De vereniging gaat in 1969 het 50-jarig bestaan vieren Zeelandbrug op zomerzegels van 1968 Dynamo doodde Rapport commissie Enschede in Kamer ONZE PUZZELRUBRIEK Apartheid De huidige problemen van de landbouw De strijd om Hoe-e Boek over bombardement op Rotterdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrtjda» 2a i.bru.,i i»*» NT. M»W Jaarvergadering „Rust Roest" HIKZEE. 22-2. Donderdag- Bijzonder werd dank gebracht aan Bij de bestuursverkiezü werd in het Huis van Nassau de leider van de vereniging, de heer de aftredende bestuursled kialillfiftt in cn ntiM O/n.. mm c I P p 1 ZIERIKZEE. 22-2. Donderdag avond werd in het Huis van Nassau de jaarlijkse ledenvergadering van de gymnastiekvereniging Rust Koest gehouden. In zyn openingswoord stond de voorzitter, de heer T. C. Hekman uitvoerig stil by de diver se evenementen in 1967 en conclu deerde dat de vereniging weer op een goed j'aar kon terugzien. Bijzonder werd dank gebracht aan de leider van de vereniging, de heer C. Timmerman, die met zijn toege wijde straf van voorturners en voor turnster er weer voor had gezorgd dat alles goed was verlopen. Drie en twintig nieuwe leden van boven de 16 jaar werden geballo teerd. Het ledenaantal blijft steeds rond de 500 schommelen. DEN IIAAG, 22-2. De minister van justitie is niet bereid de Amster damse gemeenteraad inzage te geven van stukken over juni-onlusten in Amsterdam die slechts ter kennisne ming aan leden van het parlement zijn gezonden. Minister Polak ver klaarde In de tweede-kamercommis sie voor justitie en binnenlandse za ken de vrijwel algemene waardering van de kamerleden voor het werk van de commissie Enschedé te delen. Slechts twee leden. drs. Wicbenga (PSP) en N. Verlaan (BP). De heer Wiebenga meende dat het rapport mank gaat aan een ernstige mate Vogel contra raam HAAMSTEDE, 22-2. De aan de Kloosterweg wonende fam. v. d. Boogert-Walkier beleef de een merkwaardig schrik- avontuur. Mevrv. d. B. was bezig met werkzaamheden in de keuken en de kinderen za ten in de kamer. Door het grote raam heeft men uitzicht op het bos van het slot Haam stede. Plotseling werd een felle klap vernomen en het raam vloog in diggels. Danig geschrokken ging de familie naar de buurman de heer de J. Wat van de schrik bekomen ging men terug naar het huis om te zien wat er aan de hand was. Tussen de wirwar van glasscherven, vernielde plan ten en gebroken bloempotten bleek een flink formaat vogel zich in versufte toestand op te houdenHet moet dat is wel zeker - een roofvogel zijn geweest, ivaarschijnlijk een buizerd, die in volle vlucht tegen het raam is opgevlogen met bovenvermeld gevolg. De vogel werd opgepakt en op de bleek gezet. Hij heeft daar een half iiur gezeten en is toen op de wieken gegaan. De schade door deze vogelescapade in de kamer is aanzienlijk. van eenzijdigheid, de heer Verlaan noemde de rapporten „waardeloos". Als antwoord aan de PSP-er die de regering had gevraagd de beschuldi ging van „bedrog en achterbaksheid" aan het adres van het eerste-kamer- Lid Boetes in te trekken, verklaarde minister Beernink (Binnenl. zaken) dat deze zware woorden z.i. terecht gebruikt zijn. In antwoord op opmerkingen van diverse kamerleden verklaarde mi nister Beernink dat sinds de publi catie van het tweede interim-rapport en het eindrapport van de commissie Enschedé - zes maanden - geleden - reeds vrij veeL is gebeierd. Minister Polak deelde in dit verband nog mee dat n.a.v. de