JAUGUSTUS f ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrua»s 29 december 1967 Nr. 19922 Overal was het weer feest op Koninginnedag. Een opgewekte snapshot uit Renesse. feest onder gunstige weersomstan digheden vierde. De Deltadienst ging - in het kader van de afsluitingswerken - van start met de aanleg van de werkhaven Schelphoek. Een controverse tussen het ge meentebestuur van Zierikzee en V. V.V. leidde tot een akute breuk. Het oude V.V.V.-bestuur trad af en een nieuw werd gekozen. Te Burgh bleek een begonnen jeugd soos wortel te schieten. Met een deelname van 16 verenigingen ging de zomercompetitie van de S. D. K. B. van start. V. V. V. te Haamstede- Burgh schakelde over op een effi ciëntere werkmethode, dank zij een uitvinding van de directeur. De raad van Middenschouwen besloot tot de bouw van negen bejaardenwoningen aan de Ingridstraat te Scharendijke. Het hervormd kerkkoor te Drei- schor leefde weer op en de Groene Kruis-afdeling Zierikzee zag zich ontlast van de ergste financiële moeilijkheden. V. V. V. Scharendijke zocht nader contact met de zuster vereniging te Renesse. De N.V. Waterleiding Maatschappij Schou- wen-Duiveland kondigde een tariefs verhoging aan, die per 1 juli inging. Enige angst ontstond er voor de fraaie kastanjebomen in Haamstedes Noordst»*aat. Een groep Amsterdam se lyceïstes bracht een studieweek door in het Mr. de Roos-huis te Noordgouwe. In de Westhoek werd een actie op touw gezet om het aan tal houtduiven in te perken. De schaakvereniging „Zierikzee" werd kampioen le klasse van deZeeuwse Schaakbond. Uitreiking Hatfielfl-beker Op het stadhuis van Zierikzee vond weer de uitreiking plaats van de Hatfield-beker. Een lyceïste ging met de opstellen-eer schuiven. De hervormde jeugdgroep van Brouwershaven verraste met een goed toneelstuk. Medio april liep een (uitzonderlijk) mosselseizoen ten einde. In de raad van Westerschouwen kwam de herziening van het Streek plan aan de orde. De oudercommis sie te Renesse richtte zich tot de raad met het dringend verzoek om een nieuwe o.l.-school. De Groene Kruis-afdeling Kerkwerve vierde het gouden jubileum. Zeventig cur sisten slaagden voor de verkeers- cursus te Zierikzee. Te Zierikzee werden voorstellen aangenomen tot verhoging van de stedelijke belas tingen. In de Westhoek vond de eerst oplevering plaats van de ver lengde W. G. Bootlaan, verbinding tussen de W. G. Bootlaan en de Hogeweg. In de gemeenteraad van Westerschouwen passeerde een ont- werplijst van natuurgebieden de revue. Het waterschap maakte het strand weer in orde met het oog op het toeristenseizoen. In het kader van de toewijzing 1967 kreeg Zierikzee slechts acht woningwetwoningen toegewezen. Het biljartseizoen werd te Nieu- werkerk afgesloten met een districts dag Schouwen-Duiveland. Klaarheid kwam er ever de status van het prof. Zeeman-lyceum, dat een HAVO- en een atheneumoplei- ding gaat krijgen. Feit van gewicht voor agrarisch en veetelend Schouwen-Duiveland was de Centrale Fokveedag, die ditmaal begunstig werd door prachtig weer. Het Groene Kruis te Oosterland verhoogde de contributie drastisch. Medio april passeerde de 2 miljoen ste auto de Grevelingendam. Niet tot ieders genoegen - maar het zij zo - werd de reeds ingeburgerde naam Oosterscheldebrug, veranderd in Zeelandbrug. Te Oosterland werd een zelfbedieningszaak geopend. Clubgebouw tennisbaan Een topgebeurtenis voor de Zie rikzeese sportwereld was de opening van het nieuwe gebouw van de Lawn Tennisclub Zierikzee door de wethouder van onderwijs en sport zaken. Hetzelfde weekeinde werd de voetbalvereniging Zierikzee kam pioen na een gelijk spel tegen Vos meer. Na restauratie werd het pand Appelmarkt 4 (woningtextiel) weer in gebruik gesteld. De vogelwacht Schouwen-Duive land waarschuwde tegen gevaren die de vogelstand bedreigen. Een toenemend