Verlies Prov. Zeeuwse stoombootdiensten STREEKNIEUWS OUDERAVOND „DE SCHUTSE" Wika Wasterval sprak over „Wij als ouders' Advertentie HAAMSTEDE, 22-2. Een groot aantal ouders is in één der lokalen van de Prot. Chr. Landb. Huishoud school „De Schutse" getuige geweest van een goede en bijzonder leerzame ouderavond. Leerzaam omdat wika R. J. Wasterval van het Vormings centrum „Hedenesse" de vele ouders diep deed nadenken over hetgeen hij in zijn lezing, getiteld: »Wj) als ou ders", te vertellen had. Deze vlotte, begaafde spreker, nu voor de derde maal na „Meisjes van rond de 14 jaar" en „De sexuele opvoeding" op de ouderavond in „De Schutse" aan wezig" zei dat de open en eerlijke verhouding man/vrouw doorslagge vend is voor de normale gang van zaken in het gezin. Het bijbelverhaal wijst er nadrukkelijk op dat man en vrouw vroeger één waren. Na het ontstaan der vrouw uit een manne lijke rib is bij man en vrouw een blijvend verlangen naar elkaar blij ven bestaan. Spreker wees er op dat we nu in een tijd leven waarin man en vrouw als gelijkwaardige partners be schouwd moeten worden. De vrouw was vroeger in het huwelijk slechts nodig voor de voortplanting van het geslacht. Door de hedendaagse moge lijkheden der voorbehoedmiddelen leeft bij de vrouw niet meer de ge dachte om het éénzijn als een straf te moeten ondergaan. Wika Wasterval vergeleek het hu welijk met een eerste klasse lagere school waarin man en vrouw enorm veel moeten leren en waarin ze prak tisch nooit overgaan. De man „het sterke geslacht" te noemen is volko men uit den boze gebleken want er zijn 2eer veel mannen die vrouwen beroepen uitoefenen (koks in restau rants, kleermakers enz.). Het heden daagse huwelijk heeft niet meer de voortplanting tot doel, doch het mens worden is hoofdzaak geworden. Zijn er eenmaal kinderen dan gaat het niet om b.v. een dochter van rond de 15 jaar regelmatig in al haar doen en laten gade te slaan, omdat dit meisje een eigen leventje gaat opbouwen waarin ze langzamerhand zich zelf gaat worden. ,.We moeten daarbij echter wel bedenken dat we ons huis openhouden, als een eigen duiventil en met een eigen geloofsleven. Wees daarbij open tegenover uw kinderen omdat kinderlijke bezwaren soms bij zondei* zuiver kunnen zijn. Draag geen maskers en vergeet nooit dat het gesprek tussen man en vrouw een voortzetting zal vinden met de kinderen", aldus wika Wasterval. Zo klaar en helder was dit betoog, dat niemand nog wat te vragen had. Een hartelijk dankwoord werd spre ker gebracht door de directrice van de school, mej. E. v. d. Stadt. Andere zaken De directrice vroeg verder gelde- Scheepvaartbericbten Aludra, 22-2 240 m. o.n.o. Lourenco Marques naar Kuwait. Acmea, 21-2 175 m. n,n.o. Curasao naar San Lorenzo. Ameland, 22-2 t.a. Barlightvessel. Calamares, 22-2 van Los Angeles naar Costarica. Camitia, 22-2 te Punta Cardon. Echo, 21-2 van Dakar naar Piraeus. Gulf Swede, 22-2 460 m. z.z.w. Bom bay naar Mena. Kara, 21-2 660 m. n.n.o. Natal naar Curagao. Maasdam, 22-2 120 m. o.t.n. Napier naar Papeete. Tara, 21-2 75 m. n. Soavicente naar Antwerpen. lijke aandacht voor het contactor gaan „Het kwekkertje" terwijl zij verder mededeelde dut het huisbe zoek vordert. Een Roemeense groep meisjes zond een wandkleed naar de school met de vraag eens iets terug te sturen. Mej. Karelse en haar meis jes maakte een dito exemplaar dat een dezer dagen via het Jeugd Rode Kruis naar Roemenië zal verhuizen. Contacten in schoolverband werden voor de eerste maal gelegd met Zuid- Afrika. Voor en na het „officieel" gedeelte der ouderavond werden de ouders in de grote hall voorzien van koffie met een gebak-completje. Ds. Van Liere, voorzitter van het schoolbestuur opende en sloot de ou deravond op de gebruikelijke wijze Donderdag is de koers van het pond sterling op de Londense wis selmarkt gedaald nadat de Britse regering had bekend gemaakt dat zij in het komende begrotingsjaar meer zal uitgeven. OVERDENKING Kunnen en ivillen „Here, indien Gij wilt. Gij kunt mij reinigen". Matth. 