FIFflX Problemen doorgepraat op vergadering van de districten 7 en 8 IN DE x GREEP (X) VAN DE GRIEP WITTE KRUIS ...om zéker te zijn! 10 f OPRUIMINGS- f KORTING I t STREEKNIEUWS Man omgekomen bij cafébrand te Scharendijke Uitvoering „wenslijstje" brengt veranderingen in de Westhoek Waterschap Schouwen-Duivelan<l OOSTEELAND, 23-1. In „De Blau we Keet" te Oosterland is een dis- trictsvergadering gehouden van de districten 7 en 8 van het Waterschap Schouwen-Duiveland (de polders Bruinisue, Oosterland en Vierban nen), onder voorzitterschap van de heer J. Kwaak, gezworene van ge noemd waterschap. Deze memoreerde de ziekte van de heer Hartog, ontvanger-griffier, in wiens plaats de heer Rotte aan de bestuurstafel zat als wnd. ontvanger griffier. terwül wegens vakantie de heer Ringelberg, waterbouwkundige, de plaatu had ingenomen van de heer ir. Kloosterboer. Het afgelopen jaar was voor het waterschap niet ongunstig; er was weinig stormschade. In het Zijpe traden geen veranderingen van be tekenis op (dit wordt nauwlettend gecontroleerd, door regelmatige pei lingen, zowel door het waterschap als door Rijkswaterstaat). Het hout gewas werd gesnoeid, de meeste slo ten zijn gedolven c.q. schoonge maakt. Hij bond de ingelanden op het hart aan bedelvingen goed de hand te houden. Het herstel en het onderhoud aan de waterkering van het waterschap Advertentie helpt u eruit (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets, i J? KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZEIST. De gemiddelde Nederlan der consumeerde vorig jaar 5,2 kilo gevogelte, 0,6 kilo meer dan in 1966 en 0,8 kilo meer dan in 1965. Dit ver bruik steekt ondanks de stijging wat schriel af tegen dat in andere lan den. ROTTERDAM. Albatros superfos- faatfabrieken N.V. te Rotterdam heeft in antwoord op vragen aan het A.N.P. meegedeeld, dat de zichtbare schade aan gebouwen door de ex plosie bij de naburige Shell raffina derij „enige miljoenen" bedraagt. AMSTERDAM. De 65-jarige heer C. Tervoort uit Amsterdam is op het kruispunt Singel-Lijnbaanssteeg in zijn woonplaats door een auto aan gereden, toen hij zonder op te letten overstak. De man overleed ter plaat se aan zijn verwondingen. VENLO. De 58-jarige bromfietser J. Niessen uit Hout-Blerick is op de Baarlosestraatweg te Blerick aange reden door een personenauto, die na een botsing met een vrachtauto be gon te slingeren en op de bromfiet ser inreed. Het zwaar gewonde slachtoffer is kort na aankomst in het ziekenhuis te Venlo aan de op gelopen verwondingen bezweken. ROTTERDAM. Machinefabriek Nemag N.V. te Rotterdam - onder meer specialist in de bouw van grij pers - heeft van Frans Swarttouw's Havenbedrijf N.V. opdracht gekre gen voor de constructie van twee grijpers, die de grootste in het Rot terdamse havengebied zullen worden MEPPEL. Woensdagmorgen heeft zich op de autoweg tussen Meppel en Eursinge en tussen Assen en Hoogeveen ten gevolge van de glad heid van de weg, een groot aantal ongelukken voorgedaan. Verscheide ne auto's slipten en kwamen in bot sing met tegenliggers of met langs de weg staande bermpaaltjes. DEN HAAG. „Hoogvliet ligt na tuurlijk verkeerd". Dit zei mevrouw mr. Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw, ge- deputeerde van Zuid-Holland, tij dens een persconferentie naar aan leiding van de provinciale begroting voor 1968. Zij kwam tot deze uit spraak toen vragen gesteld werden over de ramp in Pernis het vorige weekeinde. DEN HAAG. Het vissersschip „Neeltje", de Stellendam, 16, heeft enkele kilometers uit de Noordzee kust een zeemijn opgevist. Het ge vaarlijke ding werd over boord gezet en afgeboeid. In Scheveningen wer den instanties gealarmeerd. DOETINCHEM. Uit het rijkspsy- chopatenasiel „De Kruisberg" te Doetinchem is de 37-jarige gedeti neerde H. ontsnapt. Men heeft nog geen spoor van de man gevonden. Hij zou tijdens een zangrepetitie door een raam zijn gesprongen. UTRECHT. De Centrale Raad van Beroep heeft het bij Koninklijk Be sluit van 16 juli 1966 verleende eer vol ontslag van de heer H. J. van der Molen (56) als hoofdcommissaris van politie in Amsterdam gehandhaafd. De centrale raad bevestigde daarmee de uitspraak van het ambtenaren gerecht in Amsterdam. AMSTERDAM. Een dertigtal poli tiemannen van de Amsterdamse vreemdelingendienst en het afde lingsbureau Kattenburg heeft in zes woningen in de Binnen Bantammer- straat in de hoofdstad enige honder den Chinezen gecontroleerd op het bezit van een verblijfsvergunning. Van hen bleken 29 niet de vereiste papieren te kunnen tonen. Bruinisse kon voor f 64.000 gegund worden aan de firma v.h. M. van de Velde en Zoon. Waterverontreiniging De waterverontreiniging neemt verontrustende vormen aan, met de diverse gemeenten is contact opge nomen om hierin verbetering te brengen. De heer S. Bal, wegwerker in Bruinisse sedert 1938, ging met pen sioen, helaas na reeds geruime tijd ziek te zijn geweest; in zijn plaats kwam in dienst de heer L. de Jonge Bz. De heer de Jonge zal na een jaar proef per 1 februari 1968 in vaste dienst worden benoemd. De Zuidbout Voor district 7 sprak gezworene J. van de Stolpe, die constateerde dat de gebouwen in zijn district (Vier Bannen) in goede staat verke ren; de waterlopen, over het alge meen een gunstig beeld te zien ge ven, terwijl de asfaltglooiing bij Ouwerkerk werd vervangen door een steenglooiing, waaraan de werk zaamheden goed vorderen. Aandacht vraagt de toestand bij de Zuidbout te Ouwerkerk, waar peilingen ver schillen vertonen, die er op wijzen, dat 'de stroom hier niet stil zit. De heer van de Stolpe wees ver der op het steeds meer verdwijnen van de klappers vroeger een bescher mende laag op de Vilvoordse steen glooiingen, die het nu nodig maken dat dergelijke glooiingen worden volgewassen met beton, maar dat is dan ook een afdoende methode. De peilsloten en hoofdwaterleidin gen werden op enkele plaatsen voor zien van nieuwe beschoeiingen, voor welk doel men tegenwoordig asobe- hout met nylondoek gebruikt. In dit district ging de kantonnier P. van den Hamer te Ouwerkerk met pensioen, in zijn plaats werd be noemd de 'heer A. Joppe uit Ooster land. Bespraken de gezworenen uiter aard de toestand in hun district, de dijkgraaf de heer A. M. Geluk, gaf op zijn beurt een overzicht over het geheel van het waterschap. Voortschrijdende mechanisatie Het eerste punt dat de heer Geluk besprak was de voortschrijdende mechanisatie (ook van de buiten dienst), maar ook speciaal van de binnendienst (de administratie). Ambtenaren gaan met pensioen of naar werk elders, voor hen worden geen nieuwe krachten aangesteld, maar er wordt sterk gemechaniseerd. De geschotbiljetten worden door de computer vervaardigd en uitgere kend, straks volgt ook de kiezers lijst, terwijl men per 1 januari ook gestart is met het mechaniseren van de loon- en salaris-administratie. Spreker hoopte dat de kinderziek ten, die de computer soms wel eens heeft, (hij noemde daarvan een voor beeld dat hilariteit verwekte) óf niet zouden voorkomen, óf spoedig over wonnen zouden zijn. Het politiereglement en andere re giementer. komen binnenkort weer op de helling. Eer zij door Prov. Sta ten worden behandeld, worden ze grondig besproken in de „vakkrin