J0PPE gesloten SUCCESJES ADVERTEREN IS VERKOPEN ,De Magneet9 SOCCESJES Volksonderwijs Zierikzee verraste met gevarieerd programma Nieuwe presentatie weerbericht op t.v. Verbetering van de lage waterstand in (vuile) Oude Haven DIT IS UW VOORDEEL! j Zelfbediening Kloet - Burgh Alléén bij de SLAGER 1 I koopt u VERS VLEES! I SLAGERIJ 0RNEE I ELNA WILBRINK „Brabantia" broodtrommels De Vriendelijke Kant van "Luxaflex' jaloezieën H. DE VLIEGER 't Is maar hoe je het bekijkt Met blijdschap geven wij kennr.:i van de geboorte van onze dochter en ons zusje WK MAR JE ELSBETII J ARKENBOUT E. ARKENBOUT-VADER GONNEKE DICK PI ETER Zierikzee, 11 maart 1968 Havenpark 21 Tijdelijk: Zweedse Rode Kr. ziekenhuis, Zierikzee. Te koop: I.g.st. zijnde box met kleed en een z.g.a.n. vvandelwagen. Te bevragen: Calandweg 18, Zierikzee. Tel. 3391. In prima staat verkerende „Thyphoon Sport" brommer met dubbele uitlaat, bouw- ja.r 1966. Korte Nobelstr. 29. Zierikzee. ,Lely" boxeregge, als nieuw! Werkbreedte 3 meter. - W. Schipper en Zoon, Goes, tel. (U11Ü0)-Ö410, of vert.: J. v. d. Have, tel. (OJlOO)-6634. I.p.st.z. Fiat 1400 '59; V.W. '55; Opel Kap tain '59; Opel Caravan '62; Ford Taunus 60; Opel Rekord '59; Opel-, Renault-, V.W.-onderdelen; Renault 4 motor na revisie, 50 km gedraaid. Te bevr.: D. v. d. Linde. Weeldeweg 46, Burgh. Uit voorraad te leveren: Opal zomerzaaiturxve voor door zaai in wintertarwe. Fa. D. van Tuijl, Bruimsse, telefoon (01113) 465. Violenplantjes en dubbele madelieven. Bloemisterij en tuincentrum C. W. Jonker. Hogezoom 20, Haamstede. - Tel. (01U5)-383. Een koppel ganzen (aan de leg). Steenland, Dreisehor, te lefoon 474. I P.Z. Cyclonmaaier i.g. staat werkbreedte 1.60 m. bij W. Schipper en Zoon, Goes, tel. (01100)-6410 of vert.: J. v. d. Have, tel. (0ll0Ö)-6634. Personeel gevraagd: Huishoudelijke hulp voor 2 morgens per week. Mevrouw Poldermans, Havenplein 4. Zierikzee. Weggelopen: Klein zwart keeshondje, luis tert naar de naam „Monty". Tegen beloning terug te be zorgen: Erica Kristalijn, Nwe Boogerdstraut 34, Zierikzee. Alles voor voetbal o.a. Adidas tassen firma KOEVOETS Havenpark 5 Zierikzee Geslaagde feestavond ZIERIKZEE, 9-3. Een gevarieerd en goed uitgevoerd programma, ver zorgd door plaatselijke krachten en leden van de vereniging Volksonder wijs, zette een volbezet Concordia een bijzonder goed geslaagde feest avond voor. In zijn openingswoord riep de voorzitter, de heer H. M. van der Post inzonderheid de V.O.-autoritei- ten een welkom toe, twee hoofd bestuursleden en vier federatie-be stuurders waren aanwezig. Ook wet houder mr. K. A. Keuning was op deze bijeenkomst tegenwoordig. Voorts werden 18 leden van de af deling Colijnsplaat hartelijk wolkom geheten. Naast de moeilijkheden, verbonden aan. de organisatie met eigen krachten van een feestavond KERKNIEUWS Ger. Gemeenten NIEUWERKERK. Woensdag 13 maart (Biddag): 10, 3 en 7.30 uur ds. Karens. VISSERIJBERICHTEN Einde mosselseizoen nadert In mosselkwekers- c.q. mosselhan- delaarskringen gaat men langzamer hand denken aan het sluiten van het seizoen, al zal het nog minstens zes weken duren eer men daartoe over gaat. Gedacht wordt aan 27 april als einddatum. Enkele mosselhandelaren willen echter ook na die datum blij ven doorzenden. Vorige jaren was het het Produkt- schap dat hier regelend optrad en dat bepaalde dat het seizoen was afge lopen. Nu