Griep? Chefarine „4" doet wonderen! ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 januari 1968 Nr. 19929 Situatie die rijke vogelbevolking kan herbergen verandert Vergiftigingen De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Voorlopig geen kleur-reclame op t.v. STREEKNIEUWS Pompbediende zette zelf overval op touw Flitsen uit het buitenland HET RAADSEL VAN ROVANNA I De vogels in Nederland I ZEIST, 17-1. Onder de titel „Beter tien vogels in de lucht dan één in de hand", heeft de heer J. Itooth een belangrijk artikel geschreven, waarin hij een warm pleidooi houdt voor de instandhouding van de avifauna hier té lande. Genoemde verhandeling is afgedrukt in een publikatie van het Rüka Instituut voor Veldbiologisch Onderzoek ten behoeve van het Natuurbehoud (RIVON), uitgegeven ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van deze instelling. Na er up te hebben gewezen dat Nederland van oudsher een rijke vo gelbevolking heeft geherbergd en dat deze zich, ondanks onze grote bevol kingsdichtheid, lang heeft kunnen handhaven, merkt de auteur op, dat deze situatie de laatste tijd ten on gunste veranderd is. Het verlies van waardevolle ge bieden, zoals bijvoorbeeld het na tuurmonument „De Beer", is onher stelbaar en het verdwijnen van grote rustige moerasgebieden, bossen, hei develden, duingebieden, kwelders en strandvlakten verdrijft eveneens de daar thuis behorende vogelsoorten. Naast een kwantitatieve achteruit gang van geschikte biotopen, vinden er ook kwalitatieve veranderingen van het milieu plaats. Behalve het verdwijnen van de biotopen, wordt bovendien de kwaliteit van wat er overblijft verminderd onder andere door watervervuiling en bestrij dingsmiddelen. In het algemeen is de achteruit gang van de avifauna door verlies van biotopen en verandering van het milieu nog van kwantitatieve aard (een afnemen van de aantallen der verschillende soorten). Maar indien de aantauting van de natuurgebieden doorgaat, zal er op den duur ook een kwalitatieve ach teruitgang optreden. Veel van de voor ons land karak teristieke Delta-soorten, gelijk de lepelaar, aalscholver, strand en bontbekpluvier, de kluut, dwerg- stern en grote stern zullen dan ver dwijnen, al kunnen misschien op minder ongunstige plaatsen kleine populaties standhouden. De roofvogels Hetzelfde geldt voor de roofvogels, die bijzonder kwetsbaar zijn voor „doorvergiftiging". Dit betekent dat zij te gronde gaan aan het voortdu rend consumeren van prooidieren, die kleine hoeveelheden giftige stof fen van bestijdingsmiddelen in het lichaam hebben, doch waarvan een opeenhoping een letale dosis vormt. Kwam in de periode 1947-1957 de grote stern jaarlijks in ons land voor met 25.000-40.000 broedparen, ver spreid in een tiental kolonies over het Delta-gebied, het IJsselmeer en het Waddengebied, dit aantal liep voortdurend terug en het bereikte in 1965 een dieptepunt met slechts 600 broedparen in één kolonie. In andere noordwest-Europese landen bleef de stand in die tijd on geveer gelijk. Bijzonder alarmerend is het feit, dat tachtig percent van de noordwest-Europese populatie vóór 1967 in Nederland tot voort planting kwam. 10 6 3 1 15 11 5 5 1 15 11 6 1 4 13 9 3 6 0 12 12 4 4 4 12 11 4 3 4 11 8 3 1 4 7 7 2 2 3 6 9 2 2 5 6 7 1 2 4 4 2 1 1 0 3 1 0 0 1 0 6 0 0 6 0 SPORTBERICHTEN DAMMEN Voor de onderlinge clubcompetitie van de Damvereniging „Zierlkzee" werden op 12 januari j.l'. de volgende partijen gespeeld: P. C. Verpoorten- C. Verton 1-1; J- L. Smalheer-M. de Wild 0-2; J. Huigens-J. Folmer. Nu ongeveer de helft van de wed strijden gespeeld is. ziet de ranglijst er als volgt uit: 1. C. Verton 2. J. L. Smalheer 3. M. de Wild 4. J. Huigens 5. C. P. Flikweerf 6. P. C. Verpoorten 7. J. M. Kostense 8. J. Folmer 9. A. Wesdorp 10. J. van Burgh 11. K. B. Hogerland 12. S. Wesdorp 13. J. Heijboer Opgemerkt