m T ui -7-11*1 Burgemeester Kastelein opende nieuwe „Soutique Zierikzee" STREEKNIEUWS III 113 il uil III IP III lil III gl' Tankers nooit meer door Suez-kanaal De melkprijs Jeugd Prinses Beatrixschool (Haamstede) verzorgde avond 1 Het trouwe paard van het Zierikzee se drukte. drukker en drukker zal mogen wor den en dat er meer mensen zullen komen met plannen om van dit stuk je Zierikzee iets te gaan maken, zo dat niet langer meer van een „ver loren hoek" gesproken zal worden maar van ,;een nieuw centrum". De Soutique Zierikzee is ingericht im twee één 'geheel vormende pand jes, vroeger werkplaats en woning. Vorig jaar startte de nieuwe "winkel reeds in het vroegere werkplaats- gedeelte, dat afgelopen winter door orgel bleef rustig bij alle openings - (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode), het bijtrekken van de naastgelegen ruimte belangrijk kon worden ver groot. De gevels werden in oude stijl, met kleine vensterruitjes, ge handhaafd en er is geen etalage. In de Soutique vindt men een gevari eerde collectie souvenirs, niet alleen de bekende klompjes en molentjes, maar ook klederdrachtpoppen, oude prenten, stadsgezichten en kaarten. Het „massagoed" is overigens wel het belangrijkste van de verzame ling. Gunstige uitslag helpsters-examens Rode Kruis-korps ZIERIKZEE, 1-4. De jeugd van Malta heeft afgelopen za- terdag(morgen) niet op de gebruikelijke tijd zoals anders kun nen genieten van het Zierikzeese straator gel Neptunus van de heer Rossen want dat was op die tijd gere serveerd voor een op gewekte gebeurtenis aan de andere kant van de stad: de Balie, waar een aantal be langstellenden en ge nodigden al vroeg rond het orgel verza meld was en om streeks half tien bur gemeester D. W. Kas telein verscheen voor de officiële opening van een nieuwe zaak: Soutique Zierikzee, een speciale souve nirwinkel voor toe risten, ingericht door de heer B. Verschuur in twee daarvoor ge schikt gemaakte pandjes vlakbij de St. Lievens Monstertoren en Varremarkt. Nadat de koffie was gebruikt, mu zikaal omlijst door het orgel terwijl ook de zon volop present was, open de burgemeester Kastelein de nieu we zaak met een korte toespraak, waarin hij o.a. opmerkte dat de Sou tique Zierikzee gelegen is op een gunstige plaats. Zierikzee is een toe ristenplaats en souvenirartikelen zijn over het algemeen zeer in trek. Hij besloot met de wens dat cle nieu we winkel aan de verwachtingen zal mogen voldoen. In een dankwoord zei de heer Ver schuur te hopen dat het op de Balie ZIERIKZEE. 29-3. In het Herv. verenigingsgebouw werden de exa mens afgenomen helpster 2e en 3e klasse bjj het Rode Kruis. Voor deze examens waren aanwezig 12 kandi daten waarvan 4 dames voor herp- ster 2e en 8 dames voor helpster 3e klasse in aanmerking kwamen. De examens werden afgenomen door de docenten van deze cursussen, de arts de heer C. M. van Hoorn en mevr. L. v. d. Sluis-B. d. Vaate en had voor allen een gunstig verloop. Als gedelegeerden waren bij deze examens aanwezig de kommandant van het Gewest, dr. B. H. van Boeijen uit Middelburg en de kom mandante mevr. E. C. N. van Heel- van Dissel uit Goes, alsmede de af- delingssecretaris de heer H. Uijl. Na de gunstige examen uitslag werden de dames van harte geluk gewenst