Burgemeester D. W. Kastelein opent bedrijfspand Kohschulte Raad Westerscliouwen neemt maatregelen voor liet parkeren Dit jaar worden duizend woningwetwoningen minder gebouwd Nederland en de oorlog in Vietnam Stichting Sijgende uitgaven ziekenfondsen Gouden sieraden worden iets duurder AGENDA Jaarvergadering fanfarecorps „Liictor et Emergo" - Renesse STREEKNIEUWS Nederlandse Geval van anaitegeld MiliOpterdienst in staat van alarm Nieuwe zaak in centrum Zierikzee ZIERIKZEE, 20-3. Terwijl eer der in de week nog de chaos heerste in de bedrijfspanden van de N.V. E. Kohschulte, bewoog zich woensdag een kring van genodigden in de ge soigneerde ruimten van dit promi nente modehuis, dat - na ingrijpende vergroting, vernieuwing en moder nisering - officieel werd geopend door burgemeester D. W. Kastelein, die namen» de gemeente zijn geluk wensen uitsprak voor dit mooie pand. „Soms leek de verbouwing wel wat lang te duren, maar we wisten toch dat er achter de houten schut ting hard werd gewerkt, 'a aktiviteit waaraan de heer en mevr. Kohschul te zelf een belangrijk aandeel had den", aldus Zierikzees' eerste burger, die meteen de architect (Koning en Siezen te Hoofddorp) een pluim op de hoed zette voor het hier verrich te werk. „Het is stijlvol, het is schit terend, het heeft allure". De burgemeester onderlijnde dat - gelet op deze vijfde verbouwing in de geschiedens van deze zaak - op het punt van de omzet de directeur de potentiële mogelijkheden heeft gezien; vandaar de vloeroppervlakte van 600 m2. „Veel zaken in Neder land komen daar niet aan toe". De burgemeester had gaarne de toezeg ging gedaan voor de opening en hij verheugde zich over de vele aanwe zigen. Zich richtend tot het echtpaar Kohschulte merkte hij op: „Het is voor U een feestdag, maar uiteraard brengt dit alles ook grote' verant woordelijkheden met zich mee. Maar U heeft de risiko's aan een derge lijke uitbreiding verbonden, durven nemen en geconcludeerd mag wor den dat het een zeer groot bedrijf is geworden, gelet op de nog geen 8000 inwoners, die Zierikzee telt. Het be tekent mede een eer voor het ge meentebestuur". De heer Kastelein merkte op dat het totale pakket, dat de midden stand - inclusief de horeca weet te geven, Zierikzee die duidelijke trek heeft gebracht. Hij wenste de leiding alle succes toe met deze' nieuwe zaak en was er van overtuigd dat de vrouw hier graag haar garderobe zal willen ko pen, zowel van hier als elders. Andere spreker Namens de inkoopcombinatie Ne derland te Amsterdam, sprak de ge delegeerd commissaris de heer P. de Vroedt. Hij zei niet te hebben kun nen denken dat het zo zou worden. Hij vond de zaak een sieraad voor Zierikzee en ook voor Nederland. De N.V. Nederland heeft meege leefd. Spreker bood een klok aan als geschenk. De architect, de heer Koning, wil de meteen een groot deel van de tot hem gerichte lof doorschuiven naar de heer Van der Werf, die de bin nenarchitectuur verzorgde. In zijn grote waardering betrok hij ook de heer Den Dekker, die fantastisch goed werk heeft geleverd. „De heer Kohschulte heeft mee ge-architect en soms is dat gevaarlijk, maar niet in dit geval, want de contacten - ook met de directeur van Publieke Werken - zijn goed gebleven en alles is gelukt". Hij- wenste de eigenaar tenslotte veel geluk en voorspoed. Woordvoerder van de aannemers tenslotte was de heer Den Dekker, die dankte voor deze grote opdracht. Hij vond het een imposante zaak geworden. Tijdens de werkzaamhe den had hij nog een oude lessenaar gevonden, waaraan