rapporten wetswijzigin gen worden overwogen en de politie wet onder de loupe wordt genomen. Dreigende telefoontjes bij Russische ambassade WASHINGTON, 22-2. De Russi sche ambassade in Washington heeft sinds het gebouw woensdagmorgen door een bomexplosie werd getrof fen, verscheidene anonieme tele foontjes ontvangen, waarin met nieuwe bomontploffingen werd ge dreigd. Dit heeft een woordvoerder van de ambassade donderdag mee gedeeld. De politie is van de tele foontjes in kermis gesteld, voegde hij er aan toe. Demonstratie bouwvakkers in A'tlam AMSTERDAM, 22-2. In Ainster- dam-Oost hebben donderdagmiddag rond twaalfhonderd bouwvakarbei ders een demonstratieve optocht ge houden om, zoals een voorman van het organiserende bouwvakactieco mité" het noemde „de nodige druk Uit te oefenen op de instanties die ons levenspeil in handen hebben". De arbeiders voerden spandoeken mee met opschriften als „hogere lo nen", „werktijdverkorting", „drie weken vakantie" en „compensatie van de inhoudingen". Opvallend groot was weer de be langstelling van de puzzel van vo rige week, waarop een groot aantal inzendingen binnenkwamen. Er schijnt nog volop tijd voor puzzelen en dat is in deze tijd een toch wel prettige bijkomstigheid. Wie puzzelt immers is zelf actief en dat is een goed ding. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: mevr. R. Berrevoets-Duine, Marisstraat 18, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: de heer M. v. d. Est, Kerkweg 20. Kerkwerve De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. verzoek; 6. ran- goon; 11. ida; 12. leo; 13. oma; 14. samba; 17. moker; 20. s.l.; 22. amper 24. co; 25. avond; 28. etage; 31. ate; 32. P.T.T.; 33. als; 34. nare; 37. over; 39. list; 40. loods; 41. enak; 42. tolk; 44. soda; 46. age; 48. vel; 49. amp; 51. artis; 54. emelt; 56. is; 58. ommen 61. se; 63. pampa; 65. egaal; 68. k.r.o. 70. sen; 71. ede; 73. termiet; 74. der tien. Verticaal: l. vies; 2. ed; 3. ras; 4. oom; 5. klam; 6. rome; 7. nok; 8. oor; 9. om; 10. nato; 15. ako; 16. bad; 18. ore; 19. eva; 21. Lat; 23. petro leum; 24. cel; 26. venster; 27. nor; 29. t.a.v.; 30. garnaal; 35. ato; 36. elk; 37. oss; 38. eed; 43. lui; 45. olm; 47. gas; 50. mts; 52. tea; 53. sop; 54. eng; 55. era; 56. inkt; 59. mast; 60. eend; 62. eden; 63. por; 64. mei; 66. air; 67. lei; 69. re; 72. de. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. soort kwast; 6. email v. d. tanden; 11. noodsein; 12. krantenjongen; 14. dierenliefkozing 15. het Romeinse rijk (afk.); 17. ver warming; 19. maanstand (afk.); 20. klap; 22. keukengerei; 23. voorzetsel 25. lofdicht; 26. plaats in Gelderland 29. paarden sturen; 31. elektrisch ge laden deeltje; 32. bedeksel; 34. enzo voort (afk.); 35. gesloten; 37. verdriet hebben; 40. Duits telwoord; 42. dun; 43. water in Friesland; 44. Duitse badplaats; 46. ontvangdraad; 49. graafwerktuig; 51. vrouwelijk zoog dier; 53 .artikel (afk.); 54. visgerei; 56. grote vloot; 59. plaats in Spanje; 61. niet vast; 62. oosterse titel; 64. vaartuig; 65. kledingstuk; 66. En gels voorzetsel; 68. herkauwer; 71. met dank (afk.); 72. klein plantje; 74. Europeaan; 75. vreemde munt; 77. narigheid; 78. onwaardig. Verticaal: l. persoonsafbeelding; 2. vervoerbedrijf (afk.); 3. zangnoot 4. verlaagde toon; 5. weg met bomen 6. gepelde gerst; 7. reeds; 8. animo; 9. klein persoon; 10. cijferen; 13. vo gel; 16. meisjesnaam; 17. vlees; 18. onverstandig; 19. plaats in Gelder- ladn; 