Verwijten in verband met kritiek op het zwembadplan STREEKNIEUWS Gemeeiitefinanciën AGENDA Zierikzeese Oratorium Vereniging vaart een nieuwe koers Burgh en Haamstede preparen zich op het komende Straofeest Comité Cultureel Centrum wordt Stichting Eilandgemeenschap Nationale bouwdag te Rotterdam i In gemeenteramlsverjjracU'riiig Duiveland: OOSTERLAND, 21-2. In de rond vraag van de ten gemeentehuize van Nieuwerkerk gehouden openbare vergadering van Duiveland heeft het raadslid de heer Bakker (PvdA) z(jn ongenoegen uitgesproken over de uitlatingen van de heer Van Gelde ren over het eigen zwembadplan van Duiveland. De heer Van Gelderen, secretaris van de adviesorganen voor sportaccommodatie bad- en zwemin richtingen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, heeft zich vorige week tijdens een vergadering te Zierikzee kritisch uitgesproken over het plan van de gemeente Dui veland om te komen tot een eigen zwembad. „Dat is een onverstandig plan", aldus de heer Van Gelderen. De heer Bakker was van mening dat de opmerkingen van de heer van Gelderen op de bewuste vergade ring niet op z'n plaats waren. De voorzitter, burgemeester A. A. van Eeten stelde „we gaan rustig door met onze plannen". De heer Romeijn (VVD) was het eens met de heer Bakker en dacht er zelfs over om in een brief aan de Ver. van Ned. Ge meenten te klagen over de uitlatin gen van de heer van G. De heer Bakker was verder niet erg bijzonder blij met een uitlating van het raadslid de heer Bolle (SG P), die op een vergadering van de Chr. Schoolvereniging had gezegd tegen de instructie-zwembadplannen te zijn omdat het de gemeente veel te veel zou gaan kosten. „Dat is een deprimerende uitspraak", aldus de heer Bakker, temeer omdat er een actie op touw is gezet om renteloze obligaties bij de ingezetenen los te krijgen. De heer Bolle zei dat hij de ge wraakte opmerking had gedaan in een nazitting van een raadsverga dering. Hij had toen gehoord dat er een belastingverhoging van zou moeten komen. „Er zijn meer urgen te zaken", aldus de heer Bolle, „die iin dit verband dacht aan een nieuw dak op de herv. kerk te Oosterland of een nieuwe school voor dat dorp. De voorzitter zei dat het één het an der niet behoeft uit te sluiten. Bejaardentehuis Verder informeerde de heer Bak ker hoe het er nu voorstaat met de garantiegeldlening voor het bejaar dentehuis te Bruinisse. De voorzitter anitwoordde dat voor de drie voor waarden, door de gemeente gesteld, een statutenwijziging nodiig is, „en daarop wachten wij nu". De heer van 't Hoff (Arb.) informeerde naar de komende derde bouwstroom in de gemeente, hoe groot die is en waar de huizen zullen worden ge bouwd en welk soort van woningen. De voorzitter antwoordde dat er te Oosterland zowel als te Nieuwer kerk 20 keuzeplan woningen zullen worden gebouwd. Te Ouwerkeik is zulks niet realiseerbaar (te klem aantal), dit wordt te duur. Voor dit dorp is een andere oplossing. Verder wees dezelfde spreker nog op de door de gemeente uitgegeven folder me)t betrekking tot premie uitkering bij douchebouw, en infor meerde of dit ook voor woningwet woningen geldt. De voorzitter zei dat hier een aparte regeling voor getroffen wordt. De heer Romeijn had in de pers gelezen dat de ge meente plannen koestert het woon huis van Gaanderse te Nieuwerkerk te verkopen. Hij heeft dit nooit be grepen en vond het niet verstandig. De voorzitter zei dat