Rook'm óók zwaarder is er niet! STREEKNIEUWS Sportieve wedstrijden van Zeeuwse amazones en ruiters Harmonie telt thans 29 werkende leden; de drumband elf LAATSTE NIEUWS gen na afloop een kleine attentie ZIERIKZEE aangeboden. J. van Antwerpen sprak een ope- Advertentie nings- en slotwoord. De spelers kre- Aan de Rijks universiteit te Utrecht slaagde voor het kandi daatsexamen Nederlandse taal en Letterkunde mejuffrouw H. J. Hil- lebrand. De heer J. W. Renshof te Zierik zee behaalde aan de „De Ruij ter- school" te Vlisstngen het A-diploma scheepswerktuigkundige. De heer G. C. van Malland te Vlissingen, vroe ger te Zierikzee, slaagde voor eerste stuurman G.H.V. en het diploma radarcursus. Opening meubelshowroom Op vrijdag 16 februari a.s. zal de officiële opening plaats vinden van de geheel vernieuwde meubelshow room van de firma Joh. den Boer in het pand St. Domusstraat 76. Gunning Christelijke Kleuterschool Door het bestuur van de Christe lijke Schoolvereniging „Rehoboth" te Zierikzee werd het bouwen van een kleuterschool met 2 klassen in Maltha II gegund aan de firma WACO N.V. te Middelburg voor een bedrag van f 145.000. Met de bouw is inmiddels een aanvang gemaakt. De Rijkspostspaarbank in januari 1968 Gedurende de maand januari 1968 werd op het postkantoor te Zierik zee door de spaarders van de Rijks postspaarbank f 88.720,33 in gelegd terwijl f 55.312,68 werd uitbetaald, zodat een ruim spaaroverschot werd geboekt. In het ressort Schouwen- Duiveland was dit f 137.311,23 inge legd en f 127.588.80 uitbetaald. Het ressort omvat buiten Zierikzee alle overige kantoren op Schouwen-Dui- veland. SEROOSKERKE Uitvoering „Dorpsgemeenschap" Zaterdagavond gaf de toneelver eniging „Op Drift" uit Renesse, in d!e zaal van het Dorpshuis te Seroos- kerke voor de leden van de Dorps gemeenschap een opvoering van het uit drie •bedrijven bestaande toneel spel „Jij bent een vreemde" van J. de Beer van Belver. Het toneelstuk, waarin ernst en luim elkaar afwis selen, werd door de spelers goed ten tonele gebracht. In de pauze werd een verloting gehouden. De zaal was ditmaal matig bezet. De voorzitter van 'de Dorpsgemeenschap, de heer HAAMSTEDE Aangespoeld lijk niet geïdentificeerd Het stoffelijk overschot van een manspersoon dat donderdag aan het strand bij de vuurtoren werd ge vonden is vrijdagmiddag op de be graafplaats te Haamstede ter aarde besteld. De technische recherche der rijkspolitie is na een langdurig on derzoek niet tot een juiste identifi catie kunnen komen. Het bleek nog dat de overledene veel langer in het water heeft gelegen dan in het be gin werd gedacht. Het onderzoek wees uit naar twee of drie maanden. NOORDGOUWE Afd. Nederlandse Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, houdt een vergadering op maandag 12 februari in hotel v. d. Weijde te Noordgouwe. Als spreker treedt op de heer W. E. L. te Mey te Zierikzee, die het onderwerp: „Eten en drinken door de eeuwen heen" zal behandelen. DREISCHOR Bewoners van „De Hooge Hoeve" Naar wij vernemen zal de geheel gerestaureerde „Hooge Hoeve" te Dreischor zeer binnenkort weer be woond worden. Deze uit het jaar 1764 daterende boerderij, welke des tijds in eigendom is overgegaan naar de Middelburgse bankier P. van der Veen zal binnenkort betrokken wor den door mr. P. J. Hondiu's en mej. Ellen C. Dissevelt, welke inmiddels op 27 januari j.l. te Leiden in het hu welijk zijn getreden. SIRJANSLAND Zilveren jubileum Vrouwenvereniging In een feestelijke bijeenkomst heeft de vrouwenvereniging „De harten omhoog" haar 25-jarig be staan gevierd. In haar openingswoord richtte mevr. Padmos een speciaal woord tot de dames v. d. Maas-Tintel, v. d. Velde-de Keijzer, Hoogerhuis-|Bal, Feleus-v. d. Werf en Quist-Hooger- huis, die vanaf de oprichting lid zijn. Ze sprak tevens de hoop uit dat de vereniging nog een lang voortbe staan gegeven mag worden. De