21. gewricht; 22, stip; 24. deel v.d. voelt; 25. bez. voornaamw.; 27. jongensnaam; 28. stootstok; 30. dc onbekende (afk.); 32. veelarmige ri viermond; 33. zuidvrucht; 36. boom; 38. rivier in Nederland; 39. lidwoord 41. boom; 44. uitstalkast; 45. nu en dan; 46. bekende opera; 47. igrond bij een huis; 48. reus; 49. schrede; 50. steenvrucht; 52. onder andere (afk.); 55. stofmaat; 57. bedorven; 58. leeftijd (Eng.); 59. gek (Eng.); 60. plakmiddel; 63. geen uitgezonderd; 64. tegen; 67. watering; 69. als eer der (afk.); 70. voor; 72. inhoudsmaat (afk.); 73. voorzetsel; 75. Frans pers. voornaamw.; 76. getij. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden mej. J. van der Schelde en de heer A. I. Scherpenisse met algemene stemmen herkozen. Uit het financiële verslag van de penningmeester de heer J. Verwijs bleek dat ook de financiële toestand van de vereniging zeer gezond is. Evenals in 1966 kon ook in 1967 weel een behoorlijk bedrag gereserveerd worden voor de viering van het 50- jarig bestaan van de vereniging in 1969. Voor de viering van dit jubi leum werd een commissie ingesteld die een feestprogramma zal opstel len. In 1968 zal weer aan diverse eve nementen worden deelgenomen. Na de afdoening van de huishoudelijke zaken werd nog een aantal filmpjes vertoond van diverse evenementen in Zierikzee gedurende de laatste tien jaren en een kleurenfilm van de laatst gegeven openluchtuitvoering op het Havenplein. S.V.B. grote winnaar stilden,tenverkiezingen UTRECHT, 22-2. De studentenvak beweging S.V.B. is als grote winnaar uit de driedaagse verkiezingsslag om de zetelverdeling in de Neder landse Studentenraad naar voren getreden. De N.S.R. is het parlement van de Nederlandse studenten. De grootste concurrent van de S.V.B. was het N.S.A. (Nederlands Studen ten Akkoord). Real-Spartak komt op de beeldbuis HILVERSUM, 22-2. De NTS zendt woensdag 6 maart van 20.25 tot 22.15 uur op Nederland I een rechtstreek se reportage uit van de voetbalwed strijd Real Madrid-Spartak Praag, die in het Bernabeu-stadión in Ma drid wordt gespeeld. Het betreft hier de eerste wedstrijd in de serie kwartfinales van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 25 februari luidt: 3e klasse D: Steenbergen-Grens wachters; Alliance-NSV; ODIO-Vo gelwaarde. Reserve 3e klasse C: Vlissingen III -Zierikzee II; Steenbergen II-Alli ance II. MICROKORFBAL AlI-Ready-D.B.G.C. 3-0 DBGC was het eerst in de aanval doch. de Zieriikzeeënaren waren ihet eerst gevaarlijk en zagen al in de vierde minuut van de wedstrijd een treffer van O. Huitema afgekeurd. Nadat mevr. C. Kloet-van Nieuwen- huize enkele schoten van de rand van de maand had zien terugkomen en Overbeek iéts te laag schoot was het toch Huitema, die voor 1-0 zorg de. Direct na de wisseling bracht Huitema echter een fraai kans om zeep, maar de snel reagerende me vrouw Kloet-van Nieuwenruize deed het beter en bracht All Ready met 2-0 aan de leiding. Enkele schoten van André Wurth misten op een haar na hun doel, doch toen hij ge heel vrji kwam te staan nam hij zijn kans waar en deponeerde nummer drie in de mand (3-0). DBGC onder nam nog enkele felle aanvallen die echter niets meer opleverden. W.I.K.