Fa. Koevoefs SUCCESJES Groene Kustweg-conferentie te Zierikzee op 24, 25 en 26 april ONZE PUZZELRUBRIEK Wat biedt de BEELDBUIS? palingbroodje Toon Hage PUKKELS f 7,50 HET OOG VAN SIVA Touristiache kansen voor Sehouwen-Duivelanil ZIERIKZEE, 7-3. De reeds op de V.V.V.-vergadering aangekondigde Groene Kustwegconferentie, zal - zo werd donderdag medegedeeld op een door de Prov. V.V.V. belegde persconferentie - te Zierikzee worden gehouden op 24, 25 en 26 april aj». Deze Groene Kustwegconlerentie betekent één van de ..toppers" in de rü van voorjaarsactiviteiten en zal toeristisch sterk de aandacht vestigen op Zeeland in het algemeen en Schouwen-Duiveland in het bijzonder. Zowel de provinciale V.V.V. als V.V.V.-Zierikzee zijn bü deze belangrijke conferentie nauw betrokken en gaan zorgen voor een „rand versiering", die kcrtweg veelbelovend kan worden genoemd. Zeeland - als opgenomen ..trajekt" in de Groene Kustweg-route - krijgt hierdoor een accentje, dat touristisch-economisch van grote betekenis kan worden. Ook de gemeente Zierikzee is de plannen tot het houden van de conferentie hier, genereus tegemoet getreden. Wat is cle Groene Kustweg-route? Het is een touristische route, het ini tiatief tot uitzetten waarvan twaalf jaar geleden werd genomen door de Provinciale Groninger V.V.V. De route „loopt" van Zuid-Noorwegen, Denemarken. Noord-West Duitsland, Rotterdam, Zeeland en vindt - wel iswaar nog niet organiek - touris- tisch gezien zijn evidente aanslui ting op België en Fraknrijk. Doel van de ontworpen route is er be kendheid aan te geven, evenals aan de plaatsen aan deze route gelegen en de plaatsen in de omgeving. Op de nieuwe - cloor de organisatie uitgegeven - routekaart is Zeeland reeds opgenomen. Het besluit deze provincie in de route te betrekken, werd vorig jaar genomen op een te Glüksstadt (Bondsrepubliek) gehouden congres, een soortgelijk dat straks te Zierik zee zal worden gehouden. DODELIJKE ONGELUKKEN DALERVEEN. Op de rijksweg tussen Mariënborg en Westerhaar is een ongeluk gebeurd waarbij de 72- jarige hoor J. Staman uit Bergent- heim zo ernstig werd gewond dat hij later is overleden. ST. NICOLAASGA. Op de weg Langweer-9t. Nicolaasga is de 44- jarige mevrouw van der Pol-Bui telaar uit Den Haag bij een frontale botsing tussen twee auto's om het leven gekomen. Scheepvaartberichten Acmea, 5-3 Charleston naar Phila delphia. Alehiba, 5-3 165 m. o. Fernando Denoronha naar Charleston. Camitia, 6-3 te Valparaiso. Gulf Swede, 6-3 30 m. o. Comoren eilanden naar Rotterdam. Ganymedes, 5-3 120 m. n.o. Awguila naar Rotterdam. Kara, 5-3 540 m. z.z.o. Acapulco. Kellëtia, 6-3 te Linhemn. Mississippiloyd, 5-3 175 m. z.w. Havanna naar New Orleans. Zafra, 6-3 90 m. n.w. Dakar naar Gamba. In de Groene Kustweg-organisatie participeren hoofdzakelijk touristi sche organisaties, uit de vier landen, die er bij zijn betrokken. Voor Ne derland zijn dat de V.V.V.'s Gronin gen en Friesland, de Federatie van V.V.V.'s boven het Noordzee-kanaal en de Zeeuwse V.V.V. Voorheen was opneming van onze provincie in de route te lastig (ponten), maar na vol tooiing van dam en brug is de zaak anders komen te 'liggen en de G.K.- organisatie heeft daar adequaat op gereageerd. Wat de route betreft, kan men als uiteinden aangeven: Zuid-Noorwegen en Sluis (Z.