Jaarvergadering afd. Schouwen Verbond voor Veilig Verkeer Britse minister Brown afgetreden STREEKNIEUWS De eerste iveidegang Blaiberg uit ziekenhuis ontslagen Uitreiking verkeersdiploina's Volksonderwijsavond te Burgh Speelgroep bracht een spannend toneelstuk BURGH, 15-3. De in hotel Bak ker te Burgh gehouden jaarvergade ring van de afdeling Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer kreeg een enorme toeloop doordat aan deze vergadering de uitreiking der verkeersdiploma's der drie ge houden cursussen in de Westhoek was verbonden. De voorzitter, de heer Z. Roseboom gaf nta zijn welkomstwoord, een kort algemeen overzicht over de situatie in het verkeerswezen. Met een aan tal motorvoertuigen in ons Land van 1.876.744 in 1966 (hetgeen een toena me in vergelijking met 1965 beteken de van 14 o namen de ongelukken met 2.6 °/<t toe. Het aantal doden be droeg 2612, een toename van 5,4 u, terwijl het aantal gewonden. 65.309 in totaal met 5,5 °/o omhoog liep. Re latief gezien zou het verkeer dus veiliger geworden zijn. Spreker meende toch dat een dergelijk groot aantal ongelukken niet nodig is. Daartoe zou het verkeersonderricht al moeten beginnen op de kleuter scholen en voortgezet dienen te wor den op de lagere scholen in alle klas sen. Het veiliger maken der wegen zou een verdere terugname van de onge lukken moeten bewerkstelligen. De heer Roseboom dacht aan meer mid- denbermbeveiligingen, meer niet-ge- lijkvloerse kruisingen, meer één- richtingverkeerswegen en uitbrei ding van het aantal voorrangswegen. De grote taak van het Verbond is het geven van verkeersonderricht aan niet meer leerplichtigen, en dan niet alleen voor automobilisten, doch ook voor brommers, fietsen en zelfs voetgangers. Cursussen In het komende winterseizoen zul len bij genoegzame deelnanpe weer verkeerscursussen worden georgani seerd omdat bij het huidig verkeer de spelregels van het allergrootste belang zijn. LONDEN, 16-3. George Brown, de Britse minister van buitenlandse za ken, is vrijdagavond afgetreden, zo is officieel in Londen bekendge maakt. Brown is volgens Reuter afgetre den na onenigheid met zijn collegas. Tot zijn opvolger is Michael Stewart, eerste minister van stjaat van buiten landse zaken, benoemd. Reacties economen op gesluiten goudpool LONDEN, 18-3. Bankiers en eco nomen in het westen hebben van morgen (maandag) vroeg over het al gemeen hun instemming uitgespro ken met de beslissing van de presi denten der centrale banken om een tweeledig goudstelsel in het leven te roepen. In verscheidene landen twij felden economische deskundigen echter aan de uitwerking van de hervorming op lange termijn; zij zeiden dat het welslagen zal afhan gen van de mate waarin de Verenig de Staten orde op hun economische zaken zullen stellen. DEN HAAG, 17-3. Minister Wit- teveen van financiën, heeft meege deeld n.a.v. de overeenstemming in Washington over een splitsing van de goudmarkt in een officiële en in een vrije markt desgevraagd meege deeld dat dit „in de lijn der ver wachtingen lag" en dat hij „hoopt dat de rust zal terugkeren", die was verstoord door de goudrush van de afgelopen dagen. Vijf-en-dertig doden bij busongeluk in Turkije ISTANBUL, 17-3. In Turkije zijn zondagavond bij een botsing tussen twee autobussen op 25 km. afstand van Istanbul 35 mensen om het le ven gekomen en 45 gewond. Een van de bussen geraakte bij een inhaal - mnaoeuv-re dwars op de weg, waar na de andere autobus er op inreed. Negen