Ook Sch.-Duivelandse agrarische cijfers signaleren gevaar l 583 ste STAATSLOTERIJ STREEKNÏEUWS TRAP Voordracht ter benoeming hoofd van de Beatrixsehool te Zierikzee Vergadering V.Z.O.S. Advertentie Voorzitter Stols over regering en landbouw Vrijdag 26 januari 1968 TWEEDE KLASSE Prijzen van: f 1C zijn gevanen op nummers eindigende op: 1 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 838 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 403 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 324 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 969 f 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4640 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 051784 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 008772 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 060302 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 040845 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 098395 Een prijs van f 5.000 is gevallen op het nummer: 001067 De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer: 052943 ZIERIKZEE. 22-1. Tijdens de re centelijk in het „Huis van Nassau" gehouden algemene vergadering van de Coöperatieve Landbouwvereni- ging „V.Z.O.S." te Zierikzee heeft voorzitter J. P. W. C. Stols tijdens zyn uitvoerig openingswoord geen erg optimistisch geluid kunnen laten heren over de hedendaagse land bouwproblematiek. Ofschoon met enige dankbaarheid mag worden te ruggezien op een bevredigend oogst jaar 1967 - zowel wat de vlotheid van de werkzaamheden als de op brengsten van de produkten betreft, zal het in de toekomst toch steeds moeilijker worden om de bedrijfs resultaten op peil te houden. Vooral de huidige prijsontwikke ling van de landbouwprodukten is praktisch over de gehele linie teleur stellend te noemen. Dit is gedeelte lijk een gevolg van de overvloedige oogst in eigen en nabuurlanden, maar speciaal vanwege de algemene prijsontwikkeling van de agrarische produkten. De E.E.G.-akkerbouw- prijzen zijn bevroren, terwijl de overschotten van granen, zuivelpro- duktie en suiker jaarlijks maar gro ter worden en de wereldmarktprij zen tot een ongekend laag peil zijn gedaald. Over de gehele linie Volgens de V.Z.O.S.-voorzitter be gon de secretaris-generaal van de Europese Bietentelersfederatie op 26 oktober van het vorig jaar zijn re de, gehouden voor het internationale congres over de suikerpropaganda met te zeggen, dat de landbouw ca lorieën produceert endat de be hoefte aan deze calorieën beperkt is. Tot deze uitspraak bepaalde spre ker op deze vergadering zijn gehoor, waarin hij de gehele problematiek van het afgesloten oogstjaar zag op gesloten. De vreugde over de goede weers omstandigheden tijdens zaai, groei en oogst van de gewassen en zeker de goede tot zeer goede oogstresul- taten werden alras getemperd omdat de pryzen van de vrije produkten als een kaartenhuis in elkaar zak ten. En het gaat niet om een bepaald produkt, zoals bijvoorbeeld de aard appelen, welke in geen jaren zo'n laag prijspeil hebben bereikt, maar INGEZONDEN STUKKEN BOOT MISERE Wie voor onderstaande slechte beurt aansprakelijk is weet ik niet, maar wij werden vrijdag 19 jan. j.l. weer een minder prettige ervaring rijker. Niet wetende dat er enig ver schil bestaat tussen het staken van de veerdienst wegens .motorstoring" en „mist" (dit laatste kan men even tueel over de radio vernemen) zijn wij toch weer de dupe geworden van de tegenwoordige uitstekende com municatiemiddelen of het ontbreken ervan zoals u wilt. Van Tilburg tot Zijpe reden wij in een flinke mist, echter op Zijpe was het zicht glas helder (Dus daarom hadden wij via de nieuwsberichten niets vernomen). Met nog ongeveer 5 auto's was het nu maar wachten op de boot, die niet kwam. Bij nader informatie bleek de dienst reeds 4 uur gestaakt te zijn, wegens