100 GULDEN VERDRIJF VERKOUD HEID ,/w\ WITTE KRUIS Afgelopen „zweefjaar" kende verschillende hoogtepunten Onrust op Sardinië HET OOG VAN SIVA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE düwUc 19 maart 1968 Nr. 19961 Bij elk doosje Van Nolle theebuiltjes vindt u een plaatje. Historische automobielen in rijke kleuren. Leuk om te sparen. Vraag het album aan. Goed verzorgd, met interessante tekst bij elk plaatje. VAN NELLE AFTERNOON THEEBUILTJES I „Zandloper" onmisbare kaart voor domcinbezoekers WESTENSCHOUWEN, 19-3. De bossen en duinen van bet Domein - gebied in de Westhoek komen steeds meer in trek. Ai vroeg in het jaar bij een uitschieter mooi weer komen de eerste bezoekers al naar dc West hoek getogen om eens flink te gaan wandelen. Daartoe heeft de Domein- leiding al geruime tifd geleden di verse wandelingen gemarkeerd in kleur-aanwijzingen. Zo is er een ro de, een witte, een blauwe en een ge le wandeling. Het zijn altijd wande lingen met verrassingen want dan ging het weer links, dan rechts, om hoog of omlaag door het duin of bos steeds weer uitkomend aan het be ginpunt, mits men maar de te vol gen en gekozen kleur volgde. Nu is het echter de wandelaars wat gemakkelijker gemaakt doordat een en ander in kaart is gebracht door de heer J. Kloet te Burgh ter wijl drukkerij N.V. Lakenman en Ochtman te Zierikzee het geheel' een aantrekkelijk uiterlijk gaf en in de handel bracht. Promotor van het ge heel is echter de Opziener dei- Do meinen, de heer N. H. Lysen die ook de tekst op een buitengewoon lees bare manier verzorgde. Op het kaartje staan de wandelin gen dus in kleur aangegeven waar bij de gebruikers wel in de gaten (1-0). In de 20e minuut wist Theo Ragas handig enige spelers te om spelen waarna hij via de binnen kant van de paal inschoot (2-0). Na dat Raigas nog eens op de lat had geschoten, scoorde r.buiten Geijs voor Patrijzen tegen (2-1). Renesse bleef het beste van het spel behou den en in de 36e minuut was het Ra- gas die de ruststand op 3-1 bracht. Na de hervatting speelde de strijd zich in hoofdzaak af op de helft van Patrijzen. Ondanks dit grote veld- overwicht duurde het tot de 28e mi nuut eer Goossens met een kopbal de stand op 4-1 kon brengen. Twee minuten voor tijd schoot Ragas op de lat waarna v. d. Vet het terug springende leder onhoudbaar in schoot (5-1). moeten houden dat de witte wande ling op het kaartje in een groene kleur is aangegeven. Alle typische benamingen van Domein- onderdelen staan heel duidelijk aangegeven van de Westerse Laagte tot aan het Fox dal toe. Do duinovergangen vormen geen probleem meer want ze zijn duidelijk ingetekend. De prijs be draagt 75 cent hetgeen erg goedkoop is voor een dergelijk document dat gemakkelijk in pocketmaat gevou wen kan worden. De V.V.V.'s en di verse boekhandelaren kunnen het wandelpubliek dit zeer te waarderen kaartje verkopen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oosterend (op Texel): mej. C. Rozemond, aldaar. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Scherpenzeel: E. E. de Looze, a.s. em. pred. te Hilversum. Bedankt voor Werkendam (vac. A. de Bruijn): C. Batenburg, Vriezen- veen; voor Huizen (N.H.) (vac. J. H. Cirkel) (toez.): C. Treure, Hasselt; voor Emmeloord: A. van Eijk, Berg- schenhoek. Ger. Kerken Beroepen te Nijverdal (vac. D. H. Borgers): J. M. van den Brink, IJmuiden; te Castricum (vac. IJ. Stienstra) en te Den Helder (vac. M. Hamming)P. G. den Hengst, Grijps- kerke; te Varsseveld: P. van Dijk, Creil-Espel. Bedankt voor Waddinxveen (vac. J. Snoey); C. Bruning, Nieuwlande. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Avereest-Dedems- vaart: kand. J. Kruidhof, Hattem. Bedankt voor Blija: C. J. Breen, Katwijk aan Zee. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Noordscheschut: Th. Rutters, Nijmegen en J. Vogel, Em- men; te 's-Gravenzande: M. Baan, Zeist en Joh. Prins, Den Haag- Rijswijk. Poeders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien de maag.) Zvvcefvliegclub V. ZAC HAAMSTEDE, 16-3. De Scbouw- se zweefvliegclub, gevestigd in Haamstede en bekend onder de naam V.Z.A.C. vergaderde, in hotel R.T.M. Vliegveld te Haamstede. De ledenopkomst was vrü groot, het geen de voorzitter de heer VV. A. Middendorp tot vreugde stemde. „De V.Z.A.C. kan zich in technisch op zicht en wat de algehele uitrusting betreft meten met de beste clubs uit Nederland. Daartoe is een woord van waardering tot die mensen die Inder tijd deze vereniging oprichtten en hun stuwende kracht aan het zweven gaven hier op zijn plaats", aldus de voorzitter Er zijn in elke vereniging wel eens moeilijkheden op een bepaald gebied en daarom hield de voorzitter een vrij lange inleiding om het „pro bleem" eens goed uit de doeken te doen. Er zijn eenvoudige en zeer üv- gewikkeldo problemen die echter al len één af meerdere oplossingen hebben. Om de juiste te vinden is niet altijd even gemakkelijk. Daartoe zal eerst een analyse verricht moe ten worden. De voorzitter bracht hiertoe een 3-tal onderwerpen in dis cussie die door de vergadering, ver deeld over 3 groepen, onderling be handeld werden. De eerste vraag was: zijn er nadelen aan een steeds maar zitten blijvend bestuur? De woordvoerder der groep zeide hierover dat hieraan geen bezwaren kleven, doch dat wel wat jongere leden een bestuursplaats moeten in nemen. Vraag 2: moeten leden inr spraak hebben op het bestuursbeleid Het antwoord hierop was: Indien de verhoudingen tussen bestuur en le den goed liggen dan kan iedereen individueel zijn mening aan het be stuur kenbaar maken. De 3e vraag: Elk jaar heeft een vrij normaal vliegverloop. Moet hier, ook in ver band met eventuele nieuwe neven elementen verandering in komen? De betreffende groep was het met door 't bestuur gevoerde beleid eens en hoopte dat het op dezelfde weg zou voortgaan. Deze discussie verg de heel wat tijd, doch bracht voor iedereen veel duidelijkheid. De voorzitter zeide vader dat nog steeds het motorvliegen-spook vond het vliegveld Haamstede sluipt. Er is een bepaalde bedrijfstak die iets ziet in het vliegen met sporttoe- stellen. De Rotterdamse Aëro Club heeft zich bereids met een verzoek tot de gemeenteraad van Wester- schouwen gewend om het vliegveld te mogen huren of pachten. Spreker meende dat een ideaal huwelijk tus sen zwevers en motortocstellen te betwijfelen is. Het met applaus onderstreepte jaarverslag bracht de secretaris, de heer L .Klompe. Een kraakvrij jaar was 1967 en diverse vliegers ver richtten grootse prestaties. De 5000- ste start vond plaats op 14 oktober. Dan was er de „luchtige" verloving der gebr. Hollestelle in twee zweef toestellen. Op 13 december werd voor het laatst gevlogen. Een hoogtepunt was verder het bezoek aan de vlieg club Moers in West-Du itsland. Tot slot las de heer Klompe een af scheidsbrief voor van de instructeur Ed Hollestelle die is vertrokken naar Canada. De financiën Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer N. A. Dambruin bleek wel wat een enorme omvang deze club ook op geldelijk gebied heeft genomen. Inkomsten en uitgaven bedroegen f 45.501,96 een bedrag waar men respect voor moet hebben. Een klein batig saldo wees uit dat het gevoerde beleid een juiste was. Maar een zweef kist kost nog steeds bijna f 13.000,-! De kascom- missie kon bij monde van de heer H. B. den Hollander tot goedkeuring ad viseren. Uitstekend materiëel Over het programma van 1968 zei de de voorzitter dat het