dagelijks 'n goede portie vlees Levenscellen met geheugen Voor doorzettende fruittelers in de Westhoek nog kansen Reorganisatie van Dienst der Domeinen Israël en het Suez-kanaal Doden door lawines in Turkije Leverbouwers kunnen zonder omscholing een oog fabriceren VERKEER OVER ZEELANDBRUG IN 1967 TOEGENOMEN Jaarvergadering „Poinona" En dit is een sanatorium HAAMSTEDE, 7-L'. In de jaar- vergadering van de Ver. van Oud- Leerlingen „l'omona", gehouden in hotel Bom heeft de voorzitter, de heer J. C. de Feiter gesproken over het aanzien van de fruitteelt in de Westhoek. In dit „voor-de-vuist-weg" overzicht vanaf de ramp 1953 tot nu toe zeide spreker dat van de 80 le den en donateurs van „Pomona" er ongeveer 35 een fruitteeltbedrijf hebben met in totaal 180-300 ha. Hiervan oefenen 7 a 8 leden de zui vere fruitteelt uit met totaal 40 ha. Opvallend is de grote groep die te vens inkomsten heeft uit de recrea tie. Een gevarieerde fruitteelt dus waarvan een groot gedeelte verou derd is. Dit betekent dat de West hoek niet instemmen kan met het betoog van de heer Spoor (Fruit teeltdag Goes). Dit hield in: tonnen fruit oogsten en een hoeveelheid geld investeren wat dan neerkomt op een zekere kostprijs die nauw verband houdt met investering, exploitatie en preduktie. De heer De Feiter zeide verder dat de fruittelers op papier reeds zijn veroordeeld, doch hij zag toch nog gunstige factoren. De beplantingswij- ze en de opbouw van het bedrijf zo als die hier gevolgd werd bleef fi nancieel ver onder het investerings bedrag. Doelbewust werd gestreefd naar inkomsten in de eerste jaren zo als bessen, gladiolen en andere pro- dukten. De grond is vaak eigendom of vraagt een lage pacht en er is veel met eigen geld gewerkt. ,.Ik zie dit alles als gunstige factoren, hoe wel er wel vuiltjes aan de lucht zit ten. Zo werkten we in 1967 met ver liezen maar door die genoemde fac toren kunnen we deze tekorten weer opvangen", aldus de voorzitter. Bedrijfsaanpaesing Het bedrijf zal verder aangepast moeten worden door nog nauwer te planten en de produktie op te voeren. In toenemende mate zal geprobeerd moeten worden neveninkomsten te krijgen, b.v. uit de recreatie. Het be drijf mag hier echter niet onder lij den. Degene die ervan overtuigd i9 dat zijn bedrijf niet meer mee kan moet zich over beëindiging beraden, doch voor de anderen ziet spreker nog kansen. De toekomst lijkt niet perspectiefvol maar deze mening kan verkeerd zijn. Spreker was het ver der niet eens met de fruitteeltartike len in de bladen, opgesteld door de plaatselijke krantencorrespondent die te veel in mineur van inhoud waren. Hij hoopte dat 1968 een beter be drijfsresultaat te zien zal geven. De samenwerking met de N.F.OL was weer als vanouds. Spreker dank te de Voorlichting die diverse cur sussen op touw zette. In zijn openingswoord heette de heer De Feiter de spreker van deze avond de heer H. Wiedenhoff en de adviserende leden, de heren L. Hack en J. A. v. d. Weel bijzonder wel kom. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. A. Dalebout kwa men alle indrukken uit 1967 nog eens helder voor de geest. De penningmeester, de heer N. A. Dambruin deelde de vergadering mee dat er een batig saldo was van OVERDENKING maar indien Ik door den Geest Gods de boze geesten uit drijf, dan is het Koninkrijk Gods over u gekomen. Mattheüs 12 28. 