Terrein voor vijftig kavels bouwgrond aan de Vroonweg morgen is 't ONZE PUZZELRUBRIEK Meubelen kopen? informatie/coupon plus het R.T.M.-bus en auto schampten elkaar in Schouwen S AWE MA N.V. ZÏERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 januari 1968 Nr. 19934 Gemeenteraad Westerscliouwen 'Advertentie WESTERSCHOUWEN, 23-1. Op de deze week gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzit terschap van burgemeester H. P. EverwUn, zijn nog verschillende be langrijke zaken aan de orde geko men. Een gedeelte der Oude Havenweg liggende in het oude Burghsluis wordt op verzoek van het water schap Schouwen-Duiveland voor f 1 in totaal overgenomen. Tevens neemt de gemeente een deel der Moolweg dat eerst nog door het waterschap van een slijtlaag wordt voorzien en dat loopt van de Burghse weg tot aan de Nieuwe weg over, eveneens voor f 1. Mede akkoord ging de raad met een verhoging van het crediet, destijds uitgetrokken voor bijdrage in de verbetering van deze Moolweg, groot f 3746. Gezien art. 101 bis, lid 1 der Lager Onderwijswet 1920 werd het aantal wekelijkse lesuren vakonderwijs voor de openbare lagere scholen voor 1968 vastgesteld op Vk. De exploita tievergoeding ingevolge art. 103 lid der L.O. wet 1920 werd voor de Ver. voor Chr. Nat. schoolonderwijs te Haamstede vastgesteld op f 11.211,01 Dit was het bedrag voor het jaar 1967. Het voorschot der exploitatie vergoeding voor 1968 werd vastge steld op f 10.914. Het voorschot der vergoeding voor vakonderwijs voor deze school werd bepaald op f 2750 voor het jaar 1968. De heer J. de Blonde te Haamste de werd benoemd in de vakature voorman beplantingsdienst in de plaats van de heer A. Boot. Hij werd wat salaris betreft ingedeeld in toon groep 6. Vijftig kavels bouwgrond De Stichting Renesse gaat het per ceel aan de noordelijke kant van de Breedsteweg-Vroonweg, voorheen boomgaard A. Hanse en weiland, bouwrijp maken om plaats te ma ken voor 50 kavels bouwgrond. Het terrein is groot 5.93.20 ha. De Stich ting Renesse kreeg hiervoor vergun ning onder voorwaarde dat naast de wegen ook de bijkomende werken, zoals aanleg riolering, waterleiding, elektriciteit en straatverlichting uit gevoerd wordt die later om niet dooi' de gemeente zullen worden overge nomen en de betaling van f 5,50 per m-. netto bouwterrein (ca. 4.14.65 ha.) aan de gemeente Westerschou- wen. Ook het openbaar groen (de heer Kloosterman„Mogen de toe risten daar op liggen?") moet om niet worden overgedragen.. De gemeente gaat deelnemen in de Stichting „Streek V.V.V. Schouwen- Duiveland". De voorzitter noemde het een stap vooruit en noemde de start-contributie van 10 cent per in woner volkomen verantwoord. De heer Steur informeerde naar de ge kozen „Stichtings"-vorm, waarop de voorzitter antwoordde dat deze wat gemakkelijker bestuurbaar is. De heer Hoogerhuis merkte op dat deze medewerking zeer aan te bevelen is omdat in de toekomst bij realisering Grevelingen-bekken en afsluiting Oosterschelde pas zal blijken hoe goed deze opzet was. Enige begrotingswijzigingen wer den toegelicht door de secretaris, de heer J. W. de Jonge. De rioolpijp onder de dubbele aan te leggen rij baan bij de kruising Serooskerkse- weg met Moerweg-Bouwmansweg gaat slechts f 55.000 kosten inplaats van f 90.000. De raadszaal krijgt hoognodig nieuw meubilair. Voor trouwpartij en is het aanwezige meubilair niet meer modern genoeg en binnenkort zullen de raadsleden zich in een nieuwe opstelling op nieuwe noten houten stoelen rond dito tafels scha ren. F 