Rennies Voorbarig optimisme inzake Vietnam Geld voor: wintersport, uitverkoop, nieuwe auto of kleurentelevisie persoonlijke lening BLIK DOOR HET WERELD Leukemiepatiëntje overstroomd met post Voor 25 jaar.... Veel rijverboden in België SAWEMA n.v Wolven op Sicilië Brandend maagzuur, Flitsen uit het buitenland Waarom zou u het niet lenen? Algemene Bank Nederland HET RAADSEL VAN ROVANNA Adtwrtentie De vrede in Vietnam staat - vol gens sommigen - voor de deur wan neer president Johnson nu eindelijk maar staking gelast van de bom bardementen op Noord-Vietnam. Immers, duidelijker dan ooit tevoren heeft Hanoi nu verklaard dat het wil onderhandelen mits de Amerikaanse oorlogshandelingen maar beëindigd worden. Het is de vraag of het optimisme gerechtvaardigd is en dan niet al leen omdat president Johnson zeker niet bereid is zonder meer zijn bom bardementen op te geven. Het is voor hem bijvoorbeeld ook wel van belang waarover dan onderhandeld zal worden en of de Noordvietname- zen dan niet ongehinderd verster kingen naar het zuiden sturen om later de strijd des te krachtiger voort te kunnen zetten. Zijn onderminister Bundy heeft er al op gewezen dat bijvoorbeeld in Noord-Korea indertijd de noordelij ken heel goed de kunst verstonden om zowel te onderhandelen als te strijden. Een echte wapenstilstand zou een aantrekkelijker propositie zijn voor Washington. Argwaan Daar heeft men nog meer reden om met enige argwaan te luisteren naar vredesouvertures uit Hanoi. Sedert enige tijd is het aantal Viet- cong-deserteurs teruggelopen. Als oorzaak daarvan ziet men - daarvan zijn ook vergaderingsverslagen ge- vonden - jlat de propagandisten van de Vietcong hun mensen aanvuren met de mededeling dat een coalitie regering in het zuiden op handen is, waarin de feitelijke macht toch zal liggen bij de N.L.F., het nationale bevrijdingsfront dat de politieke or ganisatie is van de Vietcong. En als dan de overwinning zo -nabij is, zou het onzin zijn te deserteren. Deze propaganda is natuurlijk geknipt om het moreel der Vietcong te ver sterken, maar het is een gevaarlijke taktiek als die coalitie ook niet in derdaad tot stand komt - dat zou een verschrikkelijke kater geven. Hand in hand hiermee komt dan het vredesoffensief uit Hanoi, waar men kennelijk redeneert dat de V.S. nu zo onder internationale morele druk staan om het bombarderen op te geven dat ze wel moeten instem men. En als ze eenmaal toegeven dan zou ook wel een coalitiebewind in Saigon kunnen worden afge dwongen. Tenslotte heeft Johnson zelf daarop al gezinspeeld, zij het dan dat hij het in de hoop deed het N.L.F. een beetje te vervreemden van Hanoi. Griezel i g De idee van onderhandelen is zo langzamerhand ook al aardig erin gehamerd bij de bevolking van Zuid Vietnam, getuige de demonstratie in Danang waarbij de politie een legi oen betogers moest arresteren en de oproep van de Zuidvietnamese bis schoppen om het bombarderen te staken. Wat de situatie voor Washington nog griezeliger maakt is dat bij de bombardementen nu ook een Rus sisch schip ernstig is getroffen, waarna de protesterende Sowjet- Unie heeft aangekondigd dat het wel OVERDENKING Op een pleintje in een stad zag ik een groepje kinderen hele merkwaar dige spelletjes spelen. De ene keer speelden ze bruiloftje, de andere keer begrafenisje. Ze gooiden het over alle boegen. Telkens anders, maar het merkwaardige was dat het spelletjes waren die het leven van de mens weergaven. Als kind begre pen ze misschien niet wat ze speel den, toch speelden ze het spel met overgave. Na een poosje begon er een genoeg van te krijgen en deed nog een tijdje ongeïnteresseerd mee. Dit tot groot ongenoegen van de rest. Toch was deze enkeling