motorstoring. Nu mijn vraag: Waarom werden de automobilisten niet even gewaar schuwd door b.v. het plaatsen van een bord „veerdienst gestaakt" even buiten Steenbergen voor het laatste traject naar de boot, of een andere berichtgeving aldaar. Dat had ons en vele andere de moeite kunnen bespa ren dat gehele stuk van naar mijn schatting 25 a 30 km heen en terug voor Piet Snot te rijden. Wij gingen letterlijk en figuurlijk weer ongeveer 100 km lang de mist in, om via Ber gen op Zoom en Goes Zierikzee te kunnen bereiken. Jammer voor de vele automobilis ten die wij op onze terugweg voor Steenbergen nog enthousiast naar de boot zagen rijden. H. J. A. DE LANGE, Tilburg. Geachte redactie. Laat mij even inhaken op het in gezonden stuk: „Goed dat er polite is*. Een jaar of vijf geleden was onze zoon met enige vrienden naar Goes gegaan als deelnemer aan de wan deltocht, dus aan zijn tijd gebonden. Op de terugweg naar huis speelde de mist hem parten, want aan het veer gekomen voer de boot niet meer. Dus terug naar Goes, met nog enige gestrande jongelieden. Maar goede raad was duur, ze togen dus naar het politebureau, maar kregen te horen: „Zoek maar een hotel. Had je maar vroeger naar huis moeten gaan". Toen naar het Leger des Heils, ook weggestuurd. Weer naar de politie. Deze waren toen zo goed een hotel te zoeken, maar aangezien het in het seizoen was, lukte dat niet en werden ze weer de straat opge stuurd. Waar nu heen? Na enige uren er gens onder een afdak gezeten te hebben en het koud gekregen, gin gen ze maar weer de straat op waar ze tegen een uur of 4 eindelijk door de politie zijn aangetroffen en mee genomen naar het bureau met de mededeling, dat ze niet zo laat over straat behoorden te lopen. Dus kre gen ze nog een standje toe. Mijn vraag: „Is dat de hulp van de over heid?" Met dank voor de plaatsing. Mevr. N. H.-K. te Dreischor. (Mevrouw, Uw verhaal is al zo oud. Het had al best vergeten mogen zijn. We wachten nu maar op een goed verhaal over politie-assistentie. Dat moet er toch ook wel zijn, dach ten we. - Red.). helaas over de gehele linie. De vlas- prijs, die zich de afgelopen zomer op een telenswaardig niveau bevond, mede door een zeer sterke inkrim ping van het areaal, is door inzak king van de lintprijs weer sterk te ruggelopen. De peulvruchtenmarkt is vrij lusteloos. Tarwe-overschot Bij de gegarandeerde produkten hangt een enorm overschot aan tar we als het zwaard van Damocles bo ven ons hoofd, aldus de heer Stols. Het onderste regeltje van de suiker- bietèn wordt genivelleerd door het overschot aan z.g. magere suiker. De ontwikkeling van de prijzen, in de fruitteeltsector is met name voor de appels bijzonder slecht te noemen. Slechts de melkveehouderij biedt enig soulaas. Men denke dan verder nog maar niet aan de volgepropte kaaskoelhuizen en als klap op de vuurpijl de devaluatie van het pond Sterling en de Deense kroon, die on ze concurrentiemogelijkheden op de exportmarkt zeker niet hebben ver sterkt. Landbouw-Tegering De heer Stols vond het een merk waardig iets, dat een bepaalde situ atie zo snel veranderen kan. Hij doelde hierbij speciaal op het feit op de verhouding regering-land- bouw. Bij de formatie van het kabinet Cals: hoogste prioriteit ten aanzien van landbouwzaken. Thans? Men hoort er niets meer van! De heer ZIERIKZEE, 26-1. Het algemeen" bestuur van de Beatrixrschool heeft in de gisteren (donderdag)middag on der voorzitterschap van burgemees ter D. W. Kastelein gehouden alge mene vergadering besloten tot het opmaken van de volgende voordracht ter benoeming van een hcofd der school, in verband met het overlijden van het hoofd de heer G. H. Rosink: 1. de heer VV. B. van Leeuwen, thans hoofd van de 'school voor schippers kinderen te Terneuzen; 2. de heer J. H. Pomp, onderwijzer aan de dr. A. van