Heeft Hans van Z. (drievoudig moordenaar) alles al bekend? STREEKNIEUWS Reddingspogingen na ramp op Sicilië Oe Thant en liet Vietnamese conflict E.E.G.-melkrekord „DOW" Terneuzen maakt geen napalm Oeverval te St. Annaland Naar Zeeland via de Haringvlietbrug en de Grevelingendam Zuidoost-Azië verontrust over vertrek van Engelse troepen U kunt niet alles weten Politie speurt verder UTRECHT, 17-1. Sinds de donkere daKen (vlak) voor Kerstmis zwQgt Hans van Z.. de man die al drié moorden heeft bekend, in alle talen. Sinds dat tijdstip heeft hü niets meer bekend. De Utrechtse politie is er echter van overtuigd dat de 25-ja- rige Utrechter wel degelijk nog meer cp zijn geweten heeft. De recherche denkt daarbij niet aan eenvoudige inbraken, maar aan moorden. Van Z. houdt nu ai weken vol dat hij helemaal schoon schip heeft gemaakt. Zijn commentaar luidt dat de politie maar met bewij zen moet komen voor nieuwe zaken. Zoals bekend werd Van Z. op 13 december van het vorig jaar gear resteerd. Hij werd aangehouden in verband met de roofoverval op de 66-jarige weduwe Elisabeth Woort- meijer in de Haverstraat te Utrecht. Hij verwondde de vrouw en maakte een bedrag van ongeveer f 12.000, buit. Na enkele dagen te hebben vast gezeten kwam Van Z. met een be kentenis in de zaak-Donse, de be jaarde Utrechtse handelaar in feest artikelen, die in zijn winkeltje werd vermoord. Nog later volgden beken tenissen van de moord op de vee- bandelaar Reijer de Bruijn in Hees- wijk en die op de Amsterdamse Coby van der Voort. Bril als vermomming De Utrechtse politie heeft een aan tal foto's aan de dagbladen verstrekt waarop onder meer Hans van Z. met en zonder bril is te zien. De bril ge bruikte hij als onderdeel van een vermomming. Op zichzelf is dit ver- AMSTERDAM. De directie van de N.V. Amsterdamse Scheepswerf de Vries Lentsch jr. aan de Grasweg in Amsterdam-Noord wenst al ge ruime tijd werktijdverkorting voor haar ongeveer 100 man personeel door te voeren. ZUILICHEM. Op de Van Heem st ra weg onder Zuilichem is de 12- jarige scholier C. P. Droogers uit Zuilichem om het leven gekomen. Hij was per fiets op weg naar de chr. ulo-school te Aalst en werd door een hem achterop komende auto aangereden en op slag gedood. VERENIGDE NATIES. 18-1. De verklaringen van de Noordvietna- mese vertegenwoordiger in Parijs, Mai Van Bo, over de mogelijkheid tot vredesbesprekingen, hebben V.N. secretaris-generaal Oe Thant „ge sterkt in zijn mening dat als de bombardementen op Noord-Vietnam zouden worden gestaakt, het binnen drie a vier weken tot besprekingen tussen Hanoi en Washington zou kunnen komen. Dit heeft de woordvoerder van de secretaris-generaal woensdag tegen over journalisten verklaard. Olifant doodt oud-directeur van Opel AROESJA, 17-1. Baron Werner von Blumenthal, oud-directeur van de Westduitse Opelfabrieken, is in een jachtreservaat in de Afrikaanse staat Tanzania door een olifant aan gevallen en gedood, zo is dinsdag vernomen. De baron, die 65 jaar was, kwam zes jaar geleden uit Dussel- dorp ndar Tanzania om er een nieuw leven te beginnen als beroepsjager. Hij droeg ca. 20.000 gulden bij voor de ontwikkeling van het Mount Me- roe-reservaat. Aardbeving in Brazilië FORTALEZA, 17-1. Een reeks aardschokken heeft woensdag grote schade aangericht in de Oostbrazili- aanse stad Pereiro. Maar volgens tot dusver ontvangen berichten zijn er geen slachtoffers. BRUSSEL, 17-1. De melkproduk- tie van de E.E.G.