6.000 zal hiervoor uitgetrok ken worden, waarbij inbegrepen 30 polyester stoelen voor het publiek. Voor verdere nog papieren voor bereidingsplannen lozing transport- riolering op de Oosterschelde zal f 37.500 uitgetrokken worden. Een ingenieursbureau zal de plannen uit werken. De heer Hendrikse vroeg of het basis-plan aldus op te maken, aanvaardbaar is voor Den Haag, het geen de voorzitter met „ja" beant woordde. De raad ging met deze wijzigingen akkoord. De heer W. J. Flohil kocht van de gemeente een perceel bouwgrond! aan het platbos en wel kavel 4 groot 400 m-\ voor f 28,50 per m". Woningen met garages Het makelaarskantoor J. F. Rouw N.V. te Bergen op Zoom-Terneuzen wil aan de Bemhardstraat te Haam stede 12 woningen met garages bou wen. Dit worden blokjes van 2 wo ningen die aan particulieren ver kocht zullen worden. De N.V. ver zocht om voor 6 woningen de be nodigde bouwgrond te mogen kopen (naast woning S. Coomans). De raad ging hiermee akkoord voor een prijs van f 25 por m-. De heer Hendrikse had liever direct aan particulieren verkocht doch de voorzitter zeide dat dit nu nog moeilijk is en bij even tuele terugtrekking van kopers veel onnodig werk oplevert. Opnieuw werd een bepaling goed gekeurd die de voorbereiding van enige bestemmingsplannen inhoudt. Dit zijn: a. het gebied gelegen tussen de Kloosterweg en de J. J. Boeijes- weg; b. het gebied gelegen ten wes ten van de Wilgenweg en het Zee- paardjesweegje binnen de grenzen van het bestemmingsplan. „Zeebad Nieuw Haamstede"; c. de percelen, Heel goed puzzelweer schijnt het deze winter te zijn, want de stapel inzendingen is iedere week flink dik, hetgeen bewijst dat nog velen puz zelen als specifieke wijze van vrije tijdsbesteding beoefenen. Gaarne hier nog het verzoek gaan andere „stuk ken" (berichtjes, adverteenties e.d.) bij de puzzel in te sluiten. Dit kan aanleiding geven tot vergissingen. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: de heer M. C. Hoogstrate, Kloosterweg 50, Noordgouwe. De tweede prijs gaat naar: mevr. E. Vaarzon Morel, Calandweg 35, Zierikzee. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal1. log; 3. nar; 5. mon ster; 10. est; 12. ora; 13. oir; 14. it; 16. toko; 18. are; 19. oom; 21. oke; 23. oder; 25. mier; 26. merrie; 28. gnoe; 30. ben; 32. sloe; 34. orde; 36. komma; 39. klas; 41. aloë; 43. arme; 45. stom; 47. amen; 49. arie; 51. reeks; 54. edam; 56. emma; 58. min; 60. last; 62. infaam; 65. ezel; 66. esse 68. rko; 69. dra; 70. eer; 71. onze; 73. we; 75. ave; 77. ren; 78. ada; 80. ro mance; 81. tik; 82. pit;. Verticaal: 1. lei; 2. ge; 3. nto; 4. rood; 5. maarn; 6. noemer; 7. si; 8. troebel; 9. ram; 11. ster; 15. toe; 17. koel; 20. ore; 22. krom; 24. egel; 26. mak; 27. isar; 29. oost; 31. nee; 33. oker; 35. dame; 37. olm; 38. mand; 40. asem; 42. ook; 44. mama; 46. oran 47. alm; 48. eenzaam; 50. iets; 52. enak; 53. som; 55. alleen; 57. mien; 59. ier; 61. serre; 63. fred; 64. aow; 67. sont; 69. dar; 72. zak; 74. ent; 76. va; 79. ap. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. wapen; 6. geeste lijke; 11. dierengeluid; 12. reeks; 14. goud (Fr.); 15. naaigerei; 18. soort lijm; 19. soort stof; 21. waterstand (afk.); 22. huisdier; 24. pen; 25. jon gensnaam; 27. van het heilige Room se rijk (afk.); 28. zangstem; 29. aan zien; 30. voorzetsel; 33. plotselinge aandoening; 34. Frans pers. voor- naamw.; 35. deel v.d. dag; 38. van het lopende jaar (Lat.); 39. geogr. aanduiding (afk.); 40. naaml. ven nootschap (afk.); 41. landbouwwerk tuig; 42. inhoudsmaat (afk.); 43. Frans lidwoord; 45. eens; 49. Duits pers. voornaamw.; 50. hekeldicht; 51. hoofdbedekking; 53. groente; 54. drinkgerei; 56. kleur; 57. Het Ro meins imperium (afk.); 61. godheid; 63. dus (Eng.); 64. armzalige toestand 66. ontkenning; 68. keurkorps; 70. stofmaat; 71. dans; 73. dubbelklank; 74. hoor; 75. aanbieding. Verticaal: 1. klein Europees staatje 2. meisjesnaam; 3. soort vet; 4. mu zieknoot; 5. elasticiteit; 6. kern; 7. als eerder (afk.); 8. losse naad; 9. vreemde munt; 10. vreemde munt; 13. gebogen been; 16. waterstand (afk.); 17. kledingstuk; 19. verster king; 20. valschermspringer; 23. foefje; 24. opzet; 36. huid; 29. schort je; 31. buitenhuis; 32. heilige (afk.); 35. rang in het leger; 36 vogel37. eerste vrouw; 44. wandversiering; 46. verharde huid; 47. zangnoot; 48. plant; 49. por; 50. lichtbundel; 52. stevige, sterke; 55. herkauwer; 59. deel tussen arm en hand; 60. onbep. voornaamw.; 62. water in Zeeland; 65. deel van het jaar; 66. dwaas; 67. ik (Lat.); 69. Europeaan; 71. voorzet sel; 72. voegwoord. welke volgens het bestemmingsplan „Zeebad Nieuw Haamstede" de be stemming „horecabedrijfhebben. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Padmos naar te nemen maat regelen ingevolge het parkeren op het gras in de Korte Reke te Renes se. In de volgende raad zal hier een voorstel over komen. Dezelfde vra gensteller attendeerde op een op slagplaats van rommel op een stuk polder bij de Hoogen boomlaan, waar -door een rattenplaag mogelijk zou zijn. Hierover is een schrijven weg. zo deelde de voorzitter mede. Ook op andere plaatsen, zo zeide de heer Padmos, ligt veel rommel in Renesse en hiervoor is de politie in de arm genomen. Tot slot zeide de heer Steur dat de zo juist begonnen rattenbestrijding in de Westhoek en elders meer dan nodig is en hij vroeg er speciale aan dacht voor. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 28 JANUARI. NED. I. In de ochtend een kerk dienst uit de Hervormde Petruskerk in Nijmegen en in de middag behal ve Monitor ook nog beelden van de schaatskampioenschappen in Oslo. Na Pipo en Woord voor woord volgt voor de derde maal Barricade, het programma, waarin bijna-twintigers hun vaak nogal afwijkende stand punten verdedigen. Na NTS sport gaat de AVRO verder met de vlie gende non. Zuster Bertrille ontmoet op een vreemde manier een mooi meisje, dat van haar baas is wegge lopen. De rest van de avond is gere serveerd voor Corry Brokken. Als bijzondere attractie treden op les Saddri Dancers. Een wervelende show, waarin de hand van meester René Sleeswijk wel te zien zal zijn. De avond wordt besloten door Pierre Janssen met zijn Kunstgrepen. NED. II. Voor de tweede maal in het voorprogramma de avonturen van Sebastien. De NCRV neemt om half acht de dienst over. Eerst een Duitse opname van een uitvoering van psalm 112 :Laudate pueri domi- num van Georg Friedrich Handel. Het muziekstuk wordt uitgevoerd door de Philharmonica Hungarica o.l.vMatthias Buchel en koor. Een belangrijk deel van de avond, is be stemd voor de achtste aflevering van de reeks de parallelle wereld. Het is een half documentair half gedrama tiseerd verhaal over de contraspio nage. Kick Stockhuyzen gaat weer zijn quiz Tweekamp presenteren. Het team van de Vrije Universiteit in Amsterdam meet z'n krachten nu met dat van de Gemeentelijke Uni versiteit in de hoofdstad. De laatste drie kwartier van het NCRV pro gramma met nieuwtjes, amusement en wetenswaardigheden uit Rusland, Frankrijk, Tsjecho-Slowakije, Enge land