de grootvader van de huidige eigenaar nog heeft geschreven. Hij had daarin krassen gevonden, die tot vergelijken dron gen met een spinneweb. „We kun nen de symboliek daarin wel zien", zo meende de heer Den Dekker. „Al le straten monden uit op dit punt en alle wegen van Schouwen-Duive- land leiden naar Zierikzee". Hij bood namens de collega's een koel kastje aan voor het kantoor. De ere- wijn werd hierna rondgediend, waarna de aanwezigen nog geruime tijd in de zaak gezellig bijeen ble ven, na een dankwoord te hebben beluisterd van de heer Kohschulte, die - even als allen werkzaam in deze zaak - blij zijn dat de verbouw periode er op zit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Minister Schut (Volkshuisvesting) acht huurprijzen van nieuwe woningen niet te hoog DEN HAAG, 19-3. Het aantal woningwetwoningen dat dit jaar zal werden gebouwd zal vermoedelijk 1.000 minder z(jn dan in 1967 en ca. 27.000 bedragen, aldus heeft de mi nister van volkshuisvesting en ruim telijke ordening, ir. W. F. Schut, meegedeeld in antwoord op opmer kingen van Eerste Kamerleden over de begroting van zijn ministerie. Op grond van, de intensieve con tacten tussen beleggers en bouwers over de bouw van particuliere huur woningen, en het aantal subsidieaan vragen voor huur- en eigen wonin gen dat is binnengekomen, heeft de minister goede hoop dat het met be trekking tot de particuliere bouw voor dit jaar gestelde doel van het in uitvoering nemen van 50.000 ge subsidieerde woningen zal worden bereikt. In de eerste twee maanden van dit jaar werd machtiging tot gunning verleend voor de bouw van 10.076 woningwetwoningen en subsidie toe gezegd voor 4.3S2 particuliere wo ningen waarvan 3.190 eigen wonin gen en 1.202 huurwoningen). Minister Schut acht de huurprijzen van nieuwe woningen voor werkne mers met een normaal inkomen niet te hoog. Indien de komende tijd de huren verder stijgen kan een aanvul lende individuele subsidiëring voor bepaalde lage inkomensgroepen wor den overwogen, doch thans zou dit voorbarig zijn. De nieuwe - lagere - schatting van het Centraal Bureau voor de Statis tiek van het inwonerstal van Neder land in. het jaar 2000, 17,9 miljoen, is vooralsnog geen aanleiding om de hoofdlijnen van het ruimtelijke or deningsbeleid te herzien, aldus mi nister Schut. De structuurschets die in de twee- DEN HAAG, 20-3. Het feit dat enige leden van de Amerikaanse se naatscommissie voor buitenlandse betrekkingen de toedracht van de incidenten in de Golf van Tonkin in 1964 zoals weergegeven door de Amerikaanse regerin in twijfel trek ken, maakt publieke stellingneming van de Nederlandse regering t.a.v. de bombardementen van Noord - Vietnam niet noodzakelijk, aldus heeft de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, in ant woord op vragen van de Tweede Kamerleden dr. B. van der Lek en A. G. van der Spek (beiden PSP) verklaard. Minister Luns zegt dat de opvat ting van deze leden van de senaats commissie niet door de meerderheid van de commissie wordt gedeeld. Bij haar motivering van de bombarde menten op Noord-Vietnam beroept de Amerikaanse regering zich niet op het Tonkin incident, doch op de noodzaak de aanvoer van Noord- vietnamese troepen en militair ma terieel naar Zuid-Vietnam te be lemmeren, aldus minister Luns. Dr. van der Lek en de heer van der Spek hadden gevraagd of de minis- UTRECHT, 20-3. Dit jaar zullen de totale ziekenfondsuitgaven een bedrag van ongeveer twee miljard gulden belopen. Telt men daarbij de uitgaven voor de A.B.W.Z., dan