N.V. E. Kohsehulte heeft vijfde verbouwing achter de rug STREEKNIEUWS KRENT (o.a.) Vergrote en vernieuwde zaak ZIERIKZEE, X8-3. De N.V. E. Kchschulte heeft in de loop van het be staan van deze gerenommeerde stedelijke zaak, de vijfde gTote verbouwing bijna achter de rug. Binnen de muren van het thans tweeledig geworden bedrijfspand (Schuithaven en Mol) is het thans nog een geren en gesjouw om „de laatste leedjes", maar woensdag 20 maart a.s. zal daar niets meer van te bespeuren zijn. Dan vindt de feestelijke opening plaats van het vergrote en vernieuwde modehuis, dat thans een vloeroppervlakte beslaat van 600 m-. Op logische - en vaak verrassende - wijze zijn de verschillende afdelingen ondergebracht in deze ruimte, die feitelijk bestaat uit twee ge separeerde panden, zij het binnen in een royale doorlopende lijn met elkaar verbonden, waardoor trouwens een kans ontstond deze als verkoopruimte mede te gebruiken. Men mag het een vondst noemen, die een extra accent zet op de allure van deze nieuwe zaak. naar opzet en grootte in deze branche zelfs voor vaderlandse begrippen uitzonderlijk. Hot is interessant in verband met de mijlpaal, die Modehuis Kohsehul te gaat passeren, iets uit de geschie denis te releveren. Wijlen de groot vader van de huidige directeur, de heer C. A. Kohsehulte begon op be scheiden wijze de zaak in 1872. Dat was „verkopen voor het raampje" op zijn 19e eeuws, maar onwetend - zo is het met vele bedrijven gegaan - werd de kiem gelegd voor het mo dehuis nieuwe stijl, dat thans de aandacht vraagt. Er heeft trouwens altijd groei ingezeten. De verbouwin gen dateren van 1910. 1923, 1930 en 1954, in welk laatst genoemd jaar eveneens een nieuw deel aan het pand werd aangebouwd. Deze laatste verbouwing intussen stelt vorige duidelijk in de schaduw, door de enorme vergroting waarmee hü gepaard ging. De ingrijpende verbouwing had de directie zich al eerder voorgenomen en was oorspronkelijk gedacht voor de opening van de Zeelandbrug, maar door allerlei remmende om standigheden is het er toen niet van kunnen komen. De voorgevel Gebruikelijk te Zierikzee is er over de voorgevel nog al het een en an der te deen geweest. Het huidig ont werp, met een etalage van respektie- velijk 16 m- (middenetalage) en twee flankerende etalages van respektie- lij'k 10 en 8 meter diepte, wijkt af van het oorspronkelijke van Monu mentenzorg, waartegen de gemeente destijds bezwaar had. Er is thans een compromis uit de bus gekomen, waarmede de drie partijen zich heb ben kunnen verenigen. Doorgezette specialisatie Veel vroeger was er ook nog wo ningtextiel in de zaak opgenomen, maar dat heeft men reeds lang ge leden afgestoten, evenals recente lijk babykleding. Er zijn. nu afdelin gen voor: damesconfectie; tiener- en twenkleding, sportkleding, badkle ding, vrije tijdskleding en lingerie en foundation. In het algemeen dus een verder doorgezette specialisatie, die in separate ruimten zo duidelijk - en ondanks de grootte toch intiem - ma nifest wordt. Dit laatste vooral ook door de sfeerverlichting, want ook de zakenwereld begint te zoeken naar een tegenhanger voor een „te veel", dat aan warmte en gezelligheid tekort zou doen. Op elk der afdelin gen vindt men verschillende - geheel af te sluiten - paskamers; in totaal 21. Toekomstige ontwikkeling Het Sohuithavenpand kende ook vroeger - in het oude gebouw - de textiel. Men