greep v van ~<y de griep? Grote belangstelling voor geslaagd Straofeest te Noordwelle WITTE KRUIS STREEKNIEUWS Bloembollentelers moeten vuist maken Plan voor groot hotel in Amsterdam Debatje gaat als „sleutelpraatje" de stadshistorie in HET OOG VAN SIVA Grote ruiterstoet, ringsteken en goede sfeer NOORDWELLE, 11-3. Het jaar lijkse strafeest is te Noordwelle op sfeervolle wtfze gevierd. Een groot aantal ruiters was om één uur pre cies bjjeen op het Dorpsplein om de versierde paarden te tonen aan de jury. De deelname was bijzonder goed: niet minder dan 24 ruiters, waarbij 7 amazones, presenteerden zich en maakten de gebruikelijke tocht naar Renesse's duin en strand. De schoolkinderen traden intussen aan voor ringsteken per fiets, hetgeen plaats vond rond kerk en toren, waar de vlaggetjes reeds vroeg in de mor gen wapperden, in de overigens wat kille noordenwind. De gehele mid dag was echter de zon aanwezig, hetgeen uiteraard bijzonder aange naam was. Het ringsteken voor de jeugd stond onder leiding van het onderwijzend personeel en werd op geluisterd door de vrolijke tonen van het muziekgezelschap Luctor et Emergo uit Renesse. Buiten de kom verzamelden zich het muziekkorps, de drumband en de versierde ruiter stoet, waarna via boerderij Blenibaas Noordwelle werd binnengemar cheerd. Achter het vrolijk spelende korps bevond zich in de stoet het volledige strüfeestcomité. Het pu bliek was ook dit jaar in groot aan tal naar Noordwelle gekomen. Allen werd een welkom toegeroepen door dc voorzitter van het comité, de heer B. Kloosterman, in 't bijzonder bur gemeester H. P. Everwijn, Luctor et Emergo, ruiters en amazones. Hij dankte allen die weer meewerkten om het mooie folkloristische feest in ere te houden en hoopte op een ge zellig feest deze middag en avond. Burgemeester Everwijn wenste het comité en de kern Noordwelle geluk met dit grootse straf eest. Namens het gemeentebestuur dankte hij al len die meewerkten: wat zou het strafeest zijn zonder ruiters en zon der muziek. Ringsteken Ingeleid met pittige marsmuziek door Luctor et Emergo begon hier na het ringsteken te paard. Daarbij bleek dat overigens zeer bekwame ruiters toch riet altijd hun paard in de goede richting konden krijgen. Sommige echte Zeeuwse paarden de den het wat „stijfjes" aan, waaruit bleek dat ze nog niet of nauwelijks hadden gewerkt. Onbekenden hebben maandag ochtend een aanslag met een ben zinebom gepleegd op een school in Chicago uit protest tegen de over brenging van negerkinderen naar „blanke" lagere scholen in-de over wegend Poolse wijk. Engeland en west-Duitsland heb ben opnieuw gesproken over een Duitse compensatie voor de statio nering van Britse troepen in west- Duitsland, zonder nader tot elkaar te zijn gekomen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te N.O.-polder (wijkge- meente Bant-Rutten) (toez.): K. van der Sluijs, Herwijnen; te Harden- berg (vac. N. Visser): B. C. Juckema, Marknesse. Aangenomen naar 's-Gravenhage- Loosduinen (vac. W. E. den Hertog): G. W. Gijzel, Groningen. Ger. Kerken Beroepen te Wieringerwerf: M. Kievit, Westerlee. Ger. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-C: J. van Haaren, Amersfoort. Advertentie poeders helpen u eruit! In café Lokker-v. d. Zande steeg intussen de vrolijke stemming en was al snel de echte strasfeer merkbaar, waaraan de muziek van een groepje uit Luctor et Emergo zeker bijdroeg. Cp het moment van de bekendma king van de prijzen was het er bij zonder vol. Dank werd gebracht voor de ontvangen financiële steun, aan de gevers van prijzen, aan de stal houders Verseput en Beije, aan het muziekgezelschap o.l.v. de heer L. de Feiter en de drumband o.l.v. de heer A. Padmos en in 't bijzonder ook aan het actieve stracomité onder voorzit terschap van de heer B. Klooster man.. De uitslagen zijn als volgt: Heren