Woeste tonelen in Amerikaanse steden Contra de haringworm Debat over bouw-C.A.O. in Tweede Kamer Moskou akkoord DICHT Geslaafde uitvoering G.V. O C BRU1NISSE, 4-4. De gymnastiek vereniging „Kwiek" gaf de jaarlijk se uitvoering in de gemeentelijke sportzaal. Het programma werd ge opend met een gezamenlijke opmars van jong en oud, waarna mevr. Van Leeuwen een openingsrede sprak waarin zij dank bracht aan het ge meentebestuur voor de dit jaar on dervonden medewerking, in 't bijzon der bij het verkrijgen van de tram poline. „Kwiek" te Bruinisse STREEKNIEUWS Hierna werd met ht nummer paardspringert door dames een vlot begin gemaakt aan de verschillende oefeningen. Bijzonder aardig om te zien waren de muzikale oefeningen gebracht door meisjes van 8-10 cn 10-12 jaar, een hele prestatie. De he ren kwam dit jaar letterlijk en fi guurlijk „over de brug", jammer dat de groep wat klein uitgevallen is. Vlot van stapel ging ook de oefening van jongens in de leeftijd van 8-10 en 10-12 jaar. Voor de toeschouwers bijzonder aantrekkelijk was vooral het tram polinespringen. dat voor de eerste maai in 't openbaar werd uitgevoerd. De adspirant-meisjes gaven een mu zikaal nummer te zien en oefeningen lange mat, dat begon met een een voudige kleuterrol tot een losse sal to. De oefeningen op muziek door de dames gebracht waren evenals de brugoefeningen van deze groep zeer de moeite waard. Een slotwoord na afloop van het programma sprak dokter Van Leeu wen. Hij dankte in 't bijzonder de heer Kosters voor dè pi-ettige samen werking met „Kwiek", mevrouw Kosters kreeg als blijk van waarde ring éen taart aangeboden. Verder werd dank gebracht aan de secreta resse en aan de leden. Als afgevaar digde van de kring ZEBRA was bij deze uitvoering aanwezig de heer Waasdorp. Premier Noord-Vietnam: „Serieus als op vliegveld" PARIJS, 4-4. „Wij zullen in ge sprekken met de Amerikanen even ernstig zijn als wij dat op het slag veld zijn. Iedereen kent onze stand punten, onze houdingen, die van de Noordviétniamese 'democratische re publiek en die van 'het (Zuidviet- namese) nationale bevrijdingsfront. Het Witte Huis, beter dan wie ook". Dit heeft premier Fham van Dong gezegd in een vraaggesperk met het Franse blad „Le Monde" dat van daag is gepubliceerd. Het intervieuw had plaats voor de jongste ontwik kelingen. De Noordvietnamese premier maakte in het vraaggesprek onder scheid tussen „de agressieve Ame rikaanse kringen'' en „het Ameri kaanse volk". LAATSTE NIEUWS WASHINGTON, 5-4. Honderden negers, wild geworden door de moord op dr. King, zijn vanmorgen vroeg in Washington aan het vernielen en brandstichten gegaan. De politie sloot een gebied van vijftien huizen blokken af en hield iedereen tegen, ook mensen die in het omsloten ge bied wonen. Voor hot bedwingen van oproer uitgeruste politie is de negerwijk van Washington binnengetrokken. Zij is begonnen met „zuiveringsoperaties", ongeveer 3 km van het Witte Huis. Er zijn arrestaties op grote schaal verricht naar aanleiding van brand stichting en plundering. Vele win kelétalages zijn vernield en auto's in brand gestoken. In Nashville, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Tennessee, is een 13-jarige negerjongen door de poli tie neergeschoten. Een politiefunc tionaris is ernstig gewond door een steen. Nog 4000 man van de nationale garde zijn r.aar Nashville gezonden, nadat negers het verkeer met stenen begonnen te bekogelen In de neger- wijk zijn schoten gehoord In New York is burgemeester John Lindsay persoonlijk naar de neger- wijk Harlem gegaan om de gemoe- deren tot bedaren te brengen, nadat melding was gemaakt van plunde ring en brandstichting. De politie legde een cordon om een blok huizen in de voornaamste winkelstraat in