en Amerika. Het laatste nieuws sluit de avond niet af, want daarna kunnen we nog kijken naar een film documentaire, die Jan van Hillo ge maakt heeft over het concentratie kamp Auschwitz. MAANDAG 29 JANUARI. NED. I. Het bekende maandagse voorprogramma met natuurlijk Pi- po, het journaal en de kerkelijke ac tualiteitenrubriek Kenmerk. Daarna komt de TROS aan bod met Rin Tin Tin. Na het tweede journaal laat de TROS de liefhebbers weer eens een klein half uu.rtje genieten van vrij worstelen. J. Nauwelaerts d'Agé ver telt hoe de heren Steve Logan en Mick McManus het er af brengen te gen hun collega's Royal en Vic Valle ner. Het volgende programma heet Hengeveld over Hengeveld. De be kende pianist en musicoloog Gerard Hengeveld heeft in het kasteel Otid- Zuylen een gesprek met Marian Bierenbroodspot over de vele facet ten van het leven van een concert pianist. Als gast in dit programma treedt het trio van Lous van Dijk op. Tot slot van de avond Oorlog on der water, een aflevering van de Italiaanse serie het Verhaal van de zee. NED. II. Coronation street komt na Pipo en het eerste journaal. Jack Walker doet niet zulke prettige ont dekkingen en Dennis Tanner neemt niet zo'n prettig besluit. Toch is het wel een prettige aflevering. De laat ste acht minuten voor het journaal van acht uur kregen als titel Weer zieneen maandelijkse rubriek met herhalingen uit V ARA-pro- gramma's die een weerzien woord zijn. Achter het nieuws volgt het journaal op en dan is het tijd voor de maandagse hoofdfilm getiteld ,The Big Sleep'. Opnieuw een hoofd rol van Humphrey Bogart. Deze keer speelt hy de rol van detective Phi lip Marlowe, de bekende creatie van Raymond Chandler, een van de bes te detectiveschrijvers ter wereld. Behalve de grote Bogart zien we o.m. Lauren Macall, Martha Vickers, Dorothy Malone en Peggie Knudsen. Er komen binnenkort nog enkele films met Humphrey Bogart op het scherm, maar dan in NTS program ma's. Dan éérst bij DEURLOO kijken! De nieuwste modellen De laagste prijs Vijf jaar garantie DEURLOO meubelsliowroom Mcelstraat 31 - Zierikzee zaterdas en morgen zult u onderweg vele, vele malen de DAF 44 tegenkomen. Dan moet u eens letten op de vormgeving en dat prachtige koetswerk van die wagen. En beden ken wat daar onder schuil gaat. Die 40pk motor, die goed is voor een kruissnelheid van 123 km/u. Stel u voor weg te rijden in die DAF, volautomatisch van nul naar 80 km in 15 seconden. Wat een temperament. Dat is hoogwaardig vakwerk. Het is te be grijpen dat u zin in die wagen krijgt. U weet toch dat de nieuwe prijs van de DAF 44 slechts f5950,-* is. Waarom zou u geen 'test 'm zelf-rit' maken bij uw DAF-dealer? Dit is de DAF 44! En reeds bij f1.280,-aanbetaling hebt u de DAF van uw leven DAF HEEFT ALLES PLUS Stuur mij per omgaand alle beschik- naam bare informatie over de DAF 55/ 110Occ/136 km/u DAF 44 DAF 44 aHr I Stationcar DAF 33 DAF Bestel- aares wagen/ Pick-up. I (aanstrepen wat u wenst) plaatsq AUTOMATIC/VARIOMATIC ffü.PCf.'.!in.d.'l?.®.n.-.F.?.n.k®rf?."