't Is geen kleine zaak die hier ge steld wordt: uitdrijven van de boze geesten door de Geest Gods én het Koninkrijk Gods dat gekomen is. Deze uitspraak van Jezus wordt toe gelicht door de genezing van een blinde-doofstomme, een toonbeeld van menselijke ellende. Mensen kunnen bij deze mens, hun naaste, maar node binnenko men. Door de oorpoort gaat het niet; want alle geluiden verstommen hier. Ook door de oogpoort lukt het niet omdat deze door ondoordringbare luiken gesloten is. Deze mens is maar moeilijk te benaderen, terwijl hijzelf ook maar nauwelijks naar buiten kan want hij is stom; mond en tong kunnen hem niet dienen om zijn zegje te doen. Onvoorstel baar schier is de ellende en nood van dez emens. En aan hem illus treert Jezus nu het feit dat het Ko ninkrijk Gods tot ons gekomen is. Jezus geneest deze mens, zodat de stomme sprak, de dove hoorde, de blinde zag, hetwelk niet ihet werk van een tovenaar doch van de Geest Gods is, en bewijst dat het Rijk Gods in deze wereld aanwezig is. Jezus drijft door de Geest Gods de boze geesten uit. Dit zeggen toont ons de achter grond van alle menselijke ellende. D.i. steeds weer het drijven der bo ze geesten die de deuren toesluiten, door welke mensen gemeenschap met elkaar kunnen verkrijgen. <Het zijn geesten die uitgedreven moeten worden, niet met een zoet lijntje, doch met kracht. Tegen hun drijven drijft Jezus in om ze uit te drijven, en zo het Rijk te doen komen. Dat kost kracht, de kracht van Gods Geest. Zo ook in onze wereld vol ellende vanwege de menselijke nood. Over al gesloten deuren; men kan in Vietnam nergens naar binnen. In het midden-oo6ten gesloten deuren; tussen de rassen nauwelijks een be hoorlijk gesprek; in Afrika evenmin een mogelijkheid. 't Schijnt alles even hopeloos. Toch niet, zegt Jezus; het Rijk is er. De Geest Gods werkt; de boze gees ten wijken. Ik ben er! Kijk, daar moet de mens zich aan vastklemmen; gelovig mee wdrk- zaam zijn. Uit de Geest Gods Leven, handelen en wandelen. Dan staat de naaste voor ons en wij voor de naas te open. Hoort u de deuren slaan? Ziet u de blinden van voor de ramen opengaan? De wereld wordt genezen door Jezus, door do Geest Gods. Brouwershaven. B. WENTSEL. f 36,41. Namens de kascommissie ad viseerde de heer G. de Glopper tot goedkeuring der rekening. Een belangrijk punt was de deel name aan het Fruitcorso in Goes voor 1968. De animo gaat achteruit doch de voorzitter meende dat de Westhoek met de 7-jarige ervaring va.n timmeren en plakken toch mee moet doen. Spreker meende wat la ter te moeten beginnen en dan inten siever werken. De vergadering ging akkoord met de deelname voor 1968 en het be stuur zal de plannen verder uitwer ken. De heer De Feiter dankte nog bijzonder de heren Steur en Noord heek voor hun grote steun bij de op bouw van wagen 1967. In het bestuur werd de heer J. A. Dulebout herkozen. Zomerexcursies De zomerexcursies zullen weer gehouden worden op enkele West- hoekse bedrijven en mogelijk komt er een excursie naar Limburg, wel licht in samenwerking met Duive- land, voor het bekijken van het vrije snoer systeem. De hoofdassistent bij het R.T.C. de heer H. Wiedenhoff sprak hierna over de mechanisatie in de fruitteelt en hij nam daar het on derhoud der windschermen uit. Voor- Aart de moderne elektronische re kenmachine worden vraagstukken voorgelegd, die zo ingewikkeld en tijdrovend zijn, dat een mens er maanden op zou moeten rekenen, alvorens ze te kunnen oplossen. Bij het oplossen van die vraag stukken, maakt de rekenmachine gebruik van een zogenaamd geheu gen. Dit geheugen bevat rekengege- vens, die geregistreerd zijn op een magnetische band, die in een om mezien worden verwerkt, no-dat ze, door de aard van de oorspronkelijke opgave, uit de grote voorraad her inneringen zijn opgediept. In een verbluffend korte tijd levert de ma chine dan het gevraagde antwoord, zonder zich ooit te vergissen. De biologen hebben zich afge vraagd, of de cellen die tezamen een levend wezen uit de kiemcel opbou wen, mischien ook ergens over zulk een geheugen beschikken, want de raadselen van de groei van het le vende wezen zijn nog op geen stuk- ken na opgelost. Het grote wonder We weten, dat de bevruchte kiem cel zich in tweeën deelt, volgens een werkwijze, die men nauwkeurig be studeerd heeft. Van één cel komen er twee, van deze twee vier, vervol gens acht enzovoort, totdat er de miljarden cellen zijn die tezamen het levende wezen