Burgh's „Nu met Hope" zorgde voor een geslaagde uitvoering STREEKNIEUWS „Slag met t.v." gewonnen BURGH, 17-2. De liefhebbers van zang, gebracht door een echt dorps koor, hebben vrijdagavond in de gro te zaal van hotel „Het wapen van Burgh" hun hart op kunnen halen. De zangvereniging „Nu met Hope" uit Burgh, een vereniging met een meer dan 60-jarige staat van dienst gaf de jaarlijkse uitvoering. Nog steeds en dat zal wel zo blijven, be staat er animo voor een dergelijke vereniging en de al enige jaren du rende strijd tegen de t.v. kan ze als in haar voordeel beslist beschouwen. Rondom de jaren '63 en '64 zag het er somber voor de Burghse zang uit, en de beeldbuis won veel terrein. Nu is het aantal leden in enkele maan den omhoog geschoten en bereikte de 39. Dit heugelijke nieuws kon de voorzitter van de zangvereniging, de heer M. C. Visser, in zijn welkomst woord aan het publiek mededelen. Van burgemeester Everwijn was be richt van verhindering ontvangen wegens ziekte. Het speet de voor zitter verder geen vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur te kunnen begroeien. Een speciaal woord van welkom richtte de heer Visser tot de heren Naaktgeboren en Sinke als vertegenwoordigers var» d'e Zeeuwse Zangersbond. Door de grote toename van leden kwam de directeur, de heer M. Ho- genstein voor moeilijkheden te staan Gemeentebestuur liet het afweten RENESSE, 17-2. Door een aan tal onvoorziene omstandigheden is het eerste stra feest in de Schouwse Westhoek te Renesse min of meer op een fiasco uitgedraaid. Om het stra- feest weer wat meer leven in te bla zen was van de traditionele viering op maandag afgeweken, en naar de zaterdag verplaatst. Voor de strarft- ders(sters) was tevens een wedstrijd ringsteken, waarvoor een aantal fraaie prijzen beschikbaar waren ge steld, georganiseerd. Niets wees er des morgens cm kwart voor elf op, toen zeventien strarjjders zich voor de traditionele rondrit door de kop van Schouwen op pad begaven, dat later alles op een mislukking zou uit draaien. Een lichte sneeuwval maakte de rit nu niet bepaald tot een aangename, maar voor de paarden leverde dit geen enkel bezwaar op. Op het mo ment dat de ruiters zich te Burgh- Haamstede bevonden ontlaadde zich boven Renesse een sneeuw- en ha gelbui die binnen de kortst mogelij ke tijd de omgeving in een winters landschap omtoverde en de straten voor de paarden onbegaanbaar maakten. Om even over 1 uur, toen de bui wat was geluwd, was het fan farecorps „Luctor et Emergo" onder De algemene vergadering, annex feestavond van de buurtvereniging ,yDe Hoofdpoort" werd vrijdag ge houden in het Huis van Nassau, on der voorzitterschap van de heer C. Berrevoets, die een algemeen wel komstwoord sprak en herinnerde aan het overlijden van twee buurt genoten. Zij werden met een ogen blik stilte herdacht. De voorzitter kwam hierna toe aan een gericht welkomstwoord, waarbij ieder der aanwezigen een vrolijke „veeg uit de pan" kreeg, passend in het typische onder-ons- karakter, dat alleen een buurtver eniging vertoont. De buurtvereni ging bleek - samenhangend met de komst van nieuwe bewoners - ver schillende nieuwe leden te hebben geboekt. Ook éïders wonenden, zo wel te Zierikzee als daarbuiten, maar stammend uit de Hoofdpoort straat, bleken de vereniging trouw gebleven. Zelfs uit Zwijndrecht was men overgekomen om het feest mee te maken. Een straatlantaarn extra bleek voor de