komt men op een totaal van rond twee en een half miljard gulden. Op de rijks begroting zijn slechts twee zaken die meer geld vergen. Dat zijn de uitgaven voor onderwijs en weten schappen (5.7 miljard) en voor de fensie (3,2 miljard). D£t zei de heer H. J. An beek, voor zitter van de centrale bond van on derling beheerde ziekenfondsen, tij dens do algemene vergadering van deze bond in Ufrecht. ter niet met de senaatscommissie van mening is dat de oorspronke lijke argumentatie voor het bombar deren van Noord-Vietnam is ont kracht door wat vragenstellers noe men de conclusie van de commissie, dat de weergave door de regering van het incident in de Golf van Ton kin onjuist is. GOUDA, 203. Het bestuur van de Federatie Goud en Zilver, dat woensdag de hele dag, gedeeltelijk in combinatie met de detaillisten organisaties heeft vergaderd, heeft de situatie op de vrije Nederlandse •goud-markt voor de eigen branche aan een grondig onderzoek onder worpen. De aanvankelijke vrees voor een sterke stijging van de sie- raadprijzen lijkt momenteel volgens het federatiebestuur nog ongegrond te zijn. Een gouden fantasiering zal drie a vijf gulden duurder worden, ■een gouden broche zal drie tot tien gulden in prijs stijgen, de gouden slavenarmbanden zullen tien tot vijftien gulden meer gaan kosten. Voor trouwringen zal eenzelfde prijsverhoging worden doorgevoerd. Dit zal bij de juwelier-detaillist op een goudprijsverhoging van één gul den per gram neerkomen. ,Door de eeuwen trouw" DEN HAAG, 20-3. De jongeren organisatie van de stichting „Door de eeuwen trouw" organiseert in sa menwerking met het actiecomtié „West-Iriangeen Kolonie" in de maanden maart, april en mei 1968 een propaganda-tournee door Ne derland, waarbij aandacht zal wor den besteed aan de rechten van de Papoea-bevolking en aan die van de Zuid-Molukkers. Verontrust over de berichten van uit het huidige West-Irian over te rechtstellingen, gevangenneming en andere gewelddaden constateren zij ■een duidelijke schending van de in 1962 in New York gesloten overeen komst, die ook door Nederland is ondertekend, zo wordt in een com muniqué medegedeeld. HAAMSTEDE, 20-3. De gemeente raad zal zich a.s. dinsdagavond o.a. bezig houden met een aantal ver keersmaatregelen. Het zijn vooral parkeermaatregelen omdat het veel vuldig parkeren op weggedeelten waar een verkeers-doorstroming noodzakelijk is. dient te worden ver boden. Een aantal maatregelen die alleen het zomerseizoen betreffen zullen, zoals b. en w. dit zien. vast gesteld worden tussen 1 april en 1 oktober. Waar enigszins mogelijk 2al het betreffende voorschrift voor een heel jaar gelden. In overleg met de politie en de Prov. Waterstaat stelt het college het volgende voor: 1. Hogezoom. Voor het gedeelte lus ten de Wilhelminaweg en de Jan v. Renesseweg een parkeerverbod voor beide zijden, periode 1 april-1 okto ber. Handhaving van het parkeerver bod aan één zijde gedeelte gelegen tussen de Jan van Renesseweg en Vroon weg. 2. Wilh el mi naweg. Geslotenverkla- ring in één richting, t.w. in de rich ting van de Hogezoom. Toestaan dus inrit vanaf Hogezoom naar Stoof- weg, geheel jaar. Parkeerverbod aan de noordoostzijde periode 1 april-1 oktober. Bij besluit van het college van b. en w. d.d. 11 juli 1967 is een tijdelijk parkeerverbod ingesteld van 11 juli tot 1 oktober 1967 voor een gedeelte van deze weg vanaf een punt gele gen 40 meter vanaf de Hogezoom tot aan de Korte Reke/Stoofweg. Gebleken is dat op deze weg een betere regeling nodig is. T.z.t. dienen op de Wilhelminaweg parkeerstro- ken te 'komen. 