Lekker! vla-flip 100 DOLDEN Beter met Boter SCHOTEN OVER DE JORDAAN BLIK DOOR HET WERELD Brandschade 1967 nadert miljard Proces rond ramp Griekse veerboot I .y STREEKNIEUWS -vc.-! Zendingsavond Ger. Gemeente Oosterland Rendez-vous met eergisteren i /1EKIKZEESCHE MIIÜUWSBODE Donderdag 22 februari 1968 Nr. 199X9 a\iuanaapy Zonder dat er iets van op papier staat heeft er altijd een soort over eenkomst bestaan tussen Israël en Jordanië elkaar geen overbodige last te bezorgen. Dat gold zelfs in de oorlog van juni toen de Israëli's pas tegen Jordanië in actie kwamen na dat koning Hoesseins Arabisch Le gioen het vuur opende. En dat ge beurde pas toen de koning ingevol ge een verdrag met Nasser wel moest. Die oorlog van juni hebben de Is raëli's met glans gewonnen op het slagveld, maar de diplomatieke af sluiting van de strijd is nog altijd een hopeloze remise. En bij tijd en wijle laait langs de Jordaan weer de strijd op. Arabische commando's - wellicht ook wel eens Jordaanse troepen - vuren naar de bezette westoever en prompt daarop komen de Israëlische kanonnen en vlieg tuigen in actie. De meeste slachtof fers vallen uiteraard aan de Jor daanse kant die nu eenmaal dichter bevolkt is, al was het alleen maar door de vluchtelingenkampen. De schietpartijen over de rivier dienen natuurlijk geen enkel zinnig doel. Het zijn voornamelijk uitingen van de wil tenminste iets te doen. Tegenstander Alleen al om de zekerheid dat de Israëlische represailles altijd meer slachtoffers eisen dan de commando -actie is koning Moessein altijd een tegenstander geweest van dergelijke overvallen. Bovendien ziet hij er geen enkel belang in om te riskeren dat de riviergrens inderdaad een soort gevechtslinie wordt, zo dicht bezet met troepen dat het burger lijke verkeer tot een halt wordt ge dwongen. Tenslotte is er nu weer een levendige handel tussen de wes telijke oever en Jordanië, die voor ROTTERDAM, 20-2, De werkelij ke schade als gevolg van brand zal over het jaar 1967 in de buurt ko men van „een kleine miljard gul den", zo verklaarde dr. E. C Wes- sels, directeur van het technisch bu reau voor brandverzekering op een bijeenkomst van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel te Rot terdam. Hij was n.a.v. de recente branden in het Europoortgebied uit genodigd om te spreken over brand scha depreven tie. Dodelijke val in garage TERNEUZEN, 20-2. Tijdens zijn werkzaamheden in een garage te Oostburg is de heer Th. de Vos uit Ter neuzen van een ongeveer drie meter hoge stelling gevallen. Hij kwam daarbij zo ongelukkig op een betonnen vloer terecht, dat hij een scheJelbasisfractuur en een hersen bloeding opliep. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het St. Anthoniusziekenhuis over gebracht, waar hij vanmorgen is overleden. PIRAEUS. 20-2. In de havenstad Piiaeus is het proces begonnen te gen 11 peisonen die beschuldigd worden van verantwoordelijkheid voor de ramp met de Griekse veer- bo; t Iraklion. Het 8 922 ten metende schip, dat de verbinding tussen Griekenland en Kreta onderhield, ging in december 1966 in de Ege- ische zee met 241 mensen ten onder. 47 personen werden gered. Binnen 15 tellen klaar: yoghurt het arme koninkrijk ook niet onbe langrijk is. Vandaar dat in Amman bekend werd gemaakt dat wapenopslag plaatsen zijn ontdekt van Arabische commando's, zonder dat daarbij ver teld werd of de bezitters van Jor daanse huize waren of wellicht uit Syrië stammen - welk laatste lang niet onwaarschijnlijk is. Koning Hoessein heeft ook een oproep ge daan voortaan het geweld achter wege te laten, waarin hij o.m. zegt dat als er gevochten moet worden hij daartoe het bevel zal geven maar dat hij niet gediend is van eigen