-Vl.). Het programma Cp de 24ste april komen de con- gressisten naar Zierikzee. Centrum van het congres is Mondragon (met Concertzaal). Aan het eind van de dag vindt een „Begrüssungsabend" (de voertaal van het congres is Duits) plaats, terwijl het bestuur de z.g.n. „Raad van Tien" een vergadering houdt. Het congres Cp 25 april (2e dag) vindt van 10 tot 1 uur het feitelijk congres plaats, waarop de belangrijkste huishoude lijke zaken van de Groene Kustweg Organisatie worden behandeld. Een 150-tal personen wordt in de Con certzaal verwacht. Na een lunch in „Concordia", zal de middag worden gebruikt voor bezichtiging van Zie rikzee. In de avonduren vindt in de Schutterszaal een officiële ontvangst plaat® door het gemeentebestuur. Daarna (7 uur) vindt een feestdiner plaats in de Concertzaal. Tijdens de morgenvergadering zullen de dames congressisten op aparte wijze worden bezig gehouden. Hiervoor wordt sa menwerking gezocht met de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De dames krijgen een rondrit over Schouwen-Duiveland aangeboden en zullen de koffie gebruiken op een boerderij. Op 26 april (3e dag) vindt per R. T.M.-rondvaartboot een tocht plaats, die onder de Zeélandibrug voert en dan via Veerse Meer naar Veere. Tijdens de vaart wordt aan boord de lunch gebruikt. De terugreis wordt gemaakt per bus. Gelet op de belangrijkheid van de conferentie, die vele prominenten uit de touristenwereld naar hier brengt, zorgt de Zierikzeese V.V.V. voor de De puzzel van vorige week kreeg weer talrijke inzendingen. Het voor jaar nadert zo zoetjes aan, maar de echt winterse bezigheid van puzze len lijdt er nog helemaal niet onder. De eerste prijs is bestemd voor: mevr. G. v. d. Klippe-Koster, Centrum „De WQngaerd", Kamer 51 Made (N.-Br.) De tweede prijs gaat naar: de heer J. F. M. Veroude Zandstraat 8b, Alphen (N.-Br.). Horizontaal: 1. aria; 3. paard; 5. roem; 7. vlo; 9. ade; 11. a.p.; 13. rots; 15. vlot; 16. ik; 17. pook; 19. neer; 21. parel; 23. lasso; 27. nek; 28. effen; 32. li; 33. inn; 35. ala; 36. de; 37. zijn; 38. aai; 39. s.s.; 41. pil; 43. sta; 45. ga; 47. traan; 49. vel; 51. emmer; 53. ceder; 54. smal; 57. dame; 60. eg; 61. •rein; 63. rood; 65. bij; 67. etc.; 68. ore; 69. gans; 70. horig; 71. rede. Verticaal: I. ara; 2. avro; 3. pot; 4. dal; 5. rete; 6. mak; 8. lok; 10. don; 12. p.p.; 14. span; 15. vlek; 16. ir. 18. ons; 20. elf; 22. rek; 23. 1.1.; 24. ai; 25. si; 26. onzin; 28. elite; 29. fa; 30. ed; 31. ne; 34. wijl; 35. aas; 39. st; 40. sr; 41. pa; 42. bed; 44. a.m.; 45. ge; 46. ar; 48. arm; 49. veen; 50. leer; 52. mom; 54. s.g.; 55. ares; 56. let; 57. dor; 58. ader; 59. eb; 60. eng; 62. ich; 64. oog; 66. ijle. De nieuwe puzzel nodige randversiering", in samen werking met de stedelijke midden stand. Zo zal er buitenlands vlagvertoon zijn en worden de etalages in Groe ne Kustweg-stijl ingelicht. Hieraan wordt tevens een etalagewedstrijd verhonden. Ook de scholen worden ingeschakeld. De jeugd zal tekenin gen maken, die de Groene Kustweg als motief hebben. Ook de fotoclub „Deltafoto" zegde medewerking toe. Er komt derhalve een fotowedstrijd, waarvoor een Deens - te Zierikzee gevestigd - bedrijf reeds een prijs van f 500,- beschikbaar