAVO ge heten - is opgenomen in een ge meenschap van scholen, waarin deelnemen alle Chr. ULO-scholen op de beide Bevelanden en Schouwen- Duiveland en het Chr. Lyceum te Goes. Ruim 25 leerlingen van Schou- wen-Duiveland volgen thans Chris telijk voortgezet onderwijs te Goes. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HOUTEN. Op de Oud Wulffaeweg te Houten heeft een bestelwagen bij het passeren van een personenwa gen de 20-jarige wielrijdster Jenny Kbp geschept. Zij kwam te vallen en werd in ernstige toestand naar het St.-Antonius ziekenhuis te Utrecht overgebracht, waar zij later aan haar verwondingen is overle den. DEN HAAG. Esso Standard S.A.F. zal bij Chan'tiers d'Atlantique een opdracht plaatsen voor de bouw van een tanker van 250.000 dwt die eind 1971 moet worden opgeleverd. DEN HAAG. H.K.H. prinses Bea trix heeft het voornemen de offici ële opening te verrichten van het vakantiecentrum voor gehandicapte kinderen te Roden (Drenthe), op woensdag 8 mei 1968. In de middag bezoekt de prinses het verpleeghuis Reggersoord te Meppel. DEN HAAG. Prof. dr. ir. M. J. L. Dols, die onlangs afscheid heeft ge nomen als raadadviseur bij het mi nisterie van landbouw en als voor zitter van de adviescommissie wa renwet, de voedingsraad en de in ternationale commissie Codes Ali- mentarius, heeft in Den Haag de zilveren Ibroodmand in ontvangst genomen. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft de 28-jarige koop man Tjitse de G. en zijn 21-jarige broer, de barkeeper Rob, beiden uit Muiderberg, ieder wegens poging tot zware mishandeling van de 34- jarige ex-prostituee Rietje P. ver oordeeld tot tien maanden gevan genisstraf met aftrek van het voor arrest. DEN HAAG. 3.388 processen ver baal werden in twee weken door Haagse politiemannen gemaakt, die een actie voerden om zo wegmis bruikers op hun ongedisciplineerd gedrag te wijzen. DEN HAAG. Vandaag (maandag) 8 april zullen in Den Haag bespre kingen beginnen tussen een Bene lux- en een Poolse handelsdelegatie met het doel het sluiten van een protocol, dat het goederenverkeer regelt voor het jaar 1968. SCHIPHOL. Na een korte toe spraak waarin hij de groei van Mar tin Air Holland een sprekend voor beeld van de Nederlandse pioniers geest noemde, heeft prins Bernhari op Schiphol het nieuwe gebouw van M. A. C. voor officieel geopend ver klaard. WEESP. Het onderzoek van de rijkspolitie en justitie naar de oor zaak van de grote brand in Weesp heeft uitgewezen, dat vrijwel zeker het roken van één der employes in de nabijheid van zeer gevaarlijke stoffen de brand heeft doen ont staan. 35. Als dc soldaten met hun gevangenen de olifant bereikt, hebben, heft Tarai, die vooraan loopt, gebiedend de hand op en het troepje staat stil. Nieuwsgierig blikt Aram omhoog naar het baldakijn, waar een zwaar gordijn wordt opengeschoven, liet is een beeldschone, jonge vrouw, die van haar zitplaats op hen neerkijkt. „Waar schijnlijk een prinses", hoort Aram fluiste rend van Sylvester. Nadat hij een diepe buiging gemaakt heeft, wisselt Tarai enige woorden met haar in de taal der Khmers. Aram vangt enkele malen zijn naam op cn het woord Siva, maar voor het overige kan hij er niets uil opmaken. Als Tarai eindelijk zwijgt, buigt de jonge vrouw zich over dc rand van haar baldakijn cn neemt de ge vangenen doordringend op. Haar grote ogen, donker glanzend als diepe bodem loze vijvers, glijden met een hooghartige uitdrukking van Sylvester naar Aram. En, verbeeldt deze het zich, of krijgen de my sterieuze ogen een zachtere glans als ze lang, opvallend lang, op de jonge ridder blijven rusten? Week gratis appels voor veertig scholen St. Philipsland vaandeldraagster Rode Kruis Nieuwe school aan tie Raamstraat waarschijnlijk gereed bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4