vormen. Aanvankelijk zijn deze cellen aan elkaar gelijk en ontstaat er alleen een vermenigvuldiging. Maar dan voltrekt zich geleidelijk een wonder. Het is of een organiserende hand ingrijpt en taakverdelingen gaat stellen. De aanvankelijk éénvormi ge cellen gaan zich specialiseren. Een groep evolueert tot cellen die het centrale zenuwstelsel gaan vor men, andere bouwen een nier op, of een hart, weer andere huidweefsels enzovoort, enzovoortin al hun onvoorstelbare verscheidenheid. Grijpt ergens bij die opbouw de mysterieuze Opzichter in die zegt wat de cellen moeten doen, die ieder zijn taak toebedeelt en er op toe ziet, dat zij gehoorzamen, of wat is het? We weten 't niet. Be keuze Heeft iedere cel al bij zijn ont staan een bestemming meegekregen, die hij op een bepaald ogenblik in de ontwikkeling van het levende wezen gaat uitvoeren, óf krijgt hij die taak later toegewezen? Zoiets als de beroepskeuze, die een h.b.s.'er doet nadat hij zijn eindexamen ge daan heeft? Als het eerste geval waar is, dan moet een cel, die van huis uit be stemd is om een oog te maken - of met andere cellen te helpen maken nooit iets anders dan een oog kun nen helpen opbouwen. Men heeft dat bij kikkers onder zocht en op een bepaald moment in de ontwikkeling van het kikker-em bryo cellen, die bezig waren een lever op te bouwen, - en bloc over geplant naar het kikkeroog in aan bouw. Het bleek dat de levercellen een ogenblik de kluts kwijt waren om zich afvroegen „waar zijn we nu beland?" maar slechts na een lichte aarzeling omschakelden en mee gin gen bouwen aan het oog. Dit wijst er dus op, dat de cellen van huis uit alles kunnen en dat zij van hun ont staan af geen onwrikbare doelbe- stemming meekrijgen. Grote vragen Over de al of niet aanwezigheid en nog minder van de aard van de besturende opzichter bij de opbouw van het levende organisme helderde dit natuurlijk niets op en de raad selen van het leven werden er niet door ontsluierd. De biologen vroegen zich echter af hoe het dan zou gaan met cellen - zonder groepsverband - die deel genomen hadden aan specialisatie- arbeid, met andere woorden cellen, die al een in groei zijnd wezen - bij voorbeeld belast waren met hel mee bouwen aan een lever wanneer men ze door elkaar schudde en uit die lever-organisatie wegnamZe dus ook onttrok aan de dwingende aanwijzingen van onze mysterieuze „Opzichter" en ze kris-kras inlijfde al de lange populieren vormen nog ai eens een probleem voor- een juis te en gemakkelijke snoei. Met za gen en lange beitels zou de snoei hiervan op een bedrijf van 8 ha f 178,50 kosten per ha. Volautomatisch tot ongeveer 8 me ter hoogte met een maaibalk op een Atlas apparatuur, gezamenlijk op een landbouwtrekker gemonteerd zou dit per ha f 34,65 gaan kosten. Aan handwerk blijft nog over f 57,38 omdat de trekker niet overal kan komen. Totaal dus f 92,03 of een verschil van f 86.47 met het beitel werk. Deze maaibalk apparatuur heeft zeer veel belangstelling van loon werkers die dit snoeiwerk in een niet. voor hun. drukke tijd b.v. in ju ni kunnen verrichten. Een demon stratie met het nieuwste op dit ge bied zal deze zomer ergens in Zee land worden gehouden. Verder besprak de heer Wieden hoff de snel- en nevelspuiten. De te lers gaan hun aantal liters per ha steeds minder nemen en dit moet verkeerd gaan. Met 1500 liter per ha (blowen) moet men al om de 7 dagen terug komen, evenals bij 120-150 li ter nevelen. De heer De Feiter dankte spreker voor zijn betoog. Diverse vragen wer den nog beantwoord, In de kascom missie van het Fruitcorso werden be noemd de heren S. de Feiter en A. Leeuwe. in het groeiende organisme van een ander levend wezen. Zouden die cellen zich dan hun oorspronkelijke taak bij het verla ten bouwwerk herinneren, of zou den ze bij de nieuwe gastheer voor zich zelf beginnen, of zich voegen naar de bevelen van de nieuwe „opzichter"? Kaarten geschud