Wordt assistent-arts Prinses Margriet straks naar liet ziekenhuis te Utrecht figuur in de medische wereld 584 ste STAATSLOTERIJ NYLON TAPIJT f 9,75 DE SPIRT Electro Lievense Electro Lievense De komende blijde gebeurtenis Advertentie DEN HAAG, 3-4. Namens Hare Koninklijke Hoogheid prinses Mar griet en mr. P. van Vollenhoven deelt de Rijksvoorlichtingsdienst mede, dat de prinses zich voor haar bevalling zal doen opnemen in de kliniek voor verloskunde van het academisch zie kenhuis te Utrecht. Prof. dr. VV. P. Plate, hoogleraar in de verloskunde en leer der vrouwenziekten aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, zal Hare Koninklijke Hoogheid prinses Mar griet bij de geboorte van haar baby terzijde staan. Prof. Plate zal daarbij worden ge assisteerd door de kinderarts dr. J. Drukker, de anesthesist G. M. H. Nijhuis en de hoofdverpleegster mej. C. L. van Beuzekom. De bevalling wordt, zoals reeds bekendgemaakt, tegen het einde van de maand april verwacht. In verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het gezin van Hare Koninklijke Hoogheid prinses Margriet en de heer Van Vollenho ven heeft de regering het volgende besloten: 1. Officiële bekendmaking De officiële bekendmaking van de geboorte zal door de Rijksvoorlich tingsdienst geschieden met mede werking van pers, radio en televisie. 2. Vlaggen Na de officiële bekendmaking zal van alle rijksgebouwen de Neder landse vlag met oranjewimpel tot zonsondergang worden uitgestoken. Mocht de officiële bekendmaking na 16.00 uur 's middags plaatsvinden, dan zal ook de volgende dag wor den gevlagd. In het geval' de geboor te op een zondag, dan wel op Goede Vrijdag, tweede Paasdag of op de 4e mei plaatsvindt, wordt op de dag er na gevlagd. De minister van binnenlandse za ken heelt Gedeputeerde Staten der provinciën en de gemeentebesturen uitgenodigd op bedoelde dag(en) op overeenkomstige wijze te handelen. Het zal op prijs worden gesteld als de bevolking eenzelfde gedragslijn zal volgen. 3. Saluutschoten Besloten is voortaan bij geboorten van leden van het Koninklijk Huis af te zien van het geven van saluut schoten. 4. Vrijai' voor ambtenaren Aan de ambtenaren zal geen vrijaf worden gegeven. 5. Vrijaf onderwijsinstellingen Op onderwijsinstellingen kan als volgt vrijaf worden gegeven: a. vindt de officiële bekendmaking plaats vóór of gedurende de school tijd vóór 3 urn* 's middags, dan die zelfde dag vrij; Advertentie I NEOERLANDS INSTlIUUT VOOR 1 I CONSUMENTENVOORUCHUNOJ b. vindt de officiële bekendmaking plaats na 3 uur 's middags dan de volgende dag vrij; vindt de officiële bekendmaking plaats onder schooltijd na 3 urn-, dan bovendien de rest van die dag vrij; c. vindt de officiële bekendmaking plaats op een zaterdag voor 12 uur 'smiddags, dan diezelfde dag vrij; vindt de officiële bekendmaking plaats zaterdags na 12 uur, dan ter stond en de daaropvolgende maan dag vrij; d. vindt de officiële bekendmaking plaats op een zondag of een daar mede gelijkgestelde feestdag, dan kan viij af worden gegeven op de eerstvolgende werkdag; e. de eindexamens vinden gewoon doorgang. V 6. Aangifte Volgens de wet moet de aangifte van de geboorte door de vader wor den gedaan aan de plaatselijke amb tenaar van de burgerlijke stand, bin nen drie dagen na de bevalling, zon dagen, zaterdagen en algemeen er kende feestdagen niet meegerekend. Volgens traditie fungeert bij de aangifte van de geboorte van een lid van het Koninklijk Huis de bur gemeester van de gemeente waar de aangifte plaats vindt als ambtenaar van de burgerlijke stand en wordt het kind te voren aan deze ambte naar en een tweetal getuigen ge toond. Wie bij de geboorte-aangifte als getuigen zullen optreden, zal na de bevalling worden medegedeeld. Advertentie Woensdag 3 april 1968 VIERDE KLASSE Prijzen van: 20 zijn gevallen op nummers eindigende op: 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 2.