dient te worden, dat no. 11 en 12 een halve competitie spelen. Enkele duizenden mensen, voor het merendeel scholieren, hebben woensdag in de binnenstad van Bremen het verkeer volledig stilge legd uit protest tegen een verhoging van de bus- en tram tarieven. Scheepvaartberichten Alchiba, 16-1 te Dammna. Ameland, 16-1 720 m. w. Nantes naar Curaqao. Atys, 16-1 te Bombay. Gulf Swede, 16-1 450 m. z.w. Bom bay naar Whangarei. Ganymedes, 16-1 te Salverry. Katsedijk, 16-1 130 m. z. Kp. Blanc naar Dakar. Koratia, 16-1 Bandar Mashur naar Durban. Mississippiloyd, 17-1 te Chittagong. Slamat, 16-1 680 m. n.w. Walvisbaai naar Kaapstad. Tara, 15-1 165 m. n.n.o. Fernando naar Santos. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Genderen: kand. W. Verboom, Culemborg; te Rijssen (vac. J. Vos): J. H. Vlijm, Krimpen aan de IJssel. Aangenomen naar Hei- en Boei- cop: E. S. de Lint, Lienden. Bedankt voor Amsterdam (wijk- gem. Nieuwendam-Schellingwoude) P. W. Spruyt, pred. van de Koepel kerkgemeente A., aldaar. Ger. Kerken Aangenomen naar Amersfoort (vac. R. Ypma): G. W. H. Pedde- mors, Nieuw-Vennep, Bedankt voor Veenendaal (vac. D. van Enk): L. Loosman, Schevenin- gen. Ger. Gemeenten Beroepen te Waarde: A. Hooger- land, Werkendam. Eens vestzaktelevisie SYDNEY, 17-1. Voor het eind van deze eeuw zal het normaal zijn dat bijna iedereen een „vestzaktelevisiestation" bezit waarmee hij met iedereen ter wereld op elk ogenblik in ver binding kan treden, heeft de voorzitter van de radio-corpo- ratie van Amerika, David Sarnoff, beweerd. Uitgekiende verbindingstoestellen zullen dan in elk huis even gewoon zijn als een kachel of badge legenheid, zei hij. Sarnoff heeft al ervaring als profeet, in 1915 voorspelde hij dat er eens huisomroepen in gebruik zouden worden genomen en in 1923 voorzag hij de komst van de televisie. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Een personenauto was er de oorzaak van dat vier hui zen in de Vaillantlaan te Den Haag zwaar beschadigd werden. De wagen bestuurd door de 21-jarige mevrouw A. M. B.-M. uit Den Haag, slipte op de tramrails en botste daarna tegen een gevel, die ingedrukt werd. AMSTERDAM. Het 210 meter lan ge schilderij, dat vorig jaar door acht Vlaamse kunstenaars en een veertiental Amsterdamse kunste naars gezamenlijk is vervaardigd, is om het stedelijk museum gespannen. Het zal daar blijven hangen tot dins dag 23 januari a.s., waarna het naar het gemeentemuseum in Gent wordt overgebracht. TER APEL. In de hoofdstraat in Ter Apel is een grote zaak in luxe-, huishoudelijke en kampeerartikelen tot de grond toe afgebrand. De brand, die bestreden werd door de brandweerkorpsen van Ter Apel, Sellingen en Emmen, werd fel aan gewakkerd door de stormachtige wind. DEN HAAG. Ministerpresident De Jong zal maandag 29 januari het provinciaal centrum voor de civiele verdediging in Middelburg officieel openen. AMSTERDAM. Op 27 december gebeurde op de Zuiderzeeweg in Amsterdam een ernstig auto-onge luk. Twee auto's kwamen frontaal met elkaar in botsing. Een van de twee bestuurders, de 60-jarige H. van Brederode, die naar het O.L.V. Gasthuis werd overgebracht, is daar aan de gevolgen van deze botsing overleden. AMSTERDAM. Op de Westhaven weg in Amsterdam is de 20-jarige bromfietser F. Brink verongelukt. De jongeman reed op de autorijweg ip.v. op het fietspad en sorteerde daar voor om linksaf te gaan. Van de twee auto's die achter elkaar re den kon de eerste de man op het laatste moment ontwijkén, de twee de reed hem aan. BILTHOVEN. De 73-jarige heer F. J. Munnik uit Bilthoven is bij het oversteken van de Gezichtslaan in zijn woonplaats door een personen auto aangereden. Met ernstige ver wondingen werd hij naar een zie kenhuis in Bilthoven vervoerd, waar hij later overleed. UDDEL. Op de Garderenseweg in Uddel is de 22-jarige J. van Asselt uit