X deurloo öie twee -\ r Een goed uiteinde... en een goed begin P 1 J B 1 B B Alleen intermeubel geeft u 5 jaar garantie op konstruktie en binnenwerk meubelen voor gelukkige mensen J V ONZE PUZZELRUBRIEK fl fl fl fl fl to Stijlvolle kerstviering zondagsschool te Sirjansland STREEK NIEUWS advertentie Onder leiding van de heer en me vrouw Hanse hebben de kinderen van de zondagsschool rondom een stralende kerstboom het kerstfeest gevierd. Een groot aantal kinderen, ouders en belangstellenden was hier bij aanwezig. Het kerstfeest werd geopend met het zingen van ps. 150 1 en 2, waar na de heer Hanse voorging in gebed. In zijn openingswoord memoreerde hij een en ander over het afgelopen jaar. Trouw hebben de leerlingen de zondagsschool bezocht en met ijver hun versjes en teksten geleerd. Ver zuimen en ziekte waren gering. „Wij zijn dankbaar dat de Heer zijn ze genende handen over de kinderen heeft uitgestrekt", aldus de heer Hanse. De jongens en meisjes zongen hierna enkele kerstliederen met or gelspel van de heer Heijboer. De kerstgeschiedenis werd verteld dooi de heer Hanse, waarop de kinderen het bekende „Ere zij God" zongen. In de pauze werden alle aanwezi gen getracteerd op chocolademelk met koek. Na de pauze zong men ge zamenlijk gez. 1:1 en 4, waarna de kinderen weer kerstliederen zongen. Mevr. Hanse las vervolgens het kerstverhaal „Met kerstfeest thuis" voor. Na de tweede kop chocolade melk zong Debora Snoek „Stille nacht, heilige nacht", Nannie Dorst „Een kindeke is er geboren" en de kinderen samen het lied „Zeg eens herders". Vervolgens reikte de heer Hanse met een toepasselijk woord een bijbeltje uit aan Ad van der Maas en Co Bolle, die de zondags school gaan verlaten. Met vermel ding van het aantal punten dat zij behaald hadden, kregen de kinderen Advertentie Als u erover denkt meube len te kopen, stap dan eens binnen bij een intermeubel- leverancier. U vindt er een grote kollektie. Het beste dat er door meubelfabri kanten in binnen- en buiten land gemaakt wordt. En dat voor prijzen die véél lager zijn dan u zou verwachten I intermeubel meubel toonzalen Appelmarkt 10 Zlerikzeo Tel: 01110-2948 een boek en een sinaasappel. Tenslotte sprak de heer Hanse een dankwoord tot allen die hun mede werking aan het kerstfeest hadden verleend, waarop mevr. Op 't Hof namens de ouders een woord van dank tot de heer en mevr. Hanse sprak, voor het vele werk dat zij iedere zondag weer opnieuw met liefde voor de kinderen van de zon dagsschool verrichtten. Met dankge bed en het zingen van de „Lofzang van Zacharias" werd de avond be sloten. In de pauze werd nog een collecte ten bate van de Anti-Hongeractie ge houden. De lijstcollecte voor het kerstfeest bracht op f 157,50. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. Doordat een partij vuurwerk ontplofte is de winkel in luxe artikelen en speelgoed van de heer B. Boekholt aan de Nieuwe weg te Groningen uitgebrand. DEN HAAG. De 43-jarige mevr. A. A. C. Koster-van Laren uit Cana da, die bij familie in Den Haag ver bleef .is bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. ROTTERDAM. De 80-jarige A. van der Burg uit Rotterdam die dins dag 28 november j.l. door onvoor zichtig oversteken werd aangereden door een wielrijder, is in het Dijk- zigtziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. UTRECHT. De negentienjarige kweekschoolleerling Robert Vos uit Utrecht is sinds 21 november spoor loos. Hij verliet op die dag om vier uur zijn school en is toen niet naar huis gegaan. AMSTERDAM. De Amsterdamse centrale recherche heeft dankzij de hulp