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van 5.000 is gevallen 5.000 is gevallen 5.000 is gevallen 5.000 is gevallen 5.000 is gevallen 10.000 is gevallen 20.000 is gevallen 25.000 is gevallen 50.000 is gevallen 100.000 is gevallen op nummer: op nummer: op nummer: op nummer: op nummer: op nummer: op nummer: op nummer: op nummer: op nummer: Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 3 99 72 35 699') 722 3457 032691 019449 092665 025589 052060 038196 091000 036969 047946 025399*) Nieuwe opleiding Verpleegkunde in maatschappelijke gezondheidszorg per vierkante meter Dit speciaal voor slaapkamers ontworpen tapijt, is in vele mooie kleuren verkrijgbaar bij Vloerenbedrijf ZIERIKZEE - tel. (01110)2134 SPORTBERICHTEN VOETBAL Dreischor I-Luctor II 5—3 Dreisdhor was met de sterke wind in de rug aanvankelijk het meest in de aanval en met dé rust stonden de blauw-witten dan ook al met 3-0 voor. Er waren 10 minuten gespeeld, toen Simon de Vlieger een straf schop benutte en zijn club de leiding gaf (1-0). Daarna duurde het tot de 35e minuut eer Jan van den Bos kans zag om de stand op 2-0 voor Dreischor te brengen. De thuisclub bleef de toon aangeven en doelman Dooge had het niet al te moeilijk. Vier minuten voor het verstrijken van de eerste speelhelft zag Jan van den Bos zijn kans weer schoon en dat betekende prompt 3-0. Na de rust moest Dreischor tegen de wind optornen, terwijl de club uit Hein- kenszand het wat gemakkelijker scheen te gaan krijgen. Er waren 7 minuten gespeeld toen P. van Geist tegen scoorde (3-1). Dreischor deed er nu weer een schepje bovenop en Han Steenland loste een van zijn befaamde schoten, hetgeen 4-1 be tekende. Vijf minuten later was het Kees Raas, die doelman Dooge voor de tweede keer het nakijken gaf (4-2). Dreischor bleef echter gevaar lijk voor hetdoel van van Geist opereren en toen er een half uur ge speeld was, liet Jan van den Bos zijn derde doelpunt aantekenen (5-2) Dreischor speelde nu een gewonnen wedstrijd en het doelpunt, dat Kees- Raas kort voor het einde nog voor Luctor II wist te scoren (5-3) was van weinig betekenis meer. UTRECHT, 3-4. Na een jaren lange voorbereiding, waarbij behalve de drie nationale kruisverenigingen, de geneeskundige hoofdinspectie, alsmede vertegenwoordiger van het departement van sociale zaken en volksgezondheid en het departement van onderwijs en wetenschappen be trokken zijn geweest, zal met ingang van september aanstaande in drie plaatsen in ons land de nieuwe op leiding tot verpleegkundige in de maatschappelijke gezondheidszorg van start gaan. Dit zal gebeuren in: het algemeen opleidingsinstituut voor maatschap pelijke gezondsheidszorg „Sparren- heide", uitgaande van de Algemene Nederlandse Vereniging „Het Groene Kruis", in Driebergen; de algemene opleiding voor maatschappelijke ge zondheidszorg „Oost-Nederland" in Enschede; en de opleiding voor ver pleegkundige in de maatschappelij ke gezondheidszorg, katholieke ho gere school voor verplegenden in ROTTERDAM. Op het hoofdbu reau van de Rotterdamse politie ver blijven op het ogenblik 16 Turkse arbeiders, die over énige dagen als vreemdelingen zonder middelen van bestaan uit ons land zullen worden gezet. DEN HAAG. De staatssecretaris van buitenlandse zaken, de heer H. J. de Koster, keerde in ons land te rug van een bezoek dat hij, op uit nodiging van de Noren, aan Noor wegen heeft gebracht. UTRECHT. De minister van on derwijs en wetenschappen dr. G. H. Veringa heeft in de Irenehal van de Jaarbeurs in Utrecht de zesde natio nale beroepenmanifestatie geopend. Voor 25 