Voorthuijsenschool te Assen. De ze voordracht zal ter benoeming van een hoofd worden voorgelegd aan de gemeenteraad van Zierikzee. die a.s. dinsdagavond in openbare zitting zal vergaderen. In de vergadering van het alge meen bestuur van de school memo reerde burgemeester Kastelein het plotseling overlijden van de heer Ro sink, die sedert 1952 aan de Zierik- zeese school voor buitengewoon la ger onderwijs als hoofd verbonden is geweest. Hij was een man die niet alleen maar pro-forma hoofd was, maar iemand die zich altijd volledig heeft ingezet voor de belangen van het gehandicapte kind, aldus burge meester Kastelein. De heer Rosink deed zijn werk met hart en ziel en verrichtte vooral na de watersnood in 1953 bijzonder veel opbouwend werk. Naast zijn werk voor de school toonde hij veel maatschappelijke be langstelling, vooral voor de paeda- Kantongerecht Zierikzee A. A. R. uit Oosterland had op 5 augustus Rijksweg 18 overgestoken, komende uit de Lange weg, zonder op het verkeer te letten. Hij was aangereden en met een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding in het Zweedse Rode Kruis zieken huis terecht gekomen. Hij had wel gestopt voor de stopstreep, aldus zijn eigen lezing, maar de auto die hem aanreed en die in de sloot terecht kwam niet gezien. Mr. Lebret eiste f 50 of 5 dagen; door de kanton rechter verminderd tot f 40 of 4 da gen. Op 22 september van vorig jaar raakte de auto van de Zierikzeese wethouder mr. K. A. Keuning in een slip en kwam rijdend uit de file op Rijksweg 18 tussen Nieuwerkerk en Zierikzee in een sloot terecht na enkele malen over de kop te zijn ge slagen. Mr. Keuning werd in deze zaak nu als getuige gehoord, evenals de wethouder van Westerschouwen de heer L. van der Klooster. Beiden vertelden dat de schuld had gelegen bij de terecht staande chauffeur J. V., die uit de file was gereden toen mr. K. al achter hem was. Hij was wel weer terug gereden, in de file maar zo ver op de linker weghelft geweest, dat mr. K. moest manipu leren met zijn auto om een aanrij ding te voorkomen, met het gemelde gevolg. V. verklaarde dat hij maar net met zijn linker voorwiel op de linker weghelft was geweest, maar de beide onder ede (resp. de belofte) staande getuigen verklaarden dat het veel meer was geweest. In de zaak tegen A. K. G. te Elle- meet trad mr. Keuning als gemach tigde op. G. >is eigenaar van een groot kampeerterrein. Het ging over het wegwerken van de afval van dat terrein. G. had alle medewerking toegezegd voor heden en toekomst. De officier eiste f 150 boete of 15 dagen, waarvan f 120 of 12 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Mr. Veenhoven wilde wat de voorwaardelijke veroordeling betreft niet volgen en veroordeelde tot f 30 boete of 3 dagen. Hoger dan de officier ging de kan tonrechter in de zaak tegen L. van den B. te Zierikzee, die op 4 juli op de Mol in Zierikzee met zijn auto een toeriste haa aangereden, terwijl de eis f 80 of 8 dagen was, maakte de kantonrechter er f 100 of 10 da gen van omdat verdachte zijn schuld niet inzag. Stols vroeg zich in dit verband te recht af of de positie van de land bouwers dan sindsdien zoveel ver beterd is. De resultaten welke hij echter kortgeleden onder ogen heeft gekregen en welke waren becijferd door de B.E.A. (Bedrijfs Economische Afdeling) van het boekhoud bureau der Z.L.M. wezen anders uit. Cijfers: Deze hebben betrekking op het oogst jaar 1966 in vergelijking met 1965 en zijn het resultaat van 21 bedrijven op Schouwen-Duiveland, waarbij nog aangetekend kan worden dat het hier vooraanstaande bedrijven be treft. die ook meedoen aan de B.E.A.- boekhouding. Uit deze cijfers bleek, dat de ge middelde kostenstijging 5 °/o en de opbrengstdaling 12 °/o heeft bedragen. De daling van het netto overschot bedroeg 51 °/o. Natuurlijk is een vergelijking van het ene op het andere jaar bepaal delijk een kijk uit een wat eng ge zichtspunt, maar niettemin had het de V.Z.O.S.