ACCENT STREEKNIEUWS Subsidie vervoerskosten gevraagd voor zwemmende kinderen Gezamenlijke anti-ratten-actie Scliouwen-Duiveland een succes Rectificatie op Televisieuitzending ACCENT is op 1 maart overal verkrijgbaar Nieuw opinieweekblad Minister Luns voor gesprek naar Bonn KIP Eclatante uitvoering sportvereniging „Ouwerkerk' OUYVERKERK, 19-2. De jaarlijkse uitvoering voor leden en donateurs van de sportvereniging „Ouwerkerk" kon zich in een grote belangstelling verheugen. De heer L. de Later ver welkomde, bü ontstentenis van de voorzitter, namens het bestuur de aanwezigen, o.w. weth. Kuyper en oud-dorpsgenoot S. v. d. Berge, thans te Sittard. HU liet de gebeurtenissen over het afgelopen jaar de revue passeren. Het eerste elftal moest degrade ren naar de 2e klas, afd. Zeeland, en staat momenteel in het midden van de ranglijst. De junioren ein digden onderaan. Door gebrek aan spelers was het niet mogelijk aan de competitie 1968 deel te nemen. De afdeling korfbal boekte betere resultaten; de senioren eindigden op de vierde plaats en de adspiranten werden alleen overtroffen door s.v. NWK. Door interne- en vervoers- moeilijkheden was het niet mogelijk de pupillen-competitie helemaal uit te spelen. Op één der tournooien (te Noord- welle) zijn de adspiranten er in ge slaagd, kampioen te worden en een fraaie wisselbeker te veroveren. Ook de vereniging zelf heeft met veel succes een nederlaagtournooi georganiseerd en er is genoten van spannende wedstrijden onder de meest gunstige weersomstandighe den. Doel van de sport „Ik dank de autobezitters harte lijk voor hun medewerking en hoop voor de toekomst deze zelfde be reidheid te mogen ondervinden. Sport ontwikkelt spieren en kweekt kameraadschap en doorzettingsver mogen. Het is van belang, hiermee vroeg te beginnen; reeds vanaf het 10e levensjaar is hot mogelijk, aan de competities deel te nemen. Ouders stimuleert uw kinderen, lid te wor den! Reeds nu is het hoog tijd, zich voor de competitie op te geven in verband met medische keuring", al dus spreker. Vervolgens kwam het jeugdtoneel aan bod met: „De held van het dorp", hetgeen behoorlijk werd ge speeld. Vrolijk spel De toneelgroep van het Volkson derwijs te Oosterland bracht het vrolijk spel in drie bedrijven: „Sto ring in 'het Lunapark", dat eveneens goed „uiit de verf" kwam. De heer de Later bedankte de medewerkenden hartelijk, in het bijzonder de vreem delingen. Hij hoopte, dat, wanneer weer eens een beroep op hen zal worden gedaan, men niet vergeefs zal aankloppen. Wethouder Kuijper bracht zijn dank namens de zaal. „De voetbal afdeling moet proberen van de jonge In politieke kringen in Brussel heerste maandagavond de indruk, dat de poging van de Vlaamse katho lieke minister van staat Segers om vervroegde verkiezingen te vermij den door een onmiddellijk herstel van de katholieke liberale coalitie, was mislukt. krachten wat te kweken; de korfbal redt het wel", aldus de wethouder. Tenslotte sprak één der tonelis ten, de heer J. M. Holm. „Eerst za gen de spelers er wel wat tegenop, maar het is veel meegevallen. Als de zaal meewerkt en daarover was geen klagen, speelt het veel soepe ler". Het bal-na duurde nog vele uren. Stijgende lijn actie „Eén op Twaalf" Naar wü zojuist vernemen is het bedrag dat in Zierikzee werd bijeen gebracht voor de actie „Een op Twaalf' hedenmorgen de twee-dui- zend-gulden grens gepasseerd. Dat gebeurde via een achttal stortingen door milde gevers op gironummer 3333, dat uiteraard open blijft staan voor al degenen die alsnog dit voor beeld willen volgen. ZIERIKZEE Jubilerende S.D.K.B. Zoals reeds eerder gemeld bestaat de Schuwen-Duivelandse Korfbal Bond - de S.D.K.B. - dit jaar 40 jaar. In een vorige week in het „Huis van Nasau" te Zierikzee ge houden vergadering van de Be