Verkoop en onteigening van land- en tuinbouwgronden ONZE PUZZELRUBRIEK PEUGEOT A. VAN HESE Speel groep uit Zonnemaire trad op voor bejaarden te Brouwershaven Voorzitter contra wanbegrip buiten de agrarische kring STREEKNIEUWS BUITEN Vergadering C.B.T.B.-afdeling ZIERIKZEE, 29-2. „Grondverbruik op zichzelf al belangrük in Ne derland, met name ook in agrarisch Zeeland, wordt dit nog in versterkte mate, daar er schaarste is aan landbouwgrond en het uiteindelijk met de inpolderingen maar pover is gesteld, althans in vergelijking met de vraag. Er kunnen (Hsselmeerpclders) zo'n zestig bedrijven worden uitgegeven, maar gezien in zijn totaliteit maakt dat niet zoveel uit. Geen wonder dat grond en grondgebruik zaken zijn geworden van een sterkere overheidsbemoeiing". De directeur van het Grond- Pacht- en Taxatiebureau van de Z.L.M. en de Zeeuwse C.B.T.B. formuleerde het zo op de donderdag in het Huis van Nassau gehouden gecombineerde jaarvergadering van de afdeling Schouwen-Duive- land van de C.B.T.B. en de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging van die afdeling, onder voorzitterschap van de heer J. A. van der Bijl. Onderwerp van de heer Van Iwaarden was: „Verkoop en onteigening van land- en tuin bouwgronden". Reeds voor de oorlog waren er in de pachtsector bepaalde regelingen. In de oorlog was de zaak „bevro ren" op basis van mei 1940. Eerst in 1958 kwam de definitieve pachtwet, nadat voorheen gewerkt was met pachtbesluiten. De kwestie van de grond verkopen was na de oorlog ge regeld door de Wet Vervreemding Landbouwgronden. Het was onder vigeur van deze wet niet zo moei lijk de grondprijs te berekenen, op basis van de netto pachtwaarde. Voor grond met niet agrarische be stemming werd een „vriendelijke landbouwprijs" berekend. De Wet Vetrvreemdling Landbouwgronden werd drie maal verlengd, maar na 1 januari 1963 kwam er geen ver lenging meer. De grondprijs kwam toen vrij, op grond van het feit dat de mobiliteit van de grond niet groot genoeg was, onder invloed van de drang naar bedrijfsvergroting en de hogere bestemmingswaarde van landbouwgrond naar tuinibouwgrond In E.E.G.-verband werd bovendien naar een zekere harmonisatie ge streefd. Het voorkeursrecht Wat moeilijk lag na deze liberali satie het zg. voorkeursrecht van de pachter bij koop. Vroeger viel dit onder de Grondkamer, maar het voorkeursrecht werd toen opgeno men in de bepalingen van de pacht wet, zij het met wijzigingsartikels. De voorkeur gold niet bij familie in de 2e graads zijlijn. In zo'n geval mocht voortaan zonder meer (zon der voorkeursrecht) worden ver kocht; ook niet bij verkoop door erfgenamen en evenmin in geval van zg. mondelinge pacht. Verdere ge vallen zijn bij slecht gebruik van de grond door de pachter en in geval van gerechtelijk bevel tot verkoop. Zo'n laatste geval kan zich voor doen als iemand niet „wil blijven zit ten in 'n onverdeelde boedel". Van dit laatste is - ter verkrijging van 'n hogere verkoopprijs echter wel eens misbruik gemaakt. Bij niet bereiken van overeen stemming inzake de prijs tussen eigenaar en pachter, kan de Grond kamer een zg. verkeerswaarde vast stellen bij verkoop. Men hoort wel eens klachten de de prijs dan zo hoog uitvalt, maar spr. wees er op dat de boeren tenslotte zelf dit prijs niveau in de markt hebben gelegd. De grondverkcopprijzen De praktijk leert dat in gevallen van beoogde bedrijfsvergroting door gaans hogere grondprijzen op tafel komen. Ook voor gronden voor niet agrarische bestemming worden ho gere prijzen betaald. In het alge