Trekkers en Landbouwwerktuigen BEZOEKT onze Show van Landbouw-Mechanisatiebedrijf STEUTEL - Zierikzee Vuurwerk P. Bezuyen AVANG, VAN BOMMEL en VAN LIERE de beiere herenschoenen I VERTOH'S SCHOENEN in het „Huis van Nassau" op Vrijdag 29 december van 10-22 uur en Zaterdag 30 december van 10-18 uur. Centrale Verwarming voor f 3700,- De grootmeester der tonen DRUKKERIJ DB Techn. Installatie-Bureau KORPORAAL N.V. VERKOOP (wegens algemene Politieverordening) Alléén Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Dec. Adverteren doet verkopen wen. Zierikzee schiep een verrui mingsmogelijkheid voor het slui tingsuur van horecabedrijven, even als de gemeente Westerschouwen. Zierikzee werkte verder aan de voorbereidingen (grondaankopen) voor het nieuwe bouwplan-West. Een dol geworden koe zette Burgh op stelten. Een damesgroep te Brui- nisse toonde kleurige historische gewaden, in verband met het in 1968 te vieren 500-jarig bestaan der ge meente. Zierikzee kan een jacht haven tegemoet zien en een speel tuin in Malta. k'f DECEMBER V.V.V. Haamstede-Burgh besloot tot contributieverhoging, waardoor ten extra ontstaat van f 3000. De reinigingsdienst Schouwen-Duive- iand kwam met een sluitende begro ting voor de dag. Een primeur voor Schouwen-Duiveland: te Zierikzee werd een ,;teach-in" gehouden. Te Bruinisse werd een viskotter op de modernste wijze opgeknapt. Jubilea zijn in dit overzicht onvermeld ge bleven, maar één dient vermeld om zijn uniek 'karakter. De heer A. J. Berrevoets te Zierikzee was zestig jaar in 'dienst van dezelfde werkge ver. Schouwen-Duiveland - zo bleek opnieuw zal nog lang op aardgas moeten wachten. De bemanning van de Bru 11 beleefde onderweg van het noorden, allerlei avonturen. De landbouwprijzen Op de ledenvergadering van de landbouvvvereniging te Nieuwerkerk werd geconcludeerd, dat bij goede opbrengsten de prijzen beneden de maat bleven. Intussen deed Sint Ni- colaas overal zijn intrede op Schou wen-Duiveland. Heel „averechts" ging het toe te Dreischor. Daar kreeg Piot zelf een cadeau op de gemeen tesecretarie. Hij was vader geworden van een welgeschapen dochter. Den leden van „De Krabbe" werd mede gedeeld dat gevist mag woiden tus sen „De Punt" en de Westbout. De zangvereniging „Nu met Hope" le Burgh bleek er wat ledental betreft weer bovenop. Brouwershaven pous seerde een rioleringsplan (.met zui vering) voor Noordgouwe-Zonne- maire. G S. van Zeeland toonde zich voorstander van opneming van de weg tussen Haamstede en Zonne- maire in het secundaire wegenplan. De C.A.V. besloot tot structurele wijzigingen in groot verband en kocht (reeds eerder) het aangren zend veilinggebouw „Het Sas" aan. Opgericht werd de Oecumenische VVerkgrcep Schouwen-Duiveland, die voor het eerst in het openbaar trad. De middenstandsvereniging Burgh- Haamstede organiseerde een kinder feestmiddag. Opgericht werd het UNICEF-werkcomitè Schouwen- Duiveland, dat startte met een kaar tenactie. Uit het jaarverslag van V. V.V. Ouwerkerk bleek dat het dorp naam begint te krijgen op toeristisch gebied. Westerschouwen stemde zich af op de nieuwe Drank- en Horeca- verordening. Winterweer Te Bruinisse kwamen twintig wo ningen onder de kap. Nog voordat de winter officieel intrad, werd de streek verrast met een flinke laag sneeuw, die - door intredende dooi maar kort bleef liggen. De uiter lijke aspecten waren als vanouds; eerst heel mooi en daarna heel slob berig. De Stichting Ziekenhuis verpleging „Schouwen-Duiveland'' fuseerde met de Stichting „Het Zilveren Kruis" te Leiden. Sterk de aandacht kreeg het werk van de P.T.T. in de over drukke decembermaand. In de Meel_ straat werd de nieuwe zaak van Deurloo-Intermeubel (eigenaar de heer H. Deurloo) officieel geopend. De Zeeuwse leden van het Lelc'sch Studenten Corps brachten een be zoek aan Zierikzee. Haamstede kreeg er een verbouwde zelfbedienings zaak bij. Te Oosterland kwam een grote witlofloods gereed. „Pomona" hoorde vun de