de aanstoot geweest om 'n einde aan het spel te maken. De animo verdween, de be langstelling ging achteruit en wel dra was het zover verwaterd dat er maar gestopt werd. Als commentaar zou ik dit spel het spel van het „le ven" hebben genoemd. Inderdaad. Want heel veel mensen beleven het leven als het spel van de kinderen. Een leven dat hoopvol is opgezet, dat goed functioneerde maar na enige tijd door invloeden vaak van ande ren iets van zijn schoonheid verloor. Daarna werd de moed verloren tot dat alle interesse verdween en er niets anders overbleef dan deze vra gen die mij gesteld werden. Waarom leef ik nog? Wat voor zin heeft het leven nog? Het spel „Leven" is voor hen reeds uit, wegens gebrek aan animo. Er wordt dan maar verder ge leefd maar zonder uitzicht en met verveling. In dit grote levensspel ziet de mens de juiste zin niet meer. Maar hoe u uw leven ook leeft denk er wel aan dat ons bestaan slechts een eenmalige gift is en er geen kans op overdoen of een „come back". Het leven is een kei-harde mentaliteit waar wij alle rekening mee moeten houden. Probeer daarom van dat eenmalige leven, wat we toch zo kort vinden, de ware vreugde te vinden. Die vreugde waardoor een levensdag een feestdag is en waarin te alle kunnen zeggen dat we het leven de moeite waart vinden om het te bele ven. We zullen de „Kunst om te le ven" moeten leren verstaan. Dio kunst te vinden is niet altijd de een voudigste opdracht maar zeker de moeite waard. Mag ik u vandaag de richting wijzen naar de Bron van het waarachtige leven? Dan vraag ik u de bijbel open te slaan en te lezen in de evangeliën de raad die Jezus u voor u persoonlijk geeft, want Hij zegt: Ik ben de weg, de waarheid en het Leven. Wanneer u uw leven aan Hem wilt toevertrouwen en zijn raad wil op volgen, dan hebt u de kunst van een een ding. Geloof in Jezus. Als de vreugdevol leven verstaan. Er is nog Christu9 voor uw loven. gedwongen is zijn scheepvaart te gaan beschermen. Wat bedoelen de Russen daarmee? Is het een aandui ding dat ze het zat worden zich bui ten de Vietnamese oorlog te houden, behalve dan wat materiële en mon delinge hulp? Of is dit protest nog een drukmiddel om in te gaan op de Noordvietnamese bereidverklaringen te gaan onderhandelen, mits de bombardementen ophouden? En dan is er nog iets. Washington ziet Noord-Vietnam en N.L.F. in het zuiden als een pot nat met de Noord- vietnamezen in de leidersrol. Peking daarentegen maakt een strikt on derscheid. En wil dit soms zeggen dat een eventueel gesprek met Hanoi er maar toe zal leiden dat Peking rechtstreeks de Vietcong gaat hel pen, desnoods buiten Hanoi om? Ingewikkeld Het is maar een reeks bedenkin gen waarom het voor Johnson ont zettend moeilijk is om maar ja te zeggen op de Noordvietnamese uit nodiging. De konsekwenties zijn haast niet te overzien. En dat zal waarschijnlijk wel de reden zijn waarom hij liever in de een of an dere vorm nee zal zeggen. Dat de zaak zo ingewikkeld ligt (ook al tengevolge van de bombar dementen die om der wille van de militaire situatie alsmaar voortge zet schijnen te moeten worden) is voor een groot deel de schuld der Amerikanen zelf, wier fouten na tuurlijk door hun tegenstanders uit gebuit worden. Maar die schuldvraag doet er verder haast helemaal niet meer toe. Wel echter het resultaat dat de zaak in Vietnam zo ingewikeld is gewor den dat niet meer te zien valt hoe men er ooit nog uitkomt. En opti misme over een spoedig echt be- eindigingsgesprek is voorlopig nog wel erg gewaagd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam (wijkge- gemeente Nieuwendam - Schelling- woude): P. W. Spruyt, pred. van de Koepelkerkgemeente A, aldaar. Bedankt voor Hardenberg (vac. A. Visser) (toez.): J. G. Huetink, Mar- kelo. Ger. Kerken Beroepen te Nieuweroord: D. C. Veenendaal, Genderen; te Bunde: H. Baarlink, Nordhorn, v.h. miss. pred. op Sumba. De kerkeraad van 's-Gravenhage- West heeft in de kerkdiensten afge kondigd dat hij behoudens instem ming van de gemeente a.s. zondag in de vacature van ds. H. J. Zwarts ds. A. Prins te Dokkum zal beroe pen. Ger. Gemeenten Tweetal te Rijssen (2e pred.pl.): C. Harinck, Utrecht en W. C. Lamain te Grand Rapids (U.S.A.), voorheen te Rijssen. Scheepvaartberichten Ampenan, 10-1 te Singapore. Abida, 10-1 te Singapore. Ameland, 10-1 te Whitegate. Calamares, 10-1 150 m. ZO Acapulco naar Los Angeles. Esso Den Haag, 10-1 60 m. ZO Soco- tra naar Savona. Koratia, 10-1 115 m. ZZO Muscat naar Bandar Mashur. Tara, 10-1 pass. Teneriffe naar San tos. Zafra, 10-1 55 m. N Mellila naar Es- sider. (Oorlogsjaar 1943) ZONNEMA1RE. De voetbalver eniging „Zonnemaire" gaf na het enorme succes der beide vorige haar derde opvoering van het stuk „Lief de en Benzine". OOSTERLAND. In deze gemeente schijnt de misdaad haar intrede te hebben gedaan .Werd er dezer dagen bij een landbouwer een grote partij zakken gestolen, nu zijn er bij een winkelier vervalste boterbonnen in geleverd. ZIERIKZEE. In Hotel Van Oppen vond de tweede bridgedrive van dit seizoen plaats, waarvoor grote deel name bestond: 3 dames en 29 heren hadden ingeschreven. ZIERIKZEE. De wnd. Commissa ris in Zeeland, mr. P. Dieleman, bracht een officieel bezoek aan deze gemeente. DREISCHOR. In „De Drie Scha pen'* herdacht het plaatselijk mu ziekgezelschap de 80ste verjaardag van de directeur. NIEUWERKERK. Op de vergade ring van de ijsvereniging (aanwe zig 97 leden) werd medegedeeld dat de eigenaren het Steenzwaan en het daarom liggende terrein ter beschik king van de vereniging hebben ge steld. ZIERIKZEE. Namens de afd. Zie- rikzee van de Germaanse S.S. in Nederland sprak ir. A. J. Ilcken over: de Zuidelijke Oekraïne en haar dienstbaarmaking aan de Groot- Germaanse levensruimte. SIRJANSLAND. De heer A. Heule is benoemd tot hoofd van de open bare lagere school. RENESSE. Voor de vakature van onderwijzer op de opénbare lagere school hebben zich 29 sollicitanten aangemeld. DREISCHOR. De gymnastiekver eniging „Jong Dreischor" gaf voor een tjokvolle zaal haar eerste win- teruitvoering. BRUSSEL, 11-1. Op de Belgische luchtmachtbasis te Koksijde werken twintig militairen acht uur per dag om orde te scheppen in een ware la wine van brieven en geschenken, die uit alle delen van de wereld verzon den worden naar een vüf-jarig leu kemiepatiëntje in het St. Janszieken huis te Brugge. Kort voor Kerstmis verschenen in de Belgische pers berichten over de kleine Eliane de Feyter, die volgens de artsen nog slechts korte tijd te leven heeft. Schrijf haar eens een kaartje voor haar laatste Kerstmis, werd toen een leuze die zich over de gehele wereld verbreid blijkt te heb ben. In de laatste week van het oude jaar kon de post voor de kleine Eli ane nog met zakken vol aan het zie kenhuis worden afgeleverd, doch de stroom bleef toenemen en moest daarop via de luchtmachtbasis te Koksijde aan de Belgische kust ge leid worden. Er zijn brieven van Amerikaanse soldaten in Vietnam, van weten schapsmensen aan de Zuidpool, be jaarden uit Alaska. Van hoog tot laag blijkt men met het lot van Eli ane begaan te zijn, getuige tele grammen en brieven van paus Pau- l us, koning Boudewijn, president Johnson, premier Gandhi van India. BRUSSEL, 11-1. In België is vo rig jaar aan 13.991 automobilisten voor korte of lange tijd een rijver bod opgelegd: dat is nagenoeg 1200 per maand. Voor het merendeel, d.w. z. in 58 procent van de gevallen, ge schiedde dit