meen is er druk op de grondmarkt, met name ook door buitenlandse in vloeden (Belgische aankopen in Ne derland bv. en Duitse aankopen, die gesubsidieerd worden door de re gering van de Bondsrepubliek <Grü- ne Plan). Men kan pleiten voor pachtverhoging, want pacht is een machtig financieringsmiddel, maar pachtverhoging is toch geen geluk kig middel. Vast staat wel dat in de overheids-belcidssfeer „iets" moet worden gedaan, vooral door de steeds toenemende druk, als gevolg van de bevolkingsaanwas. Het zuidwesten van ons land met name is in de „running". Dat is wel goed, want als het anders was zou de economie stokken en daarmede is de boer ook niet gebaat, maar het boeren-grondbeslag dient toch scherpe aandacht te krijgen en te houden, vooral ook op Schouwen- Duiveland (Dammenweg, plateau kabelbaan). Voor dit laatste heeft reeds een „hearing" plaats gevonden. Wordt Advertentie RESTAURANT BODEGA „DE ABDIJ" Abdijplein 5 - telef. 01180-4635 MIDDELBURG Een „huis-(tuin-en-keuken"-puz- zeltje bleek die van vorige week, waarover men niet al te lang het hoofd behoefde te breken. De mees te inzendingen waren dan ook juist. De eerste prijs is bestemd voor: mej. W. J. de Jager, De Brauwstraat 44, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: mej. R, Dorreman, Roelandweg 2, Renesse De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. penseel; 6. glazuur; 11. s.o.s.; 12. afko; 14. lik; 15. r.r.; 17. haard; 19 .e.k.; 20. tik; 22. pan; 23. tot; 25. ode; 26. renikum; 29. mennen 31. ion; 32. dek; 34. enz.; 35. toe; 37. treuren; 40. ein; 42. ijl; 43. ee; 44. ems; 46. antenne; 49. spa; 51. ooi; 53. art.; 54. net; 56. armada; 59. ma laga; 61. los; 62. aga; 64. aak; 65. pon; 66. at; 68. eland; 71. m.d.; 72. hei; 74. Iet; 75. ore; 77. ellende; 78. ignobel. Verticaal; 1. portret; 2. n.s.; 3. sol; 4. es; 5. laan; 6. gort; 7. al; 8. zin; 9. uk; 10. rekenen; 13. ka; 16. rie; 17. ham; 18. dom; 19. ede; 21. knie; 22. punt; 24. teen; 25. onze; 27. ko; 28. keu; 30. n.n.; 32. delta; 33. krent; 36. olm; 38. rijn; 39. een; 41. iep; 44. etalage; 45. soms; 46. aida; 47. erf; 48. enak; 49. stap; 50. amandel; 52. o.a.; 55. el; 57. rot; 58. age; 59. mad; 60. gom; 63. alle; 64. anti; 67. lee; 69. a.e.; 70. pro; 72. hl; 73. in; 75. on; 76. eb. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. zangstuk; 3. zoog dier; 5. eer, bekendheid; 7. insekt; 9. groet; 11. waterstand (afk.); 13. stuk steen; 15. soort vaartuig; 16. pers. voornaamw.; 17. kachelgerei; 19. neer beneden; 21. kleinood; 23. werpstrik; 27. deel v.d. hals; 28. glad; 32. Chinese maat; 33. zijrivier v.d. Donau; 35. op de wijze van; 36. lidwoord; 37. bez. voornaamw.; 38. liefkozing; 39. soort schip (afk.); 41. geneesmiddel; 43. bevel; 45. bevel; 47. teken van verdriet; 49. huid; 51. keukengerei; 53. boom; 54. niet breed; 57. beschaafde vrouw; 60. landbouwwerktuig; 61. jongensnaam 63. kleur; 65. insekt; 67. enzovoort (afk.); 68. vreemde munt; 69. vogel; 70. vorm van slavernij; 71. toespraak Verticaal1. vogel; 2. omroepver eniging; 3. keukengerei; 4. valei; 5. hennepbraak; 6. tam; 8. haarkrul; 10. Spaanse titel; 12. muziekterm (afk.); 14. tweetal; 15. smet; 16. titel (afk.)