Garderen verongelukt, toen hij met zijn motor in botsing kwam met een militaire auto, bestuurd door de 28-jarige militair J. van S. uit Har derwijk. Van S. sloeg met zijn auto plotseling linksaf en reed daarbij voor van Asselt langs. Deze werd geraakt en kwam te vallen, waarbij hij driemaal over de kop ging en ernstig letsel aan het hoofd opliep. Hij overleed ter plaatse. SCHIPHOL. Begroet door vele le den van de Indonesische ambassade en namens de Nederlandse regering door mr. D. J. M. van Thiel Coovels, sous-chef directie kabinet en proto col van het ministerie van buiten landse zaken is de nieuwe Indone sische ambassadeur, generaal-ma- joor Taswin Almanik Natadiningrat, op Schiphol aangekomen. DEN HAAG. H.M. Koningin Juli ana heeft haar oud-lerares schilde ren en 'kunstgeschiedenis, de 90-ja- rige mevrouw E. F. Roelofs-Bleck- man in Den Haag opgezocht in de expositiezaal van Pulchri Studio. DELFT. In zijn woning te Delft is de 21-jarige musicus G. R. en zijn 31-jarige Haagse collega J. V. gear resteerd wegens het gebruik van hasjiesj. Er werd bij hen een hoe veelheid van het verdovende middel in beslag genomen. UTRECHT. 'De 38-jarige mevrouw E. Faber-van Beek uit Wageningen is bij een verkeersongeluk op de Nude in Rhenen om het leven geko men. De kustwateren en de Waddenzee blijken grote hoeveelheden bestrij dingsmiddelen te bevatten, die daar in terecht komen uit onze grote ri vieren en de Waterweg en met de zeestroming langs de kust worden gevoerd. Via de „voedselketen" met als stapelvoedplaats de zandspiering, vindt de vergiftiging van de grote stern plaats. Een ander voorbeeld vormt de ijs vogel, die door gebrek aan voedsel als gevolg van waterverontreiniging, vrijwel als broedvogel is verdwenen. Voorts is gebleken, dat ook elk jaar de ooievaarsstand achteruit gaat. Door beschermende maatregelen - waarvoor het R.I.V.O.N., na gedegen onderzoek adviezen geeft - kregen de aalscholver en de blauwe reiger enige kans tot herstel. Griekse leger en politie in staat van alarm? ATHENE, 17-1. Uit journalisten- kringen te Athene wordt vernomen dat leger en politie in Griekenland in staat van alarm zouden zün gebracht. In. de Noordgriekse stad Saloniki is de bewaking van het radiostation en de postkantoren met commando troepen versterkt. Er is geen enkele aanwijzing betreffende de redenen voor deze maatregelen. In Athene en Saloniki is het volkomen rustig en alle verbindingen werken normaal. Een hoge Griekse regeringsfunc tionaris heeft verklaard: „Wij zijn machtiger dan ooit. Het zijn buiten landers die deze geruchten versprei den om Griekenland schade toe te brengen. Zij zullen er een nieuw Vietnam van maken. Al deze verha len zijn niets waard. Er is niets aan de hand". De toestand in Nigeria LAGOS, 17-1. De Nigeriaanse fe derale regering heeft woensdag ge zegd dat de troepen van het afge scheiden Biafra zich snel terugtrek ken uit het gebied van Onitsja, op de oostelijke oever van de rivier de Niger. De „federalen" hadden tussen 6 en 12 januari na een reeks felle gevech ten verscheidene bolwerken van de „rebellen" in die sector veroverd. De Biafranen hadden zware verliezen geleden en veel wapens verloren, zo werd in Lagos meegedeeld. De fede rale troepen zijn vorig jaar twee maal teruggeslagen toen zij probeer den bij Onitsja de rivier over te ste ken, maar vallen nu over land van uit het noorden aan. Francoise Jordan kreeg anderhalf jaar LONDEN, 17-1. Met de nazigroet en een krachtig „heil Hitier" rea geerde woensdag de 35-jarige Fran coise Jordan, toen een Londense rechtbank haar wegens „samenzwe ring tot brandstichting in een syna goge" tot anderhalf jaar gevangenis straf veroordeelde. Francoise is een nicht van de over leden Franse mode-ontwerper Chris tian Dior. Zij was tot vorig jaar ge trouwd met de Britse nazileider Co lin Jordan, die een straf uitzit