mensen kwamen om bij vliegtuigongeluk RAPro CITY, 18-3. Op het vlieg- veld van Rapid City in de Ameri- kanase staat Zuid-Dakota is zondag een zakenvliegtuig tijdens de lan ding verongelukt en in brand gevlo gen. De negen inzittenden kwamen in de vlammen om. WESTHOEK, 16-3. Na wat zon nige vriendeUjkheidjes die wat len- te-achtig aandeden trok de maand maart tijdens het weekend een win ters en winderig pak aan en verwees zün goedgemutste aanhang naar de kachel. Vrijdag tegen de avond ont lastte zich boven de Westhoek een sneeuwbui, die winters aandeed. Enorme vlqkken dwarrelden om laag en gaven de grond een wit ui terlijk. De temperatuur van ongeveer 6 graden daverde omlaag en was binnen een minuut gereduceerd tot 0. GeLukkig verdween na een kwar tier de donkere wolken en de sneeuw was weldra verdwenen. In de loop van zaterdag wezen de weerberichten in de richting van een harde wind doch het kwam anders uit. De schuldige depressie vormde Bij afwezigheid van de secretaris, de heer J. Lindhout werd het jaar verslag voorgelezen door mevr. Poortman-de Borst. Daarin werd melding gemaakt van de medewer king die het Verbond ondervindt van de gemeenten Wester- en Mid- denschouwen. De afdeling telt mo menteel 695 leden. Dank werd ge bracht aan de docenten die de cur sussen verzorgden.. Het principe Verkeerssleutel voldeed uitstekend en vooral de verzuimen waren veel minder in, aantal. Het financieel verslag, uitgebracht doot- mevr. Borgmeijer-Mater gaf in, inkomsten en uitgaven een bedrag te zien van f 3230,31 met een onvoor zien van f 141.38. De kascommissie adviseerde bij monde van de heer A. R. Jonker tot goedkeuring. Als KAAPSTAD, 16-3. De tandarts Blaiberg bij wie 75 dagen geleden in het Grcote Schuur-ziekenhuis in Kaapstad een harttransplantatie werd uitgevoerd, is uit het zieken huis ontslagen. Dr. Blaiberg kreeg het hart van een 24-jarige gekleurde man, Cliva Haupt. die op het strand aan een hersenbloeding was overleden. De 58-jarige tandarts is de enige over levende van de zes hartoverplan- tingen. die tot nu toe ter wereld verricht zijn. Aartsbisschop ontvoerd GUATEMALA, 18-3. Mgr. Mario Casiego, aartsbisschop van Guate mala stad, is zondag ontvoerd toen hij met zijn auto bij zijn paleis arri veerde. Felle brand in Zeister kolenopslagplaats ZEIST, 16-3. Aangewakkerd door een felle zuidwestelijke wind is za terdagmiddag tussen drie uur en half vijf d'e kolenopslagplaats van de Zeister ibrandstoffenhandel H. Boekhout aan de Slotlaan verwoest. De schade bedraagt circa 100.000 gul den. Het vuur werd door 35 brand weerlieden met zeven stralen, onder leiding van commandant J. J. Mos- tard', bedwongen. Ternauwernood kon een tankwagen met 70.000 liter stookolie behouden worden. Een complex met zeven kolenvakken brandde volledig af. Vijf vrachtwa gens, waaronder één die nog 2.000 liter olie bevatte, gingen geheel ver loren, terwijl verscheidene flessen ontploften. Film over kinderen met leermoeilijkheden DEN HAAG, 16-3. „Geef ze een eerlijke kans", is de titel van een voorlichtingsfilm die in opdracht van het ministerie van onderwijs en we tenschappen is gemaakt over het on derwijs voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. De film werd voor belangstellenden in „de Uitkijk" van het Nederlandse con gresgebouw in Den Haag voor het eerst vertoond. Scheidsrechter gemolesteerd BAARN, 17-3. Na afloop van de voetbalwedstrijd Baarn-DOS 0-1 uit de derde klasse D van het district West I van de K.N.V.B. is scheids rechter H. van 'der Molen uit Bilt- hoven door toeschouwers aangeval len en mishandeld. De heer van der Molen liep lichte verwondingen (een bloedneus) cp. Hij moest onder po litiebewaking naar de kleedkamer worden gebracht. Vermist kind verdronken EINDHOVEN, 15-3. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf is in een trek sloot, die in verbinding staat met de Dommel, het lijkje gevonden van de bijna vier jaar oude Johan van der Kallen uit Eindhoven, die sinds don derdagmorgen werd vermist. Het kind werd gevonden door de militair A. van Esch uit Waalwijk, één der circa honderd soldaten van de legerplaats Oirschot, die waren gestart met het uitkammen, van een groot gebied aan de zuidoostelijke rand van de stad. Het water in de sloot was ongeveer een meter gezakt doordat de brandweer veel water uit de Dommel had weggepompt. Het jongetje is door verdrinking om het leven gekomen, aldus de offi cier van justitie, mr. Dony, die spe ciaal naar Eindhoven was gekomen. enige trogvormige storingen die. na derbij gekomen de wind tot storm kracht aanwakkerden. Opnieuw bul derde de wind over de Westhoek en zette zondag na een kerte inzinking stug door. Gelukkig was de wind een Wc-telijke en het op 17 maart paats hebbende springtij bleef binnen een al te grote verhoging. Op het strand was het in de voor- mid '*?g bij laag water niet te harden wart ware zandwolken striemden over de wijde vlakte. In de namid dag verdween het gehele strand on der de witschuimende massa water en de golven lekten af en toe begerig naar de duinenrij. Schade deed zich echter niet voor. Een vrij groot aan tal belangstellenden keek naar het wind- en golvenspel en dat terwijl we nog maar enkele dagen van het begin der lente af zijn. nieuw lid deze commissie werd de heer W. Beije benoemd. In het bestuur werden de heren J. C. de Feiter. Z. Roseboom en W. Verjaal herkozen. In de plaats van de heer J. de Muynck werd de heer H. J. Bodbijl benoemd. Bij de rondvraag werd mededeling gedaan van een verhinderingsbericht van b. en w. van Westerschouwen. Alle cursisten slaagden van de drie cursussen die deze winter in de Westhoek werden gehouden, t.w. in Haamstede. Renesse en Scharendij- ke. Naast het begeerde dokument» ontvingen de cursisten het „draag- sleuteltje". De avond werd besloten met het vertonen van een aantal urgente „verkeersspelregels" afkomstig uit diverse t.v.-spots. Het was een heel ander mens dan de doodzieke man die 2Vè maand ge leden in het ziekenhuis was opgeno men. Hij wandelde gelukkig lachend het ziekenhuis uit. Hij werd uit het ziekenhuis ontslagen na een speciale conferentie van de chirurg, dr. Chris Barnard, en zijn medische team. Oudste pastoor van Nederland met pensioen MIJDRECHT, 17-3. De oudste pas- toet van Nederland, de 857jarige Th. W. M. van de Pavert, heeft zondag middag afscheid genomen van zijn parochie, de Sint Johannes de Do perparochie van M ij dr echt - Willn i s D-a heer van de Pavert, die vorig jaar zijn. 65-jarig priesterfeest vier de is 40 jaar pastoor geweest. Het afscheid vond plaats onder grote be langstelling. Man door zand bedolven OSSENDRECHT, 15-3. Vrijdagmid dag is bij de steenfabriek in Ossen- drecht de 21-jarige arbeider C. van Oostenbos uit die plaats onder een berg zand bedolven geraakt en over leden. Het slachtoffer was bij de zandput bezig met een graafmachine. Nadat hij de put was ingelopen schoof een zijwand van de, zandberg