aantal negatieve fak- toren gaat een bedreiging vormen. Brouwershaven kreeg een nieuwe bouw- en seizoenverblijvenverorde- ning. In de Smalstad werd ook de veilig verkeerscursus succesvol be ëindigd. De vereniging van orgel vrienden hield een vergadering te Ouwerkerk. Bij Toledo's pad kwam een stuk strand zonder zand te zitten. De ge meente Zierikzee verwierf het ter rein op de hoek Zevengetijstraat Minnebroerstraat waar de inmiddels afgebroken Chr. Ger. Kerk stond. Een eerste paal ging de grond in voor een belangrijke uitbreiding van de N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, die in november ge reed kwam. De Ohr. Woningbouw vereniging te Bruinisse besloot tot de bouw van 20 huizen. De Mammoetwet Op verschillende vergaderingen en ouderavonden werden de te ver wachten gevolgen van de Mammoet wet uiteengezet. De Fok- en contró- levereniging registreerde het 1000- ste kalf. De Zweedse ambassadeur bracht een bezoek aan de Outward Boundschool te Renesse. Tegen eind april joeg een fikse storm het water hoog op tegen de Schouwse duinen. De Burghse torenhaan en de wij zerplaten van dé klok werden geres taureerd. Ds. G. Zonneveld nam af scheid van de hervormde gemeente van Serooskerke en Kerkwerve. Zierikzee herdacht het feit dat vijftig jaar geleden bommen vielen op de stad. De vereniging voor Onderwater sport organiseerde een Pinkster kamp te Dreischor. De reddings boot „Javazee" bracht een bezoek aan de haven van Burghsluis. Het Groene Kruis te Dreischor verhoogde de tarieven van het bad huis. Bijna 100 cursisten deden te Renesse verkeersexamen. Belang rijk waren de „spatjes van de lint jesregen", die op Schouwen-Duive land neerdaalden en niet minder geslaagd de viering van koninginne dag. Dat was het feestelijk slot van een drukke maand. Een gebeurtenis vormde het „Oos- terscheldecongres", georganiseerd door hét Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, waar de „sluiters" en de „openhouders" tegen elkaar in het krijt traden. De standpunten liepen ver uiteen, maar volgens de hoofd-ingenieur van Rijkswaterstaat ir. P. Santema gaat de Oosterschelde onherroepelijk dicht. Tevoren - nog juist voordat de meimaand in het land was - heerste er vreugde allerwege over de ge boorte van een prinsje. Het gaf aan leiding tot verschillende feestelijk heden. Een ernstig ongeluk op de Delings- dijk eiste zeven gewonden. Te Re nesse werd een nieuwe slagerij ge opend. Het op 1 mei gehouden koninginnefeest te Zierikzee toonde o.m. een kleurrijke door de Z.O.V. georganiseerde jeugd - verkeersop- tocht. Op „Bannink" werd een atletiek- festijn gehouden, waarop „Delta - Sport" negen eerste plaatsen voor zich opeiste. Te Zierikzee kwamen Rode Kruis-kolones bijeen voor het houden van een uitgebreide E.H.I.O— oefening. Op de gebruikelijke pië teitsvolle wijze werden ook hier de doden herdacht. Bedrijfsverzorgingsdienst Een opmerkelijk initiatief in de landbouwsector was het instellen van een eigen bedrij fsverzorgings- dienst voor Schouwen-Duiveland. De Zeeuwse hervormde dames hielden een toogdag in de Grote Kerk te 'Zierikzee. Brouwershaven kreeg er een zelfbedieningszaak bij en de Westhoek zag op Hemelvaarts dag alweer een groot aantal toeris ten verschijnen, zij het dat het weer niet meewerkte. De schooljeugd van Noordwelle vierde koninginnefeest op bevrijdingsdag en de mannen van „Nu met Hope" trokken naar Soest- dijk om deel te nemen aan het traditionele défilé langs het paleis. Te Zierikzee ging de zomeravond- voetbalcompetitie van start. Brui nisse vierde feest op 6 mei. De 27 ste wandeltocht over 25 km werd weer gehouden. Bruinisse verkocht het badhuis en zwichtte voor de noodzaak van be lastingverhoging. De bekende sche pen „Minister Lely" en „Schelde" gingen uit de vaart voor de sloop. De I. V. N. - natuurwandeltochten werden een succes. Op een Z.L.M.