8 2. Kunnen en willen is twee. Daar was de man, die de hierboven af gedrukte woorden uitriep, goed van overtuigd. En dat betekende voor hem een hele strijd. Hij was me laats, en dat betekende in Israël dat je onrein was, en dat je uitgesloten werd van de gemeenschap met God en met de mensen. Je moest in af zondering leven. En bovendien zorg de die ziekte er voor dat je dn je eenzaamheid langzaam bezig was te sterven. Voor een melaatse was er nergens uitkomst. Maar toen had deze man van Je zus gehoord en van Zijn goddelijke almacht en 'de hoop, die allang ver dwenen was, was weer gaan leven in zijn hart. Jezus KAN hem reini gen, dat staat voor hem vast na alles wat hij van Hem gehoord heeft. Maar WIL Hij het ook? Dat wordt nu zijn grote probleem. Och nee, de melaatse twijfelt niet aan Jezus, maar aan zichzelf. Zou deze Jezus hém willen helpen, hém, de me laatse, de onreine, de in Joodse ogen gevloekte? In zün grote nood durft hij het bijna met te geloven. Als Je zus het nu maar wil. Mogelijk is deze spanning tussen het wallen en het 'kunnen van Chris tus u niet vreemd. Dan bidden we wel met David mee: „Ontzondig mij. Here, en mijn ziel, nu gans melaats, zal rein zijn en genezen". En dan zijn we er van overtuigd, dat de Here dat doen 'kan, Maar wil Hij ook? We kunnen dikwijls maar zo moeilijk geloven dat Hij Zijn al macht zal tonen. Wij zijn er zo wei nig zeker van dat wij, ondanks het feit dat alles donker schijnt, toch met een bereidwillige God te maken hebben, Die zegt, dat Hij graag ver geeft. Hoor dan de blijde boodschap van deze geschiedenis. Jezus zegt: IK WIL. Met neerbuigende liefde treedt Hij op de ellendige toe, die zich ibuigt aan Zijn voeten. Ik wil, zégt Hij tegen iedere zondaar. En als u niet gereinigd wordt, dan is dat om dat u niet hebt gewild. Zegt u: ik weet niet of Hij mij, ook mij, wil reinigen? Zie dan toch van u zelf af. Zie op Jezus, de bereid willige Zaligmaker, en zing het dan maar voor u zelf: „Hij KAN en WIL en ZAL in nood, zelfs bij het nade ren van de dood, volkomen uitkomst geven". Kerkwerve. A.s. zaterdag- en zondagavond weer onze uitgebreide INDISCHE RIJSTTAFEL a f 6,00 Hotel-Restaurant MONDRAGON Oude Haven 13, Zierikzee Telefoon (01110)2670 WESTERINK. Gelijk, reeds gemeld brengt het toneelgezelschap Ensemble, onder auspiciën van de Z.V.U. woensdag 28 maart a.s. het toneelspel: „Je kunt 't toch niet meenemenop de planken van de Concertzaal. De /oto verbeeldt een scène met Johan Kaart. ZIERIKZEE, 22-2. Het totale verlies van de provinciale stoomboot diensten in Zeeland over het boek jaar 1966 heeft voor de Westerschel- deveren t' 8.038.676,94 bedragen te genover een raming van f 7.459.000,- en voor de Oosterscheldeveren een bedrag van f 2.204,64 tegenover een raming van f 116.000,-. Medegedeeld wordt dat de dienst Zierikzee-Kats in de begroting is geraamd voor het eerste kwartaal, daar verwacht werd dat de Zeeland- brug per 1 april J966 in gebruik zou worden genomen. De Zeelandbrug is per 15 december 1965 in gebruik genomen waardoor de dienst Zierik zee-Kats in 1966 niet is uitgeoefend. De in rekening gebrachte exploita tiekosten ad f 2.204,64 betreffen dan ook slechts enkele nagekomen reke ningen van de veerdienst Zierikzee- Kats. Orgelconcert Oude Tonge Zaterdag 24 februari bespeelt de organist Arie J. Keijzer het orgel van de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge. Aan idït concert verleent ook medewerking de sopraan Charlotte van Os-Eybergen, zodat een interes sante muziekavond valt te verwach ten. ZIERIKZEE Bijeenkomst voetbalscheidsrechters De scheidsrechters - vereniging „Sehouwen-Duivelan'd" houdt op vrijdag 8 maart a.s. in het „Huis van Nassau" te Zierikzee een bijeen- komst. Tijdens deze bijeenkomst zal c de volledige scheidsrechterscommis- sie van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. in Zierikzee op bezoek zijn om met de Schouwen-Duivelandse scheidsrechters een contactavond te houden. Ver. tot Bevordering Chr. Schoolonderwijs De ouderavond, te organiseren door de Vereniging tot Bevordering van het Chi*. Schoolonderwijs, wordt gehouden op vrijdag 1 maart a.s. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Het programma wordt verzorgd door de leerlingen van de twee vijfde klassen. Jehovah's getuigen Voor de Jehovah's getuigen spreekt zondag 25 februari a.s. de heer W. Kaspers over het onderwerp: „De Wetenschap, de bijbel en uw geloof'. (3 uur). Goede prijs voor Zeeuwse mosselen Zeeuwse mosselen, deden deze week op Yerseke, een uitstekende prijs. Dit kwam voornamelijk om dat de inleggerijen op voorraad werkten. Mogelijk is het op handen zijnde karnaval hier niet vreemd aan. Een gezuurde mossel wil nog wel eens smaken ,na een avond dat men de bloemetjes heeft buiten gezet. Hoe het zij, de mosselkwekers die nog mosselen op hun Zeeuwse percelen in voorraad hadden profiteerden -ervan. De Waddenzeemosselen, die losser van vlees zijn en bovendien zo zwaar getrost, dat ze moeilijk in de scho- ningsmachines kunnen worden ver werkt. Waren veel minder gevraagd en brachten nauwelijks de minimum prijs op. KERKWERVE Actie N.C.V.B. voor „Barthimëus" De N.C.V.B. hield haar jaarverga dering onder leiding van de presi dente, mevrouw Francke. De avond stond in het teken van dé actie Bar thimëus er werd namelijk een ver loting en een verkoping ten bate van dit doel gehouden. Het gunstig resultaat was f 214,10. Medewerking aan deze avond werd verleend door mevr. v. d. Wekken- Verbeok, die een viertal gedichten declameerde en na de pauze het ver haal „El Shadrai" voordroeg. Uit het jaarverslag bleek dat het ledëntal 71 bedraagt, terwijl 2 leden in het verslagjaar overleden. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen mevrouw v. d. Sluis-v. Burg en mevr. Wessels-Verhage, die voorzien in de vakabures mevr. bij de Vaate- v. d. Wekken en mevr. Fierens-Kris- telijn, die beiden aftredend en niet herkiesbaar waren. De volgende bij eenkomst zal zijn op 20 maart wan neer de heer Borre een lezing zal houden over verkeersveiligheid. Mevr. Viergever sloot de vergade ring met dankgebed. HAAMSTEDE Jaarvergadering Ver. Bevordering Tuinbouwonderwijs Op dinsdag 27 februari a.s. verga- De totale vervoersopbrengsten der Westerscheldeveren hebben bedra gen f 3.760.848,61, tegenover een ra ming van f 3.318.600,Er is dus aan vervoersopbrengsten f 442.248,61 meer ontvangen dan de raming. Blijkens de exploitatierekeningen van de schepen is in totaal besteed f ,9.576.724,83, de exploitatierekenin gen van de aanlegplaatsen en van de algemene dienst geven een totaal aan van f 2.067.329,49. verspreid, met de titel: „Uw tweede woning staat in Bruinisse". De folder geeft alle inlichtingen die men wenst over het huren van een zomerwoning en is op aanvraag ook bij de gemeente verkrijgbaar. Het grootste deel van de 48 zomer woningen heeft inmiddels al een huurder gevonden. Herhaling show historische kleding De vorige week zo geslaagde mo deshow voor 15e eeuwse kleding was alleen toegankelijk voor personen boven 16 jaar. Maar het 500 jarig bestaan is een feest voor jong en oud, en daarom bestaat voor perso nen beneden 16 jaar nog de moge lij kheid, de mooie kleren van de da mes en heren, die naar men aan neemt, door velen van 16 tot 20 juli zullen worden gedragen, te zien. En dat is dan tevens ook de mogelijk heid voor ouderen, die vorige week niet naar hel jeugdgebouw gingen. Donderdagavond 7 maart in de chr. huishoudschool wordt het allemaal nog eens overgedaan (van 7 tot 8 uur), en daarna