\7 Korfbalvereniging „All-Readv" wil naar de K.N.K.B. Wat biedt de c J BEELDBUIS? Flitsen uit het buitenland GOED PORSELEIN Dit biedt de RADIO 1 makkelijk lichtechte^W duurzaam',n, /ÜÜMn V strijken ^Rkleuren ^fcresultaat Lu" TjÉÉIr Centraal Bureau Tuinbouwveilingen blijft voor samenwerking exporteurs Rendez-vous met eergisteren ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 april 1968 Nr. 1997.1 ZIERIKZEE, 6-4. Tijdens de woensdagavond in de kantine van het sportpark „Bannink" te Zierik zee gehouden algemene voorjaars vergadering van de Korfbalvereni ging „All-Keaüy" is duidelijk uit de verf gekomen, dat de Zierikzeese korfballers er momenteel nog weinig voor voelen om de Koninklijke Ne derlandse Korfbal Bond vaarwel te zeggen. Dit naar aanleiding van de op handen zijnde reorganisatie in de K.N.K.B., waarbij de regionale bon den, zoals de Sohouwen-Duiveland- se Korfbal Bond er één Ls, wat in de verdrukking kunnen geraken. Vooral met het oog op de zomer competities op Schouwen-Duiveland kan do regionale indeling in, distric ten wel eens een moeilijke zaak voor korfballend Schouwen-Duiveland gaan worden. Zoals voldoende be kend is, wordt er bij de andere bon den uitsluitend wlnterkorfbal bedre ven. Nu ampel beraad werd echter in principe besloten om de aanslui ting bij de K.N.K.B. ook, in de toe komst te handhaven. ALleen als lid van de grote landelijke korfbal orga nisatie liggen er voor de Zierikzeese korfballers nog kansen om wat ho gerop te gaan spelen. Dat voor dit hogerop spelen bij de rood-zwarten wel belangstelling bestaat, is, tij dens deze vergadering, welke niet bijster druk was bezocht, wel dui delijk genoeg gebleken. Twee kampioenschappen Voorzitter K. T. Postma Liet in zijn openingswoord nog een aantal feiten uit het afgelopen jaar de re vue passeren, waaruit o.a. bleek, dat All-Ready na de oprichting in mei 1967 nu reeds twee kampioenschap pen heeft weten te bemachtigen. In de zomercompetitie werden de rood zwarten kampioen van de 3e klasse van de S.D.K.B. terwijl ook beslag kon worden gelegd op de titel in de wintercompetitie, welke door de K.B. G.O. werd georganiseerd. Ook in de gehouden microkorfbalcompetitie in de sporthal te Oude Tonge sloeg All- Ready een goed figuur en men ein digde op een eervolle tweede plaats. Inmiddels zijn voor deelname aan de komende zomercompetitie van de S.D.K.B. twee seniorenteams en een adspirantentwaalftal opgegeven Voor het goede verloop is het echter ge wenst, dat de vereniging nog wat versterking krijgt in. de vorm, van jongens en meisjes in de leeftijd van 11 tot en met 15 jaar. Er zal getracht worden via een wervingsactie een aantal jeugdige leden aan te trekken. De voorzitter deelde tenslotte nog mede, dat de gemeente Zierikzee be reid gevonden is om voor het sport park ronde korfbalpalen ter beschik king te stellen. De nu gebruikte pa len voldoen absoluut niet aan de daaraan te stellen eisen van de bond. Ook enkele nieuwe manden zullen t.z.t. worden aangeschaft van ge meentewege. Getracht zal worden om voor de training in de zaal een grotere loka liteit te pakken te krijgen, daar de gymzaal in de Nieuwe Boogerdstraaï Vrije Universiteit herdenkt ds. Martin Luther King AMSTERDAM, 6-4. Tijdens de openbare bijeenkomst van de senaat der Vrije Universiteit ter gelegen heid van de promotie van de heer J. A. de Jonge, heeft de rector mag nificus prof. dr. W. F. de Gaay Fort man de gisteren vermoorde ere-doc- tor van de Vrije Universiteit, Martin Luther King, herdacht. Hij deed dit in een korte rede toen hij zeide met ontroering het bericht van de moord te hebben vernomen. Op 20 oktober 1965 is Martin Luther King het ere doctoraat van de sociale weten schappen van de Vrije Universiteit verleend. Niet alleen met ontroering maar ook met verbijstering, zeide prof. De Gaay Fortman, is het be richt ontvangen. FINANCIËN EN ECONOMIE Frankrijk wil internationale monetaire standaard PARIJS. 