eet 'n appel! anders dan andere Te weinig geld voor vervoer kinderen naar bad Middelharnis snoep verstandig: Ttrt QffT£ CM Oê QcaAAX0£w/ï/£ti>.SP£W>Ert2e. I phige ZéfeC tforrnidRs. Wat biedt de BEELDBUIS? mijfi constante kwaliteit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 maart 19G8 Nr. 19960 Gemeenteraad Bruinisse Advertentie BRU1NI8SE. 8-3. In Ue jongste vergadering van de gemeente Brui nisse werd aan de raadsleden het rapport inzake de toekomstige ont wikkeling van Schouwen-Duiveland aangeboden. Diverse stedebouwkun digen en planologen, in dienst van de zes gemeenten van Schouwen-Duive land. geven daarin hun visie op de toekomstige ontwikkeling van deze streek. De heer M. J. van de Velde had het rapport bestudeerd en had zijn commentaar schriftelijk vastgelegd. Burgemeester Van de Linde zegde echter toe, er een aparte raadszit ting aan te willen wijden, die dan in april gehouden zou kunnen wor den. Alle leden zuilen daar gelegenheid krijgen hun zegje te zeggen, zodat het stuk voorlopig voor kennisgeving werd aangenomen, evenals het rap port: Ontwikkelingsmogelijkheden voor Zeehavens in het Deltagebied, dat van minder belang voor BvuLnis- se werd geacht, dan het rapport over de streekontwikkeling. Bij het punt behandeling van het verzoek inzake het subsidiëren van de vervoerskos ten in verband met het leren zwem men van de schoolkinderen kwamen de tongen los. Door de besturen van de lagere scholen wordt een bedrag van f 3400,- gevraagd, voor het ver voer van 45 kinderen naar het zwem bad te Middelharnis. B. en w. zijn van mening, dat de financiële toe stand van de gemeente inwilliging van het verzoek zeker niet toelaat. Ze willen echter niet zonder meer het verzoek afwijzen. Aan Ged. Staten van Zeeïand is gevraagd te mogen beschikken over de claim van f 16.000,- die de ge meente nog heeft, wegens het ver lies van de spuikom door aanleg van de Deltawerken. De spuikom was MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 11-3. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 7,00-9,00; Bintje 35-50 mm f 4,25-4,75; Bintje 40 mm opwaarts f 5,00-6,50; Furore 40 mm opwaarts f 6,50-8,00. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts f 5,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 5,00-5,75; Bintje 45 m mopwaarts f 5,50-6,00. Voer-aardappelen f 1.50-3,25. Stemming: binnenland rustig, ex port flauw. Prijzen berekend per 100 kg, en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto vanouds te Bruinisse een uitnemen de /.wemgelegenheid. Uit de rente van dit bedrag zou een tegemoetko ming kunnen worden gegeven aan de ouders van de te vervoeren kin deren. „Schriele oplossing" De heer M. J. van de Velde vond dit maar een bedenkelijke en schrie le oplossing, de kinderen worden op die manier gedupeerd als gevolg van de slechte financiële positie van de gemeente. Dat mag niet. Het is van groot belang dat de kinderen kun nen leren zwemmen. Een bedrag van f 3400 - voor vervoer is te laag. Er wordt in het stuk gesproken over 45 kinderen, maar er komen voor zwem onderwijs zeker 90 kinderen in aan merking. Wethouder W. van Gilst wees er op. dat zijn eigen kinderen in 10 les sen, de beginselen van de zwemkunst machtig waren. De schoolbesturen spreken over een cursus van wel 40 weken. Moet de gemeente dat ook subsidiëren? Zwemonderwijs ja. maar zwemonderwijs tot en met het diploma is een andere zaak. Ook wethouder Junielet sprak in gelijke geest. Zijn kinderen hebben in het geheel geen zwemles gehad. Zij zijn toch gediplomeerd. Dus wel zwemlessen en vervoersvergoeding maar niet voor een geheel jaar. Zij die de beginselen in Middelharnis le ren, kunnen zich zelf