ringsteken: 1. Johan Hoo- genboom, luxe thermoskoffiekan; 2. Adri Verseput, baal kunstmest; 3. W. Fonteyne, baal kunstmest; 4. Johan Kostense. fles bessenjenever; 5. Wout Looker, sigarettenkoker; 6. Leendert Hart, strijkijzer; 7. G. Plandsoen, taart; 8. G. Geleijnse. worst; 9. S. Bil, pot koffie; 10. Tangerman. kook; worst; 11. K. Steur, pot worst; 12. C. Kietjenberg, houtskool; 13. Ooster ling. houtskool; 14. Schoonaart, prul- lebak; 15. J. Geleijnse, glazen en zak doeken; 16. K. Kostense. kip; 17. Vos kuilen. doos bonbons en fruit. Kinderen ringsteken: 1. Akke van Sluyters; 2. Jeanet Gcense; 3. Nelle- ke Zorger; 4. André Vis; 5. Dries de Ruiter; 6. Jan Fonteijne; 7. Bert van Keulen. Alle kinderen kregen een flesje limonade en een eierkoek. Dames ringsteken: 1. mevr. Vos kuilen, glasstel; 2. juffr. Krook, was sen en watergolf; 3. mevr. Beije, mo len; 4. juffr. v. Hoorn, pak koffie; 5. Jet Stouten, plant; 6. mevr. Flohil, plant; 7. mevr. Kostense, bonbons en fruit. Versierde paarden: 1. Wout Locker, f 10,-; 2. W. Fonteijne. f 9,-; 3. mevr. Beije, f 8,-; 4. Gilles Plandsoen; 5. mevr. Voskuilen;6. mevr. Flohil; 7. juffr. Krook. SPORTBERICHTEN DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Voor de onderlinge competitie van de damvereniging „Zierikzee" wer den de volgende partijen gespeeld: J. Folmer-C. Verton 1-1; J. van Burgh-C. P. Flikweert 0-2; J. Hui- gens-A. Wesdorp 0-2; P. C. Verpoor- ten-J. L. Smalheer 0-2. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Acht jongelui zijn door de Haagse politie ingesloten, verdacht vain brandstichting in een gebouw aan 'de Prinsessegracht in de residentie. Daarin was vroeger de Nederlandse Portugees-Israëlitische gemeente gevestigd, ALMELO. Na de brand die zater dag bij Palthe in Almelo heeft ge woed, blijkt de schade ongeveer an derhalf miljoen gulden te belopen. Honderdduizenden meters ruwdoek zijn verloren gegaan. AMSTERDAM. In' Amsterdam is een rustig verlopen korte demon stratie in de binnenstad gehouden tegen het bewind van de Rhodesi- sche premier Ian Smith, waaraan ruim 200 personen, voornamelijk jongeren, deelnamen. SLEEN. Hét' 14-jarige meisje G. G. Rosing uit Sleen, is bij het' over steken per fiets van de rijksweg Coevorden-Emmen door een auto geschept en zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Emmen is het meisje overleden. BERGEN OP ZOOM. Op de rond weg onder de gemeente Wouw, is de 52-jarige F. J. de Visser, wonende te Nispen, toen hij per bromfiets de rijksweg opreed door een auto over reden en op slag gedood. DEN HAAG. „Leven met de we tenschap" is 'het thema van het twee daagse congres, dat op 8 en 9 april in de Ridderzaal wordt georgani seerd door de Koninklijke Neder landse Akademie van Wetenschap pen en de Academische Raad. EINDHOVEN. De kernindustrie- groep Neratoom waarvan de aan schaffing is mogelijk geworden door tussenkomst van het Rijksinkoop- bureau, heeft de Athene-onderwijs- reactor overgedragen aan de techni sche hogeschool Eindhoven. UTRECHT. De 40-jarige mevrouw G. Lemans-Polak uit Maartensdijk heeft bij de Utrechtse politie aan- igifte gedaan van vermissing van een aantal sieraden ter waarde van 10 duizend gulden. DEN HAAG. De Haagse politie heeft in de binnenstad drie jongelui aangehouden wegens bezit van ver dovende middelén. Het Zijn de 20- jarige fotograaf K. P. de B., de 20- jarige musicus M. S. en de 19-jarige musicus J. van; der L., allen uit Dor drecht. ROTTERDAM. De 30-jarige direc teur van een internationaal expedi tiebedrijf te Rotterdam, C. H., is aangehouden in verband met ver duistering van ongeveer f 80.000 ten nadele van zijn firma. MAASTRICHT. Op maandag 6 mei zal prins Claus de John F. Ken- nedy-brug (Zuiderbrug) te Maas tricht openen. Dit is door het ge meentebestuur van Maastricht mee gedeeld. Met de bouw van deze brug werd