WAT BETEKENT VIET C0N6? Voor ons is sparen opeens een stuk aantrekkelijker... dank zij het Premie Spaarplan! PREMIE SPAARPLAN ft ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Din»^ 12 maart 1968 Nr. 19960 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER De Pueblo-affaire Kerkelijke projekten in ontwikkelingslanden Maarts weertje? thuis brandt lekker gezellig de kolenhaard! Rendez-vous met eergisteren Poging afdeling op tc richten van de Kon. !\Iij. voor Tuinboon en Plantkunde Advertentie Voor de regering in Saigon is het heel eenvoudig: de Vietcong is pre cies wat het woord zegt: Vietname se communistenEen naam die sinds jaar en dag kwistig is toebedeeld aan alles wat zich verzette tegen de officiële overheid. Die rebellen zelf stellen het an ders. Ze spreken van het Nationale Bevrijdings Front, wat dan een bundeling is van patriotten waarin toevallig de communistische partij van Zuid-Vietnam in het voorste ge lid is gaan staan. Beide opvattingen hebben iets juists. Zeker is dat in de eerste tijd zeker patriotten van al lerlei kleur en schakering hebben samengewerkt in het bevrijdings front N.L.F. De vervolging heeft waarschijnlijk tot gevolg gehad dat de hardste ele menten vooral overgebleven zijn, zeker aan de top. En dat waren door hun scholing al in het vooroorlogse verzet voornamelijk de communis ten. Men kan dus stellen dat de di verse regeringen sinds die van pre sident Diëm de N.L.F. steeds com- munistischer hebben gemaakt. tiet bevrijdingsfront is een onder deel van een organisatie die wordt geleid door het zogeheten bureau voor Zuid-Vietnam, waarvan de se cretaris en feitelijke leider een man is die zich met allerlei pseudoniemen tooit als Nguyen Van Muoi. Van hem is bekend dat hij ook zit in het cen traal comité van de Noordvietname- se communistische partij. Hij blijft doorgaans wat op de achtergrond. Naar buiten treedt voornamelijk Nguyen Huu Tho, een vroegere ad vocaat in Saigon die niet bekend staat als een communistische vete raan. Maar hoeveel hij te vertellen heeft is niet duidelijk. Waarschijn lijk niet zo gek veel. Het commando Er wordt wel eens de nadruk op gelegd dat de leiding van iVetcong- eenheden steeds blijkt te liggen bij Zuidvietnamezen, ook al bestaat de eenheid zoals gewoonlijk voor de helft of meer uit Noordvietnamezen. Maar het is waarschijnlijk wat on redelijk daaruit te besluiten dat ei- dus toch kennelijk wel een apart Zuidvietnamees tintje nog zit aan het N.L.F. Vermoedelijk is de voor naamste reden van deze commando structuur dat de plaatselijke bevol king te maken krijgt met mensen uit de eigen streek en niet zozeer met vreemdelingen uit het noorden. Dat werkt psychologisch makkelij ker. En het psychologisch werk van het N.L.F. is heel belangrijk. De Vietcong kwam - zeker in de beginjaren van het N.L.F., dat pas eind 1959 werd gesticht - niet als een heerser. Hij had ook niet veel te dwingen want wapens bezat hij am per. Hij kwam als een lotgenoot, die mee armoede wou lijden als er ar moe xoas en meedeelde ook als de oogst eens wat overvloediger uit viel. In heel zijn doen en laten - dat was de opdracht moest de N.L.F.* er een voorbeeld zijn voor de be volking. Zodra hy de kans zag ver deelde hij het land, iets wat vanuit Saigon vaak werd beloofd maar nooit gedaan. De politieke commissarissen onderwezen de leeskunst en ver strekten ook de eerste lectuur: revo lutionaire pamfletten gebaseerd op de boerenervaringen van alle dag met de regering. Kortom de Viet cong gaf de dorpelingen alle moge lijkheid zich te identificeren met het verzet. De oorlog Wat kwam daar tegenover? Expedities van het regeringsleger als veroveraars die de landhervor mingen weer teniet deden. Later is dat