-voorzitter aangesproken, mede gezien de verwachtingen van dit jaar. Krachttoer De boeren en tuinders in Neder land zijn al zo'n 15 a 20 jaar bezig met een geweldige krachttoer. Als er op het ogenblik één bevolkingsgroep in Nederland is, die met inzet van eigen bezit en bestaan, gezin en ge zondheid, werk en geestkracht, wor stelt op het front van een technisch- economische evolutie, dan zijn dat zeker de boeren. gcgische nazorg. De heer Rosink was een stuwende kracht met duidelijke eigenschappen die hem bijzonder ge schikt maakten voor het onderwijs, aldus besloot burgemeester Kastelein. TROUWEN IN SCHOTLAND GLASGOW, 25-1. Uit West- Duitsland komen de meeste |l jongelui die van huis weglo pen om in Schotland, op ge il makkelijke wijze te kunnen I trouwen. Dit blijkt uit offi- Jl ciël ecijfers, woensdag in Glasgow gepubliceerd. In 196S huwden 210 Westduitse paar- |l tjes beneden de 21 jaar in f Schotland. Op de tweede plaats komt België met zesen- f veertig paartjes, op de derde Nederland met 43 en op de r vierde Frankrijk met 32. De I meeste gaan naar Gretna Green, het eerste dorp over de grens met Engeland. Vol- gens de Schotse wet kunnen v twee mensen in Schotland trouwen als zij beiden onge- huwd en boven de zestien zijn en drie weken in Schotland v verblijven a Cp Rijksweg 44 ter hoogte van Diepenveen is het 14-jarige meisje J. C. Dolman uit Diepenveen/Schalk haar door een personenauto aange reden en op slag gedood. b Protestantse extremisten hebben donderdag in de Anglicaanse kathe draal van Glasgow een dienst ver stoord, waarin ook een Rooms-ka- tholieke geestelijke sprak. Zij schreeuwden „weg met het papis me", „met de paus ga je naar d'e hel", e.d. Dit is de modernste apparatuur voor de diagnostiek van beroepsziekten. Het is een zg. plethysmograaf, die voor het vinden van de oorzaken van chronische bronchitis belangrij ke resultaten oplevert. In de Bonds republiek is een tweejarenplan ont worpen om de oorzaak van bron chitis op te sporen. Zeven universi teitsklinieken en -instituten nemen hier aan deel. Theodorakis wordt vrijgelaten ATHENE, 25-1. De Griekse com ponist Mikis Theodorakis (42) zal volgens een gerechtelijke uitspraak nog deze week op vrije voeten wor den gesteld. De rechtbank in Athe ne is van oordeel dat hij geen ge vaar voor de openbare veiligheid vormt. Aanvankelijk is hij ervan beschul digd, dat hij het militaire bewind ten val wilde brengen. Tevens werd hem belediging van de koning ten laste gelegd. Europees Hollywood in Zuid-Spanje MADRID, 26-1. Nabij Marbel la' in de omgeving van Malaga aan de Spaanse zuidkust zal binnenkort een Europees Hollywood worden ge bouwd, dat de grootste studio's van Europa zal omvatten. De bouwkosten bedragen ongeveer 4,3 miljoen dol lar. zo heeft de initiatiefnemer Jame Prades, directeur-generaal van „Ban- cine S.A." vrijdag bekendgemaakt. Men hoopt het gehele project tegen het midden van 1969 gereed te heb ben, Er zullen drie films tegelijk kunnen worden opgenomen. Utrecht wil satellietstad UTRECHT. 25-1. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben de staten medegedeeld, dat zij in d'e eerstko mende jaren een begin willen ma ken met de realisering van het plan om ten zuidoosten van Utrecht de satellietstad Nieuwegein te bouwen. Over enkele aspekten van dit pro- jekt zal binnen afzienbare tijd over leg plaatsvinden tussen de minister van ruimtelijke ordening en volks huisvesting en het college van G.S. van Utrecht. Aan een planbureau willen G.S. opdracht geven een <rea- lilserings- en financierings-schema op te stellen. Nieuwegein is gepland als stad voor ongeveer 60.000 inwo ners. Huisartsentekort in Rotterdam ROTTERDAM, 26-1. Het