Grepen uit het Schouvven-Duivelandse nieuws van 1937 met Kerstmis t STREEKNIEUWS HET RAADSEL VAN ROVANNA Schouwen-Duivelandse irissen bloeiden De vogeltrek op Schouwen-Duiveland De economische ontwikkeling in 1967 ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrydag 29 december 1967 Nr. 19922 Het is dertig jaar geleden liet jaar 1937 lag nog midden in de economische crisis van de „der tiger jaren" en aan ander wee ont brak het ook niet. Steeds duidelijker toch werden de contouren zichtbaar van de volkerenkrUg, die de gehele wereld in bloed en tranen zou dom pelen. Toch was er in 1937 een op gewekt en ieder omvattend leest ter ere van het Hollands Bruidspaar bü uitnemendheid. Het huweiyk van ko ningin Juliana en prins Bernhard bracht een ongekend oranje-enthou- siasme teweeg. Wat Zierikzee be treft vermeldt de chroniqueur niet zonder verbazing dat de film van het huweiyk - gesloten op 7 januari - reeds op 9 januari in de Concert zaal te zien was. Maar dan is er weldra heel ander 1937-nieuws. Het gold de belang rijke verkiezingen in mei van het onderhavige jaar. Tevoren was er een ongekende politieke activiteit geweest. Talrijk waren de politieke vergaderingen op Schouwen-Duive- land, waarop sprekers van toen hun ..zegje" deden tegen het publiek, dat overal hulp en steun zocht in tijden, die terecht benard konden worden genoemd. Versnippering aan het politieke front, dwaas extremisme en veel instabiliteit waren de ken merken van de verkiezingen. Er was nog allerlei gemengd nieuws van Schouwen-Duiveland in het vooroorlogse jaar 1937. Te Zie- HAAMSTEDE, 28-12. Het bloem- bollenbedryf J. van Waveren en Zoon, gevestigd in Sirjansland heeft rond de Kerstdagen enige opmerke lijke resultaten bereikt met irissen. Op de Vaktentoonstelling der Ned. Ver. van Bloembollencultuur gehou den in het „Krelagehuis" te Haarlem behaalden de heren Van Waveren met deze vazen irissenbloemen even zoveel gouden medailles. Deze kwali- teitsbloemen werden niet gekeurd naar grootscheepse opmaak doch naar het produkt zelf als markt waarde. Het waren bloemen van de volgende scorten: Wedgwood, White Wedgevvood en Ideal, twee blauwe en een witte soort dus. Deze fraaie waardering in goud werd niet alleen verleend voor de mooie bloemen doch er zit nog veel meer achter. Tot nu toe was het niet mogelijk dat Nederlandse kwekers hun irissenbollen met de Kerstdagen in bloei kregen. Amerika kon dit door zijn klimaat wel en het was de Nederlandse bloembollenkwekers een doorn in het oog dat elk jaar miljoe nen dure Amerikaanse irissen per schip naar hier werden gebracht. Ze werden hier dan opgeplant en te gen de Kerst kwamen de eerste bloe men op de markt. De bollen kregen tijdens het vervoer op de speciaal in gerichte schepen een vóóór-behande- iing die ze vroeger deed bloeien. Andere Nederlandse kwekers togen naar Frankrijk met hun bollen sloten een contract voor een 5-jarige pacht van een mild gelegen stuk grond en plantten daar hun irissen. Ze werden vroeger gerooid, door het warme kli maat was dit mogelijk en hier in Holland vroeg geplant en opnieuw waren er tijdens het Kerstfeest bloei ende irissen, doch uiteraard vrij duur. De heren Van Waveren probeerden een methode te vinden die al deze buitenlandse ..hulp" overbodig moest maken. En het is hun gelukt om als enige en eerste Nederlandse bloem bollenkwekers een methode te vin den om de irissen zo te vervroegen dat ze in december bloemen geven. Begin augustus werden de bollen ge rooid in oktober geplant na de streng geheime behandeling en op 24 no vember reeds bloeiden (natuurlijk in kassen) de eerste irissen. Voor de kwekers die nog in Frank rijk uitplanten een strop doch voor de Nederlandse irissenteelt een uit komst. want de kans is groot dat de- gehele oogst bollen verkocht kan worden nu de importen uit Amerika rikzee werd op 9 april het bankge bouw aan het Havenpark van de Nutsspaarbank officieel in gebruik genomen. Z.L.M.