Hoofdpoortstraat niet haalbaar. Van een desbetreffend ge meentelijk schrijven werd met te leurstelling kennis genomen. Mevr. Nou wen bracht het financieel ver slag uit. In kas bleek f 1316,57, vol- dende om de bijeenkomst te finan cieren. Haar werd dank gebracht door de voorzitter voor het nauw keurig financieel beheer. De voor zitter deelde mede dat de buurt weer actief zal zijn op 30 april. De Z.O.V. zal op die dag kinderspelen organi seren op het sportveld. De aftreden de voorzitter werd herkozen, even als het bestuurslid mevr. J. Bij de Vaate-Edïchardt. In verband met het recentelijk gevierde 35-jarig jubileum van de omdat de tijd te kort was voor het instuderen van nieuwe liederen. Daarom werd op het oude repertoire teruggegrepen. Het verheugde de voorzitter zeer dat opnieuw een eigen toneelgroep een stuk kon voorberei den. Door de hogere kosten is de contributie reeds verhoogd en een subsidie zou mogelijk dezelfde rich ting uit kunnen gaan. Tiental nummers Onder leiding van de directeur, de heer M. Hogenstein, zong het koor een 10-tal nummers allen be kend uit vroegere uitvoeringen. Het was duidelijk hoorbaar dat de ver schillende partijen versterking had den gekregen en het is zeker dat het koor op de goede weg is naar het evenaren van de prestaties uit een roemrijk verleden. Een handicap voor een nog betere kwaliteit was de verkoudheid die diverse zangers en zangeressen de keel snoerde. De voorzitter overhandigde de directeur na afloop een geschenk. Bloemen waren er voor mevr. de Vos-Simons die het koor muzikaal ondersteunde. Toneelstuk „Het hing in de lucht" was de titel van het toneelstuk in drie bedrijven waarvan de bezoekers heerlijk ge noten. De laatste tijd gaan toneel stukken waarbij mannen, door de leiding van de heer H. J. Blom pa raat om de strarijders te gaan ver welkomen. Onder de tonen van vro lijke marsmuziek ging het korps vanaf het Dorpshuis naar de split sing Kabbelaarsweg-Hoogezoom. Bij na tegelijkertijd arriveerden het muziekkorps en de ruiters op deze van te voren vastgestelde plaats. De ruiters hadden het laatste gedeelte van de Hoogezoom door de sneeuw val onder bijzonder moeilijke om standigheden moeten afleggen. Om de gevaarlijke straatstenen, die 'een groot risico voor de paarden oplever de, was het laatste gedeelte van het traject angstvallig achter elkaar rij dend langs de berm van de weg af gelegd. Niet naar centrum Daar het onverantwoord was zich met de paarden naar de kom van Renesse te begeven werden deze ijlings naar de stallen afgevoerd. Noodgedwongen was het muziekge zelschap hierdoor genoodzaakt de te rugtocht zonder strarijders te aan vaarden. Op het dorpsplein aangeko men begaf men zich naar het voor malige gemeentehuis, waar zoals ge bruikelijk de voorzitter van het fanr- farekorps aan het gemeentebestuur zijn beste wensen, namens de inwo ners van Renesse, zou overbrengen. Zoals gewoonlijk hadden zich reeds een groot aantal personen voor het aanhoren hiervan verzameld. Door voorzitter als brandweercomman dant, mocht hij uit handen van de secretaris de heer F. Verspeek een presentje in ontvangst nemen. Mevr. Berrevoets ontving een ruiker bloe men. Eén der leden deed medede ling, dat de voorzitter is benoemd tot ere-commandeur in de Orde van de Vuurblussers en Waterspuiters. Onder grote hilariteit van de aan wezigen mocht de heer Berrevoets een zwaarwichtige, bij de orde pas sende, onderscheiding