Harlem, toen oen bende jongelieden een kledingmaga zijn begon le plund#zgo. Door vasten uit dienst SAN FRANCISCO, 4-4. De 23-jarige Amerikaanse soldaat John Welty heeft zich door vasten uit het leger gewerkt. Het afgelopen weekeinde werd hij uit militaire dienst ontsla gen na 33 dagen lang eten ge weigerd te hebben. Officieel is als reden voor zijn ontslag algemene ongeschiktheid opgegeven. Toch is Welty in zijn hele diensttijdmaar ruim twee kilo afgevallen. Algemene vergadeiing Provinciale Zeeuwse V.V.V. Da algemene vergadering van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer zal op zaterdag 20 april a.s. gehouden wor den te Kortgene in „De Stads wijn- kelder". In deze vergadering komen de jaarverslagen aan de orde over 1967. Tot de huishoudelijke zaken behoort ook vaststelling van de be groting voor het jaar 1969 en een bestuursverkiezing. De voorzitter, mr. J. Moolenburgh, is aftredend en niet herkiesbaar. Ter voorziening in deze vacature heeft het algemeen bestuur de volgende voordracht op gemaakt: 1. mr. E. Wage; 2. J. C. Vink. Landdag 1968 Rotary International Op 19 en 20 april wordt te Rotter dam de landdag 1968 gehouden van de districten 158, 159 en 160 van Ro tary International. Tot district 160 behoort ook de Rotaryclub Zierikzee die naar men zich zal herinneren - in 1967 gastvrouwe was van de toen te Zierikzee gehouden landdag. Dit jaar dus te Rotterdam. Het onderwerp van de landdag is: „Het gesprek". Als sprekers treden op ds. H. J. Kater over het onderwerp: „Het gesprek heeft scheppings kracht" en prof. dr. B. C. J. Lieve- goed over: „Overleggen, onderhan delen, vechten". Op de landdag zal aanwezig zijn de Amei'ikaan Richard L. Evans, vertegenwoordiger van de president van Rotary International. Een aantal leden van de Rotary club Zierikzee is voornemens deze landdag, die gehouden wordt in De Dcelen, bij te wonen. Begroting Prov. Zeeuwse V.V.V. Op de ontwerp-begroting voor 1969 van >de Prov. Zeeuwse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer staat de voor dat jaar van de pro vincie Zeeland verwachte subsidie genoteerd voor een bedrag groot f 55.000. De contributie van gewone leden wordt geschat op f 13,500, de contributie op te brengen door bij zondere leden op f 6.000. Tot de ver wachte ontvangsten behoort verder een subsidie van het ministerie van economische zaken groot f 14.000, de opbrengst van „Zeeland-Vakantie land" is geraamd op f 23.000, terwijl de logieslijst naar verwachting f 12.000 zal opbrengen. Totaal-ont vangsten voor 1969 worden begroot op f 135.000. De ontvangsten op de prov. VVV- uitgaven (Zeeland Vakantieland, lo gieslijst e.d.) lijken mooier dan ze zijn. De uitgaven voor Z.-Vakan- tieland worden n.l. geraamd op f 21.000,_ („winst" dus f 2.000,-), ter wijl de logieslijst V.V.V. f 11.000,- gaat kosten, zodat hier een over schot verwacht wordt van f 1.000,-. ZIERIKZEE Brand in zonwering Gisteren (donderdag)middag heelt een brandje plaats gehad op een wel bijzonder merkwaardige plaats, nl. -in een zonnescherm voor de etalage van een winkel. Toch was dat gis termiddag omstreeks 'half vijf het geval en wel bij het sport- en kle dingmagazijn fa. J. Koevoe'ts alhier. Voorbijgangers zagen het zeil van de zonwering in brand staan en waarschuwden de eigenaar, die met hulp van enige mensen uit de win kel met emmers water trachtte het brandje te doven. Dat ging overigens niet al te -vlot. Een toevallig passe rende brandweerman greep in en gebruikte het in het magazijn aan wezige droogpoeder-blusapparaat en dat betekende het einde van de brand. De brandweerman liep een nat pak op toen uit één van de ra men op de verdieping een emmer water naar beneden werd gegooid. Nog een prijs in voordrachtenwedstrijd Bij de