grote fruitmogelijk- heden door de zg. vrije snoer. Een herboren middenstandsvereniging te Bruinisse zette zich weer aan akti- viteiten. Het Nutsdepartement te Zierikzee stelde een enquête in naar de wenselijkheid van een wasseret te. Een prijsuitreiking te Renesse vormde de afsluiting van een ge slaagde winkelweek. A. Krijnse Lok ker werd kampioen 3c kl. libre bil jart van het district Schouwen-Dui veland. Hot Groene Kruis te Haam stede-Burgh stelde een krappe be groting samen. De gemeenteraad van Midden- schcuwen drceg de Kon. Heide JVIy. cp een beplantingsplan te maken voor het zomerweningenterrein. De Z.V.U. te Zierikzee mocht het duizendste lid inschryven. Te Zierikzee werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de eerder gehouden duivententoonstel- ling. Een dergelijke tentoonstelling werd ook georganiseerd door „De Bruse Trekker". In het begrotings debat van Brouwershaven kwam vooral de rioleringskwestie aan de orde. V.V.V. Ouwerkerk maakte mel ding van het toegenomen aantal overnachtingen. De (ingewikkelde) problemen in de mosselwereld wer den opnieuw doorgepraat op de ver gadering van „Algemeen Vissersbe- lang" te Bruinisse. Bekend werd de voorgenomen vernieuwing van de Hogeweg. tussen Haamstede en Burgh. Het waterschap Schouwen- Duiveland besteedde het herstel van talrijke wegen aan. Te Burgh werd een disco-balavond gehouden. Om de stand van zaken in ogen schouw te nemen maakten de hoofd- ingelanden van het Waterschap Schouwen-Duiveland een geslaagde „werkenexcursie" (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting liet het licht vallen op de veranderingen in het akkerbouwbe- drijf. De vergunning kwam af voor de bouw van een nieuwe Chr. Kleu terschool te Zierikzee. In de raad van Westerschouwen werd bekend dat de riolering van het recreatiege bied mag gaan lozen op de Ooster- schelde. De aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij Schouwen- Duiveland besloten een fusie aan te gaan met de N.V. Midden-Zeeland, hetgeen voor de cpnsument o.m. sta bilisatie van de 'tarieven inhouden kan. Langzamerhand begon toen de stil te rond kerst, dat op talrijke plaatsen innig werd gevierd. „This was the year that was" zou den de Engelsen zeggen, of (heel) vry vertaald: „Dit was dan weer wel het jaartje", een druk jaar voor Schouwen-Duiveland, tot de rand ge vuld met feiten en feitjes. Advertentie RESTAURANT BODEGA „DE ABDIJ" Abdijplein 5 - telef. 01180-4635 MIDDELBURG Uniek gelegen in het historisch Abdijcomplex. Exclusief restau rant in antieke stijl en omge ving. Ook plate-service Feuilleton (Het leven van Jos Haydn) door Franz von Seeburg Op zekere dag liet hij Haydn bij zich komen. Ik moet je er kennis van geven, dat de gestorven vorst een rente van 1000 op je vastgezet hoeft. Haydn wilde bedanken, maar de ander maakte een afwerend gebaar en zei: U weet maar al te goed, hoe zeer de overledene u vereerde. Ik verheug mij er ook op, dat een zo beroemde naam als de uwe voor eeuwig aan ons huis verbonden is. Maar dit alles verhindert me toch niet u te verklaren, dat ik de gehele kapel uit mijn dienst ontsla. Haydn schrok. Ik begrijp, dat dit een onaange name verrassing voor u is; maar ik heb nu eenmaal geen passie voor muziek, en dit kunt u mij niet kwa lijk nemen. Deel dus de leden van het orkest mijn besluit mede. Het was Haydn alsof de zon ver duisterde. Hij ijlde naar Wenen, nu Esterha- zy zijn vaderland niet meer was en en voelde zich daar nu weer spoedig op zijn gemak. Het huis dat Haydn nu bewoonde, was eenzaam gelegen op de Wasser kunst-Bastei, met uitzicht op de kastanjebomen van een park. Het deed de meester goed hier te zijn; hier hoopte hij nog lang tt kunnen leven, werken en componeren. Maar hét zou spoedig anders wor den! Op een dag was hij aan een nieu we compositie bezig. Hij had bevel gegeven, memand bij hem te laten komen, toen er heftig gebeld werd. Op het portaal ontstond een hevige twist tussen Haydn's vrouw