met het behaalde succes door de afdelingssecretaris en mevr. Van Heel, die hoopte er velen terug te zien op de boot, het Henri Du- nanthuis en de Valkenberg bij de verzorging van de vakantieweken voor invaliden opdat het Rode Kruis ook mag profiteren van de opgedane kennis. Brandkastkrakers in arrest HEERLEN, 31-3. De politie van Heerlen heeft zes mannen gearres teerd die er van worden verdacht de afgelopen weken een groot aan tal brandkasten te hebben gekraakt. In Schinveld werd een 37-jarige buschauffeur in zijn woning aange houden- De eveneens daar aanwezige 39-jarige Onno M. wist te ontsnap pen. In het huis van M. te Heerlen trof de politie vervlogens vijf andere mannen aan, die ook werden inge rekend. In beide woningen werden voor enige tienduizenden guldens aan sieraden, vuurwapens en inbre kerswerktuigen gevonden, alsmede enige honderden sloffen sigaretten. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: MOC '17-Zi-erikzee 1-2; Steen-Alliance 1-0; Hontenisse-NSV 1-2; ODIO-Grenswachters 2-3; Vo- gehvaarde-METO 2-1; Steenbergen- HW '24 3-2. Res. 3e klas C: Corn. Boys II-RCS II 2-1; Steenbergen II-HVV '24 II 2-0; Alliance Il-Vlissingen III 0-1. Afdeling Zeeland Zondagcompet i tie le klas: Renesse-Robur 5-1; Groe- de-DFS 0-7; Kruiningen-Hoofdplaat 2-4; Luctor-Zeelandia 2-1; Domburg -Lewed. Boys 1-1; Patrijzen-Jong Ambon 4-0. 2e klas B: Dreischor-Luctor II 5-3 DFS II-Domburg II 3-3; Kwaden- damme-Renesse II 2-2; Goes III- Zierikzee III 6-1. 3e klas D: Volharding II-SVOWK 2-2; Kruin ingen III-Dreischor II 2-2 Rcbur IV-'s H. Arendsk. III 0-2; Robur HI-Kwadendamme II 13-2; Patrijzen III-Kruininngen II 6-0. Zaterdagcompetitie le klas: Zaamslag-MEVO 0-1; Ar- nemuiden II-'s H. Arendsk. 2-3; Beren-Hoek 0-5; Middelburg V- Kloetinge 1-1; VCK-Meeuwen II 2-2 Kats-Bevelanders 3-1. 2e klas A: Br.haven-WIK 2-2; Bruse Boys-Serooskerke 3-1; Kloe- tinge-SKNWK 4-1; Veere-Duiveland 3-2; Colijnspl. Boys-Oostkapelle 4-1. 3e klas A: ZSC-MEVO II 4-2; Bruse Boys II-Br.haven II 3-1; DFS III-WIK II 12-0; DFS IV-Br.haven III 8-1; SKNWK H-Dulveland II 0-5. Junioren Groep A IV: WIK A I-Luctor A I 4-2; DFS A I-Zierikzee A II 3-0. Groep B XI; DFS B I-Renesse B I 0-3; ZSC B I-WIK B I 1-0. Tot helpster 2e klasse werden be vorderd de dames: mej. A. Bolijn-, theorie en praktijk, mevr. P. F. Kur- vink-Berrevoets, theorie en praktijk; mej. G. J. ten Hove, theorie; mevr. T. C. Stcutjesdijk-Wilbrink, theorie. Voor het zakboekje en helpster 3e klasse komen in aanmerking: mevr. C. H. van den Berg-Harpe; mevr. M. de Boer-de Ruijter; mej. T. J. Bolle; mej. C. E. Capelle; mej. E. N. Hirdes; mevr. J. M. de Vos-Boevee; mevr. A. M. Visser-van Oeveren; mevr. L. D. Wandel-van Klinken. Tsjechoslowakije eist goud op van de V.S. PRAAG, 30-3. Volgens het dag blad „Rude Pravo" eist Tsjechoslo wakije 18,4 ton goud op van de Ver enigde Staten, de partij is het over schot van de goudschat van 43,5 ton die Duitse officieren aan het eind van de tweede wereldoorlog uit Tsjechoslowakije hebben meegeno men. Een geallieerde commissie die zach bezighield met de verdeling van goud dat door de Duitsers uit be zette gebieden geroofd was, wees Tsjechoslowakije 24,5 ton toe, waar van maar 6,1 ton in Tsjechoslowa kije is teruggekomen, aldus „Rude Pravo". Warmterecord te Brussel BRUSSEL, 30-3. België heeft vrij dag zijn warmste maartdag sedert 1833 (toen men met officiële waar nemingen begon) beleefd. Het me teorologisch instituut te Ukkel bij Brussel registreerde een tempera tuur van 24,2 graden. Het vorige maart-record dateerde uit 1945, toen de temperatuur tot 23.1 graden steeg. Pleidooi voor Aziatische samenwerking tegen China TOKIO, 30-3. De Indonesische president, generaal Soeharto, heft vrijdag cp een persconferentie in dc Japanse hoofdstad gezegd, dat eco nomische samenwerking van de Zuid- en Oostaziatische landen naar zijn mening als bolwerk tegen China noodzakelijk is. Een dergelijke samenwerking zou indirect de steeds sterker worden de druk van Peking in dat deel van de wereld kunnen tegenwerken. President Soeharto. die op het ogenblik een officieel bezoek aan Japan brengt, verklaarde verder, dat Indonesië niet van plan is wat voor militair bondgenootschap dan ook aan te gaan. Bij een gesprek met de Japanse premier Sato was overeengekomen, dat de omvang van de Japanse eco nomische hulp aan Indonesië voor 1968 op dit ogenblik niet moet wor den vastgesteld. (Indonesië heeft om hulp ten bedrag van 110 miljoen dollar gevraagd, Japan wil slechts tot 60 miljoen dollar gaan). JOHANNESBURG, 30-3. Volgens doorgaans welingelichte kringen in, Johannesburg hebben de grote olie maatschappijen in de wereld beslo ten, „nooit meer gebruik te maken van het Suez-kanaal" en voortaan om de Kaap te blijven varen. Ze zijn na de sluiting van het Suez-kanaal in juni van het vorig jaar tot de ontdekking gekomen dat het veel economischei* is de olie in reuzen- tankers via de Kaap-route naar het westen te vervoeren, zo wordt ge zegd.' Dit zou een besparing opleve ren van circa 0,20 dollar per barrel. DEN HAAG. 30-3. De prijzenbe- schikking melk en melkprodukten 1967, welke ingevolge het bepaalde in de prijzenwet met ingang van 2 april 1968 komt te vervallen, zal voorshands niet door een nieuwe prijzenbeschi'kking worden vervan gen. De minister van economische za ken vertrouwt erop dat het bedrijfs leven zich zal houden aan de met het Produktschap voor ZuiveL ge troffen afspraak de thans geldende prijzen voorlopig niet te wijzigen, in afwachting van de resultaten van het aan de gang zijnde overleg. De prijzen zijn voor de voornaam ste soorten per liter: gepasteuriseerde melk, los 53 cent, in fles of plastic zakje 58 cent; gesteriliseerde melk 61 cent; karnemelk los 40 cent, in fles 45 ct.; melkyoghurt 69 cent, vanillevla per V2 liter 50 cent, per liter 93 cent; chocoladevla per Yz liter 52 cent, per liter 99 cent. Voor kartonverpakking kunnen deze prijzen met 2 cent per Yz liter en 3 cent per liter hoger liggen. Aanrander bekent HAREN, 31-3. De 33-jarige werk eloze fabrieksarbeider Harmanmus P. uit Groningen, die wordt verdacht van aanranding en poging tot wur ging van zijn 6-jarige achternichtje, heeft voor de politie te Haren een volledige bekentenis afgelegd. Giste ren is hij naar Haren overgebracht, na vrijdagavond j.l. in Amsterdam te zijn gearresteerd. Vandaag' (maan dag) zal hij voor de officier van jus titie te Groningen worden geleid. Hilversum in het donker HILVERSUM, 31-3. Het centrum van Hilversum is zondagavond voor een groot deel in duisternis gehuld geweest door een stroomstoring. Om plm. half tien viel een hoogspan ningskabel van 10.000 volt uit, die dwars door het centrum loopt. Daar door kwam .oa. de radio-distributie, die via de P.T.T.