verder buiten dijks bekwamen. De heer Van de Velde geloofdeniet dat de overdekte zweminrichting te Zierikzee te verwezenlijken zal zijn, nu de gemeente Duiveland zelf een zwembad gaat bouwen. Hij drong aan op het bouwen van een instruc tiebadje achter het gymnastieklokaal in de Dreef; waarop al eerder is aan gedrongen. De heer Becu deed ver slag van een door hem bijgewoonde bijeenkomst waar over het zwembad te Zierikzee is gesproken. De heer De Koning beval aan dat b. en w. het voorbeeld geven en dat burge meester Van de Linde zelf „de korre- wagen" ter hand zal nemen en grond zal gaan kruien voor het instructie- bad. „Willen we als gemeente wat bereiken, dan zal dat door alle in woners gezamenlijk moeten gebeu ren. Alle inwoners zullen belange loos moeten helpen want anders wordt het onbetaalbaar". De voorzitter wees er op. dat door b. en w. reeds contacten zijn gelegd om het zwembad van Wissenkerke te gaan bekijken, terwijl hij toezegde, inlichtingen in te winnen bij Oost- Flakkee, waar ook door de burgers zwembaden zijn gebouwd. Repetitielokaal „Nu met Hope" Aan „Nu met Hope" zal indien dat mogelijk is, de recreatiezaal in het Werkkamp worden toegewezen als repetitielokaal. De muziekvereniging had aan b. en w. bericht, dat het te genwoordige oefenlokaal te klein is geworden. Bij het punt vaststelling van de bezoldigingsverordening kritiseert de heer M. J. van de Velde (soc.) het salarisbeleid van- b. en w. Besloten werd dit punt in besloten zitting te behandelen. De heet- Van de Velde is tevreden over de oplossing die voor de sub sidie van V.V.V. afdeling Bruinisse is gevonden. Het aangaan van kas geldleningen. de vaststelling van de bouwverordening voor de gemeente Bruinisse en het aangaan van een nieuwe rekening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten waren even zo vele hamerstukken. De oudheidkamer Weinig commentaar was er ook op het herstellen van het pand Oud-, straat 27, dat zal worden ingericht voor oudheidkamer en waarop door Monumentenzorg f 1000,- subsidie wordt gegeven en op het voorstel1 tot het verstrekken van een krediet voor de verbouwing aan de kleuterschool. Na een uitvoerige discussie over kredietaanvragen van de Ver. tot Be vordering van Geref. Schoolonder wijs, stemde dhr. v. d. Velde als eni ge tegen het krediet .ad f 2050, voor het aanschaffen van een telmachine op de gemeentesecretarie. Met alge mene stemmen werd besloten een schadevergoeding te geven aan de heer Joh. Bal-Krijger c.s. voor het OPC£ G£SCf>*GO€ 0J£R a/3<mf>fMCFSo(& ontruimen van de landbouwschuur aan de Weststraat. Verder werd be sloten het herstraten van rijbanen, het aanbrengen c.q. het herstraten van trottoirs en het leggen van ach terpaden met bijkomende werken in de Acacialaan, de Van Hertsbeke- straat, de Weststraat en de Noord straat na inschrijving bij uitnodiging op te dragen aan de firma v.h. M. van de Velde en Zonen voor een bedrag van f 19.000,-. Het comité dat de mogelijkheid van het stichten van een overdekt zwembad te Zierikzee onderzoekt krijgt een startsubsidie van 10 cent per inwoner. De heer Koning (V.V.D.) vroeg om enige attracties voor de kinderen van 3 tot 15 jaar tijdens de feesten bij de herdenking van het 500 jarig bestaan. Hij wist zijn voor stel zo goed voor te dragen, dat het met 6-1 stem (weth. van Gist) werd aangenomen. Verder vroeg de heer de Koning naar de huisvesting van de beheerder van het kamp, die over enige maanden de pensioengerechtig de leeftijd bereikt. B. en w. hebben aan deze zaak reeds aandacht ge schonken. liet Groene Kruis Op een vraag van de heer Becu over de kwestie met het Groene Kruis kon de voorzitter mededelen, dat het Groene