-D.F.S. 0-3 DFS heeft er tegen WIK-Kerk- werve harder voor moeten werken dan de uitslag zou doen vermoeden. Er waren 7 minuten gespeeld toen Dick de Meij na enkele vergeefse pogingen zijn club de leiding kon geven (0-1). WIK gaf zich echter nog lang niet gewonnen en zette aardige tegenaanvallen op. Direct na de wisseling deponeerde de uitste kend spelende Joon Hanse opnieuw een bal in de mand hetgeen 0-2 be tekende. Toen tenslotte Wim van Dienst er 0-3 van maakte, konden de Burghenaren pas ruimer adem halen, want tegen een dergelijke achterstand1 waren de groen-witte Kerkwervenaren niet meer bestand. D.B.G.C.-S.K.N.W.K. 3-2 De Nieuwerkerkers zijn in deze wedstrijd dicht bij de eerste over winning geweest, doch uiteindelijk bleek de magere 2-0 voorsprong niet voldoende te zijn. Nadat een fraai ingeschoten bal van Dingeman Ver boom over de rand van de korf was gehuppeld boekten de blauw-zwar- ten even later toch succes. De hard werkende Adrie Romijn kreeg een goede kans en dat betekende dan ook prompt 0-1. Nieuwerkerk doel puntte opnieuw doch de scheids rechter annuleerde deze treffer te recht. Ook aan de andere kant werd enkele minuten latei' een doelpunt afgekeurd. SKNWK bleef echter het beste van het spel behouden en een fraaie combinatie tussen Toos Kraak en Kees Radewalt werd met een doelpunt van laatstgenoemde beslo ten (0-2). Direct na de vakwisseling zagen de blauw-zwarten echter een fraai ingeschoten bal van Dingeman Verboom nog juist uit de mand ko men en hierna zakte het spelpeil van SKNWK zichtbaar af. DBGC maakte hier dankbaar gebruik van en een aanval over links werd met een treffer van M. Groenendijk be sloten (1-2). Een afstandsschot van Joke Winkels leverde de gelijkma ker op (2-<2) en ook dit gelijke spel ontging de Nicuwerkerkers. Toen J. Moeren houd van achter de paal de stand op 3-2 voor DBGC bracht was de moed er bij de Nieuwerker kers helemaal uit. Adrie Romijn zag nog kans opnieuw gelijk te maken doch dit doelpunt werd wegens snij den afgekeurd. DEN HAAG, 23-2. Van 9 april tot en met 25 mei zullen de zomerzegels 1968 verkrijgbaar zijn. De serie bestaat uit vijf frankeer zegels met toeslag naar een ontwerp van de heer R. J. Draijer uit Den Haag. Tekst en waardecijfer werden ver zorgd door de heer P. C. Cossee, eveneens uit Den Haag. De frankeerzegels hebben de vol gende waaiden, voorstellingen en kleuren: Waal-do: 12 8 cent, voorstelling tevens bijzondere tekst: „Sint Ser- vaasbrug Maastricht", kleur: groen. Brand in ziekenhuis EXETER, 22-2. Tenminste 120 ernstig zieken zijn donderdag geëva cueerd uit het ziekenhuis van Exe ter in het Britse graafschap Devon shire waar een felle brand was ont staan. Artsen en verpleegsters evacu eerden de .patiënten van wie sommi gen op hun vlucht bloedtransfusies kregen. Er werd niemand door de brand gewond. Zestig brandweerlieden die het vuur bestreden konden niet voorko men dat het dak van het ziekenhuis en een deel van de bovenste verdie ping instortten. 15 10 cent, „Magere Brug Amster dam", omber. 20 10 cent, „Spoor wegbrug Culemborg", rood. 25+10 cent. „Van Brienenoordbrug, Rotter dam". grijs. 45 20 cent „Zeeland- brug" (Ousterschelde), blauw. De prijs van de serie is f 1,75. De zegels zijn voor frankering gel dig tot en met 31 december 1969. Na „succes" cel in DAR ES SALAAM, 21-2. In de Afrikaanse staat Tanzania zijn zeven medicijnmannen, die elk jaar door de dorpelin gen in hun gebied werden be taald om voor goed weer te zorgen, in hechtenis genomen nadat een hagelbui zware schade had toegebracht aan de oogst toen de betalingen wa ren gestaakt. De inboorlingen hadden dit jaar besloten over stromingen of droogte te ris keren en de tovenaars geen