Ronnie \7 een stnk kaas* uit het vuistje Eschenbach Het alcoholverbruik en het verkeer Examens akten lager onderwijs „Pure selectie- werkloosheid" Ruimtevaartuig „Apollo" in zee geland U doet uzelf tekort! i C.W. JONKER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag april 1%8 Nr. mil AMSTERDAM. 4-4. De A.N.W.B. bluft van mening, dat elk in de wet opgenomen alkohclpromillage het ef fect zal hebben van een toelaatbare grens. Ook in het buiteniand is dat al zo. Deze woorden zijn van de voorzit ter van de A.N.W.B., ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen, tijdens de opening, donderdagochtend in het Rai-congrescentrum te Amsterdam, van de elfde versie verkeerstechni sche leergangen. Tevoren had hij opgemerkt, dat het vraagstuk van het toenemende aantal ongevallen, dat wordt veroor zaakt door het gebruik van alkohol, ook de A.N.W.B. bezig houdt. Hij meende vernomen te hebben, dat de minister van verkeer en waterstaat een spoedige wijziging van de we genverkeerswet in dit opzicht wil bevorderen. In het kader van de ..Conference Europeene des Ministres de Transport" zijn hiervoor blijkbaar duidelijke afspraken gemaakt. Het is nu eenmaal de tragiek van vele getallen in de wet, dat zij het effect van een toelaatbare grens heb ben. „Geen enkele duidelijke wette lijke formulering zal dit psycholo gisch effect te niet doen". Spreker wilde overigens opmerken dat ook de A.N.W.B. ervan overtuigd is, dat het alkoholgchalte van het bloed als zodanig een betrouwbare maatstaf is voor de mate. waaronder men onder Advertentie voedzaam gemakkelijk lekker DEN HAAG, 4-4. Deelneming aan de examens voor de lagere onder wijsakten was in het verleden slechts mcgelük voor onderwijzers. Vanaf 1 januari 1968 kunnen echter ook an deren hieraan deelnemen, zo heeft de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen, mr. J. H. Grosheide, beschikt. Hü had deze beschikking reeds vorig najaar aangekondigd. Behoudens uitzonderingen kunnen thans ook aan de examens deelnemen de bezitters van een bevoegheid voor het voorbereidend hoger en middel baar onderwijs, van een nijverheids onderwijsakte, die tevensi in het be zit zijn van het pedagogisch getuig schrift voor het nijverheidsonderwijs, van een lagere land- of tuinbouw- akte LI fm LIV, van een diploma voortgezette studie handenarbeid en van een akte van bekwaamheid als hoofdleidster bij het kleuteronder wijs tot de examens voor de lagere akten worden toegelaten. Verder is een beschikking verschenen, die het de bezitters van een akte van be kwaamheid in een of meer van de vakken tekenen, vrouwelijke hand werken en huishoudkunde mogelijk maakt deel te nemen aan de exa mens voor de akte handenarbeid l.o. Noodlottig vuurtje GRONINGEN, 4-4. Voor de Gro ninger rechtbank stond donderdag de 19-jarige fabrieksarbeider A. B. uit Winschoten terecht. Tegen hem werd twee maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid ge-eist. Hij had op 14 de cember 's nachts op de hoofdweg te Nieuw-Beerta van een mede-inzit tende vuur aangenomen voor een sigaret, met als gevolg dat hij met zijn huurauto uit de bocht vloog en in een diepe sloot terechtkwam de medeinzittende, K. van der Tuin, is verdronken. Verdachte had nog maar drie maanden zijn rijbewijs. Vonnis over veertien dagen. invloed geacht kan worden. Maar wanneer 0,8 promille bijvoorbeeld betekent, dat een volwassene van ge middelde omvang, op een lege maag in één uur tijd vijf glazen jenever kan hebben gedronken, dan meent de A.N.W.B. daar tegenover te moe ten stellen, dat het getal 0,8 te hoog is om in de wet te worden vastge legd. DEN HAAG, 4-4. Wij zijn aange komen bij de pure selectiewerkloos heid: er is een harde vraag naar vaklieden. Het is duidelijk dat de weg naar de gespannen arbeidsmarkt weer is ingeslagen. Dit merkte de heer