6-4. Frankrijk wil vol strekt niet een simpele terugkeer naao* 'de oude gouden standaard, maar het in het leven roepen van een internationale monetaire stan daard, waarbij het goud de basis moet vormen voor de convertibili teit van de nationale valuta's. Dit werd in Parijs verklaard door de Franse minister van financiën. Mi chel Debré, in een onderhoud met financiële verslaggevers. Een nieuwe internationale mone taire standaard moet volgens Debré voor tenminste één generatie berus ten op een vaste pariteitsbasis. Na elke periode van omstreeks vijfen twintig jaar zou dan onderzocht kunnen worden, of deze pariteit verandering behoeft of niet. Philips over de toekomst EINDHOVEN. 6-4. Blijkens het jaarverslag 1967 verwacht N.V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken voor 1968 een stijging van de activiteit, die on geveer gelijk zal zijn aan die van 1967. Deze verwachting is mede ge baseerd op een verbetering van de conjunctuur in West-Europa en een groeiende belangstelling voor kleu rentelevisie. Als gevolg van wijzi gingen in het omzetbelastingsysteem in Duitsland zal de omzet in 1968 niet zonder meer vergelijkbaar zijn met die van 1967. Op het in guldens uit gedrukte omzetcijfer zal in 1968 bo vendien nog invloed uitgaan van de devaluatie van enige valuta's eind 1967. te klein is. Woensdagavond 10 april hoopt men op het sportpark Bannink weer met de veldtraining te starten. Feest Reeds eerder werd besloten om in het najaar een feestavond te organi seren. In het comité van voorberei ding hebben inmiddels zitting geno men de heren J. J. de Regt en J. J. Viergever. De heer De Regt vond het echter wenselijk dat door de leden wat meer zelfwerkzaamheid aan de dag wordt gelegd, opdat men aan de plannen wat meer gestalte kan gaan geven. Ter vergadering zegden een aantal leden hun medewerking toe. Nadere bijzonderheden zullen te zij ner tijd bekend worden gemaakt. De competitie Een uitvoerig punt van bespreking was de komende zomercompetitie van de Schouwen-Duivelandse Korf bal Bond. Vooral de indeling van het eerste twaalftal, dat normaliter na het behalen van de titel in de der de klasse nu in de tweede klasse zou moeten uitkomen, volgde volop stof tot een overigens rustige discussie. Men was ter ore gekomen, dat het bondsbestuur overweegt om het Zie- DEN HAAG, 6-4. „Gezamenlijke aanpak blijft ideaal", zegt het Cen traal Bureau van de Tuinbouwvei lingen in de onderkop van een arti kel in zijn weekblad „Groenten en Fruit", waarin het reageert op de af wijzing door de exporteursbond van de voorgestelde samenwerking. Vorige week donderdag besliste de vergadering van de Algemene Ne derlandse Bond van Groenten- en Fruitexporteurs afwijzend over het complex van plannen dat wel reeds de goedkeuring had gekregen van de algemene vergadering van het cen traal bureau: te zijner tijd stilzetten van de veilingklok voor een aantal belangrijke produkten; oprichten van een coöperatieve vereniging sa men met het centraal bureau ten einde gezamenlijk de afzet aan te pakken; financiële deelneming van het centraal bureau in een aantal in dividuele exportbedrijven. De uitslag van de stemming in de exporteurs vergadering was volgens „Groenten en Fruit": 72 voor, 38 tegen, 39 blan co. Nog niet de helft der aanwezigen verklaarde zich dus duidelijk voor stander van de samenwerking. Wel vertegenwoordigden" deze voorstan ders tezamen ruimschoots de