herinnert zich de zaak van de heer Riekse op deze plaats. De aankoop, nieuwbouw en het inte grerend maken van dit pand in. het totale complex, gaf het bedrijf voor heen niet gedachte ruimtelijke mo gelijkheden. De verbouwing vond plaats naar een ontwerp van het ar chitectenbureau Koninig en Siezen te Hoofddorp. De binnenhuis-architect Gezien over de 600 m-, vloeroppervlakte was dit hoekje vanmorgen het enige in de nieuwe zaak, dat fotoklaar was. Toch zal het morgen allemaal in de puntjes zijn op het moment van de opening. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE Achtjarige jongen ernstig gewond bij verkeersongeval Gisteren (maandag)middag om streeks half vijf heeft zich een ern stig verkeersongeval voorgedaan op Rijksweg 18, ongeveer ter hoogte van de verkeerstunnel bij de Theo Thijssenschool in Malta II alhier. Een groepje jongens in de leeftijd van zes tot acht jaar was in de om geving van de tunnel aan het spelen en enkelen beklommen daarbij het- talud naar de Rijksweg. De auto mobilist v. d. W. uit Goes moest plotseling stoppen voor één der jon gens die spelenderwijs de rijweg op gelopen was. Toen de auto vrijwel stilstond liep een and-ere jongen, de achtjarige L. S. uit Zierikzee tegen de auto op en werd daarbij ernstig gewond. Nadat dokter Bontkes eer ste hulp had verleend werd het knaapje overgebracht naar het Rode Kuis ziekenhuis te Zierikzee, van waar hij heden (dinsdag)morgen v/erd vervoerd naar het Dijkzigtzie- kenhuis te Rotterdam. Uit het door de rijkspolitie ver richte onderzoek is inmiddels ge bleken dat de automobilist geen schuld 'treft. De commies van 's Rijksbelastin gen L. Izeboud te Eindhoven is met ingang van 1 april 1968 geplaatst op de inspectie der directe belastingen te Zierikzee en aldaar belast met de functie van chef de bureau. Gunning Namens het gemeentebestuur van Middelburg werd het bouwrijpma- ken en 'het maken van rioleringen van het terrein „Van Fraassen" te Middelburg gegund (onderhands) aan Aannemingsbedrijf Fa. De Jonge te Zierikzee voor f 19.600. H.S.V. „Oosferichelde" De Zierikzeese hengelsportvereni ging „Oosterscheldc" shirt op zater dag 23 maart a.s. met de clubcom petitie. De eerste wedstrijd is op die datum vastgesteld om 9 uur tussen Het Stelletje en de Noordbout te Zierikzee .Officieel zullen dit sei zoen 10 clubwedstrijden worden ge organiseerd. Tekententoonstelling prof. Zeeman-lyceum Op zaterdag 23 maart a.s. wordt in de aula van de school de jaarlijkse tentoonstelling van door de leerlin gen vervaardigde tekeningen gehou den. De opening zal geschieden door de inspecteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, dr. J. L. P. Brants. ZONNEMAIRE Modeshow voor Plattelandsvrouwen Op maandag 25 maart a.s. vindt in het verenigingsgebouw te Zonne- maire, een 'bijeenkomst plaats van de afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Op deze bijeenkomst wordt een mo deshow gepresenteerd door Mode huis Hol'ty te Zierikzee (jurken, pak jes, mantels) en Maison Drehsen (hoeden). OUWERKERK Reiscauserie voor Plattelandsvrouwenbond Heden (dinsdag 19 maai-t) houdt de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Duiveland, in het Dorpshuis te Ouwerkerk een verga dering. De heer H. J. Schoenmakers, hoofd der school te Zou tela nde zal tijdens deze vergadering spreken over het onderwerp: „Mijn reis naar Marokko". De heer