Kvuisbestuur besloot zijn aanspraken op de badinrichting te laten vallen. Wat betreft het overnemen van de verlichting van de Korte Ring van de buurtvereniging en de lichtmas ten bij de muziektent wilden b. en w. eerst onderzoeken hoeveel de aansluitkosten zouden bedragen, de raad gaf echter b. en w. machtiging tot een bepaald bedrag tot aankoop over te gaan, een en ander ook naar aanleiding van een vraag van de heer Becu. De heer Van de Velde stelde vra gen over de mogelijkheid tot aan koop van zomerwoningen door de middenstand, over de exploitatie van de zomerwoningen (ze zijn te goed koop verhuurd) over een bouwver gunning voor de heer G. van der Weele, (die moet komen van Ged. Staten) over de belasting op de sport - visserij en het maken van een stei ger voor sportvissers en over de deur die in een woning aan de Prinses Irenestraat in een woningwetwoning kapot was. Met 3-3 stemmen (de heer Becu had zich tijdens de stemming verwij derd) werd besloten het voorstel van de heer Van de Velde om toch een nieuwe deur te verstrekken verwor pen. Dergelijke beschadigingen zijn volgens het huurcontract nu eenmaal voor de huurder en door het verzoek toe te staan zou een precedent wor den geschapens waarop ook anderen in dergelijke gevallen konden aan kloppen. Hierna ging de raad over in 'beslo ten zitting. WOENSDAG 13 MAART. NED. I. Een interessant kinder programma van de VARA in de middaguren. Jan Veenman maakte een filmpje over de prehistorie. Het avondprogramma begint met „De drie musketiers". De weerspannige Milady de Winter laat het er nog niet bij zitten. In Panoramiekzo als gewoonlijk weer de tijdschriften show en een reportage. Na het jour naal eerst tien minuten voor de PSP en dan nog een half uurtje meer po litiek in „Inburgeren". De wekelijk se hoofdfilm is er weer één met Humphrey Bogart in de hoofdrol. De film „To have or not to have" speelt in de jaren van de tweede wereld oorlog in Afrika en wel op Marti nique. Het is een honderd procent avonturenverhaal, naar een verhaal van Ernest Hemingway, waarin Humphrey Bogart de rol speelt van een onverschillige knaap Harry die zich aanvankelijk niets van politiek aantrekt. Tot slot een Socutera- filmpje over hygiëne op kampplaat sen. NED. II. Na Pipo de VARA-serie „Coronation Street". Een Tsjechisch tekenfilmpje (over gereedschap) nog voor acht uur. Na het journaal en de actualiteitenrubriek „Achter het Nietuos" voor h.et eerst de nieuwe rubriek van Frans Boelen „Rood, wit, blauw", een programma voor iedereen, maar in 't bijzonder voor de groep tussen achttien en dertig jaar. In deze eerste aflevering zien we o.m. sterren uit de Amsterdamse travesti-club „Madame Arthur", een fakir uit Utrecht, een interview met een verkoper van pornografie, een beatgroep, gesprekken met aanhan gers van Mao Tse Toeng. Allemaal dus een beetje hip en progressief. Tot besluit de kunstrubriek Uit Bellevue'\ Het belangrijkste onder deel ervan is een optreden van het duo Emile en Harrie Biesen (fluit en piano). DONDERDAG 14 MAART. NED. I. De bekende rubriek In ternationaal gezien", ditmaal in het voorprogramma tussen zeven en acht. Nieuwtjes op velerlei gebied en amusement uit Engeland, Frank rijk, TsjechosloioaMje, Rusland en de Ver. Staten. Na het journaal eerst de actualiteitenrubriek „Hier en Nu" en dan het wekelijkse televisiespel. Vanavond „Soldaat Hamp\ van John Wilson, een aangrijpend verhaal nan een deserteur uit de Engelse linies in België tijdens de eerste wereld oorlog. De rol van soldaat Hamp wordt in de bewerking van Gerard Rekers gespeeld door Joop Admiraal Tot slot van de avond nog een kort optreden van het Utrechts Byzan tijns koor. NED. II. Het