machtig oorlogje voeren. Wanneer intussen maar iets in zicht kwam van een diplomatieke oplossing die de wapenstilstand om zet in eindelijk een vrede, zou een dergelijke order betere kans hebben om nageleefd te worden. Nu blijft het gevaar bestaan dat weer eens iemand de drang voelt om op de een of andere manier uiting te geven aan zijn haat jegens Israël, om iets te doen. Dat verlangen gaat ook lei den tot ergernis jegens de vorst, die zo uitgesproken juist niets doet. En dit gaat het gezag van de koning ondermijnen. Zozeer dat hij goede kans maakt in plaats van Israël het slachtoffer te worden van de ken nelijke onmogelijkheid vrede te stichten in het nabije oosten. Oostduitsers op de vlucht gedood LUBECK, 20-2. In de mond van de rivier de Trave bij Travemünde is het stoffeliik overschot gevonden van een jonge Oostduitser. Een week tevoren was op dezelfde plaats een andere vluchteling dood op eer. luchtbed aangetroffen. Bei den schijnen samen getracht te heb ben op een luchtbed overzee naar wesrt-Duitsland uit te wijken. BIJZONDERE POSTZEGEL DEN HAAG, 20-2. Een vel van honderd postzegels, dat de posterijen meer dan een eeuw geleden uitgaven, is geheel gereconstrueerd. Etsers ver vaardigden in 1852 deze zegels stuk voor stuk met de hand, waardoor elke zegel (miniem) verschilde met de andere. De etsplaten zijn bewaard geble ven, zodat bekend was hoe het vel zegels was samengesteld. Het bleek mogelijk alle zegels uit 1852 terug te vinden en opnieuw het vel samen te stel len. Alleen zijn de postzegels nu allemaal gestempeld. Op woensdag 13 maart wordt dit vel zegels aangeboden op een postzegelveilihg in hotel res taurant Ambassador in Den Haag. De heer J. K. Rietdijk, die de veiling houdt, vertelde dat een dergelijke reconstruc tie zeer zeldzaam is. Een an dere bijzondere zegel is een fout druk uit 1923, uitgegeven ter gelegenheid van het 25- jarige regeringsjubileum van koningin Wilhelmina. Op de- Ze zegel is de waarde (9 cent) weggelaten. De catalogusprijs bedraagt zesduizend gulden. Ook deze zegel is zeer zeld zaam. L W: m Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100.- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvosmen (evt. te combineren): spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 23 FEBRUARI. NED. I. De TROS-avond brengt weer de bekende figuren. Mr. Ed, het sprekende paard moet een be zoek brengen aan little Peggy, een ziek nichtje van de Adissons, dat in de bergen woont. Ed durft niet naar de bergen, want hij heeft hoogte vrees. ..Mr. Terrificb heeft weer moeilijkheden met zijn pil. Die raakt hij kwijt als hij in een school voor body-builders moet bewijzen wat hij waard is. Na het journaal een wedstrijd „Vrij worstelen". Aan sluitend een verzoekprogramma van John Woodhouse, alias Johnny Hols- huyzen, die met zijn elektronische trekpiano een sensationeel succes heeft. Met een strijkorkest en met vele solisten treedt hij op. Na de ac tualiteitenrubriek „Moment" volgt het vierde serie programma van de TROS en wel Danger Man", die te maken krijgt met een in Oost Duits land werkende Engelse spionne. NED. II. Pipo, de reclame, het journaal, het weekjoumaal en de weekendrubriek „Open oog', gaan vooraf aan het nieuws van acht uur. Daarna neemt de AVRO de dienst over. Opnieuw twee afleveringen achter elkaar van „Peyton Place". Sportpanoramakomt daarna met een heel merkwaardig programma, overgenomen van de BBC, die on langs een enorm bedrag neertelde om de drie beste golfspelers ter we reld in aktie te krijgen. De mannen - twee Amerikanen en een Zuid- Afrikaan - bestrijden elkaar op de golfbaan van St. Andrews. „AVRO's Televizier" sluit tenslotte de vrijdag af. ZATERDAG 24 