^fihix Grote drukte tijdens vakantieseizoen brengt problemen mee om zéker te zijn! westblaafc 22-raam tel.010-110004* Ibrstopt? HET OOG VAN SIVA Hengelsportver. „De Krabbe" heeft wedstrijdprogramma gereed ZIERIKZEESCHE NTEUWSBODE Donderdag 4 april 1%8 Nr. 1997a Groene Kruis Renesse-Noortlwelle-Serooskerke Opening nieuwe zaak „Bakkerij Bolt" te Zierikzee Centrale verwarming in wijkgebouw SEROOSKERKE, 29-3. De vereni ging „Het Groene Kruis van Renes se, Noordwelle en Serooskerke,, hield in he;t dorpshuis te Serooskerke de algemene ledenvergadering, welke slechts matig bezocht werd. In zJJn openingswoord herdacht de voorzit ter, de heer J. IV. de Jonge, het oud bestuurslid de heeP S. Hart, die in 1967 tengevolge van een verkeerson geval om het leven kwam. Ook de oud-voorzitter, de heer M. P. Moel- ker, die eveneens in 1967 zün func tie beschikbaar stelde, werd nog maals dank gebracht voor zijn vele aktiviteiten gedurende zijn 3-jarige ambtsperiode. Verder deelde voorzitter mede, dat het de vereniging is gelukt wederom een waarnemend wijkverpleegster aan te trekken in de persoon van mevrouw Blom-van Nieuwenhuize uit Renesse. Voorts kwam nog ter sprake de ontvangen circulaire van de voorbereidingscommissie om tot aanleg van een instructiezwembad voor de schooljeugd op Schouwen- Duiveland te geraken. De voorzitter deelde n.a.v. deze circulaire mede, dat de vereniging in principe hier aan wel een adhesiebetuiging had willen geven, doch dat zij het ge wenst vond dat in elke gemeente een dergelijk bad zou moeten worden op gericht, teneinde een doelmatiger lesgeven aan de schooljeugd moge lijk te maken. Zij is van mening, dat dit - althans voor de gemeente Wes- terschouwen - zeer zeker realiseer baar moet zijn. Ook vroeg de voor zitter aandacht voor het probleem van de vereenzaming van ouden van dagen en alleen wonenden en vroeg aller medewerking om hierin tege moet te komen, door het aandacht schenken aan deze personen in do vorm van een kort bezoek, wat hulp verlening bij huishoudelijke werk zaamheden, e.d. Uit het jaarverslag over 1967 van de vereniging kan het volgende wor den vermeld: het aantal leden bedroeg op 31 de cember 495. terwijl het aantal ge zinsleden 97 bedroeg. De wijkverpleegster, mejuffrouw N. A. van Beveren, legde ook in 1967 weer een groot aantal bezoe ken af, t.w. voor ziekenverpleging 2282, preana- tale zorg 10, zuigelingenzorg 149, kleuterzorg 129, t.b.-bestrijding 17, reumabestrijding 28, kankerbestrij ding 17. Zij woonde 24 zittingen bij van het bureau zuigelingenzorg en 9 van het bureau voor kleuterzorg. Het aantal door haar toegepaste hoogtezonbe- stralingen bedroeg 227. De vakantiedrukte Reden tot zorg geeft de vakantie- drukte in de Westhoek met betrek king tot de werkzaamheden van de wijkverpleegster. Het aantal behan delingen dat moeten worden verricht voor vakantiegasten breidt zich steeds meer uit, hetgeen op de duur een overbelasting gaat worden. Ei-n- stig dient dan ook gedacht te wor den aan het inroepen van de hulp van een assistente gedurende de zo mermaanden. Contacten hierover zijn reeds gelegd met de provinciale vereniging. Eveneens reden tot zorg geeft de magazijnruimte van het wijkgebouw, aangezien dit zeer vochtig is, hetgeen de verpl'egingsartikelen niet ten goe de komt. Volgens deskundigen is hiervoor geen afdoende oplossing in de vorm van verbouw te vinden. Als Advertentie brand-, Inbraak-, storm- en glasverzekering, wettelijke aansprakelijkheid voor particulie ren, ongevallen-, ziekte- en ziektekosten verzekering GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over maart Geboren: 1. Leuntje Pieternella Johanna, d. van M. N. van der Have en J. van. der Schraaf (Kerkwerve); 20. Hendrik Leendert, z. van C. I. van Nieuwenhuijze en K. T. de Bil (Scharendijke). Overleden. 