materiaal zieh in uitstekende toestand bevindt, doch dat voorlopig geen nieuwe in vesteringen gedaan zullen worden omdat eerst wat reserves gekweekt moeten worden. Kraakvrij vliegen is daarvoor een eerste vereiste. Dan bracht de heer Middendorp nog eens uitdrukkelijk de wens naar voren om scholieren in de club op te ne men, omdat dit financieel een voor deel is en tevens een eis van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. Een sten cil werd in die zin naar een groot aantal middelbare scholen in en om Zeeland gestuurd, doch het resultaat was nihil. En dat, terwijl Rotterdam op dit gebied met een wachtlijst zit. Een aantal groepjes V.Z.A.C.-ers zal weer naar Teriet gezonden worden voor prestatievliegen .De Zweefclub Venlo organiseert op 28 april wed strijden voor beginners en daar zal aan deelgenomen worden. Op 11 mei zal getracht worden hier een voor zomerkamp te houden. In het bestuur werden herkozen de heren A. M. Bom en N. A. Dambruin terwijl de uitbreiding tot 7 stuks werd bewerkstelligd door de benoe ming van mej. Henriette Venema uit Rotterdam en de heer H. B. den Hol lander uit Sommelsdijk. Momenteel wordt weer hard ge werkt om het materiaal vliegklaar te krijgen. Foto bestuur V.Z.A.C. v.l.n.r.: de heren P. Adam, L. Klompe, W. A. Middendorp, N. A. Dambruin en A. M. Blom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). VOETBAL HVV '24—Zierikzee 1-0 Het gebrek aan schutters heeft Zierikzee in deze wedstrijd weder om ernstig parten gespeeld. Gezien de krachtsverhouding in het veld had een puntenverdeling, in de voor de bezetting van de onderste plaat sen zo belangrijke wedstrijd, een betere afspiegeling van de krachts verhouding in het veld weergege ven. Gesteund door de wind trok HW al spoedig na de aftrap ten aanval. De Zierikzee verdediging, die hierbij zwaar op de proef werd gesteld, wist tot de 25e minuut stand te houden. Bij een diepte pass kwam de Hondt toen vrij voor doel waarna hij geen fout maakte (1-0). Het hard werkende Zierikzee probeerde te vergeefs de balans weer in even wicht te brengen. Na de rust slaagde Zierikzee er met de wind in de rug in HW in de verdediging terug te dringen. Het doel van HW door stond hierbij wel enige hachelijke momenten maar doelpunten bleven uit. Tot tweemaal toe moest r.half Voet op de doellijn redding brengen en eenmaal had de Zierikzee voor hoede bepaald pech toen een schot door de lat werd gekeerd. Met Zie rikzee in de aanval brak onder hoog spanning, maar met onveranderde stand, het eind aan. Zierikzee III-Lewcd. Boys II 3-1 Een verdiende overwinning voor de thuisclub, die hiermee haar po sitie op de ranglijst niet onaanzien lijk wist te verbeteren. Tegen de wind in spelend wist de thuisclub in de le helft de stand blank te houden. In de 14e min. gaf Kees Verwest Zierikzee de leiding (1-0), maar nog in dezelfde minuut wisten de gasten de balans, weer in even wicht te brengen (1-1). Door Gerard Kosten kwamen de roöd-zwarten in de 21e minuut weer aan een voor sprong (2-1), waarna Kees Verwest met een doelpunt in de 26e minuut de zege definitief veilig stelde (3-1). MEVO-Be vel anders 2—1 Hoewel MEVO overwegend het beste van het spel had, heeft het zich met een zeer bescheiden over winning tevreden moeten stellen. Hoofdoorzaak hiervan was wei het gebrek aan schutterscapaciiteiten in de voorhoede van de oranjehemden, waarin Frans de Oude ontbrak. Ge steund door de krachtige wind had MEVO in de le helft een groot over wicht op het middenveld. Toch duurde 'het tot de 43e minuut eer 1.buiten Co Verwijs er in slaagde zijn club voorsprong te geven (1-0). Direct na 'de hervatting stelde ME VO alles in het werk om de voor sprong veilig te stellen. Het doel van Bevelanders