-tentoonstelling Op 7 en 8 juli hield de Z.L.M. op een terrein aan het Sas een grote landbouwtentoonstelling, die duizenden belangstellenden trok. Het eiland stond schoon te bloeien in die prachtige zomermaand en de expositie vormde een specimen van de ook toen al voortvarende land bouw in deze streek en in geheel Zeeland. De befaamde Zeeuwse luchtlijn van de K.L.M. - met vliegveld Haamstede als tussenstation - flo reerde ondanks de «economische nood der tijden. Op 20 juli werd de 25.000ste passagier(e) geboekt, een dame uit Eindhoven, die hartelijk werd ontvangen op het Schouwse vliegveld. Een merkwaardig jubileum gold de vuurtoren te Haamstede. Op 7 september was het 100 jaar geleden dat de eerste steen werd gelegd van „het nachtlicht der zee", zoals de vuurtoren wel dichterlijk werd ge noemd. (Op 25 maart 1840 werd het licht voor het eerst ontstoken). Een knappe raad van beheer van de Waterleiding Maatschappij speel de het klaar voorstellen geaccepteerd na deze „uitvinding" komt stil te lig gen. Deze vakprestatie was grond voor de jury om de heren Van Waveren goud te gunnen. a Bij overstromingen in de Brazi liaanse staten Minas Gerais, Bahia, Guanabara en Rio de Janeiro, die veroorzaakt zijn door zware regen val, zijn tot dusver elf mensen om het leven gekomen. Scholier gedood bij verkeersongeluk MONTFOORT, 28-12. De 16-ja- rige scholier Johan de Beus uit Montfoort is om het leven gekomen bij een verkeersongeluk in zijn woon plaats. De jongen, die op een brom fiets reed, werd op de splitsing Juli- analaan-Provinciale weg P 5 op het moment dat hij de rijbaan overstak gegrepen door een personenauto. De scholier werd geschept en een tiental meters verder neergesmakt. Hij was op slag dood. LAND- EN TUINBOUW Stilte in de uienliandel DEN HAAG, 29-12. Het is op het ogenblik rustig in de Nederlandse ui- enhandcl. Er zijn van dit produkt nog ruime voorraden bij telers en hande laren en verwacht wordt dat direct na de jaarwisseling de drukte in de ze sector snel zal toenemen, maar op het ogenblik doet de handel het kalm aan cn de telers tonen ook niet veel animo om te verkepen. In het prijspeil zit de laatste tijd weinig beweging. Even is er een kleine opleving geweest in begin de cember, maar daarna werd voor dlit produkt weer minder betaald onder invloed van het ruime aanbod op de buitenlandse markten. Exportge- schikte middel kwaliteit-uien doen tussen 12 en 13 cent per kg en de grove uien zijn 2-3 cent per kg duur der. Naar hoeveelheid blijven de uien het belangrijkste exportprodukt van de Nederlandse tuinbouw. Blijkens de uitvoercijfers van het uitvoer- controleburcau voor tuinbouwpro- dukten bedroeg de totale uienexport van ons land in de week van 11-16 december niet minder dan 4275 ton. te zien, waardoor minder aan rente en aflossing behoefde te worden betaald tot een bedrag van f 12.500,-. Dit betekende voor de consument een verlaging van de bedrijfswater- prijs van vijf cent per m3. Een interessant stuntje in 1937, dat zich - al was er waterleidingnieuws in 1967 - dit jaar niet liet herhalen. Een Zierikzeese groep padvinders trok naar de Wereldjamboree te Vogelenzang en bracht daar onver getelijke dagen door. Een film van hun verblijf daar werd opgenomen en in de herfst vertoond in hotel „Juliana". Opening 's Landskanier Een belangrijk feit was de offi ciële ingebruikstelling van 's Lands- kamer, zetel van het bestuur van het toenmalige waterschap Schou wen-Duiveland. De opening werd verricht door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Op cultureel gebied was een be langrijk initiatief de oprichting van een Kunstkring te Zierikzee, die zich ten doel stelde tenminste drie toneelstukken door beroepsgezel schappen te doen spelen. Naast veel sombere zaken, die in „ons herinneringsjaar" 1937 de aan dacht