t.z.t. hierop te ruggekomen zal worden. Verder deelde de voorzitter mede dat ae straat rond de bejaardenwoningen te Oosterland, of liever het plein de naam van Hofplein zal worden toe gekend en dat de nieuwe straat hierbij in de toekomst zal heten de Van Steinmolenstraat, zulks op ad vies van de heer L. A. Capelle, naar jhr. Joris van Steinmolen die in 1576 de Ambachtsheerlijkheid van Oosterland kocht uit de inboedel van de Markgraaf van Veere en zodoen de één der eerste Ambachtsheren van Oosterland is geweest. De nieu we straat te Nieuwerkerk, die zal komen tussen Burg. Boumanstraat en de Deltastraat, blijft Burg. Bou manstraat heten. In deze vergade ring volgde nog een verrassing voor de raad, doordat de heer S. van Klinken (SGP) meedeelde voor het raadslidmaatschap te bedanken om persoonlijke reden. De voorzitter be treurde dit zeer. Er was steeds een aangename samenwerking met de heer van Klinken, die een rustige persoonlijkheid is. en zeer gezien in de raadsvergaderingen om zijn wel overwogen betoog. Hij dankte de heer van Klinken op hartelijke wij ze voor alles wat hij tijdens zijn 15- jarig lidmaatschap, eerst van Nieu werkerk. en later van Duiveland heeft verricht in het belang van de gemeente. Bij de ingekomen stukken waren verschillende goedkeuringen van Ged. Staten van Zeeland met be trekking tot grondverkopingen etc. die alle voor kennisgeving werden aangenomen. Verder kwamen ter tafel een wijziging in de begroting 1967 van het woningbedrijf, aange past aan de rekeningcijfers, dat wordt goedgekeurd. Besloten werd verder aan de heren J. de Rooij te Willemstad en N. van de Meeberg te Roosendaal te verkopen een per ceel grond te Oosterland, groot 990 ca., voor f 3 per ca. of in totaal f 2.970, om hierop autoboxen te bou wen, gelegen tussen de Molenweg cn de Suzanna Maria Loncquestraat. Verschillende voorwaarden zijn hier aan verbonden, o.m. dat de kopers verplicht zijn het toegangspad van af de S. M. Loncquestraat naar het bouwterrein te verharden. Dc sokkel (voetstuk) van het bekende verzets- monument te Renesse heeft ver nieuwing nodig, omdat destijds, toen het werd gemaakt, geen deugdelijk materiaal was te krijgen. En omdat dit monument is tot stand gekomen door vrijwillige bijdragen van heel de bevolking, bedrijven en instellin gen, heeft de gemeente Westerschou- wen, mede omdat de kosten nogal hoog zijn, de hulp ingeroepen van de gemeenten op het eiland. Duive land zal 0,25 per inwoner voteren. De kosten, opgegeven door de fa. Timmerman, bedragen f 6.000. G ed enks t een Ijes Op 16 graven van rampslachtoffers te Oosterland, op de algemene be graafplaats aldaar, staan nog steeds houten kruizen die vergaan zijn en vernieuwing behoeven. Besloten wordt gedenksteentjes hierop te plaatsen groot 30 80 cm., zoals te Ouwerkerk en te Nieuwerkerk is gebeurd. Steenhouwerij Timmerman te Nieuwerkerk vraagt hiervoor-, met ingebeitelde tekst, in totaal f 2.525. De raad besloot hiervoor het beno digde krediet te verlenen. Besloten werd verder van het Wa terschap Schouwen-Duiveland in eigendom en onderhoud over te ne men een gedeelte van de waterloop, gelegen te Oosterland, groot onge veer 2275 ca., voor de symbolische prijs van één gulden. Dit omdat een bestaande waterschapsverordening zegt dat er geen bebouwing binnen een strook van 7 meter van een in eigendom van genoemd waterschap zijnde watergang mag plaats vinden. De bouw van de