stuursraad van de Korfbalbond, waar ook een aantal afgevaardigden van aangesloten verenigingen aan wezig waren, werd in principe be sloten om in de maand juni te Kerk- werve en Zierikzee korfbalserie- wedstrijden te organiseren. In Zie rikzee zouden de senioren- en in Kerkwerve de pupillen- en adspi- rantenwedstrijden worden gehou den. Ook bestaat het voornemen om in de maand december 1968 - de maand waarin de S.D.K.B. in 1928 werd opgericht - in Zierikzee een feestavond te organiseren. Tevens gaan de gedachten uit naar een ju bileumboekje van de nu weer al 40- jarige korfbalbond voor Schouwen- Duiveland. Schilderwerk woningen gegund He schildersbedrijf P. Sehults uit Zierikzee kreeg dezer dagen van het bouwbedrijf N.V. F. den Hartog uit 's-Gravendeel een flink aantal op drachten. Het betreft het uitvoeren van schilderwerk van 48 in aanbouw zijndewoningen te Oud Eeijerland; 72 woningen te Strijen en 48 en nog eens 54 woningen te Heinenoord. Koor zong in Zweedse Rode Kruis-ziékenhuis Het Hervormd Kerkkoor te Brui- nisse gaf zaterdagavond een uitvoe ring in het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee. Een negental nummers werd 'ten gehore gebracht, het gebodene werd zeer gewaar deerd. Voor de uit Bruinisse in het ziekenhuis 'liggende patiënten waren fruitbakjes meegebracht, die door de heer J. van den Berge (directeur) en enkele andere leden werden over handigd. De directrice van het zie kenhuis sprak een waarderend woord aan het adres van de vereni gingsleden voor deze gewaardeerde geste. Een aantal autobezitters had gratis auto's ter beschikking van de vereniging gesteld. Weieldvrouwengebedfdaq De Wereld-vrouwengebedsdag zal in Zierikzee worden gehouden op vrijdag 1 maart a.s. met een bijeen komst in de Lutherse kerk. Urgentieverklaring voor bouw nieuwe openb. lagere school Naar wU vernemen heeft het be stuur der gemeente de aangevraagde urgentleverklaring ontvangen om te komen tot bouw van een nieuwe zes- klassige openbare lagere school. De urgentieverklaring is verleend voor het volgend jaar. 1969. De Hozubra stierenkeuringen De jaarlijkse HOZUBRA stieren - keuringen zijn voor 1968 vastgesteld op vrijdag 5 april t.s. te Etten in Noord-Brabant. Ook voor de fok kers van Schouwen-Duiveland be staat hiervoor jaarlijks een aardige belangstelling. Afd. Schouwen Chr. Plattelandsvrouwenbond De Chr. Plattelandsvrouwenbond, afd. Schouwen-Duiveland, kwam bijeen in het Verenigingsgebouw in het Vrije, onder leiding van mevr. S. P. op 't Hof-de Rijke. Eerst kwa men enkele huishoudelijke zaken aan de orde, o.a. het reisje, jubile- um-aktie van handwerken, fotogra feren, handenarbeid e.d.. Dit betreft een landelijke aktie, ieder lid kan apart iets insturen en mededingen naar een prijs. De aktie „Kom over de brug" werd aangeroerd; een ieder werd opgeroepen om zoveel moge lijk te geven voor het zendingswerk in de onontwikkelde gebieden. Daar na werd er een stemming gehouden over het te maken reisje. Enkele suggesties werden aan de hand ge daan en met meerderheid van stem men is het doel geworden: de Huis houdbeurs in Amsterdam en tevens bezichtiging van het nieuwe Schip hol. Deze reis zal in april plaatsvin den, in verband met bepaalde data van de huishoudbeurs. Hierna kreeg de arts Van den Hoorn, internist te Zierikzee het woord, die zijn bekende lezing hield over: „Waarheid of leugen aan het ziekbed". Allereerst moeten we de psyche tussen dokter en patiënt goed onder ogen zien. Dit is soms voor allebei erg moeilijk. Een ziek mens reageert heel anders dan een gezond persoon. Elk geval staaft apart en moet men van geval tot geval bekij ken. Er is zoveel verkeerd begrip bij de patiënten, men hoort iets met een half oor en de persoon denkt dat ■hij of zij het weet. Kan de patiënt de waarheid verdra'gen, dan is het in bepaalde gevallen nodig, dat de waarheid gezegd wordt ten opzichte van ide persoon en familie. Hét is voor een medicus erg moeilijk om op bepaailde vragen goed en duide lijk antwoord te geven, omdat ze meestal in vaktermen denken en praten. Deze tijd met zoveel com municatiemiddelen geeft aanleiding tot bepaalde angstcomplexen, die bepaalde ziektesymptomen vererge ren,. Na de, pauze kreeg de heer van den Hoorn gelegenheid om enkele vragen te beantwoorden. De gezel lig e en leerzame avond werd op de gebruikelijke wijze beëindigd. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad; van Duiveland Als mededinger in de grote, jaarlijkse Jaffa-wedstrijd heeft de groenteboer de heer A. Knuist, Hoofdpoortstraat 37, weer een bijzonder fraai werkstuk van sinaasappelen gemaakt, dat in zijn zaak is tentoongesteld. De kronings symboliek heeft met dit kunststuk een fraaie vertolking gekregen. Met zijn ontwerp Oosterscheldebrugverwierf gelijk men zich zal herinneren - enkele jaren geleden de heer Knuist de eerste prijs in de vorm van een Israël-reis. Met zijn nieuwe „stuk" gooit hij wellicht weer hoge ogen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). houdt de eerstvolgende openbare vergadering opwoensdagmorgen, 21 februari a.s., aanvang dei- zitting om half negen, in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. De agenda omvat een vijftiental punten, o.a. wijziging be groting van het woningbedrijf, ver koop grond te Oosterland, bijdrage aan kosten vernieuwing sokkel ver- zetsmonument te Renesse, verlening krediet plaatsing steentjes op gra ven rampslachtoffers te Oosterland, verlening krediet aankoop gymnas- tiekmateriaal (Oosterland), overna me kleedlokaal van de sportvereni ging te Oosterland en verlening kre diet t.b.v. overs tor triolering te Oos terland. Oriëntatierit gemeentebestuur Op woensdag 21 februari a.s. ma ken het college van b. en w., de ge meente-secretaris en de raad van de gemeente Duiveland een oriën tatierit door de gemeente Duiveland, om zich persoonlijk van de verschil lende problemen op de hoogte te stellen. Er zal een 'bezoek worden gebracht aan alle vier dorpen om daar ter plaatse één en ander in ogenschouw 'te nemen. DREISCHOR Uitvoeringen Harmonie „Crescendo" De harmonie „Crescendo" te Drei- schor (opgericht 1901) zal op don- derdag -22 en zaterdag 24 februari a.s. in hotel „De Drie Schapen" haar jaarlijkse uitvoeringen geven. Opge voerd wordt het spel in drie bedrij ven getiteld: „Buskruit", een spel van drift en liefde doer A. v. d. Lugt en A. Kloos. Het stuk speelt zich af tegen hét eind van augustus, op drie achtereenvolgende dagen in een wo ning van Veraert. De generale repe titie wordt op woensdag 21 febru ari gehouden. OOSTERLAND Bromfiets contra auto In de nacht van zaterdag op zon dag jl. reed de bromfietsbestuurder M. K. G. uit Bruinisse over de Mo lenweg" alhier tegen een op deze weg stilstaande personenauto van J. W. de P. uit 's Heer Arendskerke. De bromfietsbestuurder zag de in schuine richting op de Molenweg staande auto te laat én reed tegen de linkerzijkant van de wagen op. Hij liep verwondingen aan zijn arm cp. Auto en bromfiets liepen bescha digingen op. De plaatselijke arts, dokter Speelman, verleende eerste hulp. De rijkspolitie stelde een on derzoek in naar de toedracht van het ongeluk. Auto reed fietser aan Maandagmiddag omstreeks half twee stak de fietser J. J. Z. wonende alhier, vanuit de Bredeweg nabij de Blauwe Keef, de rijksweg over. Hij verleende daarbij geen voorrang aan AGENDA Dinsdag 20 februari Zierikzee Mondragon, 8 uur, afdeling Schou wen, Ned. Bond van Plattel, vr. Ned. Herv, verenigingsgebouw, 7.30 uur. demonstratie-avond PZEM. Haamstede Huishoudschool. 