FEBRUARI. NED. I. Vanmiddag tussen drie en zes uur rechtstreekse beelden van de wereldkampioenschappen schaatsen voor heren, waarvan de vijfhonderd en vijfduizend meter gereden wor den. Na Pipo de langverwachte af levering van Wim Sonneveld van „Ja zuster, nee zuster". Sonneveld speelt net als Leen Jongewaard een dubbelrol, d.w.z. zijn eigen opa. Ru- di Carrell gaat na het nieuws van acht uur een nieuw avontuur bele ven. Hij doet dat in een zeer bijzon der huis, waar veel kindertjes uit verschillende landen en een gooche laar rondhuppelen. Onder de gasten is ook Jasperina de Jong. Het inter mezzo van deze zaterdag is „Per se- ronde wijzer'', de quiz van Berend Boudewijn met bekende en onbe kende kandidaten. Het negentiende deel van de „Forsyte Saga" heet ,,'n Middag op Ascot". Fleur houdt zich met politiek bezig. Er is nl. een staking gaande en zij helpt degenen die wel willen werken .Tot slot de late uitzending van „Achter het Nieuws". NED. II. In verband met de schaatswedstrijden op het eerste net vanmiddag op Nederland twee een familiefilm. Het is „Kroniek van een Hofnar", een bekroonde Tsjechische rolprent uit 1964. Het avondpro gramma van de KRO begint met een aflevering van de Flintstones, die een dagje met de visclub uit zijn en dan een heel vreemd avontuur beleven. In het voorprogramma verder een optreden van de beroemde Afri kaanse negerzangeres Miriam Make- ba. Na het journaal „SOS Morro Castle", een documentair spel over de brand op het passagiersschip Morro Castle. Dit gebeurde op 17 september ^1934, toen een orkaan, woedde tussen Cuba en New York. waar het luxe zeekasteel voer. Tij dens deze brand, waarbij 137 passa giers en bemanningsleden Het leven verloren, speelde zich een groot aan tal dramatische gebeurtenissen af. Daarna alleen nog maar „Brandpunt Buitenspel", de tweede maal een Brandpunt-produktie over sport. VRIJDAG 23 FEBRUARI. NED. I. Schooltelevisie: 10.20 Pa rabelen in moderne vorm; 10.45 Ik en jij, een gewone dag; 11.10 Schrij versportretten; 11.35 Waller en Con nie12.00 Einde; 18.50 Pipo; 18.56 Ster. 19.00 Nieuws; 19.03 Sier; 19.06 Mr. Ed; 19.30 Mr. Terrific (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Vrij worstelen; 20.45 John Woodhouses' verzoekprogramma; 21.15 Moment21.45 Danger man; 22.40 Journaal. NED. II: 18.50 Pipo; 18.56 Ster: 19.00 Nieuws; 19.03 Weekjoumaal; 19.25 Open oog; 20.00 Journaal; 20.16 Ster. 20.20 Peyton Place; 21.05 Sport -panorama21.50 Televizier; 22.20 Journaal. ZATERDAG 24 FEBRUARI. NED. I. Teleac: 13.30 Automatise ring14.00 Mens in de ruimte; 14.30 Russische les; 15.00 Nieuivs; 15.01 Wereldkampioenschappen schaatsen 18.00 Einde; 18.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Ja zuster, nee zuster. 19.56 Ster: 20.00 Journaal: 20.16 Ster: 20.20 Rudi Car rell show: 21.05 Per seconde wijzer: 21.45 The Forsyte Saga; 22.35 Achter het nieuws; 23.00 Journaal. NED. II: 16.01 Kroniek van een hofnar: 17.30 Einde18.50 Pipo; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 De Flint stones (kleur); 19.28 Miriam Makebe 19.54 Evangelie; 20.00 Journaal; 20.16 Ster20.20 SOS Morro Castle; 22.00 Brandpunt Buitenspel; 22.35 Jour naal. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren: 17 febr. Geertje Johan na Jacomina, d. van Johan Cornel is Wesdorp en Martina Saman (Zie rikzee); 18 febr. Janet Ingeborg, d. van Hendrik Visscher en Geesje Veijer (Zieriikzee)17 febr. Claudia Margaretha, d. va>n Cent Legemaate en Margaretha van Noord (Zierik zee). Gehuwd: 14 febr. Johannes Isaèic Maria Luijben, 27 jr. (Breda) en Pe- tronella Theodora Maria Scholastica den Boer, 26 jr. (Zierikzee); 16 febr. Gerardus Rijk de Wit, 25 jr. (Dor drecht), en Theresia Helena Amalia van der List, 24 jr. (Zierikzee); 16 febr. Proter van der Velde, 40 jr. (Middelharnis), en Janna den Boer, 35 jr. (Zierikzee). Overleden: 13 febr. Bartelina Pie- terneila Bakker, 77 jr., geh. geweest met Jacobus den Boer (Zierikzee); 14 febr. Christina Bal. 72 jr., echtg. van/ Cornelis Hoek (Bruinisse); 18 febr. Johannes Cornelis Berrevoels, 70 jr. (Zierikzee), geh. geweest met Johanna Huberdina Duson. ANNA-JACOBAPOLDER N.C.V.B.