te Vlissingen gehouden jaar lijkse voordrachtswedstrijd voor leerlingen van de Zeeuwse middel bare scholen hebben twee leerlin gen van het prof. Zeeman'lyceum te Zierikzee een prijs gewonnen, en dus niet alleen - zoals gemeld - Huib Uil. In de groep meisjes van 12,13 en 14 jaar kreeg Carolien Hack namelijk de derde prijs (aanmoedi gingsprijs) met „Eerste klasser". SIRJAXSLAND Gezamenlijk reisje bejaarden De leden van de bejaardensocië teit zullen op 18 mei gezamenlijk met hun clubgenoten van Ou wer ker k hun jaarlijks busreisje maken. Het reisdoel 4s ditmaal Rotterdam, waar o.m. een rit met de metro op het programma staat. BRUINISSE Tijdelijk deide wethouder In verband met afwezigheid van burgemeester C. H. v. d. Linde en ziekte van wethouder S. A. Jumelet is in een gehouden spoedzitting van de gemeenteraad tot tijdelijk derde wethouder gekozen de heer L. Bal. PvdA. Opbrengst rheumacollecte De alhier gehouden collecte t.b.v. de rheuma-bestrijding heeft opge bracht een bedrag van. f 508,30. Neerslag in oost-Duiveland In de maand maart van dit jaar is in oostelijk Duiveland een hoeveel heid neerslag gemeten van 31 mm, normaal voor deze tijd van het jaar is 42 mm. De Grevelingendam In de maand maart 1968 passeer den 92.297 auto's de Grevelingendam. jefJ.'r-;" M RECHTZAKEN Eis iii Amsterdamse bordeelzaak AMSTERDAM, 4-4. Tegen de 44- jarige kamerverhuurder M. Th. de V. uit de hoofdstad, bijgenaamd Ri- nus Vet, heeft de officier van jus titie bij de Amsterdamse rechtbank wegens het als beroep verhuren van kamers aan prostituees, drie maan den gevangenisstraf voorwaardelijk en een boete van f 2000,- geëist. „Als ik die moet betalen komt dat toch ook van ontucht af", was de prompte reactie van Rinus op dit deel van de eis. In zijn laatste woord liet hij de rechtbank weten dat hij geen voorwaardelijke straf wil heb ben. Het ging over twee panden van Rinus op de Walletjes, waarin zeven prostituees zitten. Op 16 februari j.l. werden de huizen krachtens een be sluit van b-, en w. gesloten. Tever geefs heeft Rinus vorige week ge tracht via een kort geding tegen de gemeente de sluiting der bordelen ongedaan te maken en het posten van agenten ervoor te doen eindigen. Een rechercheur van de zedenpolitie deelde mee, dat volgens het kadaster vier bordelen op Rinus' naam' staan. In de beide huizen waar het in deze zaak om ging was volgens de recher cheurs het aantal destijds aanwezige kamers niet uitgebreid. Toen mijn café gesloten werd door meneer Hartsuiker (de officier van justitie en hoofd van het parket) ben ik de huizen begonnen want ik moet toch eten, zei Rinus, die vlot -bekende. In 1960 is hij voor een soortgelijk feit lot een voorwaardelijke straf met een boete veroordeeld. Hij zei nim mer van de zedenpolitie een waar schuwing te hebben gehad. Wel was hem gezegd „Ga niet uitbreiden". a Bij relletjes te Miabi in de Kon golese provincie Kasai. uitgelokt door een religieuze sekte, zijn 9 men sen om het -leven gekomen. De sek te telt ongeveer 300 leden.-De -lei der, Moekoemba gëheten, is gearres- teerd. Het is -nu weer rustig in Mia bi. DEN HAAG, 1-4Met ijzige grimmigheid gaat het produktschap voor vis en visprodukten de haringworm te lijf. Dat diertje heeft in vorige jaren een aantal Nederlanders ziek gemaakt en daardoor de haringconsumptie zo'n douw gegeven, dat men in visserijkringen zijn naam eigenlijk helemaal niet meer wil horen. In de 48 artikelen van de ontwerp-verordening waarover het bestuur van het produkt schap op 18 april gaat beslissen komt die naam ook helemaal niet voor, maar toch heeft die verordening heel veel met het diertje te maken. Het instituut voor visserijprodukten T.N.O. in IJmuiden is er door onderzoek achter gekomen dat men de haringworm