geworden: bombardementen van het dorp, ontbladering van bossen en vernietiging van landbouwgrond. Strijdmiddelen die wel het terrein weer vrij konden maken van klaar blijkelijke aanwezigheid van de Vietcong maar die weinig verander den in de psychologische band die 'gegroeid is. Afgezien van alle militaire aspec ten ligt hierin een reden voor de uit zichtloosheid van de strijd. Als het ooit tot onderhandelingen komt, zal daarvan een gevolg moeten zijn dat ook de N.L.F. via verkiezingen in vloed krijgt in de regering. Daarin heeft die N.L.F. dan een uitgangs punt om op basis van het in jaren gekweekte vertrouwen ook de over hand te krijgen - met uiteindelijk hereniging tot een communistisch Vietnam. Is dit een miskenning van het feit dat er zeker ook wel groepen tegen het N.L.F. z\jn? Die zijn er inder daad. Ze zijn er zelfs in vrij grote getale. De huidige regering van Thieu en Ky heeft zijn aanhangers, maar buiten de Vietcong ook nog een hoop tegenstanders, o.m. in boeddhistische en in katholieke or ganisaties. De niet-N.L.F.-gezinde groeperingen zien zelfs nu nog altijd kans met elkaar te harrewarren. Men hoeft weinig vertrouwen er in te hebben dat ze ooit samen opge wassen zullen zijn om een zuiver po litieke strijd tegen de N.L.F. te win nen, die zowel het vermogen toont het meeste de eenheid te betrachten als kans heeft gezien een zo breed mogelijke achterban te kweken. Het verdrietige achteraf is alleen dat juist de jarenlange vervolging van die N.L.Finderdaad gemaakt heeft wat zij eerst bij lange na niet was: een organisatie waarin de com munisten de hoofdrol zijn gaan spe len. DEN HAAG. Het „Comité herden king Willem de Zwijger" heeft een manifest doen uitgaan waarin opge wekt wordt deel te nemen aan de Willem van Oranje herdenking in Delft, op zaterdag 27 april. DEN HAAG. Uit een villa aan de.. Ereprijsweg in Den Haag zijn bij" een inbraak sieraden en twee foto toestellen gestolen ter waarde van ongeveer f 30.000. De bewoners wa ren afwezig. Advertentie We sparen. En hoe! Mijn man en ik doen mee aan het Premie Spaar plan en kopen nu jaarlijks samen voor 500 gulden spaarbewijzen. Straks krijgen we dat bedrag terug mèt de rente en... daar boven op dan elk jaar nog eens 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! Reken maar dat we met dat geld direct weer verder sparen... Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor u. Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alfe mogelijkheden spaar- en effectenbewijzen, levensverzekeringen, hypo theekaflossingen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietafl^ssingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken. Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. Basis voor persoonlijk bezit HAAMSTEDE, 8-3. De vrijdag avond in hotel Bom gehouden Nuts- avond trok maar weinig belangstel ling. Het Nut had zich hier als scha kel gesteld tussen haar leden en de Ken. Maatschappij voor Tuinbouw eu Plantkunde. Het bestuur meende (lat een dergelijke afdeling van de Maatschappij voor Schouwen-Duive- land nuttig zou zijn. Het is voorlo pig nog niet tot oprichting van een dergelijke afdeling gekomen omdat de 18 aanwezigen een te geringe fundamentele steun zouden vormen voor een levensvatbaar geheel. Het was de heer N. Lysen die als Nuts-afdelingsvoorzitter de aanwezi gen een welkom toeriep en zich daar bij speciaal tot de spreker, de heer K. Goudzwaard, tuinarchitect B.N.T., richtte. Het speet hem dat maar zo weinigen deze avond meenden te moeten bezoeken, doch ook ..het po gen is schoon". De heer Goudzwaard noemde aller eerst de contributie die f 12,50 per jaar bedraagt. Het lid ontvangt daar voor het maandblad ..Groei en Bloei" en kan zich in de