-vergadering Over het onderwerp „Alcoholisme als maatschappelijk probleem", sprak a ds. Van Bruggen uit Wemeldinge t voor de afdeling Anna Jacobapolder van de N.C.V.B. in „Ons Dorpshuis". Deze vergadering stond onder leiding van mej. J. W. C. van Strien. Het was een leerzame avond. D.V. 4 april hoopt de afdeling sa men met de C.P.B. te vergaderen. Tij Mevr. Wesselink-Lengkeek decla meert dan uit „Sil de strandjutter". BRUINISSE Lezing over het Heilsleger voor N.C.V.B.-afdeling De vorige week gehouden verga dering van de afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond werd als gewoonlijk geleid door de presidente mevrouw C. de Groot-Fluijt, die na dat gezongen was Psalm 25 2 en 4. een gedeelte uit de bijbel las 2 Kon. 7 3 tot 6 en 8 tot 10 en daarover oen meditatie hield. Na de pauze was het woord aan luitenant N. Knot van het Leger des Heils uit Zierik zee. Luitenant Knot verhaalde eerst uitvoerig de levensloop van William Booth, geboren 10 april 1829, die in 1865 oprichter werd van het Leger des Heils (na eerst straatprediker en reizend predikant te zijn geweest). Wililam Booth wilde de wereld win nen voor Christus en zijn devies was „Gered om te redden". Onder dat devies zijn duizenden na hem de wereld ingegaan, het werk van het Heilsleger brengend tot in de verste uithoeken van de wereld en het Le ger makend tot een machtige orga nisatie. Een. prachtige kleurenfilm over hot werk van het Heilsleger in de tegenwoordige tijd, onderstreep te het door luitenant Knot gespro kene. die. nadat gezongen was Ge zang 201 1, met dankgebed sloot. Advertentie Botermals gebraden kip, knus thuis of in beroemde restaurants Dacht u dat iemand het zou wagen daar iets anders dan échte boter voor te gebruiken? O r. C;; 'Sj //rï v* ZIERIKZEE Jaarvergadering H.S.V. „Oosterschelde" De Zierikzeese hengelsportvereni ging „Oosterschelde" houdt op vrij dag 23 februari a.s. in het „Huis van Nassau" te Zierikzee haar jaarver gadering. Naast do diverse uit te brengen verslagen van de secreta ris, penningmeester,, kascommissie en een verslag van de gehouden wedstrijden, zullen ook dc prijzen van het afgelopen seizoen worden uitgereikt. Bij de te houden be stuursverkiezing zijn de heren G. T. Bakker, M. den Haan en L. Verloo aftredend en herkiesbaar. Er zal moeten worden voorzien in de be noeming van een plaatsvervangend lid van de kascommissie. De Vlaamse katholieke politicus Scgers, die vorige week woensdag van koning Boudewijn een ruime in formatieopdracht kreeg, heeft de ko ning dinsdagochtend verzocht hem van die opdracht te ontlasten. Hij heeft geadviseerd tot kamerontbin ding en vervroegde verkiezingen. Luitenant Richard W. Pershing, een kleinzoon van de Amerikaanse bevelhebber in de eerste wereldoor log, generaal Pershing, is in Viet nam gesneuveld, aldus is in New York vernomen. Advertentie I GEEN BETEI oor 45 jaar. Kerknieuws OOSTERLAND. 