De professoren van het Ameri kaanse Rockefeller-instituut te New York, Weiss en Taylor hebben deze proef, tezamen met de Duitse pro fessor Andres, geprobeerd. Zij onttrokken aan een kippeëi dat een dag of veertien bebroed was en waarbij de specialiseringen dus begonnen waren, cellen, die respec tievelijk bezig waren met de op bouw van nieren, lever en huid. Zij schudden ze als de kaarten uit een spel door elkaar, zodat ieder ver band tussen gelijkwerkende cellen verbroken was. Dit heterogene mengsel spoten zij in een ander ei, dat ongeveer een week lang bebroed was. Wat bleek nu? Geen enkele cel bleek zich in het nieuwe organisme in zijn taak te vergissen. De ex-le vercellen uit lichaam a gingen op nieuw de lever helpen bouwen in lichaam b, de niercellen begonnen mee te doen aan de stichting van een nier en zo vervolgens. Elke cel had nauwkeurig ont houdenwat zijn „vak" was. Het grote geheim Hieruit moest men wel de conclu sie trekken, dat de cellen als „alles- kunners" beginnen, maar dat er op een zeker ogenblik een „beroeps keuze" plaats vindt, volgens een stelsel, waarvan de mens nog niets begrijpt, doch dat blijkbaar voor de cel voor zijn verdere leven en han delen beslissend is. Op een gegeven moment krijgt de cel zijn „geheu gen" mee net als de rekenmachi ne - en er is geen menselijk ingrij pen in staat ,om hem van de wijs te brengen. „Overzwaaien" van de ene studierichting naar de andere - zo als het voorrecht is van studenten - komt bij de eenmaal volwassen geworden levenscellen blijkbaar niet in het stuk voor! Hoe ontstaat nu deze i"1 een „ge heugen', vastgelegde informatie? De onderzoekers zijn van mening, dat deze haar oorsprong vindt in de geheimzinnige potenties van de zogenaamde nucleïnzuren in de oorspronkelijke kiemcel. Maar voor lopig is dit niet meer dan een wel luidende formulering van onwe tendheid. Vergeleken bij al onze technische wonderen van deze tijd is het won der van het leven van een onbena derbare majesteit en de grootsheid van de schepping noopt tot stille eerbied en ootmoed. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rijk-Rijssenhout: H. van den Beid, Beesd; te Den Hel der (vac. A. E. D. A. Ravesloot): R. G. J. Timmers, Zijpe. Aangenomen naar Zandvoort: G. Mataheru, Lemele (Ov.). Bedankt voor Ede (vac. J. van der Heuvel) (toez.): J. Bogaard, Ernst (Gld.); voor Zaamslag: C. J. Ver baas, Monnidkendam. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. A. J. G. Dron- kert, Schelpenkade 48, Leiden. Beroepen te Loppersum: A. van der Zwaag, Ten Boer. Ger. Gemeenten Bedankt voor Tricht: A. W. Ver hoef, Barneveld. Kantoor te Apeldoorn DEN HAAG, 8-2. De minister van financiën heeft besloten tot: concen tratie van administratieve werk zaamheden die op de inspecties der Domeinen worden verricht. Het gaat hier om werkzaamheden die voor mechanisatie en automatisering in aanmerking komen. Voor dit doel zal per 1 maart 1969 in Apeldoorn een centraal Domein administratiekan toor worden opgericht. Voorts is besloten tot samenvoe ging van een aantal inspecties der Domeinen dn het tijdvak van 1 april 1969 tot en met 1 april 1971. Het cen traal Domein administratiekantoor zal worden belast met de behande ling van alle comptabele en begro tingstechnische aangelegenheden van de inspecties der Domein. Hierin is begrepen de invordering en betaal baarstelling. het verwerken van de NIEUW DELHI. Frankrijk heeft aangeboden zijn hulp aan de minder- ontwikkelde lariden in de wereld te verhogen met een niet nader aange geven bedrag. ZIERIKZEE, 6-2 Over de Zee landbrug zijn in het jaar 1967 991.466 motorvoertuigen (exclusief bussen) gereden. Dat is 10.033 meer dan in 1966, toen het totale aantal 981.433 bedroeg. De totale opbrengst van de tolgelden was vorig jaar f 3.285.944,50 tegen f 2.948.404,50 in 1966, een in komstenstijging dus van f 337.540,-. In de verschenen Nieuwsbrief van de