Schoenmakers is in vele Zeeuwse afdelingen een graag geziene gast, zodat de dames ongetwijfeld op een boeiende avond mogen rekenen. Voor het reisje op 7 mei a.s. naar de Damesbeurs te Rotterdam kan men zich nog aan melden bij mevrouw van Oeveren. De cursus „Kleine cadeautjes" be gint op donderdag 4 april in het Dorpshuis 'te Nieuwerkerk. Op maandag 8 april begint vorder in hét gemeentelijk verenigingsge- de heer Van der Werf te Harderwijk, verzorgde het interieur. De volgende stedelijke bedrijven werkten aan de realisering mee: Dekker en Holm. Saman-Deurloo, Schults, Steutel, Linders. Wisse, Timmerman (natuur steen) en gebr. Thien (vloeren). Totale opzet van uitbreiding en verbouw is afgestemd op een ver wachte toekomstige ontwikkeling, die reeds in het recente verleden een duidelijk aanzet heeft gekregen. Zo is er een potentiële klantenkring in de groep Westhoekforensen en ook Goeree-Overflakkee is belangrük ge worden. Juist in de textiel mag Zierikzee gerekend tot de plaatsen, die over opvallend grote en goed-geoutilleer- de zaken beschikken. Wij durven te beweren, dan na deze uitbreiding en verbouwing, deze omstandigheid nog een belangrijk extra accent heeft ge kregen. bouw te Oosterland een naaicursus. Hiervoor kunnen gegadigden zich nog opgeven bij mevrouw Ze ij ler-de Vin te Oosterland. De volgende gewone bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 23 april a.s. te Oosterland. NIEUWERKERK Algemene kleuterschool Op woensdag 20 maart as. wordt in het schoolgebouw de ouderavond, .tevens ledenvergadering gehouden van de algemene kleuterschool te Nieuwerkerk. Op deze vergadering zal het werk van de leerlingen te bezichtigen zijn. Ds. M. G. Wester hof vertoont zijn bekende dia-serie over oud-Nieuwerkerk. OOSTERLAND „Kom over de brug" Het gebeier van de beide kerk klokken tegelijk, een steeds terug kerend imposant geluid (dat maar zelden gebeurt) gaf maandagavond het startsein voor ongeveer 30 me dewerkersisters) om de ruim 300 en veloppen te bezorgen voor de „Kom over de Brug-actie, die ook hier ter plaatse wordt gehouden. Zoals be kend werken te Oosterland alleen de Ned. Herv. en de Ger. Kerk aan deze actie mee. Vrijdagavond half acht worden de enveloppen weer opgehaald, met inhoud. Na de be zorging luidden weer de klokken, maandagavond. Zegeltjesactie voor „Bartimeus" De zegeltjesactie ten bate van Bartimeus, het Chr. Instituut voor blinden en slechtzienden te Zeist, (de zg. kwartje voor 'Bartje-actie) die hier ter plaatse werd gehouden door de leerlingen van klasse 4, 5 en 6 van de chr. school, heeft opge bracht de mooie som van f 421,25. Een dankwoord aan allen die dit werk wilden 'gedenken, aan de col lectanten en de leiding is zeker op zijn plaats. BRUINISSE N.C.V.B.-afdeling De afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergadert op donder dag 21 maart a.s. in het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw. Als spreekster 'treedt op mej. Dominicus te Wemeldinge, die een causerie zal houden over 'leven en werk van Al- bert Schweitzer. Meergelegenheid voor jachten De gemeente Bruinisse ontving van het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, de verheugende mededeling, dat in de werkhaven te Bruinisse meergele genheid mag worden aangelegd voor 110 jachten. SINT PHILIPSLAND Tien jaar M.A.C. St. Philipsland In hotel „De Druiventros" hield de Motor- en