K. Lewin, hoofdinspecteur-di recteur voor de arbeidsvoorziening in Zuidholland op bij het overzien van de toestand op de arbeidsmarkt, die hij overigens gunstig noemde. Werkloosheid gedaald DEN HAAG, 4-4. In maart is de geregistreerde arbeidsreserve van 113.100 tot 96.200 personen gedaald. Een jaar geldeen bestond de ar beidsreserve uit 91.400 personen, zo dat de omvang van de arbeidersre serve thans 4800 personen groter is. Kind verongelukt VALKENSWAARD, 4-4. In Val- kenswaard is donderdagavond om streeks half zes het 6-jarig jongetje Jos Sterken bij een verkeersongeval omgekomen. De jongen sloeg plotse ling de weg over en werd door een auto geschept. Flitsen uit het buitenland BOEJO EMBOERA (Boeroendi). Volgens in Boejoemboera ontvangen berichten zijn driehonderd mensen in het district Nyanza Lac aan het Tan- ganjika-meer, bij de grens tussen Boeroendi en Tanzania, aan pokken gestorven. De slachtoffers zouden merendeels kinderen zijn. CAIRO. De antieke cultuurmonu menten op 't Egyptische Nijl-eiland Philae, ten zuiden van Assoean, zul len voor ondergang worden behoed, zo is in Cairo meegedeeld. Een door de Unesco gevormd internationaal comité zal op een op 18 april in As soean beginnende conferentie beslis sen hoe dat zal gebeuren. De keus tussen een Nederlands en een Egyp tisch plan. SAIGON. Amerikaanse jachtbom menwerpers hebben doelen aange vallen bij Thanh Hoa en het vlieg veld van Vinh, aan de 20-ste breed tegraad. In totaal werden 109 vluch ten gemaakt, waarbij verbindingen, luchtdeel- en artilleriestellingen en munitieopslagplaatsen werden aan gevallen. STOCKHOLM. De Zweedse minis ter van Justitie Herman Kling heeft een wetsvoorstel ingediend, om met ingang van 1970 het aktief kiesrecht aan 19-jarigen en het passief kies recht, ook voor zetels in de rijks dag aan 21-jarigen toe te kennen. BANGKOK. In de zuidelijke pro vincies Suratthani en Srithammarat van Thailand woedt al vijf dagen een hevige bosbrand, die voor. ruim 17 miljoen gulden schade aan rub ber-, koffie- en kokosnootplantages heeft aangericht, aldus persberichten in Bangkok. PRAAG. Van onofficiële zijde in Praag is vernomen dat de voormali ge procureur-generaal, dr. Jan Bar- tuska, zelfmoord heeft gepleegd. Het bericht is van officiële zijde niet be vestigd. LONDEN. Een groot warenhuis in het noorden van Londen is door brand verwoest. Na ruim drie uur blussen slaagden meer dan 200 brandweerlieden er met 25 waterka nonnen in. het vuur meester te wor den. De schade wordt geschat op een half miljoen pond sterling. DJAKARTA. Als gevolg van zwa re regenval zijn rivieren in Oost- Java buiten de oevers getreden, waardoor in het district Lamoengani dorpen zijn ondergelopen. Ongeveer 25.000 mensen zijn naar veiliger oor den overgebracht. DJAKARTA. Een voormalig lid van de lijfwacht van de Indonesische communistische leider Aidit - die zelf kort na de mislukte opstand van eind 1965 werd gedood - is onlangs aangehouden, toen hij in de Oostja- vaanse stad Madioen communisten oefende in een illegale „school voor volksverzet". SPORT Vergadering Alg. Sportvereniging Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 4-4. Voor de vergadering van de Alg. Sportvere niging Brouwershaven in hotel Graaf Floris V bestond maar matige be langstelling. wat de voorzitter, de heer P. de Moor erg betreurde in zijn openingswoord. Temeer nu de vie ring van het 40-jarig bestaan der vereniging voor de deur staat en er besluiten genomen moeten worden. Meegedeeld werd dat de korfbal competitie zal starten op zaterdag 13 april. Het 40-jarig bestaan zal worden gevierd in eigen kring en wel op Hemelvaartsdag in hotel Graaf Floris V, waar de leden met echtgenoten of verloofden een kof fietafel krijgen aangeboden waarna de avond verder zal worden gevuld met zang, muziek, schetsjes en een dansje. Voor de jeugdige leden wordt op 1 juni a.s. een sportdag georga niseerd waarbij diverse prijzen zijn te winen. Des middags (Hemelvaart- Paasveetentoonstelling Den Bosch DEN BOSCH. 