stelde. Tij dens het diner in de Concertzaal zal een show van Zeeuwse klederdrach ten worden gehouden. hfaar Parijs via Delta De nodige belangstelling ook van radio en t.v. mag worden verwacht. De kosten voor het hier te houden congres liggen betrekkelijk hoog, maar er konden in Zeeuws en plaat selijk verband voldoende bronnen worden aangeboord voor de financie ring. De winst voor Zeeland, opge nomen te zijn in deze Groene Kust weg is een evidente. Met name moet ei- door bewezen, dat de interessant ste route naar Parijs via de Delta leidt en dus niet via Breda, Brussel. Visueel „Leitmotiv" van de Groe ne Kustweg is de drietand van Nep- tun-us en dat alleen zou voldoende reden zijn om de conferentie hier te houden. Men was het daar toch al over eens, maar nu is dit maritiem motief een prettige bijkomstigheid. Neptunus zal dan ook in levende lijve (waarschijnlijk tijdens de vaartocht) acte de presence geven. Te Zierikzee zal het carillon zich laten horen en natuurlijk komt ook het draaiorgel Neptunus aan bod. De Groene Kustweg - dit tot slot - kent zjg.n. „Absteche", ingetekende „lussen", die een bepaald touristisch interessant gebied omspannen. Voor deze streek houdt dit de Schouwen- Duiveland-route in. Het belooft dus ook voor hier in de toekomst echt wel iets te worden. ZONDAG 10 MAART. NED. I. De televisiecursussen van Téleac en de informatie en ont spanning van „Monitor" vullen het middagprogramma. Om zeven uur gaan we verder met Pipo, Woord voor woord'en Zingend geloven", dat ditmaal uit Purmerend komt waar koren en scholieren zingen. Na vijfenvijftig minuten met NTS- sport en het journaal gaat de NCRV verder met de serie „Kent u mijn vrouw". „Tienernichtje te logeren" is de titel van deze aflevering, waar in de brave loodgieter en zijn echt genote een lief meiske op visite krij gen, dat er aanzienlijk moderner ideeën op na houdt dan zijzelf. In „Tweekamp" komen studenten van de landbouwhogeschool in Wage- ningen uit tegen het team van de Technische Hogeschool in Delft. In de laatste aflevering van „Radetzky Mars'' wordt de ondergang van de Oostenrijkse monarchie bezegeld. De avond wordt besloten met de vierde aflevering van de „Zeventigers". Jonge mensendie in de zeventiger jaren de verantwoording moeten dragen voor de zending spreken daarover met degenen, die nu aan het roer staan. NED. II. Het programma op het tweede net begint met de vriende lijke serie „De avonturen van Se- bastiaan". Omhalf acht: „Jazz uit Leiden", waarin o.a. optreedt de be kende Art Flemer (flugelhorn). Na het journaal „Geef 'm de ruimte", een speels programma gebaseerd op de impressies van een maanreiziger. Medewerkers zijn de mimespelers Rob van Houten en Feike Boschma, de cabaretier Gerard Cox en de jazz-zangeres Ann Burton. Het vol gende programma zal ongetivijfeld door vele liefhebbers van het Fran se chanson met belangstelling wor den gevolgd: een studio-optreden van de zangeres Marie Laforêt. Ver volgens de film „Geweld in op dracht" van Juan Goudsmit. Het is een spealfilm. met documentaire in slag, die tijdens de Utrechtse Cine- manifestatie in première ging. Tot slot een aflevering van „Een mens is maar een mens" van Netty Rosen- feld. MAANDAG 11 MAART. NED. I. Het vooravondprogramma bestaat uit Pipo, de kerkelijke actu aliteitenrubriek „Kenmerk" en voor de tweede maal de serie „Dregnet". Sergeant Joe Friday zit de moorde naar van een concierge achter de broek. Na het journaal en „Achter het nieuws" de quiz „Per seconde Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje C11RISTI dat bij het H. Doopsel de na men zal ontvangen: CHRISTI EDUARDUS VALENTIN A G. P. TOTTË P. J. TOTTÊ-BURM EDDY TINI EUGÈNE Ouwerkerk. 