gen" van de verschillende water schappen. Met de andere geconcen treerde waterschappen (Zeeland kent er tien) bestaat een vergaande sa menwerking. Veel lof had spreker ook voor de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond en voor de samen werking met het„provinciaal bestuur in. dit opzicht. (Gedeputeerde J. M. van Dongen). Het verschil van opbouw der wa terschappen in verschillende delen van ons land is oorzaak dat de rege ring niet de waterschappen als één geheeL kan tegemoet treden. Zeeland kent een sterke belasting van het ag rarische deel, Zuid-Holland (Rijn mond en Delfland) krijgen hun grootste financiële bijdrage uit de aanslag op het gebouwd (uit de grote steden) met een laag dijkgeschot voor de agrariër). Oost Nederland kampt met problemen van water overlast, dikwijls van water komend uit Duitsland, een probleem wat be slist niet het onze is. Wel een probleem was de oeverval bjj Scharendijke begin 1967, maar de regering heeft zich hier van een goede kant laten zien, tot aller be vrediging werd 90 °/o van de kosten van hendel voor rekening van Rijks waterstaat genomen. Goed verenigingsjaar in 1967 Vergadering Alg. Bond van Bejaarden Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 23-1. De Alg. Bond v. Bejaarden te Brouwers haven heeft de jaarvergadering ge houden in het Ned. Herv. jeugdge- bouw onder voorzitterschap van me vrouw v. d. Wekken-v. Sluis die zo wel leden als niet-leden van harte verwelkomde. In haar openings woord resumeerde spreker het afge lopen jaar ate zeer gunstig voor wat betreft de gehouden reizen e.d. Ook was er droefheid in de afdeling, daar 8 leden zijn overleden. Alle aanwe zigen namen een minuut stilte in 1 acht. De afdeling telt momenteel 134 leden wat echter weinig te noemen is in vergelijking tot het aantal perso nen van boven de 65 jaar die nog geen lid zijn. Voor een zeer lage contributie kan men lid worden. Goedgekeurd werd het financieel verslag van de h'eer J. Koopman. De bescheiden waren in orde bevonden, door de heren W. Janse en J. A. v. d. Hoek. Mevr. v. d. Wekken dankte beide heren voor hun verslagen. De heer Koopman deelde nog mede dat veel fruit aan de zieken is< verstrekt waardoor de kas iets is teruggelopen. Het saldo bedraagt desondanks nog f 143,13. Dank werd gebracht aan de heren oud-papier-ophalers wat altijd nog een extraatje oplevert voor de grote reis. punt zeker op deze vergadering had verwacht. N.a.v. deze opmerking ont stond er nog even een felle discussie waarin diverse leden hun mening niet onder stoelen of banken staken, zoals b.v. het aankloppen bij de bij standswet wanneer men niet rond kan komen en dat men met de huidi ge uitkering meer dankbaarheid moet tonen. De presidente stelde dat de vergaderingen hier altijd in een goede openhartige sfeer verlopen en geen politiek debat opleveren. Verstopt? ELKE DROGIST HEEFT HET! DEN HAAG. Bij controle trof de Haagse politie in zijn woning in Den Haag de 32-jarige opperman J. V. van den B. aan, een van de vier mannen, die zaterdag 13 januari uit het huis van bewaring aan de Casu- ariestraat ontsnapten. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden t.w. mevr. Beze- ma-Dekker en de heer J. Koopman herkozen. Hierna kwam in bespre king het maken van de grote reis welke dit jaar zal plaats vinden op 19 juni em zal gaan naar de Biesbosch, waar met een grote rondvaartboot een tocht zal worden gemaakt. Na de pauze werd een aantal fraaie kleurendia's vertoond door mevr. v. d. Wekken over de huwelijken van de prinsessen Beatrix en Margriet, een kijkje op en in de boerderij en een bezoek aan Italië. De dia's waren beschikbaar gesteld door de schoon zoon van de heer Zorge. De aanwe zigen hebben zeer genoten van het gebodene. De collecte, gehouden voor de aankoop van fruit voor de zieken bracht op f 47,75. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer v. d. L. of er iets bekend is van een AOW-verhoging, daar hij dit Advertentie n.v. verzekerings maatschappij brand-. Inbraak-, storm- en glasverzekering, wettelijke aansprakelijkheid voor parüculle- ren, ongevallon-, zlekle- en ziektekosten verzekering west blaak 22-r'dam tel.010-110004* SPORTBERICHTEN SCHAKEN Hieronder volgen de uitslagen van de wintercompetitie van de Schaak vereniging Zierikzee. Groep I: R. P. Hogerheijde-A. J. Hendrikse V2-V2; M. J. Enzlin-R. v. d. Veken afgebr.; J. C. Hollander- A. J. Scheele 0-1. De stand is thans als volgt: 1/2. J. J. v. d. Ende 7%-9, C. J. M. Nolet 7V2-9; 3. dr. J. J. Westendorp- Boerma 7-8; 4. ds. H. J. Nawijn 5-6; 5/6. A. J. Scheele 4^-8; R. v. d. Veken 416-8; 7. M. J. Enzlin 4-7; 8. P. C. Tak 3%-8; 9. R. P. Hogerheijde 3%-ll; 10. J. Verkerk 3-8; 11. J. C. Hollander 3-10; 12. J. M. Bevelander 2V2-6; 13. A. J. Hendrikse 216-8; 14. O. E. Vleeshouwer 2-5; 15. M. C. Berman 0-9. Groep II: Een uitslag van de op 22 januari gespeelde wedstrijd: A. de Spirt-W. C. Boer 1-0. De stand in deze groep is: 1. A. de Spint 4-4; 2. A. de Winkel 4-4; 3. P. Trompert 2-4; 4. W. C. Boer 2-5; 5. Weltevreden 1-3; 6. Stam 0-1; 7. mevr. Weitevreden 0-3. MARKTBERICHTEN Bloenibollenveiliug Lisse Op de gladiolen-leverbaar-veiling van de Coöperatieve Bloembollen veiling H.B.G. te Lisse bestaat nog steeds grote belangstelling van ko perszijde voor een aanvoer, die ge leidelijk minder wordt. De prijzen blijven op hetzelfde niveau, dus aan de stijve kant. Dat geldt eveneens voor de gladiolenplantgoedveilingen. De beurshandel vertoonde flinke belangstelling voor leverbare tul pen, waarbij vooral in de soort Apel doorn grote aantallen van eigenaar verwisselden. De afgelopen week was de handel op de Bloemenveiling van H.B.G. vlot. Er was veel belangstelling van koperszijde en de tribune was dan ook elke dag nagenoeg helemaal be zet. De aanvoer nam ook weer toe en de prijzen zijn gelukkig weer stij gende. Advertentie *:~XK'X^"X"X*X"X~X'«X~X'X"X~: Tot 28 januari nog I op sieraden Alléén bij y KANTONGERECHT ZIERIKZEE üiauffeur had niet gegeten en „raakte van de kaart" Havenplein 1 - Zierikzee .J. X"X«X"X'*X"X"X"X"X~X"X«'X"X* ZIERIKZEE Afd. Ver. tol Bevordering der Bijenteelt Op zaterdag 27 januari a.s. wordt in „Concordia" de jaarvergadering gehouden van de afdeling Schouwen -Duiveland van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Ne derland. Een bestuursverkiezing is nodig i.v.m. periodieke aftreding van de heren Sh. J. Priemis, A. Stins en J. Fluijt. Bovendien moet worden voorzien in de vakature A. W. Braai. Aan de orde komt verder de bespre king van een te maken excursie. De heer R. ten K., eigenaar van een drogisterij annex zaak in foto artikelen te Zierikzee heeft van tijd tot tijd last van zijn maag. Door op de dag dat hij pijn voelt niet te eten gaat de pijn over. Deze methode van zelfgenezing paste hij ook toe in fe bruari van het vorig jaar toen hij met zijn auto uit Arnhem kwam rij den. Bijna in Zierikzee, in de buurt van Nieuwerkerk werd hij even on wel. Hij „raakte van de kaart" en kwam in de naast de weg (rijksweg 18) lopende sloot terecht. Was dit een black out?, zoals in het proces verbaal stond? Dat het een gevolg was van het feit, dat hij die dag niets gegeten had, was medisch bevestigd en door het nuttigen van