-vergadering werd gewaarschuwd met land- en tuin bouw cp Schouwen-Duiveland zuinig om te springen. De geslaagde leerlingen van „De Kluut" ontvingen het diploma. De ZEBRA bracht 1260 turnsters en turners in de C.T.V.-loods voor een grootse gymnastiekmanifestatie. Haamstede kreeg een antiekzaak. Nieuws aan de korfbalhemel was het verschijnen van de Zierikzeese club „All Ready". De A. N. W. B. organiseerde wandeltochten in de Westhoek. In de „Lichtboei" te Zie rikzee werd weer de jaarlijkse ten toonstelling van door de clubs ver vaardigde werkstukken gehouden. Te Bruinisse werd het uniek ge legen restaurant „De Grevelingen" officieel geopend. Een aanwinst voor Brouwershaven betekende de grote zaal van „Jacob Cats". De Hoge Raad van Adel keurde een vlagontwerp voor Bruinisse goed. Pinksteren leverde in de West hoek een topdrukte op. Te Zierikzee werd een voorlopig comité cultu reel centrum opgericht. In Duive land beierden de klokken voor de actie: „Eten voor India". De beat-band „Full of Soul" orga niseerde een tienerbal ten bate van het Rode Kruis. Het Groene Kruis te Zierikzee begon een wervings campagne met het doel de 2000 le den te halen. In het Gravensteen werd een onderwijstentoonstelling gehouden. De bejaardensociëteit te Haamstede vierde het tweede lus trum. De zomerexcursie van „Stad en Lande" leidde dit jaar naar Vlaanderen. De noodwoningen te Bruinisse worden - zo besloot de raad - verbouwd door de plaatse lijke aannemers. Zierikzee werd thuishaven van 't motorpassagierS- schip „Sohouwen-Duiveland",voor de dienst Zierikzee-Veere. De Oosterlandse jeugd trok naar Zierikzee voor het ontvangen van zwemlessen. De raad van Wester schouwen kocht „De Zonne" als ambstwoning voor de burgemeester. Ds. H. J. Groenewegen nam af scheid van de hervormde gemeente te Oosterland. Nachtvorst De fruitteelt in de Westhoek kreeg een tik mee van de nachtvorst. In het kerkgebouw van de Oud-Ger. Gemeente te Oosterland werd een z.g.n. Dereux-orgel geplaatst. De Stichting Woningen en Woon gebouwen voor Bejaarden op Schou wen-Duiveland kocht grond te Zie rikzee voor acht te bouwen bejaar denwoningen. Ook Westerschouwen werd gecon fronteerd met de noodzaak van ver hoging der plaatselijke belastingen. Een West hoekse pad vinder, die een kind uit het water redde, kreeg het Jan van Hoof-kruis in goud. Zierikzee vernam van 21 (ruime) middenstandswoningen, die in Mal ta II zullen worden gebouwd. De gewestelijke landdag van de N.C.V.B. bracht honderden Zeeuwse dames naar Zierikzee. Uit het jaarverslag van de Centrale Cultuurtechnische Commissie Zeeland bleek dat op het punt van herverkaveling op Schou wen-Duiveland nog over 24 bezwaar schriften geen ovexeenstemming be stond. Uit het jaarverslag van de R.T.M. bleek dat het veer Zijpe - Anna Jacoba-polder nog altijd van grote betekenis is, ondanks de (toe nemende) verkeersdrukte op de Grevelingendam. Ouwerkerk kreeg er een nieuw garagebedrijf bij. Te Ziei-ikzee werd een nieuw in formatiekantoor voor de V.V.V. in gebruik genomen. Voor het drukke seizoen kreeg de Westhoek de be schikking over een ziekenauto. Tijd van reisjes De tijd van reisjes - zowel voor jong als voor oud - was toen alweer begonnen en talrijk waren de tripjes die in de afgelopen zomer werden gemaakt. B. en W. van Wester schouwen stonden het plaatsen van caravans in verschillende boom gaarden toe. Onder gelanceerde plannen van „Beter Wonen" te Zie rikzee bleek te vallen een flatge bouw aan de Calandweg van dertig woningen. Op het sportpark „Ban nink" békampten de leerlingen van verschillende scholen op Schouwen- Duiveland elkaar in sportieve wed strijden. Een „Pomona"-excursie wees uit dat de nachtvorst in de Schouwsw Westhoek hard had toegeslagen. Te Nieuwerkerk werd een dames-vol leybalcompetitie afgesloten. Talrijke