u RIJWIEL? „UNION" zuyen, Tei. 2164 anders dan andere m Het gaat in de toekomst naar nieuw gebouw voor LT.S. SUCCESJES Telers gevraagd Nog één dag f 26,98 wilt een beter -ynifon ZIERIKZEE r DG Talrijke schoolbijzonderheden in „lijvig" jaarverslag constante kwaliteit Minister Udink naar Indonesië Zilver voor Verkerk Brons voor Nottet Vereniging Ambachtsschool Heden overleed onze lieve zorgzame man, vader en grootvader LEENDERT AARNOUDSE in de ouderdom van 87 jaar Rilland-Bath: E. AARNOUDSE- FONTEIJNE Munster/ Westf a len M. E. BERENBROCK- AARNOUDSE J. BERENBROCK LEO MARIAN ANGELA 16 februari 1968 Heden overleed nog on verwacht op de leeftijd van 70 jaar, onze lieve moeder en grootmoeder WILLE MINA HOOGERHUIS weduwe van Adr. de Later Uit aller naam: A. MOL De teraardebestelling zal plaats vinden maandag 19 februari om 14.00 uur te Nieuwerkerk. Gelegenheid tot condole ren van 3 tot 4 uur in „Rehoboth". Liever geen bloemen Jeudestraat 183, Zoelen (Gld.) Voor de zeer vele persoonlijke en schriftelijke blijken van belangstelling en de mooie geschenken bij mijn 25-jarig ambtsjubileum op 1 februari 1968, betuig ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijke dank. De genegenheid waarmede autoriteiten, familie, colle ga's, vrienden, leerlingen, oud-leerlingen en dorpsgeno ten ons deze gedenkdag heb ben willen omringen, heeft onuitwisbare indruk op ons gemaakt. Een extra woord van dank geldt de Oudercommissie der O.L.S., die deze dag zo voor treffelijk heeft voorbereid. Sirjansland, februari 1968 A. HEULE Mijn oprechte dank betuig ik, ook namens mijn kinderen, voor de vele blijken van be langstelling tijdens zijn ver blijf in het ziekenhuis en na het overlijden van onze innig geliefde man, vader en opa, de heer PIETER FLOHIL B. A. FLOHIL-KOOPMAN en kinderen Brouwershaven, 15 febr. 1968 Te koop Slaplanten bij V. Geluk, Ca- pelle, telef. (01110) 2791. In Brabant v. verplaatsing: kl. d.w. houten bungalowtje. Inr.: gr. w.kamer (ca. 6,50 x 3.60 gr.) en kl. sl.kamer, keu ken, w.c., douchecel, gang. Geh. uitneembaar. Bill pr. Br. onder nr. 2790 bur. v. d. blad of tel. (04998) 1503 (na 6 uur). Zeer goed onderhouden licht blauwe Renault R 4 L, 37.000 km gereden. Calandweg 2 te Zierikzee, tel. (01110)3070. Mooie Opel Rekord, model 1964, slechts f 2750,Kaer- semakerstraat 38, Zierikzee, telef. (01110)3220. Tweepers. rubberboot (zon der peddels), f 65,Kaerse- makerstraat 38, Zierikzee, tel. (01110) 3220. Zeer gunstig gelegen pand te Bui'gh, voor zaak of bedrijf. Brieven onder nr. 2792 aan het bureau van dit blad. Camera, merk Agfa-Isolette. Te bevragen (na 6.00 uur): Jannewekken 23, Zierikzee, telefoon 2754. Uitneembaar schuurtje (5.5 bij 4 m), golfplaten op stalen spanten, f 150,Kaersema- kerstr. 38, Zierikzee, tel. 3220. Eetaardappelen (Lekkerlan- der) a 8 cent per kilo. J. H. Kooijman, Sluisweg 5, Nieu werkerk, telefoon 359. Geheel komplete zeewaardige kano, lengte 5 m. Te bevra gen en bezichtigen: Vroon straat 11, Kerkwerve. Een tackel, bruinharig (reu). Te bevragen: Van Almkerk, Regenboogstraat 9, Zierikzee. Renault Dauphine 1962. - Te bevr.: L. IJzelenberg, Irene- straat 2, Bruinisse, telefoon (01113) 292. I.pr.st.z. Erres-combinatie m. pomp en verwarming. Adres: Grachtweg 13, Zierikzee, tel. 3321. Een driedelig