aanleg en het on derhoud van bloementuinen via wed strijden meten met mede-tuinen- thousiastelingen. Verder worden ex cursies naar bezienswaardigheden op dit gebied gehouden. Momenteel zijn in Nederland 125 afdelingen waarvan 4 in Zeeland. In het najaar zal in Zierikzee een grote propaganda-avond gehouden worden om cpnïeuvv te trachten een afdeling op te richten. Voor de liefhebbers van bloemen tuinen is het een prachtige avond geworden, want de heer Goudzwaard had een fraaie serie kleuren-dia's. meegebracht van allerlei bloemen, goed en soms ook fout gegroepeerd in tuinen van verschillende groottes en indelingen. Spreker vertoonde bij het planten- materiaal der zaadbloemen o.a. de bosanemoon, het groot hoefblad, de bcerenpronkei's (duizendschoon) en nog vele andere. Voor vijvers waren er de watergentiaan, de zwanebloem, de varens en de dotterbloem. In rots tuintjes ziet men dikwijls mariatra- nen, veronicasedem en zeepkruid. In de slotserie vaste planten konden de INGEZONDEN STUKKEN Geachte Schiereilandman. Na uw stuik Ontaarding 's. avonds in mijn mand gelezen te hebben re zen mij de haren ten berge. Ik ging direkt naar mijn vrienden om het geval 'te bespreken. We kwamen na enig beraad tot de conclusie dat het voor een winkel van goede name onmogelijk is „pantalons des chiens" te verkopen. Althans voor het doel dat bedoeld wordlt .in de Zierikzee- sche Nieuwsbode van donderdag 7 maart jl. Bovendien zou een soort gelijk 'kledingstuk onze vachten in belangrijke mate ontsieren. Verder menen wij dat het voorstel in het zelfde stuk om alle honden van deze stad hun dagelijkse noodzakelijkhe den te laten plegen op een bepaald daartoe aangewezen stuk grond, van elke praktische waarde ontbloot is. We menen namelijk, dat dit terrein reeds bij de eerste ontmoeting der daarkomende honden zou ontaarden in een slagveld. We vrezen boven dien dat de ons begeleidende bazen of bazinnen nauwelijks, indien ze ons aan de lijn houden, staande kun nen blijven, machteloos zullen staan, of ter néder 'liggen, om van erger gevolgen maar niet te spreken. Vol gens ons is de énige mogelijkheid uitsluitend 'te vinden in een doelma tige dressuur ten dezen, te weten het van jongsafaan leren onze dagelijkse behoeften te deponeren in de straat- goten. Evengoed als het noodzake lijk zou zijn, de dagelijks onze stra ten ontsierende stukken papier, te laten werpen in daartoe te plaatsen papierbakken, de lofwaardige werk zaamheden van de gemeentelijke reinigingsdienst ten spijt. EEN VAN DRIE ZICHZELF RESPECTERENDE HONDEN. (Zit iets in. - S.). Voor 50 jaar.... ZIERIKZEE. De heer J. Snellen, vroeger gemeente-secretaris van Zierikzee werd geïnstalleerd als bur gemeester van Kortgene. RENESSE. Het burgerlijk armbe stuur ontving van de gemeente 5 vaam blokkeelhout voor de armen, een in deze tijd zeer welkome gift, NOORDGOUWE. Een geitenhou der heeft een geit gekocht voor niet minder dan 100. Het dure dier is een goede melkgeefster: in vier jaar gaf zij ruim 3000 liter melk. ZIERIKZEE (Adv,.). Balansploeg met loopwiel en kouter compleet f 37,50zigzag-eggen tweepaards 50; tweedelige landrol, 2 meter breed, plm. 300 kg., compleet met zitting en lamoen f 130. ZIERIKZEEHet gemeentebestuur beschikte afwijzend op het verzoek van de vereniging het Volkskoffie huis tot het rooien van een tweetal bomen op de Schuithaven. ZIERIKZEE. Te dezer slede is een turf- en kolenbrikettenfabriek. op gericht. BRUINISSE. Enige jongeren lie ten moedwillig enkele vaten tegen de poten van een paard rollen. Het dier liep tegen een muur, bekwam verwondingen en moest worden af gemaakt. DREISCHOR. Voor het Nut trad op de heer Jan Groot jr. met een af wisselend programma van ernst en luim, bevattende