helft van de gezamenlijke exportwaarde. HANNOVER. De 59-jarige ge wezen politieman Kurt Jericho is door een rechtbank in Hannover vrijgesproken van moord op Joodse vrouwen en kinderen in de oorlog. De officier van justitie had levens lang geëist. TOKIO. Het eiland Iwo Jima, het toneel van een van de felste ge vechten, die Amerikaanse mariniers in de tweede wereldoorlog tegen de Japanners hebben geleverd, zal aan Japan teruggegeven worden krach tens een overeenkomst die is gete kend. KARATSJI. De Amerikanen zul len hun communicatiecentrum bij de Pakistaanse stad Pesjawar, 240 km van de Russische grens, moeten op heffen. Naar het te Karatsji ver schijnende blad „Jang" meldt, wil Pakistan de pachtovereenkomst, die 1 juli afloopt, niet vernieuwen. ATLANTA. De stafchef van de John McConnell, heeft meegedeeld dat het plan bestaat om met behulp van grote transportvliegtuigen een verdedigingssysteem tegen raketten toe te gaan passen. Permanent zou den dergelijke toestellen in de lucht moeten zijn, met aan boord „een do zijn óf meer kleine antiraket-raket ten", zei hij in een toespraak te At lanta (Georgih). WASHINGTON. Ruim 80 mensen zijn aangehouden en tientallen ge wond bij de onlusten die hebben plaats gevonden in een negerwijk van Washington. BERLIJN. „Nederland is niet ka- tholieker dan de paus: als de Britse regering met een regeling met de E.E.G. akkoord gaat, zal Nederland er tevreden mee zijn", zo heeft mi nister Luns verklaard in een vraag gesprek, dat door het televisiestation „Vrij Berlijn" werd uitgezonden. BRUSSEL. Een grote Belgische bankmaatschappij heeft twee geld automaten besteld, waarmee haar cliënten die speciale ponskaarten krijgen, bedragen van 2000 frank (144 gulden) of veelvouden ervan automatisch kunnen opnemen, ook buiten de kantooruren. NEW DELHI. De Indische pre mier, mevrouw Indira Gandhi, heeft in het parlement de verbranding van een „onaanraakbare" jongen (een paria), die er van werd beschul digd enkele kopere potten te hebben gestolen, een daad genoemd, waar voor de natie zich moet schamen MOSKOU. De Prawda Oekrainy meldt dat een zekere Bambajev, de zoon van een rijke boer, veroordeeld is tot de dood door de kogel omdat hij in de laatste wereldoorlog met de nazi's had gecollaboreerd in de Oekraïne. LONDEN. In Engeland is op het station van Wolverhampton in een trein een koffer gevonden, waarin zich de romp van een vrouw bevond. Scotland Yard stelt een onderzoek in. rikzeese twaalftal niet in de ver wachte tweede, doch in de eerste klasse te gaan indelen. Gezien de aanwinst van nieuw spelersmate riaal bij All-Ready, had men dit echter ook wel min of meer ver wacht. Aanvankelijk voelde het be stuur er weinig voor, doch na enige uitleg door de competitieleider van de S.D.K.B. heeft men het ingeno men standpunt herzien. Wanneer de S.D.K.B. mocht be sluiten om All-Ready toch in de eerste klasse in te delen, dan zal men dit aanvaarden. Alleen door te gen sterkere tegenstanders te gaan spelen, kan het spelpeil worden op gevoerd. Voor de rest zal men de beslissing van het bondsbestuur af wachten. Uitvoerig werd ook nog van gedachten gewisseld over de sportverzekering voor de leden. Met een assuradeur zal hierover kontakt worden opgenomen. Besloten werd om binnen afzienbare tijd de konin klijke goedkeuring op de statuten van de vereniging aan te vragen. Met een opwekkend woord om zowel de trainingsavonden te bezoeken en trouw op te komen bij het spelen van de wedstrijden, besloot de heer K. T. Postma deze geslaagde verga dering. Teleurstellend De uitslag van de stemming be tekent voor het centraal bureau een teleurstelling, aldus het artikel in „Groenten en Fruit". De