2. Henriëtte Albertina Berendsen, 87 jr. (Ellemeet); 10. Pie- ter Adriaan Wesdorp, 88 jr. (Elle meet). Ingekomen: A. C. Provily, van Lelden naar Kerkwerve; L. J. Be- zuijen, van Noordwijk naar Scha- rendijke; D. P. Luijertdijk en echt., van Rotterdam naar Scharendijke. Vertrokken: W. J. Kleijwegt, van Duivendijke naar Goes; P. D. •Hil- leman, van Scharendijke naar Wes- terschouwen (Noordwelle); L. van der Linde, van Kerkwerve naar Vo gelwaarde (Stoppeldijk); C. D. van der Linde en echtg., van Kerkwerve naar Brouwershaven (Schuddebeurs) 0. P. Grootveld en echtg., van Scharendijke naar Roosendaal; J. H. Snaphaan en gezin, van Duiven dijke naar Venlo. enige oplossing zou hier kunnen gel den de aanleg van een centrale ver warmingsinstallatie in het gehele ge bouw, inclusief de zuster woning. De voorzitter bracht dit onderwerp in de loep van de avond in bespreking en vroeg de machtiging van de leden om tot verdere uitwerking van deze plannen over te kunnen gaan. Na ampele besprekingen werd deze machtiging aan het bestuur verleend, onder de voorwaarde, dat naar een goede en doelmatige installatie moet worden gezocht en daarbij geen be perkingen te doen ten aanzien van de financiële kant van de zaak. Fi nancieel staat de vereniging er goed voor, zodat dus niet bezuinigd hoeft worden. Betreffende de contributie-inning werd besloten over te gaan tot in- stelLing van contributie-ledenkaar- ten, ingaande 1969, aangezien geble ken is, dat dit in de praktijk gemak kelijker zal werken. Ook werd beslo ten de gezinsledencontributieregeling te herzien in dier voege, dat inwo nende gezinsleden van 21 jaar en ou der de gozinsledencontributie moeten gaan betalen. Voorheen was de leef tijdsgrens gesteld op 17 jaar, doch in de praktijk bleek dat dit bezwaren opleverde. De Emmabloemcollecte bracht in 1S67 het recordbedrag op van f 1279 hetgeen voornamelijk te danken is geweest aan de onmisbare hulp van de directie en de leerLingen van de Outward Bound School te Renesse. De kascommissie bracht bij monde van de heer J. C. Hendrikse verslag uit van haar werkzaamheden en ad viseerde tot goedkeuring van de re kening en balans over 1967, waartoe met algemene stemmen werd beslo ten. De penningmeesteresse werd dank gebracht voor haar werkzaam heden gedurende het afgelopen jaar. De begroting werd hierna vastge steld, nadat de voorzitter hierop een toelichting had gegeven. Alleenwonende bejaarden Volgende punt van de agenda was een bespreking over het probleem van de hulpverlening bij onvoorzie- PARAMARIBO. In Suriname is dinsdag overleden de weduwe Pau line Helena Berenos. Zij was de oud ste inwoonster van Suriname en ver moedelijk ook van het koninkrijk. Zij bereikte de leeftijd van 109 jaar. Bij de viering van het honderdjarig bestaan van het Surinaamse parle ment was mevrouw Mattes-Berenos uitgeroepen tot ere-burgeres van Su riname. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.'N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland' Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 7 april luidt: le klasse: DFS I-Kruiningen I (half 3, scheidsr. J. Tholenaar); Noormannen I-Renesse I (half 3, C. C. J. Klasen scheidsr.); Luctor I- Groede I; Lewedorpse Boys I-Dom burg I; Zeelandia I-Patrijzen I; Hoofdplaat I-Jong Ambon I. 2e 'klasse B: Zierikzee III-Kwa- dendamme I (half 3, scheidsr. N. Speelman); Renesse II-Cortgene I (half 3, scheidsr. E. R. Muld'er); DFS II-Goes III (12 