heeft het Produktschap zich ook van deze ingreep in de han del gedistancieerd, omdat men im mers ook het uitgeven en in ont vangst nemen van bestellingen heeft prijsgegeven. In mei gaan alle mosselkwekers zaad vissen op de Waddenzee, zodat er zeker een periode komt waarin geen bestellingen meer worden uit gevoerd. Ook over het weer openen van het mosselseizoen zijn de meningen ver deeld. Sommigen denken aan 10 juni, anderen pleiten voor 1 juli. memoreerde de voorzitter met ge rechtvaardigde trots de uitgave van de plaatselijke V.O.-krant. Het programma werd geopend door de uitstekend zingende Greg Tafel, een gedurende een jaar in Zierikzee vertoevende Amerikaanse scholier, en Kenneth Vieira, beiden op de guitaar begeleid door Rien van der Post. Lang naar school In een bijzonder goed betoog on derstreepte de heer M. A. Hage, di recteur van de' Rijkskweekschool te Middelburg, de moeilijkheden, welke de jeugd heden ten dage ondervindt om volwassen te worden. Vroeger, aldus spreker, was 6 jaar onderwijs veelal voldoende. In de tegenwoor dige tijd is het geen uitzondering meer, als jonge mensen van hun vierde tot hun zesentwintigste jaar scholier zijn. Schoolgaan betekent klein blijven en de scholieren kun nen nauwelijks op andere wijze re kening met zich laten houden dan door te protestéren. In de gehele wereld hebben protesterende stu denten de moed cm te getuigen, dat zij er anders over denken dan wij volwassenen. De jeugd moet protest aantekenen en wij zullen er reke ning mee moeten houden, dat de protesten krachtiger zullen worden. Al deze veranderingen betekenen ook, dat de school tegenwoordig een andere rol heeft dan vroeger. Het gaat er nu vooral om de jeugd voor te bereiden op een snel veranderen de maatschappij. De voorstanders van openbaar onderwijs beschouwen de school meer als voorportaal van de maatschappij, terwijl de voor- HILVERSUM, 11-3. Vanaf vrijdag 15 maart zal het met de persoonlij ke presentatie van het weerbericht via het televisiescherm gedaan zijn. In de plaats van de. weerman zal dan voortaan de nieuwslezer de tekst spreken bij een visueel beeld dat via een nieuw technisch procédé tot stand komt. Ook de frequentie zal bij deze nieuwe presentatievorm op gevoerd worden. Het weerpraatje komt thans voortaan dagelijks in de huiskamer met uitzondering van de zondagen waarop voorlopig nog zal worden volstaan met een kort gele zen xoeerbericht. Overdracht dubbeldeksveerboot „Prinses Christina" scheepswerf en machinefabriek „De Merwede" te Hardinxveld/Giessen- dam worden gestreken en de vlag van de provincie Zeeland worden ge hesen. De „Prinses Christina" zal zo dra de aanlegrnrichtmgen te Krui- ningen en Perkpolder omstreeks eind mei gereed zijn de dienst op het veer tussen deze beide plaatsen gaan on derhouden. De huidige dienstrege ling zal worden gehandhaafd tot en met 6 juli a.s. MIDDELBURG, 11-3. Op dinsdag 23 april a.s. zal de eerste Nederland se dubbeldeks veerboot „Prinses Christina" officieel aan het provin ciaal bestuur van Zeeland worden overgedragen. Dat zal gebeuren op de Wester se hef de. wanneer het schip met een groot aantal gasten aan boord zal varen tussen Vlissingen en Kruinin- gen. Dan zal de vlag van de N.V. standers van 'bijzonder onderwijs de school veeleer zien als verlengstuk van het gezin. Door de splitsing in het onderwijs is het altijd