-landen heeft in 1966 een recordniveau van 72,4 mil joen ton bereikt, aldus de statistische dienst van de Europese Gemeen schap. De hoge produktie van 1966, twee miljoen ton meer dan in het vooraf gaande jaar. was het resultaat van een toeneming in alle lidstaten. Uit de cijfers blijkt dat de ver houding tussen directe verwerking van de melk op de boerderij en ver werking in de melkfabrieken 30 - 70 bedraagt. In de structuur van het verbruik valt een lichte stijging van de kaasfabricage waar te nemen. strekken door de politie van foto's van een verdachte die in voorarrest zit. een niet-alledaagse gebeurtenis. Naast deze foto's heeft de politie foto's verstrekt van enige voorwer pen die in het bezit van Hans van Z. zijn aangetroffen. Eén van die voor werpen is een horloge. Een foto toont de binnenkant van de achterplaat van dit horloge, waarin een drietal door horlogemakers geplaatste reparatie- nummers voorkomen. Andere foto's laten eeen roodbruin gekleurd terra cotta engelenkopje en een houtgra vure zien. Er zijn ook enkele sieraden bij Hans van Z. aangetroffen: Eén van de foto's toont een zilveren armband met één groene, één blauw-groene en één violetkleurige steen. Een andere foto die de politie heeft verstrekt, laat een antieke revolver zien. De Utrechtse politie vraagt degenen die iets van deze voorwerpen afweten, zich met haar in verbinding te stel len. Intussen volhardt de tweede ver dachte in de serie moordzaken, de 75-jarige N. R., in de wandeling „oude Nol" geheten, nog steeds in een hardnekkig stilzwegen. Hij ont kent ieder aandeel in de moorden die door Hans van Z. zyn gepleegd. DEN HAAG, 17-1. Bij het bedrijf Dow Chemical Nederland N.V. te Terneuzen wordt geen napalm ver vaardigd. Dit heeft mr. L. de Block, minister van economische zaken, woensdag mede namens de ministers van justitie, van defensie en van buitenlandse zaken, meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van Baby van acht maanden in bedje gestikt VINKEVEEN, 17-1. In de nacht van dinsdag op woensdag is in Vin- keveen het achtmaanden oude meis je E. J. A. Hendriks door verstik king om het leven gekomen. De moeder trof het kind 's morgens om half acht roerloos aan in haar ledi- kantje. Een mond-op-mond-beade ming mocht niet meer baten. Om half twaalf de vorige avond had mevrouw H. nog naar haar dochtertje gekeken, maar 's morgens lag de baby aan het voeteneind van het ledikant onder drie dekens. Elektriciteitsverbruik in ruim tien jaar verdubbeld ARNHEM, 17-1. Het elektriciteits- verbruik is de laatste tien jaar in Nederland met 108,5 pet, toegeno men. Dat betekent een verdubbe ling in negen jaar, aldus de N.V. Sa menwerkende Elektriciteitsproduk- tiebedrijven (S.E.P.) in Arnhem. De maximumbelasting van de elektrici teitsvoorziening bedroeg vorig jaar bijna vijf miljoen kw., dat is 8,2 pet. meer dan in 1966. Een voortdurende bron van zorg voor de elektriciteits bedrijven is, volgens de S.E.P., het diepe „dal" in de belasting tijdens de nachturen en in het bijzonder tij dens de weekeinden. Op maandag ochtenden bedraagt de toeneming van de belasting gemiddeld 15.000 kw. per minuut. Bijlmermeer krijgt bosachtige aanplant AMSTERDAM, 17-1. Als de hele aanplant in de Bijlmermeer, waar mee begin april een begin, wordt gemaakt, geheel zal zijn voltooid zul len er 40.000 bomen staan. Men streeft er naar de beplanting een bosachtig karakter te geven. In ge heel Amsterdam staan 120.000 bo men, exclusief de bomen in het Am sterdamse bos. Over het algemeen zullen er in de Bijlmermeer eiken, beuken, linden en platanen en es doorns worden geplant. Nagegaan wordt of ook coniferen gebruikt kunnen worden. Als de eerste be woners in het najaar van 1968 zich in de Bijlmermeer zullen gaan ves tigen