on schadelijk kan maken door of haring heel zwaar te zouten: een kilo zout op tien kilo haring, of ze een etmaal in de diepvries te doen bij een temperatuur die niet hoger niag komen dan twintig graden celcius onder nul. De verordening zal nu het nemen van een van die maatregelen van het bedrijfsleven eisen. Het diepvriezen kan aan de wal gebeuren en dan moet de koper ervoor zorgen. Het kan ook al aan boord van de schepen gebeuren. Verse haring kan in bepaalde perioden van het jaar vrijstelling van de dinepvriesplicht krijgen als ze bestemd is voor conservenfabrie ken of rokerijen. Licht gezouten en op zee diepgevroren haring die niet op de voorgeschreven wijze behandeld is wordt veroordeeld tot de vismeelfabrieken. Nu zijn de narcissen op bun mooist! Neem een paar bossen mee. Want dat felle geel staat zo apart in huis. Narcissen brengen sfeer. DEN HAAG. Twee knapen, vijf tien en zestien jaar oud hebben don derdagmiddag met een gestolen auto een dolle .rit gemaakt in Den Haag, achtervolgd door twee rechercheurs. De politiemannen moesten tweemaal een waarschuwingsschot afvuren, voordat het tweetal zich overgaf. LAATSTE NIEUWS DEN HAAG, 4-4. In de Tweede Kamer is donderdag gedebatteerd over de bouw-C.A.O. en in het bij zonder over het onverbindend ver klaren door minister Rooi vink (so ciale zaken) van deze C.A.O. De Kamer verwierp een motie, in gediend door de oppositie, en gaf daarmee goedkeuring aan de ingreep van de minister. In de ingediende motie werd de regering uitgenodigd alsnog akkoord te gaan met een werktijdverkorting van een half uur per dag. Minister Roolvink noemde het in grijpen in de bouw-C.A.O. een be slissing in het algemeen belang. Hij zei er zich van bewust te zijn met de ingreep een zeer in-populaire maatregel te hebben genomen en toonde begrip voor de als gevolg daarvan ontstane teleurstelling. Voor mij was de ingreep in het bijzonder een nare zaak, aldus de minister. De ingreep heeft mij erg zeer gedaan, zo zei hij. SPORT BILJARTEN Beslissingen gevallen in Het biljartscizoen 1967-1968 van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. nadert weer met rasse schreden het einde. In de competitie voor viertallen zijn de beslissingen gevallen. In de klasse C 3, afdeling A wist Entre Nous (Zierikzee) met 51 matchpunten beslag op de boven ste plaats te leggen. Op de 2e plaats eindigde De Carambole (Drejschor 38 puntert; 3e OKK (Nieuwcrkerk) 37 punten; 4. VOG (Zierikzee) 36 punten. In de klasse C 3 afdeling B slaag den de reserves van Entre Nous met 50 punten beslag op de 1ste plaats te leggen gevolgd door KVL (Noord- gouwe), 41 punten; 3e VOG II met 40 punten en De Drie Schapen (Drei- schor) met 31 punten. In de klasse C 4 afdeling A -eindigde DOS (Ou- w-erkerk) met 52 punten op de bo venste plaats. Tweede werd hier KVL II met 49 punten; 3e De Caram bole II met 44 punten en 4e Concor dia (Zierikzee) met 17 punten. In de afdeling B van de klasse C 4 legde KVL III met 54 punten beslag op de eerste plaats-, gevolgd door Onder Vriénden (Burgh), 50 punten; VOG III met 37 punten en OKK II met 21 punten. Met de morgen (zaterdag 6 april) in hotel De Meebaal te Nicuwerkcrk te bouden districtsdag zal het biljart- seizoen officieel worden afgesloten. Nadat le 14 uur de voorzitter de heer J. A. Vasseur de opening ver richt zal hebben, zullen de kampioe nen van de afdelingen A en B van beide klassen de strijd aanbinden om de kampioenstitel van de klassen C 3 on C 4. Deze finale is verdeeld in twee .ronden, waarbij beide teams tweemaal -tegen elkaar zullen uitko- MOSKOU, 5-4. Het Kremlin lieeft vandaag (vrijdag) verklaar^ volledi ge steun te verlenen aan de verkla ring van de Noordvietnamese rege ring dat zij bereid is besprekingen met de