begint in diezelfde school mejuffrouw Quant en haar staf met het knippen en verwerken van de stof. Dominospel voor blinden De jongensclub onder leiding van de heren H. Schot en A. de Koning hebben, onder vele andere werk zaamheden, ook handenarbeid op hun programma. Men kan bij dit programmapunt ook voor anderen werken. De jongensclub heeft dat gedaan. De leden maakten zeventien dominospellen voor blinden, die de zer dagen aan het Rode Kruis ter han'd werden gesteld. dert in hotel Bom de Vereniging tot Bevordering van het Tuinbouwon derwijs op Schouwen-Duiveland. Het betreft hier de 40ste jaarverga dering. Een historisch overzicht zal worden gegeven. Causerie over Strandpastoraat voor N.C.V.B. In de vergaderzaal der Ger. Kerk te Haamstede vergaderde de afde ling Haamstede van de N.C.V.B. De avond werd begonnen met het zin gen van psalm 68 10 en het uitspre ken van het gebed-door de presiden te, mevrouw A. den Boer-Steenland die vervolgens Markus 10 14 - 20 las en daarover mediteerde. De jaarverslagen werden aandach tig beluisterd en uit het financiële verslag bleek dat het de afdeling goed gaat. Het batig saldo was f 121,78. Twee nieuwe leden uit Re- nesse werden ingeschreven en het bestuur hoopt dat zich nog meerde ren zullen gaan melden. Ails penningmeestersse werd me juffrouw A. Slager herkozen. De kleine „dingetjes" in diverse soorten en groottes die de dames hadden meegebracht werden in de pauze verloot. De opbrengst was f 78,75. Het bedrag werd bestemd voor de aktie Bartimeus. Na de pauze sprak ds. Flink uit Burgh over het Strandpastoraat, dat uit gaat van de verschillende protes tantse kerken van ons schiereiland. Jongens en meisjes van 18 jaar en ouder, uit het gehele land afkomstig werken hier voor in hun vakantie. Ze houden kinderen van zomergas ten enkele uren per dag bezig op het strand, op de campings en in hun eigen tent. De ouders kunnen op de ze manier eens een wandeling ma ken. Voor hen wordt in de avond een dagsluiting gehouden. Er is ver der een uitleenbibliotheek waardoor het leesgrage publiek hier vlak bij het strand terecht kan. Na de lezing werd gezamenlijk „Dankt, dankt nu allen God" gezon gen en besloot ds. Flink deze avond met dankgebed. De volgende vergadering is vast gesteld op dinsdag 26 maart. Me vrouw Nagelkerke uit Rilland-Bath zal dan spreken over ,,E)e problemen van de ouder wordende vrouw". WESTERSCHOUWEN Geld voor wandelpaden De staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk mr. H. J. van de Poel, heeft uit de rijksbegroting 1967 een bedrag van f 2.117.750 toegekend voor bijdra gen ter realisering van voorzienin gen voor de openluchtrecreatie. De gemeente Westerschouwen krijgt van dit bedrag f 129.000 voor het aanleggen en verfbeteren van duin- wandelpaden en een parkeerterrein. BRUINISSE Gunning Door 'de Centrale Dienst „Noord- Zeeland" ite Tholen werd namens b. en b. van Bruinisse het heratraten van tegelpaden, het verbeteren van wegen en het aanleggen van par keerterreinen op het zomerwonin genterrein te Bruinisse gegund aan Aannemingsbedrijf v.h. Firma M, v. d. Velde Zn., te Bruinisse voor f 30.493. Grote kustvaarder in haven In de Bruinisser haven meerde opnieuw een kustvaarder af, om aardappelen te laden. Een groot schip, dat met zijn voor- en achter mast en zijn twee laadmastcn ver boven de dijk uitkomt. Het is dit maal de plm. 1200 ton grote Spal- matori J.N.R. met als thuishaven Mogadinasie. De havenmzester ver zekerde ons dat het schip toebehoort aan Somalie(land). Het. zou een Duits schip geweest zijn, dat geruime tijd in Tcrneuzen heeft gelegen. Het schip voert een blauwe vlag met daarin een witte ster. Was het anders dikwijls zo, dat de wagens met aardappelen al ge reed stonden eer een bepaald schip arriveeide, thans is het omgekeerde het geval, het schip is er wel, maar de aardappelen- zijn er (nog) niet. Waarschijnlijk zal het daarom wel de zondag over moeten blijven lig gen. Een attractie voor de school jeugd vormt het inmiddels wel. want over het dek van een groot schip lopen is een aardige bezigheid. Gemeentelijk woningvouwbiad Door het. gemeentebestuur van Bruinisse is een aantal vouwbladen FINANCIËN EN ECONOMIE Ned. Middenstaiidsbank ia 1967 Blijkens het heden gepubliceerde jaarverslag van de Nedei'landsche Middenstandsbank is de gang van zaken in 1967 gunstig geweest. Het expansie tempo van de bank blijft hoog. In de laatste drie jaar werd het balanstotaal van de gecom bineerde balans bijna verdubbeld. Per uit. 1967 bedroeg het totaal f 3435 min. (uit. 1966 f 2836 min.). De -toevertrouwde gelden stegen van f 2490 min. tot f 3125 min. De spaargelden (uit. '67 f 936 min.) gaan steeds meer een rol van betekenis spelen. Zowel de interest als de provisie inkomsten stegen belangrijk. Ook de lasten namen, mede dooi* de geste gen bedrijfsomvang, flink toe. De ge combineerde winst- en verliesreke ning 1967 sluit met een saldo van f 16,3 min. (1966 f 14,8 min.) nadat voor belastingen f 14,3 min (f 12,9 min.) is gereserveerd. De winststij ging komt neer op 10 Voorgesteld wordt een onveran derd dividend uit te keren van f 5,- per aandeel van f 50,- (10 waar voor f 8 min. nodig is. AGENDA Vrijdag 23 februari Zierikzee Concertzaal. 8 uur, jaarfeest Prof. Zeemanlyceum. Huis van Nassau. 7.30 uur, alg. verg. kring Sch.-Duiveland van de Z.L.M. Idem, 7.30 uur, hengelsport ver. Oos- terschelde. Idem, 7.15 uur. Ned. Ver. van Sui kerzieken. Ned. Hervonnd verenigingsgebouw, 7.30 uur. jaarfeest C.J.V. Burgh Hotel Bakker, jaarverg. varkenshou dersver. Opgaande Zon. Zaterdag 24 februari Dreischor Hotel De Drie Schapen, 7 uur, uit voering Crescendo. Oude Tonge Ned. Herv. kerk, 7.30 uur. concert (orgel en zang). Maandag 26 februari Zierikzee Huis van Nassau. 7.30 uur, Land- bouwvereniging V.Z.O.S. Openbare 1. school Prinses Irene, ou deravond. Zonnemaire Café De Volharding, 7.30 uur, Jand- bouwsociëteit Ceres. Dinsdag 27 februari Brouwershaven Verenigingsgebouw, 8 uur, Platte landsvrouwen (viering 3e lustrum afd. Brouwershaven). Haamstede Hotel Bom, verg. Proeftuinvereni ging. Woensdag 28 februari Zierikzee Concertzaal. 8 uui-, toneelgroep En semble, Z.V.U. („Je kunt 't toch niet meenemen"). Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenbijeenkomst N.C.V.B. Donderdag 29 februari Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, jaarver gadering afd. Sch.-Duiveland van de C.B.T.B. Kunstmatige diamanten LOS ANGELES, 22-2. Een jonge Amerikaanse geleerde, Patrick Paytondie kunstma tige diamanten ter grootte van een sinaasappel wil maken, wacht op de tijd waarin de mens naar de maan kan rei zen, om daar zijn werk voort te zeitem Wanneer wij in het constante luchtledAge op de maan kunnen werken zullen wij onze handen werkelijk vrij hebben", zegt hij. Zijn me thode bestaat uit het laten groeien van een echte diamant van een karaat in koolstof- damp. Deze damp zet zich in lucht direct om in grafiet, zo dat in een absoluut luchtledig gewerkt moet worden. Tijdens de verdamping moet contact met zuurstof worden verme den. Gemeente-lepeltjes voor sclirikkel-baby's PURMEREND, 23-2. De gemeente Purmerend houdt er een wat won derlijke traditie op na- Zij beschouwt zichzelf als een soort peetmoeder van alle kinderen die op 29 februari worden geboren en dus maar één keer in de vier jaar hun verjaardag kunnen vieren op huv geboortedag. In 1960 is in Purmerend een schrik keljaar comité gestart met zijn ac tiviteiten. In 64 werd er een ver volg aangebreid en ook nu staal het comité klaar om alle kinderen die volgende week donderdag ivorden geboren en van wie een geboorte kaartje wordt gezonden aan het ge meentehuis te Purmerend, te ver rassen met een lepeltje met het