Zeelandbrug wordt dit resultaat be langrijk beter genoemd dan werd verwacht. Het zomerseizoen leverde namelijk een tekort aan voertuigen op te nop- zichte van 1966. Op zichzelf is dit niet zo verwonderlijk, in aanmerking genomen het feit dat de Zeelandbrug nogal snel uit de categorie der „at tracties" (vooral tijdens dë weekends) was verdwenen, waardoor het „nieuwsgierigheids"'-verkeer weg viel. Daarentegen kreeg de brug, zoals uit de cijfers blijkt, in het afgelopen jaar aanmerkelijk meer de normale functie van' 'n - vlotte - verbindings schakel tussen Midden-Zeeland en de Randstad Holland'of omgekeerd, en dat betekende - aldus wordt mee gedeeld - dat de niet onverwachte teruggang in het motorvoertuigen- verkeer royaal werd gecompenseerd. Gezegd wordt verder, dat ook ge durende het zomerseizoen de terug gang in de sector van het personen autoverkeer gepaardvis gegaan met een belangrijke toeneming van het aantal vrachtwagens. Niettemin moesten de eerste drie kwartalen van 1967 worden afgeslo ten met een negatieve stand ten op- ziohite van 1966; ruim 11.000 auto's minder, nog te vermeerderen met ca. 3.500 toerbussen minder, (9.612 toer- bussen in 1967, 6.043 in 1966). De laat ste drie maanden hebben echter een zodanige vooruitgang in vergelijking met de overeenkomstige periode van 1966 te zien gegeven, dat uiteindelijk 6.505 meer motorvoertuigen (inclusief toerbussen) van de brug gebruik heb ben gemaakt. Betere wegen en wegwijzers Er is reden tot tevredenheid over dit resultaat, in aanmerking genomen dat per 1 januari 1967 het tarief voor personenauto's is verhoogd, aldus wordt geconstateerd. Verder wordt opgemerkt: de toeneming van de verkeersintensiteit in de laatste maanden van 1967, die vooral het werkdaggemiddelde omhoog bracht, zal behalve aan de groeiende groep door de inspecties te verstrekken in formaties die in de geautomatiseer de administratie moeten worden op genomen en voorts het reproduceren en verzenden van voor derden be stemde gegevens (afschrift van ak ten e.d.). Het recht op een privéleven WASHINGTON, 8-2. Een subcom missie van de Amerikaanse senaat die zich bezig houdt met het recht van de Amerikaanse burger op een privé-loven, heeft in een rapport verklaard dat de bureatLs van de federale regering vrijwel alles weten van de Amerikaanse burger. „Big Brother', houdt ons niet al leen in deze tijd in het oog, maar weet vrijwel alles van ons van de wieg af en bewaart deze kennis in dossiers die steeds maar dikker worden, aldus het rapport. Hierin wordt verder nog gezegd, dat de namen van individuele bur gers bijna 3 miljard keer in rege ringsdossiers voorkomen. van automobilisten, die de „Zeeland route" ontdekt hebben, zeker kun nen worden toegeschreven aan de be tere bewegwijzering en de belangrij ke wegverbeteringen, die in het tweede halfjaar van 1967 in de Hoek- sewaard tot stand zijn gebracht. NEW YORK, 8-12. De vertegen woordiger van Israël bij de Verenig de Naties, Tekoah, heeft secretaris generaal Thant in een brief laten weten, dat zjjn land van mening is, dat het Suezkanaal gesloten moet blijven tot overeenstemming is be reikt over het gebruik van deze vaar weg door alle landen, Israël inbe grepen. De enige uitzondering die gemaakt kon worden was voor het bevoorra den van de vijftien schepen, die sinds de oorlog met de Arabische landen in het kanaal zitten opgesloten. De gedelegeerde beschuldigde Egypte ervan, dat het op 30 januari boten in noordelijke richting het kanaal had laten opvaren, terwijl het wist, dat Israël slechts met een tijdelijke open stelling in zuidelijke richting had in gestemd teneinde de opgesloten sche pen vrij te laten. Het incident leidde tot vuurgevechten. ANKARA, 8-2. In de Turkse pro vincies Adana en Tunceli zjjn acht boeren als gevolg van sneeuwlawi- nes omgekomen. Sincks eind januari hebben lawines in Turkije aan 22 mensen het leven gekost. De al