wegens dronkenschap achter het stuur. In 254 gevallen werd een rijverbod voor het leven opgelegd, zo heeft het Belgische mi nisterie van verkeer woensdag be kendgemaakt. West-Berlijn heeft grootste dierentuin c BERLIJN, 11-1. Vier weken tel len zijn nodig geweest om vast te stellen dat de Westberlijnse dieren tuin met 13.000 dieren en 2.300 soor ten nog steeds de grootste van Euro pa is. Het merendeel vertoeft in het aquarium, - 9.000 dieren, onderver deeld in 1.350 soorten. Voorts beschikt de Westberlijnse dierentuin over 1.038 zoogdieren van 221 soorten en 2.731 vogels van 725 soorten. Advertentie Centrale verwarming MBaIstrf.at2C, Zierikzee, Tel. 01110 3211 AGRIGENTO, 11-1. Wolven heb ben, gekweld door honger en dorst, hun holen in de bergen verlaten en hebben in verscheidene dalen op Sicilië 'hun entree gemaakt. In. Montallegro, 30 km. ten noord westen van Agrigento, verslonden zij een zestigtal schapen. Ook in Tortorici, 130 km. ten zuid-oosten van Messina, is een groep wolven gesignaleerd. De vals-geldzwendel in Amerika NEW YORK, 11-1. De New York- se justitie is een zwendel in vals geld op het spoor gekomen, die volgens substituut officier van justitie Ray mond Grunwai de belangrijkste is in de geschiedenis van de Ver. Staten en waarmee wellicht een bedrag van 50 miljoen dollar is gemoeid. In ver band hiermee is maandagavond op de internationale luchthaven van New York een 39-jarige advocaat uit Miami, Joel Lee, gearresteerd. In de staat Ohio zijn al eerder twee per sonen aangehouden. Advertentie druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt! Er zijn honderden poppen ontvan gen in alle mogelijke klederdrach ten, vrachten bloemen, verse aard beien uit Nieuw Zeeland, prachtige tekeningen uit China. Een schat aan medegevoel en lief de van enkelingen en groepen, over al ter wereld. LONDEN. De Londense rivierpo litie heeft ervoor gewaarschuwd dat de Theems buiten haar oevers zal treden en grote delen van Londen zal verwoesten als er niet snel wordt ingegrepen. De politie zegt iin een verslag dat Londen elke eeuw circa 33 cm. verder de grond inzakt en nu 4,6 meter lager ligt dan in de Ro meinse tijd. Daarbij komt nog het gevaar van hoog tij. SAIGON. De Vietcong heeft bij een bliksemaanval op de Ameri kaanse vliegbasis Kontoem in het centrale hoogland vier hefschroef- vliegtuigen vernietigd en 25 bescha digd. SAIGON. De Vietcong heeft don derdag bij een nieuwe verrassings aanval „zware verliezen" toege bracht aan een Zuidvietnamees in- fanteriebataljon en een grote hoe veelheid wapens buitgemaakt. NEW YORK. Het Amerikaans Olympisch comité heeft bekend ge maakt, dat het letterlijk wordt overstroomd met brieven, waarin van de V.S. geëist wordt, dat zij de dit jaar in Grenoble te houden Olympische winterspelen boycotten in verband met de houding van pre sident de Gaulle van Frankrijk te genover de Verenigde Staten. HANOI. Twee Amerikaanse sol daten zijn in de Zuidvietnamese provincie Quang Nam overgelopen naar het nationaal bevrijdingsfront, zo heeft het persbureau van het be vrijdingsfront bekend gemaakt. MONTREAL. De ijshockey wed strijd tussen het Italiaanse Olympi sche team dat een trip maakt door Canada en de St. Michel Pioneers is in Montreal kort voor het einde in een massale vechtpartij ontaard. TEL AVIV. Israëlische bezettings troepen hebben "in de afgelopen 48 uur een vluchtelingenkamp bij Gaza en een nederzetting van Bedoeïnen bij Khan Joenis gedeeltelijk met de grond gelijk gemaakt, zo is in Tel Aviv vernomen. PORT MORESBY. De Francis caanse broeder-missionaris Adriaan van Keulen, die op 21 december met zijn Cessna-185 een noodlanding moest maken wegens brandstofge brek en door Papoea's uit het wrak van het toestel werd gehaald, zal binnenkort naar Nederland terug keren. DJAKARTA. De militaire com- mandant van Djakarta, generaal- majoor Machmoed, heeft gezegd dat een ondermijnende organisatie waar nemend president Soeharto en an dere belangrijke functionarissen heeft willen „vernietigen". DJAKARTA. De gouverneur van Djakarta, generaal-majoor Ali Sadi- kin, heeft een beroep gedaan op de bevolking geen leden van de strijd krachten in te schakelen bij het op lossen van privégeschillen. BEIROET. De speciale V.N.