bij eenkomst werd daarna geopend met gebed, inleiding over Psalm 72 en het zing envan Ps. 76 vers 6. Na de koffiemaaltijd verzorgden de dames een programma van voordracht, zang e.d. afgewisseld door tractatie. Ook werden vele gebeurtenissen uit de afgelopen 25 jaren herdacht. Te vens kregen de leden allen een her inneringscadeautje. Het was al laat toen de bijeenkomst werd besloten met het zingen van Gez. 280 vers 1 en 5. EINDHOVEN. De negentienjarige J. Dirks te Eindhoven is op de Mis- pelhoefstraat frontaal in botsing ge komen met een links rijdende per sonenauto, die een autobus passeer de. De jongeman was even latei- dood. Zijn duopassagiere M. D. moest zwaar gewond naar het Diacones- senhuis worden overgebracht. Hoeven dreunden in Domein BURGH, 3-2. Het dreunen van de niet zo vaak te horen hoefslagen overheerste zaterdagmiddag de stilte van de Domeinbossen ter hoogte van de Uitkijktoren beter bekend als de Watervlakte en de Knienerieshil. Precies om de minuut startte een ruiter of amazone van een der vele landelijke rij verenigingen uit Zee land die hier als gasten van de Schouwse Ruiters elkaar in sportieve wedstrijden bekampten. Ongeveer 58 paarden beheersten het duingebied en werden door hun berijders over het listig uitgezette parcours van 2000 meter lengte gejaagd. Langs smalle paadjes, tegen steile hellingen en over diverse hindernissen werden de paarden geleid en het ging er maar cm de snekte tijden te maken. Het heeft er wel gespannen en het pu bliek leefde volop mee met de ver richtingen. De af en toe neervallende spatjes regen waren geen spelbrekers voor de zeer vele bezoekers die tege lijk een overzicht kregen van dit prachtige natuurgebied. De organi satie, in de vertrouwde en kundige handen der Schouwse Ruitens was voortreffelijk en wanklanken werden niet gehoord. De paarden werden voor en na de rit gekeurd door en kele dierenartsen. De deelnemende verenigingen wa ren: Oranjezon te Vrouwepolder; Oranjeruiters te Axel; Walcheren te Nieuw en St. Joosland; Eendracht- Ruiters te Oud-Vossemeer; Paarde bloem te Goes en De Schouwse Rui ters te Dreischor. Na afloop heette de voorzitter der Schouwse Ruiters, de heer P. Klom- pe. allen hartelijk welkom in hotel Het wapen van Burgh. Speciaal noemde hij burgemeester Everwijn, mevr. M. v. d. Bos uit Goes, lid der Kon. Federatie, de heer C. B. Blom voorzitter V.V.V. afdeling Burgh- Haamstede, de heer J. Wessels Boer, bestuurslid der New Forest Pony vereniging en de heer A. J. Priester als vertegenwoordiger der Federatie. Hij dankte speciaal de heer N. H. Lysen voor de domaniale medewer king, de dierenartsen van Roon en Hengeveld, de Rode Kruis-mensen, de tijdopnemers en de controleurs. De heer Hengeveld gaf een toe lichting op de conditie der paarden waaruit bleek dat deze veel beter was dan vorig jaar. De U-jarige Ad Stouten was de jongste deelnemer. Hij werd derde in de pony-cross. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De uitslagen De wedstrijdleider, de heer L. M. Moermond maa'kle vervolgens de prijzen bekend. In de zware cross won G. Quist op Arenko van „Wal cheren" in 4.24 min.; 2. M. Geluk op Helma, van Eendrachtruiters in 4.49; 3. P. M. de Kam op Binalco, Oran jezon in 5.07; 4. mej. G. Steendijk op Nico, Schouwse Ruiters, in 5.15; 5. P. Groenewegen op Silver, Een drachtruiters, in 5.21; 6. A. Geluk op Tosca, Eendrachtruiters in 5.37. De lichte cross wei-d gewonnen door J. de Visser op Elza, Oranje zon, in 4.42; 2. mej. Ermerius op Blanche, Paardenbloem in 4.45; 3. mej. de Jonge op Moonlight, Paar- denbloem in 4.51; 4. C. Stouten op Dustra, Schouwse Ruiters in 4,55; 5. L. Klompe op Zephyr. Schouwse Ruiters in 5.02; 6. J. Hoogenboom op Elly, Schouwse Ruiters in 5.09; 7. mej. Elenbaas op Biron, Edracht- ruiters in 5.10; 8. C. A. Abrahamsc op Piana, Oranjezon in 5.11; 9. A. Brooijmans op Candia, Eendracht