NTS programma op de vooravond omvat Pipo, Van ge west tot. gewest" en „Openbaar Kunstbezit". Na het journaal een af levering van „Slallerly's people", getiteld „De Held". Hoofdschotel is* een uitzending van „Pro Sport", In caballero Toneelspeler en TV-acteur Jeroen Krabbé 25 STUKS f 1.50-EEN LAURENS PRODUKT de gloednieuwe sporthal in Ede spe len de Skymasters en ontmoeten voorts enkele sporthelden elkaar. Zo zal Johan Cruyff met Pol van Himst, van Anderlecht en Gerd Muller van Bayern München een wedstrijdje penalty-schieten uitvechten. Verder is er fietsvoetbal te zien en de Euro pese kampioene' turnen Vera Cas- lavska geeft een demonstratie. Daar na nog een half uur voor „Dichter bij", gewijd aan de profeet Jozua. WOENSDAG 13 MAART. NED. I: 17.00 Ga 's mee; 17.35 Einde; 18.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 De drie musketiers: 19.31 Panoramiek; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Politieke zendtijd; 20.30 Inburgeren; 21.00 To have and have not; 22.35 Socutera; 22.50 Journaal. NED. II: 18.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Coronation street; 19.51 Gereedschap (kleur); 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Ach ter het nieuws; 20.45 Rood, wit, blauw21.25 Uit Bellevue; 22.15 Journaal. DONDERDAG 14 MAART. NED. I: 18.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 NieiLWs; 19.03 Ster; 19.06 Inter nationaal gezien; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster20.20 Hier en Nu; 20.45 Soldaat Hamp; 22.25 Ik en gij; 22.27 Het Utrechts Byzantijns koor; 22.40 Journaal. NED. II: 1S.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws. 19.03 Van gewest tot gewest; 19.20 Zienswijze; 19.45 Open baar Kunstbezit; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Richard Crenna als Slatterly; 21.10 Pro sport; 22.00 Dich terbij de profeten. 22.30 Journaal. UTRECHT. Het grootste verkeers plein van ons land, het in aanbouw zijnde klaverblad Oudenrijn bij Utrecht, komt naar alle waarschijn lijkheid in november klaar. De tota le kosten worden geraamd op circa achttien miljoen gulden (aanvanke lijk was er ruim vijftien miljoen voor uitgetrokken). EPE. De incasseerder A. B. uit Epe is voorgeleid voor de officier van justitie te Zutphen. Hij wordt er van verdacht een bedrag van f 20.000 te hebben verduisterd ten nadele van de verzekeringsmaatschappijen „Hercules" en „1870" en van de wo ningbouwvereniging „De vier dor pen" te Epe. Ere-doctoraat ir. A. W. van de Plassche WAGENINGEN. 11-3. De land- bouwhogeschool heeft het ere-docto raat aangebeden aan ir. A. W. van de Plassche, ook in Schouwen-Duive- landse tuinbouwkringen een zeer be kende persoonlijkheid. Ir. A. W. van de Plassche werd ge boren in 1896. Hij heeft in zijn func tie van directeur van de tuinbouw en directeur-generaal van de land bouw veel bijgedragen tot de ontwik keling en modernisering van de tuin bouw. Hij bevorderde de stichting van een viertal Wageningse institu ten en een zevental proefstations. KERKNIEUWS Watersportbedrijf van start te Bnrghslnis BURGHSLUIS, 11-3. Burgh- Haamstede bezit sinds enige tijd een watersportbedrijf dat zich toelegt op de verhuur van kleine met een bui tenboordmotor uitgeruste toerboten. Doch hoofdzaak is tevens de ver koop en revisie van scheepsmotoren in allerlei vorm. De heren A. Blom en M. Gverbeke hebben gezamenlijk dit bedrijf opgebouwd en bezitten reeds een grote showroom van bui tenboordmotoren. Deze presentatie van de modernste demontabele mo toren is te zien naast het grote re creatiegebouw van camping „Rozen hof" aan de Hogeweg naar Westen- schouwen. In allerlei sterkte en uit voering', van groot tot klein staan ze hier opgesteld en in het gastensei- zoen hopen beide heren dat veel mo toren van eigenaar zullen wisselen. Nu Burghsluis steeds meer door het recreatiepubliek wordt gevonden en benut is daar ook alle kans op. Ook stationaire motoren worden Sclieepvaartberichten Attis, 9-3 vertr. Pto Palta naar Le Havre. Camitia, 12-3 aank. Callao. Esso Rotterdam. 