naar beneden, waaronder hij werd bedol ven. Telekinese MOSKOU, 17-3. De Moskouse Prawda meldt, dat een Moskouse vrouw van middelbare leeftijd, Ne- lya Michainlova geheten, een klok kan laten stilstaan door er naar te kijken. Zij kan echter ook de klok vlugger laten lopen. Verder, kan zij, zo zegt het blad, voorwerpen 'over een tafel laten bewegen en een kompasnaald laten draaien als een secondewijzer. Dit alels doet zij door geconcentreerd naar de voorwerpen te kijken. De verrichtingen van de vrouw zijn gefilmd en ook geleerden heb-' ben zich met haar kennelijk teleki- nische vermogen bezig gehouden. ZIERIKZEE Vrouwenbond P.v.d.A. De Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid afdeling Zierikzee hoopt woensdag 20 maart haar maande lijkse bijeenkomst te houden in de koffiekamer van het „Huis van Nas sau'. Spreker voor deze avond is de heer Postma over „Politiek in Rus land". Onderhoud Rijksweg 18 Door de Rijkswaterstaat te Mid delburg werd het onderhouden van Rijksweg 10 op Sint-Philipsland, Schouwen-Duiveland, de Rijksweg op de Grevelingendam en van de Slaa'kdam op Sint-Philipsland in het jaar 1968 gegund aan Aannemings bedrijf v.h. M. v. d. Velde Zn. te Bruinisse voor f 167.450. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Midden- schouwen komt op dinsdag 19 maart a.s. in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis van Scharen- dijke. Op de agenda staan o.a. voor stellen behelzende uitvoering open bare werken op het zomerwoningen terrein teScharendijke en tot het doen maken van een plan voor uit breiding van de algemene begraaf plaats te Kerkwerve. B. en w. stellen de raad voor over te gaan tot ver koop van de weegbrug en loskraan te Flaauwers. Aan de órde komt ook een voorstel tot verhoging van sub sidie aan het Groene Kruis, afdeling Eikerzee, Ellemeet en Duivendijkeen idem aan de Vereniging van burge meesters, wethouders en secretaris sen op Schouwen-Duiveland. Voorts; een voorstel tot het toekennen van een startsubsidie aan de commissie voor een overdekt instructiebad op Schouwen-Duiveland. KERKWERVE Volksonderwijs Door de vereniging Volksonder wijs, afdeling Middenschouwen, zal op donderdag 28 maart a.s. een feestavond worden gehouden in het verenigingsgebouw te Kerkwerve. Hieraan zal de toneelgroep van de afdeling Westerschouwen haar me dewerking verlenen en een span nende detective genaamd „De laat ste misdaad van Frank Graham" op voeren. Woningen onder de pannen De door de Stichting Woningen en Woongebouwen voor bejaarden op Schouwen-Duiveland aan de Vroon straat te Kerkwerve te bouwen 8 bejaardenwoningen kwamen de af gelopen week onder de pannen. NOORDWELLE Geslaagde uitvoering Dosko Voor de jaarlijkse uitvoering van de korfbalvereniging DOSKO, ge houden in zaal Lokker-v. d. Zande, bestond een matige belangstelling. De voorzitter, de heer Joh. van Sluijters richtte zijn woorden van welkom in het bijzonder tot de af gevaardigden van de zustervereni gingen en gaf een overzicht van de gang van zaïken in de vereniging gedurende het afgelopen jaar. Vorig jaar werd op bescheiden wijze het twintigjarig bestaan ge vierd met een aantal seriewedstrij den, waarbij het eerste twaalftal kampioen werd in de tweede klas S.D.K.B.; de junioren en pupillen eindigden in de middenmoot. Ook bij de microspelen werden aardige resultaten behaald: de junioren leg den hier beslag op de tweede plaats. Bovendien kreeg DOSKO dit jaar de beker van de S.D.K.B. als vereniging