noordelijkste blok van de bejaardenwoningen is hier mee in strijd. Vandaar deze trans actie. Het gemeentelijk verenigingsge bouw „De Conferentiekamer" te Oosterland doet tevens dienst als gymnastieklokaal voor scholen en de sportvereniging. De aanwezige toestellen zijn gedeeltelijk eigendom van de gemeente en van de vereni ging, hetgeen samen een behoorlijke inventaris vormt. Er zijn maar twee stuks turnmatten en ze zijn 15 jaar oud .Op verzoek van gebruikers en ter aanvulling van de inventaris, werd besloten een krediet groot f 900 beschikbaar te stellen voor de aan koop van 3 koppelbare turnmatten. Subsidies over 1967 voor monumentenreslauraties Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben ten behoeve van de restau ratie van monumenten op Schouwen -Duiveland over het jaar 1967 de volgende subsidies toegekend: f 600 (10 pet.) voor het pand Havenpark 35 te Zierikzee; f 512 voor het pand Havenplein 6 te Zierikzee (5 pet.); pand Hageweg 1 te Bruinisse f 117 (5 pet.); Stadhuis Zierikzee f 6.600 (5 Dct.); idem f 7.900 (5 pet.); pand Nieuwe Boogerdstraat f 4.569 (10 pet.); pand Korte St. Janstraat 12-14 f 500 (10 pet.); pand Dam 14 f 580 (5 pet); pand Havenpark 42 f 198 (10 pet.). De tussen haakjes vermel de procenten vormen het percentage der kosten. ZIERIKZEE Contactcommissie „Kom over de brug" (Ingezonden) Te Zierikzee is opgericht een plaatselijke contactcommissie voor de actie .,Kom over de brug". Hier in hebben zitting de heren J. Koe ling, Evertsenstraat 22. telefoon 2637, J. M. de Waay, P. D. de Vosstraat 13; S. J. v. d. Heide, Plevierstraat 21; Lt. M. Knot. Leger des Heils, Poststraat 37, telefoon 2075 en mevr. J. W. v. Sluis-de Kok, 't Vrije 15, te lefoon 2920. In de week van 18-22 maart a.s. zal door Werelddiakonaat en Zen ding een inzameling worden gehou den in het gehele land, om het nij pend tekort aan geldmiddelen op te heffen, waardoor aan aanvragen om hulp eindelijk kan worden voldaan. „Kom daarom over de brug met uw Scheepvaartberichtem Alchiba, 21-2 380 m. n.o. Beira naar Charleston. Ameland, 21-2 t.a. Barlight Vessel. Ampenan, 21-2 100 m. w.n.w. Lissa bon naar Bilbao. Attis, 20-2 San Felix naar Santon Domingo. Aludra, 20-2 200 m. z.z.w. Durban naar Koeweit. Atys, 21-2 t.a. Vungroby. Acmaea, 20-2 ?0 m. n. St. Maarten •naar San Loreco. Echo, 21-2 te Dakar. Esso Den Haag, 21-2 250 m. w. Ca sablanca naar Bahrein. Gulf Swede, 21-2 370 m. w. Colombo naar Mena. Koratia, 21-2 230 m. o. Guadeloupe naar Thameshaven. Kara, 20-2 950 m. w.z.w. Monrovia naar Curacao. Tara, 20-2 235 m. z.z.w. Soavincente naar Antwerpen. financiële steun en meldt u als me dewerker-collectant bij één van de commissieleden. U hoort hierover nog meer via pers, radio en t.v. BURGH Vergadering Middenstandsvereniging De middenstandsvereniging Burgh- Haamstede vergadert a.s. maandag 26 februari, des avonds te 19.30 uur in hotel Bakker te Burgh. Op de agenda staat o.a. een bestuursvoor stel om op de vrijdagen een koop avond te gaan stellen. Verder sug gesties voor een eventueel in 1968 te houden winkelweekactie. Voor het aangename op deze vergadering zorgt de heer M. C. Visser uit Burgh die „Oud-Haamstede en Burgh" op het dia-scherm zal brengen. Vendor bespeelt de heer P. Boot het elek tronisch orgel. WESTENSCHOUWEN Gunningen kermis Renesse Burgemeester en wethouders heb ben woensdagmorgen de kermisex ploitanten aangewezen die dit jaar