Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. overweegt bod op aandelen Heusden gaat wallen restaureren STREEKNIEUWS Parijs kampt met enorm rattenprobleem Smalstad wordt „zware kern" aan zuidkant Grevelingenbekken Ier stopt? Gezinsdrama in België IN DE GREEP/n?. i VAN CV DE GRIEP? WITTE KRUIS i Begroting buitenlandse zaken in Kamer HET OOG VAN SIVA De toekomst van de Scheldebank N .V. ZIERIKZEE, 7-2. Van de zijde van de commissarissen van de Schel debank N.V. vernemen wü» dat reeds geruime tijd bij commissarissen en directie van deze bank. het voorne men betond om samenwerking met één der grote banken in Nederland te zoeken. Door het plotseling overlijden van de directeur, de heer J. \V. van den Doel werd een spoedige beslissing hieromtrent urgent. De Amsterdam- Rotterdam Bank N.V. heeft zich des gevraagd bereid verklaard in over weging te nemen een bod op aande len Scheldebank uit te brengen. De raad van bestuur van de Am- ro Bank zal een beslissing moeten nemen op basis van de balans per 31 december 1967 en de verlies- en winstrekeningen over 1967. Deze jaarstukken kwamen in het verleden pas in de loop van de maand april ter beschikking. Teneinde tot een spoedige beslissing te kunnen komen, verlenen functionarissen van de Am- ro Bank thans assitentie om deze jaarstukken op kortere termijn te kunnen produceren. De heer jhr. U. H. van Holthe tot Echten heeft commissarissen ver zocht hem ontslag te willen verlenen Vergadering Chr. Woningbouwstichting - Brainisse BRUINISSE, 6-2. De Chr. Wo ningbouw Stichting Schouwen-Dui- veland vergaderde vorige week on der leiding van de heer S. Over- beeke uit Nieuwerkerk. De voorzitter deelde mede dat de secrëtaris, de heer J. de Muynck te Haamstede niet aanwezig kon zijn. Hij sprak er in zijn welkomstwoord zijn vreugde over uit dat de wo ningbouwvereniging thans op Brui- nisse zijn aktiviteit weer kan ont plooien. Naast de 20 woningen in aanbouw, waarvan hij hoopte dat ze eind maart begin april gereed zullen zijn, was overeenstemming bereikt met dezelfde groep am bachtslieden die thans bezig is, de voor de bouw van nog 10 woningen (5 bdokjes van 2). Hij vroeg mach tiging aan de vergadering hiervoor, alsmede voor het aangaan van de benodigde leningen, te weten de gro te bouwlening en een lening in re kening-courant. De vergadering gaf grif zijn gevraagde medewerking. De heer L. bij de Vaate te Brui- nisse, kon mededelen dat zich in het afgelopen jaar 35 nieuwe leden ge meld hadden. De heer Overbeeke zette het ver schil uiteen tussen het bouwen van vorig jaar, toen premie-woningen slechts door de gemeenten konden worden gegarandeerd tot 90 pet. en men voor slechts 10 pet. eigen ka pitaal moest zorgen, terwijl thans met het zg. premiewoningen keuze plan, de gemeenten tot 100 pet. mo gen garanderen. Bij de rondvraag werden vragen geslteld over de waarborgsom die door de toekomstige bewoners van de 20 woningen in aanbouw moesten worden gestort. De voorzitter wees er op dat deze waarborgsom rente- Vuilnismannen in New York staken nog NEW YORK, 7-2. De leider van de stakende vuilnismannen in New York, John. Delury, is woensdag voor vijftien dagen de gevangenis in ge gaan, terwijl de staking de zesde dag tegemoet ging. Volgens ruwe schattingen ligt al ongeveer 60.000 ton afval opgestapeld op trottoirs, in stegen en trappenhuizen. Delury werd veroordeeld omdat hij een rechterlijk bevel om het werk te la ten hervatten naast zich had neer gelegd. HEUSDEN, 7-2. Nadat in de ver gadering van 27 december 1957 reeds door de gemeenteraad was besloten zich te verenigen met het plan tot restauratie van de wallen en grach ten in de gemeente Heusden. kon den «b. en w. in de vergadering van woensdagavond meedelen dat in het kader van de