voordrachten en levensliedjes. OUWERKERK. Een 70-tal arbei ders kwam bijeen om. een loonrege ling met elkaar te bespreken. De ontworpen loonlijst zal de Landbou- iversbond worden voorgelegd. aanwezigen genieten van kattestaar- ten. pioenrozen, scharensliepers, zon nekinderen, de herfstanemoon en vo gel op een krukje. En dan niet te vergeten de kattesnor, de lampen poetser en Duitse pijp. De voorzitter deelde nog mee dat op vrijdag 22 maait de heer E. Leef- lang uit Zierikzee voor de afdeling zal optreden. Met-geslaagde vergadering van de Europese ministerraad BRUSSEL, 11-3. De ministers van buitenlandse zaken van de Europese gemeenschap hebben na moeizame en soms vinnige discussies de Eu ropese Commissie verzocht 'n advies uit te werken over de plannen van Benelux, Italië en Duitsland voor nauwe betrekkingen met Groot-Brit- tannië en de andere landen die toe treding tot de Europese Gemeen schap hebben gevraagd. De Franse minister van buiten landse zaken. Couve de Murville. heeft zich op deze vergadering op nieuw verzet tegen vergaande tege moetkomingen aan de Britten, Ieren, Denen en Noren op het gebied van de handelsbetrekkingen en ook te gen het organiseren van samenwer king op technologisch gebied tussen de zes en deze kandidaten voor het E.E.G.-lidmaatschap, in afwachting van een feitelijke toetreding. TOKIO, 11-3. De bemanning van het Amerikaanse spionageschip Pueblo zal streng gestraft worden als de Verenigde Staten blijven wei geren verontschuldigingen aan te bieden voor de schending van de Noordkoreaanse wateren. Dit schrijft het Noordkoreaanse partijblad „Ro- dong Sjimmoen", dat maandag door radio-Pjongjang werd geciteerd. Het blad zeglt dat de Amerikanen Noord- Korea tijdens de onderhandelingen over de Pueblo-affaire in de wapen- staJlstandscommissie ,te Panmoend- jon bedreigd hebben, maar dat het „Noordkoreaanse volk niet voor die dreigementen gezwicht is". Afrikanen overvielen Amerikaanse toeristen SALISBURY, 11-3. Afrikanen hebben met knuppels en stenen een Amerikaans reisgezelschap aange vallen dat een bezoek bracht aan een markt van een gehucht bij Sa lisbury. De Amerikanen, voorname lijk dames, trokken zich haastig in 'hun reisbus terug, waarvan1 de voor ruit. door stenen werd vernield. Drie leden van het gezelschap moesten zich voor hoofdverwondingen onder y behandeling van een arts stellen. De Rhodèsischë politie arresteerde vier Afrikanen. Over de oorzaak van de woede der Afrikanen tast met in het duister. KERKNIEUWS UTRECHT, 11-3. De Gereformeer- de Synode 'heeft besloten, een studie te laten maken van de subsidiëring door de Nederlandse overheid van 'kerkelijke projekten in de ontwik kelingslanden .Een speciale deskun dige zal aan het algemeen diakanaal bureau in Utrecht worden verbon den voor de intensivering van het Werelddiakonaat. Het gaat daarbij om een verantwoorde planning van de kerkelijke activiteiten in de naas te toekomst. "if.- Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee behaalde (moeizaam) gelijk spel tegen Steen DFS verdedigde met succes leiderspositie tegen Zcelandia Renesse behaalde (weinig zeggende) overwinning op zwak Groede. VOETBAL K.N.V.B. In haar voor laatste thuiswedstrijd van deze com petitie, tegen Steen, heeft Zierikzee op overtuigende wijze bewezen dat de produktiviteit van vorige week maar een uitschieter is geweest. Het resultaat was nu, in deze voor de róód-zwarten zo belangrijke wed strijd, een moeizaam behaald 1-1 gelijk spel, waarmee het uiteindelijk nog dik tevreden mocht zijn. Nu Vogelwaarde de thuiswedstrijd te gen ODIO met 4-2 wist te winnen is de situatie er voor Zierikzee niet rooskleuriger op geworden. Zierik zee krijgt nu nog een thuiswedstrijd tegen Steenbergen,' terwijl