-centrale op deze hoogspanningskabel is aangesloten, zonder stroom te zitten .Even voor half elf kwam men bij de radio- nieuwsdienst in het donker te zit ten, doordat als gevolg van overbe lasting het nood aggregaat uitviel. Om het nieuwsbuttetin van half elf te kunnen uitzenden moest een be roep worden gedaan op de gastvrij heid van een omroepvereniging. An dere vitale centra die van de storing last ondervonden, waren het politie bureau, het raadhuis en de AVRO- gebouwen. Laatste vrouwelijke gemeente-ontvanger met pensioen SOHAGBN, 31-3. Met het pensio- neren van mej. Blauw (65 jaar) als gemeenteontvanger van Sohagen, is (voorlopig) de laatste vrouwelijke gemeente-ontvanger uit de Neder landse ambtelijke wereld) verdwe nen. Jaantje Blauw is 49 jaar in ge meentedienst geweest, waarvan 48 jaar te Schagen. Daar was zij 36 jaar aan één stuk gemeente-ontvanger. Poging tot wurgen kind AMSTERDAM. 30-3. In Amster dam is de 33-jarige werkloze fa brieksarbeider Hermannus P. uit G-voningen .gearresteerd. Sinds vrij dag jongstleden werd er naar hem gezocht. De man wordt verdacht van aanranding en poging tot wur ging van zijn 6-jarige achternichtje op maandag 18 maart aan een bos rand te Haren. Zeeuwse verkeersdag Op maandag 8 april a.s. wordt 's avonds in hotel „De Korenbeurs" onder het motto „Zeeuwse Ver keersdag" door het district Zeeland van het Verbond voor Veilig Verkeer een bijeenkomst gehouden, waarin een forum van deskundigen een aan tal verkeersproblemen zal bespre ken, met name die van het langzaam verkeer in Zeeland. Verdei* zal een tentoonstelling bezichtigd kunnen worden, ingericht door het Centraal Bureau van het Verbond voor Veilig Verkeer. In het forum krijgen zitting ir. J. Zuurdeeg, hoofd-ing.-dir. Rijks waterstaat Middelburg, ir. J. Prins, voorz. Z.L.M.. D. van Ooijen, com missaris van politie, en A. Drost, secretaris van de Zeeuwse E.V.O. Vakschool voor meisjes Op de Vakschool voor Meisjes te Goes is een voorlopig bestuur sa mengesteld voor een te vormen oudercommissie. Mede door de invoering van de mammoetwet en de verdergaande democratisering van het onderwijs acht men het bestuur van een ouder commissie ook op deze school ge rechtvaardigd en noodzakelijk. De taak van de commissie zal zijn de bloei van de school te bevordei*en door bij de ouders, voogden en ver zorgers belangstelling hiervoor aan te kweken. In het voorlopig bestuur heeft o. m. zitting mevr. J. W. M. Rotte- Br.aber te Schuddebeurs. Ned. Christen Vrouwenbond De afdeling Haamstede van de Ned. Chr. Vrouwenbond kwam dezer dagen in vergadering bijeen in een zaaltje van de Gei*, kerk te Haam stede. Het eerste gedeelte van dé avond stond onder leiding van de presidente mevrouw A. den Boer- Steenland. Gezongen werd Psalm 42 3-5, waarna de presidente een gebed uitsprak. Vervolgens sprak mevrouw Nagelkerke uit Rilland- Bath over het onderwerp „Proble men rond de ouder wordende vrouw". Na de pauze werd de avond voortgezet onder leiding van de vi- ce-presidente, mevr. Krijnse Locker- Voetman, met