3. Kromme Reke. Parkeerverbod oostzijde, gedurende de periode 20 tot en met 28 juli vaststellen (in ver band met de kermis). Handhaving van reeds geldend parkeerverbod westzijde periode l april-1 oktober en één richtingverkeer. 4. Zeeanemoonweg (gedeelte tussen Oude Mooi weg en Jan v. Renesse weg). Parkeerverbod aan de noord zijde (bij de Coöp. Raiffeisenbank), geheel jaar. Aan de zuidzijde van deze weg is een parkeerhaven aan wezig. In de omgeving kan ook ge bruik gemaakt weiden van het par- keerttrrein aan de Oude Moolweg (bij v. d. Slikke). 5. Jan van Renesseweg, gedeelte tussen Hogezoom en Zeeanemoon- weg). Parkeerverbod aan de west zijde, geheel jaar. Nabij de kruising Jan van Renesseweg/Hogezoom wordt dikwijls een file gevormd, zo dat parkeren op het genoemde ge deelte van de Jan van Renesseweg niet toegelaten kan worden aan de westzijde. 6. Oude Moolweg (gedeelte tussen Zeeanemoonweg en Luieweg, mo nument). Parkeerverbod aan beide zijden, geheel jaar. Aanwezig is een parkeerterrein bij v. d. Slikke. 7. Laone, vanaf Scholderlaan tot uitmonding fietspad bij M. C. Boot. Aan de provincie verzoeken fietsen te verbieden gebruik te maken van de rijbaan Laone. 8. Noordstraat. Parkeerverbod bei de zijden asfaltbaan doortrekken tot kruising Serooskerkseweg. Dit ver bod geldt thans slechts tot de ingang parkeerterrein voorheen Klooster- weg. 9. Leliëndaleweg, Parkeerverbod voor beide zijden, geheel jaar. Deze weg is slechts 3 meter breed. In verband met de aanwezigheid van het sportterrein aan deze weg moet de rijbaan vrij blijven. Parkeerge legenheid is aanwezig aan het begin van de Leliëndaleweg, achter bedrijf fa. Verton. 10. Hogezoom - Vroon weg, Kloos- terweg en Noordstraat. In verband met de overdracht per 1 januari 1967 van de weg vakken Hogezoom-Vroonweg te Renesse vanaf de Wilhelminaweg lot de wegdek op de Vroon weg, het thans binnen de bebouwde kom gelegen gedeelte wegvak Kloosterweg te Haamstede en het thans binnen de bebouwde kom gelegen deel van de Prov. weg Zierikzee-Westenschou- wen genaamd Noordstraat bij raads besluit van 30 juni 1966 dient de raad deze weggedeelten aan te wij zen als voorrangsweg. Het besluit van God. Staten heeft nl. rechts kracht verloren in deze. 11. Bovendien moet i.v.m. het onder 10 genoemde raadsbesluit het gedeel te van "het vrij liggend rijwielpad langs de noordoostzijde van de Vroonweg van ongeveer 70 meter voorbij hmp 144 tot de zijweg, plaat selijk bekend als Zeedistel weg ge sloten worden voor fietsen en brom fietsen. Het betreffende besluit van Ged. Slatten van deze gesloten ver klaring mist eveneens rechtskracht. Donderdag 21 maart Zierikzee De Lichtboei, 4 en 8 uur, filmvoor stelling. Huis van Nassau, 7.30 uur, districts vergadering veilingsvereniging de Z.H.E. Huis van Nassau, 8 uur, vergadering werkende leden „Kust en Eer". Bruinisse Ned. Herv. Vor.-gebouw, gebr. tijd, vergadering N.C.V.B. Vrijdag 22 maart Zierikzee Concertzaal, foyer, recital Vera Beths (viool). Ton Hartsuiker (piano), Z.V.U. Openbare ULO-school, 8 uur, speel tuinvereniging De Molleman. Gunstige ontwikkeling in goede „harmonie" de nota over de ruimtelijke ordening is opgenomen blijft dan ook als uit gangspunt voor het regeringsbeleid gehandhaafd. In de loop van dit jaar zal' de re- gërirüg een beslissing nemen over het regionale industrialasatiebel'eid dat in d jaren 1969-'72 zal worden in gevoerd. Het is niet de bedoeling van de regering binnen afzienbare tijd een