vinden ze er geen zandwoes tijn. het Eerste Kamerlid mr. J. H. van Wijk (PSP). Ten aanzien van dit bedrijf gel den, voor wat betreft produktie en export van al zijn produkten, dezelf de Nederlandse wettelijke bepalingen als die waaraan Nederlandse bedrij ven van gelijke aard zijn onderwor pen. Het bedrijf is een Nederlandse vennootschap en staat onder buiten landse leiding. De vraag, of deze bui tenlanders als hoogst ongewenste vreemdelingen dienen te worden be schouwd, meent minister De Block ontkennend te moeten beantwoorden. De „gevaarlijke periode'' wat in fectiegevaar betreft is voor Blaiberg voorbij, heeft prof. Barnard woens dag in Kaapstad verklaard. DEN HELDER. In de trouwzaal van het raadhuis te Den Helder zijn woensdagmiddag onderscheidingen uitgereikt aan de bemanningsleden van de motorreddingboot „Prins Hendrik", die in de nacht van 17 op 18 oktober van het vorige jaar 25 opvarenden van bet onder Liberi aanse vlag varende vrachtschip „Margariti" hebben gered. Scheepvaartberichten Ameland, 17-1 620 m. w. Finisterre naar Curasao. Esso Rotterdam, 17-1 50 m. n.o. Beira naar Bahrain. Gulf Swede, 17-1 60 m. z.o. Minicoy naar Whangarei. Korenia, van Camranbay naar Sin gapore. Koratia, 17-1 165 m. w. Little Quoin naar Durban. Vlieland, 16-1 650 m. n.o. Puerto Rico naar Curasao. SINT PHILIPSLAND Geslaagde uitvoering „Concordia" In hotel „De Druiventros" hield de muziekvereniging „Concordia"' te Sint Philipsland haar eerste winter- uitvoering. De voorzitter, de heer A. A. Rijstenbil, sprak er zijn genoe gen over uit, dat de zaal tot de laat ste plaats bezet was. Dit is vele ja ren geleden en hieruit kan de con clusie worden getrokken, dat de mu ziekvereniging „Concordia" steeds meer belangstelling ondervindt van de bevolking. Het afgelopen jaar werd het 65-jarig bestaan gevierd en met frisse moed zijn de muzikan ten nu weer aan 1968 begonnen. Con cordia bracht daarna voor de mu ziekliefhebbers diverse populaire nummers ten gehore. Daarna werd het blijspel „Rapalje over de vloer" opgevoerd door de Rederijkerskamer uit Oud Vossemeer. Voor het be strijden van de kosten werd in de pauze een geslaagde verloting ge houden. Zowel het blijspel als de verloting werden een groot succes. Met een gezellig samenzijn werd de avond besloten. Rode Kruis-zeuding naar Joego-Slavië DEN HAAG, 17-1. Vrijdag 19 ja- nuari verzendt het Nederlandsche Roode Kruis voor de tweede keer ruim 5000 kilo baby- en kindervoe ding ter waarde van bijna 10.000 gulden naar het Rode Kruis in Joe goslavië voor de slachtoffers van de aardbevingsramp die begin decem ber van het vorige jaar in Macedo nië plaats vond. ST. ANNALAND, 17-1. Aan de westelijke havendam van St. Anna land heeft zich een oeverval voorge-* daan. Technici stelden vatst, dat een afschuiving was ontstaan in de zee wering van ongeveer 50 by 60 m. De gemeenteraad besloot dezelfde dag neg voor een noodvoorziening een bedrag van f 60.000,- te voteren. Reeds heden (donderdag) wordt door een aannemer die bij de Deltawer ken in die. omgeving is betrokken, mijnsteen aangevoerd. De kosten van het definitief her stel worden geraamd op vier ton. In 1965 deed zich aan deze havendam een soortgelijke oeverval voor. Reeds bij de aanleg van deze haven in 1959 werd door het Thoolse waterschap aan Rijkswaterstaat geadviseerd over te gaan tot bestortingen aan de voet van de zeewering, hetgeen echter slechts gedeeltelijk werd gedaan. PALERMO, 17-1. Een vrouw en een baby van zes maanden, die zy stijf tegen zich aangedrukt hield, zijn woensdag levend vandaan ge haald onder het puin van hun huis te