belangstellenden maakten excursies naar de vogelbroedgebieden in de Westhoekse duinen. De Zierikzeese korpsen gingen met de eer strijken tijdens de jaarlijkse brandweerwed- strijden, die dit maal voor de eerste maal in de gemeente Middenschou wen werden gehouden. Een Deltasport-atleet verbeterde het Zeeuws record hoogspringen. Als gevolg van het gereedkomen van steeds meer nieuwe woningen, bleek het watergebruik op Schou wen-Duiveland niet onbelangrijk toe te nemen. Het -winnend eerste elftal van „Zierikzee" werd tijdens een bijeen komst hartelijk gehuldigd. Een aan winst voor de Zierikzeese Nobel- straat betekende het fraaie eethuisje „Auberge Gil'dehuys". Een speciale commissie ontwierp een veelzijdig cultureel zomerprogramma, dat in de kerk te Renesse tijdens het sei zoen werd afgewerkt. Aan een door m.c. „Sparta" georganiseerde oriën- teringsrit werd' door veertig rijders en rijdsters deelgenomen. Nieuw kerkgebouw Een plechtigheid van belang voor kerkelijk Nieuwerkerk was de inge bruikneming van het nieuwe ge bouw der Ger. Gemeente aan de Molenberg. De Inasleerlingen van de landbouwihuishoudschool te Zie rikzee ontvingen getuigschriften. Gymnastiekverenigingen van Schou wen-Duiveland behaalden prijzen op een te Bergen op Zoom gehou den Zebra-dag. Bij opgravingswerk zaamheden aan de Raamstraat werd een projektiel (blindganger) ge vonden. De hoogste klassen van de lagere scholen in Duiveland deden verkeersexamen. Te Zonnemaire nam de Culturele Vereniging de taak over van het Comité Bejaardenreis Uit een G.S.-nota bleek dat aan sluiting van Zierikzee op bet hoofd transportnet van de Gas-unie en sa menhangend daarmee de ontsluiting van Schouwen-Duiveland nog niet realiseerbaar was. De raad van Middenschouwen be sloot tot het treffen van de nodige voorzieningen aan het strand. Te Zierikzee kwam de nieuwe verbin dingsweg tussen Julianastraat en het Sas 'gereed en werd voor het verkeer opengesteld. Te Zierikzee (en ook elders op Schouwen-Duive land) werd een geslaagde Israël- actie gehouden. De eerste gereed gekomen ratio- woningen te Haamstede werden be trokken. De Zierikzeese watersport vereniging organiseerde een geslaag de vaartocht en „Rust Roest" ver raste weer met een openluchtuit voering op het Havenplein. Te Haamstede werd het bungalowpark van de Stichting Vakantieverblij ven N.V.V. officieel geopend. Het waterschap Sohouwen-Duiveland besloot recreatiegronden in de toe komst te betrekken in de te heffen aanslag. Een triest gebeuren was de explosie aan boord van een jachtje in de Zierikzeese haven, waardoor een jongeman om het leven kwam. Tijdens een bezoek van Zeeland's commissaris pleitte het college van Middenschouwen voor meer recrea tiemogelijkheden.. Een aanwinst voor Zierkzee betekende een brood jeszaak op de Dam. Haamstede kreeg een soortgelijke aanwinst in de vorm van „Het Schouwse broodje" Te Bruinisse kwamen de mossel problemen ter sprake tijdens een bezoek van Zeeland's commissai'is Het waterschap Schouwen-Duive land kwam gereed met pelingen van de zuidoever. In de Westhoek werd de jaarlijkse autorally ge houden. Onder grote belangstelling ging de Zierikzeese Avondvierdaagse weer van start. Het wandelfesttfn werd weer een groot succes. Te Haamstede werd een grote houten schuur een prooi der vlam men. Op het punt van brouwgerst bleek Schouwen-Duiveland aan de top te staan. Te Zonnemaire werden tractoi'wedstrijden gehouden. Leerlingen van de akademie voor Industriële Vormgeving te Eind hoven hielden een werkweek te Zierikzee. De orkestklasse van de muziekschool te Zierikzee bracht een studie-weekeinde door in het Mr de Rooshuis te Noordgouwe. De korfbalvereniging DOSKO te Noordwelle vierde net 25-jarig be staan. Met een gevarieerd program ma vierde Bruinisse het traditionele mosselfeest. Tracé Dammen weg Enige bijzonderheden werden be kend gemaakt over het voorlopig tracé van de Dammenweg Scharen- dijke-Schelphoek. Bekend werd dat een P.T.T.