officieel begonnen op 11 okto ber 1965. ZIERIKZEE Zeeuwse mosselpercelen leeg Er zullen weinig jaren zijn in de geschiedenis van de mosselvisserij, dat de percelen in Zeeland zo goed schoongevist zijn als nu het geval is. Zeeuwse mosselen zijn voor de in- leggerijen een begeerd produkt waarvan weinig voorraad is; gevolg een zeer goede prijs. De Waddenzee mosselen zijn minder goed gevraagd. Ook hiervan mindert het aanbod. Vorige week werden dan ook de meeste aangeboden partijen ver kocht, maar de prijs daarvan is veel lager dan van de Zeeuwse mosselen. ZONNEMAIRE Vergadering Vereniging van Openbaar Onderwijs De Vereniging van Openbaar On derwijs vergaderde vorige week on der voorzitterschap van de heer J. M. Goemans in café „De Volharding" te Zonnemaire. In zijn openings woord vestigde de voorzitter de aan dacht op het feit van de naamsver andering van V.O. (Volksonderwijs) in V.V.O. (Ver. van Openb. Onder wijs), waarvan de afdeling Zonne maire per 1 januari 1968 126 leden telde, waarbij inbegrepen de laden- huisgenoten. De contributie bedraagt f 6 per jaar per lid, de huisgenoot-leden be talen f 1 per persoon per jaar. Uit het verslag van de penning meester bleek dat de inkomsten over 1967 hebben bedragen f 985,55, de uitgaven waren f 733,89, zodat een batig saldo resteert van f 251,66. De voorzitter dankte de penningmees ter, de heer S. v. d. Berge, voor zijn keurig beheer. De rekening was ge controleerd door de kascommissie, bestaande uit de heren L. Goud swaard en C. de Munnik. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende voorzitter (herkiesbaar), de heer J. M. Goemans, bij akkla- matie hei'kozen. In de plaats van de heer G. Schoon, die paar elders ver trokken is, werd als secretaris geko zen de heer M. W. van 't Veer. Bij de rondvraag volgde een uit gebreide 'discussie over het buiten centrum „Mr. Rooshuis" te Noord- gouwe, waarbij de voorzitter een aantal vragen uitvoerig beantwoord de. Na het officiële gedeelte ver toonde het hoofd van de o.l.-school de heer K. Mandemaker, een twee tal films over het leven in Dene marken en in Japan, hetgeen door allen zeer werd gewaardeerd. BRUINISSE Burgemeester met vakantie Burgemeester C. H. van de Linde te Bruin-isse zal van 14 maart tot 9 april met vakantie gaan. Loco-'bur- gemeester is wethouder W. van Gilst die 's zaterdags 16, 23 en 30 maart en 6 april op het gemeentehuis te spreken zal zijn, voormiddags van 10 tot 11 uur. Tien woningen opgeleverd Van de 20 woningen, die door de Chr. Woningbouwvereniging Schou- wen-Duiveland te Bruinisse werden gebouwd zijn vorige week de eerste tien opgeleverd. Enkele panden wer den reeds in het weekend bewoond. Evangelist M. Jumelet te Blijham overleden Te Blijham, waar hij in een be jaardentehuis was opgenomen over leed enkele dagen voor zijn 65e ver jaardag, de heer M. Jumelet, een oud inwoner van Schouwen-Duiveland die aan velen bekend is. De heer Ju melet bezocht de Ambachtsschool te Zierikzee en kwam na die tijd in de werkplaats van de R.T.M. op Brou wershaven. Zijn hart ging echter uit naar het verkondigen van het evan gelie en hoewel hij vooral in het be gin niet vrij te pleiten was van een bepaald spraakgebrek, zette hij door en hij werd door ds. Van Griethui zen toen te Noordgouwe, opgeleid voor de akte godsdienstonderwijzer (tegenwoordig het meest overeen komend met het diploma catecheet). In 1928 behaalde hij het begeerde diploma en hij werd toen spoedig aangesteld tot bijbelcolporteur in de drie roordelijke provincies. Hieruit volgde een aanstelling als evangelist te Witteveen, in wat toen nog de Drentse heidestreek werd genoemd. De Witteveen-vereniging bouwde er een kapel en Jumelet kreeg de aan stelling, later verwisseld voor Sloch- teren, waar hij slechts korte tijd ver bleef en de laatste jaren te Wedde. Nog niet aan de