4-4. Op de Nationa le Paasveetentoonstelling in Den Bosch, de laatste in het land die voor Pasen gehouden wordt, is als het beste dier van de gehele expositie een vaars van Gebrs. A. M. de Lint te Zevenbergen gekozen. De Bossche expositie boekte een record met de aanvoer van 475 stuks handel- en slachtvee. Verscheidene beeldende kunste naars in Moskou, die de afgelopen maanden in petities hebben aange drongen op liberalisatie van het cul turele leven, zijn geschrapt als lid van de bond van Moskouse schilders. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 7 april luidt: 3e klasse D M.E.T.O.-Steenbergen. Reserve 3e klasse C Steenbergen II-Vlissingen III; Corn. Boys II-Alliance II. ZIERIKZEE, 4-4. Al her het zonnetje dan verstek gaan, toch presenteerde de Zie- rikzeese V.V.V. gis teren (donderdag) aan de eerste „dag jesmensen" van dit seizoen een „zonnig" gezicht. Immers, on danks de stromende regen kreeg een door vier toerwagens aan gevoerd jeugdig ge zelschap omstreeks één uur bij aankomst op de Balie een bij zonder hartelijke ont vangst namens V.V. Ven wel door mevr. E. Verschuur, die zich „de eerste hos tess van V.V.V.'» mag noemen die speciaal belast is met de ont vangst van de aan de voet van de St. Lie- vens Monstertoren arriverende toeris ten. Tot haar taak behoort bijvoorbeeld het geven van infor matie over Zierikzee, de parkeermogelijk- heden, horeca-bedrij- i'en en bezienswaar digheden. De situatie dat de bezoekers van urn ue uezoetzers van 11 de stad er bij de toren nogal „verloren" bij stonden keurig grijs-blauw uniform. - Foto: een chauffeur van behoort nu dus tot het verleden. De mensen worden een grote VAVO-Greyhound reiswagen kreeg gisteren voortaan min of meer officieel inaehaald en V.V.V aeeft alle aewenste inlichtinaen toen hii met een aezelschan (tu uuj tui net vKriKuvu. uk mensen woraen een grote VAvu-ureynouna reiswagen Kreeg gisieren voortaan min of meer officieel ingehaald en V.V.V. geeft alle gewenste inlichtingen toen hij met een gezelschap op deze wijze een visitekaartje af dat het ongetwijfeld lyceïsten uit Den Haag te Zierikzee arriveerde. I doen. Bij de functie van hostess behoort een (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). t\r^f7^/^TVrkI?"\r onpf T17'¥/'17'|\J deze wijze een visitekaartje af dat het ongetwijfeld lil IjEz/iUll LI Ei1 51 L)I\1vEj11 u>el zal doen. Bij de Junctie van hostess behoort een Geachte heer redakteur, Naast de vele historische kolder, die in onze goede stad al zóó veel wordt gedebiteerd, voegt zich met het ingezonden stuk van dr. mr. H. P. Schaap, voorzitter „Zannekin" nog méér kolder. Bij 'het lezen van dit stuk steeg het schaamrood mij naar de kaken bij de gedachte aan al het leed dat ons volk onze Vlaamse volksgeno ten aandeed en nog steeds aandoet. Zelfs uw blad, dat zich in het alge meen 9iert door een buitengewone objectiviteit, is hier op den eersten april helaas uitgegleden. Foei, drie werf foei! Ik zeg mijn abonnement nog niet op, maar de maat raakt eens vol! Dr. mr. Schaap echter liet het hier niet bij. Neen, als deskundige legt hij de vinger zonder aarzelen bij de wonde plek. Het onderwijs! Welk? Het lager onderwijs én het ulo-on derwijs (wel uitgebreid', maar toch ook lager) zijn de boosdoeners. Het geeft slecht geschiedenis-onderwijs. Pas 'bij het middelbaar onderwijs begint het te dagen, neem ik aan, want de geleerde schrijver rept niet over alle onderwijs dat buiten de lagere scholen valt. Jarenlang heb ik ook wat geschie denis gepleegd als onderwijzer. Dank zij het schrijven van dr. mr. H. J. Schaap zijn mij de schellen van de ogen gevallen en nu zie ik