bijzonder moeilijk, daarin grote veranderin gen aan te brengen. Een christelijke Zeeland-brug en katholieke delta werken zijn ondenkbaar, vandaar dat dergelijke grote werken gemak kelijker tot stand komen dan grote veranderingen in het onderwijs, om dat in dit geval de politiek zich er mee gaat bemoeien. Met een oproep tot steun aan het openbaar onder wijs door lid te worden van de 101- jarige Vereniging Volksonderwijs besloot de heer Hage zijn met grote aandacht aangehoorde toespraak. Ontspamnngsprogramma Het programma werd vervolgd met enkele weer op de guitaar be geleide zangnummers, waarvan het gezamenlijk door Tafel en Vieira gezongen „We shall overcome" en thousiast door de zaal werd meege zongen. Onder leiding van de heer J. A .Kosters zorgden 6 turnsters van de S.V. Delta Sport voor span ning in de zaal door een aantal op hoog peil staande oefeningen aan de parterrebrug. Het programma voer de pauze werd besloten door hobo- ist Erik Keuning, aan de piano be geleid door Wardy Keuning. De bei de broers zorgden ook voor een af wisselend programma met een tan go, een adagio van Handel, een pol ka de première van Aevezicht en een gospelsong. In de pauze werd een verloting gehouden. Mede door de welvoorzie ne prijzentafel gingen de 1500 lootjes in de vorm van V.O.-luciferdoosjes vlot van de hand. Sprankelende éénakter Het V. O.-toneelgroep je zorgde hierna voor een sprankelend ge speelde eenakter „Help, ik leef" (Woman alive) van John Tolly. Me vrouw E. S. van Leeuwen-Mennema zorgde voor een goede vertolking van de vermoorde, maar nog spring levende Mary Berry; mevr. J. C. van der Wolf-Vij verberg voor een over spannen en rancuneus dienstmeisje, mevr. E. Nolet-Terwisscha Scheltin- ga voor een pittige en uitstekend judoënde vrouwelijke sergeant, de heer C. M. Vaarzon Morel voor een niet van zelfoverschatting gespeende detective-inspecteur en 'de heer J. A. Kooiman voor een rake typering van de charmeur Gerald Towt. De heer J. van der Valk Jr. verdient een ex tra vermelding voor zijn vertolking van de schrijver-moordenaar tegen wil en dank, Roger Berry. Dat de regie 'in handen was van de kundige en veeleisende heer L. van Vessem, kwam 'duidelijk in het spel tot uiting. Het goede en voor publiek onhoorbare souffleren van mej. P. A. Schell betekende voor de spelers een goede steun, terwijl het geheel zich afspeelde tegen een artistiek verantwoord decor van de hand van de heer H. de Looff. Een warm ap plaus van het publiek, bloemen en presentjes waren de beloning voor de medewerkenden. Een geslaagd bal onder leiding van de Lazy River Jazz Band be sloot de geslaagde feestavond. Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 11-3. Op dinsdag 19 maart a.s. wordt de jaarvergadering gehouden van de vereniging „Stad en Lande" van Schouwen-Duiveland in de foyer van „Mondragcn". Uitge bracht wordt het jaarverslag 1967 waaraan het volgende is ontleend. Medegedeeld wordt dat het aantal leden per 31 december bedroeg: 304. Herinnerd wordt verder aan de ver schillende verenigingsactiviteiten in het afgelopen jaar. De minister van C.R.M. verleende - op de gebruike lijke voorwaarden - wederom subsi die ad f 1500,- ten behoeve van klei ne restauraties op Schouwen-Duive land. Op voorstel van de ledenvergade ring werd een fonds gesticht, om daaruit eigenaars van panden die hun eigendommen in de toekomst naar