Gibellina in West-Sicilië, waar zü sinds de aardbeving van maandag bedolven hadden gelegen. Deze red ding heeft de hoop versterkt dat men nog meer overlevenden zal vinden. De reddingspogingen hebben dan ook een nieuwe impuls gekregen. Men vreest dat er ongeveer 500 mensen bij de aardbeving om het le ven zijn gekomen. Tot nu toe zijn er 155 lijken geborgen. Palermo raakte dinsdagavond weer in een paniekstemming. Het kantoor van de Italiaanse luchtvaartmaat schappij werd belegerd door mensen die weg wilden. De treinen naar het vasteland van Italië waren propvol. Een vals alarm leidde tot een uit tocht op grote schaal in. Mazara del Vallo bij Castelvetrano. De Italiaanse regering heeft in de Kamer van Afgevaardigden met 291 stemmen tegen 183 het vertrouwens votum gekregen inzake voortzetting van de bestudering van het wets voorstel voor hervorming van het universitair onderwijs. Vrouw lag twee maanden dood in huis ARNHEM, 17-1. Twee maanden lang heeft de 76-jarige weduwe A. Basseleur-Clemens dood in de woon kamer van haar huis in de Rappard- straat in Arnhem gelegen, zonder dat iemand het ontdekte. Ook een opzichter van de stichting waaraan het pand toebehoort, had er geen erg in toen hij dezer dagen in de woning moest zijn voor een lekkage in de waterleiding. De deuren van de woning waren weliswaar op slot, maar buren veronderstelden dat de bejaarde vrouw naar familie in Rot terdam was. Schilders die ook in de woning moesten zijn, hebben woens dag pas ontdekt dat de vrouw dood in de kamer lag. Waarschijnlijk is zij overleden toen zij bezig was met oe kachel, zo heeft een nader onder zoek uitgewezen. Ook is komen vast te staan dat de vrouw een natuur lijke dood is gestorven. Zeelanclroute biedt (grote) voordelen MIDDELBURG, 17-1. Méér wegen leiden naar Rome, méér wegen lei den (vanuit Randstad Holland) ook naar Zeeland (en natuurlijk omge keerd). Op het Zuidplein te Rotter dam kan de automobilist een keuze maken uit twee routes: hij kan via de oude route (Dordrecht, Moerdijk- brug. Bergen op Zoom) via rijksweg 58 naar Midden-Zeeland, maar hij kan ook de nieuwe route kiezen, die over de Haringvlietbrug, de Greve lingendam en de Zeelandbrug naar Schouwen-Duiveland, de Bevelanden en Walcheren voert. De A.N.W.B. heeft op het Zuidplein de keuzemogelijkheid duidelijk aan gegeven. Duidelijk vooral ook door dat de naam' Hellegatsplein (die nooit is „aangeslagen") door de naam Vlissingen op de borden is vervan gen of doordat, zonder dat er mis verstanden 'kunnen ontstaan, de weg naar Vlissingen via het HeUëgats- plein Wordt gewezen. De keuze die de automobilist in werkelijkheid do'et, zal van vele (subjectieve) factoren afhankelijk zijn. Vast staat echter dat de route via de bruggen een belangrijke be- Doek valt over imperium DEN HAAG, 17-1. - Bekommerd kijkt Zuidoost-Azië na het besluit van Engeland, zyn troepen uit het Verre Oosten terug te trekken, naar de toekomst. Britse officieren en ambtenaren, die er aan gewend zyn geraakt dat zy in voormalige kolo niën met de nek worden aangezien, ccnstateren nu met verbazing cn ook wel enig leedvermaakt, dat men hen in Zuidoost-Azië niet kwijt wil. Een golf van bezorgdheid heeft Singapore en Maleisië overspoeld. Deze zorg is ook in Indonesië, Thai land, op de Philippijnen, in Birma en Zuid-Vietnam te bespeuren. Het minst nog in Hongkong, waar men zich ervan bewust is in een zekere mate van geborgenheid te leven. De Britse troepen zullen hier dan ook gehandhaafd blijven. De rijke Chi nezen evenwel, die juist bezig waren have en goed van Hongkong, waar zich de laatste tijd nogal eens