vroegen, gelukkig toch ook blijde dingen, waaraan de herinne ring zoet zal zijn. Belgische dorst BRUSSEL, 28-12. België heeft zijn eerste plaats op de wereldranglijst van het bierverbruik aan Tsjecho- slowakije moeten afstaan, doch er wordt per hoofd van de bevolking altijd nog een 117 liter bier per jaar gedronken, zo heeft de secretaris generaal van het Belgische nationale comité tot bestrijding van het alco holmisbruik berekend. De gemiddelde Belg neemt jaar lijks voorts nog 10,6 liter wijn en 2,24 liter zware likeur tot zich. Zes gemaskerde mannen met mitrailleurs hebben vanmorgen de trein van Aix naar Marseille over vallen en drie man treinpersoneel gewond. Zij slaagden er in een be drag van 185.000 frank buit te maken en ermee te verdwijnen. De Amerikaanse democratische senator Henry Jackson heeft pre sident de Gaulle er donderdag van beschuldigd met zijn aanvallen op de Amerikaanse dollar de Sowjet- Unie in de kaart te spelen. (I) WESTHOEK, 28-12. In het jongste nummer van „Sterna", het orgaan van cüe Vogelwacht, staan weer be langrijke gegevens vermeld over de vogeltrek in de afgelopen herfst. De waarnemingen werden verricht in de noordduincn (Renesse). De trekweg der vogels heeft zich verlegd naar de gedeeltelijk voltooide afsluitdam tus sen Goeree en Schouwen. Eenzelf de verschijnsel derhalve als na vol tooiing van Grevelingendam en Zee- landbrug. Hoe enorm veel spreeuwen dit na jaar zuidwestwaarts trokken blijkt wel uit het feit, dat op 8 oktober tussen 7 en 8.30 uur 2225 spreeuwen de waarnemingspost passeerden. Op 15 oktober bedroeg dit aantal slechts 105 exemplaren, maar op de 22ste van die maand trokken van 7.30 uur tot 9.15 uur 162.485 spreeu wen over. Bij waarnemingen op 27 oktober telde men maar 3835 exem plaren terwijl op 5 november 80050 spreeuwen werden geteld. Daarna daalde het aantal overtrekkende spreeuwen zodat kon worden aan genomen, dat de meeste van deze vogels Schouwen waren gepasseerd. Deze waarnemingen geven uiteraard geen duidelijk beeld van de totale aantallen spreeuwen die op hun trektocht Schouwen-Duiveland pas seren omdat de trek over een breed front plaats vindt. Om een juist overzicht te krijgen dienen dn het najaar meerdere waarnemingspos ten te worden bezet. We denken hierbij aan een post bij de Greve lingendam, de Oosterscheldebrug en de „Punt" bij Westensohouwen. De vinkenbaan. Ook op de vinkenbaan te Westen- schouwen was de heer van Rhee met zijn helpers actief. Hij bracht het ZIERIKZEE Rektifkatie Tot onze spyt zijn ter zettery wat betreft respeetievelyk het binnen lands- en buitenlands overzicht, de by geplaatste foto's verwisseld. De Vietnam-foto behoort uiteraard by het buitenland en een foto van het kabinet by het binnenlands over zicht. REDAKTIE Katholiek maatschappelijk centrum Naar wij vernemen hebben de werkzaamheden van het Katholiek Maatschappelijk Centrum zich sinds enige tijd uitgebreid tot het gebied van Schouwen-Duiveland. Naast het algemeen maatschappelijk werk om vat deze dienst nog het verstrekken van gezinszorg in die gezinnen waar van de moeder haar werkzaamheden niet meer kan verrichten. Met deze werkzaamheden in Goes en Schou wen-Duiveland is belast de maat schappelijk werkster S. Sas. Er wordt naar gestreefd zo spoedig mo gelijk spreekuur te houden in het parochiecentrum te Zierikzee. HAAMSTEDE BURGH „Witte van Haemstede" zonder dirigent De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede'' nog rustend op de lau weren van een goed seizoen en een bijzonder geslaagde uitvoering, zit plotseling in de moeilijkheden. De directeur, de heer J. H. Blom uit Renesse, heeft wegens een overmaat aan werk gemeend te moeten bedan ken, waardoor de harmonie nog net voor het nieuwe jaar danig in de moeilijkheden is komen te zitten. Ongeveer vier jaar lang heeft deze directeur de harmonie op uitsteken de wijze geleid en door de resultaten