gezamenlijk de kei-mis in Renesse zullen formeren. De schriftelijke in schrijving bestond uit 42 gegadigden waarvan de hoogste op een plaats kunnen rekenen. Het zijn: J. Witte, Bergen op Zoom, autoscooter, f 2500,-; J. Wol- ters. Amsterdam, schiettent, f 1225,-; J. M. v. d. Zande, Bergen op Zoom, gebakkraam, f 1010,-; M. C. Rein- houd. Leiden, patates-frites en worsttent. f 325,-; J. Theuns-Franc- ken, Hoogerheide, suiker-nougat- kraam f 875,-; J. Keizer, Bergen op Zoom, babymolen, f 1241,-, idem sui kerspin, f 176,-; P. Witte, Bergen op Zoom, open golfbaan, f 656,-; Auto maten Imp. Nederland N.V., Bergen op Zoom, bulldozer - schuifspel (nieuw) f 1887,-; J. Cloo. Apeldoorn. grijpkraantent, f 779,-; J. A. Dauphin Helmond, wijzerspel, f 750,-; J. Treep Amsterdam, opstelspel, f 180,-; P. Kraak, Dordrecht, lijntrekspel f 535,-; V.G.C.A. v. d. Marei, Helmond, brie- vensport, f 401,-; P. J. Verrijk, Ber gen op Zoom, pyramidesport (bussen- tent), f 400,-. Over een palingkraam-gunning zal b. en w. zich later uitspreken. In to taal beurt de gemeente dus van de kermis te Renesse een bedrag rond de f 13.000.- aan staangelden. BROUWERSHAVEN Toneel voor bejaarden De toneelgroep van de A'lg. Sport vereniging Brouwershaven heeft maandagavond een herhaling gege ven van het toneelstuk „Een raar stelletje mensen" en wel voor de be jaarden van Brouwershaven in het Ned. Herv. jeugdgebouw. De aanwe zigen hebben enige uren naar harte lust kunnen lachen om het vrolijke stuk. dat ook nu weer vlot weid ge bracht. Dit was ook het geval met de zang door de Mimieks en de re corder-imitatie door de heer Ph. van Ast. De presidente, mevr. Boersma prees de sportvereniging voor dit op treden .dat het belangeloos voor de bejaarden heeft gedaan. In de pauze werd getracteerd op koffie met koek, geschonken door mevr. M. Bester- veld-Vlaander. welke geste bijzonder werd gewaardeerd. In haar dank woord deelde mevr. Boersma nog mede, dat op 28 februari a.s. opnieuw een toneelavond wordt gegeven, sa men met de bejaarden van Zonne- maire. Noordgouwe. Kerkwerve en Dreischor, te verzorgen door de to neelgroep uit Zonnemaire o.l.v. ds. Feunekes. De collecte t.b.v. de huur voor het jeugdgebouw bracht plm. f 30,- op. DREISCHOR Honderd jaar „Nut en Genoegen" De Culturele Vereniging „Nut en Genoegen" te Dreischcr bestaat 100 jaar. De vereniging gaat dit eeuw feest vieren met een grote avond in het Dorpshuis, die op vrijdag 1 maart a-s. gehouden zal worden. ZIERIKZEE Ter voorziening in de vakature, die zal ontstaan door het vertrek van mej. J. T. van Zweden naar Haarlem is tot onderwijzeres aan de Chr. Nationale school alhier benoemd mej. H. K. Lindhout te Den Haag. SEROOSKERKE Collecte voor het gehandicapte kind De collecte voor het gehandicapte kind (na t.v.-actie) heeft alhier een bedrag van f 250 opgebracht. CALCUTTA. President Zakir Hoesain van India heeft dinsdag West-Bengalen, de belangrijkste in dustriestaat van het land, onder ge zag van de centrale regering ge plaatst. Gehandicapten helpen gehandicapten ZIERIKZEE, 22-2. Het perso- neel van de Centrale Werk plaats voor minder-validen „Schouwen-Duiveland" te Zie rikzee heeft spontaan gerea geerd op de televisie-actie Een op Twaalf' ten behoeve van de Stichting G.L.G. (Gees telijk en Lichamelijk Gehan dicapten): in de werkplaats werd met een actie die heden (donderdag)morgen werd af gesloten, de mooie som van f 139,75 