uur, scheidsr. J. P. van Wel); Domburg II-Zonnemaire I (half 3, scheidsr. E. v. d. Waeter); Luctor II-Dreischor I (kwart over 12, scheidsr. J. Monde el); Jong Am- bon II-Lewedorpse Boys II. 3e klasse D: SVOWK I-Robur III (half 3, scheidsr. A. A. G. de Bilde); Volharding II-Dreischor II (kwart over 12, scheidsr. C. van Riet); Pa trijzen III-Kruiningen III; 's Heer Arendskerke III-Robur IV. Zaterdagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 6 april luidt: le klasse: Kats I-MEVO I (3 uur, scheidsr. P. Harinck); Bevelanders I-Zaamslag I; Beren I-Middelburg V 's Heer Arendskerke I-Kloetinge I; Meeuwen II-Hoek I. 2e klasse A: WIK I-Bruse Boys I (kwart over 4, scheidsr. J. F. Lauer); Veere I-Brouwershaven I (ha'lf 3, scheidsr. A. de Nooijer); Oostkapelle I-Duiveland I (kwart over 4, J. F. Nijssen scheidsr.); Middelburg VI- SKNWK I (kwart over 4, scheidsr. J. Jacobse); Nieuwdorp II-Colijns- plaatse Boys I; Serooskerke I-KIoe- tinge III. 3e klasse A: WIK II-DFS III (half 3, scheidsr. A. P. van de Vreede); Brouwershaven II-ZSC I (half 3, scheidsr. H. Stevense); SKNWK II- Brouwershaven III (half 3, K. Bau- mann scheidsr.). Juniorencompetitie Groep A I: Zierikzee A I-Zeelan- dia A I (half 3, scheidsr. J. P. van Wel); Goes A I-Zeeland Sport A I; Arnemuiden A I-Vlissingen A I; Walcheren A I-Middelburg A I. Groep A IV: Colijnsplaatse Boys A I-Goes A II; Wolfaartsdijk A I- 's Heer Arendskerke A I. Groep B X: MEVO B II-Zierikzee B I (2 uur, scheidsr. N. Speelman); Duivelan'd B I-Zierikzee B III (2 uur). Groep B .XI: Zonnemaire B I- DFS B I (2 uur, scheidsr. R. v. d. Wateren); ZSC B I-Renesse B I (2 uur, scheidsr. J. D. v. d. Linde). Pupillencompetitie MEVO C I-Brouwershaven C I; DFS C I-Zierikzee C II; DFS C II- Zierikzee C I; Bruse Boys C I- Re nesse C I. Alle wedstrijden vangen aan om 2 uur. ne omstandigheden bij alleenwonen de bejaarden. Nu te Renesse bejaar denwoningen worden gebouwd is het wellicht wenselijk een soort alarm systeem in het leven te roepen voor de bewoners, waardoor zij in nood gevallen contact kunnen hebben met de buitenwereld. Voorlopig zal vol staan worden met het verstrekken van een zgn. „S.O.S.-driehoek", die door het Rode Kruis wordt uitgege ven. Bij noodgevallen kan deze drie hoek voor het raam geplaatst wor den. terwijl de wijkverpleegster eens per dag door de straat zal rijden om te zien waar zich die gevallen voor doen .waardoor hulp verleend kan worden. Ook van de overige bewo ners wordt verwacht, dat zij in voor komende gevallen zullen helpen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden mevrouw Krij ger-Vrij te Renesse, mevrouw Steur- Prins te Noordwelle en de heer J. v. Antwerpen te Serooskerke. herko zen. In de commissie tot nazien van de rekening 1968 werd als gewoon lid benoemd de heer M. R. Geluk te Noordwelle. Bij de rondvraag vestigde de heer Geluk nog de aandacht op de help sters van het Rode Kruis. Misschien kunnen die in voorkomende geval len hulp verlenen tijdens de zomer maanden. De voorzitter zei toe hier over contact op te zullen nemen met de Rode Kruis-afdeilng. De heer J. C. Hendrikse dankte hierna de zuster voor haar vele werkzaamheden t.b.v. de patiënten verricht en voor het meemaken van de reizen van de ouden van dagen. Tenslotte vertoonde de heer J. K. Krijger uit Renesse .een interessante dia-serie over zijn reis naar Israël, weLke vertoning hij van toelichting voorzag. Advertentie ELKE DROGIST HEEFT HET! SHREWSBURY. Bij een hotel brand in de omgeving van Shrews bury in. Engeland zijn twee vrouwen en drie kinderen om het 'leven geko men. NEW YORK. De Vereniging voor Pastorale Vernieuwing - een r.k. or ganisatie van priesters en. leken in de V.S. - heeft er bij het Amerikaan se episcopaat opaangedrongen na te gaan waarom 711 priesters de afge lopen twee jaar zijn uitgetreden. MUNCHEN. In het portaal en op de muren van de kerk in de Beierse plaats Murnau zijn hakenkruisen ge schilderd. Ook op de kruisen op het kerkhof van de plaats zijn deze ina- zi-symbolen geklad. DEN HAAG. Bij de Tweede Ka mer is een wetsontwerp ingediend dat beoogt de schadeloosstelling van Tweede-Kamerleden, die sinds 1 ja nuari '65 20.000 gulden per jaar be draagt, met ingang van 1 januari '68 te verhogen tct 25.000 gulden en per 1 januari volgend jaar tot maximaal 40.000 gulden. In een massagraf op 12 kilometer van Hoe-e is het stoffelijk overschot gevonden van drie Westduitse art sen, die sinds het TET-offensief ver mist werden. Dit is door de West duitse ambassade in Saigon meege deeld. GEVAARLIJKE T.V.-TIP STOCKHOLM, 3-4. In Stook- holm patrouilleren dag en nacht twaalf politie-auto's om de automobilisten te vangen die in twee weken 7.000 par- keermeters onbruikbaar heb ben gemaakt door middel van openers die bij blikken Ame rikaans bier worden geleverd. In een t.v.-programma heeft men laten zien hoe dat ging. Als de opener in de gleuf van een parkeermeter werd gesto ken; kwam de meter op defect te staan, zodat men gratis kon parkeren. De automobilisten hébben het idee kennelijk met graagte overgenomen. De ge meente heeft al meer dan 3000 gulden aan repareren van parkeermeters uitgegeven. ZIERIKZEE, 4-4. Gisterenmor gen (woensdag) is - zonder officieel vertoon - de nieuwe winkel van Bak kerij Bolt in het pand St. Domus- straat 32 alhier voor het publiek opengesteld. De nieuwe en moderne zaak - beheerder de heer H. Roose- bcom - is speciaal ingericht voor de verkoop van een uitgebreid assorti ment broodprodukten. Behalve aan brood in allerlei soorten, modellen en smakeu werd echter bovendien gedacht aan een afdeling chocolate rie, gebak en biscuits. Do inrichting van de winkel kan bijzonder sfeervol worden genoemd: het „dagelijks brood'' wordt min of De vaststelling der club wedstrijden gaf aanleiding tot een uitvoerige be spreking. Tien wedstrijden werden BURGH, 3-4. De hengelsportvere niging „De Krabbe" vergaderde in het clublokaal cafetaria „De, West hoek" te Burgh. Wegens ziekte van de Voorzitter, de heer Th. Wessels Sr. stond de vergadering c.I.v. de vi- ce-voorzitter, de heer A. v. d. Bos. Deze sprak er zijn voldoening over uit dat een zo groot aantal leden was opgekomen. Hij hoopte dat de voor zitter die thans in het ziekenhuis te Zierikzee ligt, spoedig genezen zal zijn. Spreker deelde de vergadering mede dat het de vereniging zeer goed gaat en dat er steeds meer nieuwe leden worden ingeschreven. Het le dental bedraagt momenteel 147 se nior-, 7 juniorenleden en 16 dona teurs. Van de Hengelsportvereniging „Oosterschelde" te Zierikzee was be richt binnengekomen om tesamen met de hengel vereniging „Zijpe" en „De Krabbe" een wedstrijd te vis sen. De vergadering besloot om hier adn mee te werken. In de kascommissie werden de he ren T. v. Vliet en C. W. v. Zuyen be noemd. C.C.O. benadert minister over de aardappelprijzen DEN HAAG, 3-4. Het Consumen ten Contact Orgaan (C.C.O.) heeft de minister vari economische zaken met aandrang verzocht te willen bevor deren, dat die maatregelen zullen werden genomen, die nodig zijn om le bewerkstelligen, dat de daling van' de groothandelsprijzen voor aardappelen volledig in de consu mentenprijzen doorwerkt. Het C.C.O. schrijft in zijn brief aan de minister, dat de ruime oogst en een verminderde export als