het nog uitwedstrijden heeft tegen HVV '24, Alliance en MOC '17. Alliance kwam weer wat dichter bij de kampioens titel door te Hulst met 3-0 van HVV '24 te winnen. Hontenisse leverde verdienstelijk werk door Steenber gen in eigen huis met 4-3 te klop pen, terwijl NVS met een 3-0 neder laag naar huis keerde van het be zoek aan METO. MOC '17 kwam uit stekend voor de dag met een kleine maar bijzonder belangrijke 2-*l over winning bij Grenswachters. Alliance 17 12 3 2 48-19 27 NSV 18 8 5 5 33-27 21 Hontenisse 19 8 5 6 34-31 21 Steenbergen 20 7 6 6 39-33 20 METO 18 6 7 5 28-23 19 Grenswachters 18 8 3 6 30-41 19 MOC '17 18 6 5 7 28-34 17 Steen 19 5 7 7 27-28 17 HVV '24 IS 7 2 9 20-27 16 Het grensgeschil tussen Guyana en Suriname GEORGETOWN, 11-3. Guyana is niet van plan zijn veiligheidstroe pen te verwijderen uit 'het door Su riname opgeëiste gebied, zo heeft een regeringswoordvoerder in Geor getown verklaard. Het commentaar kwam naar aanleiding van berich ten dat Nederland en Suriname, be reid waren het grensgeschil te be spreken wanneer de Guyaanse troe pen ui't het gebied zouden worden teruggetrokken. Zierikzee 17 4 7 6 24-23 15 Vogelwaarde 19 4 6 9 29-36 14 ODIO 18 3 6 9 29-47 12 In de reserve 3e klas C maakte leider Rood Wit W II te St. Wille- brord geen fout tegen Corn. Boys II (6-1). Alliance II gaf HVV '24 II te Roosendaal geen kans (3-1), terwijl Middelburg III zich met 3-1 te sterk ste toonde tegen METO II. Vlisstn- gen III bleef baas in eigen huis te gen haar naaste buur RCS II (3-2). Rood Wit W 11 16 13 1 1 45-13 29 Alliance II 15 12 0 3 53-15 24 Zierikzee II 15 9 2 4 47-29 20 Middelburg III 16 7 2 7 30-30 16 Vlissingen 111 14 6 3 5 20-28 15 Steenbergen 11 12 5 3 4 25-21 13 METO 11 16 3 4 9 26-37 10 RCS 11 15 4 2 9 31-50 10 HVV '24 11 14 2 1 11 14-36 5 Corn. Boys II 11 0 2 9 12-45 2 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B verdedig de DFS op het sportpark Van Zuijen in de ontmoeting tegen Zeelandia haar leiderspositie niet succes (3-0). Renesse behaalde een weinig zeg gende 6-0 overwinning op het bij zonder zwakke Groede, dat het nog geen enkele maal tot winst wist te brengen. Een kleine maar bijzonder kostbare 1-0 overwinning boekte Noormannen in de lastige uitwed strijd tegen Lewedorpse Boys. Ro- bur moest te Goes met 3-1 haar meerdere erkennen in Hoofdplaat, terwijl Domburg in eigen omgeving met 4-0 de baas bleef over Patrijzen. De ontmoeting tussen Luctor en Jong Ambon werd bij de stand 1-3 gestaakt. DFS 16 13 1 2 64-25 27 Noormannen 17 13 0 4 57-35 26 Renesse 17 12 1 4 71-20 25 Lewed. Boys 17 10 3 4 34-26 23 Zeelandia 16 8 3 5 58-20 19 Domburg 16 8 2 6 50-31 18 Hoofdplaat 16 7 2 7 35-39 16 Robur 17 7 2 8 35-44 16 Jong Ambon 16 6 2 8 45-45 14 Luctor 15 5 3 7 37-35 13 Patrijzen 15 4 2 9 20-66 10 Kruiningen 17 2 0 15 20-71 4 Groede 17 0 1 16 13-105 l Feuilleton door Gré de Boer Hij stak een cigaret op en begon de post door te nemen. De druk werkorders, drukproeven en brieven, die 'betrekking 'hadd'en op prijsopga ven, legde hij meteen ter zijde. Dat was de afdeling van Aldërna. Hm een schrijven van de Federatie. Hij sneed de brief open en las de enkele regels. Moest maar eens komen ken nismaken en praten in Amsterdam. Dat moet dan maar. Kan met de wa gen, want de Mercedes is 'ter mijner beschikking. Gek, ik ben hier al een maand en heb er nog maar één keer mee gereden. Om wat spullen van me op te 'halen uit Laarhoven. Had je de buren moeten zien kijken, toen hij met 'die slee voorkwam. Toch wel leu'k. Er werd geklopt. „Binnen", zei hij, 'half verdiept in een schrijven van een uitgeverij, die prijsopgave wilde hebben voor het drukken van een boek met illustraties, mits het op zeer korte termijn