winkelraamko zijn met ruit, 3.70 x 1.87 m; een tweedelig winkelraamko zijn met ruit, 2.45 x 1.87 m; in prima staat. - R. Saman, smederij, Haamstede. Partij gegalvaniseerde golf platen, 2 m bij 90 cm, per 10 stuks f 60,Zolang de voor raad strekt bij Hoornick, Hof- ferstraat 4, Zierikzee. Verte- genw.: M. W. Janse, tel. 2158. Autogarages f350,schuur tjes f 185,vakantiehuisjes f 950,Vraagt gratis pros- pektus. - Houtbouw Ubachs, Kerkrade. Negenweekse jonge hennen. Op tijd bestellen gewenst.' Pluimveebedr. Schouls Laan van St. Hilaire 1, Zierikzee, telef. (01110) 2232. Diversen: Medepassagiers gevraagd, da gelijks Zierikzee-Rotterdam. Brieven onder nr. 2791 aan het bureau van dit blad. H.H. landbouwers! Gaat u graanwagens bouwen? ,Van goed en voordeelig hout? Dan naar Snoei, Dirksland! Ver- tegenw.: J. M. Folmer, Oost- sttraat 25, Nieuwerkerk (Z.). Geheel vrijblijvend kunt u bij ons kijken naar onze pas gearriveerde aparte byou's, haarbanden, bijpassende oor- clips, hangers, enz. Vele ver schillende haarstrikjes, ro- setjes, enz. Ook voor een aparte beauty-case slaagt u bij kapsalon „Cora", Noord- welle, telef. (01116) 435. Te huur gevraagd: Op Schouwen-Duiveland, van half december 1967 tot half februari 1968 of van 1 januari tot 1 maart 1968, door echt paar met 3 kinderen (18, 16, 15 j.): zit/eetkamer, 3 slaap kamers, keuken, badk., ge meubileerd, met verwarming. Brieven m. prijsopg. onder nr. 2793 a/h bureau van dit blad. Personeel gevraagd: Huishoudelijke hulp voor de schoonmaak en/of seizoen. - Hotel „Witte van Haemstede" te Haamstede. Knecht in algemene dienst voor enkele dagen in de week. (Liefst gepensioneerd). Hotel „Witte van Haemstede" te Haamstede. Hulp in de huishouding en een terreinknecht voor alle voorkomende werkzaamhe den. - A. de Ruiter, Moer- mondseweg 5, Renesse, telef. (01116)412. Huisdieren: Sophia Ver. tol Bescherming van Dieren zoekt goed tehuis voor: Bast. herder, 8 maan den, (x*eu); bast. hondje, 7 wk. (teef); bast. Schotse collie, 6 maanden (teef). Inlichtingen: Esdoornstraat 33, Nieuwex-- kerk, telef. 583. voor „ALPHA" pootaardappelcu Wordt door ons geselecteerd M. J. REGOORT - Zierikzee Julianastraat 36 Telefoon (01110) 2628 Te koop of te huur gevraagd: In Renesse of Haamstede: een stukje gi-ond, ca. 15 bij 15 m, voor het pl. van een houten zomerhuisje. Waterl. en elec- trische aansl. moet mogelijk zijn. Aanb. onder nr. 2789 a/h bureau van dit blad. Vakantie-woningruil Leraax'sgezin wil graag 14 da gen woning ruilen, liefst 2e helft juli (6 dochters van 10 tot 19 jaax'). Goede bewoning verzekerd en gevraagd. Hoog veld, Berg en Dalseweg 270, Nijmegen, te)ef. (08800) 31652. Gewaagd: WERKSTER voor enkele dagen per week. Juweliershuis „De Twaalf Apostelen" Fa. C. van Tilburg den Boer Havenplein 6 - Zierikzee kunt U pi'ofitex'en van onze stiuitaanLieding aluminium pannen vijfdelig nest voor slechts Te koop bij inschrijving te Oosterland: Goed onderhouden woonhuis en schuur (zeer geschikt voor gai-age), plus tuin. Binnenkort te aan vaarden. Bx-ieven met px-ijsopgave aan A. VAN DUKE, Noordstr. 