20-2. Er bestond vrij goede belangstelling voor de zendingsavond in het kerkgebouw der Ger. Gemeente aan de Sint Joost/dijk alhier, die vrijdagavond jl. werd gehouden. Ds. A. Vergunst, predikant der Ger. Gemeente te Rotterdam, hield een zendingsrede. Nadat gezongen was Ps. 87, vers 1 en 2 werd dezelfde psalm (onbe rijmd) voorgelezen en ging de pre dikant voor in gebed. Ds. Vergunst bepaalde zijn gehoor bij Ps. 9 21b: „Laat de heidenen weten dat zij mensen zijn". In een viertal punten, nl.: 1. zendingsroeping; 2. zendihgs- taak; 3. zendingsgenade en 4. zen- dingsvrucht, wees hij op de nood zaak van het werk dei- zending on der de heidenen en andere van God vervreemde volksstammen. Door prediking, medische verzorging enz. moeten deze volken de Naam wor den bijgebracht van de enige weg ter zaligheid. De kerk van Christus heeft hier een dure roeping te ver vullen. Enkel door ontwikkelings hulp, hoe goed ook bedoeld, komt men er niet. Spr. wees ten slotte op het grote belang het zendingswerk in den gebede te gedenken, en dat niet Alleen; ook daadwerkelijke hulp is dringend nodig. Nadat nog gezon gen was Ps. 67 1 en 2 volgde dank gebed. ZIERIKZEE. In dc Concertzaal werd opgevoerd de kinderoperette „De Prins van Sind", een muzikale en kleurrijke gebeurtenis, waaraan 60 kinderen meewerkten. BURGH. De zangvereniging „Nu met Hope" hield een uitvoering in het lokaal van de heer J. v. d. Moer. RENESSE. Ten bate van de uitge putte kas van het Nutsdepartement zal er een zomerfeest, met daaraan verbonden een fancy-fair georgani seerd worden. BRUINISSE. Voor dc geitenfok- vcreniging werd in hotel Storm een interessante lezing gehouden over „Geitemelk" HAAMSTEDE. Door de Ger. Kerk wordt aan de classis Zierikzee voor gesteld de Dankdag voor het gewas provinciaal vast te stellen op de laatste woensdag in november. BURGH. In alle eenvoud en zon der ruwheid werd in Haamstede en Burgh het strd-feest gevierd. Een 30-tal ruiters nom er aan deel ter wijl „Witte van Hacmsledeook present was. BRUINISSE. Het is nog niet be kend wanneer de beide scholen, die wegens het heersen van de mazelen al 2 weken gesloten zijn, worden heropend. DREISCHOR. In hotel Aarnoudse gaf de Rederijkerskamer Bellamy een opvoering van twee drama's: „Liefde" en „In dc mist". KERKWERVE (Adv.). De stemge rechtigde leden van de gemeente Kerkwerve worden opgeroepen op 27 februari a.s. bij Klaassë te ver schijnen om te trachten een neutrale dorpsvereniging op te richten. Feuilleton door Gré de Boer Natuurlijk bestond de mogelijk heid, dat de heer Bergenaar zijn rechtmatig deel - zijn geld - zou op eisen. In dit geval zou het bedrijf moeten worden ingekrompen en zou er personeel moeten worden ontsla gen. Mevrouw Varsink, Nico's we duwe zou moeten versoberen en wellicht zou ook de villa aan dc zuidkant van de drukkerij moeten worden verkocht. Dit alles was evenwel niet in het belang van de zaak. Als meneer Bergenaar daar eens over na wil denken? Op een zeer behoorlijk salaris als direkteur kon hij uiteraard rekenen. Een wa gen stond ter zijner beschikking. En inwerken was tenslotte een kwestie van tijd, nietwaar? Het ging om het bedrijf, dat - ere wien ere toekomt - door de heer Varsink, na het over lijden van direkteur Goverts, was groot gemaakt. Weliswaar mede van het geld van de heer Bergenaar. doch dat wilde de heer Varsink op zijn sterfbed nog pogen goed te ma ken. Natuurlijk, iedereen zou ter stond begrip hebben voor het feit. dat meneer Bergenaar niet bepaald sympathiek zou denken over zijn vroegere vriend. Het geld had in ieder geval behoorlijk winst opge leverd, dat was ook wel iets, hel. overwegen waard Cor Bergenaar had die middag cn avond zoveel tegelijk te verwerken en te overwegen gekregen, dat het hem af en toe duizelde. Tenslotte was hij vertrokken met de medede ling, dat hij binnen enkele dagen zijn. definitieve beslissing zou laten weten. „Maar ik neem aan: u zult wel begrijpen, dat ik 'hierover eerst een paar nachten moet slapen. En Ik kan m'n eigen zaak ook niet zo maar in de steek laten. Dat zou