het lezen van 2 Co. rinthe 4 2-7, Ps. 36 10 en medi tatie, waarna het huishoudelijk ge deelte werd afgewerkt. Met zang en dankgebed werd de avond vervol gens besloten. ZIERIKZEE Het mosselfeest Ter rektifikatie van het in het vi ij dagnummer opgenomen artikel over het komend mosselfeest op 10 en 11 juli a.s., zij medegedeeld dat het kinderfeest (op woensdag) niet in de Graanbeurs zal worden gehou den maar in de Concertzaal. Van „Kunst en Eer"-zijde is ver nemen dat geen medewerking" kan worden verleend i.v.m. vakantie van verschillende leden. Het organisa tiecomité ziet nu uit naar een ade quate vervanging. Jeugdclubhuis „De Lichtboei" In verband met de komende Paas- vawkantie organiseert het jeugd clubhuis „De Lichtboei" iets voor de jeugd. Op 16 april treedt op de Haagse goochelaar Ted Tevano (professor in de goochologie), die een programma van vijf kwartier zal (verzorgen. Tussentijds wordt een filmpje van Abbot en Costello ver toond. In verband met de verwachte grote toeloop vindt voorverkoop van kaarten plaats van 8-14 april. Buurtvereniging „De Stenen Brug" De buurtvereniging „De Stenen Brug" te Zierikzee is voornemens om ep zaterdag 6 april as., in hotel „Concordia" een feestavond te or ganiseren. Het bestuur van de buurt vereniging. meent een goede keuze te hebben gedaan met het uitnodi- HAAMSTEDE, 29-3. „Een tien en een griffel". Dat was de mondelinge belening van de presidente der Ou dercommissie van de Prinses Bea- trixschcol, mevr. De Kup, aan het einde van een prachtige schoolavond die vrijdag in hotel Bcm werd ge houden en waarop de leerlingen uit alle klassen hun toneelkundige vaar digheid door een volle zaal ouders lieten beluisteren en bekijken. Het is en blijft altijd weer een grote opgave voor het onderwijzend personeel om naast het gewone lesrooster de kin deren nog eens wat toneelstukjes en gen van de bekende conferencies. de heer A. Westgeest uit Noordwijk. Op deze avond zullen ook dia's wor den vertoond van het Havenplein en omgeving, waaraan een quiz met fraaie prijzen is verbonden. Oudetavond Beatrixschool Op dinsdag 2 april a.s. wordt in het gebouw aan de Mulockstraat, de ouderavond gehouden van de Bea trixschool. Op deze vergadering ko men de jaarstukken ter tafel. Be stuursverkiezing is nodig wegens af treden van mevr. Botbijl en de heer De Feiter. die beiden niet herkies baar zijn en de heer IJzelenberg, die wel herkiesbaar is. In de pauze zal er gelegenheid zijn het werk van de leerlingen te bezichtigen. Aanbesteding Yerseke Namens b. en w. van Yerseke werd door de Grondmaatschappij N.V. te Goes het verbeteren van plm. 918 m. weg. het aanleggen van 5185 m-\ par keerterrein en het bouwen van een toiletgebouwtje met bijkomend? werkzaamheden in Yerseke aanbe steed. Van de 11 inschrijvingen was de laagste het Aannemingsbedrijf M. C. van den Dries te Zierikzee met een bedrag van f 304.700. RENESSE „Het wapen van Renesse" in andere handen Het bekende hotel-café-restaurant „Heb wapen van Renesse" is in an dere handen overgegaan. Het echt paar Mol-Slager, dat tot nu toe het bedrijf leidde, heeft het per 1 april overgedragen aan het echtpaar N. van Broekhoven-Heek te Bergen op Zoom. De officiële opening vindt plaats op zaterdag 6 april met een receptie in de