en een indringerige vreemdeling. Ik laat me de deur niet wijzen, riep de laatste luid. Ik moet de ka pelmeester spreken! Haydn rukte onwillig de kamer deur open en keek toornig de vreem deling aan; deze boog en sprak: Ik ben Salomon uit Londen, ik kom u halen! Haydn stond even perplex. Hij gaf de gekomene de hand, en ging met hem naar zijn studeervertrek. Salomon viel uitgeput op de sofa neer. Hoort u eens, Haydn, uw vrouw heeft me boos gemaakt. Maar dat doet er niet toe! U herinnert zich toch nog de brief die ik u uit Lon den heb geschreven? En waarin u mij dringend hebt uitgenodigd, naar Londen te gaan. U zou mij daar een schitterende gele genheid kunnen geven geld en roem, zoveel ik wenste, te verkrijgen. Juist! Maar u hebt indertijd die uitnodiging afgeslagen. Kon ik dan anders? Was ik niet met ijzeren banden der plicht en met gouden koorden der dankbaarheid gebonden aan mijn vorst? Zeker! Maar nu is uw vorst dood! Helaas wel! Ik begrijp uw verdriet; maar ik 'ben toch blij, dat u nu vrij bent, want dan 'kqn ik u weer gevangen nemen. U vergist zich. Ofschoon ik eervol uit de dienst der Esterhaz/s ontslagen ben, ben ik toch niet zon der heer, mijn beste Salomon. Ik denk, dat ik nu eens mijzelf mag toebehoren! Dat kon u tien of twintig jaar geleden zeggen. Nu kunt u dat niet meer. U behoort de wereld toe, en aan allen, die u liefhebben en ver eren. U mag u hier niet in uw stu deerkamer opsluiten; de wereld wil Josef Haydn niet alleen horen maar ook zien. Engeland verlangt er naar de grote Haydn enige maanden in zijn midden te hebben. Meester, u mag dat verlangen van een edel volk niet ongestild laten! Haydn glimlachte. De Engelsen zullen zeer teleur gesteld zijn, als ze me zien. Zij den ker. zich Haydn misschien als een jonge Adonis; u ziet wel, dat ik oud begin te worden, en ook nog lelijker dan ik altijd al was. Vader Haydn, ik doe het vol gende voorstel: u verbindt zich voor een seizoeh, schrijft een opera voor impressario Gallini, waarvoor ik u driehonderd pond bied, tweehonderd pond voor twintig nieuwe composi ties, tweehonderd voor zes nieuwe symphonieën en tweehonderd voor het auteursrecht, en tenslotte nog tweehonderd voor een benefice-con- cert, dus over de duizend pond ster ling! Ben ik zelf wel duizend pond zwaar of tenminste zoveel waard? schertste Haydn. Mijnheer, u gooit met het geld, als kinderen met hun ballen Ik deponeer onmiddellijk vijf duizend gulden bij het bankhuis Fries om u te overtuigen! antwoord de Salomon enigszins geraakt. En verkoop ik daarmede mijn vrijheid niet? De grens van uw vrijheid is uw eer! (Wordt vervolgd* OFFSET - SILKSCREEN - LICHTDRUK ZIERIKZEE TELEFOON 01110 - 2340 KORTE SINT JANSTRAAT 9 EIGENAAR: J.G.C. DE BEER NIEUWERKERK (ZLD.) met nieuw montagesysteem is natuurlijk ook mogelijk bij ons 0 K met gaswandketel 0^ gemoffelde radiatoren, geen 0r schilderkosten met onze bekende garantie en service *4^ met eventuele financiering Vraag ons vrijblijvend inlichtingen Oud-Beijerland-Middelharnis - Nobelstr. 1Tel. 01860-2697, b.g.g. 2614-2033 Dit jaar weer een ENORME sortering Zierikzee, Teleoon 2146 HERVORMDE STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING OP SCHOUWEN-DUIVELAND In verband met het aanvaarden van een functie elders, zullen de dames Maatschappelijk werksters, mej. A. H. HEINEN en mevr. C. C. VELLEMAN-MAAS, met in gang van 1 januari 1968 niet meer aan onze Stichting verbonden zijn. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER (per 1 januari 1968): mevrouw L. KROES Geersdijkseweg 23 - telef. (01108)486 GEERSDIJK Mevrouw Kroes zal op het kantoor-adres: De Jonge- straat 47 te Zierikzee, maandag tot en met. vrijdag tele fonisch bereikbaar zijn onder nummer (01110) 2165, elke morgen van 9.30 uur tot 10.00 uur. Verkrijgbaar bij: O S Havenplein 13 Zierikzee Telefoon 2488 aoocssoaeoaoosoooooooacocooooaoaooooeooooooeoaoeoaooooogcooooeoo I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 11