weerpremiemeer te geven. Korte tijd later verwoestte hagel een deel van de oogst. De juichende medicijnmannen voorspelden nog meer hagel en werden opgepakt. Allerwege word talweer aan de va kanties gewerkt. Kamperen wordt langzamerhand een luxe aangele genheid. Er is nl. een bouwpakket in de hadnel, dat het mogelijk maakt zelf bergruimte te bepalen bij het kamperen. De te maken kampeer- kast is inklapbaar en neemt dus tij dens het transport weinig ruimte in beslag. MARKTBERICHTEN Bloembolleiiveiling Lisse LISSE, 22-2, Al wekenlang is het mondjesmaat met de leverbaar-gla diolen, niet alleen bij de Coöp. Bloembollenveilinig H.B.G. te Lisse, maar overal. Kopers echter zijn er bij de vleet en dit heeft een duidelijk merkbare invloed op ide prijzen. De deze zo mer 'door velen gekoesterde ver wachting van een gewas dat „over de mand zou lopen" en daarmee ver band houdend: goedkope gladiolen, wordt afdoende gelogenstraft. De oude bollenwijsheid „We weten d'r met z'n allen niets vani" wordt aan het verloop van de gladiolenhandel weer 'gedemonstreerd. Ook voor gladiolenplantgoed is de belangstelling zeer groot en met na me in de maat 6/8 worden zeer goe de prijzen gemaakt. KAAPSTAD, 22-2. Het Zuidafri- kaanse parlement heeft donderdag in tweede lezing het wetsvoorstel goedgekeurd, dat ook de in het bui tenland gesloten huwelijken tussen blanke en niet-blanfce Zuidafrika nen onwettig verklaart. LAND- EN TUINBOUW Appelcrisis voorbij DEN HAAG, 22-2. Met ingang van gisteren, donderdag 22 februari, is de crisis voor appelen geëindigd. Deze crisis ontstond vorige week vrijdag, toen drie marktdagen ach tereen de prijzen op de fruitveiling te Geldermalsen beneden het vast gestelde minimum waren gebleven. Vaniaf donderdag geldt - tot na der order - weer uitsluitend de mi nimumprijsregeling van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland, voor de gehele appel- aanvoer op alle veilingen. Dit is een regeling met een minimumprijs van vijftien gulden, met veilen van de doordraai voor de verwerkende in dustrie tot tien gulden, en een ver goeding van acht gulden per hon derd kilo. Als een nieuwe crisis ontstaat zal vrij zeker wel weer een aanpassing van de ophoudprijzen plaats vinden, maar niet tot .'het maximale niveau. Aldus een mededeling van het Cen traal Bureau aan de aangesloten veilingen. ARNHEM, 21-2. Het is niet zo on begrijpelijk dat de individuele Ne derlandse boer soms de vraag stelt of hij zich wel zo moet inspannen voor modernisering van zijn bedrijf. In 1967 blijkt nl. de produktivi- teitsstijging, mede veroorzaakt door het gunstige groeijaar, binnen de E.E.G. tot een zodanige produktie- vergroting te hebben geleid, dat het aanbod van een aantal produkten de VET IN DE MELK LUXEMBURG, 22-2. Het Europees parlement is er donderdag in Lu- xemburg mee akkoord gegaan dat er de toekomst vier soorten drinkmelk ter beschikking van de consument zullen staan. Dat zijn melk met een vetgehalte van 3,5 procent of meer, met een vetgehalte tussen 1-lVz en 2 procent, melk ivaarin ten hoogste 0,1 procent vet zit en rauwe, volle melk. De eerste drie soorten worden in de handel gebracht. De vierde soort zal de pro ducent op zijn bedrijf rechtstreeks aan de consument mogen leveren. De „Witte Roos" MUNCHEN, 22-2. Ter herdenking van het feit dat 25 jaar geleden de 23-jarige student Hans 'Scholl en zijn 21-jarige zuster Sophie wegens hun verzet tegen het bewind van Hitier werden