jaar.... (Oorlogsjaar 1943) BROUWERSHAVEN. De korfbal vereniging „Roda" heeft in hotel Ringelberg een bonte avond gegeven getiteld „Zo gaat ie goed". DREISCHOR. In café Slager heeft het Groene Kruis haar jaarvergade ring gehouden. De opkomst was als gewoonlijk gering: „slechts" een veertigtal leden was aanwezig. BRUINISSE. De vorige week wer den van hier verzonden door hier wonende handelaars naar Holland ongeveer 800 tonnen mosselen. Prij zen: van 2,70 tot f 3,- per ton. DREISCHOR. De gymnastiekver eniging „Jong Dreischorgaf in zaal Slager haar tweede winteruitvoering terwijl zij tevens haar 5-jarig be staan vierde. NOORDGOUWE. In de vergade ring van de geitenfokvereniging werd gesproken over de buitenspo rige prijzen der geiten. Hierdoor komt „de koe van de arbeider" juist buiten het bereik van de arbeider. ZIERIKZEE. De politie maakte proces verbaal op tegen vier man nen die zich schuldig maakten aan gokken. De mannen speelden in. een café het spelletje „zeilen". ZIERIKZEE. In de Concertzaal trad op het „radiocabaret van Pau- lus de Ruyter NOORDGOUWE. Het uitgebreide en vernieuwdè ziekenhuis te Noord- gouwe werd met enige plechtigheid geopend door de secretaris-generaal van binnenlandse zaken dr. Frede- riks. ZIERIKZEE. De voetbalvereniging Zierikzeehield in Concordia een clubfeestavond, met o.a. de MCD- revue. Nijmegen. De nieuwe opleiding, die om fi nanciële redenen voorlopig voor een jaar tot deze drie instituten beperkt moet blijven, zal in schoolvorm wor den gegeven. Zij zal 22 maanden du ren en ze komt in de plaats van de bestaande cursorische opleiding tot wijkverpleegster, welke tien maan den vergt. ARNHEM. Prinses Beatrix en prins Claus brachten een bezoek aan de 'koninklijke marechaussee, waar van de prinses schuttervrouwe is. HEERLEN. De 75-jarige A. van der Aert uit Heerlen is dodelijk ge wond bij eer. verkeersongeval. Hij werd op de fiets aangereden door een personenauto. Hij overleed kort daarna in 'het ziekenhuis. DEN HAAG, 3-4. Een huisartsen opleiding waarbü de algemene ge neeskundige opleiding wordt afgeslo- Jen met een diploma assistent-arts, dat de bevoegdheid geeft geneeskun dige behandeling te verrichten onder algemene supervisie, heeft de voor lopige voorkeur boven bekorting van de studie in de geneeskunde met een jaar, aldus hebben de minister van onderwijs en wetenschappen, prof. dr. G. H. Veringa, en de staatssecre taris van sociale zaken en volksge zondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, meegedeeld. Dit blijkt uit het gepubliceerde verslag van de Tweede Kamercom missies voor onderwijs en weten schappen en voor de volksgezond heid, die de kwestie van de artsen en huisartsenopleiding op 7 maart met de bewindslieden hebben be sproken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VLAARDINGEN. In de vorige nacht is in de Vulcaanhaven het lijk opgevist van de Portugees Martinho José dos Santos, die op 30 januari jl. overboord sloeg van het Neder landse zeeschip „Makkum". ZOETERMEER. Met het doel het onderling samenspel te verbeteren tussen de vrachtautochauffeurs en het overige verkeer, organiseert het Verbond voor Veilig Verkeer gedu rende de maanden april, mei en juni een landelijke verkeersveiligheids- actie. DORDRECHT. Rijksgebouwen dienst heeft het plan om het pand, waarin op het ogenblik het bureau van de rijkspolitie van het district Dordrecht is gevestigd, beschikbaar te stellen en in. te richten als open gevangenis. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft op de Atoomweg een aan een paal gebonden bord verwijderd, waarop in forse letters met rode me nie was gekalkt „Roolvink bouw- vakmisdadiger". Het bord had de ferme afmeting van 2,5 bij 1,25 me ter. DEN HAAG. De Franse minister van vervoer, Jean Chamant, brengt tot en met vrijdag a.s. een bezoek aan Nederland, op uitnodiging van de staatssecretaris van verkeer en waterstaat, de heer M. J. Keijzer. ROTTERDAM. De recherche van het bureau Sandelingplein in Rot terdam heeft de dader gearresteerd van een inbraak, die ruim twee we ken geledén in de Maastad werd ge pleegd in een ju weiiers winkel aan de Beijerlandselaan in Rotterdam. DEN HAAG. Het instituut voor verkeers- en vervoers-economïe van de Amsterdamse universiteit heeft een onderzoek ingesteld naar de kos ten van de uitvoering van de Am sterdamse stadsspoorweg, in de wandeling d'e metro, zo meldt de Stichting Weg in Den Haag. Ouderavond openbare kleuterschool te Kerkwerve KERKWERVE, 2-4. De openbare kleuterschool te Kerkwerve hield de jaarlijkse ouderavond, die geopend werd door de presidente mevr. Van der Wekken-Slcotmaker, die een welkomstwoord sprak, inzonderheid tot burgemeester Francke en de spreker de heer Veenhoven, die het onderwerp: „Enkele algemene peda gogische, problemen, mede in ver band met de kinderbescherming" be handelde. Op duidelijke wijze besprak de heer Veenhoven het onderwerp, waarvoor hij dank werd gebracht door de presidente onder aanbieding van een boekenbon. In het jaarverslag van de hoofd leidster mej. Berrevoets, werd mel ding gemaakt van de belangrijkste punten in het afgelopen jaar, zoals schoolreisje en Sinterklaasfeest. Hieruit bleek ook. dat de kleuters van de school feestartikelen e.d. ge maakt hadden voor het Rode Kruis. Voordat de ouders van de kleuters het werk gingen bezichtigen werd door mej. Berrevoets uitleg gegeven van de verschillende technieken bij het kleuteronderwijs, zoals kurken, draadjes verven, vingerverven e.d. en de intellectuele vorming. In de pauze werd het werk van de kleuters bezichtigd. De tentoongestelde werk stukken in de kleuterschool vorm den een dorpje, terwijl voorts het thema voor deze tentoonstelling „dé lente" was, hetgeen tot uitdrukking kwam door de bloemen en dieren die de wanden sierden. Na de pauze volgde het huishoude lijke gedeelte van de avond. De heer J. Boot werd met algeméne stem men herkozen. In de plaats van mevr. v. d. Hoek-v. d. Velde, die niet herkiesbaar was. werd gekozen me vrouw C. Boot-de Bakker. Mevrouw v. d. Hoek wérd dank gebracht voor haar werk, gedurende zes jaar als penningmeesteresse en mocht een: bloemetje in ontvangst nemen. Na dat burgemeester Francke nog enige waarderende woorden tot de hoofd leidster had gesproken werd de avond gesloten door de presidente. Na het verkrijgen van het diploma assistent-arts, volgt men gedurende een jaaj* een huisartsenopleiding en is men anderzins klinisch of meer theoretisch werkzaam. Daarop kan men het artsexamen afleggen dat al le rechten ge:-ft die thans het arts diploma verstrekt, dus ook vestiging als huisarts. De assistent-arts wordt voor zijn werkzaamheden gehono reerd. DEN HAAG. De vissers van de Scheveningen 19, 40, 297 en 310 trof fen hun vier schepen stuurloos aan in de thuishaven. De politie stelde vast, dat in de voorafgaande nacht van elk schip het stuurwiel was gestolen. De schade is geraamd op ongeveer f 800. VAALS. De douane te Vaals heeft drie Hagenaars aangehouden, die hebben geprobeerd twaalf pistolen met munitie over de grens te smok kelen. Het drietal dat juist terug keerde van een vakantie in Tsjecho- Slowakije had de wapens daar le gaal gekocht. ST. OEDENRODE. De 56-jarige mlevrcuw Th. N. van de Aa in Bos kant (gemeente St. Oedenrode) is bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Mevrouw van de Aa, die bezig was kranten te bezorgen, wilde per fiets de rijweg oversteken en werd aangereden door een personen -auto. Ze overleed ter plaatse. HEERLEN. De directie van de