vervaardigd zou kunnen worden. Straks meer eens bepraten met Alderna. Hij keek op en zag een keurig ge klede jongedame voor zijn bureau staan. Nog half met zijn gedachten bij de adspirant-sliënt, zag hij vra gend naar de jonge vrouw. „Ik ben Frouwkje Dorenbos, me neer, mevrouw Varsink stuurt me". Ze legde een envelop voor hem op zijn bureau. Hij keek er even naar en wenkte met zijn hand. „Gaat u zitten, juf frouw Dorenbos. Welke mevrouw Varsink?" „Het meisje was gaan zitten, wij zend naar het raam. „Die daar woont meneer". Intussen had hij de brief openge sneden en las de korte inhoud; „Geachte heer Bergenaar. Vernomen hebbende, dat juf frouw de Reve, de sekretaresse van mijn echtgenoot, intussen is getrouwd, beveel oik u brengster dezes aan voor 'deze funktie bij u. Frouwkje is een nichtje van me en beschikt 'dacht ik, over de no dige capaciteiten. Ze is terstond beschikbaar. Ik hoop, dat ik u op deze manier een dienst heb be wezen. Hoogachtend, De ondertekening was nauwelijks leesbaar, doch hij kon wel raden, wat er stond. Zo zo, de schone Eva zond hem een 'beslist niet onaan trekkelijke sekretaresse. Wat had ze daarmee voor? Ze deed het vast niet uit sympathie voor hem. Dus er zat wat anders achter. Een nichtje wacht eensFrouwkje zou hier de nevenfunktie van spionne gaan vervullen, aangenomen, dat hij haar in dienst zou nemen. Leuk.... na tuurlijk, dat zat er achter. Deze jon gedame zou van tijd tot tijd verslag moeten uitbrengen in de witte villa. Waardoor mevrouw op de hoogte zou blijven van het 'doen en laten van de nieuwe direkteur. Zou ze nu niet snappen, dat hij zoiets meteen door had? Ik hoop, dat ik u op deze wijze een dienst heb bewezen.... Hoe liefelijk van mevrouw Varsink. Echt aandoenlijk. Moet ik nu gaan snotteren? Voor zover ik heb be merkt, kan ik Eva Varsink maar één diienst bewijzen: zo gauw mogelijk ophoepelen, m'ni geld in de zaak la ten zitten en nooit meer terugko men. Als er één zich meteen al in de kaart heeft laten kijken, is zij het toch wel. Bergenaar drukte zijn sigaret uit, de brief gelijk neerleggend. „Zo zo, juffrouw". - hij keek nog eens op de brief „juffrouw Dorenbos, dus u wilt hier graag sekretaresse wor den". Hij knikte enkele malen. „Dat is een heel verantwoordelijke funk tie, weet u dat?" Het meisje knikte. „Dat heb ik me wel gerealiseerd, meneer. Ik wil heel goed mijn best doen". „Allicht, dat neem ik terstond aan. Waar hebt u het laatst gewerkt?" „Nergens, meneer, Ik was thuis. Sinds ik van school ben. Nu ja, ik hielp vader wel eens met kantoor werk. Vader heeft een elektrotech nisch bureau". „Hier 'in de stad?" „Ja, meneer. De zaak is op de hoek van de Markt". Bergenaar dacht na. „Er begint me wat te schemeren", zei hij, voor zich uitkijkend. „Ik herinner me uit m'n kinderjaren een winkeltje, waar ze lampen en ornamenten en zo ver kochten. Op de hoek van de Pieters- straat". Het meisje glimlachte. „Dat was de winkel van m'n grootvader, me neer. Vader heeft 'het jaren geleden helemaal verbouwd. Zelf wonen we er niet meer". „Zo. ja, alles is in de loop dei- jaren veranderd. Het lampenwin keltje, noemden ze het vroeger. Nico en ik zijn er die bewuste avond voor koninginnedag ook geweest met, een eerste prijs-kaart, maar dat was een blunder, want de oude Dorenbos keek zo gek en zei; Jongens, dat kan nooit), ik heb niet eens meegedaan. Op straat hadden ze er nog de grootste lol om gehad. Eigenlijk had den ze het wel kunnen weten, want de oude Dorenbos was zo gierig, dat. hij 's avonds altijd maar één 25 watts lamp in de etalage had branden. Die had alleen maar opgepot, zijn hele leven lang. Zijn zoon profiteerde er nu van, moest je maar denken. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 7