hoop, in nauwe samenwerking met de ex- porthandel richting te kunnen geven in de zich voltrekkende wijzigingen in het afzetpatroon, is er zeker voorlopig door in rook opgegaan. Hetgeen niet wegneemt dat de struc tuurveranderingen in de afzet zich ook zonder deze samenwerking zul len blijven voltrekken, met alle daaraan verbonden consequenties. Het is daarom te hopen, aldus het artikel, dat door nader beraad in de komende periode alsnog constructie ve gedachten naar voren komen voor een gezamenlijke aanpak door ex- porthandel en veilingorganisatie Advertentie het antwoord is juiste keus is zeer belangrijk. Arzberg porselein; bekroond met goud voorvorm en afwer king is in goede zaken verkrijgbaar. JOH, PE VRIESM Havenplein 8—10 Zierikzee DE „DROOM" VAN KING NEW YORK, 5-4. „Ik droom dat eens mijn vier kleinkin deren zullen leven in een na tie, waarin zij niet langer zul len worden beoordeeld naar de kleur van hun huid, maar naar hun verdiensten. Ik droom dat eens de staat Mississippi, nu verstikt door onrecht en zuchtend onder de hitte van de onderdrukking, een oase van vrijheid en recht vaardigheid zal worden. Ik droom dat eens op de ros sige heuvels van Georgia de zonen van de oude slaven en de zonen van de voormalige slavenhouders plaats zullen nemen aan de tafel van de broederschap Dat is onze hoop. Met deze overtuiging keer ik terug naar het zuiden. Deze zal het ons mogelijk maken uit deze oce aan van wanhoop één druppel van hoop te halen". Deze woorden sprak ds. Martin Luther King in een van zijn bekendste redevoe ringen, die hij op 28 augustus 1963 voor duizenden betogers in Washington uitsprak. DINSDAG 9 APRIL. NED. I. Een vrolijk begin x>an de dinsdagavond dank zij „De vliegen de non". Zuster Bertrille laat zich i'erleiden tot een leugentje om best- tuil. Voor de muziekliefhebbers is 't programmaatje „Connie en Cicero". Connie is het succesvolle Nederland se zangeresje Connie van Bergen, Cicero is de Roemeense pianist Eugene Cicerfo. Een geraffineerd uianist is hij, die Connie tot heel goede prestaties opzweepte. Na het journaal en AVRO's Televizier een uur met Maurice Chevalier, de grootvader van de music-hall. Op namen van het af scheidsoptreden in het Tuschinsky theater in Amster dam. De overgang naar het volgende programma is wel groot. Op Goede Vrijdag brengt de AVRO een inte grale uitvoering op de televisie van de Mattheus Passion. Piet van Eg- mond, kenner bij uitstek, leidt deze uitendinging in. Na het laatste nieuws volgt nog een korte uitzen ding over het pastoraal concilie. NED. II. Zoals op dinsdag te doen gebruikelijk is wordt Pipo gevolgd door het internationaal jeugdjour naal de Verrekijker en het geweste lijk journaal. Daarna een aflevering van de Amerikaanse serie „De Een entwintigste Eeuw". „Het team van drJonas Salk" is de ondertitel. Dr. Salk is de uitvinder van het serum tegen de kinderverlamming. Na het journaal DubbelspionWeer ont moeten Scott en Kelly een wonder mooi meisje. Het is nu in Italië en de mooie Katir wordt belaagd door boze mannen. De dubbelspionnen nemen het op zich haar te bescher men. Vijftig minuten van grotere ernst hierna. De samensteller van deze documentaire, Henk Neyssel, tobde met de vraag welke invloed de mechanisatie en de automatise ring op ons levenspatroon in de na bije toekomst zullen hebben. Aan het slot van de avond het vierde en laatste deel van de cyclus over de betekenis van de Mammoetwet. Aan de orde komen het individuele on derwijs en scholengemeenschappen. DINSDAG 9 APRIL. NED. I: 18.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster: 19.06 De vliegende non (kleur); 19.32 Connie en Cicero; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Televizier; 20.45 Maurice Chevalier. 