die geen enkele boete had opgelo pen. Deze prestatie kan vooral, aldus de voorzitter, worden toegeschreven aan de jeugdleider, de heer W. Oos- se, die als blijk van waardering voor zijn werk deze beker kreeg aange boden. Vervolgens werd door eigen krach ten opgevoerd het blijspel „Een katje uit duizend". Dit spel kwam uitste kend uit de verf, alle spelers en speelsters waren goed rolvast, aan de grime was volop zorg besteed. In de pauze vond een verloting plaats. Aan het slót van de avond sprak de voorzitter een uitgebreid dankwoord tot allen !die deze uitvoering weer tot een succes hadden gemaakt, waarna nog een gezellig bal plaats vond o.l.v. „Jaap en Kees". BRUINISSE Groot schip in haven In de haven van Bruinisse arri veerde vrijdag op zaterdagnacht de kustvaarder „Geertje Buisman", groot 2500 ton uit Zwartsluis. Dit schip is 'gelet op de grootte echt een zeeschip. Bij hoog water steekt 'het boven alles uit. Het is reeds van de polder Vier Bannen uit te zien. Het schip komt aardappelen halen met bestemming Haifa in Israël. AGENDA Maandag 18 maail Zierikzee R.K. Lagere 'school, van 7 tot 9 uur schriftenavond. Dinsdag 19 maart 1 Zierikzee Mcmidragcn, 8 uur, jaarvergadering Stad en Lande. Mondragon, 2.15 uur, afdelrngèchoü- wen, Ned. Plattelandsvrouwen Bond. Brouwershaven Jeugdgebouw. 8 uur, afd. Brouwers haven Ned Plattelandsvr. Bond. Noordgouwe 7.30 uur, gemeente-avond Ned. Herv. Kerk. Scharendijke Gemeentehuis, 2 uur, vergadering ge meenteraad Middenschouwen. De Russen hebben zaterdag weel een Kosmossatelliet gelanceerd. 'Het is de Kosmos-207, waarmee het on derzoek van 'de ruimte zal worden voortgezet. Zestien mensen zijn zaterdag le vend verbrand in een huis in een dorp bij de Zuidindische stad Ban galore. Bij een botsing tussen 'een vracht auto vol mensen en een tankauto zijn zaterdag op 125 km. ten noor den van de Nigeriaanse hoofdstad Lagos minstens 19 mensen om het leven gekomen en twaalf ernstig ge wond. LANDBOUW EN VEETEELT Die is alweer in zicht. Het Insti tuut voor Bodemvruchtbaarheid heeft op de grote produktie van het vorig jaar gewezen en op de rijkelijke re genval. De bodem is flinik wat aan voedingsstoffen kwijtgeraakt. Een baal stifstof extra, dat mag nu wel. Fosfaat is niet zo beweeglijk in de grond. Kali en magnesium wel. Kalium heeft het gx-as nodig voor een goede groei. Magnesium heeft het vee nodig voor een goede gezond heid. Hoe zit dat ook alweer? Bij de ovei-gang van stal naar weide i-aakt de stofwisseling van de koe gemak kelijk van streek: Zijn de eerste weidedagen nat en koud, geen koe die het magnesium volledig in haar bloedbaan houdt Zo is dat. Het magnesium is blijk baar nodig om slechte stoffen in het lichaam (gevolg van slechte spijs vertering) onschadelijk te maken. Maar daarvoor 'is extra magnesium nodig. Met een goed oplosbaar mag- nesiumsulfaal kan men extra mag nesium 'in het weidegras brengen. Kieseriet, 300 400 kg./ha„ verhoogt het magnesiumgehalte van gras wel met 25 tot 50 pet. Speciaal op zand grond is dit nodig. Doorgaans is de genoemde hoeveelheid daar voldoen de om kopziekte te voorkomen. BURGH. 15-3. Volksonderwijs, afdeling Westerschouwen heeft vrij dagavond in hotel „Het Wapen van Burgh" traditiegetrouw een uitste kend verzorgde propaganda-feest avond gehouden met als hoogtepunt de opvoering van een spannende thriller. De belangstelling was rede lijk, doch de enkele rüen lege stoe len lieten onmiskenbaar zien dat de „Forsyte's" meer aantrekkingskracht uitoefenden op een aantal vaste V. O.