terechtgesteld, is woensdag in de Münchense wijk Schwabing een gedenksteen onthuld'in de gevel van het huis waar de twee studen ten hebben gewoond. Onder het te ken van de „witte roos" verspreid den zij vlugschriften en kalkten leu zen op muren in München, totdat zij op 19 februari 1943 werden aange houden en drie dagen later onthoofd. Burgervliegtuigen ingezet voor Vietnam WASHINGTON, 22-2. Verscheide ne grote Amerikaanse luchtvaart maatschappijen hebben in totaal 56 straalvliegtuigen uit dc lijndienst gehaald om tijdelijk te helpen bij het overbrengen van troepenver- stierkingen naar Vietnam, hebben functionarissen van het Amerikaan se ministerie van defensie donder dagavond verklaard. De vliegtuigen zijn ter beschikking gesteld van „MAC", het militaire luchtbrug- commando, en hebben de afgelopen tien 'dagen 10.500 extra troepen over gevlogen. vraag overtreft, hetgeen een ernsti ge druk op de prijzen tot gevolg heeft. Dit zei de heer W. J. Lokhorst, voorzitter van de Geldersche Maat schappij van Landbouw, in zijn ope ningsrede ter gelegenheid van de 129ste algemene vergadering van de maatschappij, die in Arnhem wordt gehouden. „Dat er op het terrein van de prij zen geen ruimte meer zou zijn, zoals de opvattingen uit Brussel ons willen doen geloven, is niet aanvaardbaar zolang de kostenstijgingen zich met de regelmaat van de klok aankon digen en inflatoire tendensen hun in vloed blijven doen gelden", aldus de heer Lokhorst. Het structuurbeleid zal de tekortkomingen van het prijs beleid kunnen ondersteunen. Daar bij zullen de bedrijven in staat die nen te zijn de structuurmaatregelen te bekostigen". Enorme brand in Philippijnse stad MANILLA, 22-2. Een brand heeft woensdagavond in de Zuid-Philip- pijnse stad Dipoloog bijna 6000 men sen dakloos gemaakt en voor circa zeven miljoen gulden schade aange richt. Deense hulp voor Vietnam Franse automobilist ANGERS. 23-2. Een notaris is don derdag in zijn auto gedood door een dynamo die Losgeraakt was van een vrachtwagen. De notaris, Levoycr, reed met zijn echtgenote op de weg tussen Angers en Nantes toen ter hoogte van de plek die „De vreugde" genoemd wordt, de dynamo van de weg opkaatste, door de voorruit sloeg tegen het. hoofd van Levoyer, en de wagen door de achterruit weer verliet. De notaris was op slag dood, zijn vrouw kwam er zonder letsel af doordat de wagen op de weg bleef. DIVERSE BERICHTEN De Amerikaanse troepen hebben bevel gekregen IIoe-e tot elke prys te heroveren. Niets zal worden ge spaard om de citadel van de oude Vietnamese keizerstad die reeds 23 dagen door een Noordvietnamees ba taljon wordt bezet, te ontzetten. Preston Cobb, een jonge neger die in 1961 ter dood veroordeeld werd toen hij vijftien jaar oud was, is nu na een derde proces tot 18 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De internationale liga voor de rechten van de mens heeft de Ameri kaanse minister Rusk van buiten landse zaken verzocht te voorkomen, dat in het gebied van Hoe-e Viet- cong-ge van genen worden doodge schoten. Zweden overweegt als eerste Westeuropese land een boycot van de Olympische zomerspelen in Mexico- stad. De Italiaanse politie zoekt twee ingenieurs tegen wie een arrestatie bevel is uitgevaardigd in verband met de ramp bij de Vaiontdam in 1963, waarbij ruim 2.000 mensen om het ileven zijn gekomen. UTRECHT. De spoorwegen gaan het komende weekeinde een groot aantal extra treinen inleggen voor het vervoer van