7 uur. ouderavond. Gereformeerde kerk. 7.45 uur, afde ling van de N.C.V.B. Bruinisse Hervormd verenigingsgebouw. 7.30 uur. Herv. Vrouwenvereniging. Woensdag 21 februari Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, afdeling N.C.V.B. Nieuwerkerk Gemeentehuis, 8.30 uur v.m., verga dering gemeenteraad. Kerkwerve N.C.V.B.-vergadering. Donderdag 22 februari Schare ndijke Café Sport, 7.30 uur. vergadering Landbouwvereniging. Dreischor Hotel De Drie Schapen, 7 uur, uit voering Crescendo. een op de rijksweg rijdende perso nenauto, bestuurd door J. de V. uit Bergen op Zoom. Ondanks krachtig remmen van de bestuurder van de wagen was een aanrijding onver mijdelijk. De fietser werd tegen het wegdek geslingerd. Met een gebro ken been en diverse kneuzingen is het slachtoffer per ziekenauto over gebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Dok ter Speelman verleende ter plaatse eerste hulp. Personenauto en rijwiel werden zwaar beschadigd. De plaat selijke rijkspolitie stelde een onder zoek in. BRUINISSE Stagnatie mosselexport De staking van de vislossers in Frankrijk- en de molestering van de visauto's te Boulogne, treft ook de mosselexport, omdat juist in deze tijd van het jaar 60 pet. van de ex port naar Frankrijk en Boulogne gaat. Natuurlijk heeft dit zijn in vloed op de prijzen, waar weinig vraag is, zijn de prijzen laag. De laatste weken waren vooral de Zeeuwse mosselen gevraagd; daarvan verminderen ook de be schikbare voorraden. De Wadden- zee-mosselen zijn minder gewild, vooral ook omdat door sterke tros- vorming deze mosselen moeilijk te verwerken zijn. Gemeenteraad Bruinisse Gunstig eindresultaat ZIERIKZEE. 20-2. De strijd tegen de ratten op Schouwen-Duiveland is een suecces geworden. Tot deze al lesoverheersende conclusie komt een ieder die met de organisatie en uit voering van de actie tegen de ratten nauw betrokken is geweest. Maan dagmiddag kwam in 'sLandskamer te Zierikzee de commissie voor de laatste maal bijeen en werden in de ze slotbespreking de resultaten be kend gemaakt. Afgaande op de voor besprekingen was de commissie van gedachte dat de rattenplaag in het algemeen nogal erg was. Dit bleek achteraf heel erg mee te vallen. Het gevolg was dat de aangeschafte ver gif. 15.000 kg haver met cumarine- pceder, niet allemaal voor gebruik nodig was en de kosten ongeveer f 6.000,- beneden het geraamde be drag van f 23.000 zullen blijven. De overgebleven vergiftigde haver heeft men, nadat er nog wat in voorraad is gehouden, kunnen doorverkopen naar de Hoekse Waard, waar een dergelijke actie aan de gang is. De uitvoering op Schouwen-Duive land werd een voorbeeld van goede Vergroting winkelpand ZIERIKZEE, 20-2. De grote vernieuwing van het zakenpand St. Janstraat 22, waarin gevestigd kledingmagazijn P. M. van Geesbergen, ligt alweer drie jaar achter de rug. Praktijkervaring leerde dat een „stukje erbij" geen luxe zou zijn en dat bewoog de eigenaar opnieuw uit te breiden. De ruimte werd gevonden in een bestaand kantoortje, dat werd uitgebroken, waardoor een pasnis kon worden gemaaktmet drie kleedcabines. De totale vloeropper vlakte steeg hiermede tot 55 m2. Over de volle lengte en breedte was er nu extra gelegenheid te schuiven" met de Inventaris, zodat de ruimtelijke indeling economischer werd verdeeld en het kopend publiek zich nog vrijer kan bewegen. Na een week hard werken was de zaak weer op orde en kon onofficieelweer in gebruik worden genomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). samenwerking genoemd. Er was di rect al een grote bereidheid om mee te werken, zoals op de voorlichtings bijeenkomst bleek, die druk werd be zocht. Door de korte vorstperiode aan het begin van dit jaar moest de actie aanvankelijk uitgesteld en de proef- uitleggiriig vond plaats op 19 januari. 