ruiters in 5.12 en 10. mej. Sinke op Aria, Paardenbloem in 5.15. In to taal werden 29 deelnemers gekwa lificeerd in deze afdeling. De pony's De meest bewonderde cross was die van de hele kleintjes op hun pony's. Eerste werd mej. v. d. Have op Peter, Jonge Paardenbloem 4.59 min.; 2. mej. Lisette Bruijning op Molda, Jonge Paardenbloem 5.59 min.; 3. A. Stouten, 11 jaar, Ooster- land, op Jos, Schouwse Ruiters in 7.04; 4. D. van Sas op Siraco, Jonge Paardenbloem 7.36 min.; 5. H. de Reus op Luco, Schouwse Ruiters in 7.40; 6. J. Bevelander op Derby, Schouwse Ruiters 9.11 en 7. L. Gunst op Sonja, Eendrachtruiters 15.35 min. De verenigingsprijs zware cross werd gewonnen door Eendracht Ruiters waardoor de V.V.V.-beker definitief in haar bezit kwam. De lichte was voor Schouwse Ruiters waarmee deze vereniging de. even eens V.V.V.-beker voor de derde maal won en haar eigendom werd. Burgemeester Everwijn stelde een persoonlijke wisselbeker beschik baar voor de best geplaatste ama zone in de zware cross die dus ge wonnen word door Greetje Steen- dijk van de Schouwse Ruiters. Wissclbckcr voor ponyvereniging Dc gemeente Westerschouwen verbond aan deze cross een wissel- beker voor de beste pony-vereni ging. Voor de eerste maal was deze trophee dus voor de Jonge Paarden bloem uit Goes. Het woord werd verder gevoerd door burgemeester Everwijn die de organiserende vereniging compli menteerde met deze prachtige paar densportdag. Hij hoopte op een ver dere voortzetting van de traditie en heette ruiters en amazönes bij voor baat welkom op het Strèfeest. Tot slot sprak h\ A. E. Bruijning uit Goes een dankwoord namens de vele ouders van dc jeugdige paar densportliefhebbers. Vergadering Kon. Harmonie „Wille van Haeinstede" BURGH, 2-2. Het was voor de eerste maal dat de voorzitter der Kon. Harmonie „Witte van Haem- stede", de heer H. P. Verton, op de jaarvergadering, die vrijdagavond in hotel Bakker te Burgh werd gehou den, in zijn openingswoord de woor den „dames en heren" kon bezigen, want voor de eerste maal waren da mes-muzikanten aanwezig. Het verheugde hem zeer de ere voorzitter, de heer C. A. Hartog die 25 jaar voorzitter was van de har monie, te mogen begroeten. Wel komstwoorden waren er verder voor de beide donateurs de heren W. A. de Jong en H. Th. Landegent, voor het ere-lid de heer J. D. Lindhout, voor de bode de heer W. v. d. Berge en voor de steunpilaren van de ver eniging de heren J. J. Rademaker en A. Slager. Van de beschermheer burgemeester Everwijn was bericht van verhindering ontvangen, ter wijl de drumbandleider, de heer A. Post eveneens verhinderd was. De harmonie had een vrij goed jaar, zij het soms met wat wind en af en toe stormkracht. Het ontslag van de 'directeur, de heer J. H. Blom, sloeg als een bom in de harmonie in. De voorzitter heette de nieuwe directeur, de heer W. Steenstra, har telijk welkom. Het jaarverslag Het jaarverslag van de secretaris, de heer L. Aalbrecht gaf een op somming van de gehouden concei*- ten. De harmonie telt nu 29 wer kende leden, de drumband 11. Het financieel verslag, uitvoerig toegelicht door de penningmeester, de heer J. Vredenbregt, gaf een ba tig saldo te zien van f 2.022,01, het geen te danken was aan de gehou den bazar in Haamstede. De kas- commissie 'adviseerde, bij monde van de heer B. v. d. Weel, tot goed keuring der rekening. In het bestuur legde de heer J. D. van Nieuwenhuijze na 33 jaar als zodanig werkzaam te zijn geweest zijn funktie neer. Zijn plaats werd ingenomen door de heer B. J. Kloos terman. De voorzitter dankte de heer van Nieuwhuijze bijzonder har telijk voor de steun die hij in al die jaren met veel humor de harmonie gaf. Hij bood het scheidende be stuurslid een aandenken aan. De heer >van Nieuwenhuijze dankte het bestuur en wenste „de muziek" het beste voor de toekomst. In de plaats van de heer L. Aalbrecht die zich niet meer