bijeengebracht. Het bedrag wordt gestort op het bekende gironuvimer vier maal drie (3 3 3 3). TWEEDE KAMER Wijziging Leerplichtwet aangenomen DEN HAAG. 21-2. De Tweede Ka mer is zander hoofdelijke stemming akkoord gegaan met een wijziging van de leerplichtwet. De behande ling van dit ontwerp van wet vond ten dele vorige week plaats en ten dele dinsdagavond. In de nieuwe wet wordt het toezicht op de nale ving van de wet geheel aan de ge meentebesturen overgelaten en wordt de leerplicht verlengd van acht tot negen jaar. Deze verlenging zal eerst op een nader te bepalen datum ingaan. In de wet worden schipperskin deren gelijkgesteld met wal-kinde- ren: het ontbreken van een vaste verblijf plaats in het wetsontwerp is niet meer als grond voor vrijstelling van de leerplicht opgenomen. De nieuwe regeling zal tot gevolg heb ben, dat het ligplaats-onderwijs gaat verdwijnen. DEN HAAG, 22-2. De minister van financiën, dr. II. J. Witteveen. heeft bjj de begrotingsbehandeling van „Binnenlandse Zaken" in de Tweede Kamer verklaard niet van mening te zijn dat de gemeenten in het algemene, financiële afwegings proces niet aan hun trekken zijn ge komen. Werkgroepen onderzoeken op het ogenblik de financiële problemen van de grote gemeenten. „Het beleid is gericht op korte termijn. In 1969 hepen wij een oplossing voor de moeilijkheden in de grote steden te hebben gevonden". Minister Beernink van binnenland se zaken deelde mee dat in een ge sprek met zijn collega-ministers de gedachte op tafel is gelegd om in de toekomst, bij de vaststelling van be dragen voor de werkloosheidsbestrij ding, een marge aan te houden voor gemeenten met budgetaire moeilijk heden. Enkele werkgroepen hebben een begin met hun werk gemaakt, o.a. inzake het kleuteronderwijs, la ger- en buitengewoon lager onder wijs en voortgezet onderwijs. Aanslag op Russische ambassade in Washington WASHINGTON, 21-2. Een explo sie heeft woensdagochtend vroeg grote schade aangericht aan de Rus sische ambassade, maar niemand heeft er volgens de politie letsel bij opgelopen. Kort erna is een man aangehouden. Men houdt rekening met de mogelijkheid dat er een bom was geplaatst op dé vensterbank. Het Amerikaanse supersone straal- passagiersvliegtuig SST, dat gaat concurreren met de Frans-Engelse Concorde, zal pas in 1972 zijn eerste proefvlucht maken, heeft een rege ringsfunctionaris 'iin Washington woensdag meegedeeld. Donderdag 22 februari Zierikzee De Lichtboei, 4 uur en 8 uur, film voorstellingen van de jeugd. Dreischor Hotel De Drie Schapen, 7 uur, uit voering Crescendo. Schareiidjjke Café Sport, 7.30 uur. vergadering landbouwvereniging. Vrijdag 23 februari Zierikzee Concertzaal. 8 uur, jaarfeest prof. Zeemanlyceum. Huis van Nassau. 8 uur. vergadering Kring Sch.-Duiveland van de Z.L.M. Idem, 2 uur, openbare verkoping boomgaardcomplex te Zierikzee. Idem. 7.30 uur, Henkelsportver. „Oos- terschelde". Idem, 7.15 uur. afd. Ned. Ver. van Suikerzieken. Ned. Hervormd verenigingsgebouw. 7.30 uur, jaarfeest C.J.V. Burgh Hotel Bakker. 