in ontvangst nemen. Na een inleidend woord van de conferencier Rien de Jonge en zijn partner de accordeonist Wim Vos uit Kloetinge, begaven allen zich naar de koffiekamer, waar een roy aal 'diner stond geserveerd. Tijdens deze vrolijke maaltijd werd de bode de heer P. Duson hartelijk dank ge bracht voor zijn werk. Hij ontving een lederen schrijfmap, met (grapje) een „luchtig" tijdschrift. El'k der da mes ontving een presentje. Uit de vergadering kwam nog de wens naar voren iets voor de jeugd te doen. Het zal gaan om een Bolwerkfeest of een bezoek aan de Domeinen. De com missie bijzondere manifestaties zal zich hiermede belasten. Tot heel laat duurde na afloop van de maaltijd het feest, waarbij door zanp dans, muziek en spelle tjes, de vrolijkheid een hoogtepunt bereikte. Tussentijds werd ccn verloting gehouden, met als hoofdprijzen: een snelwasser, een centrifuge en een t.v.-toestel, niet alles splinternieuw, maaT toch een snelwasser, een cen trifuge en een t.v.-toestel. „De Hoofdpoort" beleefde 'weer een kostelijk feest. kunstzinnig gevonden omstandighe den, vrouwenrollen spelen er in als koek. Ook hier was dit het geval. Dat hier en daar in het stuk wei eens haperde bleek geen bezwaar te zijn om het publiek een prettige avond te bezorgen. De tonelisten waren: de dames J. W. Boot, L. Ver boom, K. Tuinman-v. d. Bos, L. Deurloo-de Bruine. I. Meddeler en de heren A. P. Deurloo, A. Hogen stein en A. P. Visser. De voorzitter dankte de toneel groep hartelijk, in het bijzonder de gastspeler Bertus Visser. Hij ontving een presentje. Mevr. v. d. Weel- Schoonaaard beloonde het toneelge zelschap met bloemen, beschikbaar gesteld door bloemenhandel A. Kort te Haamstede. Zij zelf werd daarop in de bloemetjes gezet door de voor zitter, omdat zij het was die de enor me verloting (350 prijzen) organi seerde en van prijzen voorzag. Te vens kon zij 50 nieuwe donateurs inschrijven. Tot slot dankte de voorzitter de middenstand voor het beschikbaar stellen van de mooie prijzen. De Victoria Band zorgde voor de mu zikale begeleiding naar de kleine uurtjes. De toneelgroep. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). het korps werd vcor het voormalige gemeentehuis front gemaakt waarna een aantal bestuursleden zich naar de 'ingang hiervan begavefi, waarbij zij tot hun schrik bemerkten dat nog geen enkel lid van het gemeentebe stuur aanwezig was. Bijzonder pijn lijke momenten braken hierna aan toen men tevergeefs bleef wachten. Ten einde raad maakte het fanfare korps nog maar een rondgang door de kern van Renesse, waarbij toen men bij terugkomst helaas moest vaststellen dat nog geen van de ge meentebestuurders was gearriveerd ook later niet meer zou arriveren. Naar reeds bejaarde Renessenaren meedeelden was dit in het verleden, ook onder nog wel wat moeilijker omstandigheden, nog nimmer voorge vallen. Ondanks een duidelijk succes nummer van „Luctor et Emergo". bleef de echte strastemming zoek. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM. 19-2. Totaal aan gevoerd 1558 stuks vee, t.w.: 1259 runderen en 299 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen prima f 4.60-4.95, le f 4-10-4.50, 2e f 3,70-3,90, 3e f 3,45-3,60. Stieren f 4,15-4,65. Worstkoeien f 3,20-3,45. Varkens: prima geen notering, le f 2,22-2,25, 2e f 2,16-2,21, 3e f 2,13- 2,16. Slachtzeugen f 1.60-1,70. Zware varkens f 1,90-2.00. Runderen: aanvoer iets grote, han del redelijk, prijshoudend. Varkens: aanvoei- even korter, handpl kalm. prijzen iets lager. ZIERIKZEE Lid „De Zeepaardjes" neemt deel aan centrale training Een lid van de Zier^kzeese zwem vereniging „De Zeepaardjes" is de eer te beurt gevallen uitgenodigd te worden aan de centrale training, die in provinciaal verband in Souburg wordt gegeven. Het is de 14-jarige Roel Verbeek uit Zierikzee die hier voor in aanmerking komt. Jaarvergadering Landbouwvereniging „V.Z.O.S." Op maandag 26 februari a.s. houdt de Coöperatieve Landbouwvereni ging „V.Z.O.S." in het „Huis van Nassau" te Zierikzee de jaarverga dering onder voorzitterschap van de heer J. P. W. C. Stols. Naast de di verse uit te brengen verslagen als mede de rekening en verantwoor ding over hét jaar 1967 staat be stuursverkiezing op de agenda. We gens periodiek aftreden van de he ren A. A. Vis en L. den Boer is ver kiezing noodzakelijk, doch beiden stellen zich wederom herkiesbaar- De heer L. M. Moermond is echter als lid van de financiële commissie eveneens aftredend, doch niet meer herkiesbaar. Na de pauze houdt de heer C. van Westen C.Jz. een lezing met kleurendia's over zijn reiserva ringen in de Verenigde Staten. PZEM-demonstratie Op dinsdagavond 20 februari a.s. houdt de N.V. P.Z.E.M. uit Middel burg in het Nederlands Hervonnd Verenigingsgebouw aan het Vrije al hier een voorlichtingsavond over elektrische fornuizen. Er zal o.a. een fornuis worden gedemonstreerd, waarmee automatisch gekookt en gebakken kan worden. Schoolconcert Trio Pim Jacobs Onder het motto „kriebelwerk en slimsluwe loopjes" heeft de befaam de Nederlandse jazz-pianist Pim Ja cobs vrijdagmiddag tijdens een door de Stichting Het Schoolconcert en de Z.V.U; georganiseerd jazz-con- cert voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs getracht een aantal hardnekkige misverstanden op het uitgebreide terrein van de jazz uit de weg te ruimen. De pianist 'liet er daarbij geen twijfel aan bestaan dat zelfs het aloude „Toen onze mop een mopje was" - alls uitgangspunt gebruikt - een geweldig fijn jazz nummer kan worden, zeker onder de bewerking van de snel improvise- Advertentie Centrale verwarming S AWE M A N.V Meelstraat 20, Zierikzee, Tal. 01110-3211 Nutsdepartement Zierikzee ZIERIKZEE, 17-2. Het departe ment Zierikzee van de Maatschappij tct Nut van 't Algemeen deed een gelukkige keuze met het engageren van het toneelgezelschap „Amstelto- n'eel". Het bracht vrijdagavond in de Concertzaal een goede voorstelling van het blijspel „De Knecht van twee meesters" van de Italiaanse schrijver Carlo Goldoni. Het is een vrolijke geschiedenis, zich afspelend in het achttiende eeuwse Italië, waarin de knecht Truffaldino in moelij kheden is ge raakt doordat hij twee meesters te gelijk zijn diensten aanbiedt. Hij vergezelt zijn meester Frederigo Rasponi op diens reis. Rasponi is in werkelijkheid diens verklede zuster Beatrice die, om bepaalde ï-edenen in mannenkleren haar geliefde Florin- do zoekt. Zender dat ze het zelf we ten verblijven ze beide in hetzelfde stadje, zelfs in hetzelfde hotel. Truf faldino werkt zich tegelijkertijd op als de knecht van de gezochte Flo- rindo. Om zijn diensten voor twee meesters tegelijk goed te vervullen meet hij slim en razendsnel allerlei leugens verzinnen, waarbij hij zich dan ook wel eens vergist. Beatrice, de dochter van Pantalone di Bisog- nosi, is door haar vader uitgehuwe lijkt aan