van twee taxichauffeurs en de oplettendheid van een hotelreceptio nist twee Italiaanse oplichters kun- ren arresteren. Zij hadden 180.000 dollars aan valse travellercheques bij zich van de Canadian Imperial Bank of Commerce (ca. f 700.000). HILVERSUM. Onlangs heeft de N.V. Philips' televisiecommunicatie industrie een contract getekend met het Indonesische ministerie van ma ritieme communicatie voor de leve ring van twee complete radio-kust- stations. STEIN (L.). Na een verblijf van 8 dagen in Moskou is het de direktie van confectie ateliers „Chas Macin tosh" N.V. gelukt wederom een grote Russische confectie-order te verkrij gen, t.w. in de artikelen costuums, winterjassen en nylon jackets. De Russischeinstanties waren zeer te vreden over de totale verzorging van de eerste grote order. DEN HAAG. Vier Haagse man nen hebben bekend de afgelopen week enkele grote inbraken te heb ben gepleegd, waarbij zij goederen ter waarde van bijna 14.000 gulden ontvreemden. Zij zijn woensdag voor de officier van justitie geleid. UTRECHT. Het bestuur van de Stichting „Recreatie" heeft de mi nister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gevraagd in overleg met haar ambtgenoten alles in het werk te stellen om het fort Rhijnauwen bij Utrecht voor zijn re creatieve functie te behouden. ZIERIKZEE Damvereniging Zierikzee Voor de onderlinge damcompetitie van de Damvereniging „Zierikzee" werden de volgende partijen ge speeld: J. M. Kostense-J. L. Smal- heer 0-2; A. Wesdorp-P. C. Verpoor ten 1-1; C. Verton-J. van Burgh 2-0; J. Huigens-C. P. Flikweert 2-0. De Amerikaanse verliezen in Vietnam SAIGON, 28-12. Bij de oorlog in Vietnam zijn tot dusver dit jaar 15.812 Amerikaanse militairen ge sneuveld, zo is donderdag in Saigon bekend gemaakt. Er werden 52.665 militairen ernstig gewond en 866 staan te boek als vermist of gevan gen genomen. Het aantal lichtge wonden bedraagt 46.640. Deze cij fers lopen tot en met 23 december. Reuzenbeeld van Mao Tse Toeng PEKING, 28-12. Een reusachtig, beeld van de Chinese partijleider Mao Tse Toeng, uit roestvrij staal, is thans voor het Instituut voormijn- bcuw in het westen van Peking op gesteld. Het beeld is met zijn sokkel 20 meter hoog en weegt 4,5 ton. Volgens een bericht van het cen trale orgaan van de Chinese commu nistische partij is een kleurenfoto van Mao van 2 bij 2V> meter met een weerbestendige laag plastic over trokken in Shanghai geplaatst. Ook in kazernes, universiteiten en andere openbare gebouwen moet een dergelijk portret worden geplaatst. UTRECHT. De werknemersgroe- Pen met een inkomen tussen de 18 en de 20.000 gulden staat een zwaar dere lastenstijging te wachten dan de overige inkomensgroepen. Dit is ge bleken uit een onderzoek dat op ver- zeek van het contactorgaan voor de middengroepen en het centrum voor hoger personeel door het N.V.V. is ingesteld. KINSJASA. In Angola gestatio neerde Portugese vliegtuigen hebben het Kongolese luchtruim geschonden en drie dorpen nabij de grens ge bombardeerd, waardoor drie bewo ners om het leven kwamen en veer tien werden gewond. Dit heeft het Kongolese persagentschap A.C.P. ge_ meld. SEOEL. 66 Zuidkoreaanse vissers die op 3 november door Noordkore- aanse patrouilleschepen zouden zijn opgebracht, zijn in de haven van Kojin, aan de oostkust van Zuid- Korea, teruggekeerd. Volgens de Zuidkoreaanse politie hebben de Noordkoreanen dit jaar 39 Zuidko reaanse vissersboten met in totaal 399 vissers aangehouden en meege voerd. NEW YORK. Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten hebben zich in een gezamenlijke nota aan de voorzitter van de algemene vergade ring der Verenigde Naties gekeerd tegen het recht, dat oost-Duitsland wil doen gelden om in de volkeren organisatie namens het Duitse volk te spreken. Voordat de eeuw wankelde en lang nadien nog zorgde de Schouwsc riem wagen voor het vervoer. Eén of twee trouwe kleppers er voorgespannen En onder de huif den ba es' en „de vrouwe 7jC reden naar de koekestad, naar de markt Of naar de kerk of naar de kinderen Die her- en derwaarts verspreid zaten Over het eiland natuurlijk, want vertrekken Needat was er doorgaans niet bij. Het waren aan grond en huis gébondenen Met de simpelste liefde, die er op aarde bestaat Liefde voor de Schouwse aarde en dat wijde land, ingeklemd tussen de soms gladde, soms toornige zee De jaargetijden hadden hun stage ritme, net ah vroeger en nu en straks. Maar men had er veel realistischer mee Ie maken, want gestorven vee en een slechte oogst betekenden nog geen honger maar het scheelde niets Die twee daar onder de bruingrijze luifel wat hebben ze allemaal gemist. Ze kenden geen auto's, geen l.v. en de pil werd eerst verschrikkelijk veel later uitgevonden. Maar ze hadden niet die dwaze jacht in zich en op van de zenuwen waren ze zozeer niet. Er zat zon evidente gelijkmatigheid in die levens. Misschien stierven ze wel eerder, maar het scheen wel of ze langer leefden. Die twee daar en al die anderen ook, ik heb ze maar nauwelijks gekend, maar heb ze zeer lief. Om hun ongekunsteldheid en echtheid en de onbewuste grandeur van bun simpele, maar zinvolle levens. Toen hun tijd begon te verstrijken, is de wereld anders geworden. B.d.V. NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND Flitsen uit het buitenland LOS ANGEL'ES. De 49-jarige Ed gar Eugene Bradley, die er door Jim Garrison, officier van justitie in New Orleans, van wordt beschuldigd te hebben deelgenomen aan een com plot tegen het leven van president Kennedy, is op erewoord voorlopig vrijgelaten, nadat hij voor een rech ter van instructie in Los Angeles was voorgeleid. BORDEAUX. De studentenleider don José de Tejada en dr. José Mar tinez, hoogleraar aan de universiteit van Valencia, hebben in Bordeaux een „Spaans nationaal bevrijdings front" opgericht. TEL AVIV. Een Israëlische pa trouille heeft twee leden van een gewapende Arabische bende in de strook van Gaza gedood', -aldus is door een Israëlische militaire woord voerder bekend gemaakt. Een derde lid van de bende ontsnapte. WASHINGTON. Amerika en zijn bondgenoten in Vietnam zijn vast besloten de 'huidige koers van de oorlog aan te houden in de overtui ging, dat de vijand niet meer kan winnen en uiteindelijk toch naar de conferentietafel zal moeten komen. Deze indruk overheerst in Washing ton na de wereldreis van vijf dagen die president Johnson de afgelopen dagen maakte. ROME. De Zuidafrikaanse chi rurg prof. Chris Barnard, die de eer ste harttransplantatie bij een mens heeft verricht, is bij een opinie-on derzoek onder Europese journalisten tot „man van het jaar 1967" uitge roepen. BERKELEY (Californië). Seismo- grafen van de universiteit van Cali fornië te Berkeley hebben een aard beving geregistreerd, waarvan het epicentrum zich in noord-Chili be vond. De schok had een kracht van 6,7 graden op de schaal van Richter. NOEI DAT. Uit Australië is een nieuw bataljon aangekomen op de basis Noei Dat, 50 km. ten zuidoos ten van Saigon. Er zijn nu 7.500 Aus tralische militairen in Vietnam. Be gin volgend jaar worden het er 8000. SAIGON. Van bevoegde militaire zijde in Saigon is vernomen dat. in Laos de pro-communistische