woe- Ruimtelijke ordening en midden- en kleinbedrijf DEN HAAG, 17-1. Onvoldoende in zicht bestaat er omtrent de plaats en betekenis van het midden- en klein bedrijf in een dynamische maat schappij. Een goede representatie van het midden- cn kleinbedrijf in rlc or ganen cp het gebied van de ruimte lijke ordening is noodzakelijk. De be vordering van een goede coördinatie is essentieel voor een optimale ruim telijke ontwikkeling. Dit wordt opgemerkt in het rap port „Ruimtelijke ordening en mid den- en kleinbedrijf". Tevens wortd voorgesteld dit soort organen eveneens te creëren op ge meentelijk of bovengcmccnl el ij k ni veau of eventueel per cconomisch- gcografisch gebied. De detailhandel krijgt bij de plan ning van winkelcentra cn recon structie van stads- en dorpskernen meer aandacht. Onvoldoende wordt evenwel rekening gehouden met de specifieke eisen en behoeften van het ambachtelijk bedrijf, aldus het rap port. Geconstateerd wordt voorts, dat de problemen rond de recreatieve mo gelijkheden de plannenmaker even min steeds duidelijk voor ogen staan. In het rapport wordt ook de aan dacht gevestigd op: de lange tijd tussen planning cn realisatie van winkelcentra, dc financieringspro blemen en -mogelijkheden, de be lasting- en grondprijspolitiek van de gemeenten cn op toekomstige ont wikkelingen, opdat ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zich tij dig op de veranderingen kunnen in stellen. lingen voordeden, naar het rustige Singapore over te brengen, bereke nen nu waar hun bezittingen het meeste gevaar zullen lopen. Voor de twee miljoen inwoners van de stad staat Singapore betekent het vertrek van de Britten in wezen een levens kwestie, zowel economisch als mili tair. Zodra Wilson het sein tot in scheping heeft, verliezen op slag 45.000 mensen hun broodwinning. Ongeveer één vijfde van hen zijn gastarbeiders, die naar hun landen zullen moeten terugkeren. Singapore zou enkele honderden miljoenen aan de creatie van nieuwe arbeidsmogelijkheden moeten uit geven. Het is niet waarschijnlijk dat Engeland dit bedrag in zijn geheel zal kunnen fourneren. Dan dreigt voor Singapore een pe riode van sociale rust en welvaart, die acht jaar bestuur onder de dy namische Chinese premier Lie Kvvan Joew hebben gebracht, om te slaan in een crisis van massale werkloos heid en politieke onrust. Verdediging van Singapore Niet alleen de economie, maar ook de verdediging van Singapore wordt naar de mening van zijn minister president ernstig bedreigd wanneer de Britten heengaan. De 43-jarige Lie is daarmee wederom woordvoer der van een groeiend aantal staats lieden in Azië, die in de militaire aanwezigheid van het Westen de enige garantie voor de veiligheid van hun landen zien. Toen hij eind vorig jaar in Washington was, waarschuw de premier Lie de Amerikaanse pre sident dat Thailand, Maleisië en Sin gapore spoedig door ondermyning zouden worden bedreigd, wanneer Amerika zich te snel uit Zuidoost- Azic zou terugtrekken. Het is daar om dat deze landen, en ook Austra lië en Nieuw-Zeeland, nu het besluit van Engeland gevallen is, het oog angstvallig op de Verenigde Staten gericht houden. Men noemt de Britse maatregelen het doek dat over de laatste stralen van een eens wereldomvattend im perium valt. Het operatiemes van Wilson ging dieper dan men had ver wacht nu hij, - ondanks waarschu wingen van de bondgenoten, met da Amerikanen voorop - voor 1971 be halve het Verre Oosten ook de Per zische Golf van de Britse aanwezig heid berooft. Maar de Britse regering staat financieel nu eenmaal met de rug tegen de muur. ft Een 'transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht is woens dag bij de start op de luchtmachtba sis Minot in Noord-Dakoto neerge stort. 