pensioengerechtigde leeftijd toe werd hij ongeveer lVt jaar geleden ernstig ziek en moest hij ontslag nemen. Aan de gevolgen van deze ziekte is hij thans overle den. De heer Jumelet, die met de va kanties altijd naar zijn geboorte plaats Bruinisse, of naar zijn geboor te-eiland kwam, heeft zeker op de meeste plaatsen van Sohouwen-Dui- veland gepreekt. De heer R. Wink, onderwijzer aan de chr. lagere school te Brui nisse, is benoemd aan een school in Almelo, dezelfde school waaruit hij enkele jaren geleden naar Bruinisse kwam. Advertentie Gratis prachtige kleurenplaatjes 95 cent "Vraag liet album aan. Goed verzorgd, met interessant© tekst bij elk plaatje. VAN NELLE AFTERNOON THEEBUILTJES Goede perspectieven voor het zuidwesten LONDEN, 11-3. De Britse strand- hotelgroep heeft maandag bekend gemaakt, dat zij met de K.L.M. een hotel met 600 bedden wil bouwen aan de Europaboulevard in Amster dam. Dit hotel, dat drie miljoen pond (ongeveer 26 miljoen gulden) gaat kosten, zou begin 1971 moeten zijn voltooid. Over de financiering wordt overleg gepleegd met Britse en Ne derlandse banken. Treinverkeer door St. Gothard geblokkeerd LUZERN, 11-3. Het spoorwegver keer door de Saint Gothard is door lawines gestremd, aldus hebben de Zwitserse spoorwegen meegedeeld. Het wordt omgeleid over de Sim- plon. DODELIJKE ONGELUKKEN EMMEN. Maandagmorgen is de 14-jarige Geertina Gezina Rosing uit Sleen in hét Diaconessenhuis te Em men overleden. Zij was met een groep van 'acht meisjes op de fiets op weg niaar de ulo-school in Em men, toen zij bij het oversteken van rijksweg 34 in Erm door een auto werd aangereden. DEN BURG. De 15-jarige Hannie van Beek uit Eierland op Texel is in een ziekenhuis te Den Helder over leden aan de gevolgen van een ver keersongeluk, dat haar op 2 maart overkwam. Op die dag werd zij met haar pony op de Postweg in Eier land door een auto aangereden, toen het dier plotseling de weg opliep. ZIERIKZEE, 11-3. Vrijdagmiddag heeft ir. L. Veliekoop, consulent te Goes, in de vergadering van de af delingen in Zuidwest Nederland van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur cr met nadruk op gewezen dat het Zuidwesten, wat de bloembollencultuur betreft, wel degelijk behoort tot „de rest van ons land". Uit de oppervlaktecüfers blijkt trcuwens dat dc betekenis van het zuidwesten voor de vaderlandse bollencultuur nog steeds toeneemt. Het gaat er echter om. aldus ir. Vel iekoop, in een kort maar kernachtig betoog, dat de bollencultuur in het gehele zuidwesten ook inderdaad tot waarde wordt gebracht. Daarom is het hard nodig dat de producenten samen een ..vuist ma ken" en zich leren presenteren. „We kunnen dan zeker, gezien het lande lijke beeld, een goed figuur slaan", aidus de consulent, die in dit ver band zeker was van goede perspec tieven, o.a. door de grote eenheden en betere mechanisatiemogelijkhiedjen in het zuidwesten. Immers: in ons land zijn altijd nog zo'n 8600 bedrijf jes met minder dan één hectare bol len. „Goede hoek" Ir. Veliekoop concludeerde: „We zitten hier in de goede hoek, laten we dan ook de mogelijkheden benut ten en er profijt van trekken, anders doet het buitenland het wel". Omdat het gaat om kwaliteitsprodukten zal specialisatie in de bollenteelt nodig zijn. In dit verband wekte hij de kwekers op bezoeken te brengen aan bedrijven buiten het eigen gebied, tentoonstellingen af te lopen en voor al ook een bezoek te brengen aan de op 12 maart a s. te houden „open, dag" van het laboratorium in Lisse. BEST. Op de Oirschotseweg in Best is maandagmiddag de 13-jarige scholier E. P. M. van Hak uit die plaats bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De jongen werd door een personenauto aangereden toen hij met de fiets de weg over stak. Hij overleed ter plaatse. Om tot resultaten te komen is een juiste g'rondkeus van evenve©! be lang als het opzetten van een goed uitgekiend teeltplan. Laten we daar bij het bollentrekken overlaten aan de bloemisten, aldus ir. Veliekoop. die inzake de lang gewenste proef tuin vooy bloembollencultuur tot zijn spijt nog niets definitiefs kon mede delen. „In dit vak. dat keihard ge worden is. kunnen we niets missen", aldus besloot de consulent zijn toe spraak, in dit verband wijzend op het grote belang van de bloembol lenteelt-vakschool. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over februari 1968 Geboren: 8. Marinus Jan. z. van Pieter de Waal en Leuntje Rijnt- burgje Bustraan (Haamstede); 10. Adrianus Jan, z. van Adriaan Jo hannes van der Weel en Catharina Wilhelmina de Geus (Haamstede); 16. Cornelis Frans Paul, z. van Adri aan Jacob Cornelis Blom en Neeltje Seton (Haamstede). Overleden: 11. Job Boot, 96 jr., wedn. van Anna Jacoba den Boer (Haamstede); 28. Jannetje Cornelia Steur, 76 jr., wed. van Jacob Jan Hanson (Haamstede). Ingekomen: 5. mej. B. L. Croon uit Rotterdam (Noordwelle); 13. mej. C. Bogerman uit Oostflakkee (Haam stede); 13. mej. M. J. Van Putten uit Oostflakkee (Haamstede); 13. imevr. P. N. Dost-Fölkner uit Enschedé (Renesse); 27. P. Hoornweg uit Zuid- Af rika (Haamstedè). Vertrokken: 1. W. H. Kromhout en echtg. (Burgih) naar Zwijndrecht; 6. D. van der Slikke (Renesse) naar Zierikzee; 7. mej. M. J. Kooman (Re nesse) naar Utrecht; 9. mevr. G. M. W. Schrijver-de Glopper (Haamste de) naar Haatten9. K. A. Dalebout (Noordwelle) naar Apeldoorn; 22. L. Velleman (Renesse) naar 's-Graven- hage; 22. P. D. Bolle (Burgh) naar Rotterdam; 22. J. van der Male (Se- rooskerke) naar Voorschoten; 23. W. Bergman en echtg. (Renesse) naar Harmeien; 26. C. Lonterman en ge zin (Serooskerke) naar Houten. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 11-3. De Zierikzeese gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein, beleefde maandagavond een debatje, dat als het „sleutelpraatje" de stads historie zal ingaan. Aanleiding was een afwijzend schrijven van het col lege op een destijds door de raad ge daan verzoek, de leden in het bezit te stellen van de sleutel van de voor deur van het stadhuis. Vaak komt het n.l. voor dat de raadsleden 's avonds of in het weekeinde ten stadhuize de raadsstukken willen in zien, Dat kon voorheen, maar dan meest gebruik worden gemaakt van de achterdeur. Dat verdroot de raadsleden en zo kwam het gemeld verzoek, met daarop het afwijzend antwoord van het college. De heer Simmers vond het een naar gedoe aan de achterkant. Het is er dikwijls donker en er liggen doorgaans stenen; 'het komt voor dat er een sleutel aan de binnen kant van de achterdeur zit en dan moeten de op de stukken beluste raadsleden afdruipen. Het komt ver der voor 'dat een binnendeur op slot is en dan kan men ook onverrichter- zake naar huis gaan of geholpen worden door een ambtenaar. De heer Doeleman zei zich - aan de achter kant binnensluipende - een inbre ker te -gevoelen. Hij noemde het doodeenvoudig fout, dat den raads leden 'de voordeur wordt ontzegd en diende een door anderen onder steund - voorstel in de leden te voor zien van 'voordeursleutels. De voor zitter zei dat b. en w. het stadhuis beher-en. Elders is het zo dat de radasstuikken alleen tijdens de kan tooruren van de secretarie kunnen worden ingezien. Het is van de zijde van het college geen kwestie van wantrouwen. Bovendien komt - na voltooiing van de stadhuisrestaura- tie - een apart kamertje ter beschik king om de stukken in te zien. Dit is het gemakkelijkst te bereiken via de achterdeur. Prestige-kwcstic De heer Doeleman „Noem het des noods een prestigekwestie, maar ik vind het niet juist dat een ambte naar voor mij de deur moet open doen, als de (tussen)deur dicht zit". De heer de Boer was ook gevallen over - wat hij noemde - de botte afwijzing van b. en