Pathet Lao met steun van sterke Noordviet. namese eenheden een algemeen of fensief heeft ontketend om verbin dingslijnen van NoordVietnam naar enerzijds noordoost-Thailand' en an derzijds Zuid-Vietnam vast in han den te krijgen. BANGKOK. In Noord-Vietnam opgeleide Tlhailandse communisti sche guerilla-troepen hebben hun activiteit in Thailands noordelijke provincie Nan, bij de Laotiaanse grens, opgevoerd. Dit heeft de Thai- landse minister van binnenlandse zaken, generaal Praphas Charusa- tien, gezegd. De op één na laatste puzzel van het bijna vervlogen jaar heeft nog aar dig wat belangstelling getrokken Dat heeft de vier vrije dagen wel als oor zaak, want echte puzzelaars kunnen het zelfs rond kerst niet laten De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: de heer W. Dooge, Jonkers weg 1, Oosterland. De tweede prijs gaat naar: de heer N. P. M. Wisse, Jan Ver- mecrlaan 229, Roosendaal. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. t.p.; 3. gans; 5. knap; 8. du; 10. arme; 13. fret; 15. ee; 16. dr; 17. la; 19. a.e.; 20. si; 21. aa; 22. ooi; 24. n.n.; 26. l.d.; 28. onder 29. stier; 31. ala; 32. mom; 33. sloe; 34. stom; 36. pro; 37. ion; 39. soms; 42. deen; 45. lui; 47. dat; 48. sofia; 50. ecole; 52. dm; 54. te; 55. pil; 57. r.i.; 58. a.p.; 59. op; 61. r.k.; 63. b.m.; 64. sr; 65. knap; 67. etna; 69. ad; 70. page; 71. amen; 72. of. Verticaal: 1. ta; 2. prei; 3. ge; 4. nor; 6. nel; 7. p.f.; 8. deel; 9. ut; 11. me; 12. ego; 14. ra; 16. dadel; 18. animo; 20. slak; 21. an; 22. orde; 23. isis; 25. ne; 27. dame; 28. o.a.; 30. rm; 33. s.o.s.; 35. min; 38. glad; 40. offer; 41. slap; 42. duel; 43. enorm; 44. stap; 46. is; 47. de; 49. o.t.; 51. li; 53. mond; 56. iel; 58. arno; 60. pa; 62. keg; 63. bom; 64. st; 65. ka; 66. p.p.; 67. en; 68. af. De nieuwe puzzel i 3 V s A 7 TV a 7 AS V A3 «r V 3/ 33 3, Jf VI Vf Vt r» V sv £3 Sf S6 f.7 fS> S) i/ Al is Af u 4r P 7* Ï7 77 De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. tochtje; 5. niet ge sloten; 9. onderkoning; ll. vorm van roken; 12. omroepvereniging; 14. meisjesnaam; 15. vogel; 16. lofdicht; 19. vogelprodukt; 20. verlaagde toon 21. meisjesnaam; 23. voorzetsel; 25. geogr. aanduiding; 26. steekwapen; 28. rijwiel; 30. tijdperk; 32. moes- plant; 34. vogel; 36. de dato (afk.); 37. sierlijk; 40. voorzetsel; 41. boom; 42. voorzetsel; 43. nummer (afk.); 44. zelfzuchtigheid; 48. pers. voornaam woord; 50. dunne; 52. jongensnaam; 55. gast; 57. duivel; 60. Europese hoofdstad; 62. goud (Fr.); 63. pers. voornaamw.; 65. luchtstrijdkrachten; 66. de onbekende (afk,); 67. verlaag de toon; 68. meisjesnaam; 70. gek, dwaas; 72. plaats o.d. Veluwc; 74. gesloten; 75. inhoudsmaat; 77. nog niet gezien; 79. oorlogswapen; 80. ge_ droogde halmen. Verticaal: l. Techn. Natuurweten schappelijk Onderzoek (afk.); 2. rondhout; 3. vogel; 4. kledingstuk; 5. vrouwelijk zoogdier; 6. sport.; 7. maanstand (afk.); 8. netto (afk.); 10. zee-inham; 11. venster; 12. deel v.e. bloem; 13. meisjesnaam; 17. on vruchtbaar; 18. geestdrift; 20. boom; 22. ongevuld; 24. keukengerei; 27. bescheiden; 28. hevig; 29. vreemde munt; 31. uitgaven; 33. zout water; 35. wondvocht; 38. ik (Lat.); 39. lok- spijs; 45. verlaagde toon; 46. klein beetje; 47. mens; 49. uurwerk; 51. water in Utrecht; 53. elektrisch ge laden deeltje; 54. kleur; 56. vreemde munt; 58. geen uitgezonderd; 59. plaats in Duitsland; 61. jongensnaam 64. paradijs; 66. luizenei; 69. Euro peaan; 71. zwaardvis; 73. diner; 74. Engels telwoord; 76. kindergroet.; 78. plaats der oudheid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5