Verenigde Staten aan te gaan In een verklaring, uitgegeven door het persbureau Tass, werd het be sluit van Hanoi „een realistische ma nier om de oorlog te beëindigen" ge noemd. INGEZONDEN STUKKEN Nog eens rondom de „Varreput" competitie viertallen Geachte Redaktie! men. In de klasse C 3 komt Entre Nous met de volgende spelers uit: A. Krijnse Lokker (84); Jst. Hogestein (70); J. Snijders (63) en A. J. Berre- voets (56). Entre Nous II heeft de volgende spelers tot zijn beschikking: A. Berrevoets (63); M. Smits (48); L. v. d. Berge (48) en A. F. Schiette- katte (40). In de klasse C 4 nemen voor DOS deel: J. de Jonge (40); A. Hage (40); L. v. d. Maas (40) en C. W. Bom (24). Voor KVL III komen uit: J. v. d. Weijde (56); M. der We duwen (48); J. Koopman (40) en L. K-lompe (40). Om 21 uur zaL de uit reiking plaatsvinden van de promo tie medailles aan de spelers die er dit seizoen in slaagden te promove ren, t.w. 4e klasse: K. Dorst (De Ca rambole); J. de Jonge (DOS); J. J. Quequierre (B.V. Renesse); J. Huls hof (B.V. Renesse); A. H. Hage (Con cordia) en A. F. Schiettekatte (Entre Nous). 3e klasse: A. M. Geelhoed (De Carambole); H. G. der Weduwen (De Drie Schapen); J. Everaarts (B.V. Renesse); A. Berrevoets (Entre Nous) en J. J. Snijders (Entre Nous). 2e klasse: A. Krijnse Lokker (Entre Nous); J. Visser (OKK) en A. J. Dorst (De Drie Schapen), le klasse: p, v. Mierlo (De Carambole), Verder zal de uitreiking plaats vinden van de wisselbekers aan de dictrictskampioenen, t.w. 5e klasse libre: J. de Jonge (DOS). 4e klasse libre: M. Quist (OKK). 3e klasse li bre: A. Krijnse Lokker (Entre Nous). 2e klasse libre: M. Lemse (OKK). le klasse libre: J. L. dc Hooge (VOG) Hoofdklasse libre: L. Koster. Extra klasse libre: F. C, Hanse (Concordia). Algemeen kader: F. C. Hanse. Band- stoten (klein): A. J. Heijboer (Dc Ca rambole). Bandstoten (groot): P. D. Vijverberg (DOS). Drie banden (klein): J. Klomp (KVL) en drieban den (groot): F. C. Ha-nse. Vriendelijk dank voor de opname van mijn „Ingezonden" Mag ik daar nog een kleine verduidelijking aan toevoegen? Over de „flessenhal zen" schreef ik: „Hoe wil men die verwijden? De zetter maakte ervan „verwijderen" maar de bedoeling was: verwijden, d.i. wijder maken. En dat moet bi.i de Varreput zeker niet gebeuren. Elke dag lezen we in de kranten dat kinderen zonder uit kijken ineens de straat op hollen van achter een stilstaande of vóór een rijdende auto; maar vele volwasse nen doen dat ook. met 't bekende ge volg. Over enige tijd wordt de nieuwe school in de Raamstraat on gebruik genomen; is dat daar niet een ge vaarlijk -kruispunt? Dan kan die flessenhals een uitstekend mid- mel zijn om voorzichtigheid te be trachten want het leven van één kind is meer waard dan die ene of halve minuut, die een autobestuur der moet wachten tot zijn tegenlig ger voorbij is. Laat men dat goed overdenken. Er zijn plaatsen waar gedurende een bepaalde tijd alle au to's niet mogen rijden vanwege het drukke voetgangersverkeer. Mis schien moet dit voor de oude kern vanvan onze stad ook wel ingevoerd worden. Sommige winkelier® zijn daar niet blij mee, maar zij verge ten, dat een groot deel van het pu bliek het juist zo rustig vindt om daar te winkelen zonder dat men telkens angstig behoeft om le kijken of er soms een auto achterop komt. Met de Varreput is, voor zover be kend, nog niets -lelijks gebeurd. Schoonmaken en schoonhouden, met de Sint Lieven op de achtergrond een mooi plaatje voor foto's enz. „Zierikzee let op uw saeclc". 