kwamen ook weer nieuwe leden de harmonie versterken. Voor deze werkzaamheden, door bestuur en le den ten zeerste gewaardeerd, werd de scheidende directeur op de laat ste repetitie hartelijk toegesproken en bedankt door de voorzitter der harmonie, de heer H. P. Verton. Pas sende geschenken waren de laatste uitingen van dank der harmonie. De repetities gaan gewoon 'oor, te beginnen op 8 januari doch het zal de grote vraag zijn of iemand bereid is het directeurschap op zich te ne men. De voorzitter doet alle moeite om een geschikt persoon te vinden doch tot nu toe waren deze pogingen tevergeefs. Jacco van Renesse komt niet Op een vorige Nutsavond is de opinie der aanwezigen gepeild over de belangstelling voor een eventueel optreden van de bekende chanson nier Jacco van Renesse die zijn tri omfen als inwoner van Renesse be- volgende verslag uit: Ondanks de winderige herfst met veel zuid en z.w. winid hebben we toch redelijke aantallen kunnen van gen. De sterkste trek zagen we op 1 en 2 november, toen laag tegen de harde z.wind in ongelooflijke aan tallen lijsterachitigen en vinkachti- gen langs ijlden. De stootvogels waren deze herfst niet talrijk, meestal nog sperwers, enkele blauwe kiekendieven en zeer weinig buizerden. Eind september was er een opval lende trek van pimpelmezen, waar van we er op 24 september honder den over zagen komen. Grote lijsters zagen we in klein aantal vanaf eind september tot half oktober, de eerste kramsvogel kwam op 1 oktober, ter wijl er rond de 20ste van dezelfde maand nogal wat beflijsters waren, echter minder dan andere jaren. Enkele latertjes waren een gier zwaluw op 1 oktober en twee boe renzwaluwen op i7 november. Bandrecorder Het experiment met de bandrecor der mogen we na enige kinderziek ten wel als geslaagd beschouwen. Veldileeuwerikken, die we ondanks een goed roepende lokker niet kon den vangen, kregen we nu met een half dozijn iegelijk aan de grond. Bepaald vermakelijk was het, om zo'n leeuwerik met opgezette kuif naar de in het bosje helm verborgen luidspreker te zien hollen. Zelfs een jagend sperwer ging op een plaatje 1 meter naast de luidspreker zitten, al rondkijkend waar die leeuwerik toch was. Ook twee kramsvogels wisten we te verschalken. Beide vo gels zaten eerst tien minuten roer loos naast 'het net te luisteren. Ten slotte kon één z'n nieuwsgierigheid niet bedwingen en vloog boven op de geluidsbron, direct daarop ge volgd door de andere. gon. Een misverstand leidde toen tot de gepubliceerde conclusie dat dit optreden op 5 januari zou plaats hebben, want verschillende omstan digheden hebben er mede toe geleid dat deze liedjesavond voorlopig niet doorgaat. Jacco van Renesse is wel bereid om t-2.t. zijn repertoire voor te dragen. Het Nutsdepartement Haamstede- Burgh zal door middel van deze cou rant de Nutsactiviteiten van januari 1968 bekend maken. BURGH Vogelwacht Schouwen-Duiveland Op vrijdag 16 februari a.s. houdt - onder auspiciën van de Vogelwacht - een ambtenaar van de afdeling voorlichting van Staatsbosbeheer, in hotel Bakker te Burgh een lezing met dia's over het onderwerp: „Na tuurbescherming in een dichtbevolkt land". BRUINISSE Onverkochte partijen mosselen De dagaanvoer beperken om een dagoversdhot te voorkomen, was eni ge maanden geleden het doel waar voor de Stichting Bruinisse-Zierik- zee-Tholen van de mosselkwekers werd opgericht. De contractanten van de stichting werd, omdat niet genoeg kwekers tot de stichting wa ren toegetreden medio november de vrijheid van aanvoer hergeven, zo dat ongelimiteerd kon worden aan gevoerd. Waartoe dat soms leidt werd donderdag voor kerstmis zicht baar, toen niet minder dan 14 aan gevoerde partijen onverkocht ble ven. Woensdag waren dit twee par tijen. Deze week waren de prijzen veel beter, want uiteraard gingen de wel verkochte vrachten tegen uitei'st lage prijs van de hand. Kerstviering