in wat ik misdreef. Nu is me ineens duide lijk hoe ik die arme bloedjes jaren lang mee heb onderwezen, neen, laat ik dat woord niet gebruiken, hoe ik ze mee heb geholpen zich te ont wikkelen 'tot onwetend publiek en ze heb gestijfd in hun Hollandse waanidee. Nu, als onderwijzer aan, schrik niet, een mulo, geef ik geluk kig geen geschiedenis meer. Ik hoop dat dr. mr. H. P. Schaap er niet ach ter komt welk vak ik thans tracht te geven, want mogelijk zou ik per ingezonden dan een tweede dreun moeten incasseren en deze was reeds pijnlijk genoeg. Gaarne be sluit ilk met het aanheffen van de volgende kreet: „Weg met het lager onderwijs, uitgebreid of niét, leve de Vlamingen, leve dr. mr. H. P. Schaap!!! Zierikzee, 3-4-'68 J. DE BRUIJNE Advocaat in rechts zaal gearresteerd NAPELS, 4-4. De 45-jarige Napolitaanse advocaat Alber to di Gennaro is tijdens een proces gearresteerd op last van de president van de recht bank, op beschuldiging van belediging van de rechterlijke macht. Alberto di Gennaro duldde niet, dat de president van de rechtbank hem tijdens zijn pleidooi in de rede viel en zei, dat hij geen dwaasheden moest verkopen. De advocaat wond zich zo op, dat hij te genover het publiek in de rechtszaal de rechter met be ledigingen overstelpte. De rechter op zijn beurt liet de advocaat op staande voet ar resteren. dag) zal een voetbalelftal volgens de spelregels een match spelen te gen 22 dames, die alle regels met voeten mogen treden. Hoogtepunten uit het jaarverslag waren de ge slaagde bazar (netto f 3200,-) de wandeltodht, de toneelavond. Dit jaar zal de wandeltocht worden gehouden op zaterdag 29 juni. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende leden, mevrouw J. Botbijl-Jonker en de heer H. v. d. Weele herkozen, evenals de elftal commissie bestaande uit de heren W. J. Botbijl, A. J. Bos, K. Nouwen, J. v. Schelven en H. v. d. Weele. Met de gebruikelijke rondvraag, waarin nog diverse punten naar vo ren werden gebracht zoals het kal ken van het veld, autovervoer en training sloot voorzitter De Moor mot een propagandistisch woord de ze vergadering. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 6 en zondag 7 april Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor de artsen Van Hoorn en Van der Waarden. Dokter H. J. Simons, Rencsse, tel. (01116) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Terpstra. Dokter H. Speelman, Oostcrland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Zuster J. Compagne, Oostcrland, tel. (01114) 273, neemt waar voor zuster Risseeuw. Zuster N. A. van Beveren, Renessc, tel. (01116) 303, neemt waar voor zr. Steutel en zr. Werk man. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re ncsse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts T. van Roon. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om tien uur. KORTE BERICHTEN VIT HET BINNENLAND GIETEN. Een felle brand heeft gewoed in de boerderij van R. Brei- der in Gieterveen (gemeente Gieten) De brandweer van Gieten, die spoe dig ter plaatse was, kon niet voor komen dat de boerderij totaal werd verwoest. Ook de inboedel ging ver loren. HEERLEN. De 75-jarige A. van der Aert uit Heerlen is dodelijk ge wond 'bij een verkeersongeluk. Hij werd op de fiets aangereden door een personenauto. Hij overleed kort daarna in het ziekenhuis. HENGELO. De raadsman van de narcotiseur de P. uit Enschedé in de zaak-Mia Versluis heeft meegedeeld dat de narcotiseur besloten heeft in cassatie te gaan tegen de door het hof te Arnhem gewezen arrest van 25 maart jl. ROTTERDAM. Volgende week dinsdag zal de 19-jarige zeeman Karl-Heinz F. uit Ostersander zich voor de, Rotterdamse rechtbank moeten verantwoorden voor het do den van de 76-jarige Willem van der Plaat uit Vlaardingen. ENSCHEDE. De twee confectie- afdeling van Van Heek en