de door de overheid gestelde eisen la ten restaureren, te vereren met een oorkonde, penning o.i.d. Het fonds kreeg de naam Keldrmansfonds. Daarnaast werd een Restauratiefonds gesticht. Doel hiervan is - voor zo ver mogelijk - hieruit restauraties van percelen e.d. op Schouwen-Dui veland te financieren of in de kos ten daarvan bij te dragen. De contributie werd m.i.v. 1 janu ari gebracht tot een minimum be drag van f 4,- per jaar voor gewone leden. Het hofje Manhuisstraat 7 - sedert 1956 eigendom van de vereniging - werd verkocht aan een inwoner van Zierikzee. die het pand inmiddels heeft verhuurd. In de ledenvergadering werd een pleidooi gehouden de bekende Burghse perebomen, niet te doen kappen om verkeerstechnische rede nen. De traval je op de Ring te Drei sehor - door de vereniging aange kocht in. 1966 - werd gerestaureerd. Eveneens werd de beplanting van het dorp Haamstede als sieraad ge prezen en gepleit voor ongeschonden staat /hiervan, evenals te Renesse. Het gemeentebestuur van Wester- schcuwen werd gevraagd er op toe te zien, dat de mooie omgeving van het water bij de Luieweg, niet zal worden geschaad door de bouw van huizen en een motel. Zierikzee Wat Zierikzee betreft is men oplet tend inzake geruchten over mogelij ke demping van de Varreput, het geen als een historische verarming zou moeten worden aangemerkt. Op de oudste stadsplattegrond (midden 16e eeuw) is deze put reeds te zien. Klachten kwamen binnen over de lage waterstand in de Oude Haven en het afval, dat hier wordt gede poneerd. Alles wordt thans gedaan om hierin verbetering te krijgen. Het stoephek van het pand Poststraat 7 werd voor rekening van het restau ratiefonds gerepareerd. In navolging van het gildepoortje in de Maar straat, verzocht de vereniging ook de poortjes in het Beddewceg en de Venkel meer passende plaatsen in het stadsbeeld te geven. De Venkelstraat Stad en Lande vraagt zich af of de Venkelstraat niet geschikt zou zijn te maken voor bejaardenwonin gen. Voor het maken van een schets- plan is de vereniging bereid een fi nanciële bijdrage te leveren. In ver band met de hoge vraagprijs as het niet gelukt de panden Visstraat 15 en 19 aan te kopen. Ook niet samen met de vereniging „Hendrick de Key- ser" en de Bond Heemschut. Waar-1 dering wordt tenslotte uitgesproken voor de wijze waarop de Rijksdienst voor de Monumentenzorg veel ver vallen bouwwerken op Schouwen- Duiveland heeft gerestaureerd. Langzamerhand gaan meer eige naars van op de monumentenlijst staande panden, het belang van een goede restauratie inzien. Ongetwijfeld - aldus het verslag - hebben zij reeds ontdekt, dat het his torisch pand in trek is als woonhuis of winkel. Als begrip voor de bete kenis van het monument, is gefun deerd op zakelijk belang, dan is dit zeker niet af te keuren, want de za kenman houdt de kern van een plaats levendig. Stad en Lande ver wacht dat in de tcekomst meer win kelpanden zullen worden gerestau reerd of in stijl aangepast en dat op den duur - in het bijzonder te Zie rikzee - de middenstand zal overwe gen een deel van het centrum - in navolging van Den Haag en Haar lem - zal laten inrichten als loop centrum, waar het rustig winkelen is. i i I Weensdag 13 maart: 500 gr. groene savoye kool 0.49 Donderdag 14 inaart: 2 krop exportsla 0,69 j Vrijdag 15 maart: m 500 gr. geschrapte wortels 0,25 Zaterdag 16 maart: 