7.30 uur, jaarvergade ring Varkenshoudersver. De Opgaan de Zon. INGEZONDENSTUKKEN De Stichting Eilandgeineenscliaj) Kortheidshalve mede verwijzend naar een elders in dit nummer uit voeriger artikel, zij medegedeeld dat het Comité Cultureel Centrum te Zierikzee en de nog altijd bestaande Stichting Eilandgemeenschap tot el kaar zijn gekomen in dier voege, dat het Comité zich gaat beschouwen als voortzetting van de stichting en derhalve de vernicuwe Stichting Eilandgemeenschap uitmaakt. Ten einde de wettigheid van dit besluit te waarborgen, richt de Stichting Eilandgemeenschap (oude stijl) zich tot de leden van de algemene verga dering. Zij doet dit op grond van het feit dat een ledenlijst van het alge meen bestuur niet meer voorhanden is. Via publiikatie worden de leden van het algemeen bestuur in de ge legenheid gesteld eventuele bezwa ren tegen opgemelde gang van za ken in te brengen. Met de prakti sche tenuitvoerlegging heeft het Co mité Cultureel Centrum zich willen belasten. Eventuele bezwaren die nen te worden gericht aan de heer A. P. den Reyer, De Cranestraat 52, Zierikzee, tel. 3021. Bestuur Stichting Eilandgemeenschap (oude stijl): J. R. van Nieuwenhuyze, Nieuwerkerk. M. J. Bij de Vaate, Zierikzee. Mevr. Laurense-Pluyster, Oosterland. Mevr. D. Delst-Gast, Zonnemaire. Vergadering in Lyceum ZIERIKZEE. 21-2. In het over blijflokaal van het prof. Zeemanly ceum aan de Poststraat, hield, onder voorzitterschap van de heer M. J. Bij de Vaate, woensdagavond de Zierik zeese Oratoriumvereniging de alge mene ledenvergadering. De voorzitter sprak een welkomst woord tot de aanwezigen, inzonder heid de recentelijk nieuw toegetrede- nen en de van ziekte herstelden. Het koor is in goede conditie het 23ste levensjaar ingegaan. Een moeilijk Het voorjaar nadert BURGH-IIAAMSTEDE, 21-2. Het februarizonnetje lenkte de laatste dagen enkele malen verleidelijk en het herinnert iedereen er aan dat het voorjaar op handen is. De eerste len teboden meldden zich al aan een da gelijks komen er met dit heerlijke weer nieuwe bij. De landbouwers gaan al over kunstmest-strooien dek ken en nu dit alles machinaal ge-" beurt wordt er aan de arme paarden niet meer gedacht. Want in de histo rie is het bekend dat eerst de paar den van stal moesten om stra te rij den en dan kon het voorjaarswerk beginnen. Reden de landbouwers en hun knechts, bijgestaan door dorpsgeno ten die uit hoofde van hun beroep een paard hielden, vroeger op de maandag voor Vastenavond strê, te genwoordig wordt het feest op de za terdag ervoor gehouden. De tand des tijds knaagde aan hot voortbestaan van het feest op maandag en de ani mo werd steeds kleiner. Tot nu toe draait het feest op zaterdagmiddag goed en dat is voor een groot deel te danken aan de medewerking der Schouwse Ruiters. Zij komen ook dit jaar weer met een aantal paarden naar de Westhoek. Het is nog niet met zekerheid te zeggen hoeveel paarden aan de stra 1S68 zullen deel nemen. doch het zal rond de 20 draaien. Een zestal nog niet actieve hengelsportbeoefenaars, leden van ,De Krabbe" zullen eveneens mee rijden. Ntuurlijk kan iedereen mee doen mits hij over een paard be schikt en de rijkunst verstaat. De start De start is weer vastgesteld bij hotel Bakker in Burgh en wel om ongeveer 13.00 uur. De stoet doet er dam een klein half uurtje over om het strand via een ruiterpad te be reiken. Op het strand gaan de paar den le water en wordt een öinid rich ting De Punt gereden zodat bezoekers bij de trapovergang de Rotonde de deelnemers duidelijk kunnen zien. Daar het Kampweggetje nog voor het verkeer is afgesloten kan dit voor de terugrit naar hotel Westenschouwens Welvaren niet gebruikt werden zodat opnieuw een ruiterpad door de Do meinen gebruikt val worden. Bij de kruising Meerweg-Meeldijk