werkloosheidsbestrij ding een bedrag van twee miljoen gulden voor dit doel is gereserveerd en voorts werd meegedeeld, dat zeer binnenkort een aanvang kan wor den gemaakt met de uitvoering van een gedeelte van de eerste fase, waarmee een bedrag van 400.000 gulden gemoeid zal zijn. Eerste dubbelrompschip DEN HAAG, 9-2. De Nederlandse Maatschappij voor Werken Buiten gaats heeft bij Boele's Scheepswerf en Machinefabriek in Bolnes een vaartuig van wat zij noemt revolu tionaire conceptie in aanbouw. Het is een dubbelrompschip, dat o.a. zal worden ingezet voor werkzaamhe den, samenhangend met de explo ratie naar en exploitatie van gas- en olievoorkomens in volle zee en dat verder kan worden gebruikt voor inspecties en reparaties van ver bui tengaats in zee opgestelde installa ties. dragend is gemaakt, waardoor een en ander aantrekkelijk is geworden. De Chr. Woningbouwvereniging heeft te Bruinisse reeds 17 wonin gen die in 1956 zijn gebouwd. Dooi de bewoners van deze woningen werden eveneens vragen gesteld over aan de huizen te verrichten reparaties. Met algemene instem ming werd de contributie voor alle leden gesteld op 10 cent per week. Z1ERIKZEE Ontspanningsavond bejaarden Op maandag 12 februari organi seert de U.V.V.-afdeling een ont spanningsavond voor bejaarden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. De toneelgroep van de sportvereni ging WIK te Kerkwerve zal het stuk „Liefde in een duiventil" opvoeren. Op deze ontspanningsavond zijn - als gebruikelijk - alle bejaarden en U.V.V.-sters van harte welkom. Opbrengst U.V.V.-collecte De jaarlijkse U.V.V.-collecte be stemd voor 'het bejaarden werk, heeft ditmaal het fraaie bedrag opge bracht van f 973,66. Het U.V.V.-be- stuur is uiterst dankbaar voor dit opvallend gunstige resultaat. Ver. „Ambachtsschool voor Schouwen-Duiveland" Op donderdag 15 februari a.s. ver gadert in de bestuurskamer van het schoolgebouw de Vereniging „Am bachtsschool van Schouwen-Duive land". Op deze vergadering is een bestuursverkiezing noodzakelijk i.v. m. periodieke aftreding van de he ren J. C. Steutel, M. de Regt en L. Tieleman. Beide eerstgenoemde he ren zijn niet herkiesbaar; laatstge noemde wel. uit zijn functie van waarnemend di recteur. Commissarissen hebben dit ontslag op de meest eervolle wijze verleend onder betuiging van hun grote erkentelijkheid voor de waar devolle adviezen die hij hun gegeven heeft. Herv. Vrouwenvereniging „Wees een Zegen" De Rechtsz. Herv. Vrouwenver eniging „Wees een Zegen" komt donderdag 15 februari bijeen in het Verenigingsgebouw. Deze avond komt te staan in het teken van „Vei lig Verkeer". Bejaardenmiddag N.C.V.B. Op woensdagmiddag 14 februari a.s., aanvang 2.30 uur, vindt uit gaande van de N.C.V.B. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw alhier een middag voor de bejaarden plaats. Vereniging van Rechtzinnig Heivormden Op de jongste vergadering van de Vereniging van Rechtzinnig Her vormden werd vokale medewerking verleend door een tweetal koren te Zierikzee t.w. het Ned. Hervormd kerkkoor en het Chr. Ger. Zangkoor, o.l.v. de heer C. J. Groenleer. Vissersvereniging „Helpt Eikander" Op vrijdag 9 februari houdt de vissei svereniging „Helpt Elkander'' in de bovenzaal van „Mondragon" de jaarvergadering. Afdeling Chr. Plaftelandsvrouwenbond De aan het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis verbonden internist A. van den Hoorn, spreekt over het on derwerp: „Waarheid of leugen aan het ziekbed", op de woensdag a.s. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te houden vergadering van de afd. Schouwen-Duiveland van de Chr. Plattelandsvrouwenbond. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Op dinsdag 13 februari a.s. wordt in het Huis van Nassau de algemene vergadering gehouden van de Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting „Schouwen-Duiveland". Op deze vergadering spreekt ir. R. P. Larn- mers over 'het onderwerp: „Moderne teeltmethoden bij peulvruchten". BRUINISSE Herv. Vrouwenvereniging naar Ouwerkerk De hervormde vrouwenvereniging te Bruinisse zal op dinsdag 13 fe bruari de gast zijn van de vrouwen vereniging te Ouwerkerk, samen met nog andere verenigingen uit Duiveland. Op 2U februari, als de vereniging weer bijeen komt, zal in het tweede gedeelte de heer J. Schuitman uit Halsteren, verbonden aan de stich ting „Vrederust" een lezing met dia's houden, getiteld: „Gezondheid en ziekte". ZIERIKZEE BRUINISSE Duitse mosselen aan de markt Door de ontdekking van weer een nieuwe bank mosselen van goede kwaliteit op het Duitse Wad, kwa men vorige week veel auto's met mosselen uit Duitsland en Denemar ken aan, die met de kwaliteit kon den concurreren. Gevolg minder vraag naar Waddenzeemosselen, een daling van de prijs en in diverse gevallen werd op aangeboden par tijen zelfs niet geboden. Sommige daarvan konden echter, omdat ze aan gestelde kwaliteitseisen volde den lossen voor het fonds dat door het Bedrijfschap is ingesteld, het zg, opvangfonds; prijs f 11,50. T.v.-toestellenbezit Juist gekocht huis afgebrand TUBBERGEN. 7-2. D>- 26-jarige timmerman F. A. J. Westerink uit Albergen (gem. Tubbergen) is er gisteravond getuige van geweest, dat de woning, die hij twee uur tevoren had gekocht, tot de grond toe af brandde. De rijkspolitic ziet geen reden om achterdocht te koesteren. Volgende maand zou de heer Wes terink trouwen en het huis betrek ken. Hij kocht het voor f 27.000 en was zo verstandig het pand direct te verzekeren. Men vermoedt, dat op de vliering kortsluiting is ontstaan. De brandweer kon het huis niet meer redden. De inboedel van de vorige eige naars, de familie Lansink, ging ge heel verloren. bijna verzadigd PARIJS, 7-2. De tweehonderddui zend ratten uit de hallen in Parijs gaan een ernstig probleem vormen na de verplaatsing van de voedsel - depots naar de voorstad Rungis. Het gevaar bestaat dat deze beesten, wild van de honger, de omliggende wijken intrekken en zoals al een keer is voorgekomen, mensen op «straat gaan aanvallen. In de rioolbuizen van de Franse hoofdstad, 'die een totale lengte van 2.000 km, hebben, huizen drie tot vijf miljoen ratten, die elk jaarlijks 14 kilo voedsel verzwelgen. Ze ster ven als ze drie dagen niets te eten hebben gevonden, maar worden van de tweede dag af agressief. De rat ten van Parijs, in de achttiende eeuw uit Azië gekomen, zijn grijs, zeer vraatzuchtig, tamelijk groot (gewicht 250 tot 300 gram) en door hun slimheid moeilijk te bestrijden. De bestrijdingsmiddelen zijn overi gens zeer beperkt. De gemeente heeft slechts tien „verdelgers" in dienst. HILVERSUM, 7-2. Het televisie- toestelbezit is vanaf l januari 1965 toegenomen van bijna 80 pet. tot ruim 9 0pdt. en heeft praktisch het verzadigingspunt bereikt. Het per centage televisiebezitters dat Neder land II kan ontvangen, is sinds 1 januari 1965 gestegen van 34 pot. tot 83 pet. Deze gegevens zijn ontleend aan hét con'tinue programma-onder- zoek, dat in opdracht van NRU en NTS werd uitgevoerd 'door INTO- MART in Hilversum. Maurice Chevalier in Amsterdam SCHIPHOL, 7-2. Gehuld in een dikke winterjas en met een joyeu ze jagershced op het hoofd is woens dagmiddag de 80-jarige Maurice Che.valier op Schiphol aangekomen. Hij zal vrijdagnacht in theater Tuschinski te Amsterdam na afloop van de bioscoopvoorstellingen een one man show ten beste geven als onderdeel van zijn wereldomvatten de afscheidstournee. De vitale, gezond-blozende confe rencier werd bij zijn aankomst op Schiphol verwelkomd door impre sario Lou van Rees en