neer- leggen van de praktijk door enkele huisartsen in Rotterdam-zuid heeft per 1 januari j.l. de situatie veroor zaakt, dat ongeveer 4.000 inwoners van Rotterdam-zuid zich niet of met de grootste moeite van huisartsen hulp kunnen voorzien. Het meest kritiek dreigt hierbij de situatie te werden voor de bewoners gevestigd in of nabij de zgn. Afrikaanderbuurt. Gemeentediensten zijn reeds enkele weken bezig in of nabij de Afrikaan derbuurt een geschikte praktijk ruimte te vinden voor een huisarts, die in deze omgeving wil gaan prak- tizeren. UDEN. In Uden is d'e 57-jarige fa- frieksarbeider H. P. van Lieshout uit die plaats met zijn bromfiets tegen een stilstaande onverlichte aanhang wagen gereden. De man werd zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis in Veghel is overle den. Amerikanen gedood in Korea SEOEL. 26-1. Een Amerikaanse militair is vandaag gedood bij de jacht van Zuidkoreaanse en Ameri kaanse troepen op Noordkoreaanse infiltranten die zondag j.l. het Zuid koreaanse presidentspaleis in Seoel probeerden aan te vallen. Ook giste ren werd een Amerikaanse militair gedood bij een treffen met restanten van de aanvankelijk uit 31 man be slaande Noordkoreaanse guerrilla groep. Amstelvener gaf zicli voor arts uit AMSTELVEEN, 25-1. De 21-jarige R. E. B. uit Amstelveen blijkt de man te zijn die zich sinds juli vorig jaar in diverse plaatsen in ons land heeft uitgegeven voor arts en in die kwaliteit huisvrouwen trachtte te be wegen zich ten dele te ontkleden in het kader van een onderzoek naai de hygiëne van damesondergoed. Slechts in enkele gevallen lukte het hem zijn „onderzoek'' uit te voeren, o.a. bij een meisje in Amstelveen. Behalve aan deze stad 'bracht hij be zoeken aan Katwijk, Abcoude, Vree land, Haarlemmermeer, Hoofddorp, Nieuw Vennep, Arnhem en de om geving van Den Haag. DIVERSE BERICHTEN De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink heeft een voorontwerp van wet be treffende verplichte deelneming in een beroepspensioenfonds aan de so ciaal-economische raad om advies gezonden. Indonesische valschermtroepen hebben donderdag in de Chienese wijk van Djakarta een wraakactie ontketend, waarbij volgens militaire autoriteiten 25 Chinezen werden ge wond en een aantal Chinese winkels geplunderd. John W. Gardner, de Amerikaan se minister van gezondheid, onder wijs en sociale zaken, heeft zijn ont slag ingediend, dat door president Johnson „met grote spijt" is aan vaard. Volgens persberichten was Gardner het niet eens met de Viet- nampolitiek van de regering en met de bezuinigingen die zijn departe ment zich als gevolg van die politiek moest getroosten. Donderdagavond is bij Leok in Sleeswijk-Holstein een „Starfighter F-104-G" van de Westduitse lucht macht neergestort. Het vliegtuig wil de landen, moest echter weer optrek ken en ontplofte daarna in de lucht. De piloot kon zich met de schietstoel redden. Politiemannen die dronken op hun werk komen of wegblijven om dat zij zogenaamd ziek zijn, kunnen voortaan beboet worden of salaris- kortingen oplopen krachtens een nieuw zojuist door het Poolse parle ment goedgekeurd wetsontwerp. De Vietcong heeft donderdag aan vallen gedaan op de twee belangrijk ste bases van de Amerikanen bij Pleikoe en An Khe. Vietcong-com- mando's drongen door tot de vlieg velden waar zij onder dekking van mortiervuur vernielingen aanricht ten. Verscheidene vliegtuigen wer den verwoest. AGENDA Vrijdag 26 januari Zierikzee Ned. Hen', verenigingsgebouw, 8 uur Bindingsavond VPRO. Oosterland Conferentiekamer. 7.30 uur uitvoe ring Oosterlands Fanfare. Zaterdag 27 januari Zierikzee Gymnastiekzaal Malta, 15.00-plm. 17.00 uur. wedstrijd Kring-keurlurn- kamploenschap voor meisjes. Concordia, 2.30 uur. Ver. tot Bevor dering Bijenteelt. Scharendüke Herv. verenigingsgebouw. 