zaak. SCHARENDIJKE Nieuw bestuur Oranjevereniging SCHARENDIJKE. Alhier verga derde de Oranjevereniging'. Een nieuw bestuur werd gevormd, waar van de samenstelling luidt; N. van der Linde, voorzitter; mevr. H. van 'der Linde-van Guldener, secretares se; mevr. R. Pleune-Beijert, pen- nin'gmeesteersse, en verder de heren A. Bouters en Z. Nieuwboer. Het feestprogramma voor 30 april a.s. werd al in grote trekken vast gesteld: voor de kinderen een op tocht. inclusief défilé voor gemeen tebestuur, verder kinderspelen en een film. Het middagprogramma omvat een optocht met versierde wagens en tractoren; 's avonds in het dorp wedstrijden voor de op groeiende jeugd en ouderen. Aller medewerking wordt verwacht om er een geslaagde feestdag van te maken. Nauw contact wordt onderhouden met het Oranjecomité te Ellemeet. Zo mogelijk zullen bepaalde onder delen van deze feestdag gezamenlijk worden georganiseerd. NIEUWERKERK Jeugdbijeenkomst Op zaterdag 6 april a.s. wordt in „Ons Dorpshuis" een jeugdbijeen komst gehouden. Als spreker treedt op ds. J. H. Zijderveld te Middel burg met het onderwerp: „Het be loofde land". Een slotwoord wordt gesproken door ds. J. Karens, pre dikant 'der Ger. Gemeente te Ntiieu- werkerk. Steekpartij in Groningen GRONINGEN, 30-3. Bij een steek partij in de Kleine Haddingestraat te Groningen is vrijdagmorgen vroeg de 26-jarige B. Simmeren uit Gro ningen vrij ernstig gewond geraakt. Hij werd naar het academisch zie kenhuis gebracht, waar operatief meest worden ingegrepen. In verband met deze steekpartij werden door de Groninger politie gearresteerd de 38-jarige vrouw D. V. en de 23-jarige Duitser W. G., beiden in Groningen woonachtig. Een derde betrokkene, een man, is nog voortvluchtig. de nodige muziek bij te brengen. Van groot tot klein deden de kinderen bun best en gesteund dcor een prach tige ccslumering werd het een prach tig geslaagde avond. Een gezongen opening door alle kinderen werd gevolgd door een oper ningswoord door het hoofd dei- school, de heer S. A. de Haas die wethouder Van Waveren, de heer G. B. HeutLnk die na lang ziek zijn weer aanwezig was. en de ouders van toe komstige leerlingen hartelijk be groette. AGENDA Maandag 1 april Zierikzee Concertzaal, 8 uur, toneelgroep En semble met Je kunt 't toch niet mee nemen (Z.V.U.). Kerkwerve Verenigingsgebouw, 8 uur. ouder avond kleuterschool. Dinsdag 1 april Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, ledenver gadering PvdA. Beatrixschool. Grachtweg. 7 uur. ou deravond. Gces Voorlichtingscentrum Huishouding en Gezin. Landbouwcentrum, spreek uur van 10-12 en 2-4. Johnson's schoonzoon naar Vietnam VLIEGBASIS MORTON, 31-3. Pre- sident Johnsons schoonzoon kapitein Charles Robb is zaterdagavond naar Vietnam vertrokken om er de voor geschreven termijn van dertien maanden te gaan dienen. Omstuwd door verslaggevers en fotografen nam hij op de vliegbasis Morton in CaLifornië afscheid van zijn vrouw, Lynda Bird, met wie hij vier maan den geleden in het huwelijk trad. President Ngcejen van Thicu heeft zondag meegedeeld dat Zuid- Vietnam omstreeks het midden van dit jaar onder volledige mobilisatie zal komen. Wat dit precies inhield zei htf niet. In Israëlische politieke kringen en in de pers is zondag ongunstig