7, Oosterland. Te koop gevraagd voor onze relaties: stenen zomerhuisjes of arbeiderswoningen gelegen in 't recreatiegebied. Aanb.: A. VERMAAT, make laar-taxateur o.g., Schuitha ven, Zierikzee, tel. 2173, b.g.g. 2275. Wegens nieuwste Parijse cur sus op schoonheidsgebied te Amsterdam, kan ik op 19, 20 en 21 februari a.s. geen be handelingen geven. Verkoop gaat gewoon door! Mej. T. DE OUDE Med. en Rijksgediplomeerd schoonheidsspecialiste Brouwershaven - Telef. 289 Voor minder geld? Koopt dan een en U rijdt als vanzelf! UNION savoy rijwielen Compleet reeds vanaf 164,75 bij D Dn Vereniging Ambachtsschool ZIERIKZEE, 15-2. Op de donder dagavond. onder voorzitterschap van ir. J. L. van Sloten gehouden verga dering van de Vereniging „Am bachtsschool voor Schouwen-Duive land", werd het jaarverslag uitge bracht door de secretaris, de heer J. C. Steutel. Het verslag wordt den le den toegestuurd. Het is een lijvig stuk en de secretaris beperkte zich bij de voorlezing dan ook tot enkele vaxx de voornaamste punten. Per 31 december bedroeg het aantal leden der vereniging 149. In het verslag jaar werden vier nieuwe leden inge schreven. Belangrijk onderdeel van het verslag vormde de opsomming van de nieuwe aanwinsten, waarover de l.t.s. de beschikking kreeg in het verslagjaar. De secretaris noemde o.m.: frais- machincs, draaibank, lint- en cirkel- zaagmachine, een vandiktobarxk, een vlakband. een stoomx-egelappax'aat, demonstraticapparatuur, test- en contrólemateriaal. een boetsfeeroven, een soldeerlafel en nieuwe tekenta fels. Door ovei'lijden vex'loor de school in 1967 twee leerlingen. De school heeft bijzonder meegeleefd btf dit vroegtijdig verscheiden, aldus het jaarverslag. Het gehouden eindexa men werd in heel zuid-west-Neder land unifox-m afgenomen. Aan 85 leexdingen van do l.t.s. en 18 leerlin gen van de Avondnijverheidsschool konden op 27 juni getuigschriften worden uitgereikt. Vijf leei'lingen werden afgewezen. Twaalf leerlingen gingen naar een school voor voortgezet onderwijs, t.w. u.t.s., machinistcnscliool, Z.T.I. en koksoplciding. Contactdagen werden belegd tus sen oudci's en pex-sonecl. De leerlin gen namen deel aan diverse exeux*- sies en verschillende bedrijven en ob jecten werden bezocht. Ook verschil lende demonstraties werden gegeven. De leerlingen belegden klasse-avon den. In de kantine staan twee tafel- tennis-sets en een biljart. De contacten met het G.A.B. wa ren gunstig. De schoolhoofden zagen de school „in vol bedrijf". De heer J. B. Stam werd benoemd tot leraar wis- en natuurkunde. De heer van Hooijdonk werd per 1 augustus be vorderd tot administratief beambte le klas. De heer Coomans verliet de school met pensioen; ook de lex*aar de heer J. L. de Bil vertx*ok. Als opvol ger van de heer Coomans werd als concierge van de dependance be noemd 'de heer J. J. van Vossen te Schuddebeui's. Het aantal leerlingen per 1 januari 1967 bedroeg 336. Ex- kwamen honderd leerlingen bij en er verlieten 102 leerlingen dc school zodat het eindtotaal werd 334. Ge memoreerd wordt het fonds van oud -leerlingen dat de naam „Stichters" kreeg. De leden van het fonds be talen f 50 au fonds peixlu en genie ten alle voorrechten van de leden. Financieel verslag Na enkele onbelangrijke wijzigin gen werd het jaarvex'slag, onder dank aan de secretaris goedgekeurd. De penningmeestei', ir. M. A. L. Beun, gaf een uitvoerige x-ekening en verantwoording. De gewone ont vangsten bedi'oegen f 53.780,60; de uitgaven f 804.234,29. zodat