®f-.I pitMiws-te, pookje ter wereld -Z303I& DAF 33 f 4.995,- bestelwagen f4.650,- pick-üp f 4.350,- DAF 44 f 5.950,- stationcar f 6.695,- DAF 55 f 6.595,- Kantongerecht Zierikzee In de zaak van de heer M. Groe nendijk Rotterdam contra de heer A. C. L„ chauffeur bij de R.T.M., waren het voornamelijk twee rechtskundi gen die elkaar in de haren zaten. De heer Groenendijk had mr. J. Ligthart a Is raadsman, voor verdachte L. pleitte mr. G. Janssen uit Utrecht. De wegen in Midden-Schouwen zün vrü smal en het ging er nu voorna melijk cm, te bewijzen, wie er te weinig rechte had gehouden, want de bus was langs de auto van de heer G. geschampt en diens auto was dus lak beschadigd. Dat gaat voor beide partijen toch wel een duur grapje worden, want nadat de officier mr. Th. Lebret f 30,- of 3 dagen tegen L. had gevor derd verdaagde mr. Veenhoven de zaak. omdat hij naast de getuige Ba- ris, die door de heer Groenendijk was meegebracht nog wel andere personen wilde horen, die voor L. misschien een gunstiger lezing van het geval zouden geven buspassa giers). Heel wat minder voeten in de aar de had het vaststellen van de schuld in een andere botsingszaak. Ds. H. S. J. K. predikant te Benmebroek was bij een bezoek aan het eiland op 12 november in botsing gekomen met de auto van de heer J. C. van der Graaf uit Haamstede. Dit ongeluk gebeurde in de Hoogenboomlaan in de gemeen te Westerschouwen op een smalle laan. met slecht uitzicht, vooral ter plaatse waar het ongeluk gebeurde, door hoog opgaand struikgewas, c.q. een heg. Had maar geclaxonneerd dan was er waarschijnlijk niets ge beurd. Ds. K. kreeg f 20.- boete (of 2 dagen) want hij had toch wel de meeste schuld en dat wilde hij ook erkennen. KERKNIEUWS De Gereformeerde synode LUNTEREN, 25-1. De Generale Synode van de Gereformeerde Ker ken in Nederland heeft woensdag ge sproken over de uitzending van het Convent van Kerken en het IKOR op Oudejaarsavond. Er is ontstemming geweest over deze uitzending, waarin liedjes wer den voorgedragen, die naar sommiger mening, aanstotelijk waren. De sy node heeft deputaten voor radio ën t.v. opgedragen deze zaak te onder zoeken en de samenwerking bij in terkerkelijke /Uitzendingen te besten digen op voorwaarde, dat de „pre sentatie der kerken overeenkomstig Het Britse Lagerhuis 'heeft don derdagavond met 327 tegen 227 stem men de buitenlandse politiek van de regering goedgekeurd. de waarheid van het evangelie en de waardigheid van de kerk zal zijn". Het aantal deputaten zal worden uit gebreid met een persoon uit de pas torale praktijk en één uit de journa listieke. Dit mede in verband met de inspraak van Gereformeerde zijde in de programmacommissie van het. Convent van Kerken. De Gereformeerde Synode zal tot de overheid het verzoek richten een mild standpunt in te nemen ten op zichte van jongelui die ernstige en weloverwogen bezwaren hebben le gen de vervulling van de militaire dienstplicht een ruime compensatie te bieden. Advertentie Centrale verwarming Meelstraat20, Zierikzee, Tel. 01) 10-3211 Zeer sterke microscoop UNIVERSITY PARK (Perm- sylvanië), 24-1Een groep ge leerden onder leiding van prof Erwin Miiller van de univer siteit van Pennsylvanië heeft een nieuwe, buitengewoon sterke microscoop vervaar digd, die onderzoekers in staat stelt atomen te isoleren. Het apparaat wordt „veld-ionen- microscoop voor atoomonder zoek" genoemd en is volgens de uitvinders vooral van nut voor onderzoek van metalen, alliages en de zich daarinbe- vindende onzuiverheden. De nieuwe microscoop is een ver- volmaking van de vel-ionen- microscoop', die prof. Miiller in 1956 heeft uitgevonden en waarmee hij als eerste atomen kon waarnemen, bij een ver groting van twee tot vijf mil joen maal. Dit tvas echter niet voldoende om de chemische identiteit van atomen vast te stellen, Het nieuwe instrument kan elk atoom identificeren door de verplaatsingssnelheid van een ion in een spectro meter van een meter lengte te registreren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3