wacht om 15.00 uur de Kon. Harmo nie „Witte van Haemstede" de stoet op om ze dan verder met vrolijke muziek Burgh binnen te begeleiden. Vervolgens na een afstappertje naar Haamstede met de traditionele rit in de Slotlaan. Bij goed weer wordt veel belangstelling verwacht. jaar ligt achter de rug i.v.m. de wis seling van dirigent, als gevolg van vertrek van de heer P. Zoomers, die evenwel werd opgevolgd door de (thans vaste) dirigent de heer E. W. M. Nieland. De voorzitter geloofde dat het koor thans op de goede weg is, zowel organiek als artistiek. Wer den vroeger doorgaans romantische werken gezongen, thans komen ook heel andersoortige stijlen aan de or de. De secretaris de heer H. de Vos bracht het uitvoerig jaarverslag uit. waarin herinnerd werd aan de uit voering van Haydn's „Die sieben Worte des Erlössers", het optreden van het koor bij de dodenherdenking en het speciale kerstprogramma dat in de ziekenhuizen werd gebracht, w. o. het „Et verbum caro factum est" van Josquin de Prez. De kerstpro gramma's werden reeds uitgevoerd onder leiding van de heer Nieland. Het koor telt thans 40 leden. De penningmeesteresse mevr. J. de Vos Cashoek leverde het financieel verslag. Ondanks gestegen kosten bleek nog een batig saldo in kas, maar financieel is het voor het koor oppassen. Een „lelijke" post was het tekort van bijna f 200,- op de uit voering, een bedrag dat feitelijk niet uit de huishoudkas zou moeten wor den bijgepast, maar er is geen keus. Na uitgebracht gunstig rapport van de kascommissie werd de penning meesteresse décharge verleend. Nieuwe bestuursleden Bij de bestuursverkiezing waren aftredend mevr. J. de Vos-Cashoek (penningmeesteresse) en de heer P. Duson (commissaris van meteriaal). Beiden waren niet herkiesbaar*. Een drietal stemmingen was nodig om in de vakatures te voorzien. Gekozen werden mevr. Hagesteyn-de Haan en de heer K de Oude. In het bestuur zullen de funkties worden verdeeld. De voorzitter sprak dankwoorden aan het adres van de scheidende be stuursleden. Mevr. De Vos heeft - sinds de oprichting - met grote akku- ratesse en beleid de financiën be heerd. Zij ontving een siervaas met bloemen. Ook de heer Duson werd dank gebracht. Deze had eerder mee gedeeld nog als bode te willen aan blijven. Naast dankwoorden ontving hij een presentje. Uitvoerig lichtte nadien de dirigent het studieprogramma toe. waarin thans verschillende stijlsoorten zijn vertegenwoordigd. Later komt het koer stellig weer toe aan grote wer ken. Vragen en opmerkingen uit de vergadering werden uitvourig beant woord en toegelicht. Voor een con cert ware te denken aan de periode eind april, begin mei. Behoudens toe stemming zal dit concert worden ge houden in de R.K.-kerk. Laat al sloot de voorzitter met een opwekkend waord de zeer geani meerde vergadering. Initiatief te Zierikzee ROTTERDAM, 22-2. In aanwezig heid van prins Claus wordt vandaag (donderdag) in „De Doelen" te Rot terdam de Nationale Bouwdag 1968 gehouden, georganiseerd door de commissie opvoering produktiviteit van de Sociaal Economische Raad. De bouwdag heeft ditmaal als motto meegekregen „Bouwen op een keer punt?", een vraag die door vier des kundigen zal worden behandeld. Een inleidend woord werd ge sproken door drs. J. A. Hendriks, die, de veranderingen van na de oorlog belichtend, opmerkte dat wat hem betreft men het vraagteken achter het motto van vandaag had kunnen weglaten. Wij