- 18. gewicht; 20. telwoord; elasticiteit; 23. laatstleden (afk.); 24. tandeloos zoogdier; 25. zangnoot; 26. dwaasheid; 28. keurtroep; 29. zangnoot; 30. jongensnaam; 31. deel v.e. Franse ontkenning; 34. rivier in Afrika; 35. lokspijs; 39. heilige (afk.) 40. de oudere (afk.); 41. familielid; 42. rustplaats; 44. deel v.d. dag (afk.) 45. pers. voornaamw.; 46. winter- voentuig; 48. behoeftig; 49. grond soort; 50. gelooide huid; 52. masker; 54. natuurkundeterm (afk.); 55. god heid; 56. Europeaan; 57. onvrucht baar; 58. bloedluis; 59. getij; 60. nauw; 62. Duiits pers. voornaamw.; 64. deel v.h. hoofd; 66. dunne. het pkin bij K.B. bekend gemaakt, dan is het tevens onteigeningsplan en de ontwikkeling dient derhalve op de voet gevolgd. Dit geldt vooral ook voor de gemeentelijke bestem mingsplannen, die - naar inzicht van spx\ - voor niet al te lange tijd mo gen worden opgesteld. Hij deed een beroep op de plaatselijke afdelings besturen juist van deze bestem mingsplannen op de hoogte te blij ven, mede omdat de keus en de be oogde bestemmingen in het plan niet meer - zoals vroeger - van tevoren wel zo ongeveer kunnen worden ge raden. Tegenwoordig kan men voor allerlei verrassingen komen te staan waarvan voor Zeeland gemakkelijk voorbeelden zijn te geven. Advertentie bromfiets van wereldklasse vanaf 419,50 Weststraat 5-7 - telefoon 2022 ZIERIKZEE BROUWERSHAVEN, 29-2. Op uitnodiging van de bejaardenbond te Brouwershaven heeft een groot aan tal bejaarden uit Dreischor, Zonne maire .Noordgouwe, Kerkwerve en Brouwershaven een toneelavond bij gewoond, welke door de toneelgroep uit Zonnemaire o.l.v. ds. J. Feunekes werd verzorgd. Met autobussen en particuliere au to's kwamen de bezoekers naar het Ned. Herv. jeugdgebouw, waar ze door de presidente mevrouw Boers- ma hartelijk werden verwelkomd. In haar toespraak zeide ze het verheu gend te vinden dal zovelen waren gekomen om deze avond bij te wo nen. Ze wenste de aanwezigen waaron der o.m. burgemeester J. Francke en echtgenote uit Middenschouwen een plezierige avond toe waarna het woord was aan ds. Feunekes. Hij gaf een uiteenzetting over het te spelen stuk „Achter de wolken schijnt toch de zon" waarbij iedere speler (ster) afzonderlijk werd voorgesteld. Op wel zeer bijzonder vlotte wijze kwe ten de tonelisten zich van hun taak en de aanwezigen genoten van het boeiende stuk, „gegrepen uit het le ven". Het speelt in een arm winke- liersgezinrietje waar men veel klan ten had moeten missen door de ves tiging van een groot zakenpand aan de overzijde. Vader en moeder (ge speeld door de heer en mevr. Van 'tVeer) weten amper het hoofd bo ven water te houden. Dochter Annie gaat naar de stad daar ze niet in de winkel wil werken. Op de verjaar dag van moeder komen zoon Jan met zijn vrouw stoken in het kleine be drijfje, waarbij ze ruzie maken met de inwonende kostganger Jasper, die arbeider is op de fabriek waar zoon Jan boekhouder is. Donkere wolken pakken zich samen wanneer blijkt dat zoon Karei bij zijn baas voor 1' 10.000,- fraude gepleegd heeft. In de familiebijeenkomst vallen harde woorden, waarbij de bijna failliete vader smeekt of de vrouw van Jan, die goed gesitueerd Is, de naam van de familie wil redden door het geld aan te zuiveren. Wanneer ze dit na lang aarzelen en verwijten wil doen met een aantal voorwaarden springt de stiefzoon Jasper in de bocht, die aan de fabriek een uitvinding heeft verkocht voor f 25.000,-. Het stuk krijgt dan een happy end, waarbij de romance tussen Jasper en dochter Anme gerealiseerd wordt, en hij te vens bedrijfsleider wordt en aan deelhouder van de fabriek. Tot gro te verbazing van Jan staat zijn a.s. zwager nu boven hem en is hij niet langer meer de gesmade arbeider. In haar dankwoord tot de tonelis ten overhandigde mevr. Boersma de dames een fraaie plant. Ook betrok zij in haar dankwoord de chauffeurs. Zij hoopte dat een dergelijke avond nog eens herhaald zal kunnen wor den. Met een grote verloting kwam een einde aan déze succesvolle avond De toneelgroep te Zonnemaire. In het midden (achter) de leider en re gisseur ds. J. Feunekes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Uniek gelegen in het historisch Abdijcomplex. Exclusief restau rant in antieke stijl en omge ving. Ook plate-service Gewestelijke C.B.T.B.