nieuwe serie verplaatsingen van rijksdiensten aan de orde te stellen. Het vergaan van de „Iraldion" PIRAEUS, 20-3. Zeven personen die verantwoordelijk worden geacht voor het vergaan van de Griekse veerboot Iraklion in december '66, waarbij 241 mensen het leven ver loren, zijn in Piraeus tot gevange nisstraffen van tien maanden tot zes jaar veroordeeld. Vier van de elf beklaagden, onder wie de reder Spyros Typaldos en drie ambtenaren van het ministerie van koopvaardij, werden vrijgesproken. RENESSE, 20-3. Onder voorzit terschap van de heer J. A. Kcuman hield het fanfarekorps Luctor et Emergo in hotel Het Wapen van Zee land de jaarvergadering. In zijn ope ningswoord liet de voorzitter het wel en wee van het korps in het afge lopen jaar in korte trekken de re vue passeren. In totaal vertoonde het korps zich in het afgelopen jaar 21 maal. Be uitstekend geslaagde win- kelweek-aktie bracht voor het korps f 815,- op. De oliebollendag bracht f 660,- in de kas, terwijl de oudpa- pieraktie ruim f 700, in de kas van het unifermfonds bracht. Enige gerezen problemen i.n het bestuur werden opgelost door een betere taakverdeling. De voorzitter maakte gewag van een uitstekende harmonie tussen de leden, wat bij zonder prettig voor het bestuur is. Hij wekte allen op verder te bouwen aan de bloei van de vereniging. In het jaarverslag bracht de secre taris, de heer J- de Feiter, o.m. naar voren: het houden van een tweetal geslaagde uitvoeringen, de medewer king van een kopergroep in de Herv. kerk, het strafeest te Serooskerke en aan de plaatselijke middenstand bij de gehouden winkelweek. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester de heer S. de Feiter, bleek dat de inkomsten over 1967 f 5520,86 bedroegen. De uitgaven wa ren f 5711,33 waardoor een nadelig saldo van f 190,47, wat door de aan wezige reserve kon worden gedekt, viel te boeken. De aanschaf van nieuwe instrumenten lagen aan de hoge uitgavenpost ten grondslag. Het uniformfonds gaf een heel wat optimistischer beeld te zien. Momen teel' is in de kas een bedrag van f 1336,99 aanwezig. Namens de kas- commissie bracht de heer P. Ooster ling verslag uit waarbij' hij adviseer de tot goedkeuring van de rekenin gen over te gaan. Onder dankzegging voor zijn uitstekende beheer werd de penningmeester décharge verleend. In plaats van het aftredende lid de heer Joh. v. d. Vaate werd de heer K. v. Klooster tot lid van de kascommissie benoemd. Concours In bespreking kwam hierna de deelname van het concours te Kloe- tinge, dat op 8 en 15 juni a.s. zal worden gehouden. Door de leden werd de wens geuit te trachten op 15 juni, als gunstigste datum, naar Kloetimge te gaan. Binnenkort zal door mevr. De Feiter op de repeti ties in de pauze koffie worden ge serveerd, wat door de leden bijzon der op prijs werd gesteld. Getracht zal worden de verlotingen op de uit voeringen op een andere leest te schoeien daar de huidige methode veel tijd vergt. Besloten werd op He melvaartsdag een reis naar Namen te ondernemen. De directeur de heer J. H. Blom sprak er zijn teleurstel ling over uit dat de jeugdleden niet op de vergadering aanwezig mogen zijn. Na een discussie werd besloten deze in het vervolg toe te laten. De directeur vestigde verder de aan dacht op het te laat verschijnen op de repetities en de opkomst in de zomermaanden. Voor velen is het wel eens moeilijk, maar velen maken zich er wel eens al te gemakkelijk af. Scheepvaartberichten Aittis, 20-3 250 m. w. Brest naar Le Havre. Acmaea, 19-3 190 m. z.o. Kaap