ge volg van eveneens go-ede oogsten in de traditionele afzetlanden, tot ge volg heeft gehad, dat momenteel on geveer 500.000 ton meer oude aard appelen beschikbaar zijn dan een jaar 'geleden. De op de Rotterdamse aardappelbeurs genoteerde groot handelsprijzen hebben dan ook sinds het begin van het seizoen een voort durende scherpe daling vertoond. Uit de beschikbare gegevens, aldus het C.C.O. verder, blijkt echter, dat de consumentenprijzen voor aardap pelen deze dalingen in absoluut on voldoende mate hebben gevolgd. Biafra is bereid zonder voor waarden vooraf te stellen met Nige ria te gaan praten over een vreed zame regeling van het gewapende conflict dat nu al 9 maanden duurt, als Nigeria hiertoe ook genegen is. móói' gepresenteerd in een exclusie ve lijst. Het wit-, tarwe- en krente- brood ziet er dan ook bijzonder aan trekkelijk uit in dit stijlvolle win kelinterieur, dat werd ontworpen door architectenbureau Sehuch en Kraamer in samenwerking met FRI- BO, Aertzelaar bij Antwerpen. Belangrijk in de nieuwe zaak zijn vooral de gekoelde vitrines waarin het gebak overzichtelijk en - op de Belgische manier - „horizontaal" wordt uitgestald, een bijzonder praktisch systeem. Handig is ook de iosse (verrijdbare) etalage, die na „smakelijk" te zijn opgemaakt weer terug voor het etalagevenster kan vastgesteld waarvan de eerste op 21 april zal plaats vinden en de laatste op 17 november. Op 30 november volgt dan nog een verrassdngswed- strijd die niet voor de competitie meetelt. Tevens valt deze wedstrijd op een zaterdag. Om teleurstellingen te voorkomen bij ongunstig weer en veel wind krijgt ieder lid een wed strijd-programma toegezonden. Een drietal vaste punten is hierop aange geven. Indien de visplaats bij slecht weer aan het strand verplaatst wordt naar de luwte van de zeedijk kan de deelnemer dit op deze plaat sen via een geschreven mededeling lezen. De concours-commissie gaf een verslag van de voorbereidende werk zaamheden. Op 25 mei wordt een groot internationaal concours in de Westhoek gehouden waar een verlo ting aan verbonden is met fraaie prijzen. Namens de familie Wessels en v. d. Zande bood mevrouw v. d. Zande- Wessels de vereniging een clubvlag aan. Een grote verrassing voor be stuur en leden. De voorzitter dankte de milde fa milie voor deze bijzonder mooie at tentie. Als wedstrijdleider werd be noemd de heer M. v. Sluijs. RENESSE, 3-4. Nadat de jaarver gadering van het Ned. Herv. Kerk koor met het zingen van psalm 146 vers 1 en 8 was geopend heette, de voorzitter van het koor de heer K. J. v. Tïggelhoven alle leden en gas ten, inzonderheid de dirigent de heer C. Grcenleer en echtgenote, hartelijk welkom. In zijn openingswoord bracht de voorzitter de heer Groen- leer dank voor het vele goede werk dat hij vcor het kcor verricht, wat hij gepaard liet gaan met het aan bieden van een geschenk in gesloten couvert. De heer Tiggelhoven sprak de wens uit dat hij ook in het komen de jaar op deze goede weg voort zal mogen gaan. Hij bracht verder de leden dank voor hun goede opkomst op de repetities waardoor het peil van de zang zich in een stijgende lijn beweegt. De secretaresse mevrouw De Hamer-de Jager liet in haar jaar verslag nog eens het wel en wee van het koor de revue passeren. Uit het jaarverslag van de penningmeester de heer C. v. d. Boogerd bleek dat het afgelopen boekjaar met een ba tig saldo kon worden afgesloten. Na mens de kascommissie brachten me vrouw J. Moerland-Visser en de heer worden geplaatst, zodat iedere dag opnieuw een goed opgemaakt geheel kan worden getoond. Zeer decora tief - en door de opgenomen beelden ook