21.43 Piet van Egmond over de Mattheus-passion; 22.20 Journaal; 22.25 Pastoraal con cilie; 22.45 Einde. NED. II: 18.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 De verrekijker; 19.15 Van gewest tot gewest19.35 De 21ste eeuw (kleur); 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Dubbelspion (kleur); 21.10 M M A; 22.00 De mammoetwet; 22.30 Journaal. DINSDAG 9 APRIL. HILV. I: 5.45 en 6.40 Uitgebreid weerbericht; 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord; 7.15 Preludium; 7.30 Nieuws; 7.32 Hier en nu; 7.45 Volks muziek; 7.59 Nieuws; 8.15 Te Deum Laudamus: 8.30 Nieuws; 8.32 Tussen de bedrijven door; 9.15 Royal Fil- Feuilleton No het voorprogramma nestelde Edith zich dicht tegen haar baas aam, tot enige verbijstering van Berge- naar, maar bij nader inzien vond hij het wel interessant. Edith was een lief kind, in bepaalde opzichten zelfs naïef. Laat ik het spelletje meespe len, dacht hij. Wat let me? Ik ben toch zeker vrijgezel? Dus legde hij heel voorzichtig zijn arm om haar schouder met als gevolg, dat ze nu helemaal tegen hem aan ging leu nen. Halverwege de film beroerde hij haast zonder erg met zijn Lippen haar wang. Meteen hief ze haar ge zicht op en bood hem haai- lippen, waarop hij de zijne drukte. Opnieuw vleide het meisje zich tegen zijn schouder. „Mooi he?", fluisterde ze. Hij knikte, maar sinds dit ogen blik had hij geen oog meer voor de film. Toch realiseerde hij zich, dat hij aan een gevaarlijk spelletje be gon. omdat hij in een glazen kastje zat. terwijl de beide families hem nauwlettend beloerden. En een ver houding met dit meisje zouden ze hem ongetwijfeld hoogst kwalijk ne men. Maar ik ben ook een man, ver ontschuldigde hij zich in gedachten. Al ben ik twee en veertig, ik heb toch nog bepaalde verlangens. Tijdens de film kuste hij haar nog een paar maal. zonder dat ze wat zei. En de laatste keer kuste ze hem terug, spontaan en rustig. Na de film aten ze aan de rand van de stad in een klein restaurant. Het meisje was nog enthousiast over de film. „Zo gaat het echt in het leven, me neer. Ik heb ook wel eens een boek gelezen met iets van die strekking en in de stad is zoiets ook eens voor gevallen. Natuurlijk niet helemaal precies als in de film, maar het leek er wel wat op. Vrouwen kunnen harmonie Orkest; 9.35 Waterstanden y.40 Schoolradio; 10.00 Vernieuwing in het apostolaat; 10.35 Claude Bcm- neton, piano; 1J.00 Nieuws; 11.02 Onder de hoogtezon; 12.00 Van twaalf tot twee. 14.05 Schoolradio; 14.30 Pizzicato; 17.00 Hei dagelijks leven in de Antillen17.10 Radio prentenboek; 18.00 Concourswerken (S); 18.19 Politieke zendtijd; 18.29 Nieuws; 18.46 Echo; 19.05 De boer tjes van buuten. 19.40 Conciliepost bus; 19.45 Zoekend geloven; 20.00 Operaconcert; 21.10 Gesprekken op zondag; 21.25 Radio filharmonisch orkest (S); 22.00 Kunst; 22.30 Nieuws 22.40 Overweging; 22.45 De zingende kerk. 23.00 Contesk; 23.30 Zin ran Leo Nelissen; 23.55 Nieuws. HILV. II: 5.45 en 6.40 Uitgebreid weerbericht; 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.25 Met frisse moed (S); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Uitge breide reportage; 9.40 De zeven kruiswoorden70.00 Kleutertje luis ter; 10.10 Arbeidsvitaminen; 11.00 Nieuws; 11,02 David Hume als wijs geer; 11.32 Arbeidsvitaminen; 11.55 Beursplein 5; 12.00 Feike Asma; 12.26 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.29 Landbouwvoorlichting; 12-39 Sportrevue; 12.59 Nieuws; 13.11 Ra diojournaal; 13.30 De lichte muze belicht; 14.23 Prix Italia; 15.00 De paarse chevalier; 15.45 Inleiding tot muziekbegrip. 