-afdeIing ZIERIKZEE, 29-2. Vooruitlopend op een causerie van de heer C. P. J. van Iwaarden, stipte de voorzitter van de Gewestelijke C.B.T.B.-afde Iing de heer J. A. v. d. Bijl, op de donderdagavond in het Huis van Nassau gehouden vergadering, de grondproblematiek aan, ontstaan door de aanleg van wegen en de uit voering van recreatieplannen. Hij herinnerde aan de gang van zaken destijds toen de gemeenten gronden kreeg toegewezen door de Herverka veling. De voorzitter gaf een terugblik op het afgelopen jaar en kon moeilijk anders doen dan, instemmen met de in mineur gestelde verslagen en rap porten, die over het landbouwjaar zijn uitgebracht. Hij meende dat het agrarische volksdeel nogal veel aan ontwikke lingshulp doet, gelet op de import van tropischè vetten, ten koste van de eigen Nederlandse boter. Met de melkprijsverhoging blijft het een moeilijke zaak, daar de vaste kos ten steeds hoger worden. Wat betreft de aardappelen, vroeg de voorzitter zich af, af deze niet in een of andere vorm verwerkt, bestemming ontwik kelingslanden zouden kunnen vinden. Door een ingreep te Brussel trekken thans de aardappelprijzen weer wat aan. Er is al suiker over, maar toch is nog een uitbreiding te verwachten van het bietenareaal. Hy fulmineerde tegen het wanbe grip buiten de agrarische kring, waarin men wel verneemt dat de bieten maar moeten worden afge schaft, en suikerriet dient te worden geïmporteerd. Ook in dit - en andere - opzicht(en) mag de publieke opinie niet uit het oog worden verloren. In hét alge meen dient gepolst hoe uit een over volle markt voedsel kan worden ge ëxporteerd naar gebieden, waar hon ger heerst. Al zijn de landbouwvoor- uitzichten niet mooi. met Gods ver trouwen zal het ook in de toekomst zeker gelukken. 22. Jaarstukken De secretaris de heer J. C. van Be- veren overlegde het jaarverslag en het financieel verslag. De afdeling noteerde een saldowinst van f 14.06; de C.A.V. van f 139,69. Na uitge bracht gunstig rapport van de finan-, ciële commissie, werd de secretaris- penningmeester, onder dankzegging, décharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden de heren J. Boot Pzn., M. O. Hanse en L. M. Leeuwe herkozen. Het aftredende bestuurslid van de C.A.V. de heer M. J. van Damme werd eveneens herkozen. Een formele benoeming vond plaats van de heer J. op 'tHof als vice- voorzitter van de C.A.V. Tot lid van de financiële commissie werd be noemd in de vakature H. M. Flik- weert, de heer S. Simonse te Kerk werve. SPORTBERICHTEN VOETBAL Zierikzee I speelt thuis tegen NSV I Na lange tijd weer een thuiswed strijd. De tegenstander N.S.V., waar -tegen in Ndspen gelijk gespeeld werd,, kan met vlot en open spel een nederlaag op Schouwse bodem toegebracht worden. De spanning in de onderste 'helft van de ranglijst neemt met de zondag toe, die helft beslaat nu de helft van het aantal elftallen, een middenmoot is er niet. Steen met 15 punten uit 17 wedstrij den thans 7e heeft met maar 1 thuis -wedstrijd meer ook een uitzonder lijk zwaar programma. In een oefen wedstrijd van Zierikzee waren spe lers uit het 2e elftal opgesteld, en de opstelling van zondag a.s. kan dus wijzigingen