Co. Kon. Textielfabrieken N.V. te Enschedé zullen worden gesloten. Op deze af delingen werkten enkele maanden geleden despectievelijk 75 en 55 meisjes. ZWANENBURG. De ruim drie jaar oude Caroline Roodenburg uit Zwanenburg werd' op slag gedood, toen zij achter een geparkeerde auto de rijweg overstak en aangereden werd door een bestelauto. De wagen werd bestuurd door de 22-jarige M. A. S. uit Hoofddorp. LEEUWARDEN. De Leeuwarder politie heeft na een tip vain een par ticulier een inbreker uit Enschedé, de 38-jarige schilder G. J. van der M., aangehouden die ervan, wordt verdacht twee inbraken te hebben gepleegd in de Friese hoofdstad. UTRECHT. De minister van land bouw en visserij de heer J. P. Lar- dinois en zijn Westduitse ambtge noot H. Höcherl hebben een bezoek gebracht aan de internationale le- vensmiddelenbeurs Roka 1968 in Uitrecht. BAARN. Op de rijksweg onder de gemeente Baarn is de 42-jarige heer G. Musterd uit Rotterdam bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Hij 'kwam frontaal in botsing met een tegemoet komende aiito. AMSTERDAM. De president van de International Association of Lions Clubs voor het jaar 1967-68, Jorge Bird uit San Juan (Puerto Rico), is voor een 28 uur durend bezoek aan Nederland vanuit Brussel op Schip hol aangekomen. SCHIPHOL. Staatssecretaris J. C. E. Haex (landmacht) is uit de Ver. Staten teruggekomen met een zeer goede indruk over de MBT-70-tank Op Schiphol waar hij aankwam, ver klaarde hij dat deze door de Duitsers en Amerikanen samen ontwikkelde tank een „volkomen nieuwe is. die geweldig eenvoudig is te bedienen". HAARLEM. De 27-jarige zieken verpleger M. C. W. uit Nieuw Ven nep is in het bureau van politie van Haarlem ingesloten, omdat hij ervan wordt verdacht de laatste weken geld te hebben gestolen van patiën ten, speciaal pudere, in een zieken huis in Haarlem. DEN HAAG. De uitvoerend secre taris van het Ver. Naties-Fonds voor West-Irian. Thomas F. Powers, zal in aansluiting op een reeks bezoeken aan hoofdkwartieren van gespeciali seerde organisaties in Europa een bezoek aan Nederland bi-engen van 7 tot 12 april. IJSSELSTEIN. Een 46-jarige in woonster van IJsselstein is door ver drinking om het leven gekomen. Het slachtoffer, mevrouw G. Versteeg, is omstreeks drie uur nog gezien, toen zij op haar fiets over een van de binnenwegen van het dorp reed. Om vijf uur werd zij dood in een sloot gevonden door een passerende schooljongen. KAAP KENNEDY, 4-4. Het Ame rikaanse ruimtevaartuig „Apollo-6", dat donderdag voor een proefvlucht was gelanceerd, is donderdagavond in hét midden van de Stille Oceaan tot landen gebracht, nadat het eer- SYDNEY. Vijfhonderd vijf tig ste wards van de Australische lucht vaartmaatschappij Quantas, die sinds dinsdag in staking waren, hervatten hun werk. Na verduisteringen: Zeventien werknemers ontslagen NIJMEGEN, 4-4, Bij het waren huis Pfeil, dat in Nijmegen bekend stond omdat er zulke goede verhou dingen tussen personeel ën directie heersten, zijn zeventien werknemers op staande voet ontslagen. Zij blij ken een jaar lang ten nadele van het bedrijf goederen te hebben ver duisterd voor een totale waarde van ongeveer 15.000 gulden. Daarnaast zijn nog elf buurtgenoten en fami lieleden van werknemers aangehou den wegens heling. Bij de een werd voor een schijntje een nieuwe vloerbedekking gelegd, bij een ander werd voor een matig prijsje een wasmachine, een radio of een grasmaaier afgeleverd. De politie meent dat de directie, die zich altijd zeer heeft ingespan nen voor de belangen van het per soneel, te goed van vertrouwen is geweest en niet voldoende strenge controle heeft uitgeoefend. Bestrijding van communistische opstandelingen op Borneo DJAKARTA, 4-4. Bij zuiverings operaties tegen communistische op standelingen zijn de afgelopen week in het westelijke deel van