12 van de 13 inzittenden kwa men om het leven. ROTTERDAM. De negenjarige Ronald Nortier uit Rotterdam is woensdag bij een verkeersongeluk in de Maasstad om het leven geko men. De jaarlijkse besprekingen tussen Bondskanselier Kiesinger van west- Duitsland en president de Gaulle van Frnakrijk zullen 15 en 16 febru ari in Parijs plaats hebben, zo is in Bonn meegedeeld. DEN HAAG. Dc Wereldraad van Kerken te Genève heeft een beroep gedaan op haar ledcnkerkcn het zwaar door aardschokken geteister de Sicilië tc helpen. Zelf heeft hij hiertoe reeds een bedrag van tien duizend dollar overgemaakt. VAASSEN. Dc directie van alu minium industrie Vaassen N.V. heeft voor 47 van haar werknemers een ontslagvergunning aangevraagd, zo wordt van dit bedrijf vernomen. sparing oplevert, zowel aan te rijden kilometers als aan tijd. Dertig kilometer korter Na het rijden van beide routes is namelijk gebleken, dat de afstand Vlissingen-Zuidplein via de bruggen- of Zeelandroute ruim dertig kilome ter korter is dan die via Moerdijk en Bergen op Zoom. De tijdwinst be draagt gemiddeld ruim een half uur, zo is proefondervindelijk komen vast te staan. Voordeel is bovendien, dat de rit via de Zeelandroute heel wat minder van de automobilist vraagt, doordat hjj er meer ontspannen kan ryden. Hjj my'dt b.v. rijksweg 58 door Zee land met zijn snelheidsbeperkingen en zijn regelmatig voorkomende file vorming, die inhalen praktisch on mogelijk maa,kt. Zonder overdrijving" kan daarom worden gesteld, dat de kilometer- err tijdwinst, gecombineerd met het prettiger rijden, de tolgelden, die men voor de Haringvlietbrug en de Zeelandbrug kwijt is, ruimschoots compenseren. zVoor degenen, die, komend met de auto uit Zeeland, in Rotterdam cen trum moeten zijn, is er straks nog het bijkomende voordeeL, dat zij als de metro rijdt, hun wagen vlakbij het metrostation kunnen parkeren en met de metro in enkele minuten in het stadscentrum zullen zijn. President Julio Cesar Mendez van Guatemala heeft voor 30 dagen de staat van alarm afgekondigd. Intussen stapelen de uit het bui tenland aangevoerde tenten, dekens, levensmiddelen en potten en pannen zich op. Uit Trapani, een havenstad in het uitterste westen van Sicilië die als verzamelpunt dient voor de aan voer uit het buitenland, is gemeld dat daar 12 ton brood ligt te beder ven omdat er niemand is om het uit te delen. KERKNIEUWS Er komt nieuw kerkboek voor gereformeerden UTRECHT. 17-1. Na jaren van experimenteren met nieuw berymde psalmen in proefbundels en met li turgische veranderingen, krijgen de Gereformeerde Kerken weer de be schikking over een officieel kerk boek. Tot de uitgave hiervan heeft de Generale Synode van de Gerefor meerde Kerken besloten. In het herziene kerkboek worden opgenomen de nieuwe psalmberij ming, de nieuwe orden van dienst, de liturgische wisselteksten, de ge beden, de formulieren en de belij denisgeschriften. Uiteraard kan dit kerkboek in één uitgave gecombi neerd worden met de bijbel, zodat men dan evenals vroeger weer een volledige „kerkbijbel" ter beschik king heeft. De gezangenbundel wordt niet op genomen in dit kerkboek. De reden is, dat er nog een interkerkelijk be raad gaande is over de mogelijkhe den van een gezamenlijke gezangen bundel voor protestants Nederland. Deze zou eventueel kunnen bestaan uit een gemeenschappelijk stamdeel met aparte aanhangsels voor de af zonderlijke kerken. Sinds enige tijd is er met name van hervormde zijde een streven