bevatten. Op een goede wedstrijd kan gerekend wor den. SCHAKEN Zierikzee II-Middelburg III 4Ï4-314 Zierikzee II heeft met 4 te-3 te van Middelburg III gewonnen. De gedetailleerde uitslagen luiden: J. den En'gelsman-J. Verkerk 0-1; F. Breel-P. C. Tak 0-1; M. J. de Vlies-J. C. Hollander 0-1; C. de Rij- ke-A. de Spirt te-te; P. de Rijke- R. P. Hogerheijde te-te: C. M. v. d. Kuyl-W. C. Broer te-te; P. Rotte- P. F. Trompert 1-0; W. Vermeuie- H. Stam 1-0. Zierikzee II speelt nu nog 2 thuis wedstrijden en wel tegen Goes II en Middelburg II. De wintercompetitie De stand van de wintercompetitie ds als volgt: J. S. Hollander-O. E, Vleeshouwer 0-1; dr. J. J. Westendorp Boerma- J. M. Bevelander 1-0; R. v. d. Veken -ds. J. <H. Nawijn 0-1. De stand is nu: 1. Dr. J. J. Westendorp Boerma 9% uit 11; 2. J. J. v. d. Ende 9 uit 12; 3. C. J. M. Nalet 8te 11; 4. ds. J. H. Nawijn 7 uit 8; 5. R. v. d. Veken 6 te uit 11; 6. A. J. Scheel e 5 te uit 9; 7. J. M. Bevelander 4 te uit 10; 8. M. J. Enzlin 4 uit 7; 9. A. J. Hendri'kse 3te uit 9; 10. P. C. Tak 3te uit 10; 11. R. P. Hogerheijde 3te uit 13; 12. O. E. Vleeshouwer 3 uit 6; 13. J. VeikeUk 3 uit 9; 14. J. C. Hollander 3 uit 12; 15. M. C. Berman 0 uit 10. ZIERIKZEE Afd. „Philatelica" Op maandag 4 maart a.s. houdt de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philatelica" een ruilbeurs in de bovenzaal van Mondragon. De jaarvergadering wordt gehouden op maandag 25 maart. „Kerkelijke bouwkunst door de eeuwen heen" Op woensdag 6 maart a.s. spreekt de Bredase predikant ds. H. N. Bier man voor de Vereniging van. Vrij zinnige Hervormden alhier over het onderwerp „Kerkelijke bouwkunst door de eeuwen heen". Ds. Bierman zal zijn verhaal met dia's toelichten. De bijeenkomst wordt, gehouden in het Hervormd verenigingsgebouw. AGENDA Vrijdag 1 maart Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur. ouderavond Chr. Nat. School. Burgh Hotel Bakker, 2.30 uur, vergadering Landbouwvereniging C. et C. Dreischor Dorpshuis. 8 uur. Culturele Vereni ging. Haamstede Hotel Bom. 7.30 uur, uitvoering Kin derkoor Schouwen. Oosterland Conferentiekamer, 8 uur, propagan- da-feestavond Volksonderwijs. Wereldvrouwengebedsdag Zierikzee: Lutherse kerk, 2.30 uur; Oosterland: Geref. kerk. 8 uur; Brui- nisse: Geref. kerk, 7.30 uur; Zonne maire: Herv. verenigingsgebouw. 7.30 uur; Haamstede: zaal Geref. kerk, uur; Noordgouwe: verenigingsge bouw. 7.30 uur; Nieuwerkerk: zaal Geref. kerk. 3-4 uur. Zaterdag 2 maart Zierikzee Graanbeurs. 4-6 uur: gezellige mid dag voor de jeugdleden van de gym- nastiekafdeling van Delta Sport. Idem, 7.30 uur. contactavond voor de ouderen. Maandag 4 maart Zierikzee Mcndragon, 8 uur, ruilbeurs Phila telica. Prof. Zeemanlyceum, aula, 8 uur, vergadering Oudervereniging. Ned. Herv. verenigingsgebouw. 7.30 uur, toneelavond voor de bejaarden, uitgaande van de U.V.V. Dinsdag 5 maart Dreischor Hotel De Drie Schapen, 8 uur. ge meentelijke voorlichtingsavond. Woensdag 6 maart Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, Ver. van Vrijz. Hervormden (Spreker ds. H. N. Biermpn over „Kerkelijke Bouwkunst"). Idem, 2.30 uur, bejaardenbijeenkomst N.C.V.B. Donderdag 7 maart Zierikzee Stadhuis, 8 uur. vergadering van de gemeenteraad. Concertzaal. 8 uur, Amsterdams Volkstoneel met Rooie Sien. Vrijdag 8 maart Zierikzee Mondragon, foyer, 8 uur, lezing Be rend Boudewijn (Z.V.U.). Geref. verenigingsgebouw. 8 uur, openbare vergadering AR Kiesvere niging (spreker J. Boersma, lid Twee de Kamer). Huis van Nassau, 8 uur Scheidsrech- tersvereniging „Sch.