22 januari is met de actie gestart zo dat de zaak binnen een maand zo goed als rond is. Voor de vlotte af werking zijn velen in de weer ge weest, gemeentepersoneel, water- schapspersoneel, de Prov. en Rijks waterstaat, Staatsbosbeheer en de verschillende landbouworganisaties. Bijzonder tevreden over de gang van za'ken toonde zich de heer D. W. Langeveld, verbonden aan de hoofd inspectie van Volksgezondheid, afde ling hygiëne van het milieu, onder wiens supervisie de actie heeft plaatsgehad. Een belangrijk punt was dat men de noodzaak voor een tijdi ge bestrijding hier goed heeft inge zien. Dit was op andere plaatsen wel eens anders, aldus de. heer Langeveld en hjj noemde in dit verband Zuid- Beveland, waar veel meer ratten zijn doch waar de behoefte aan bestrij ding niet aanwezig is. De heer H. Ringelberg, waarne mend hoofd van de technische dienst van het Waterschap, had de organi satie van de praktische uitvoering en hij kon mededelen dat alleen al door het waterschapspersoneel 200 dagen is gewerkt, terwijl hij het to taal aantal bestede werkdagen op ongeveer 800 schatte. Merkwaardigerwijs viel het met de aanwezigheid van ratten in de kernen, waar men ze juist vermoed de. erg mee. Gemeenten op hun hoede De oorzaak hiervan is dat de ge meenten reeds enkele jaren op hun hoede zijn en vaak enkele mensen hebben die zich uitsluitend met. de rattenbestrijding bezig houden. Ge bleken is nu ook dat zelfs vuilnisbel ten en havendijken ratvrij gehouden kunnen worden. De commissie-voorzitter en coördi nator, de heer L. M. Moermond, hoopte dat de waakzaamheid in de toekomst zo zal blijven. „De actie is in alle opzichten geslaagd, maar ver moedelijk zal een tweede actie niet zo spontaan verlopen. Doordat de basis van de actie in de gemeenten is gelegd kon de kostenverdeling pret tig worden geregeld", aldus de heer Moermond. „Het is de taak vati' het waterschap, de gemeenten, maar niet in de laatste plaats van de bewoners zelf, om ons gebied ratvrij te hou den". BRUINISSE, 20-2. De gemeente raad te Bruinisse hoopt op donder dag 7 maart te 19.30 uur in open bare vergadering bijeen te komen. De agenda bevat 13 punten, waarbij de aanbieding van enkele rapporten als aanbieding rapport inzake de toekomstige ontwikkeling van, Schouwen-Duiveland, de aanbieding van het rapport ontwikkelingsmoge lijkheden voor zeehavens in het Del tagebied en het vaststellen van een nieuwe bouwverordening en een ver ordening op de recreatie woonver blijven voor de gemeente Bruinisse. Een aantal ouders, wier kinderen zwemonderwijs genieten te Middel- harnis, vraagt subsidiëring van de vervoerskosten. Deze kinderen (45) worden nu naar en van Middalhamis gebracht met particuliere auto's. In dien men Vblkswagenbusjes gaat in schakelen kost het vervoer jaarlijks f 3400,-. B. en w. kunnen in verband met de precaire toestand van de ge- meentefinanciën een dergelijk be drag -niet beschikbaar stellen. Aan Gedeputeerde Staten wordt een bepaald voorstel gedaan, waar door gedeeltelijke subsidiëring mo gelijk zou worden. „Nu niet Hope" De muziekvereniging „Nu met Ho pe" te Bruinisse heeft een zo groot ledental, dat de oefenlokaliteiten niet meer aan redelijke eisen vol doen. Ook de muziekvereniging zal misschien kunnen worden geholpen, maar ook daarvoor is nog de toe- Advertentie stemming van diverse autoriteiten nodig. Het vaststellen van de bezoldi gingsverordening gemeentepersoneel 1968 wordt wellicht een hamerstuk. Het punt herzien van de subsidie toegekend aan de plaatselijke V.V.V. zal wellicht meer tijd van behande ling vergen. Als hamerstukken ko men dan nog het aangaan van kas geldleningen en het aangaan van een nieuwe rekeningcourant - overeen komst met de Bankvoor Nederlandse Gemeenten. Meer gelegenheid voor jachten, is een onderwerp waarover al in