7 maart 1968 Ring 8 Een heerlijk Saucijzebioodjes Kersvers gebak Koekjes en chocolaadjes BANKETBAKKERIJ Telefoon 2665 - Zierikzee Diversen: Orga Simazin voor onkruid- bestrijding in boomgaard, windsingels, grindpaden enz. M. J. Goudzwaard, Kadeweg 14. Zierikzee, tel. 2997. Plakplastic, nu meer keus dan ooit. Mol, Nieuwe Boo- gerd9üraat 27, Zierikzee. Maakt van uw tuin een lust hof, wij leveren u hiervoor: potgrond, compost, tuinturf, gedr. koemest, ook ..A.S.F."- korrels. Bij elke hoeveelheid. Doe als velen uw voordeel, want onze produkten munten uit door kwaliteit. Joh. den Boer, Renesse, tel. 423; Sluys en Zn.. Haardstede, tel. 437. Passpiegels of ten voeten uit spiegels genoemd. Onmisbaar in ieder gezin. Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Onze toonkamer voor vloer bedekking is iedere donder dagavond vna 7 00-9.00 uur en 's zaterdags de gehele dag geopend. - Vloerenbedrijf De Spirt, Kromme Elleboog 3 te Zierikzee, telef. 2134. Zaterdag 9 maart afhalen van vroege en late pootaax-d- appelen voor tuintjes. Ook uienzaad en plantuitjes. S.v. p. doos of zak meebrengen. Alles contant! P. L. Quist, Bogerdweg 31, Dreischor. Voor bestellingen schuim aarde, uw adres: H. P. Moel- ker, agent C.S.M., Brouwers haven, telef. (01119)382. Voorjaar is vernieuwing. - Vernieuwing betekent ver ven. Voor alle verven, zowel muur, hoogglans als satijn, naar Mol, Nieuwe Boogerd straat 27, Zierikzee. „Honda" buitenboordmotoren 4-tact. gewone benzine, ver bruik 1 1. p. uur. H. J. v. d. Ouden. Rijksweg 9, Capelle, Zierikzee, tel. 2779, b.g.g. 2351. Philishave van najaar 1966. Heeft f 79 gekost; nu f 20. Brieven onder letter R, post bus 28, Zierikzee, Autorijschool Lemsom, Kerk- werve, tel. (01110) 2259. Er kend en gedipl. door F.N.O.P. en V.A.M.O.R.-opleiding voor rijbewijs B-E (luxe auto) en C-E/D-E (vrachtwagen en bus). Verkeersles iedere dins dag om 7.30 uur in ons theo rielokaal. Autorijschool A. J. Kort, er kend en gediplomeerd door FNOP en VAMOR. Zeeaster straat 8 te Nieuwerkerk. TeL 01114-478. Ook te ontbieden in de Westhoek, tel. 01115- 381. Iiedere week verkeers les. - Tevens autoverhuur Wie van zijn tuin zijn hobby maakt, komt eerst even kij ken bij E. Jonker, Zuidstr. 4, Haamstede. Het meest gesor teerd in tuingereedschap, za den, tuinkabouters en andere tuinbenodigdheden. Telefoon (01115) 566. Laat de keuze van uw Rij school niet afhangen van uw portemonnaie! Neem de er kend (FNOP) en gediplom. (VAMOR) vakman: J. M. Schiettekatte, Nieuwerkerk, telefoon 518. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. H.H. veehouders. - Wij ver zorgen de klauwen van uw melkvee. J. Flikweert, telef. (01114)442, Nieuwerkerk. Voor plamuurmessen, verf- afschrappers, verfkwasten, verfrollers, enz.: Geschen kenhuis L. C. Hoogerhuis te Renesse. Schakelt u over van kolen op olie? Ook dan kunt u te recht bij Moerland, Lammer markt 10, Zierikzee, tel. 2358. Nieuwe klanten een gratis vat. Kunstgebittenreparaties Gouden tanden. Zitdag: don derdags van 9-2 uur, Korte St. Janstr. 