dc netto kosten zijn f 750.453,69. Van het rijk is hierin reeds ontvangen f 704.300; nog te ontvangen f 46.153.69. De vcx-cniging sloot een lening vooruil- b rei ding van (de i'eeds vermelde) inventaris ad f 66.000. Daar de nox*m per leerling nog niet is vastgesteld, kon nog geen begroting worden ovexgelegd. Na positief i'apport van de leden der commissie dc hex-en D. Goudriaan en C. J. dc Vos (namens bestuur) werd de penningmeester, onder dankzegging voor het akku- ratc beheer décharge veileend. Gro te dank brachten beide heren uit aan het adres van de heer van Hooijdonk voor diens uitvoerige in formaties. Dank werd verder ge bracht aan de directeur, leraren korps en personeel. In de kascom- missie werden benoemd de heren D. Goudriaan, Z. Roseboom, J. v. d. Weele en L. J. v. d. Houten. Bestuursverkiezing Een schrijven was ingekomen van de heer M. de Regt, waarin deze mededeelde tot zijn spijt, wegens gezondheidsredenen, te moeten be danken als bestuurslid. De voorzit ter sprak hiex-over zijnerzijds zijn spijt uit, zij het met begrip voor de motieven. Hij herinnerde aan het 12-jarig lidmaatschap van de heer de Regt, wiens inzicht en adviezen zeer op prijs werden gesteld. Beslo ten werd voorlopig niet te voorzien in de vakature. De heren J. C. Steu tel en L. Tieleman weiden als be stuursleden herkozen. Op verzoek van de heer Z. Roseboom zegde de voox-zitter toe te bezien, dat het jaarverslag in concept van tevoren aan de leden wordt toegestuuxd. Dit en talrijke andere zaken komen aan de oxde, in het kader van een sta tutenwijziging, die eind volgend jaar gereed komt. Dodelijke val van man SAS VAN GENT, 15-2. In het Sint Elizabethziekenhuis in Sluiskil is de 26-jarige ongehuwde timmerman A. H. M. van der Borgt uit Bergen op Zoom overleden. De man is tijdens werkzaamheden in Sas van Gent aan dc in aanbouw zijnde bx-ug over het kanaal Gent-Terneuzen uit het be dieningshuis gevallen en op een daaronder gelegen ponton terecht gekomen. Sinds dc brugwerkzaaxnheden in Sas van Gent zijn begonnen, is dit het vijfde ongeval. Bij dx-ic van deze on gevallen zijn doden gevallen. Advertentie Tonoofepoofstor on TV-actrfca Pleunle Touv/ 25 STUKS 1.50-EEN LAURENS PRQDUKT ZIERIKZEE, 15-2. „Er moet voor de toekomst worden gedacht aan een nieuw schoolgebouw ,dat geschikt zal dienen te zijn voor 450 a 500 leerlin gen. Daarbij is in aanmerking genomen de groei van het aantal inwoners van Zierikzee tct 10.000. De te verwachten groei is dus één der motieven; een ander geldt het feit dat de school nog altijd met een dependance zit (aan het Kerkplein). Verder is er het ontbreken van een gymnastieklokaal en het optreden van enkele interne gebreken van het schoolgebouw, dat tenslotte al van 1904 dateert. Aan de realisering valt de eerste jaren niet te denken, maar er zijn zijn toch al contacten gelegd, wetend dat deze zaken niet zo hard verlopen". Deze mededeling deed de voorzitter van het bestuur van de Vereniging „Ambachtsschool voor Schouwen-Duiveland" te Zierikzee, ir. J. L. van Sloten op de donderdagavond in de bestuurskamer van de school ge houden algemene ledenvergadering, die - als gebruikelijk - niet druk be zocht was. De voorzitter attendeerde op een zeker verzadigingspunt dat het leer lingental heeft bereikt. De groei was het