gereageerd op het voorstel van se cretaris-generaal Oe Thant om waarnemers van de Verenigde Naties te stationeren langs de bestandslijn tussen Israël cn Jordanië. Een Amerikaans vrachtschip met een bemanning van 35 koppen is zendag in de Straat van Magelhaes (tussen Zuid-Amerika en Vuurland) gezonken na een aanvaring met een Chileense onderzeeboot, aldus heeft de Chileense marine bekendgemaakt. SLUISKIL. Europa's grootste draaibrug, die bij Sluiskil het kanaal Gent-Terneuzen overbrugt, is zater dagmiddag voor het wegverkeer en voor goederentreinen gesloten, om dat zich moeilijkheden voordeden bij de vergrendeling. DEN HAAG. Op uitnodiging van minister ir. P. J. Lardinois brengt de minister van voedselvoorziening, landbouw en bosbouw van de Bonds" republiek Duitsland, de heer H. Hoc her L, op 1 en 2 april een oriën- tatiebezoek aan ons land. Minister Hocherl wordt tijdens zijn verblijf o.m. begeleid door de staatssecreta ris van zijn departement, dr. F. Neef. De twee Amerikaanse vrouwen, die 'tijdens de slag bij Hue 'door de Vietcon'g werden gevangen geno men, Sandra Johnson en Marjorie Nelson, zullen vóór 1 april worden vrijgelaten, aldus een door het Noord -Vietnamese persbureau aangehaald persbureau aangehaald communi qué. Volgens dit communiqué laat de Vietcong de vrouwen vrij uit hu manitaire overwegingen. Scheepvaartberichten Kotatia, 30-3 vertr. Thameshaven naar Le Havre. Vlieland, 31-3 aank. Fredericia. Het programma werd in een vlot tempo afgewerkt. Het bekende dans liedje op Westenschouwen (Handje klap, voetje stamp op 't strand van Westenschouwen) opende de rij, ge volgd door een aantal zangnummers van klassen 5 en 6 o.Lv. de heer D. Vos. „De prinses in het bos" was het eei*ste toneelstukje ingestudeerd door mevr. Van Doorn, die al geruime tijd de heer Heutink verving als leer kracht. „Poesje mauw" ontbrak niet in dit bosfestijn. Tussen de „grote' stukken" werden enige gedichtjes voorgedragen door Marieke Peelers, Anita de Jonge en Rien Heutink. Fris waren de tonen van een blok fluitgroepje o.l.v. de heer D. Vos die later evenveel succes oogstte met zijn gitaar- en zanggroep. Neg twee toneelstukjes „De poppenkraam" een toneelstuk door de klassen 3 en 4 ingestudeerd door de heer Vos werd met- veel ap plaus beloond. Vooral de costumering hiervan was buitengewoon. Gymna stiekoefeningen werden uitgevoerd door enkeie leerlingen uit de hoogste klassen o.l.v. de heer Vos. Als tijd- vulling speelden de heer en mevr. Vos-Simons resp. blokfluit en piano, met een paar meisjesleerlingen op de blokfluit een menuetje en een walsje van Mozart. Hoogtepunt was de opvoering van „De nieuwsgierige prinses" een to neelstukje in 4 bedrijven door do leerlingen der twee hoogste klassen. De regie was in handen van de heer De Haas. Een heel leuk stuk dat zeer do or de ouders werd gewaardeerd. Aan het einde van deze avond sprak mevr. De Kup een algemeen dankwoord waarin zij speciaal mevr. Vos-Simons dankte voor haar muzi kale medewerking. Verder mevr. v. Doorn die nu al geruime tijd de heer Heutink vervangt en de heren De Haas en Vos als mede-docenten. De gitaristen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). „Een tien en een griffel"!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2