-hulppostkantoor verrijst aan het Boomgaardwekken. Een be langrijk cultureel evenement ie Brouwershaven betekende het op treden van het Nederlands Kerk muziek Ensemble. Plannen werden bekend inzake concentratie van het Chr. Nijverheidsonderwijs op Schou wen-Duiveland. In de Nieuwe Boo- gerdstraat werd een herenkapsalon ingericht. Een stedelijke tuinder kreeg een enorm waterbassin bij zijn groentekassen. Na een E.T.I.- rapport hechtte de raad van Zie rikzee zijn goedkeuring aan het ontwerp Bestemmingsplan-West. Het pand Maarstraat 2 was een dag lang vuurbestrijdings-object in het kader van interessante brand weerwedstrijden. Te Bruinisse werd het Aktieco- mité „Ontwikkeling Bruinisse" ge vormd. Oosterland kreeg een fi-aaie bank ten geschenke van de familie Vleugels Schutter. Een hevig nood weer op de 25ste verdreef de dui zenden van de Westhoekse stranden. Op de 28ste ging het nieuwe mos selseizoen van start. De lagere scholen le Brouwershaven hadden hun (5e) sportdag. De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" pousseerde een muzikaal-financieel plan Ook op het sportpark „Van Zuijen" werd een geslaagde schoolspoxHdag ge houden. Het prof. Zeeman-lyceum te Zierikzee kreeg zijn „commando wisseling". Eén ziekenhuis De ziekenhuistaak van de Corne- liastichting werd overgenomen door het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis, een belangrijk besluit op het punt van de ziekenzoi'g in deze streek. Aan de „Piinses Juliana"-school werden de diploma's uitgereikt. Ook aan de Lt.s. kregen de geslaagde leerlingen het einddiploma. Aan de Chr Nijverheidsschool voor Meisjes te Bruinisse vond de eindles plaats. Op een C.M.M.C.-vei-gadering bleek een lichte achteruitgang van het aanital koeien op Schouwen- Duiveland. De vogelwacht Schou wen-Duiveland publiceerde belang rijke trekgegevens. Terwijl iedereen puffend de buitenlucht zocht, ontmoetten de vaderlandse schaakcracks elkaar in de kantine van Smit Bolnes en traden aan voor het Nederlandse kampioenschap. *- 3—' Mv De raad van Duiveland vernam van een witlofloods, die verrijst op het industrieterrein. De grote drukte barstte los begin van deze maand. Een grote stroom vakantiegangers bezette Westhoekse kamppeerter- reinen. Een cultureel evenement vond plaats in het Burgerweeshuis. Schouwen-Duivelandse kunstenaars exposeerden gezamelijk in de ruim ten van dit historisch gebouw. De „Zeepaardjes" organiseeiyie de Zeeuwse Kringcompetitie (4) in het zwembad „De Val". Drie Zeeuwse records werden gebroken. Ouwerkerk's V.V.V. organiseerde de interessante expositie „Scheeps- praet". Een bijzondere gebeurtenis vormde le wedstrijden om de Nederlands^ titel schaken, die gehouden werd in de kantine van Smit Bolnes N.V. De zomeravondvoetbalcompetitie vond zijn einde met een overwin ning van de ploeg der Kon. Zeelan- dia N.V. In de persoon van het Amerikaanse meisje Sharon O'Brien kreeg Zierikzee er voor een jaar een inwoonster bij. Oudheidkundige voorwerpen en foto's, betrekking hebbend op Burgh werden ge-expo- seeird in een lokaal der o.l.-school. Haamsteedse kleuters waren aan wezig bij het huwelijk van „de juf". De Nieuwerkerkse „soos" sloot het seizoen op een bijzondere wijze. Te Zierikzee kwam de bepaling van vrije woonvestiging, bij aankoop van leegstaande huizen. Het landhuis „Oostkenshil" te Oosterland werd verkocht aan een particulier. aan de Julianastraat werd een beat- festijn gehouden. In het kader van het mosselfeest werd1 te Zierikzee 'een wielerronde gehouden. Spanning was er in het gebouw van de N.V. Drukkerij v/h Laken man Ochtman te Zierikzee als gevolg van een brandende acetyleen fles, die dreigde te exploderen. Leerlingen van de Outward Bound School maakten