16.00 Nieuws; 16.02 Scala (S); 16.25 De tovercirkel; 17.15 Dixietime; 17.30 Tussen 10+ en 20 17.59 Nieuws; 17.59 Nieuws; 18.16 Radiojournaal; 18.25 Onvergankelij ke melodieën19.00 Trefpunt; 19.30 Nieuws; 19.35 Tot uw orders; 20.35 Een nieuwe ster, een. nieuw geluid (S); 21.00 Het Ballroomorkest (S); 21.20 Jazz-spectrum; 22.00 Gonk!; 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal; 22.55 Muziek van deze eeuw; 23.55 Nieuws. HILV. III: 9.00 Nieuws; 9.02 Nar; 9.59 Nieuws; 10.02 Klink-klaar, (10.59 Nieuws); 11.59 Nieuws12.03 Zorro; 12.59 Nieuws; 13.03 Ekspres; (13.59 Nieuws); 14.59 Nieuws; 15.03 Er-jee-em-drie15.59 Nieuws; 16.03 Mix; 18.00^Tijdsein en sluiting. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen Coöp. Veluwse Eierveiling Barne- veld. Aanvoer 662.557 stuks, stem ming rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 11,14-11,33, 57-58 gram f 13,20-13,30, 60-61 gram f 13,52-13,74. 64-65 gram f 13,94-14,51. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 660.210 stuks, stemming kalm, prij zen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 11,06-11,69, 57-58 gram f 13,00-13,37. 62-63 gram f 13,68 -14,07, 66-67 gram f 14,31-14,90. Kruishoutum (België). Aanvoer 275.400 stuks, stemming rustig, prij zen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 11,20-11,40, 57-58 gram f 13,01-13,11, 62-63 gram f 13,46 *13,59. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 2.300.000 stuks, handel redelijk, eie ren van 50-58 gram f 10,90-13,30 per 100 stuks, kg-prijs f 2,18-2,29; 59-65 gram f 13,50-14,65 per 100 stuks, kg- prijs f 2,29-2.25. krengen zijn, gelooft u dat maar". Hij keek lachend naar het meisje. „Je slaat je eigen sexe niet bepaald hoog aan". „Er zijn miljoenen keurige meisjes en degelijke vrouwen in het leven. Maar er zijn er ook zoals we ze in de film gezien hebben. Je zal het maar te pakken krijgenweet je dan. wat je doet?" Bergenaar haalde zijn schouders op „Ik heb geen ondervinden, Edith". Ze keek hem plotseling onderzoe kend aan. „Vertel eens wat over uzelf, meneer. Wij weten zo weinig van u. Of.Ze sloeg opeens haar hand voor de mond. „Dat had ik niet mogen vragen, hé?" Hij zag haar verschrikte gezicht. Kalmei*end knikkend, antwoordde, hij: ..Dat mag gerust, Edith. Ik weet heus wel. dat er bepaalde fabeltjes over me in omloop zijn. Veel is er niet te vertellen, Edith. Ik ben we duwnaar, al jaren. We.... we hiel den veel van elkaar. Jammer ge noeg hadden we geen kinderen. Tot ik hier kwam, had ik een boekhoud- bureau in Laarhoven. Ik stelde wei nig eisen in het leven". Edith leunde met haar armen op de tafel. Belangstellend zei ze: „Naar hè. als je vrouw overlijdt. En omge keerd eveneens. Ik vind het erg voor mevrouw Varsink. Je kunt echt zien, dat ze er onder lijdt. Meneer Var sink aanbad haar, meneer, eerlijk". „O jaNico kennende, wil ik dat terstond aannemen. Het is alle maal zo tragisch. Ik wou wel, dat ik mevrouw Varsink op de een of an dere wijze kon opbeuren, afleiding bezorgen. Maar op de een of andere manier heeft ze het niet erg op me voorzien. Waarschijnlijk ziet ze in mij een indringer. Ik behoor immers niet tot een der beide families?" Het meisje knikte. „Op kantoor zeiden we al tegen elkaar, toen we GEMEENTE BBUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over inaart Geboren: 4 maart: Astrid Patricia Florencee dochter van Floor Jacobus Vlaming en Dina Leunt je de Bel; 4: Janna Maatje, dochter van Cente Johannes van Nieuwenhuize en Ja- coba Catharina Gil jam (Zierikzee); 7: Marinus Leendert, zoon van Da niël van Strien en Neeltje Jacoba van den Bos; 7: Janna, dochter van Hendrik Johannes Muller en Janna Okkerse; 11Nicolaas Anthonie