moeten eraan wennen, zo zei hij dat de plaats van Jules Verne voorgoed is ingenomen door planbureaus, sociale technolo gen, econometristen en rekenma chines. We kunnen de toekomst na tuurlijk over ons heen laten komen, maar we kunnen ze ook tegemoet treden. Er zijn mensen, die zeggen dat wij in dit kleine land met zijn beperkte mogelijkheden er maar liever niet aan moeten beginnen. Spr. dacht daar anders over. Wij maken nu eenmaal deel uit van de wereld, dat de koers aangeeft, waar in wij varen. Wanneer wij daarvan deel willen blijven uitmaken, wan neer wij niet in dc achterhoede te recht willen komen, zullen wij onze partij moeten mceblazen. In dit licht wilde hij de betekenis van deze na tionale 'bouwdag plaatsen. ZIERIKZEE, 21-2. Deze weck vond tc Zierikzee een samenspreking plaats tussen de nog overgebleven le den van het dagelijks bestuur van de Stichting Eilandgemeenschap, die al jaren in ruste is, maar nimmer ontbonden cn het voorlopig bestuur van liet Comité Cultureel Centrum, dat recentelijk van de grond is ge komen cn reeds enkele besprekingen achter dc rug heeft. Doel van de bespreking, die gehou den werd onder leiding van dc voor zitter van de Stichting Eilandge meenschap de heer J. A. van Nieu- wenhuijze le Nieuwerkerk, was na te gaan in hoeverre het Comité Cul tureel Centrum, voortzetting zou kunnen vormen van de Stichting Ei landgemeenschap en deze naam kan overnemen, die tenslotte al eniger mate in de regio is geworteld. Bij vergelijking van de doelstellingen bleek een sterke overeenstemming te bestaan. Besloten werd derhalve dat het Comité Cultureel Centrum zal over gaan in de Stichting Eilandgcmcen- schap en daarvan de voortzetting gaat vormen. In eerste instantie wordt hierdoor het comité gevrijwaard van de nood zaak statuten aan te vragen, kan overdracht plaats vinden van een (klein) kasbedrag en kan een defini tief bestuur worden samengesteld. Een drietal bestuursleden van de Stichting Eilandgemeenschap, t.w. de voorzitter en de dames: mevr. Lau rense-Pluyster en mevr. Delst-Gast zeiden niet meer voor opneming in het bestuur van de Stichting Eiland gemeenschap (nieuwe stijl) in aan merking te willen komen. De Stich ting Eilandgemeenschap (nieuwe stijl) zal zich dus binnenkort gaan beraden over de samenstelling van een vast bestuur. De algemene vergadering Do overdracht - z.o werd uitdruk kelijk ter vergadering vastgesteld - is eerst wettig als ook de algemene vergadering van de Stichting Eiland gemeenschap (oude stijl) met het be stuursbesluit akkoord gaat. De moei lijkheid evenwel is dat geen leden lijst van de Stichting Eilandgemeen schap (oude stijl) meer bestaat. Via een oproep in de krant zal men zich lot de leden wenden, die gelegenheid krijgen op deze wijze eventuele be zwaren kenbaar te maken. Overi gens is deze gang van zaken een for mele, daar veel meer dan vier jaar zijn verstreken, zodat het dageiijks bestuur statutair reeds lang had moeten aftreden. Om alle moeilijk heden te voorkomen, wil men toch deze weg bewandelen. Gelijk bekend vormde een jaar of acht geleden dc Stichting Eilandgemeenschap een voortzetting van de na de oorlog op gerichte Stichting Nieuwe Schou wen-Duiveland. Het Comité Cultu reel Centrum is recentelijk ..gaan draaien" na een ingezonden in onze krant en een daarop genomen initia tief van de hoor A. P. den Reyer te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2