Frederigo Rasponi. Nadat Pantalone echter van diens overlij den gehoord had stemde hij zijn dochter toe dat zij de stem van haar rende vingers van Pim Jacobs, die met broer Ruud aan de bas en Wim Overgaauw (guitaar) vrijdagmiddag op het podium van het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw een dui delijke poging deden het kaf van het koren wat jazz en b^at betreft te scheiden. De heer Jacobs betreurde dit: velen maken het zich te gemak kelijk en daarom zijn een heleboel beatcombo's doodgewoon slecht. Op deze wijze wordt een slechte reclame gemaakt: immers de mensen scheren alles over één kam. ze denken dat slechte beat „jazz" moet verbeelden. Dat het met de „vakjes" in de mu ziek soms wel meevalt bewees de heer Jacobs tijdens dit schoolconcert met zijn vertolking van een werkje van Louis dat begint met een klas siek thema. Het middendeel bestaat uit een snelle improvisatie, de afslui ting is weer klassiek. Een mooi voorbeeld van ..slimsluwe loopjes en kriebelwerk". RERKWERVE Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B.-afdeling alhier orga niseert op woensdag 21 februari a.s. de jaarvergadering, tevens „pakjes avond" ten bate van „Barthimeus". Mevr. van der Wekken-Verbeek zal op deze vergadering declameren. HAAMSTEDE Afdeling N.C.V.B. Op dinsdag 20 februari wordt in de Ger. Kerk een vergadering ge houden van de N.C.V.B.-afdeling. Als spreker treedt op ds. Flink, met als onderwerp: „Strandpasloraat". SCHARENDIJKE Vergadering landbouwverenigingen Op donderdag 22 februari verga deren in café Sport te Scharendijke de landbouwverenigingen „Kerk- werve'' en Scharendijke". Aan de orde komt het vraagpunt van de Z. L.M.: „De ruimtelijke ordening". De verschillende aspecten van het vraagstuk worden toegelicht door de heren W. Goeman, secretaris van het gewest Zeeland van het Land bouwschap (landbouwzijje), burge meester S. Francke (gemeentelijke zijde) en H. J. v. d. Zande (provin ciale zijde). DREISCHOR Verbetering Noordgouwse dijk Het Aannemingsbedrijf „Schou- wen-Duiveland" N.V. uit Zierikzee is begonnen met 'het verbeteren en verbreden van de Noordgouwse dijk, waardoor deze voor hel verkeer tus sen de Zuiddijk en het Noordgouwse O o ster weeg je enige tijd gesloten is verklaard. Oud-herbergier overleden Vorige week is in een rusthuis te Rillan d-Ba th op 87-jarige leeftijd overleden de heer L. Aarnoudse. Wijlen de heer Aarnoudse is jaren lang herbergier van hotel „De Drie Schapen" geweest, dat destijds meer hart volgde en zich verloofde met Silvio, de zoon van dokter Lombardi. Nu deze echter toch op komt dagen is de verwarring groot en Pantalone wil toch dat Frederigo Rasponi zijn schoonzoon wordt. Dat de leugens en vergissingen van Truffaldino nog meer verwar ring wekken is duidelijk. De minnen de paren dreigen elkaar te verliezen en families dreigen elkaar met de dcod. Aan het slot is iedereen echter weer gelukkig. Jos Marieke was Truffaldino, de knecht van twee meesters, dom. maar toch slimmer dan hij er uit ziet want hü „heeft geen holletje in zijn bolletje'-' ?