bijzonder functioneel - zijn de vier aan de wand aangebrachte dia- bakken; even zovele boeiende „to verlantaarns", prachtig van kleur en een fraaie weergave van „broodstil levens", die de zaak een warm en apart accent verlenen. De achter wand van de winkel, die geheel af gewerkt werd met ge-anodiseerd zacht-champagnekleurig aluminium, is verfraaid met een aangelichte grote gravure: een voorstelling van oud-Zierikzee. De nieuwe winkelpui van de zaak is geheel aangepast aan die van het naastgelegen pand. De rondvraag Bij de rondvraag stelde de heer C. Venvijs of het bestuur wist dat er al diverse borden (viswater „De Krabbe") waren verwijderd. Deze borden zouden volgens vragensteller voorzien moeten worden van het be treffende wetsartikel-aanduiding zo dat ze rechtsgeldig zijn. Het bestuur zal dit uitwerken. Dezelfde vragen steller vroeg of er niet te veel leden worden toegelaten zodat de loop rechten uitgebuit worden en de be langen der federatie op deze manier in de wind worden geslagen. De re glementen der federatie zeggen ech ter dat elke hengelaar toe kan1 tre den. De heer J. Prummel zei dat V.V.V. getracht heeft om voor toe risten-hengelaars dag- of weekkaar ten te krijgen, doch tot nu toe zon der resultaat. Voor het concours op 25 mei zijn veel controleurs nodig. De heer J. Vredenbregt vroeg de leden zich hiervoor op te geven waaraan enkele gevolg gaven. De heer W. Lemsom adviseerde het bestuur om in ver band hiermede contact op te nemen met de Outward Bound School te Renesse. Het bestuur zal dit nader bekijken. S. Bil verslag uit, waarbij zij advi seerden tct goedkeuring van de re kening over te gaan. Onder dank zegging voor zijn stipte boekhouding werd de penningmeester door de voorzitter décharge verleend. De pe riodiek aftredende bestuursleden mevrouw D. Hanse-Blom en de he ren C. v. d. Boogerl en K. J. v. Tig gelhoven werden herbenoemd. Me vrouw Hanse-Blom bracht verslag uit van het busje „Lief en leed", dat op de repetities bij de leden rond gaat, waarin een aardig bedrag in verzameld bleek te zijn. De dirigent de heer C. Groenleer bracht de leden dank voor hun goede medewerking in het afgelopen jaar die naar hij hoopte bestendigd zou blijven. De voorzitter bracht de heer L. Wandel dank voor de wijze waarop hij steeds weer voor een goed verwarmde zaal weet te zorgen. De voorzitter deelde verder mee, dat het in de bedoeling ligt dat het koor eind van deze maand een reisje gaat maken. Na de pauze werden door verschillende le den nog een aantal uitstekend ge slaagde schetsjes voorgedragen, waarna de voorzitter de avond sloot met dank te brengen aan allen die hadden medegewerkt om deze zo uit stekend te doen slagen. 33. De felle tropenzon werpt haar eerste licht goudglanzend over de tinnen der oos terse tempels, als het 'vaartuig van Tarai de brede riviermonding opzeilt. Vele we ken duurde de lange zeereis en dorst en hitte hebben de schepelingen duchtig ge teisterd. Maar de vreugde van de behou den aankomst is niet algemeen. De twee gevangenen begrijpen maar al te goed, dat hun lot p.u spoedig beslist zal zijn. Gelaten laat Aram, nog steeds zwak van zijn wonde, zich in de ketenen slaan en nauwelijks ligt het schip gemeerd of de beide gevangenen worden aan land ge bracht. Sylvester, het hoofd op de borst gezakt, sjokt als een gebroken man de loopplank af, doch Aram houdt het hoofd fier gehèven en kijkt onbevreesd naar de joelende oosterlingen, die nieuwsgierig toe stromen. Hij is vastbesloten zijn onzeker lot met riddermoed te dragen. Jaarvergadering Hervormd kerkkoor te Renesse i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3