wa pen van Purmerend. Door deze actie beschikt het gemeentebestuur van Purmerend over een fraaie verza meling geboortekaartjes. Zowel in I960 als in '64 werden er meer dan 500 ontvangen Middelburgse jongens speelden gevaarlijk spel met wapentuig MIDDELBURG, 23-2. De politie van Middelburg heeft een hele voor raad wapens, waaronder vliegtuig munitie, geweren, een pistoolmitrail- lcur, handgranaten en scherpe ge weerpatronen, in beslag genomen. Twee jongens van veertien en ze ventien jaar uit Middelburg hadden het oorlogsmateriaal bij elkaar ge zocht in de Walcherse duinen en hot als speelgoed mee naar huis geno men. Daar vond de politie het in de ka mertjes van de jongens. Het wapen tuig is afkomstig uit de tweede we reldoorlog. VLIEGBASIS WOENSDRECHT. Op de vliegbasis Woensdrecht van de koninklijke luchtmacht zijn he den (vrijdag)morgen zestien Belgi sche en Nederlandse luchtmacht vliegers gebrevetteerd en twaalf Nederlandse luchtmachtofficieren beëdigd. Bij de gebrevetteerde vlie gers bevond zich reserve vaandrig mr. P. van Vollenhoven. echtgenoot van H.K.IJ. Prinses Margriet. BLAADJES En de blaadjesblijven het bu reau opdwarrelen. Allerlei blaadjes uit allerlei hoekjes, waaruit oneven wichtigheid en de soms kolderieke (maar meestal niet zo bedoeldin tenties van deze tijd blijken. Deze tijd waarin de jeugd maar raak schrijft, i)i de hoop zich optimaal tegen de verlcalkte opvattingen van ouderen te kunnen afzetten. In „M 68", „een krant voor jonge mensen een beschrijving van de bedoelingen van „Teaier Terzijde". Men heeft de kerk bij de kop. Dat gaat dan zo: „terwijl flarden preken, gebeden, ri tuele formules (allemaal op één zon dagmorgen) via Hilversum I bij el kaar geraaptdoor de luidspre kers klinken, houdt een aantal spe lers zich bezig met het „eierenspei- letje", een lepel in de mond, een ei er op en dan proberen de krijtlijn te bereiken. Doel: „je laai de kerk hó ren, het formalisme in het geloof en je gooit er een formalistisch spel letje tegenaan". Dat was dat. In Pick Up" ook alweer blad voor jongeren wordt geschreven over de totstandkoming van hel pro gramma Moef Ga Ga. Dat moet dan zo: De regisseur: „g.v.d. waar is die groep nou toch. Peter gooi er even wat licht op. De beatmeisjes leggen rollen papier uit, maar ze (de rollen) schijnen daar niet zo goed tegen te kunnen. Woedend schopt R. ze aan flarden". Uit de moderubrieic: „Trek gewoon de kleren aan die je zelf leuk vindt, ook al roept iedereen boe en bha. Je moet gewoon jezelf zijn. Nooit toegeven aan dat zorge lijk gedoe van je ouders van „kind je loopt voor schut". Uil het akademieblaadje van de sociale akademie in Sittard: „We le ven in een wereld, die kapot is, die onvoorstelbaar rol is, maar het is af en toe zo verdomde fijn om kapot en onvoorstelbaar rot te zijn". Het toneelstuk „Hoera Amerikais al dus de redaktie van Pick Up" zon der meer een „aanrader". Uit de re censie: „Man en vrouw slagen er niet in met elkaar te vrijen. Ze dan sen wat, trekken elkaar de kleren van het lijf, krabben elkaar, besme ren elkaar met tandpasta, schrijven smerige ivoorden op de muren en vernielen het meubilair". Serieus bedoeld (de andere ook) is ook alweer het blad Student 6, een uitgave van hel Algemeen Stu denten Persbureau. Op de voorpa gina ivorden de studenienverkiezin- gen aangekondigd met de tekening van een bloot boezemmeisje met twee ingetekende vierkantjes. Op wekking: maak het vakje van uw keuze rood! Waar men een schoon sieraad ook al voor misbruiken kan. En de blaadjes blijven het bureau opdwarrelen. Nee, ik zeg niets kwaads van de jeugd, maar - zo le ren de progressieven - wij, u en ik, zijn verkalkt. De beschaving moest wel van wat ballast gezuiverd, maar als liet zo moet. Enfin, dat is een verkalkte opmerking. SCHIEREILANDMAN. 1 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2