wist zelf niet meer wanneer hij de vorige maal in Nederland was geweest. Hij hield het op 1936, maar het is Ln 1933 ge feest, zo liet Lou van Rees weten. De ontvangst van de Franse zanger werd ditmaal omlijst door de blits- lampen van persfotografen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Intrede ds. H. van Nieuwcnhuize (afkomstig van Brouwershaven) te Epe Ds. H. van Nieuwenhuize uit Slik kerveer zal zondagmiddag 11 fe bruari, na vooraf 's morgens te zijn bevestigd door ds. W. de Mooy uit Epe intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Epe in de classis Harderwijk, waar hij be roepen is in de vakature van ds. W. F. H. ter Braak, aan wie met ingang van 4 september 1967 op vijfenzes tigjarige leeftijd emeritaat is ver leend en die thans nog als emeritus predikant te Epe woonachtig is. Os. van Nieuwenhuize werd gebo ren op 15 januari 1922 te Brouwers haven. Hij bezocht eerst de rijks h. b.s. te Zierikzee, deed naderhand staatsexamen gymnasium A en stu deerde vervolgens aan de rijks uni versiteit te Leiden, waar hij op 2 juli 1950 zijn kandidaatsexamen theologie en ongeveer zes en een half jaar later in januari 1957 ook zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer van Nieuwenhuize op 7 ok tober 1957 na een te Amsterdam ge houden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening in de Neder- ldnase Hervormde Kerk en hij van 1 maart 1957 tot 1 februari 1958 eerst nog elf maanden te Borger werk zaam was geweest als vicaris werd- hij op 2 februari 1958 door ds. H. Noordermeer, tien nog predikant te Roderwolde en thans radio-pastor bij het I.K.O.R. en als zodanig pre dikant voor buitengewone werk zaamheden bij de Nederlandse Her vormde Kerk in haar geheel en te vens „part-time" 'zi-akenhuispredi - kant te Naarden, bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Klooster Ter Apel. Op 13 okto ber 1963 verwisselde ds. van Nieu wenhuize deze gemeente met de Irenekerkgemeente te Slikkerveer, toen nog noodgemeente en thans buitengewone wijkgemeente in wor ding van de hervormde gemeente van Ridderkerk. Vergadering Landbouwver. NOORDWELLÉ, 7-2. De land- bouwvereniging „Ons Voordeel" kwam deze week onder voorzitter schap van de heer M. J. Steur in zaal Lokker-v. d. Zande in verga dering bijeen. 99 Ons Voordeel' Vergadering V.V.V. - Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 7-2. De V. V.V. Brouwershaven hield de jaar vergadering in hotel Jacob Oats" te Brouwershaven, waarvoor een goede belangstelling bestond. In zijn ope ningswoord verwelkomde de voorzit ter, de heer W. Terpstra in het bij zonder ds. J. Feunekes, Ned. Herv. predikant. Hij merkte op dat het toe risme, speciaal voor Brouwershaven zich in 1967 gunstig heeft ontwikkeld, mede dank zij het goede weer. Het aantal betaalde overnachtingen steeg naar de 15.000, verdeeld over hotels, zomerhuisjes, kampeerterrein en ha ven, welke aantal ten nauwste «sa menhangt met het aantal bedden, dat Brouwershaven te bieden heeft. Een 150 stuks motor- of zeiljachten verbleef één of verschillende dagen in de jachthaven. Het aantal jachten en visboten, dat Brouwershaven als thuishaven koos steeg dermate, dat de verwachting gerechtvaardigd is, dat de huidige accommodatie voor het komend seizoen weer te klein zal blijken te zijn. Het plan van het gemeentebestuur om een niewe jachthaven voor plan. 300 schepen aan te leggen, is dan ook van harte toe te juichen. Het ver heugt V.V.V.aldus de heer Terpstra, dat het beleid van het gemeentebe stuur er op is gericht de accommoda tie voor het toerisme in en rond Brouwershaven zoveel mogelijk te bevorderen. Enkele plannen: aanleg van het kampeerterrein „De Bulke" dat. als we goed zijn ingelicht in 1969 in gebruik kan worden geno men; aanleg