Steenfabriek Sim N.V. te Simpelveld heeft voor al haar 12 personeelsle den ontslag aangevraagd. Nog voor 1 juni wil de directie de fabriek sluiten, daar in verband met de ma laise in de steenfabricage de verkoop de laatste jaren bijzonder was terug gelopen. AMSTERDAM. De Vereeniging tot verspreiding der Heilige Schrift en de Neder landsche Zondagsschool Vereeniging, beiden in Amsterdam, hebben overeenstemmingn bereikt over een nauwere samenwerking op zakelijke basis, zo delen deze orga- nisties in een communiqué mee. HARDERWIJK. De 60-jarige heer M. de Lange in Harderwijk is, toen hij onvoorzichtig een kruispunt over stak, door een personenauto gegre pen. Enkele uren later overleed hij in het Piusziekenhuis aan zijn ver wondingen. SCHIPHOL. Met de aankomst op Schiphol van een aan 100 personen plaats biddend Tupolev-104 straal vliegtuig, die ditmaal echter nog leeg was, heeft de Russische lucht vaartmaatschappij Aeroflot de lijn dienst Leningrad-Stockholm-Am sterdam geopend- GRONINGEN. De Groninger poli tie heeft de 22-jarige H. F. uit Win schoten. die vorige week donderdag in Groningen aan zijn bewakers ontsnapte terwijl hij nog handboei en om had, gepakt en opnieuw in gesloten. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren. 27 mrt. Johannes Levi- nus, z. van Theunis Muller en Wil- helmina Pieternella de Waal (Brui- nisse); 27 mrt. Anthonie, z. van An- thonie Marinus Adriaan Berrevoets en Wilhelmina Cornelia van Bloois (Zierikzee); 31 mrt. Mariët Isolde, d. van Cornelis Boot en Gertrud Isolde Langhoff (Zierikzee); 2 april Johan Martin, z. van Cornelis Gerard Hil- leman en Pieternella Johanna de Looze (Zierikzee). Gehuwd. 29 mrt. Jacob Marinus van dér Werf, 29 jr. (Brouwersha ven) en Francina Anastasia van Aken, 25 jr. (Zierikzee); 29 mrt. Cor nelis Jacobus Hector, 30 jr. (Zierik zee) en Johanna Pieternella Eliza beth Dane, 29 jr. (Zierikzee). Overleden. 27 mrt. Lijntje Jacoba van der Linde, 81 jr., echtg. van Adriaan Willem Braai (Zierikzee); 27 mrt. Maria Catharina Appels, 80 jr. (Zierikzee); 29 mr. Leendert Ma rinus van der Werf, 79 jr., geh. ge weest met Maatje Bouwman (Dui- veland); 30 mrt. Willem van As, 80 jr., geh. geweest met Jacoba van Dijke (Zierikzee); 30 mrt. Pieternel la Versteeg, 85 jr. (Zierikzee). Bij Nieuwerkerk D E R RES deze Erres portable van 418,voor 239, Erres volautomatische wasmachine van 1198,— (inruil 200,—) Philips scheerapparaten met 5,—, 15,— cn 20,— inruil Philips strijkijzers met 5,tot 7,50 inruil Holland Electro stofzuigers tot 10,voor uw oudje! FM stereo-radio's op batterij en lichtnet voor 298,— Koelkasten in alle prijsklassen _Sc3La^a_ Deze Erres portable van 398— voor 229,— Aanbiedingen van Nieuwerkerk telefoon (01114)368 Wü vragen: twee electromonteurs Felle brand in Twelle TWELLO, 3-4. In het centrum van Twello heeft een fele brand gewoed. De brand begon in een café aan de Dorpstraat. Aangewakkerd door de felle noordwesten wind sloeg de brand over naar de 'bij het café be horende danszaal, naar het woon huis van de café-eigenaar, naar een daarnaast gelegen kruidenierswin kel met woonhuis en tenslotte naar een belendende smederij. Dreischor is jarenlang een specifiek vlassersdorp geweest. Zo zelfs dat men sprak van boeren en vlasboe ren. Deze foto is op 11 augustus 1908 van Dreischor naar Amsterdam ver zonden, maar weer te Dreischor teruggekomen. De foto stelt een vlastol voor aan de ingang van de Zuidstraat. Op de voorgrond de schuur van de heer J. van Burg. Diens tegenwoordige woning moest nog worden gebouwd. Ditmaal zijn de personen (deels) bekend, die staan afgebeeld. V.l.n.r.: Bet Nelisse, Maarten Nelisse en Leen van Burg. De anderen zijn onbekend. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4