niet reëel zijn tegenover de klanten, die al jaren hun vertrouwen aan mij schonken. Thuis liet hij alle recente gebeur tenissen andermaal de gedachten- revue passeren. Achteraf bekeken was Nico toch maar een gemeen ventje geweest. Een geraffineerde schurk. Wie weet een andere defini tie, die mag z'n vinger opsteken. Maar er was niemand anders in de sober gemeubileerde kamer. Mis schien had hij al vóór ze samen hun „schat", zoals ze het een keer ge noemd hadden, begroeven, in zijn hoofd gehad om die zo spoedig mo gelijk weer naar de oppervlakte te halen. Dank zij de rommelige eva cuatie van de Marsdammers, omdat de stad voor negentig procent sper gebied werd, kon het allemaal vrij ongemerkt geschieden. De volgende dag was hij op de trein gestapt met onbekende bestemming. Na z'n geld in veiligheid gebracht te hebben werd hij tijdens een razzia door de Duitsers gearresteerd en op trans port gesteld naar een Duits werk kamp. alwaar hij lot na de oorlog was gebleven. Na de geldzuivering pompte hij zijn kapitaal geleidelijk aan over naar Marsdam. Opnieuw ging hij bij Goverts werken. Daar vernam hij van de kapitaaluitbreiding en om zetting in een famllie-n.v. Nico vroeg een onderhoud aan met de direkteur, wien hij meedeelde bereid te zijn geld in de zaak te steken. Goverts wilde eerst niet geloven, dat zijn employé over voldoende kontanten beschikte, doch toen Varsink zijn laatste banksaldo liet zien, begreep de oudere heer, dat het Nico menens was. Na overleg met de andere be langhebbenden accepteerde men Ni co's geld, waardoor hij mede-aan deelhouder werd van hel bedrijf, dat in deze na-oorlogse jaren flink de wind in de zeilen had. Zijn positie verbeterde tevens want een aandeel houder kon je niet aan de pers of de kast laten staain. Dus Nico zette zijn Heidelberger voor de laatste keer stop en verhuisde naar het kantoor, volgde een kursus om het patroons diploma te behalen en dat van cal culator. Daarbij geruggesteund dooi de oude heer Goverts. die wel wat kon bereiken bij de Federatie van Werkgevers in het Boekdrukkers- bedrijf. De drukkerij groeide uit zijn jasje en werd uitgebreid. Op nieuw stak Nico Varsink geld in de zaak en werd zodoende voor meer dan de helft eigenaar. In die tijd werd hij vaak uitgenodigd bij zijn direkteur en leerde hij diens doch ter Al ie kennen, met wie hij in 1948 trouwde. Kort daarop werd de heer Goverts ziek. Nico nam zijn plaats in als waarnemend direkteur. welke funktle permanent werd na hel overlijden van zijn schoonvader. Maar, zoals hij in zijn brief aan Cor Bergenaar had laten schrijven, vrede had hij er nooit mee gehad. Ergens bleef zijn kwade geweten spreken; was hij als zakenman ge slaagd en een vooraanstaande inge zetene van Marsdam geworden, diep in zijn binnenste knaagde er iets, het zelfverwijt, omdat hij zijn vriend had bestolen. De vriend, van wie hij wist, dat deze het al die jaren moei lijk had. Wien het leed niet bespaard was gebleven. Want Nico Varsink was al die jaren precies op de hoogte geweest van het doen en laten van zijn vroegere vriend. Misschien uil een soort angst, dat zijn schunnige daad ter enigertijd toch aan het licht zou komen. Doch Cor Berge naar had zelfs nimmer het geringste vermoeden gehad, dat Nico zelf meer geweten kon hebben van dc verdwijning. Die arme drommel was immers bij een razzia opgepikt dooi de S.D.? Tenminste, zo had hij het aan zijn familie geschreven. Weten de, dat tfulke dingen in dc laatste oorlogsmaanden dagelijks gebeur den, vond iedereen dit aannemelijk. Er werd geen ogenblik aan de juist heid hiervan getwijfeld. Ook niet door Cor Bergenaar, toen hij dit had vernomen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5