&als hij zelf zegt. Het stuk laat vactier nog de scherpzinnige koopman Pantalone (Rudi West) zien, een breedsprakerige dokter Lombar di (Cees Pijpers) die met Latijnse spreuken goochelt. Mimi Kok maak te Van de kamenier van Clarice een grappig typetje, terwijl Jan Juré de nerveuze herbergier Cavechio speel de. De rol van Clarice werd vertolkt door Carletta Banting, Silvio door Martiri Simonis. Riny Blaaser was Beatrice Rasponi en Ed Bauer speel de de rol van Florindo. Een gul applaus vvas de dank van het publiek, terwijl de dames-speel sters een boeket bloemen kregen aangeboden. Ad Int. AGENDA Maandag 19 februari Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur. vergadering Vrouwenbond P.v.d.A. Brouwershaven Jeugdgebouw, 7.30 uur. toneelavond voor de bejaarden. Dinsdag 20 februari Zierikzee Mondragon. 8 uur, afd. Schouwen, Ned. Plattel. Vrouwen Bond. Haamstede Huishoudschool, 7 uur. ouderavond. Geref. Kerk. 7.45 uur, N.C.V.B.-afde ling. Bruinisse Ned. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur. Herv. Vrouwenvereniging. Schee|>vaartberichten Attis, 17-2 vertr. Port of Spain naar Pto Ordaz. Calamares, 18-2 100 m. naai' La Paz. Ganymedes, 18-2 vertr. Chimbote naar Guyaaquil. Tara, 17-2 135 m. NNO Fernando Nordha. bekendheid genoot onder de naam „Café Aarnoudse". Daarna is het be kende dorpscafé, waarin momenteel alle evenementen plaats vinden, nog al eens van eigenaar verwisseld. Destijds telde Dreischor ook drie cafó's, omdat ook café „Het Cen trum" nog niet tot Dorpshuis was verbouwd en aan de Boogerdweg ook altijd café Braai nog een be langrijk graantje meepikte. Momen teel doer, in Dreischor geruchten de ronde, dat het dorpscafé binnenkort weer van bewoners zal veranderen. BRUINISSE Dc heer M. C. Lems te Bruinis- se slaagde voor het gehouden exa men adspirant bouwkundig opzich ter-tekenaar. De heer Lems stu deerde voor dit examen bij P.B.N.A. Arnhem. Schip verlengd fot IS mefer Krijgen de eigenaren van de Noordzeekctters van hogerhand aan schrijving, dat zij hun schepen moe ten laten verlengen, om de stabili teit te verhogen, met de mosselkot- ters van de Bruinisse vloot is dat in de meeste gevallen de laatste jaren al gebeurd. Niet ornaat de stabiliteit te wensen overliet, of omdat men van overheidszijde daartoe werd ge dwongen, maar uit vrije wil, omdat men het. laadvermogen wilde ver groten. Het is 'economisch voorde liger met 600 a 700 tonnen mosselen van de Waddenzee naar Yerseke te varen dan met 400 tonnen. Een van de laatste schepen, die verlengd werden was deze maand de W.R. 103 van d'e Gebrs. J. W. en M. Kik Gz. Het ruim 21 meter lange schip werd op de scheepswerf van de fir ma Van Duivendijk en Zonen te Bruinisse verlengd tot ruim 25 me ter. Beplantingen gegund Door b. en w. van Bruinisse werd het aanbrengen van 'beplantingen en gazons bij het in aanbouw zijnde zomerwoningencomplex te Bruinisse gegund aan de Kon. Ned. Heide Maatschappij te Goes. Tijdrede S.G.P. Geref. Gemeente Voor een zeer goed bezet kerkge bouw der Ger. Gemeente heeft ds. J. Catsburg, Ned. Herv. predikant te St. Maartensdijk, een als tijdrede aangekondigde predikatie gehouden. De voorzitter van de afd. Bruinisse van de S.G.P.. de heer W. van Gilsl, las het teksthoofdstuk Johannes 17 voor, waarna ds. Catsburg zich na der bepaalde bij het 19e vers: „En lk heiligde Mij zeiven voor hen". Na te hebben uiteengezet, hoe in dit gedeelte van het Johannes evangelie, bekend als het Hogepriesterlijk ge bed dat Christus voor Zijn Kerk bidt, behandelde hij „de afval van het Nederlandse volk van het Woord van God en van de Kerk in het bij zonder". Vergadering/feestavond Buurtver. „De Hoofdpoort" Amsteltoneel bracht: „De knecht van twee meesters" A i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2