-klanten. De secretaris der afdeling, de heer L. Hack sprak een openingswoord, waarin hij speciaal burgemeester Everwijn betrok. Hij releveerde een groot aantal voorbereidende werk zaamheden voor dit toneelstuk, alle uitgevoerd door 'het onderwijzend personeel. Een propagandawoord werd ge sproken door de voorzitter, de heer J. Lustig. Hij zeide dat vooral in Re- nesse een grote propagandacam pagne gevoerd zal worden omdat hier nog maar weinig leden zijn. Het doel van Volksonderwijs kon volgens de heer Lustig in di-ie pun ten samengevat worden: beheer, voorlichting en propaganda. Volks onderwijs strijdt voor goed open baar onderwijs en dringt aan op een juiste uitvoering der onderwijswet ten. V.O. is verder een stimulator voor de bouw van scholen en voor verbetering van schoolgebouwen. De nieuwbouw te Renesse die al 14 jaar ergens in de lucht hing werd door een tactisch ingrijpen van V.O. snel afgewerkt en binnenkort zullen de definitieve plannen gerealiseerd kunnen worden. De openbare school is toeganke lijk voor alle kinderen zonder on- derscheid van godsdienstige gezind heid. Godsdienstonderwijs wordt op elke o.l. school gegeven als onder- SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: UW '24-Zierikzee 1-0; MOC '17-Steen 2-2; Alliance-Honte- nisse 2-0; NSV-ODIO 5-1; Grens wachters-Vogelwaarde 4-1. Res. 3e 'klas C: Zierikzee Il-Corn. Boys II 6-0; RCS II-HW '24 II 4-0; Steenbergen II-METO II 2-3. Afdeling Zeeland Zond'agcompetibiè Ie klas: Renesse-Pa trij zen 5-1; Noormarmen-DFS 3-2; Groedc-Luc- tor 2-3; Robur-Zeelandia 1-1; Hoofd plaat-Domburg 1-3; Lewed. Boys- Kruininigen 0-1. 2e klas B: Zonnemaire-Cortgene 5-3; Zierikzee III-Lewed. Boys II 3-1; Luctor II-Renesse II 1-1; Jong Ambon II-Kwadendamme 1-13. VOETBAL Zonnemaire heeft vriend en vij and verrast met een klinkende 5-3 zege op het veel hoger geklasseerde Cortgene. Ondanks de harde wind werd er af en toe toch aardig spel vertoond. De rood^gelen hadden de wind het eerst in de rug en dat leidde al direct tot enkele gevaarlijke aan- l vallen op het doel van de gasten. Na 8 minuten spelen ging Leen de Mun- nisk er alleen met de bal vandoor en schoot buiten het bereik van de doelman in. Een achterspeler van Cortgene wist de bal echter nog juist van de doellijn weg te spelen. Nau welijks twee minuten later was het echter toch raak en kon Zonnemaire juichen. Ati van Leersum liep goed door en deponeerde de bal in de linkerhoek (1-0). Na een kwartier spelen, was het weer Zonnemaire dat aan oen doelpunt kwam. Do doorgebroken Adrie Geelhoed school hard en laag in de touwen (2-0). De thuisclub behield het initiatief en nadat de gasten een keer tegen de Zonnemairse doellat hadden gescho ten kwamen de rood-gelen opnieuw terug. Er was precies een half uur gespeeld teen Piet de Vlieger *een vrije trap ineens onder de doellat plaatste en Zonnemaire hiermee aan een fraaie 3-0 voorsprong hielp. Vijf minuten voor het Verstrijken van de eerste speelhelft ontstond het eerste tegenpunt van de Bevelanders. Een vliegend schot van Hoogstrate was doelman Kees Geelhoed te machtig deel van bet lesrooster, zodat de kin deren niet gestuwd worden naar de afzondering. Spreker was trots op de o.l.