8 uur volksd a n sa von d Oosterland Conferentiekamer. 7 uur, uitvoering Oosterlands Fanfare. Maandag 29 januari Zierikzee Openbare lagere school (ingang Lan* ge St. Janstraat), cursus veilig ver keer. Dinsdag 30 januari Zierikzee Stadhuis, 8 uur, vergadering ge meenteraad. Woensdag 31 januari Zierikzee Concertzaal (foyer), 8 uur. lezing prof. dr. J. W Schulte-Nordholf (NUT, Z.V.U.). SEROOSKERKE Opgevangen hond Bij de rijkspolitie te Serooskerke (01117-275) zijn inlichtingen te be komen over een opgevangen hond (bruin), jachttype. Egyptenaren die kortgeleden dooi de Israëliërs uit krijgsgevangenschap zijn vrijgelaten, hebben zich in een interview met het Egyptische blad „Al Achram" beklaagd over de slechte behandeling die zij hebben ondergaan. Een garage en de kantoren van twee bedrijven in Miami, die zich be zighouden met het vervoer van goe deren die door Cubaanse ballingen naar familieleden op Cuba worden gestuurd, zijn donderdag verwoest door kneedbommen. Een politieman werd licht gewond. In de Verenigde Staten zijn vori ge maand bij een ondergrondse kern ontploffing. het „Project Gasbuggy", aanzienlijke aardgasreserves vrijge maakt. Dit heeft de Amerikaanse on derhandelaar Adrian Fisher vandaag meegedeeld cp de ontwapeningscon ferentie in Genève. Situatie: een nieuw huis in de nieuwbouwvan Zierikzee en in het huis een nieuw echtpaar. Een nieuw echtpaar moet nog leren dat de romantische fluisteringen onder het zomerlover het preludium kun nen zijn van een man-vrouw-con frontatie, die (soms) heel wat min der zacht en liefelijk blijkt te zijn. Dit alles in de hoop dat er dan toch tenminste één wortel van het lief desboompje diep genoeg steekt om het nog prille stammetje overeind te houden. Elementen in die con frontatie zijn zo rijkgeschakeerd als het leven zelf. Het kan de krant van de man zijn, waarachter hij zich verbergt- de bedillerigheid van ma en later een snufje dwarsigheid van Jantje of Nelleke. Bij het gloednieu we paar was het dan de vlizotrap, dat wonderlijk instrument, inge bouwd om ruimte te scheppen in een type huis ,dat best groter zou mogen zijn, maar wat wil men in af- hnakelijkheid van grondoppervlakte en curveprijs~- Het echtpaar wilde zich uitstrek ken op de sponde, maar ma ontdek te dat de „trap nog uitstond". Man lief werd derhalve verzocht en even later gemaand de trap (onmiddellijk, zo'n woord gebruiken dames dan) in te schuiven. Maar pa vond dat die trap best in uitgetrokken toestand de nacht zou kunnen doorbrengen, „want" - zo zei hij - morgen ga ik toch weer verder met mijn knutsel werk op de zolder. De munitie voor het gevecht was daarmee wel aan gedragen., ivant de opvattingen ble ken té tegengesteld om voor een compromis in aanmerking te komen. Maar ioat doen (krachtdadige) man nen in dergelijke situaties? Ze gaan eens met een smak die ellendige rtrap naar boven dreunen, om aan alle sorus een einde te maken en ma het nakijken te geven. Zo ge schiedde dus ook hier. Maar daar had pa heel mooi ver geten, dat er een potje vernis op de trap gereed stond, om (morgenoch tend) weer snel aan de lijmerij te kunnen, beginnen. Vernis is een vernuftig goedje, maar men moet het. niet door het hele trappenhuis heengeslingerd krijgen. De kleverige en stroperige ellende in het nieuwe huis heeft althans op hel punt van het arbeid adelt', de echtelieden tot elkaar gebracht. Tot heel laat hebben beiden sjouwend- en mokkend de strijd tegen de ge morste vernis aangebonden. Maar er was nog wel 'n gesproken intermezzo in de vijver van stilte, ,,'tls jouw schuldzei de vrouw, maar haar echtvriend beklemtoonde het tegen deel: „Jouw schuld". Nu ik er goed over nadenk is het niet eens een- voudig om uit te maken wie gelijk heeft. Bij echtelijke ruzies is dat meestal zo trouwens! SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2