2, Zierikzee. En daar kunt u op wachten! Valbeugel Zündapp 1968. Nieuw!! Brieven onder let ter R, postbus 28, Zierikzee. Zaterdag a.s. met Strao: dan sen in café Noordwelle, m.m. v. „The Different Ages". Gedeputeerde staten van Zee land maken bekend, dat ter provinciale griffie te Middel burg, St. Pieterstraat 42. en ter secretarie der gemeenten in Zeeland van 11 maart tot en met 9 april 1968 ter inza ge is nedergelegd hun ont- werp-voorstel aan de provin ciale staten tot vaststelling van een ontgrondingenveror dening. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en hun bezwaren daartegen aan de provinciale staten schriftelijk in te dienen uiter lijk 9 april 1968, Middelburg. 5 maart 1968 Gedeputeerde Staten voor noemd. J. VAN AARTSEN, voorzitter D. VAN DER WEL, griffier wijier", die terecht veel waardering ontvangt. „Het schilderij van Fleur" is de titel van de twintigste en voor laatste aflevering van de Forsyte Saga". Fleur gaat uit eten met Jon en Anna, wat natuurlijk wel enige problemen geeft. NED. II. De KRO opent met de serie „Gertrud Stranitzki". Het per- soneelsreisje wordt helemaal in de war gestuurd doordat Gertrud haar Albert aan de zijde van een vreem de vrouw ziet. in het voorprogram ma verder de documentaire Handel in oorlog", waarin wordt ontsluierd hoe de opstandige militairen in Bia- fra' aan wapenen komen, waarmee ze zich tegen het regiem in Nigeria verzetten. Na het nieuws eerst drie kwartier met het „American Folk Blues Festival". Tot slot van de avond ,De zeventiende breedtegraad' een documentaire van Joris Ivens. De film is gemaakt in Noord Viet nam, waar Ivens als communist in de gelegenheid was met z'n came ra's vrij rond te lopen. ZONDAG 10 MAART. NED. I: Teleac 14.00 Problemen van het brug jaar; 14.30 Mens in de ruimte; 15.00 Russische les; 15.30 Nieuws; 15.31 Monitor; 17.00 Einde; 18.55 Pipo; 19.00 Woord, voor woord; 19.05 Zingend geloven; 19.30 Sport; 20.25 Journaal20.30 Kent u mijn vrouw. 21.05 Tweekamp; 21.35 Ra- detzky-mars; 22.20 De zeventigers; 22.50 Journaal. NEDII: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuwe avonturen van Sebastiaan (kleur); 19.30 Jazz uit Leiden; 20.00 Journaal 20.05 Geef 'm de ruimte (kleur); 20.35 Marie Laforêt; 21.15 Geweld in op dracht; 21.55 Een mens is maar een mens; 22.20 Journaal. MAANDAG 11 MAART. NED. I: 18.50 Pipo; 18.56 Ster 19.00 Nieuws; 19.03 Ster19.06 Ken merk; 19.31 Drecjnet (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal- 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws20.50 Per secon de wijzer; 21.30 Forsyte Saga; 22.20 Journaal. NED. II: 18.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Gertrud Stra nitzki. 