1 Met dank voor de plaatsing. W. P. L. B. Arnhem, april 1968. AGENDA Vrijdag 5 april Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur scheidsrech- tersvereniging. Mondragon, 8 uur, lustrumviering Rolaiy. Burgh Hotel Het Wapen van Burgh, 8 uur. kolen vereniging E.M.M. Bruinisse Hotel Storm, 8 uur, Gew. Raar P.v.d. A.. gespreksbijeenkomst schadever goedingsregeling ex art. 8 Deltawet. Zaterdag 6 april Zierikzee Concordia, 8 uur, buurtvereniging „De Stenen Brug". Huis van Nassau, Graanbeurs. 8 uur,, dansavond met Soul Sounds. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. 2.15 uur. jeugdsa- menkomst. Maandag 8 april Goes Hotel De Korenbeurs, 8 uur, Zeeuw se Verkeersdag. Dinsdag 9 april Zierikzee Concertzaal, 8 uur, Cabaret Pepijn. Goes Voorlichtingscentrum huishouding en gezin. Landbouwcentrum, spreekuur 10-12 en 2-4. Woensdag 10 april Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenbijeenkomst N.C.V.B. Donderdag 11 april Haamstede Hotel Bom, 7.45 uur, jaarvergadering' Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Vrijdag 12 april Zierikzee Sportpark Bannink, 9 uur: start school voetbalwedstrij den. Zaterdag 13 april Zierikzee Sportpark, 9 uur. slot schoolvoetbal- wedstrijden. TJERKGA-AST. In de gemeenten Tjez-k?gaast-<Doniawerstal is donder dagmorgen het 8-jarige meisje K. de Jong verongelukt. Hel meisje werd van achteren aangereden door een personenauto, toen zij met haar fietsje linksaf sloeg op de weg Sló ten-Spannenburg. Scheepvaartberichten Acmaea, 3-4 600 m. ZO Bermuda naar Shellhaven. Camitia, 4-4 1050 m. ONO Bermuda naar Stanlow. Calamares, -4 Golfito naar Balboa. Ganymedes. 3-4 Le Havre naar St. Kitts. Geeststar, 4-4 Vicuxforl naar Ros- seau. Korenia, 4-4 aank. Walvisbaai. Skadi, 3-4 230 m. O Bonaire naar Eleruyo. Zafra, 4-4 43 m. O Socotra naar Dur ban. Het gemak dient de burgeres wel, maar mevrouw had het toch niet moeten doen. Of liever nog, ze moet het maar niet meer doen, maar ja, het ging ook zo lang goed. En als het zo lang goed gaai. laat je fei telijk een groot deel van de week het glazen oog van de wasautomaat open staan, zonder er bij na te den ken. Het is zo gemakkelijk niet. je wipt de spullen en passant er maar inhanddoekje, broekje, hemd je. En dan komt het moment dat er heet water aan te pas komt en zeep poeder. Het. gaat allemaal vanzelf. Maar poes heeft dat open oog ook gezien en die houdt wel van een be schermd. milieu, vooral met rugdek king. Daarom is ze op een onzalig moment het open oog ingewipt en heeft zich behagelijk genesteld in het ivasgoed en of dat beest daar even lekker lag te pitten. Niemand kon haar - zo gezegd - zien en sto ren tussen het katoen en hel linnen. Maar toen is daar opeens de hel los gebarsten rond poes, want de huis vrouw ging waspoeder strooien en de stroom inschakelen en manipu leren met de knoppen. Om het „clean" te houden zou hier het verhaal moeten eindigen, want fantasie is ook iets in het. leven. Me vrouw heeft wel ontdekt door het kijkglas, dat het sop een wat rood bruine kleur kreeg, maar ze heeft met huisvrouwelij ke zakelijkheid alleen maar gemompeld: „zeker weer niet kleurecht". Daar bleef het eventjes by, maar toen de trommel open ging, is het allemaal verschrik kelijk duidelijk geworden. Tussen de was lag daar deerlijk verminkt - de gekookte poes. Ik had voor het weekeinde een smakelijker verhaal willen opdissen, maar - al cursiverend - moet men zich (soms) aan de werkelijkheid houden en die is niet altijd opwek kend of frisPoes is slachtoffer ge worden van haar inwipperige neigin gen. Dat is heel erg voor het beest, maar de achterblijvers zitten er ook maar mee. Als zo iels gebeurd is, lijkt het glazen oog van de automaat opeens ivreed en hard. Het is een oog dat „open kan", maar na de poezelige verschrikkin gen laat mevrouw het oog altijd, dicht, want men kan niet. roeten wat de dieren onder ons willen en be doelen! SCHIEREI LANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2