Hat- teras naar Philadelphia. Ameland, 19-3 Curasao naar Cris tobal. Aludra, 20-3 58 m. z.z.o. Bandar Abbas naar Karachi. Camitia, 20-3 aank. Panamakanaal. Echo, 20-3 250 m. w.z.w. Lissabon. Koi*atia, 20-3 te Hamburg. Mississippilloyd, 20-3 te Galveston. ZIERIKZEE Vandalisme Jeugdigen zijn er in geslaagd met stenen vrijwel alle afdekplaten te vernielen in de grote tunnel onder de rijksweg. Deze lampen zijn vrij hoog aangebracht, zodat er langdu rig moet zijn gemikt om bovenver meld succes te behalen. Eerder al zijn hier lampen gesneuveld. Hoe lang nog? Ceref. Jeugdvereniging De Ger. Jeugdvereniging „Een vaste Burcht" houdt zaterdag 23 maart a.s. het jaarfeest in het ver enigingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat. Een rechtbank in Madrid heeft negen mannen veroordeeld tot ge vangenisstraffen variërend van één tot dertien jaar, omdat zij in de voorstad Carabanchel een cel van de verboden communistische partij zou den hebben gevormd. d Het voorlopige volkscongres, In- donesië's hoogste wetgevende or gaan, begint heden (donderdag) aan zijn vijfde voltallige zitting die een week zal duren. a Een Amerikaanse woordvoerder heeft "bekend gemaakt, dat het aan tal Amerikaanse militairen, dat in Vietnam is gesneuveld, thans meer dan 20.000 bedraagt, te weten 20.096. Bij de zeventiende breedtegraad tussen Dong Ha en Gio Linh hebben Amerikanen en Noordvietnamezen een zwaar gevecht geleverd waarbij, volgens Amerikaanse opgaven 67 te genstanders en 12 Amerikaanse ma riniers sneuvelden. DEN HAAG. Vorig jaar hebben 28.395 Nederlandse toeristen een be zoek gebracht aan Tsjecho Slowa kije, tegen 19.492 in 1966 en 8.824 in 1964. DJAKARTA. In Djakarta zijn dertig bataljons militairen samen getrokken om ervoor te zorgen dat de zitting van het volkscongres, die vandaag (donderdag) begint, geen last zal hebben van „druk en intimi datie". UTRECHT. Er zijn in Utrecht nu in totaal 60 processen verbaal opge maakt tegen personen, die anti-John- son leuzen verspreidden of affiches met beledigende teksten voor hun ramen hingen. Volgens de Utrechtse politie zijn de geverbaliseerdep. voor het merendeel studenten. President Ngoeyen Van Thieu van Zuid-Vietnam heeft bekendge maakt, dat de Zuidvietnamese troe pen met 135.000 man versterkt zul len worden. Alle 18- en 19-jarigen zullen worden opgeroepen en daarna de oudgedienden onder de 33 jaar. De mobilisatie van deze categorieën is reed» begonnen. n\ E1 AT t ia A f in o Tir„j NEURENBERG, 20-3. Een 72-ja- rige Duitser heeft dinsdag zijn eis om smartegeld wegens een hartaan val aan het graf van zijn bij een verkeersongeluk om het leven ge komen zoon toegewezen gekregen. De schuld van het ongeluk droeg een Amerikaanse militair voor wie de Bondsrepubliek in dit geval aan sprakelijk was. Het smartegeld werd bepaald op tweeduizend mark, omdat het hart van de 72-jarige al niet zo best meer was. Dodelijk bedrijfsongeval Syrische troepen KAMPEN, 20-3. Woensdagmiddag was de 46-jarige P. Doörneweerd uit IJsselmuiden op het terrein van de N.V. Schokbeton bezig met het plaatsen van elementen op eert vrachtwagen. Bij het vastzetten van een der elementen, is dit uit zijn evenwicht geraakt en over de rand van de vrachtwagen gevallen. De heer Doorneweerd werd meegesleept en kwam onder het zware stuk be ton terecht. Hij was vrijwel op slag dood. Hij laat een vrouw en drie (kinderen achter. DAMASCUS, 21-3. In Damascus is bekendgemaakt dat de Syrische, troepen in staat van alarm zjjrt ge bracht en dat eenheden van het