Hen drik, zoon van Anthonie Hendrik Hoogerheide en Nelly Adriuna Da lebout (Zierikzee); 17: Ferdinand, zoon van Anne Klaas Bergsma en Friederike Maria van Brussel; 20: Pieternella Maria, dochter van Cor- nelis Pieter van den Berg en Lena Muller; 27: Johannes Levinus, zoon van Theunis Muller en Wilhelmina Pieternella de Waal (Zierikzee). Huwelijken: 22 maart: Bernurdus Gerardus Fredericus Peters, 24 jaai en Sijke van den Berg, 20 jaar; 22: Marinus Geense, 21 jaar, en Neeltje Paulina Kik, 19 jaar; 26: Jan de Boed, 26 jaar, en Laurina Fransina van der Have, 21 jaar; 29: Johannes Marinus de Ronde, 25 jaar, en Cor nelia Pieternella Beekman, 24 jaar. Ingekomen: 22 maart: Jacomijntje K. Tanis uit Ouddorp, echtgenote van C. Kik; 29 maart: Marinus Geense uit Wassenaar. Vertrokken: 20 maart: Leendrina van Popering, weduwe van Baeten naar Maastricht; 20 maart: Cente J. van Nieuwenhuize en gezin naar Spijkenisse. In de Westafrikaanse staat Sier ra Leone zijn in de nacht van don derdag op vrijdag meer dan dertig mensen om het leven gekomen, toen een sneltrein enkele tientallen kilo meters buiten de hoofdstad Freetown in botsing kwam met een vrachtwa gen. RIDDERKERK. Op een van de rijkswegen bij Ridderkerk is de 64- jarige hovenier J. J. de Meij uit Rot terdam door een zware vrachtwa gencombinatie overreden. De man moet op slag dood zijn geweest. Nederlandse regering betuigde deelneming DEN HAAG, 6-4. De minister president heeft heden namens de Ne derlandse regering een telegram ge zonden aan de Amerikaanse regering in verband met de moord op ds. Martin Luther King. De tekst van het telegram luidt als volgt: „De regering van het koninkrijk is met u diep geschokt door de -moord op ds. Martin Luther King. Het is tragisch, dat deze voorvechter van een geweldloze evolutie in de betrek kingen tussen de verschillende be volkingsgroepen het slachtoffer is geworden van geweld. De regering van het koninkrijk leeft met u mee in uw leed". w.g. De Jong, minister-president. 35 door Gré de Boei hoorden, dat hier een wildvreemde direkteur zou komen, die behoorlijk geld in de zaak had zitten: Daar komt herrie van met de familie'. „Och, die herrie valt wel mee. Ten slotte was het Nico's.meneer Varsink's uiterste wil, dat ik hem zou opvolgen. Dat moet je eerbiedi gen. Voor mij is het ook een avon tuur. Edith. Tenslotte had ik in Laarhoven een zaak. Je weet weL, wat je hebt. maar niet wat je krijgt, daarom was de overgang naai- de drukkerij voor mij een riskante aan gelegenheid". Ze knikte. „Maar u slaat u er wel doorheen, meneer. U doet voor me neer Varsink weinig onder. En als ik u ergens mee kan helpen, zegt u het maar". „Dank je, Edith, dat vind ik erg prettig. Het geeft me een zeker rug ges teunt je". „Dié zal u binnenkort helemaal niet nodig hebben. Wat hebt u van daag niet een prachtig resultaat ge boekt? Nou?" ..Gelukkig wel". Op de terugreis, in het donker, zat ze in de wagen dicht tegen hem aan. Een enkele keep boog hij zich over haar heen om zijn mond op de hare te drukken, wat ze rustig beant- woordde. Maar hij was wel even ont goocheld, toen ze even kalm zei: „Meneer, bij deze dag en avond moet het blijven. U bent direkteur en ik typiste. U was van de eerste dag af vriendelijk voor ons allemaal. Dat heeft ons getroffen. Iedereen, mij eveneens. Vandsag hebt u er na de conferentie een leuke dag en avond van gemaakt voor me en daarom wil ik niet kinderachtig zijn. Maar er is een te groot verschil u en mij....". „Ja. Edith", antwoordde hij, een beetje geraakt, „om precies te zijn achttien jaren, hé?" 'Wordt vervolgd) Advertentie verf van vettewinkel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3