ver- Scheepvaartberichten Atys, 19-2 ten anker Vungrobay. Abida, 19-2 60 m. z.o. Ceylon naar Singapore. Ameland, 19-2 Pembroke naar Stan- low. Ampenan, 19-2 77 m. z.w. Las Pal- mas naar Bilbao. Acmaea, 18-2 720 m. z.o. Bermuda naar Curaqao. Calamares, 19-2 te Los Angeles. Echo, 19-2 120 m. w.n.w. Monrovia naar Dakar. Gulf Swede, 19-2 630 m. z.z.o. Co lombo naar Mena. Korenia, 19-2 10 m. o. Biak naar Lae. Maasdam, 19-2 500 m. w.n.w. Wel lington naar Wellington. Zafra, 19-2 150 m. z. Dakar naar Tranmère. BONN, 19-2. Minister Luns zal woensdag naar Bonn reizen voor een gesprek met zijn Westduitse ambtgenoot Brandt. Dat sluit aan op de bespi'ekingen die de Nederland se bewindsman op het ogenblik in Londen voert en waaraan ook pre mier de Jong deelneemt. Aangeno men wordt, dat het. Nederlands- Britse contact betrekking heeft op het streven van Engeland om toege laten te worden tot de E.E.G. en het zogeheten Beneluxplan. dat minister Luns heeft 'gelanceerd na Frank- rijks tweede veto tegen deze toetre ding. De Franse en de Britse regering zullen eind deze of begin volgende maand de internationale groep ban ken aanwijzen die zal worden belast met de financiering van de tunnel onder het Kanaal. schillende vergaderingen urenlang is gepraat. Het is te hopen, dat in de ze vergadering nu eindelijk de be slissing kan, vallen, dat niets de aan leg van ligplaatsen voor jachten te Bruinisse thans meer kan verhinde ren. Golven van innige vreugde over spoelen mij, als er kleine, onschul dige incidentjes de goede orde van zaken lichtelijk verstoren. Let op het „lichtelijk", niet ernstig dus! Voorbeelden te over. De spreker wil - staande voor de katheder - begin nen en het lichtje valt uit. Vol strekt verrukkelijk. Er zijn drie fa sen nadien: a. de constatering door spreker en publiek, 2. de aarzelende (en niets uithalende) pogingen „er iets aan te doen\ en 3. het opdraven van de technici. Ook een omgestoten glas water kan een (gestorte) bron van vreugde zijn of iemand die „ver keerd gaat zitten", denkend dat de stoel nog onbezet wasEen hangen de toon van een kerkorgel is ook heel belangrijk in dit verband en het na-„piepje" van een viool als de dirigent al getikt heeft. Enfin, daar zijn natuurlijk duizend voorbeelden. In vokale sfeer is er recentelijk op Schouwen-Duiveland weer zo'v ge valletje geweest. Het was bij de uit voering van een zangkoor. De diri gent stak stram zijn stokje in de lucht, (zo was het al vijf heer goed gegaan), dan kwamen er drie zui vere toontjes door een speeljuffrouw ontlokt aan een elektronisch orgel tje. Wist het koor hoe het zat met de inzetom dan a capella verder te gaan. Bij de zesde keer ging het allemaal gebeuren. De voorzwaaier stak weer stram zijn stokje de lucht in; de zaal viel stil en de speeldame ging haar drie nootjes produceren. Het eerste was nog welluidend maar het tweede had het schorre geluid dat een kip produceert als zij van een voedsel- en groenbal in de krop wordt geopereerd. Over nieuw beginnen: de zaal hield zich nog goed, de zwaaiman stond ge reed, de speelster drukte op de toets. Opnieuw liet de kip zich horen. Het publiek glimlachte. Na deze twee valse starts kwam de derde... pu bliek was weer stil, dirigent stond in str\jdhouding en de orgelkip ka kelde eentonig door de zaal. Is zeker een draadje los geweest in het orgelingewand. Wisten de mensen veel. maar ze bulderden het nu toel uit. Toen. de storm was gaan liggen, besloot de dirigent hel zonder zijn drie toontjes te doenEven de stem vork er bij en. de dirigeerstok in de aanslagdaar viel het koor in. Zo'n kip i)j vokale sfeer is niet pas send, maar wat is ze charmant van- verstorende humor. De provo in de mens zal haar altijd beminnen. SCHIEREIL ANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2