19.28 Wapenleveranties; 19.53 Aalmoezenier P. Groenendijk; 20.00 Journaal; 20.16 Ster20.20 American Folkblues Festival; 21.05 De 17de breedtegraad; 22.15 Journaal DEN HAAG-SCHIPHOL. Op vrij dag 5 april a.s. zal Z.K.H. Prins Bernhard 'het nieuwe gebouw van Martin's Air Charter op de luchtha ven Schiphol openen. Dit heeft de R.V.D. meegedeeld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Op het Domplein in Utrecht heeft een geel-zwarte post koets, getrokken door vier schim mels en met passagiers in kleder drachten van 1790, vijf zakken spe ciale post opgehaald. De ruim 10.000 brieven zujlen vandaag in Rotter dam worden afgeleverd, HILVERSUM. In het mai'ine-op- leidingskamp in Hilversum is een geval van nekkramp geconstateerd. Het betreft een 17-jarige bottelier der derde klasse, die inmiddels naar het centraal militair hospitaal in Utrecht is overgebracht. AMSTERDAM. De 53-jarige voor man-monteur H. Butter uit Purmer end is bij constructiewerkzaamhe den in een op het vuilverbrandings- terrein Amsterdam-Noord in aan bouw zijnde loods door een nog niet met een rooster afgedekte opening gevallen. Hij kwam 24 meter lager op de begane grond terecht en was bp slag dood. ROTTERDAM. Sinds woensdag wordt in Rotterdam de 29-jarige Duitse kok O. H. S. Nusse uit Bre merhaven vermist. Men neemt aan, dat de kok op die dag van zijn schip het in de Rotterdamse Spoorwegha ven liggende kustvaartuig „Gunda" is gevallen en verdronken. AMSTERDAM. De Amsterdamse zedenpolitie heeft de 47-jarige me taalslijper J. C. aangehouden wegens het geven van rendez-vous in zijn woning aan de Oude Zijdsvoorburg wal. Bij een verbouwing eind vorig jaar werd het pand geschikt ge maakt voor bordeel. Sindsdien had de man enige prostitué's zitten. AMSTERDAM. Dë Amsterdamse politie heeft tot de zg. Vondelpark- jeugd behorende jongelui aangehou den die ervan worden verdacht af gelopen zondag openlijk geweld te hebben gepleegd tegen het Belgische consulaat-generaal in de Johannes Vermeerstraat in de hoofdstad. AMSTERDAM. De 18-jarige brom fietser F. Meijer uit Amsterdam is in de Van Woustraat in zijn woon plaats overreden door een vracht wagen met aanhanger en om het le ven gekomen. Hij raakte vermoede lijk onder de wielen doordat hij moest uitwijken voor geparkeerde auto's. Gedeputeerde staten van Zee land maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 23 der Waterstaatwet 1900 ter pro vinciale griffie te Middelburg. St. Pieterstraat 42, en ter se cretarie dei- gemeenten in Zeeland van 11 maart tot en met 9 april 1968 ter inzage is nedergeiegd hun ontwerp voorstel aan de provinciale staten tot vaststelling van een reglement op de water kering en de waterbeheersing in Zeeland. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en hun bezwaren daartegen aan de provinciale staten schriftelijk in te dienen uiter lijk 9 april 1968. Middelburg, 5 maart 1968 Gedeputeerde Staten voor noemd, J. VAN AARTSEN, voorzitter D. VAN DER WEL, griffier Bromfietstas en bril voor f 5,00. Nieuwprijs samen 17,50. Brieven onder letter R. postbus 28, Zierikzee. Miskleur sigaren van Hofnar. Dozen van 3,50 voor 2,90, kistjes Carlton van f 19,50 voor 14,50, enz. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststr., Haam stede. DELFT. De politie in Delft heeft de 26-jarige in Suriname geboren P. C. O. ui't Den Haag gearresteerd. Hij wordt er van verdacht betrok ken te zijn geweest bij de abortus- pleging in Delft. Zoals bekend is daarbij de negentienjarige kantoor bediende S. Z. om het leven geko men. DONGEN (N.B.). De „Luxa schoen fabriek Upper Ten" N.V. te Dongen zal aan het eind van deze week ge sloten worden. Het bedrijf telt 40 man personeel. Men verwacht geen al te grote moeilijkheden om hen elders onder te brengen. DEN HAAG. Bij een inbraak in een juwelierszaak aan het Westein de in Der. Haag zijn uit etalage en vitrines gouden ringen, hangers en broches gestolen, waarvan de totale waarde wordt geschat op ongeveer f 12.000. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 9 en zondag 10 maart Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van Hoorn. Dokter H. J. Simons, Renesse, tel. (01116) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Terpstra. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer kerk, tel. (01114) 388, neemt waai- voor dokter Vleugels Schutter. Zuster J. Compagne, Oosterland, tel. (01114) 273, neemt waar voor zuster Risseeuw. Zr. W. C. Steutel, Haamstede, telef. (01115) 226, neemt waar voor zr. Van Beveren en zr. Werk man. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts T. van Roon. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om tien uur. Horizontaal: 1. knorrig persoon; 6. plaats in België; 11. rondhout; 12. reeks; 14. soort onderwijs (afk.); 15. slingerplant; 18. loterijbriefje; 19. zuil; 21. bevestiging; 22. niets; 24. deel v.e. iboom; 25. soort zeilboot; 27. metaal; 28. eveneens; 29. tennis- term; 30. smook; 33. deskundige; 34. waterstand (afk.); 35. klein beetje; 38. bijwoord; 39. de oudere (afk.); 40. bevel; 41. vogelprodukt; 42. deel v. Amerika (afk.); 43. titel (afk.); 45. opwrijven; 49. Frans lidwoord; 50. vogel; 51. dekking; 53. beletsel; 54. stremsel; 56. bijbelse naam; 57. grondtoon; 59. bron; 61. onderricht; 63. nummer (afk.); 64. vogel; 66. on verstandig; 68. meisjesnaam; 70. win tervoertuig; 71. hoog bouwwerk 73. ambtshalve (Lat. afk.); 74. hoor; 75. narigheid. Verticaal: l. streekrechter; 2. bid (Lat.); 3. hemellichaam; 4. herkau wer; 5 .seconde; 6. deel v.e. paar dentuig; 7. zangnoot; 8. teug; 9. zangnoot; 10. plaats in Friesland; 13. kledingstuk; 16. dierengeluid; 17. rendement; 19. opgewonden praten; 20. waarnemend; 23. kleur; 24. Indi sche winkel; 26. kostbare stof; 29. Frans lidwoord; 31. hemellichaam; 32. de dato (afk.); 35. niet werken, wiegeren; 36. ontkenning; 37. klein roofdier; 44. gebogen been; 46. plaats in Rusland; 47. bekende motorraces (afk.); 48. nobel; 49. plezier; 50. soort vet; 52. autostalling; 55 schel; 58. te weten (afk.); 59. niet willen weten; 60. deel v.h. hoofd; 62. titel; 65. lief kozing; 66. onvruchtbaar; 67. bij woord; 69. kloosterzuster; 71. voor zetsel; 72. Nederland (afk). 17. Kapitein Sylvester richt zich met een ruk op van zijn legerstede. Door de ven sternis komt zwak stemmengerucht zijn kamer binnen. Snel, met trillende handen, werpt hij de dekens terzijde en sluipt naar het raam. Behoedzaam buigt hij zich naar buiten en overziet de maanbelichte binnen plaats. Een schok van angst doortrilt hem bij het zien van de vreemde krijgers, waar mee Aram en enkele anderen staan te praten. „Opnieuw achterhaald", fluistert hij ge smoord, „ik moet er onmiddellijk van door". Met enkele sprongen is hij bij z'n bed en rukt de peluw opzij. Krampachtig sluit zijn hand zich om de glanzende sma ragd, die eronder verborgen lag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4