volksleger z(jn gemobiliseerd. Radio-Damascus zendt marsmu ziek en patriottische liederen uit. Do Syrische regering is woensdagavond bijeen geweest om de toestand aan de grens nader onder de loep te ne men. DEN HAAG, 20-3. Waarschijnlijk krijgt Nederland binnenkort een he- likoptemet op beperkte schaal. Er zullen met vijf toestellen - ver bindingen worden onderhouden tus sen Voorburg, Den Haag en Bever wijk, met verbindingen naar Ter- neuzen, de Botlek, Delfzijl en Vaas- sen. Het initiatief is genomen door het Voorburgse ingenieursbureau Dullink N.V. Het heli-net heeft een tweeledig doel: bevoorrading van booreilanden in de Noordzee en ver voer van personeel van het ingeni eursbureau. Dit vertelde de direc teur, ir. A. H. van Dullink. Dode en zwaar gewonde bij botsing DEURNE. 20-3. Op de Vlierden- seweg in de gemeente Deurne is een personenauto op een stilstaande vrachtauto gebotst. De echtgenote van de bestuurder, de 56-jarige me vrouw H. H. van der Martel uit Eindhoven, werd op slag gedood. De bestuurder zelf werd zwaar gewond. De vrachtauto die onverlicht was, stond onder een lichtpunt van de straal Verlichting. NIEUWERKERK Ledenvergadering Kleuterschool Op woensdag hield de Algemene Kleuterschool Niéuwer kerk haar jaarlijkse ledenvergadering in een lokaal van het schoolgebouw. De voorzitster, mevr. Westerhof-Sjoerd- sma opende de vergadering en heette de veleaanwezigen van harte welkom Nadat de secretaris, de heer F. Schuiling de notulen van de vorige vergadering had voorgelezen, gaf de leidster van de school, mej. Gaan- derse eèn overzicht van de vele werk zaamheden over het afgelopen jaar. Wegens vertrek van mej. de Regt, is tot kleuterleidster benoemd mej. Hagesteijn. Als lid van de kascom missie werd de heer Verwijs geko zen. Als leden van het bestuur die moesten aftreden werd mevr. Wan del herkozen. Mevr. Westerhof stelde zich niet meer herkiesbaar en in haar plaats werd mevr. van Heug ten gekozen. Na de pauze werd door ds. Westerhof dia's vertoond van oud- Nieuwerkerk. Tol slot dankte de voorzitster ds. Westerhof voor de mooie dia's, die door de aanwezigen zeer op prijs werden gesteld. Tot slot sprak de heer Schiuling een af scheidswoord tot mevr. Westerhof, waarbij hij namens allen haar dank bracht voor de vele werkzaamheden die zij tijdens haar 12-jarig be stuurslidmaatschap heeft gedaan en overhandigde haar een platonbon en ven bos bloemen. Overeenstemming inzake c.a.o. bankbedrijf 1968 AMSTERDAM, 21-3. Het bestuur van de werkgeversvereniging voor het bankbedrijf en de algemene bond „Mercurius". de Katholieke bond van werknemers „B.V.A." en de chiïste- lijke bedrijfsbond „H.B.V." hebben - onder voorbehoud van nadere goedkeuring - overeenstemming be reikt over de C.A.O. ingaande 1 ja nuari 1968. Het bereikte akkoord houdt in een salarisverhoging van 4,5 pet., waar op reeds 3 pet. voorschot is verstrekt Daarenboven bestaat overeenstem ming over de eerste maatregelen tot een beperkte waarde vastmaking van de ingegane ouderdom®-, weduwen- en wezenpensioenen. Schapen slachtoffers van chemische wapens WASHINGTON, 21-3. In het wes- ten van de Amerikaanse staat Utah zijn op enige tientallen kilometers van een centrum waar chemische wapens worden getest in de afgelo pen dagen meer dan 5000 schapen ge dood. Ooggetuigen omschreven het gebied als een „zee van dode dieren". Volgens functionarissen lijken de schapen te zijn omgekomen door ver giftiging van het centraal zenuw stelsel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2