Chr. Huishoudschool Voor de kerstfeestviering van de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes te Bruinisse was een programma sa mengesteld van diverse kerstliede ren, die met begeleiding van de heer P. van Donk werden gezongen rond een prachtig versierde kerstboom. De leraar A.V.O. de heer O. Haitsma las een kerstverhaal en daarna be gon de voor de leerlingen tot 4 ja nuari 1968 durende vakantie. Collectes Op de vergadering van de zon dagsschool (Kerstfeestviering) wordt jaarlijks een collecte gehouden voor een bijzonder doel. Dit jaar was de collecte bestemd voor het Instituto Chi'istao voor de aankoop van 2 koeien (f 3.000,-) 6 varkens (f 4.000,-) 2.000 kuikens (f 4.000,-) Totaal een bedrag van f 11.000,-, waarvan de Ned. Zondagsschoolver. reeds een be drag van f 4.000,- bijeen bracht. De collecte te Bruinisse gehouden bracht f 171,20 op. Ook op de Kerst bijeenkomst van de Chr. Jeugdclubs werd gecollecteerd voor de Wilde Ganzen. Resultaat f 57,-. Ernstig ongeluk met bromfiets De 17-jarige W. van de Velde uit Bruinisse reed woensdagavond met zijn bromfiets tegen een in de Stein- straat geparkeerde vrachtauto met stro. De auto stond volgens de ver keersregels geparkeerd onder een brandende lantaarn. Waarschijnlijk is de regen oorzaak geweest dat van de Velde de auto niet tijdig genoeg opmerkte. Hij viel en kwam zo ern stig terecht, dat hij donderdagmor gen met zware inwendige kneuzin gen naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee moest wor den vervoerd. Passanten haddenwel de jongen over zijn bromfiets gebo gen gezien, maar hadden niet dade lijk idee dat men met een zwaar ge wonde te doen had. DEN HAAG, 28-12. Conjuncturele ontspanning, structurele moeilijkhe den in sommige bedrijfstakken en inkrimping van de werkgelegenheid hebben vooral aanvankelijk hun stempel gedrukt op de economische ontwikkeling in 1967. De conjunctu rele ontspanning begon zich reeds in de tweede helft van 1966 af te teke nen, monetaire krapte, verkleining van de winstmarges en een minder expansief verloop van de buiten landse vraag speelden hierbij een voorname rol. Toch is 1967 als geheel geen jaar van een algemene economische te rugslag geworden, aldus een over zicht van het ministerie van econo mische zaken. Wel liep de werkloos heid in een aantal provincies op tot een hoog peil. Uit verschillende ver schijnselen blijkt echter dat zich in KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. De vrijwillige bijdra ge (na de oorlog ingevoerd in plaats van de hoofdelijke omslag), in de Ned. Herv. gemeente te Bruinisse, bracht over 1967 f 11614,35 op. INGEZONDEN STUKKEN Nadere conclusie inzake debat Schaap/'Woldinga Omdat er nu een derde figuur - een zekere, mij onbekende, O. Haits ma - in het geding is „tusschenge- komen", zal ik ,met goedvinden (neem ik aan) van de hoofdredactie van de „Zierikzeesche Nieuwsbode", twee vliegen in één klap (ik bedoel hier niets onaangenaams mede) be- (of mis-)handelen. Ik maak het kort. Want ten eerste wil dr. G. J. Woldinga zélf een eind aan het twistgeschrijf gemaakt zien, en ten tweede heeft men met inge zonden stukjes-schrijverij nog nooit iemand kunnen overtuigen. Aan dr. Woldinga wil ik slechts zeggen, dat ik het op prijs stel, dat hij in mij een vriend wil blijven zien, die tracht hem zijn feilen te toonen. Hij beticht mij nu van een lichtvaar dig oordeel en wenscht niet voor 'n „idealist" versleten te worden. Uit eerbied voor mijn vriend Woldin ga wil ik hem tóch maar tot de ca tegorie „idealisten" blijven rekenen. En hem niet indeelen bij de groote groep van (al of niet) kwaadwillige „'irrealisten", die niet willen of kun nen inzien, dat de U.S.A. de Wester- sche Beschaving en de Vrijheid in de wereld tracht te redden (en met wel ke enorme offers aan goed en bloed!); zooals die „irrealisten" domweg ook vergeten dat het Nedeiiandsche Volk