laatste jaar niet zo spectaculair meer als op andere voorafgaande ja ren. Eind 1967 bezochten 334 leexiin- gen de dagschool van de l.t.s. en 70 leerlingen de avondschool. Procen tueel ligt de bezetting van de schóól intussen nog hoger dan het provin ciaal en landelijk gemiddelde. Wat de essentie van het onderwijs betreft, is de l.ts. nog sterk gericht op het ambachtelijke. Speciaal met het avondondei-wijs schijnen er mi nisteriële bedoelingen te zijn, in dier voege dat ook de avondleerlingen bij het onderwijs nieuwe stijl, aparte dagscholen zouden dienen te gaan bezoeken. De ontwikkeling gaat ook in de richting van streekscholen, die cen traal gelegen zijn in de streek. Deze streekscholen zouden de avondleer lingen kunnen aantrekken, hetgeen eventueel lecrlingcnvcrlies voor dc l.t.s. te Zierikzee zou kunnen beteke nen. Maar het leerlingenstelsel is nu eenmaal duur voor de baas en streekscholen zouden dus zeer aan trekkelijk kunnen zijn en de bestaan de bezwaren kunnen ondervangen. K§ 11 Belangi-ijk in het verslagjaar was de mogelijkheid een bedrag van plm. f 100.000 te investeren, dat besteed werd aan machines en gereedschap pen en uitrusting voor de kantine. Verloting Op 17 mei vindt weer de tx-aditio- nele verloting plaats. Ditmaal wordt het spectaculair, daar het vijf jaar geleden is dat de vorige verloting plaats vond. Er worden 5000 loten uitgegeven (f 1,-). waarvoor 500 prij zen beschikbaar zijn, bestaande uit door de leerlingen vervaax-digde werkstukken. Een Steunfonds is ge sticht, dat de bedoeling heeft gelden beschikbaar te krijgen voor steun aan de doelstellingen van de school in de ruimste zin des woords. Eén de zer dagen bestaat de school 85 jaar. In de verre toekomst zal men reke ning moeten houden met het 100-ja- rig bestaan. Voor het eerst werd in 1967 een eindexamen afgenomen bij wijze van proef, die uitstekend slaag de. De evolutie van het onderwijs in het kader van de Mammoetwet zal' gaan in verschillende typen vakken, algemene, basis en beroepsgerichte vakken, met de mogelijkheid tot een facultatieve keus. Van bestuurszijde werd een bezoek gebracht aan het voorlichtingscentrum te Uti'echt, ten einde op de hoogte te komen van de uit de Mammoetwet voortvloeiende onderwijsproblematiek, wat betreft het technisch onderwijs. DEN HAAG, 15-2. Minister drs. B. J. Udink van ontwikkelingshulp zal op 24 februari van Schiphol ver trekken om een reis naar het verre oosten te maken. Hij zal eerst Thai land bezoeken, waar hij twee dagen in Bangkok zal blijven. Vervolgens gaat hij op 27 februari naar Indo nesië als officiële gast van de Indo nesische regex-ing. Het verblijf van minister Udink in Indonesië duurt tot 10 maart, waarna hij naar Koe- ala Loempoer in Maleisië vertrekt, cm tenslotte naar New Delhi in In dia te gaan. 5000 meter: GRENOBLE. 15-2. De Nederland se schaatser Kees Verkerk won een zilveren medaille op de 5000 meter. Hy werd nipt geslagen door de Noor se rjjder Fred Anton Maier,' die Olympisch kampioen werd met een tijd van 7.22.4 (wereld- en olympisch record). Verkerk liet 7. 23.2 voor zich afdrixkken. Peter Nottet was goed vcor brons met 7.25.5. De Nederlan der Jan Bols werd 8ste met 7.33.1. Oude school dateert wit 1904. (Foto 1904).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4