merkbaar naar samenwerking op het gebied van de gezangen. Zendingsarbeider naar midden-Java UTRECHT, 17-1. Ds. J. D. A. de Zwart is naar midden-Java ver trokken. Hij zal als missionair pre dikant van de Gereformeerde Ker ken in Nederland en de Chinese Kerken op midden-Java als stand plaats Kebumen krijgen. Hij zal in ihet bijzonder worden belast met het kadervormingswerk. Ds. de Zwart is 32 jaar. Hij stond van 1962-1966 in Bennebroek. Hij is nu als missionair predikant verbon den aan de Gereformeerde Kerk in Leeuwarden. RECHTZAKEN Rijkswachter schoot vrouw neer BRUSSEL, 17-1. De krijgsraad te Brussel heeft dinsdag een rijkswach ter veroordeeld tot 12 maanden ge vangenisstraf, waarvan acht voor waardelijk, wegens het lessen van een fataal schot met zyn dienstrevol ver. De man had eind vorig jaar bij een bezoek aan een café te Vilvoorde spelenderwijs zijn revolver gericht op een 39-jarige vrouw. Zijn wapen is toen afgegaan en de vrouw werd dodelijk getroffen. De rijkswachter zal voorts een schadevergoeding van 600.000 frank (45.000 gulden) moeten betalen aan de echtgenoot en de kinderen van het slachtoffer. Leden inbrekersbende voor het gerechtshof ARNHEM, 17-1. De procureur-ge neraal bij het gerechtshof te Arn hem, mr. G. W. C. Bijvoet, heeft straffen geëist variërend van ander half jaar tot tien maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk, alles met aftrek, tegen vier leden van de Wageningse bende, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan een vijf tigtal inbraken, voornamelijk in het oosten en zuiden des lands in het begin van het vorige jaar. De recht bank te Arnhem had hen straffen opgelegd variërend van één jaar tot zes maanden, waarvan twee maan den voorwaardelijk. De officier die straffen had geëist overeenkomend met die welke thans de procureur- generaal heeft gevorderd, was hier van in hoger beroep gegaan. Als leider van de bende trad op de 34-jarige jeugdleider W. F. H. uit Wageningen. Deze zou overdag de jeugd hebben geleid en 's avonds en 's nachts de bende. De procureur- generaal noemde de feiten vooral daarom zo ernstig omdat vaak zin loze vernielingen werden aangericht. Uitspraak over 14 dagen. VOOR DE VROUW AANGEBRANDE GERECHTEN cn ook gebakken spijzen laten in gla zen vuurvaste schalen vaak lelijke bruine vlekken achter, die moei lijk te verwijderen zijn. Als we de schaal een poosje in warm water leggen waaraan een beetje borax is toegevoegd, dan zal hij snel weer vlekvrij zijn LUSJES AAN HANDDOEKEN trek ken niet zo gauw kapot als we ze van elastiek maken, GEDROOGDE VRUCHTEN moeten voor het weken eerst met koud en vervolgens met warm water worden afgewassen. Op deze ma nier laat het aanklevende stoj namelijk beter los. GLAZEN VAZEN. DIE AANGE SLAGEN ZIJN, kunnen toe weer helder maken, door een beetje ci troenzuur in water op te lossen en de glazen hiermee af te wassen. Goed naspoelen. BOEKENSTEUNEN SCHUIVEN VAAK door de druk van de boe ken opzij. Dit kunt u voorkomen als u de onderkant met een stukje schuimplastic beplakt. PLASTIC KUNT U LIJMEN door de breukvlakken met aceton te bevochtigen en deze daarna, nog enige tijd stevig tegen elkaar aan te drukken. KAARSEN brandden langer en drui pen minder als ze 24 uur in koud zout water worden gelegd en voor het branden heel goed worden ge droogd. ALPACA is een lichte, zijdeachtige ivolsoort. Deze wol komt van de lama uit Zuid Amerika. De wol is erg leer en wordt daarom meest al niet geverfd, maar in de drie natuurlijke tinten, bruin, zwart en bruin-beige gemêleerd verwerkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4