we gens aanzetting tot rassenhaat. We gens haar nazi-acitivieit heeft zij ook in haar geboorteland (Frankrijk) ge vangen gezeten. In Londen achtte de rechtbank niet bewezen dat zij rechtstreeks had deelgenomen aan een poging tot brandstichting in een synagoge. Revolutionair kunsthart?' HOUSTON (Texas), 17-1. De 43- jarige chirurg dr. Harold Kletschka en de, 25-jarige biologische ingenieur Edson Raferty zeggen een kunsthart te hebben ontworpen, dat hartgebre- ken meer kan ondervangen dan een getransplanteerd menselijk hart om dat naar hun mening een getrans planteerd menselijk hart slechts een „voorlopige oplossing" kan zijn. Het kunsthart waar hier sprake van ies, is reeds enige tijd beproefd op een hond. Bij de volgende proe ven zal het hart in het lichaam van een hond worden aangebracht. Het toestel werkt met elektriciteit. Maar de vervaardiging van een model voor transplantatie hangt volgens dr. Kletschka af van een subsidie. Belgische chauffeurs in Turkije vermist BRUSSEL, 17-1. In Antwerpen maakt men zich ongerust over het lot van twee chauffeurs, die medio december naar Teheran vertrokken met een lading farmaceutische pro- dukten. De chauffeurs, van resp. 24 en 29 jaar, hebben op 4 januari de terugreis uit Teheran aangevangen - op 7 januari meldden zij aan hun werkgever dat ze de Turks-Iraanse grens passeerden, doch sedertdien is niets meer van hen vernomen. 'Advertentie Vier middelen In één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen l SCHIPHOL, 17-1. Al worden in Nederland nu reeds 8 uur per week kleuren-programma's op de televi sie uitgezonden (en dat is circa 20 procent van de totale zendtijd), toch zal het nog geruime tijd duren voor er ook reclamespots-in-kleur (zoals de vakterm luidt) op de beeldbuis zullen verschijnen. Duikexcursies In de „Kikvors", het maandblad van de Nederlandse Vereniging voor Onderwatersport „Baracuda", staan weer verschillende duikexcursies vermeld die in Zeeland zullen plaats vinden. Op 21 januari zullen de liefhebbers bij het gemaal van Drei- schor een duik nemen, terwijl op 4 februari bij de Schelphoek een ex cursie staat vastgesteld. „Het najaar op het Zeeuwse bedrijf" Onder het motto: „Het najaar op het Zeeuwse bedrijf" organiseert de federatie van de verenigingen voor bedrijfsvoorlichting Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint Philips- land, Noord-Beveland, Walcheren en Oost- en West Zuid-Beveland, in sa menwerking met de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst te Goes een stu diedag op vrijdag 26 januari a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes. Spre kers zijn de heren ir. M. A. van der Beek, rijkslandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, ir. F. Coolman, directeur van het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie; de heer F. de Ronde, bedrijfsdes- kundige van de gemengde bedrijven en ir. A. Moens, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool te Wagenin gen. Na afloop vindt een forumdis- kussie plaats onder leiding van de voorzitter van de federatie de heer M. C. J. Kosten. ZIERIKZEE Lezing voor Nut-Z.V.U. Op woensdag 31 januari a.s. orga niseert het Nutsdepartement,. in sa menwerking met de Z.V.U. een bij eenkomst, waarop het woord zal worden gevoerd door prof. dr. J. W. Schulte-Nordholt, die zal spreken over het onderwerp: „De Verenigde Staten - spanningen en dilemma's in de binnen- en buitenlandse politiek" Wie zich de vorige lezing van prof. Schulte-Nordholt over het rassen probleem in de V.S. herinnert, weet dat hij ook bij dit onderwerp aan wezig moet zijn. Aanvullend wordt de film: „Years of lightening - day of drums" vertoond, een dokumen- taire over »de familie Kennedy. De avond wordt gehouden in de Con certzaal-foyer. OOSTERLAND Dia's op bejaardenbijeenkomst Op de eerstvolgende wekelijkse