geruime tijd in Oost-Anato- lië heersende kou bereikte dinsdag een nieuw record van 43 graden on der nul, gemeten in Agri. Ankara was dinsdagochtend in dichte mist gehuld, waarvan het luchtverkeer veel hinder ondervond. In het zuiden van het land. bij de grens met Syrië, moesten wegens overstromingen negen dorpen wor den ontruimd. Ook het zuiden van Perzië wordt door overstromingen geteisterd. Acht mensen werden in de provincie La- ristan door het water meegesleurd. Er zijn vier Ui ken geborgen. Drie dorpen zijn ernstig beschadigd. Er zouden veel daklozen zijn. Er bestaan plannen een sanatorium voor totaliteitsgeneeskunde te bou- wen in Isny-Algaü in de Bondsre publiek, dat ongeveer 30 km. van het meer van Konstanz verwijderd ligt. De plannen zijn afkomstig van een Stuttgartse architect die met de gewaagde constructies van zijn „woontorens" en „hangende tuinen" een wereldnaam verxpierf. Ook zijn nieuwste project (onze foto toont het model), waarmee hij als winnaar uit een internationale wedstrijd te voorschijn kwam, is zeker niet alle daags. Dollinger koos een bouw vorm, die een harmonisch geheel vormt met het landschap, boven dien was zijn ontwerp het meest ef ficiënte. Een bekende Miinchense arts spreekt van „therapie in archi tectuur". De gebogen bouwvorm komt, volgens hem, overeen met de gevoelswereld van de zieke en ver schrikt hem niet zo als harde be tonnen kubussen. Het Algaü-sana- torium zal echter niet alleen een esthetische aanblik geven, het is vooral een bouwwerk, dat aan zijn functies voldoet. In de beide bed denvleugels is plaats voor 158 pa tiënten. In de middenzuil bevinden zich alle behandelen technische installaties. In de twee verdiepingen tellende, vooruitspringende punt zijn een overdekt bad met sauna, een kegelbaan, bibliotheek en conversa tieruimten alsmede kamers voor het personeel gepland. Van het aantal automobilisten, dat in 1967 de brug passeerde, maakten 264.035, 31.045 en 12.531 gebruik van ie per 1 januari 1967 ingevoerde tien- rittenkaarten (respectievelijk voor personenauto's, lichte vrachtwagens en zware vrachtwagens). Voor 40 jaar.... ZIERIKZEE. In de Concertzaal bioscoop wordt vertoond de belang wekkende film „De Adelaar", een verhaal over het oude Russische keizerrijk met Rudolf Valentino in de hoofdrol. BRUINISSFl Tijdens stormweer is het mosselvaartuig Bru 45 in het Schaar van Waarde gezonken. De schipper en de knecht konden gered, nadat zij twee uren in de mast had den doorgebracht. ZIERIKZEE. Voor de vereniging „Algemene Ontwikkeling" sprak, een politie-inspecteur over: „Het opsporen van misdadigers mei be hulp van vingerafdrukken". ZIERIKZEE. Aan de Waterleiding Mij. Schouwen-Duiveland is goed keuring verleend voor het bouwen van de watertoren in de 2e Wande ling (tegenover de Godskamers) bij de Molenberg. HAAMSTEDE. Een speciaal daar toe benoemde commissie vergader de om de mogelijkheden te bespre ken voor het stichten van een lagere tuinbouwschool, annex proeftuin. ZIERIKZEE. Met het oog op de te verwachten vreemdelingenstroom, in verband met de Olympische Spe len in Amsterdamis in vier talen een folder verschenen over Zeeland waarin ook uitvoerig over Zierikzee wordt geschreven. ZIERIKZEE. In de schitterend verlichte en versierde Concertzaal vond het door de sociëteit Concordia georganiseerde bal-masqué plaats. BURGH. Men is begonnen met de aanleg van de straativeg vanaf de hoofdweg tussen Burgh en Westen- schouwen. naar „De Blinkert" voor de Waterleiding Mij. NIEUWERKERK. De bewoners aan de Rolklootsedijk en de inwo ners lussen het dorp en De Wereld hebben grote behoefte aan een as bak. De gemeente beschikte echter wederom afwijzend op de betreffen de voorstellen. Advertentie Want vlees is rijk aan waardevolle eiwitten. Bovendien, vlees is goed voor de lijn. VandAérvlees uw hoofdschotel, elke dagl I 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 8