500 gr. verse spinazie 0,89 j 1 kilo Golden Delicious 0,89 Maandag 18 maart: 1 pak zuurkool én 1 rookworst, samen voor 1,29 Dinsdag 19 maart: 1 - kilo moes-goudreinetten 0,69 c? m De gehele week: S 20 sinaasappelen voor 1,98 1 pak ii 10 vissticks van 1,55 voor 0,69 Alles zolang de voorraad strekt m au-" M1111111111111111II1111111111111111111111111111111111111111111111II111111111 IN E Weekreclame: E Magere riblappen 500 gr. 3,63 3 biefstuk tartaar1,98 Gebr. runderrollade 100 gr. 0,68 E Voor al deze voordelen naar E E St. Domusstraat - Zierikzee ÜiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? zig-zag naaimachines Steek voor steek betrouw baar! Jaren Jaren Korte St. Janstraat 4 Zierikzee - Telefoon 2923 Gevraagd Flinke jonge knecht Hoveniersbedrijf L. ROMIJN Jannewekken, Zierikzee. Te koop of te huur gevraagd: Arbeiderswoning te Zierikzee of omgeving, voor direct of later. Brieven onder nr. 2813 aan het bureau van dit blad. Wegens biddag zijn onze zaken in de Poststraat]^ en Kerkstraat woensdag 13 maart e Nieuwerkerk Te koop: Caravans (twee tourcaravans en één sta-caravan). J. C. Put Populierenlaan 10 te Haam stede, telef. (01115)613. Z.g.a.n. bas-gitaar, compleet met versterkerinstallatie. - Weststraat 7, Zierikzee. Diverse precisiezaaimachines Kleine, Rustica, Stanhay. Aantrekkelijke prijzen! W. Schipper en Zoon, Goes, tel. (01100)-6410 of vert.: J. v. d. Have, tel. (01100)-6634. „Fobrux' 'oliehaard (als nieuw). Prijs f 250. J. v. d. Kassteele, smederij. Telef. (01112)-498, Noordgouwe. Vriendelijk omdat onze service na de 5 jaar garantie niet ophoudt: ook na die 5 jaar kunt u volledig rekenen op de bereidwillige nazorg van de service-organisatie. De Vriendelijke Kant: één van de 12 Andere Kanten van 'Luxaflex' jaloezieën. Wij zullen u er graag alles over vertellen. Erkend wederverkoper.: Woninginrichting Meelstraat 21 ZIERIKZEE - Telefoon 2305 bij het kopen van levensmiddelen Je kunt denken: Het is toch maar om op te eten, dus behoeft het niet eerste klas te zijn. Je kunt ook denken: M'n kinderen zijn in de groei en m'n man moet de hele dag werken. Dus is het beste alleen maar goed genoeg voor hen! Hoe u er ook over denkt.in onze zaak vindt u een keur van artikelen uit binnen- en buitenland, die aan alle eisen de u stelt voldoen. Zo vindt u in de REFORMAFDELING die levens middelen die voldoen aan de nieuwe en de moderne inzichten die op dit gebied gesteld worden. Voor hen die op DIEET moeten leven, zijn er tal van artikelen die hiervoor speciaal zijn vervaardigd. Aanbieding van de week Hele fles (1000 gr) koffiemelk 1,29 Frisco snijbonen0,89 Licht belegen kaas, 500 gr. 2,30 Sardines0,59 Gebroken rijst (kilopak) 0,98 Heeft u nog rode of blauwe Centra munten? Dan kunt u deze week voor het laatst hierop voor delig kopen, n.l.: Fles Sinas voor.0,18 of Pak Rijst, Brillant0,29 of Fles Slasaus, Brillant0,79 Vcor verzorgde voeding: Delicatessen- en Reforinhuis Kruideniers sinds 1831 Aangesloten b(j „Centra" Poststraat 31 - Zierikzee Telefoon 2067 Diversen: Motor-cirkelmaaiers, zonder grasvanger f 195,-, met gras vanger f 210,-. H. J. v. d. Ouden, Rijksweg 9, Capelle- Zierikzae, tel. 2779, b.g.g. 2351 Gevraagd door particulier van particulier: f 15 a 20.000 lste hypotheek, met ruime overwaarde. Brieven onder nr. 2811 a/h bur. van dit blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5