beleefde enige benauw de momenten en in de 8e minuut leidde dit tot een tweede doelpunt. De doelman van Bevelanders werd zodanig in het nauw gebracht dat hij tegen Jan van Dijke opschoot met als gevolg dat het leder in het doel verdween. Een aantal fraaie kansen om de voorsprong nog verder op te voeren liet MEVO hierna nog on benut. Vijf minuten voor tijd slaag de Bevelanders er via een vrije trap van Versluis zelfs nog in tégen te scoren (2-1). SPORTBERICHTEN 'Advertentie Jaarvergadering Coöperatieve Landbouwvereniging „Aller Belang" te Ouwerkerk nisatieproblemen). De heer A. Romeyn werd gekozen tot bestuurslid als opvolger van zijn vader, de heer C. W. Romeyn. Met 16 leden is een bezoek ge bracht aan het proefbedrijf „Schel- demonden". Afname van C.A.V. Dc afname van de C.A.V. is met f 49.458,91 toegenomen tot f 224.090,45 en bedroeg voor kunstmest 477.125 kg, krachtvoer 84.050 kg, zaaigranen en zaden 22.366 kg, vaste brandstof fen 23.266 kg, pootgoed 92.960 kg. Verder nog vele andere produkten, w.o. bestrijdingsmiddelen 10.214,03 kg. De administratie en betaling der nota's is thans ondergebracht bij de C.A.V. en de financiën zullen voor taan worden beheerd door de secre taris. Slechte prijzen De voorzitter voegde hieraan toe, dat het een bijzonder gunstig groei- jaar is geweest. Helaas vallen de prijzen tegen. Die van de peulvruch ten zijn zeer slecht. „Met de granen weten Wij ongeveer, waar wij aan toe zijn. De bieten hebben te veel suiker geproduceerd en de uien ge ven in zij nge heeleen matig resul taat. De aardappelen hadden een buitengewone opbrengst, maar de prijzen zijn bijzonder teleurstellend." Voorts behandelde spereker het probleem van de overschotten. Omdat de heer J. Dalebout zich niet meer herkiesbaar stelde voor zijn functie werd in zijn plaats de heer M. K. Romeijn gekozen. De voorzitter bood de scheidende func tionaris een kleine attentie aan voor zijn tientallen jaren verrichte werk en de aftredende dankte hartelijk voor de waarderende woorden. Het bestuurslid, de heer W. A. Kuijper, die herkiesbaar was werd vervolgens herbenoemd. Het huis houdelijk gedeelte sloot daarna met de verkiezing van de heer J. L. v. d. Hamer als lid van de Commissie van Toezicht (de aftredende heer M. K. Romeijn was niet herkiesbaar). Tot besluit van do avond vertoon de de heer W, C. Sinke dia's en film over: „Reisindrukken uit het Nabije Oosten uit o.a. Israël". „Dit aardige uitstapje was erg interessant en vormde eon goed besluit van de win- lercampagne", aldus de voorzitter in zijn dankwoord. Amerikaanse en Zuidvictnamcsc troepen voeren de grootste gecombi neerde opsporings- en vernietigings actie uit de oorlog in Vietnam uit in een poging de vijf provincies rond de hoofdstad Saigon van tegenstan ders te zuiveren. Grootste schip vertrok uit Rotterdam ROTTERDAM, 19-3. De Neder- landse mammoettanker „Macoma' - 207.000 ton - vlaggeschip van Shell Tankers N.V., is heden-dinsdagmor gen na een verblijf van drie dagen in Europoort uit Rotterdam vertrok ken met bestemming Perzische Golf. Het schip kon maandag niet uitva ren i.v.m. het slechte weer en miste zondag het hoogtij door het losschie ten van een losinstallatie. De Macoma is het grootste schip dat ooit in Rotterdam/Europoort is binnengelopen. ROME, 18-3. Op Sardinië heerst grote onrust onder de bevolking door drie gevallen van ontvoering in de laatste 10 dagen. De twee laatste ontvoeringen von den in het weekeinde plaats. Vrijdag werd de zakenman Luigi Moralis in het centrum van de stad Cagliari uit een bureau ontvoerd en zaterdag avond werd in Ozieri de monteur Nino Petretto, wiens vader een au tohandel heeft, het slachtoffer van de bandieten. Vermoed wordt dat de bandieten