druivensui- <ker zal hij wel zorgen, dat hem dit niet voor een tweede keer overkomt. Zover liepen de mening van ver dachte en van officier (mr. Lunsing Tonckens) en de kantonrechter (mr. van Veenhoven) wel parallel. Maar verder was er nogal wat verschil van mening. Moet ik nu worden ge straft? Niemand van de vrienden of kennissen van verdachte had dit, al dus hem, kunnen begrijpen. Verder bestreed hij enkele punten uit de dagvaardiging. De auto was geheel vernield, al leen enkele bermplankjes waren er eveneens bij gesneuveld, maar ver der had niemand er schade van on dervonden. De heer ten K. vond dat hij door een veroordeling zou worden ingelijfd bij het gilde der wegpira- ten, iets wat hij toch wilde voorko men. Hij was van mening dat de justitie wel eens met twee maten meet, ge zien 'het feit dat mr. Heter van Vol- lenhove, toen hij een andere auto had aangereden, niet werd vervolgd om dat de schade minder was dan f 1000 en hij de schuld op zich nam. Mr. Van Vollenhove niet en hij wel vervolgd. Ondanks dit geloofde hij nog wel „dat er nog rechters waren in Berlijn", zich hierbij scharend bij de 26 pet. Nederlanders, die nog ge loven in de onaantastbaarheid van de rechtspleging in ons land. De officier en ook de kantonrech ter meenden dat de heer ten K. uit het oog verloor, dat hij wetend pijn in zijn maag te hebben, toch was gaan rijden, dat de manier waarop hij in de sloot terecht was gekomen er op wees, dat hij wel degelijk het verkeer in gevaar bracht, zoals iemand die alcohol of verdovende middelen heeft gebruikt. De officier eiste daarom f 150,- boete, of 15 dagen hechtenis, maar mr. Veenhoven wilde rekening hou den met de schade die Ten K. al had geleden aan zijn auto die alleen voor W.A. verzekerd was en maakte er f 75,- of 9 dagen van. Inventarisatie van woningwetwoningen in Zeeland ZIERIKZEE, 25-1. Het provinci aal bestuur van Zeeland heeft een onderzoek laten instellen maar de sinds 1963 in Zeeland gebouwde wo ningwetwoningen en de gezinnen die in deze woningen wonen. Deze en- quete is verricht door het Econo- misch-Technologisch Instituut in Zeeland, de provinciale planologische dienst en het prov. opbouworgaan Stichting Zeeland. De resultaten van de enquete zul- Vuurhaard ontstond op de bovenverdieping zee, waar hij is overleden. De heer Boogerman bleek alleen thuis te zijn geweest tóen in het woon- en slaap gedeelte van het pand de brand ont stond. De brandweer bluste in vrij korte tijd de haard. Behalve brand schade liep het café ook waterschade op. De brandweer van Kerkwerve was ook gealarmeerd, maar behoefde geen dienst meer te doen. Op het terrein van de 'brand was burge meester S. Francke van Midden- schouwen aanwezig. De technische recherche te 's-Gravenhage zal van daag nog een onderzoek instellen naar de oorzaak van de brand. SCHARENDIJKE, 25-1. Heden (donderdag)morgen, omstreeks half vier te brand ontstaan in het café „Nooit Gedacht" aan de Platteweg te Scharendijke. Als gevolg van deze brarrd is de 25-jarige eigenaar van het café de heer G. Boogerman, om het leven gekomen. Op gemeld tijdstip loeide de.sirene voor een. brand in het onderhavige pand. De brandweer van Scharen dijke was snel ter plaatse. In het café - met name op de bovenverdie ping, waar d.e brand moet zijn ont staan - hing een verstikkende rook. Brandweerlieden 'drongen door in het pand en vonden achter in de gang de heer Boogerman in bewus teloze toestand. Mond-op-mond-be ademing werd toegepast. De arts dokter Terpstra werd gealarmeerd waarna de heer B. per ziekenauto werd overgebracht naar het Zweed se Rode Kruis ziekenhuis te Zierik- len nader bestudeerd worden door een werkgroep uit de provinciale ad viesraad voor de volkshuisvesting en de bouwnijverheid en onder andere gebruikt worden bij het toewijzen van woningwetwoningen aan ge meenten. In Zeeland zijn in de periode van 1963 tot en met februari 1967 in to taal 4.647 woningwetwoningen ge bouwd met een gemiddeld aantal kamers van 4,1. Het aantal eensge zinswoningen hiervan is 76 procent, terwijl 20 procent van. de woningen van centrale verwarming is voorzien. 