z'n herwonnen vrijheid (of wat er thans nog van over is!) aan de Ame rikanen grootendeels te danken heb ben. De inzender O. Haitsma veroor looft zich - ofschoon hij verzuimde zich eerst netjes aan mij te komen presenteeren - mij vragen te stel lenalsof hij voor de klas staat! Hij vraagt overigens naar „den be kenden weg", want ik heb duidelijk in mijn repliek geschreven: dat ik met instemming citeerde uit (mijn lijfblad) „Sta-Vast", orgaan van het Oud-Strijders Legioen*). Het blad van de Nederlandsche oud-strijders is heusch nïet maar zo'n „oud-solda- ten-blad"; in het O.S.L. zijn alle mi litaire rangen en graden vertegen woordigd: van (gewezen) Jan Soldaat tot en met Generaals. (Ook eenige „kolonels" - maar geen Grieksche, hoor inzender Haitsma! Wees gerust). En voorts heeft het blad een bi zonder groot aantal abonnés - niet- militairen, en wordt het blad trouw gelezen op onzè Ministeries en de verschillende ambassades in Den Haag. - Ik zal inzender Haitsma een paar proefnummers laten toezenden. En hoe ik verder over het een en ander denk. dat zal O. H. kunnen lezen in het e.k. Nieuw- (of Oud-?) jaarsnummer van de P.Z.C., welk dagblad een dezer dagen een „vraag gesprek" met mij had. Dr. mr. H. P. SCHAAP majoor voor spec, dien sten G.S. b.d. Tot het O.S.L. behooren ook ettelijke v.m. oud-Verzets-lieden. Echte dan: geen „miezerige" poli tieke samenzweerderig es, die anderen het vuile werk lieten opknappen en zioh na de bevrijding op den voor grond drongen en in de vette baant jes kropen. de tweede helft van het jaar een conjunctureel herstel heeft voltrok ken, zij het dat dit in de cijfers over de werkgelegenheid nog nauwelijks viel waar te nemen. Zo is de indu striële produktie na enige maanden van stabilisatie weer gaan stijgen, waardoor voor het gehele jaar op een produktiegroei van circa 4,5 pro cent mag worden gerekend. Omdat daarnaast de voortbrenging in de landbouw en in bouwnijverheid kon den profiteren van gunstige weers omstandigheden, is de totale produk tie in bedrijven in 1967 gestegen tot ca. 5 procent boven het niveau van het vorige jaar. Dit hogere produk- tiecijfer kon worden bereikt bij een lagere arbeidsbezetting. Dit was mo gelijk doordat de arbeidsproduktivi- teit in bedrijven in 1967 vermoede lijk met niet minder dan 6 procent zal blijken te zijn toegenomen. 45. „De gravin ontvoerd?" herhaalde Aram verbaasd. „Hoe weet ge dat? Hebt ge haar gezien? Vertel op!" Nog hijgend van het harde lopen ver telde Presto van de ontmoeting, die Bilon- delle en hij in het bos hadden gehad. „Ik kroop achter de koets om en gluurde door de gordijntjes naar binnen", stamelde de knaap opgewonden, „en daar op de achter bank lag de gravin! Zij was bewusteloos en haar handen waren aan elkaar geke tend!" „Zij was bewusteloos en haar handen waren aan elkaar geketend!" herhaalde Aram en verbleekte. „Natuurlijk het werlc van Tybalt!" mompelde hij somber. Presto knikte. „Ja, en die andere, die rentmeester was er ook bijMaar wij kon den niets doen. De koetsier sloeg met zijn zweep naar Bliondello en ineens schoot de koets vooruit! Binnen enkele minuten wa ren zij uit het gezicht verdwenen!" Tijdens het verhaal van de schildknaap was Aram haastig naar de vertrekken van de gravin gelopen. Presto kon hem amper bijhouden. „Misschien kunnen we een spoor vinden of een aanwijzing, waarheen de schurken haar brengen", mompelde de jonge krijger. Met een ruk schoof hij de voorhang naar Jolande's kamer terzijde en op hetzelfde ogenblik zag hij de zwaargewonde krijger liggen De soldaat, die met hen was mee gelopen, snelde op zijn makker toe en trachtte hem op te tillen „Heer Tybalt de gravinzij hebben..haar.ont voerdstamelde de man Dertig jaar 's Landskamer op deze plaats. (Foto: Zierikzeesdhe Nieuwsbode). Drie gouden medailles Toch conjunctureel herstel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3