9-3 aank. Porl Dixon. door dit bedrijf geleverd en vorige week werd de eerste scheepsmotor geplaatst. Het betrof hier een 15 pk dieselmotor van Japanse makelij, merk Yanmar die in de vlet van de heer C. Schot werd ingebouwd. Al dus een eerste begin en naar wij vernemen slaan nog meer te plaat sen motoren op het programma van dit jonge bedrijf. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oldebroek (vac. wij len H. A. van Bemmel): J. A. de Bruijn, Krimpen aan de Lek; te Rijssen (vac. J. Vos): C. Vos, Gouda; te Stedum (toez.): M. G. Kampstra, Nijland; te Zalk en Veecaten: A. v. d. Vlist, Andel. Aangenomen naar Holwierde (toez.): J. van Leeuwen, Rockanje; naar Amsterdam als pred. voor b.w. (past. lyceum): drs. K. Bouhuys, kand. aldaar. Ger. Kerken Benoemd tot bijstand in het pas toraat té Pijnacker en Nootdorp: F. J. Jonkhof, emeritus pred. aldaar. Beroepen te Nijmegen (vac. L. W. Korvines): J. M. van den Brink, IJmuiden. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Loenen aan de Vecht. Nigtevecht. Weesp: A. Kamer. Hij ken-Hooghalen. Bedankt voor IJmuiden: G. Zo mer, Gi*oningen-Zuid; voor Zuid- wolde: T. Dekker, Goes. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zaandam: H. Biesma, Stadskanaal. Bedankt voor Sliedrecht (Middel- diepstraat) en voor Soestdijk: B. Bijleveld. Bussum. Ger. Gemeenten Bedankt voor Terwolde: A. W. Verhoef, Barneveld; voor Goud swaard: A. Hoogerland, Werkendam. Ger. Gem. in Nederland Tweetal 'te Gouda: F, Mallan, Vee- nendaal en J. Pannekoek, Temeuzen. Oud Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Capelle aan de IJs- sel (Bernweg 362): J. van den Poel, Ede. Evang. Luth. Kerk Drietal te Ede: A. Jense, Deven ter, C. Pel, Amsterdam en C. C. G. Visser, Utrecht. Uitreiking van vevkeerscertificaten te Omverkerk OUYVERKERK, 11-3. In het Dorps huis vond dc diploma-uitreiking plaats, van het Verhond van Veilig Verkeer door opperwachtmeester v. d. Mcyden uit Nieuwcrkcrk. Eén en twintig cursisten hebben 6 weken ender diens leiding de lessen gevolgd Eén moest werden afgewezen. Enke len hadden de vragen foutloos inge vuld. De wachtmeester was zeer tevre den over dit resultaat, dat blijk gaf van ernstige studie, hij hoopte, dat de lessen in de praktijk hun nut zou den afwerpen. Na de pauze vertoonde de heer Hoekman uit Ocsterland dia's over: „De landbouwtvactor in het verkeer" Men Zc\g grote fouten en ook „hoe het moet". Voorts vertoonde de heer Hoekman kleurendia's over Amster dam en Den Haag en de politieschool uit Arnhem. Als dank voor de belangeloos ge geven cursus zong mevr. Lodewijk een toepasselijk lied (met refrein zang) en bood een platenbon aam Het bestuur van Veilig Verkeer nam hierna afscheid van opper v. d. Mey- den, die als voorzitter veel en goed werk heeft verricht. Hij vertrekt naar Hazerswoude. Zijn dank betuigde eveneens pen ningmeester de heer Bolle, die een verzilverd rookgamituur en envelop pen met inhoud aanbood. Tevens dankte sprekei mevr. v. d. Meyden voor de vele avonden, dat haar echt genoot absent was. Tenslotte dankte de heer v. d. Meyden voor de vele goede woorden. Hij vond deze lof te veel en hoopte, dat de Bond moge groeien en bloeien. Do vice-voorzit ter de heer De Reus (Nieuwerkerk) dankte allen voor de geslaagde avond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3