van een nieuwe jacht haven; uitbaggering van de huidige jachthaven; restauratieplan voor het Waaggebouw, waarin t.z.t. aan o.a. V.V.V. onderdak geboden zal worden De voorzitter herinnerde aan de pri meur van het Nutsdepartement afd. Brouwershaven welke op 23 januari j.l. een avond belegde waarop ir. Ti- deman een lezing hield over het in richtingsplan voor het Grevelingen bekken". „We hebben kunnen genieten van een interessant en boeiend betoog waarin duidelijk naar voren kwam, dat aan de zuidkant van het Greve- lingcnmeer Brouwershaven wordt genoemd als „zware kern" met het zwaartepunt gelegd op watersport, maar daarnaast ook kampeerterrei nen, bungalowbouw enz." Uit deze materie is sterk naar vo ren gekomen dat de Smalstad in de naaste toekomst een belangrijke plaats 'gaat innemen in de recreatie sector. De voorzitter besloot zijn toe spraak met de wens dat de leden van V.V.V. het bestuur in staat zullen stellen de vereniging (te laten groei en naar de situatie, die over enke le jaren zal zijn ontstaan. ELKE DROGIST HEEFT HET! AGENDA Donderdag 8 februari Zierikzee Leger des Heils-clubgebouw „De Lichtboei". 4 uur en 8 uur, filmvoor stelling (Bamba, de zoon van Tar- zan). Haamslede Hotel Bom, 7.30 uur, vergadering Volksonderwijs. Oosterland Café ,.Even Builen", 7.30 uur, verga dering Landbcuwvereniging (Z.L.M.- afdeling). Vrijdag 9 februari Zierikzee Concertzaal, 8 uur. openb. filmvoor stelling Z.V.U. (La guerre est fini). Huis van Nassau, 8 uur. A.N.B. Idem, 8 uur, Vogelvreugd. Mondragon, 7.30 uur, visserij vereni ging. Ou u-erker k Café Vijverberg. 7.30 uur. vergade ring Oranjevereniging Prinses Bea trix. Ondanks het gure weer was er een goede belangstelling voor deze bijeenkomst, waarin de heer J. Th. Andringa een lezing, toegelicht met dia's, hield over het onderwerp „Ontwikkeling in de landbouwme chanisatie en de invloed hiervan op de 'bedrijfsvoering". De voorzititer meende dat met dit onderwerp een goede keus was ge daan, al zou bijv. even goed te pra ten zijn over afzetmogelijkheden en/ of -moeilijkheden, of over de niet zo beste economische mogelijkheden voor de 'landbouw, waar ook ie middenstan d'sseotor moeilijkheden mee 'heeft, gelet bijv. op de vele be drijfsbeëindigingen. Toch zullen wij ons deze winter weer moeten voor bereiden op het voorjaar en alles wat er zo bij hoort; wat betreft de mechanisatie is het gewenst (gezien de financiële konsekwenties) de za ken goed te bekijken, aldus de voor zitter. Het onderwerp werd vervolgens duidelijk besproken door de heer Andringa, die er met nadruk op wees dat wat de toekomst betreft de mechanisatie onberekenbaar is. Voorbeeld: wat vijf jaar geleden met vijf .mensen en een één-rij ige zakken- rooier aan aardappelen werd ge rooid, is thans mogelijk met één man per dag en dan zes maal zoveel. Fraaie kleurendia's toonden de nieuwste, grootste maar soms ook kleinste modelmachines en tracto- ren, van allerlei aard, maar in het bijzonder aardappel- er. bietenrooi- machines. De door de heren C. Oos- se en A. v. d. Stolpe gestelde vra gen gaven hierna aanleiding tot een uitvoerige discussie. BRUSSEL, 8-2. Een Belgisch echt paar is woensdagnacht mei zijn drie kinderen nabij Namen in de Sambro gereden. Twee van de' drie kinderen wisten aan de verdrinkingsdood te ontsnappen. De 47-jarige man, die aan zwaar moedigheid leed, en zijn 37-jarige echtgenote, hadden 's nachts hun twee zoontjes en dochtertje gewekt met de mededeling, dat zij onmid dellijk naar hun grootmoeder in Aarlen moesten, zo meldt, de Belgi sche pers donderdagochtend. Te Ham-sur-Sambre nabij Namen reed de wagen «de rivier in, die ter plaat se vijf meter diep is. Alleen de twee jongetjes van 14 en 11 jaar konden zich redden. Een van hen zou hebben ver