de stranden vrij van allerlei afval, dat de duizenden toeristen er (helaas) achterlieten. Op de Rijksweg onder Nieuwer kerk gebeurde een zeer ernstig on geluk, dat een dode en acht zwaar gewonden eiste. Drukte op de kam peerterreinen in deze 'tijd, in de Westhoek, maar ook te Zierikzee, dat nog al wat buitenlanders telde. Volle bomen De nachtvorst van het voorjaar bleek midden in de zomer toch weer mee te vallen, want tijdens een Pomona-excursie werden volle bo men aangetroffen op een „getroffen" Westhoeks bedrijf. Na allerlei moeilijkheden kwam toch de mosselhandel nog vlot, door het creëren van een tussenkwali teit. Op een vergadering van het Zierikzeese Nutsdepartement werd gesproken over een Nutswasserette. Een jeugdgroep uit Hatfield arri veerde le Zierikzee. De raad van Bruinisse besloot tot het doen uit geven van een historisch boekwerk je bij gelegenheid van het vijfde eeuwfeest 'dat in 1968 zal worden gevierd. Het kampioenschap van de S.D.K.B. werd gewonnen door DFS. Te Ouwerkerk werd een lampion optocht gehouden. Een Vogelwacht lid ontdekte de bruinkopgors, een zeldzame vogel. Centrale fokveedag Op het Zuidhoekterrein Zierikzee was het weer een „beestenboel" bijx gelegenheid van de opening van de centrale fokveedag. De raad van Middenschouwen bepaalde dat - na verbouwing - de noodschool te Elle- meet een nieuwe bestemming krijgt. V.V.V.-Zierikzee besloot tot een meer-weekse „misstoerist"-verkie- zing. Aan de „Schutse" te Haamstede vond de 'diploma-uitreiking plaats. V.V.V. Brouwershaven organiseerde enkele belangrijke culturele evene menten. In het Gravensteen te Zie rikzee exposeerde de kunstschilder Piet Bulthuis. De Deltasport-atleet H. Dorst wist door te dringen in de nationale ploeg. De H.S.V. „Het Zijpe" organiseerde een geslaagde viswedstrijd. De R.K.-kleuterschool (nieuw gebouwd in 1967) verkreeg als ornamentieke buitenversiering een dierenplastiek. De Outward Bound-jeugd te Renesse hield een aantal wateroefeningen. Prachtige stranddagen in die tijd, maar een fikse regendag bracht een kruipende „slang" auto's in de West hoek-dorpen. Te Haamstede werd een geslaagde ballonoptocht gehouden. Bruinisse zorgde weer voor een sprankelend mosselfeest. Kampeerders te Renesse organiseerden een geslaagd voetbal toernooi. Ook Zierikzee bleef niet achter en zorgde voor een kostelijk feest op de 20ste. Bij afbraak van een boerenwoning tussen Zonne maire en Brouwershaven werden historische bierkruikjes gevonden. Een wandelend echtpaar uit Heerlen bracht een bezoek aan Schouwen- Duiveland. In een aardappelloods Begin augustus passeerde de Raif- feisenban'k te Bruinisse een mijlpaal. De f3 miljoen-grens aan spaargeld werd bereikt. Op een expositie in het Burgerweeshuis was een fraai tegeltableau te zien, dat eerder werd uitgenomen uit een huis aan de Dam Onrust ontstond in de Westhoek door nachtelijk kabaal van brom fietsers. Te Bruinisse werd de kan tine „De Kotter" geopend. Een kerkelijke jeugdgroep uit de Duitse stad Bassum verbleef een week te Zierikzee. Een Schouwen-Duivelandse jeugd gi-oep keerde terug uit de Zierik zeese „jumelage"-stad St. Hilaire. Op het Valplatcau te Zierikzee wer den z.g.n. karting-wedstrijden ge houden. De Zeelandbrug zag de tol- inkomsten stijgen. Het badstrandje van Serooskerke raakte „in". Het waterschap Schouwen-Duiveland sloot een aantal dijkvakken af. Grcte drukte in de Westhoek be tekende niet dat alic stranden vol waren. Er konden nog volop mensen bü- Met duistere praktijken hielden jengelui zich op, die 's nachts strandtenten en badhokjes afstroop ten. In het voetbaljuniorenloemooi te Nieuwerkerk kreeg S.K.N.W.K. de eerste prijs. Restauratie molen Een belangrijke gebeurtenis voor Brouwershaven was de voltooide restauratie van de Brouwershavense

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 9