w. Hij begreep niet waarom er een diskussie moet gevoerd over een behoorlijke stad huisentree van de raadsleden. „Het is wat zwaarwichtig om over een prestigekwestie te spreken, maar ik voel er ook meer voor het stadhuis via de koninklijke weg te betreden, temeer als personen van een lager niveau dan raadsleden wel over een voordeursleutel beschikken". De voorzitter geloofde dat aan alle be zwaren van de „achterzijde" tege moet kan wórden gekomen. Mevr. v. d. Werve-Schouls attendeerde op brommers en fietsen in de achter pad. die eerst opzij moeten gezet voor men bij de deur kan komen. De heer Doeleman handhaafde zijn voorstel. De voorzitter: „Het gaat me te ver een raadsbesluit als het onderhavige ter vernietiging aan de kroon voor te dragen". De heer Ver- heijen: „Ik wil ook door de voor deur, want ik ben de sleutel van de achterdeur* kwijt". Het voorstel- Doeleman werd m.a.s. aangenomen. Slotuitvoering kinderkoor met verrassing BURGH, 9-3. In twee succesvolle uitvoeringen, gehouden op vrijdag avond cn zaterdagmiddag in hotel „Het wapen van Burgh" heeft het kinderkoor „Westelijk Schouwen" een punt gezet achter zijn optreden in 1968. Vrijdagavond voor een stampvolle en in een zomers-hete- zaal voor de burgerij en zaterdag middag voor de bejaarden uit geheel Westerschouwen. De voorzitter, de heer H. P. Verton heette behalve burgemeester H. P. Everwijn een deputatie van het Slie- drecht's Kinderkoor welkom. De uit voering liep weer op rolletjes even als de verloting. Na afloop betrad burgemeester Everwijn als eerste het toneel om het koor te bedanken. Namens het gemeentebestuur werden de jongens cn meisjes limonade aangeboden. Spreker wendde zich verder tot de mensen achter de schermen, die weer enorm veel voorbereidend werk heb ben verricht. De dames die hier hun beste krachten aan gaven werden door dc burgemeester in de bloemet jes gezet, terwijl de heren sigaren kregen. Natuiiriijk werden de ddrek- teur, de heer M. Hogenstein en de pianiste mevr. E. Vos-Simons ook in deze hulde betrokken. Het was de burgemeester verder opgevallen dat deze vereniging geen enkele subsidie ontvangt. Daaruit kon hij conclude ren dat de bevolking toch wel geheel achter deze vereniging staat. Daar ook de directeur en pianiste al dit werk in de 20 jaren dat het koor nu bestaat, geheel belangeloos heb ben gedaan kon spreker het koor me dedelen dat zij voor dit jaar hun no ta's van de muziek en de boekjes naar de gemeente mogen opzenden. Daverend applaus. Namens het zangkoor „Nu met Ho pe" feliciteerde de voorzitter, de heef M. C. Visser het koor met het 20-jarig bestaan. Hij bood een en veloppe met inhoud aan en hoopte dat dit koor nog geruime tijd mag bestaan en af cn toe wat leden over zal hevelen naar het volwassen koor. De heer Verton sprak tot slot een algemeen dankwoord. 19. „Roep alle dienaren bij elkaar!" be veelt Aram. „Het kasteel moet van onder tot boven doorzocht worden!" Nauwelijks zijn Aram en zijn mannen om een bocht var dc trap verdwenen of haastig maakt zich dc gestalte van Syl vester uit dc schaduw los. „Ik moet hier weg", mompelt hij voor zich heen. „Als Aram mij vindt, zal hij niet aarzelen mij aan de oosterlingen over te leveren. Ik moet vluchten, maar hoe?" In paniek rent hij do gang uit en staat dan plotseling in dc koele nachtlucht, op ccn der wallen van de burcht. Wanhopig werpt hij ccn blik over dc kantelen. Onder hun gaapt een diepte van tientallen meters. Ilier is geen uitweg mogelijk, flitst het door hem heen. Maar dan valt zijn blik plotseling op een haak in de muur, waaraan een lang touw hangt. Zonder een moment te verliezen grijpt Sylvester het touw cn knoopt er een lus in, welke hij om één der kantelen slaat. Even later laat hij zich haastig zakken langs dc muur van Arams burcht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4