Automobielclub M.A.C. „Sint-Phil'ipsland" ónder voorzitter schap van de heer A. C. Beneder de algemene ledenvergadering. De verslagen van de secretaris en penningmeester werden onveranderd vastgesteld. De inkomsten bedroegen in 1967 f 2.358,36 terwijl f 1.765,41 werd uitgegeven, zodat een batig sal do resteert van f 592,95. In verband met het financiële resultaat achtte men het nog niet nodig om de con tributie te verhogen. Alls leden van de kascommissie werden voor 1968 benoemd H. C. van Dijke en A. Vreugdenhil. Momenteel telt de Flip- landse Motor- en Automobielclub 80 leden. Bij de gehouden bestuursver kiezing werd secretaris A. A. Rijsten- bil als zodanig herkozen. Bij de be spreking over de plannen met be trekking tot d'e te houden ritten in 1968 werd in principe besloten om op 30 april, 8 juni, 10 augustus, 12 ok tober en 20 november a.s. ritten vast te stellen. Het seizoen 1968 zal nog worden gereden onder de bepalingen van het KNMV-reglement 1965 ter wijl men nog niet zal overgaan tot het verstrekken van startlicenties aan de deelnemers. Op 29 november a.s. zal het 10-jarig bestaan van de vereniging worden gevierd. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 18-3. Slachtrund extra kw. f 4,70-5,le kw. f 4,15- 4,55, 2e kw. f 3,80-4,—, 3e kw. f 3,60- 3,75; varkens (lev, gewicht) le kw. f 2,15-2,18, 2e kw. f 2.12-2,15, 3e kw. f 2,06-2,12; stieren f 4,15-4,65; worst koeien f 3,30-3,55; slachtzeugen f 1,65 -1,75; zware varkens f 1,90-2,per kilogram. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 18-3. Klci-aard- appelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 7,00-9,00, Bintje 35-50 mm f 4,50, Bintje 40 mm opwaarts f 5,50-6,50, Furore, 40 mm opwaarts, f 7,00-8,00. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts f 5,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 min opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 5.50-6.25, Bintje 45 mm opwaarts f 6,00-6,50. Voer-aardappelen f 2,00-3,25. Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT. 18-3. Op de Utrechtse paardenmarkt zijn 411 dieren aan gevoerd. De prijzen waren: luxe paarden f 1200-1600; werkpaarden f 1200- 1550; 3-jarige paarden f 900-1150; 2-jarige paarden f 725-925; veulens f 400-625; hitten f 725-900; oude paai'den f 875-1425. Slachtpaarden f 2,80-3,60 per kg. geslacht gewicht en jonge slacht paarden f 3,60-4,10 per kg. geslacht gewicht. De 'handel was matig. Achter streng gesloten deuren is maandag in het ministerie van bui tenlandse zaken te Madrid een nieu we besprekangsronde over Gibraltar begonnen. Om tehuis voor geestelijk gehandicapten op Schouwen-Duiveland (Ingezonden) Wij allen hebben kunnen zien en horen ,hoe de T.V. aktie van vorige maand diepe indruk op ons volk ge maakt heeft. Landelijk zijn er verenigingen voor lichamelijk en geestelijk ge handicapten en over het gehele land afdelingen hiervan. Gok hier op ons eiland is zo'n ver eniging. Hoogst waarschijnlijk we ten velen hier niet van het bestaan dezer vereniging. Onze ouder-verentgings afdeling is opgericht in 1966 en heeft het doel voor ogen om binnen afzienbare tijd een tehuis te kunnen stichten op Schouwen-Duiveland voor geestelijk gehandicapten, die om verschillende reden niet meer thuis verzorgd kun nen worden. Hoeveel oudere ouders zijn er niet, die straks als ze komen te overlij den of 'gebrekkig worden, hun ge handicapt kind niet meer kunnen verzorgen? Zulke mensen lopen nu met de gedachten rond, waar moet straks mijn kind heen, wat zal er mét haar of hem gebeuren!! Zulke kinderen moeten toch weer een zeer passend tehuis hebben (ge- SPORTBERICHTEN BILJARTEN Competitie viertallen district Sch.