38 procent van de woningwetwonin gen doet een huur van. minder dan f 17,50 per week. Het percentage van de hoofdbewoners van de woning wetwoningen met een inkomen bo ven de weistandsgrens is in heel Zeeland achttien procent. Het hoogst is dit percentage in Vlissingen, waar niet minder dan 38 procent van de hoofdbewoners een inkomen boven de weistandsgrens heeft. Generaal Ivan Pavlovski is be noemd tot opperbevelhebber van de Russische landstrijdkrachten, aldus het Russische dagblad „Sowjet-Wit- rusland". Pavlovski is sinds 12 april vorig jaar een der Russische onder ministers van defenie. Advertentie Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 23-1. In de dinsdagavond gehouden raadsverga dering heeft de vcorzitter, burgemeester H. P. Everwün bekend gemaakt wat er de eerstkomende jaren gedaan moet worden om de toeristische accomo date bet hoofd te kunnen bieden. Gedeputeerde Staten hadden gevraagd om een en ander eens na te gaan. Het is een imposante lijst geworden en een eventuele uitvoering ervan loopt in de miljoenen. Als nummer één staat natuurlijk de transport-riolering met lozing op de Oosterschelde. Verdere de reconstructie van de Bad- en Strandweg. Het wë'gdek is daar zeer slecht terwijl drie duinovergangen hun uitgangspunt op deze wegen hebben. De kosten belopen c.a. f 175.000,-. De tweede fase der verharding van. duinovergangen en aanleg van voet paden betreft allereerst het voetpad vanaf de Tempelput naar de Domeinen langs de duinen. Dit pad wordt 2 meter breed en vanaf de Tempelput tot aan de Adr. v. d. Weijdeweg voorzien van een schelpenlaag en vandaar tot in de Domeinen met asfaltbedekking. Een verdere verharding krijgen 3 duinover gangen, t.w. bü het vuurtorenruiterpafl en 2 overgangen vanuit het Domein- bos. Een parkeerterrein aan het einde van de Scholderlaan staat tevens op de lijst. In de 3e fase van duinovergangen wordt die aan het einde van de Nieu- weweg (Renesse) verbeterd met de o ver gang einde La one. Verder komt er een nieuw vuurtorenpad dat 100 meter oostelijker komt te liggen van het huidige. Daarmee komt de moei lijke strandtoegang te vervallen om dat op de nieuwe overgang de duinen veel lager zijn. Bovendien loopt het huidige tracé gedeeltelijk over parti- kulier terrein. De overgang te Wes- tenschouwen wordt verbeterd door O.a. verdubbeling van de trap. Noodzakelijk is een voetpad langs de Jan v. Renesseweg met een ver harding van het voetpad van einde Laone tot einde Scholderlaan en dat van het einde der Jan v. Renesseweg tot aan einde Hoogenboomiaan. Parkeerterreinen Parkeerterreinen moeten in de na bije toekomst aangelegd aan de Adr. v. d. Weijdeweg, bij de nieuwe duin- overgang vuurtoren, bij het Midden- en Verklikkerpad waar deze drin gend noodzakelijk zijn, bij de duin overgang Watergat en bij duinover gang Wilhelminahoeve. De Ned. Hei de Mij zal opdracht gegeven worden om deze terreinen verder uit te wer ken waarna getracht zal worden om hiervoor Incoret-subsidie te verkrij gen. De Hoogenboomiaan moet verbreed worden evenals de weg naar de Wil helminahoeve. Op het lijstje staat