herkiesbaar stelde werd dè heer J. de Blonde gekozen, ter- wij] de heer H. P. Verton werd her kozen. Een muzikaal welkom in de vorm van een door hem zelf ten afscheid geschonken mars. trof de oud-direc teur, de heer J. H. Blom, die alsnog deze vergadering mee wilde maken. De muzikale hulde werd woordelijk nog eens onderstreept door de voor zitter. Vervolgens diende de nieuwe di- rekteur, de heer W. Steenstra zich in een korte toespraak aan. Hij hoopte op goed en veel thuis blazen opdat de repetites zullen slagen. Een kwes tie van wederzijds wennen zal nog enige tijd in beslag nemen, doch dan hoopte hij dat het verder goed zal gaan. Het bestuur is verder van mening dat de leerlingen beter onderwijs moeten krijgen. Ook bij „Luctor et Emergo" te Renesse is dit het geval. De voorzitter wendde zich in een brief tot de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool om te proberen voor de jeugd wat muzieklessen te krijgen, gerioht op de praktijk van de harmo nie. Mogelijk dat hiervoor subsidies verkregen kunnen worden. Er zijn verder lampendragers te kort in de muziek. Het blazen in de avond wordt een te duistere zaak. Er zal gezocht worden naar een aan tal nieuwe. De rondvraag Bij de rondvraag dankte de heer Blom voor het muzikaal welkom. Hij hoopte dat de heer Steenstra „mijn korps" verder zal 'leiden met goede resultaten. De muziekvereniging „Nu mol Ho pe" te Bruinisse zond een uitnodiging voor het n.a.v. het 500-jarig bestaan van Bruinisse dit jaar te houden con cours. De heer W. Kloet was oen voorstander doch hot bleek dat voor de meeste leden en direkteur deze dag. 17 aug. onaanvaardbaar is we gens dc drukte in hot seizoen. Bo vendien liggen de capaciteiten van de harmonie, zoals de heer J. Braam- se opmerkte te laag. Schriftelijk had de heer Post gevraagd naar meer samenhang tussen muziek en drum band omdat het marsen achteruit gaat. Er zal samen geoefend worden opdat er keurig opgetreden kan' wor den. Daar de trommel'stoel op een wieg gaat gelijken zoals de ü-ommelslager, de heer L. Zijta opmerkte zal er een nieuwe komen. De heer B. v. d. Weel dankte na mens de vergadering het bestuur voor zijn toewijding in het afgelopen jaar getoond. Voor de oplossing der verwarming in het repetitielokaal werd de heer J. Janse dank gebracht. De heer De Blonde vroeg of er nog verder met V.V.V. samengewerkt moet worden. De voorzitter meende dat V.V.V een attractiecommissie zou vormen, doch er werd nog niets van vernomen. Indien V.V.V. echter samen wil werken dan kan dit ge beuren, doch we moeten allereerst voor ons zelf zorgen. Tcespraak ere-voorzitter Een gevoelvol woord sprak de oud en ere-vooi-zitter, de heer C. A. Har tog. Spreker meende dat ondanks het predicaat ..koninklijk" de harmonie toch dezelfde gebleven is als in zijn tijd. Het verheugde hem bijzonder zoveel jeugd te zien op deze verga dering. Hij hoopte nog eens een uit voering mee te maken omdat geen enkele vereniging tegen de muziek uitvoeringen op kan. De heer Hartog stelde daarop voor het scheidende bestuurslid, de heer J. D. van Nieuwenhuijze te benoe men tot ere-lid, hetgeen met groot applaus werd aangenomen. Verder overhandigde hij de heer M. Hogenstein die vorig jaar een „lintje" kreeg de draagmedaille en wenste hij verder de harmonie voor 1968 veel goeds toe. De heer Verton overhandigde deze draagmedaille aan de heer A. M. v. d. Weel, die eveneens vorig jaar geridderd werd. Des nachts om twee uur ging het gezelschap aan tafel. Tijdens de maaltijd dankte de voorzitter de he ren Aalbrecht en Rademaker. Een hoogtepunt was het benoemen van het oudste werkende lid, de heer M. v. d. Weel, die zijn partij bijna 50 jaar meeblaast tot ere-lid der har monie. Uit de vergadering werd het be stuur nog een gebruiksvoorwerp aangeboden dat bij de repetities van pas kan komen. Tenslotte dankte na mens de donateurs de heer H. Lan degent. Een succesvolle jaarvergade ring, waarop nog diverse giften de kas van de penningmeester bereik ten, was hiermede weer verleden tijd. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e 'klas D: Steenbergen-Zierikzee 1-0; Vogelwaarde-HW '24 1-2; ODIO-METO 0-0; MOC '17-Alliance 0-0; Steen-NSV 0-0; Hontenisse- Grenswachters 2-2. Res. 3e klas C: Zierikzee II-RCS II 5-1; Alliance II-Rood Wit W II 1-2; Middelburg III-Vlissingen III 1-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Renesse-Noormannen 3-4; Kruiningen-DFS 0-11; Lewed. Boys- Robur 2-6; Domburg-Jong Ambon 9-0; Hoofdplaat-Zeelandia 3-2. 2e klas B: Zcnnemaire-Jong Am- bon II 4-1; Zierikzee III-Domburg II 0-1; KwadendammerDreischor 4-3 Cortgene-Lewed. Boys II 13-0. 3e klas D: Patrijzen III-Dreischor II 4-1; Robur III-SVOWK 7-4; Krui- ningen II-'s H. Arendsk. III 2-4; Kruiningen Ill-Volharding II 3-4; Robur IV-Kwadendamme II 3-8. Zaterdagcompetitie le.klas: 's H. Arendsk.-Middelburg V 1-4; Meeuwen II-Arnemuiden II 3-2. 2e klas A: Brouwershaven-Seroos- kerke 6-2; Kloetinge III-Oostkapelle 2-3. 3e klas A: Bruse Boys II-Brou- wershaven III 7-0; DFS III-DFS IV 7-0; Duiveland II-ZSC 1-6; MEVO II-MEVO III 7-1; SKNWK II-Br.- haven II 5-3. Vriendschappelij k MEVO-dDuiveland 6-6. ODIO kreeg berisping Naar de Sportkroniek, het offi ciële orgaan van de K.N.V.B., mede deelt is naai- aanleiding van het be roep dat ODIO. in de 3e klas D. heeft aangetekend tegen het toeken nen van twee verliespunlen wegens het niet spelen van de wedstrijd tegen Vogelwaarde, de strafmaat hiervoor gewijzigd. ODIO heeft nu een berisping gekregen waardoor de eerder genomen beslissing komt te vervallen. DE SPORTTOTO De cijfers van de sporttoto zijn: Deelnemers: 628.443. Inleg: f 872.061. Prijzenbedragf 287.780. Eerste prijs: f 158.279. Tweede prijs: f 86.334 Derde prijs: f 43.167. Zondagavond hadden zich reeds 11 deelnemers met dertien goede voor spellingen gemeld. In de actie van het Griekse be wind het leger le zuiveren van ko ningsgezinde elementen na de mis lukte coup van koning Constanten zijn opnieuw 46 officieren ontslagen of met pensioen gestuurd. AGENDA Maandag 5 februari Zierikzee Concordia, 8 uur. algemene vergade ring V.V.V. Zierikzee. Noordwelle Zaal Lokker-v. d. Zande, 7.30 uur, Z.L.M.-afdeling Ons Voordeel. Dinsdag 6 februari Zierikzee Huis van Nassau, 11 uur, voorlich tingsbijeenkomst bestrijdingsmidde len (Shell). Idem. 8 uur, oud-leerlingenvereni- ging Tuinbouwwintercursus. Mondragon. 2-4 uur, spreekuur handwerkcommissie Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Concordia, 8 uur. Volksonderwijs. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur Pomona. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 5-2. Totaal aange voerd 1565 stuks vee, tw. 1205 run deren en 360 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen: prima f 4,55-4,90, le f 4,10-4.45, 2e f 3,65-3,90, 3e f 3,45-3,60; slieren f 4,15-4,65; worstkoeien f 3.20-3,45 slaeh(.varkens: prima geen notering, le f 2,22-2,25, 2e f 2,15-2,22. 3e f 2,12- 2,15; slachtzeugen f 1,55-1,68; zware varkens f 1,90-2,00. Runderen: aanvoer iets minder; handel tamelijk; prijzen iets stijver. Varkens: aanvoer even kleiner, han del redelijk; prijzen onveranderd. Koml bemanning van „Pueblo" vrij 'i TOKIO, 5-2. Het Zuidkoreaanse persbureau Hapdong meldt vandaag dat dc Verenigde Staten en Noord- Korea in beginsel overeenstemming hebben bereikt over de vrijlating van de bemanning van de Pueblo, het Amerikaanse verkenningsschip, dat op 23 januari ter hoogte van Noord-Korea door de Noord-Kore- anen werd aangehouden en opge bracht. De overeenkomst zou vandaag be reikt. zijn tijdens de geheime bespre kingen die de V.S. en Noord-Korca te Panmoendjom, in de gedemili tariseerde grenszone tussen Noord en Zuid-Korea, hebben gevoerd. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2