bejaardenbijeenkomst, donderdag a. s. in het Ned .Herv. Verenigingsge bouw, hoopt de heer Mach. Dalebout een serie kleurendia's te vertonen, waaronder verschillende oude ge zichten van het dorp Oosterland. Voor de bejaarden zal de vertoning hiervan bijzonder interessant zijn omdat zij de oude toestanden zich nog zullen herinneren zoals het oude huisje van Marientje Bolle en vele andere. De 67-jarige koffieplanter Alfon so Alejos is woensdag in Guatemala door onbekenden vermoord. SPRUNDEL. De 63-jarige C. van Rijsbergen uit Sprundel (gem. Ruc- phen) is op de Ettenseweg in zijn woonplaats door een achteropko mende personenauto aangereden, toen hij naast zijn fiets langs de kant van de weg liep. Tijdens het ver voer naar een ziekenhuis in Roosen daal is de man aan de bij het onge luk opgelopen verwondingen bezwe ken. Stijgende belangstelling voor voortgezet onderwijs DEN HAAG, 17-1. Rond 1966 kwamen 205.000 personen vanuit het onderwijs voor de maatbchappü be schikbaar: ruim 76.000 hiervan wa ren afkomstig van het lagerberoeps- onde;rwijs. De laatste dertig jaar is er een grote toeneming geweest in het verder volgen van onderwijs. Zette in 1936 na het verlaten van, een schoolsoort nog slechts 50 procent van de jongens en 39 procent van de meisjes de studie voort, in 1966 was GELEEN, 17-1. De roofoverval die zaterdagavond op een Geleense ben zinepompbediende werd gepleegd blqkt thans door deze 25-jarige pompbediende F. J. de J. zelf op touw te zijn gezet. De pompbediende wist twee Heer- lense vrienden over te halen een overval op hem te plegen die tevoren nauwkeurig werd beraamd. Bij de overval kreeg de pompbediende zelf een klap en wel zodanig dat hij met een hersenschudding in het zieken huis in Geleen moest worden opge nomen. De verklaringen die hij te genover de politie aflegde deden de ze echter aan de juistheid vair de toe dracht te twijfelen. Uit een diep gaand onderzoek kwam vast te staan dat de 33-jarige Heerlenaar A. L. K. en zijn stadgenoot, de 31-jarige B. L. A. de R. de overval hebben gepleegd en daarbij een bedrag van bijna 2400 gulden hebben buitgemaakt. Dit geldbedrag werd door de twee Heer lenaren en de Geleense pompbedien de gelijk verdeeld. Het bedrag is ge deeltelijk teruggevonden. In de nacht van dinsdag op woensdag werd in sa menwerking met de Heerlense po litie het Heerlense tweetal aange houden en ingesloten, terwijl de pompbediende van het ziekenhuis werd overgebracht naar de cel in het politiebureau te Geleen. dit het geval bij 68 procent van de jongens en 64 procent van de meis jes. Dit blijkt uit een publikatie van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Vooral na het vertrek uit het ge woon lager onderwijs gaat nu vrij wel iedereen naar het voortgezet on derwijs (98 procent). Dit betekent, dat de aantallen leerlingen die het .uitgebreid lager onderwijs (u.l.o.), het voorbereidend hoger en middel baar onderwijs (v.h.m.o.) en het be roepsonderwijs bezoeken, aanzien lijk zijn toegenomen. Ook het v.h. m,o. heeft een relatief grote toeloop te verwerken gehad. In het jaar 1936 werden ca. 9.000 leerlingen tot deze schoolsoort toegelaten, in 1966 wa ren dit er 39.000. Dientengevolge is ook de „bagage" waarmee de jongeren het onderwijs verlaten omvangrijker geworden. Voor de oorlog had nog ruim een derde van de jongens (28.000) en meer dan de helft van de meisjes (42.000) niet meer bereikt dan het bezoeken van scholen voor buiten gewoon lager onderwijs (b.l.o.), voor gewoon lager onderwijs (g.l.o.), voor voortgezet lager onderwijs (v.g.l.o.). Dertig jaar later, in 1966, is dit aan tal verminderd tot 11 procent (12.000) van de jongens en tot 14 procent (14.000) van de meisjes. Er zijn in ons land pas 15.000 tv- kleuren-toestellen verkocht en die kunnen samen voor de adverteerders niet voldoende rendement opleveren om de hogere kosten van de reclame films in kleuren commercieel te rechtvaardigen. Dit verklaarde woensdag zij zijn aankomst op Schiphol de heer p. Doyer, gedelegeerd commissaris voor Nederland en België van het Ameri kaanse reclame adviesbureau J. Wal ter Thompson, dat in Nederland on geveer 8 procent van alle zwart-wit reclame spots voor de t.v. vervaar digt. De nieuwe uitdrukking „kleu- ren-televisie-toestellen-bezitters" ge bruikende zei hij, dat in Nederland thans 2,9 miljoen t.v.