klaard, dat hun moeder hen tijdens de rit had gewaarschuwd, dat het erg glad was en dat ze maar een acte van berouw moesten bidden. Ongelukkige landing van Boeing VANCOUVER, 7-2. Op de inter nationale luchthaven in Vancouver zijn woensdag twee personen om het leven gekomen en veertien gewond toen een Boeing 707 van de „Cana dian Pacific Airlines" met 52 pas sagiers en negen, bemanningsleden aan boord na de landing doorschoot en een kantoorgebouw, een hangar en een vliegtuig ramde. Het toestel boorde zich tijdens dichte mist tot aan de vleugels in de hangar, die gedeeltelijk in brand vloog. De Boe ing kwam uit Honoloeloe. Spaanse ex-koningin in Madrid MADRID, 7-2. De Spaanse ex- koningin Victoria Eugenia heeft woensdag voor het eerst sinds de in eenstorting van de monarchie in 1931 voet op Spaanse bodem gezet. De 80-jarige weduwe van koning Alfons XIII is uit Zwitserland, waar zij in Lausanne woont, naai- Madrid overgekomen voor de doop van haar achterkleinzoon prins Filips van Bourbon, de zoon van prins Juan Carlos en prinses Sophie van Grie kenland. Naar schatting waren 5.000 ko- ningsgezinden naar het vliegveld Barajas gekomen om haar enthou siast welkom te heten. poeders helpen u eruit! Minister Luns aan het woord DEN IIAAG, 7-2. „Er is geen, sprake van dat Nederland de „uit de koen» geslagen Europese Gemeen schap" zou willen verlaten, dan wel de gemeenschap ten gronde zou wil len richten". Aldus minister Luns (buitenlandse zaken) in dc Tweede Kamer btf de beantwoording van de in eerste ter mijn gemaakte opmerkingen by het debat over de begroting 1968 van het ministerie van buitenlandse zaken. Dc minister deelde de kamer mee, dat zowel Duitsland als Italië in stemming hebben betuigd met de ge meenschappelijke standpuntbepaling van België. Luxemburg en Nederland inzake het streven naar een verdere eenwording in Europa. Het Franse oordeel over dit gezamenlijk stand punt is nog niet bepaald, zo deelde hij mede. Minister Luns wees er op, dat voor een verwezenlijking van het Benelux-standpunt ..nog de nodige moeilijkheden moeten worden over- De minister van buitenlandse za ken wees er voorts op, dat Nederland blijft streven naar een versterking van de positie van de Verenigde Na ties als vrede-bewarend instrument. Hij sprak de hoop uit dat op den duur de Verenigde Naties de basis zou mogen zijn voor de ontwikkeling van een internationale rechtsorde, „hoe groot ook af en toe het falen mag zijn". Suriname en Guynca Minister Luns ging uitvoerig in op het grensgeschil tussen Suriname en Guynea. Hij wees erop, bij een be schouwing van de ontstane situatie, dat ook de Nederlandse regering zich op het standpunt stelt, dat de om streden driehoek doel uitmaakt van het Surinaamse territoir. De minister deelde mede, dat nog dinsdag de regering van Guyana schriftelijk heeft laten weten, dat de ze regering haar standpunt hand haaft. maar tevens zegt wol bereid te zijn tot overleg. 2. De zwerver is zo verdiept in de bestu dering van de kostbare edelsteen, dat hij niet bespeurt dat langs de waterkant een gehelmde figuur behoedzaam nader sluipt. Met de behendigheid, die een ervaren woudloper kenmerkt., glijdt de krijger ge ruisloos door het struikgewas. Zonder moeite slaagt hij erin de ander onopge merkt tot op enkele meters te naderen. Als hij de kostbare smaragd, die de zwer ver in de hand houdt, in het oog krijgt, zakt zijn mond open van verbazing. Dan grijpt hij resoluut zijn Inns en treedt uit de struiken naar voren. „Heidaar, schelm!" snauwt hij de zwer ver bars toe, „sinds wanneer heeft een schooier als jij edelstenen op zak? Daar zul je wel niet eerlijk aangekomen zijn!" Met een kreet van schrik draait de zwer ver zich om. I 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2