-school die als een universele school voor alle kinderen open staat. Juist daar heerst de verdraagzaam heid waaraan onze maatschappij zo'n behoefte heeft. Aldus de heer Lustig. Spannende thriller „De laatste misdaad van Frank Graham", een thriller in vier bedrij ven, geschreven door Jaap de Lange, vraagt wel wat van het publiek. Wanneer vier bedrijven spanning gespeeld moet worden dan moet het gezelschap beschikken over indivi duele rolvaste krachten, die echter gezamenlijk weer de inhoud op een dusdanige manier moeten spelen dat het aanvaardbaar is voor het pu bliek. Een lachtertje wil er altijd heel gemakkelijk in, doch bij dit stuk moet de gang van zaken met grote aandacht gevolgd worden, wil men de ontknoping die tot aan het einde een raadsel blijft, als een lo gische oplossing kunnen begrijpen. Het stuk werd op vaardige manier op een keurig aangekleed toneel ge speeld door de dames M. N. Duson- Tuinman, J. Bliek en de heren A. Damman, L. Hack, D. Vos, C. de Rijke en N. G. Krijrxse Lokker. Een gul applaus en een prettig dank woord van de voorzitter, onder steund met bloemen waren de belo ningen voor dit prachtige toneelstuk dat werd geregisseerd door mevr. C. S. Hack-Sloover met raamregie van de beer H. Soesman. Een grote ver loting behoedde de kas voor een te grote aderlating. Het stuk werd zaterdagavond in het Dorpshuis te Renesse voor be langstellenden uit Renesse gespeeld. 3e klas D: SVOWK-Kruiningen III 9-0; Dreischor II-Kruiningen II 2-3; Robur IV-Robur III 0-3; Patrij zen Hl-Volharding II 7-1; Kwaden- damme II-'s H. Arendskerike III 1-5. Zaterdagcompetitie le klas: MEVO-Bevalanders 2-1; Kats-VCK 1-1; Kloetinge-Amemui- den II 2-0; Meeuwen II-Beren 10-1; Zaamslag-Hoek 0-5. 2e klas A: Bruse Boys-SKNWK 5-4; Colpl. Boys-Duiveland 1-8; Se- rooskerke-Brouwershaven 1-1; Mid delburg VI-Kloetinge III 2-2. 3e klas A: Brouwershaven II-DFS III 0-6; Duiveland II-MEVO II 2-3; DFS IV-WIK II 2-2; SKNWK II- Bruse Boys II 3-1; ZSC-Brouwers- haven III 3-0. Junioren Groep B X: MEVO B I-Bruse Boys B I 2-3. Groep B XI: Zonnemaire B I-Re- nesse B I 8-3. en via de Imkerstaander verdween de bal in het net (3-1). Nauwelijks twee minuten latei* sloeg Zonmemai- re echter al weer tei-ug. Een bijzon dere gelukstreffer van Piet de Vlie ger verdween onbereikbaar voor de doelman in het net (4-1). Naarmate de tijd vei-streek werden de rood- witte gasten wat stei*ker en dat re- sulleerde kort voor de rust in een tweode treffer van Derksen (4-2). Na de rust - toen Zonnemiai*e tegen de harde wind in moest gaan spelen - ledk het er even op, dat de voor sprong van de thuisclub wel vlug verdwijnen zou. Er was een kwar- tier gespeeld toen Joop de Looff van Cortgene een schuiver op het doel loste, welke Geelhoed te machtig bleek te zijn (4-3). Zonnemaii-e walde de voorsprong echter niet helemaal prijs geven en werkte bijzonder hard voor een goed i*esultaat. Tegen alle verwachtingen in kwamen de ï'ood-gelen nogal eens in het straf schopgebied van de Bevelandci*s en via een boogschot van rechts liet Ati van Leersum op fraaie wijze heel Zonnemaire juichen (5-3). Zonne- maii'e werd nu ineens weer stei'ker terwijl de gasten vrij nonchalant met de kansen omgingen. De ver dediging van Zonnemaii*e kreeg het af en toe nog wel zwaai* te verduren doch verder dan een afgekeurd doelpunt (buitenspel) kwamen de gasten niet meer, zodat Zonnemaire tegen de verwachtingen, doch zeker verdiend, een fraaie 5-3 overwin ning bad behaald. Na geslaagde harttransplantatie: Maart roerde staart - Natuur deed wit en winderig Zonnemaire verraste met 5—3 zege op Cortgene

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5