verder de eerste fase van de zuide lijke ontsluitingsweg. De aan beste- ding duurt nog even omdat niet ie dereen akkoord ging met de taxaties. De tweede fase Zuidweg vanaf Kom- mertjesweegje tot aan afbuiging naar het Domeinbos waarin de verbreding der Hogeweg is opgesloten moet te gelijk met de eerste fase gebeuren daar anders een bottle-neck situatie bij Kommertjesweegje ontstaat. Over het tracé van de derde fase die het Domeingebied inschiet is men het nog steeds niet eens. Op dit verlang lijstje der gemeente volgt dan de problematiek van de kern Renesse. Allereerst zal een betere verbinding tot stand moeten komen vanaf de Damweg bij Scharendijke en een mo gelijk aangepaste Rampweg zal hier uitkomst moeten brengen. De Laone is daar veel te smal en een parallel weg zou het slopen van veel natuur schoon kunnen voorkomen. Aanleg van ruiterpaden is drin gend noodzakelijk omdat het aantal toenemende ruiters op de wegen hin derlijk is. In de omgeving van Scrooskerke moet een groot kampeerterrein ver wezenlijkt worden door de toene mende recreatie aldaar. In studie is verder een noordelijke ontsluitings weg die door een natuurreservaat geleid wordt naar de omgeving ten noorden van het Duinhoeve-st rand. Het college voorziet de aanleg van een recreatiegebied ten zuiden van de Rampweg omdat aldaar een uniek vakantiegebied ligt. Voor deze plan nen zal eventueel subsidie aange vraagd worden. t Tenslotte beoogt b. en w. de aan leg van een toeristenzwembad. En kele leden der raad meenden dat de aanleg en verbreding van een aantal wegen het effect van de streek zal aantasten en zagen Wél iets in een Rondweg door de duinen vlak langs het strand van Westenschouwen tot aan Renesse. Doch dit zal voorlopig wel tot de onmogelijkheden gaan be horen omdat dan opnieuw fraaie na tuurgebieden en vogelbroedplaatsen doorsneden moeten worden. Aldus de lijst van wensen van Westerschou wen die naar Ged. Staten gestuurd zal worden. De woningbouw De voorzitter had voor de raad nog een verheugend bericht betreffende de woningbouw. Daar een Woning bouwvereniging wel premiewonin gen mag bouwen is nu contact opge nomen met de Bouwvereniging „Be ter Wonen" te Zierikzee die haar sta tuten zodanig gaat wijzigen dat ze ook buiten Zierikzee mag bouwen en mogelijk ook in de Westhoek. De raad had hiertegen geen bezwaar. De sokkel van het verzetsmonu- ment te Renesse gaat gebreken ver tonen daar indertijd bij de bouw met minder deugdelijk materiaal is ge werkt daar beter toen nog niet te krijgen was. De vernieuwing ervan gaat in een goedkope (met meer on derhoud) f 6.000.- kosten en in een duurdere f 9.500,-. De andere ge meenten op Schouwen-Duiveland za gen in deze vernieuwing een alge mene zaak en wilden bijdragen in de kosten. Bij het goedkope bouwsel zou dit op 25 cent per inwoner komen. Enkele raadsleden, de heren Steur en Dalebout waren van mening dat de duurdere uitvoering toch hier wel op zijn plaats was, doch dit leidde tot tegenkantingen van het college daar deze de toestemming al hadden van de andere gemeenten waarin de f 6.000.- was voorgesteld. De heer Hendrikse was van mening dat een voud de mens siert en de goedkopere uitvoering de juiste was. De heer Kloosterman meende dat, nu de me dewerking der andere gemeenten was verkregen, men van de gedaoh- te uitging dat het nu wel duurder kon. En dit is volkomen fout zei de heer Kloosterman. Wethouder v. d. Klooster merkte op dat het samen gaan hier juist de hoofdzaak is. De raad ging tenslotte akkoord met de uitvoering in goedkopere uitgave.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4