-toestellen ver kocht zijn (inclusief de z.g. zwart kijkers. die geen kijkgeld betalen). De Philips fabrieken hebben uitge rekend. dat dit aantal in. 1970 geste gen zal zijn tot 3!£ miljoen. Ver wacht wordt dat de huidige 15.000 kleur-ontvangens zullen aangroeien tot 60.000 in 1969 en tot 150.000 in 1970. De STER zal ten aanzien van de* reclame in kleur het laatste woord hebben. Zij zal bepalen wan neer de tijd er rijp voor is. TOKIO. Bij handgemeen tussen de Japanse politie en studenten die demonstreerden tegen het aanstaan de bezoek van het Amerikaanse vliegdekscbip „Enterprise", dat met kernenergie wordt aangedreven, zijn woensdag in de zuid-Japanse haven stad Sasebo meer dan 100 studenten en politiemannen gewond. WASHINGTON. Een Amerikaans verkenningsvliegtuig met 12 beman ningsleden, een Lockheed P-3a Orion, dat sedert dinsdag in Japan werd vermist, is tegen een berg te pletter gevlogen. Er zijn geen over levenden. PARIJS. President de Gaulle heeft op een vergadering van de Franse ministerraad over toetreding van Engeland lot de E.E.G., gezegd dat bij de huidige stand van zaken de zes E.E.G.-landen het beste bijeen kunnen blijven. BRUSSEL. Prins Albert van Luik heeft woensdag, in tegenwoordig heid van de Belgische vice-premier Declercq, de jaarlijkse Brusselse autosalon geopend. SAIGON. Amerikaanse parachu tisten hebben nog geen 50 km. ten noordoosten van Saigon een veld hospitaal van de Vietcong ontdekt dat omgeven is door ongeveer 100 bunkers voor de verdediging. De ontdekking werd gedaan na een schermutseling met twee groepen Vietcongsoldaten. KAAPPSTAD. De Zuidafrikaanse chirurg professor Christiaan Bar nard heeft gezegd dat zijn medische ploeg bijna klaar is voor een volgen de harttransplantatie, die echter niet binnen zes weken zal plaats vinden. Hij wilde nog niet zeggen wie deze keer de ontvanger van een nieuw hart zal zijn. PALERMO. De honderd ingezete nen van de Ucciardone gevangenis van Palermo, die dinsdagmiddag na een nieuwe aardschok hadden ge smeekt de gevangenis te mogen ver laten, omdat zij instortingen vrees den, zijn overgebracht naar een zwaar bewaakt, kamp in de buiten wijken van de stad. 55. Terwijl iedereen gespannen luisterde naar de onthullingen van graaf Marco, be merkte niemand dat Tybalt zich zo onop vallend mogelijk naar de uitgang bewoog. Doch plotseling trok de schurk zijn zwaard cn met een nijdige grauw stortte hij zich op de beide schildwachten, die de deur be waakten. Tevergeefs trachtten zij hun lan sen te kruisen, om hem de vlucht te be letten, doch Tybalt zwaaide zo woest om zich heen, dat zij verschrikt terugweken en het volgende ogenblik was de onverlaat door de grote deuren verdwenen. Aram was de eerste die tot bezinning kwam. Terwijl de anderen verward door elkaar schreeuwden, rende hij achter de schurk aan. Toen hij de gang instormde, was Tybalt reeds uit het gezicht verdwe nen, doch het geluid van rennende» voet stappen wees Aram de weg en toen hij de heek omsloeg, zag hij de ander nog juist een trap opstuiven. Toen heer Tybalt een hoger gelegen gang bereikt had, zag hij een voorhang wapperen en rukte deze opzij, doch toen zag hij dat het gordijn slechts een grote vensternis bedekt had en op het zelfde ogenblik hoorde hij Aram's stom, die hem toesnauwde: „Ge zijl te laat! Verde dig u, lafaard!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3