door hun activiteiten druk willen uitoefenen op de autoriteiten om de speciale eenheden van leger en po litie voor de strijd tegen het bende wezen van het eiland terug te trek ken. 23-24. Onbewust van het feit, dat zc óp korte afstand gevolgd worden door één der oosterlingen, zetten Aram en Presto hun speurtocht voort. Naarmate ze vorderen begint de jachthond steeds wilder aan z'n ketting te rukken. „We zitten hem dicht op de hielen", concludeert Presto wijs en Aram knikt instemmend. Dan, als ze het bos reeds verlaten heb ben en over een heuvelachtig terrein gaan, begint Cesar plotseling opgewonden tc jan ken. Wild springt de hond naar voren in de richting van een grote eik, waar hij luid blaffend blijft stilstaan. Aram kijkt spie dend omhoog en jawel, tussen het dicht gebladerte, nauwelijks zichtbaar in de schaduwen van hot loof. zit op één dot- lakken een donkere gestalte. „Sylvester, Sylvester!' roept Aram boven het hondengeblaf uit, kom naar beneden! Ik ben het, Aram!" Een ogenblik blijft het stil. Dan klinkt de hese stem van de vluchteling: „Kom me maar halen, heer Ridder, ik laat mij niet willoos uitleveren non mijn doods vijanden, de Khmers". OUWERKERK, 18-3. De gehouden jaarvergadering van do Coöp. Land- bouwvereniging „Aller Belang" o.l.v. de voorzitter de heer J. v. d. Stolpe vertoont in het jaarverslag 1967 een gunstig beeld. De omzet is met 28 procent gestegen en er is een voor uitgang geboekt van f 480,26. het welk bij de algemene reserve is ge voegd. Het ledental bedraagt 53. Er zijn drie vergaderingen gehou den: op 17 januari (inleider F. de Ronde over kosten- en opbrengstver gelijkingen van een gemengd be drijf); 13 maart was de jaarvergade ring (inleider L. Bij de Vaate over uitkomsten van proefvelden e.d. op ..De Scheldemonden")4 december (inleider J. T. Andringa over mecha- Advertentie Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt. te combineren) spaarbewijzen effectenbewijzen m levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken. Raiffeisenbanken. Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per. briefkaart aan Prcmio Spaarplan. Postbus 51. Den Haag. vrij blijvend dc brochure over dit nationale P'an- Renesse—Patrijzen 5—1 In een matig gespeelde wedstrijd is het Renesse nog gelukt met ruim verschil van Patrijzen te winnen. Ondanks de vijf doelpunten was het aanvallend spel van de thuisclub deze middag bijzonder matig. On danks thet nadeel van de stormach tige wind hadden de duinbewoners, dank zij een goede bezetting van 'het middenveld, in de le helft overwe gend het beste van het spel. In de 15e minuut slaagde Erik v. d. Vet er in Renesse een voorsprong te geven LEIDSCHENDAM. In een zieken huis te Wassenaar zijn de 33-jarige N. Pape en de 45-jarige P. E. H. Tuinhof de Moed, beiden uit Leiden overleden aan de gevolgen van het ongeval 'dat hen is overkomen bij Leidschendam. VESSEM. De 69-jarige wielrijder J. C. Bartels uit Knegsél (gem. Vés- sem) is om het leven gekomen toen hij de Veldhovenseweg overstak waarbij hij door een militaire auto werd aangereden. De man overleed ter plaatse. Beroepen te Veenendaal: J. Brons, Nunspeet; te Naarden: P. Sneep, Zaamslag. Ger. Gemeenten Beroepen te Amsterdam: C. J. van Haaren, Amersfoort. Bedankt voor Veen: G. Schipaan- boord, Apeldoorn; voor Klaaswaal en voor Nijkerk: P. Blok, Dirksland. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Veendam: kand. A. L. Laüwerse, Enschedé. Bedankt voor Meppel: kand. M. van der Werfhorst, Utrecht. De nieuw te bouwen R.K.-kerk begint al wat te „ogen". Er wordt druk ge werkt om reeds in het komend seizoen over deze nieuwe touristenkerk te kunnen beschikken, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3