carnavalsgangers. BERGEN OP ZOOMi. Door nog onbekende oorzaak is brand uitge broken in een kapitale landbouw- schuur achter een café te Bergen op Zoom. De; brandweer rukte met groot materiaal, drie brandspuiten, uit. De schuur brandde echter tot de grond ■toe af. SAIGON, 23-2. De Noordvietname- zen hebben, naar in Saigon is meege deeld, in de citadel van de oude kei zerstad Hoe-e een tegenaanval inge zet en de terreinwinst die Ameri kaanse mariniers daar donderdag boekten, ongedaan gemaakt. In het noordelijk deel van de oude stad wordt slag geleverd met een Viet- cong-eenheid die daar is binnenge drongen. KERKNIEUWS Hervormde synode sprak over de doop WOUDSCHOTEN, 21-2. De Her- vormde Synode heeft dinsdag uit voerig gediscussieerd over de vraag of de Nederlandse Hervormde Kerk de doop aan volwassenen in kerkor- delijk opzicht gelijk moet stellen aan de kinderdoop. Op die manier wil men ruimte ge ven aan de ouders, die uit geloofs overtuiging de doop aan hun kinde ren willen uitstellen totdat deze kin deren volwassen zijn geworden. Een speciale commissie van de raad van de zaken voor kerk en theologie onder leiding van prof. dr. G. C. van Niftrik had een verdeeld advies (uiteengevallen in drie rap porten) aan de Synode uitgebracht. Na lange beraadslagingen besloot de Hervormde Synode de drie rappor ten, alsmede de zienswijze van de sy nodeleden en het pastorale advies uit 1960 over de doop aan de nieuw te benoemen commissie voor te leggen met het verzoek zich over deze zaak te beraden. Voorts zal aan deze oommissie worden gevraagd, de kwestie van de kinderdoop en de volwassendoop in interkerkelijk verband met andere kerken in Nederland te bespreken. KOPENHAGEN, 22-2. De Deense regering zal drie vliegtuigladingen voedsel en dekens naar Vietnam zenden zo heeft het ministerie van defensie donderdag bekend gemaakt. De goederen zijn zowel voor Noord als voor Zuid-Vietnam bestemd. KALVERDRIELÏNG ECHTELD, 22-2. In het Be- tuwse Echteld heeft de koe van veehouder P. de Krieger het leveji geschonken aan een welgeschapen kalv er drieling, waarvan twee stiertjes. De drie roodbonte dieren wegen samen 180 pond. De heer de Krieger heeft dit in zijn ruim 40-jarige veehoudersloopbaan nog niet eerder meegemaakt. Hij is deze week wel bijzonder gelukkig, want ook op zondag werd op zijn bedrijf reeds een kalvertweeling geboren. Ook de moeders maken het uitste kend. dam zal voor dit bedrag geen pre sentexemplaren ontvangen, maar wel een aanzienlijke korting bij de afname van een belangrijk aantal exemplaren. ROTTERDAM, 22-2. Het college van b. en w. van Rotterdam heeft, do gemeenteraad voorgesteld een bedrag van 26000 gulden beschik baar te stellen ten behoeve van de plannen van do Rotterdamse journa list Aad Wagenaar, om oen boek te schrijven over het bombardement op Rotterdam in de meidagen van 1940. In het voorstel deelde het college meo, dat de N.V. Arbeiderspers be reid is de uitgave van het boek te verzorgen, indien de gemeente Rot terdam haar medewerking verleent in de vorm van een bijdrage van 26.000 gulden. De gemeente Rotter- De journalist Wagenaar gaat het boek over het bombardement op Rotterdam schrijven op een wijze, welke de laatste jaren met name door Amerikaanse en Engelse schrij vers met succes is toegepast bij de beschrijving van de recente gebeur tenissen, namelijk door die verwer king van een groot aantal inter views.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3