-be- middelaar van het midden-oosten, de Zweed Gunnar Jarring, is uit Ni cosia in Beiroet aangekomen voor besprekingen met de Libanese re gering. PHNOMPENH. Het Cambodjaanse staatshoofd, prins Norodom Siha- noek, heeft mét klem berichten te gengesproken, dat hij zijn eis zal la ten varen tot erkenning van de Cam bodjaanse grenzen door de Verenig de Staten, in ruil voor Amerikaanse hulp. LONDEN. De Britse regering heeft in beginsel een plan goedgekeurd voor de bouw van Engelands eerste „Hoverhaven", die op de Wadden aan de voet van de rotsen van Kent komt te liggen, om precies te zijn bij de Pegwei 1-baai, in de buurt van Ramsgate. KAAPSTAD. De Zuidafrikaanse chirurg Ohristiaan Barnard heeft meegedeeld dat hij belangstelling heeft voor een functie in de Ver enigde Staten die hem aangeboden is. Prof. Barnard zei tijdens zijn da gelijkse persconferentie, dat hij er meer bijzonderheden heeft gevraagd. TEL AVIV. Arabische terroristen hebben in de nacht van 9 op 10 ja nuari getracht in de Negev-woestijn de oliepijpleiding van Haifa naar Eilat op te blazen, aldus een Isra ëlische militaire woordvoerder. Duizenden mensen vinden het heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u in zo'n geval ook niet een bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot f 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de Persoonlijke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 380) iedere gewenste inlichting geven. U bent welkom bij de Houten van buitenwerk nieuwe woningen het „schilderscentrum" in Rijswijk (Z.H.) is gehouden. De heer Leys wilde niet zover gaan als sommigen die beweren dat Ne derland half staat te rotten, maar het is z.i. een feit dat hout van het buitenwerk van verscheidene na oorlogse huizen vaak vervangen moet worden korte tijd nadat de huizen zijn gebouwd. Het is hem bekend dat in een plaats (waarvan hij de naam niet noemde) in een complex van 750 woningen per huis tussen de duizend en vijftienhonderd gulden moet worden besteed aan vernieu wing van hout van het buitenwerk van die woningen. is vaak heel slecht RIJSWIJK, 11-1. Het komt thans vaak voor dat hout van buitenwerk van woningen, een vier of vijf jaar nadat die huizen zijn gebouwd, teke nen van inwerking van vocht ver tonen. De heer Leys, representant van de Nederlandse Katholieke Bond van Schilderspatroons „St. Lucas" in het bestuur van het Bedrijfschap Schil dersbedrijf, heeft daarop de aandacht gevestigd in de vergadering van het bestuur van dat bedrijfschap die in SPORTBERICHTEN KORFBAL De micro-competitie te Oude Tonge SKNWK I-Delta I 1-3 Het Nieuwerkerkse SKNWK kwam ook nu weer niet tot winst en wie de blauw-zwarten in Oude Tonge heeft zien spelen zal zich daar zeker niet over verwonderd hebben. Voor al de Duivelandse dames vielen bij hun Flakkeese zusters wel erg uit de toon. Het was dan ook een vol komen verrassing, dat de Nieuwer- kerkers al in 'de eerste minuut door Nel-la Stout jesdijk aan de leiding kwamen (0-1). Nadat Delta de ge lijkmaker had gescoord maakte Ti neke van der Vliet voor 'de club uit de plaats het winnende doelpunt en zij voegde daar kort nadien nog'een treffer aan toe (1-3). SKNWK