Borneo negen Indonesische militairen ge sneuveld, zo heeft de militaire com mandant dn het betrokken gebied, brigade-generaal Wdtono, donderdag bekend gemaakt. Volgens hem zijn in de strijd tegen de communisten sinds september van het vorige jaar 240 opstandelingen gedood. Hij zei dat hij de strijd van vorige week in 'het berggebied van Brambang acht opstandelingen de wijk hadden ge nomen naar Serawak en zich daar aan een Maleisische post hebben overgegeven. Novotny bekent schuld PRAAG, 4-4. Ex-president Novot ny van Tsjecho-Slowakije heeft don derdag op een bijeenkomst van het centrale comité van de Tsjecho-Slo- waakse communistische partij in Praag verklaard mede verantwoor delijk te zijn voor de „in het verle den begane fouten" maar met kracht de beschuldiging verworpen dat hij van plan zou zijn geweest het leger te misbruiken om druk uit te oefe nen op de leden van het centrale comité tijdens de zittingen van de cember en januari. Advertentie bekroonde vormgeving in porselein «OH. DE VRIES ntiEsjr Havenplein 8—10 Zierikzee der op de avond een afstand van 22.240 km van de aarde had bereikt. Ondanks het teleurstellende ver loop van de start met de Saturnus- 5-raket hadden de deskundigen van de Nasa besloten de proef tot het einde toe te laten verlopen, hoewel voorzien werd dat de Apollo-6- door de ondervonden moeilijkheden met de motor 370. km van de oorspron kelijk vastgestelde landingsplaats bij Hawaii terecht zou komen. Het ruimtevaartuig maakte een zachte landing in zee. Advertentie als u niet (natuurlijk geheel vrijblijvend!) komt kijken in onze plantenkas. Méér dan 200 m2 bloeiende, groene, bonte, hang- en klimplanten. Wij zijn 's avonds tot 8.00 uur open! Bloemisterij en tuincentrum Hogezoom 20 Haamstede Telefoon (01115)383 KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bleskensgraaf J. H. Vlijm te Krimpen aan de IJssel (bui tengewone wij'kgemeente in wor ding) - te Capelle aan de IJssel (vac. A. Kastelein) (toez.) K. Schip per te Middelharnis - te Valburg- Homoet H. Zefchof te Kockengen. Aangenomen naar Bergen op Zoom (vac. H. Brouwer) (toez.) P. Si moons, voorganger te Hellendoorn- Nijverdal (Ned. Prot. Bond) en te Wierden (Vrijz. Herv.) Bedankt voor Andijk c.a. (toez.) J. B. Duk te Domburg - voor Nieuw Dordrecht (toez.) G. J. J. Lief ting te Wijnjeterp c.a. Geref. Kerken Aangenomen naar Onderdendam J. Bezemer, kand. te Zwijndrecht, die bedankte voor Blija, Een Vollen- hove-Kraggenburg en voor Zuid broek-Harkstede. Ds. E. Warnink te Nieuwerkerk aan de IJssel kan geen verdere be roepen in overweging nemen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Bodegraven-Boskoop- Woerden Chr. van den Poel te Yer- seke. DEN HAiAG. Bij de tweede ka mer is een wetsontwerp ingediend dat beoogt de overeenstemming over de basis-elementen voor de onder handelingen over een wereldrege ling voor granen en de resultaten van de Kennedyronde goed te keu ren. Ooi-zaak onzeker van kerkbrand te Antwerpen BRUSSEL, 4-4. De oorzaak van de brand, die woensdagochtend vroeg de 16e eeuwse St. Paulus kerk in Antwerpen heeft verwoest, is onze ker. Aanvankelijk werd gedacht, dat een brand in een aangrenzende win kel die dinsdagavond laat werd ge blust, onverwacht weer was opge laaid en via een tussenliggend voor malig klooster naar de kerk was overgeslagen. Een onderzoek van een commissie van openbare werken van de std heeft woensdagmiddag echter uitgewezen, dat dit niet het geval is, zo heeft de commandant van de Antwerpse brandweer, Rom- bouts, verklaard. Op vragen van jomalisten, waarin gezinspeeld werd op een brandstichting - vorig jaar - in de Antwerpse St. Jacobskerk, antwoordde de commandant, dat geen enkele mogelijkheid bij voor baat wordt uitgesloten bij het ver dere onderzoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3