-Duiveland In de competitie voor viertallen van het district Schouwen-Duive land der K.N.B.B. werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Klasse C 3, afdeling A: OKK-En- tre Nous 7-2 - L. van Klinken-A. J. Berrevoets 2-0; H. Visser-J. Snijders 0-2; M. Lems-Jst. Hagestijn 2-0; A. Heijboer-A. Krijnse Lokker 2-0. De Carambole-VOG 6-3 - A. M. Geel hoed-C. Akershoek 2-0; K. L. v. d. Werve-J. L. de Hooge 0-2; J. A. Dorst-C. van Tiggelhovcn 2-0; A. H. de Waaij-W. Kramer 2-0. Klasse C 3, afdeling B: KVL-VOG II 7-2 - M. J. der Weduwen-C. Krello 2-0; J. J. Romeijn-C. v, d Bos 2-0; A. Quartel-J. M. Verkaart 2-0J. Paauwe-Th. Kramer 0-2. Entre Nous II-KVL 4-5 - L. v. d. Berge- J. J. Romeijn 0-2; M. Smits-A. Quar- tel 2-0; A. J. Schiettekatte-M. J. der Weduwen2-0; A. Berrevoets-J. Paauwe 0-2. VOG II-De drie scha pen 4-5 - Th. Kramer-A. J. Dorst 2-0; J. M. Verkaart-M. J. der We duwen 0-2; C. v. d. Bos-W. J. Doele- man 2-0; C Krello-P Tempelaars 0-2. VOG II-Entre Nous II 5-4 - Th. Kramer-A. Berrevoets 0-2; C. v. d. Bos-L. v. d. Berge 2-0; J. M. Ver kaart-M. Smits 0-2; C. Krello-A. J. Schiettekatte 2-0. Klasse C 4, afdeling A: KVL II- DOS 4-5; L. van Gastel-C. Bom 2-0; A.sLutein-A. Hage 2-0; M. J. Wage- De einduitslag ziet er als volgt uit: J. Klomp, „K.V.L.", Noordgouwe 12 90 285 3 0.316 J. Hart, „Onder Vrienden", Burgh 9 89 328 5 0.271 J. Meganck, Pers. lid K.N.B.B., Scharendijke 9 82 315 3 0.260 J. Everaents, „B.V. Renesse" 6 82 299 5 0.274 A. Berrevoets, „Entre Nous", Zierikzee 4 76 338 3 0.223 L. v. d. Berge, „Entre Nous", Zierikzee 2 65 309 3 0.211 L. C. Hanse, „B-V. Renesse" 0 51 280 3 0.182 Microcompelitie K.B.G.O. wordt afgesloten Heden (dinsdagavond) wordt de microkorfbalcompetiti'e van de K.B. G.O. - waaraan door een groot aan tal achttallen uit Schouwen-Duive land wordt deelgenomen - besloten m'et enkele restantopruimingen.. Hoewél' de wedstrijden normaal om 7 uur 's avonds beginnen wordt het voor de achttallen van Schou- wen-Duivelgnd in de meeste geval len toch een tatert je omdat de eer ste drie wedstrijden door tweede klassers gespeeld werden. Cm half negen speelt DFS tegen DBGC en de kampioenen zullen hier wel aan het langste eind trekken. Daaraanvol gend speelt SKNWK uit Nieuwer- AGENDA Dinsdag 19 maart Zierikzee Mondragon. foyer, 8 uur, jaarverga dering Stad en Lande. Mondragon, 2.15 uur, afd. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Scharendijke: Gemeentehuis, 2 uur, gemeenteraad. vergadering zins vervangend tehuis noemen we dat). Zo'n huis willen wij graag hier op Schouwen-Duiveland, graag zeggen wij, HET MOET ER KOMEN. Het moet niet zo zijn, dat straks die kinderen naar Gelderland, Dren te of Groningen gestuurd worden, omdat er hier geen onderkomen voor hen be vinden is. Dat is veel te ver. De naaste familie, ouders, broers of zusters moeten zonder veel kosten, reisgeld enz. deze kinderen kunnen bezoeken en bv. eens een paar dagen, week-end of zo naar hun toe kunnen halen. Wat wij nu willen en aan U vra gen is: deze mooie zaak te steunen, door lid of donateur te worden van onze