I-DFS I 1-5 DFS had met SKNWK bijzonder weiniig moeite en Jan van Nieuwen- huize opende voor de oranje-zwar ten de score (0-1). Uit een strafworp maakte Joop Hanse er 0-2 van en direct na de wisseling was het Wim van Dienst, die er 0-3 van maakte. Een rollertje van Adrie van dei- Weel glipte nog juist in de korf (0-4) en pas daarna slaagde Adrie Romijn er met een afstandsschot in om de eer voor de Nieuwerkerkers te red den (1-4). Joop Hanse moest zich wegens een blessure laten vervan gen door broeder Maarten en deze smaakte het genoegen om de eind stand voor DFS op 1-5 te bepalen. WIK I-All Ready I 2-4 Aanvankelijk zag het er in deze wedstrijd niet naar uit dat de Kerk- wervenaren aan het kortste eind zouden trekken, want de groen-wit- ten trokken al direct na het aan- vangssignaal van scheidsrechter Haring ten aanval. Nadat een twee tal treffers van de Kerkwervenaren waren geannuleerd, maakte M. Kloet (WIK) toch kort achter elkaar twee gave doelpunten (2-0). All Ready diende onmiddellijk van repliek en mevr. J. A. Krijnse Locker-van der Weele scoorde onberispelijk tegen (1-2). WIK werd nu even terugge drongen en enkele heren konden dit niet goed verkroppen, hetgeen re sulteerde in enkele waarschuwingen aan hun adres. De Zierikzeeënaren wisten hiervan volledig te profiteren en M. Kloet (All Ready) bracht de partijen weer op gelijke voet (2-2). Nadat Henk Vermeule een strafworp om zeep had gebracht deponeerde Ona Simmers de bal in de mand (2-3). Kort voor het einde stelde Henk Vermeule de zege voor AU Ready veilig door fraai in te schie ten (2-4). WIK I-Delta 11-8 Direct na afloop van de wedstrijd moesten de Kerkwervenaren tegen Delta aantreden en dat bleek toch wel wat teveel van het goede <e zijn. Dit was echter niet te wijten aan de competitieleiding, doch aan het wat te laat 'komen van WIK, waardoor het wedstrijdprogramma moest worden opgeschoven. Riet Hobbel gaf Delta al vrij snel de lei ding (2-0) en Jaap Braber maakte er 3-0 van. WIK kon de kracht niet opbrengen om werkelijk gevaarlijk te worden en het bleef ibij slechts één tegenpunt. Delta voerde de eind stand op tot 8-1, terwijl het zich nog veroorloofde om twee strafworpen onbenut te laten. Advertentie .BIJ VERKOUDHEDEN rtOTOtCIICCtmCD VOOR VADER» MOEDER EN KIND 52. „Gaat opzij! Laat deze vrouw los! Zij is onschuldig!" schreeuwde Aram, terwijl hij woedend op de beide krijgsknechten toestormde. Iedereen in de rechtszaal was opgesprongen. Verwarde kreten klonken en temidden van dat tumult trad Tybalt Aram in de weg. „Gij zijt te laat, mijn vriend!" sprak hij spottend. „Zojuist heeft de rechter het doodvonnis over de gravin uilgesproken! En bovendien, gij zult u er toch niet tegen willen verzetten dat het recht zijn loop neemt?" Aram duwde hem ruw terzijde. „Recht? Durft gij van het recht te spreken?" bul derde hij Tybalt toe en zijn woede was zó hevig, dat de ander verschrikt terugweek. Opnieuw wilde Aram zich op de bewakers van Jolande storten. Het meisje had dit alles met grote angstige ogen gadegeslagen. Opnieuw was de hoop in haar hart opge laaid. Doch plotseling verhief de rechter zich en zijn bulderende stem drong tot in de verste hoeken van de grote zaal door. „Krijgsknechten, laat deze indringer voor mij brengen! Zorg dat. hij de gevangene niet kan aanraken!" Aram, die door het doUe heen was. en Jolande met. geweld aan de greep van haar bewakers wilde ontrukken, zag zich plot seling de weg versperd door de gekruiste lansen van de toegesnelde krijgers. „Laat mij!" schreeuwde hij. „Ik ben geen indrin ger. Mijn naam is Aram, heer van Barran ca, en ik kan de onschuld van deze vrouw bewijzen!" t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4