-Duiveland". Ouwerkerk Uitvoering muziekvereniging Nieuw Leven. St. Philipsland De Druiventros, 8 uur, M.A.C. St. Philipsland. Vereniging Stad en Lande Op dinsdag 19 maart a.s. wordt de jaarvergadering gehouden van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Als spreker is aangekondigd de heer W. E. P. van IJsseldijk té Goes met als onder werp: „Tegeltableaux in Zeeuwse 'boerderijen". Dode vogels op Zeelandbrug Tijdens de mist hebben donder dagmiddag talrijke vogels zich dood gevlogen tegen de Zeelandbrug. Het betrof hier scholeksters, die - gelijk bekend - fourageren op het getijde. De vogels zijn waarschijnlijk in de mist afgekomen op de koplampen van passerende auto's en vonden de dood. De heer Schoon akker - lid van de Vogelwacht telde 25 dode vogels, w.o. drie plevieren. Eén dei- vogels bleek geringd. Hiervan zal ter bevoegder plaatse melding wor den 'gemaakt. In deze mooi gek drukke week even de oase geproefd van het in historie en verfijnde romantiek ge drenkte Frankrijk. Het woei van de beeldbuis uit Malle's veelbesproken film „Les Amants" de kamer in. Ex cuus, maar wat waren de sloppen van Calcutta, Khe Sanh en zelfs De Gaulle en de K.V.P. ver weg op dat momentIn „Les Amants" ging het (na de schaar) niet meer om een toen (1961) realistische scène. Een Amsterdamse vertelde me dat zo iets nu niet meer „zo maar" geknipt ivordt, maar ivat doet het er toe. Het ging om dat dieper in het land lig gend buiten, die Frankrijk er hon derden kent. Gezien van de rveg af, lijkt zo'n buitenplaats nogal doods. Dat komt door de doorgaans gesloten buiten luiken, die jnrenlang gesmeekt hebben om. een kwastje verf, maar het nooit kregen. Men komt ze te gen op onverwachte plaatsen. St. Hilaire-gangers hebben ze gezien, als ze ze gezien hebben. Maar ook rond Soissons op weg naar Parijs en in de buurt van Dyon op weg naar het zuiden. Mooie, verstilde, iets verwaarloosde buitenplaatsen, altijd in een wijde schrijn van uitbundig groen verpakt, altijd met een vogel koor vlak bij de brede tuindeuren, met eekhoorns in de bomen en de trillende zon over het wijde gazon, dat niet op zijn Bussums is gescho ren, maar waarom zou het. Als hier de avond komt aansche meren - en op de film ging dat zo - wordt de sfeer broos en brekelijk en komt de geheimzinnigheid uit de verte aansluipen. Het povere licht schampt tegen het eeuwenoude grijs van de muren en er zijn altijd verre nachtelijke vogelgeluiden, die een accoustisch décor vinden in het ein deloos lijkende land. Nederland is mooi, maar zo klein, maar Fratik- rijk heeft, nog zoveel ruimte en alles zit niet bij en op elkaar gepropt. Zo'n buiten mag niet in een ge soigneerd land liggen. Verderop zijn doorgaans wat onduidelijke akkers, bijna zonder eigenaar en „zo maar" weilanden, met dan weer verpieterd en dan iveer uitbundig gras. Bomen, midden in die weilanden en verder ook het blauwiggroen van veel uit gestrekter bossen. En toch harmo nisch in die losse conceptie zo'n buitenplaats. Wie daar terecht komt en het schijnsel vav kaarsen ziet iveerspiegelen in het donkerrood van een goede Bourgogne, is een ge waarschuwd en misschien wel een zwak mens, want louter met andij- vi est amp en de begroting 1968 van kolenfonds op Schouwen-Duiveland is men nog niet volledig beschermd tegen het boeiende leven, al horen ze er wel bij. Malle heeft dan fil misch misschien wel wal te dartel met zijn Moreau'tjc gestoeid, maar zijn buitenplaats was hel helemaal. SCHIEREILA NDMAN. i I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2