vereniging. Als we voldoende leden hebben kunnen wij met ver schillende instanties gaan praten voor de nodige subsidie en ons deel van de pas gehouden T.V. aktie. Mogen wij op U rekenen?? Bij voorbaat hartelijk dank!! Namens 'het bestuur: P. DE GRAAF, voorzitter. J. DE JONGE, secretaris. L. J. J. VERTON, penningmeester. maker-L. v. d. Maas 0-2; C. Stouten - C. v. d. Werf 0-2. DOS-Concordia 7-2 - J. de Jonge-R. P. Hogerheijde 2-0; L. v. d. Maas-G. Timmerman 0-2; A. Hage-A. Hage 2-0; C. Bom- J. Quant 2-0. DOS-De Carambole II 9-0 - C. W. Bom-A. P. Braai 2-0; A. Hage-B. de Rijke 2-0; L. v. d. Maas-J. A. Dorst 2-0; C. v. d. Werf- A. Schouwenaar 2-0. Klasse C 4, afdeling B: Onder Vrienden-VOG III 7-2 - P. M. Kock- J. van Tiggelhoven 2-0; A. Kort-G. Wilbrink 0-2; A. v. d. Zande-M. Krijger 2-0; J. v. d. Graaf-H. van Dalen 2-0. KVL III-VOG III 5-4 - J. v. d. Weijde-J. van Tiggelhoven 2-0; M. J. der Weduwen-G. Wilbrink 0-2; L. J. Klcmpe-H. van Dalen 0-2; J. Koopman-M. Krijger 2-0. OKK II-Onder Vrienden 2-7 - J. C. Goud zwaard-P. Koek 0-2; M. Quist-A. Kort 20; J. C. van Felius-A. v. d. Zahde 0-2; Joh. Lemsom-J. v. d. Graaf0-2. Door al zijn partijen in winst om te zetten is J. Klomp vari de biljart vereniging K.V.L. te Noordgouwe er te Burgh in cafetaria „De Wsthoek" cp overtuigende wijze in geslaagd beriag te leggen op de kampioensti tel drie banden (klein) van het dis trict Schouwen-Duiveland der K.N. B.B. Aan het slot overhandigde de secretaris-wedstrijdleider van. het district de heer J. den Haan, met een toepasselijk woord aan de kampioen de kampicensmedaiJ'le. Namens de deelnemers sprak de heer A. Barre voets woorden van dank tot de or ganiserende vereniging „Onder Vrienden" voor de uitstekende wijze waarop zij het toernooi hadden ge organiseerd. kerk tegen Delta (Ooitgensplaat) en het ziet er niet naar uit, dat de Dui velanders hier een overwinning uit zullen weten te halen. Een interes sante ontmoeting wordt ongetwijfeld het treffen tussen WIK en All-Rea- dy. Een vorige ontmoeting wonnen de rood-zwarte Zierikzeeënaren met ruim verschil van de Kerkwervena- ren, doch we geloven dat de uitslag nu wel in de buurt van een gelijk spel zal komen te liggen. Om 10 uur spoelt kampioen DFS als eerste klas se kampioen tegen de kampioen van de tweede klasse, t.w. VIOS uit Nu- mansdorp. Aangezien de kracht van deze C.K.B.-vereniging onvoldoende bekend is. valt de uitslag moeilijk te voorspellen De storm van de laatste dagen joeg overal langs Schouwen-Duiveland het water weer hoog op. Te Zierikzee rezen de schepen in de Nieuwe Haven hoger en hoger, totdat tenslotte de sluis dieht ging en er zo een „slot" op ivcrd gezet. liet water stond toen ongeveer gelijk met de havenkant. Noordgouwe 7.30, gemeente-avond Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven Jeugdgebouw. 8 uur, afd. Brouwers haven Ned. Bond van Plattel, vrou wen. Woensdag 20 maart Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, Vrouwen bond P.v.cLA. Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur N.C.V.B. Nieuwerkerk Kleuterschool, 7.45 uur. ouderavond- ledenvergadering. Kerkwerve Vergadering N.C.V.B, Donderdag 21 maart Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, districts- vergadering veilingsvereniging der Z.H.E. Huis van Nassau, 8 uur, ledenverga dering Kunst en Eer. ZIERIKZEE Nieuw bestuur Rotarydub Tijdens de jongste maandaglunch van de Rotaryclub Zierikzee is een geheel nieuw bestuur gekozen. Het oude, onder voorzitterschap van de heer M. J. Kosten trad statutair af. In de vrijgekomen plaatsen werden gekozen de heren ir. N. Biezeveld (voorzitter)- M. J. van der Stel (vice voorzitter); J. Kooiman (secretaris); H. van der Post (penningmeester)en J. Lighthart en P. T. Yoe (leden). KERKNIEUWS Ger, Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. Heden, dinsdag 19 maart. (7.30 uur): ds. J. H. Zwijnen- burg, Goudrak. Gereformeerde Gemeenten OOSTERLAND: heden (dinsdag) 19 maart, 7.30 uur, ds. J. van Vliet, Aagtekerke. ENSCHEDE. In het ziekenhuis Ziekenzorg te Enschedé is de 17- jarige G. H. M. Boomkamp uit Saas- veld overleden aan de gevolgen van een aanrijding in Hengelo. De jon gen reed zaterdagmiddag met zijn bromfiets een voorrangsweg op en kwam toen eerst in botsing met een wielrijder er. vervolgens met een auto. De maandag is kennelijk te nuch ter voor humor. Gelezen trouwens dat het met humor ook al een beetje malaise wordt. Het is niet meer „in" en dus „uit". Gegeven de recente oogst zou men het gaan geloven. Er is alleen een schalkse timmerman geweest, die de klomp van zijn op drachtgever aan de drempel van de kamer (in reparatie) vastspijkerde, maar dat mag geen naam hebben. Dan was er nog een pa, die zijn kroost enkele mededelingen deed over de afkomst van het woord „krent". Je kunt er maar een pro bleemstelling van maken. Krent stamt af van het woord Corinthe, vroeger een belangrijke aanvoer- plaats van deze zuidvrucht. Bijbel vaste lieden kennen Corinthe uit andere hoofde, want het was de plaats waar de éerste Christenge meente buitenPalestina werd ge vestigd. Dat vertelde pa er ook bij en bovendien dat Paulus brieven schreef aan die gemeente (en aan andere). Het prille dochtertje had met een half oor geluisterd en vroeg Begon die brief met „Beste Oroe- boeroeMen ziet hoe radio en t.v. de mentale ontwikkeling van de jeugd beïnvloeden. Horen ze van Paulus, dan kan het alleen de bos kabouter zijn. We hebben er vrede mee, want de „echte Paulus" is lich- telijk aan de moeilijke kant voor kindertjes. Nu, dat was het dan en er rest dus geen andere mogelijkheid dan de zaak hier klimatologisch af te ronden. Zondagmiddag nog even naar de zee gekeken. Heel boos brul lende golven lekten met witte ton gen de basaltkeien en toen werd ik weer mooi week ten aanzien van het Deltaplan. Zo'n strieperig dijkje is voorlopig toch maar gering, om die kolkende en eindloze watermas sa tegen te houden. En. de automobilisten hadden weer praatstof. Onderwerp: windgevoc- ligheid van „hun" wagen. Ze kregen bij die bulderkracht allemaal een flinke dmv hoor en als er wat pas seerde ontstond er een vacuum, dat met een klap stormachtig werd op gevuld. Wel de handjes aan het stuur dan en niet te hard rijden. Dat geldt ook voor dc chauffeurs van de bussen, die de ZeelandbTug doen. Ze rammelen er bij een fikse wind 's avonds met 90 en soms nog meer kilometers overheen. Samen in de bus, ja gezellig. Maar als zo'n kolos nu eens uit zijn ritme raakt en mooi tegen de leuning gaat, gaat alles wel de plomp in. Ik snap niets van die chauffeurs. Ze moeten zich wat ingetogen gedragen. Dat. is al tijd. goed, maar vooral in dit spe cifieke geval bijzonder hard nodig. Trouwens ze mogen maar 70. SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2