IK *ALLEEN TOEGANG NET VERGUNNING VAN DELTAFEDERATIE SUCCESJES Voor Bouw- en Woningtoezicht is een tweede ambtenaar nodig OLIEBOLLEN PHILIPS TELEVISIE DIT IS UW VOORDEEL! j Pakket voor 42 oliebollen: Zelfbediening Kloet - Burgh sawema n.v STREEKNIEUWS Man sloeg z'n broer dood met een bierfles Gemeenteraad Dili vel and DU1VELAND, 22-12. Op de jong ste vergadering van de gemeenteraad van üuiveland onder voorzitterschap van burgemeester A. A. van Eeten, zijn verder nog belangrijke agenda punten afgewerkt. De subsidie aan het Zeeuwsch In stituut voor de Volksgezondheid zal werden verhoogd van 50 op 60 cent per inwoner zulks met ingang van 1968. Een bijdrage van 10 cent per inwoner zal voorts worden beschik baar gesteld aan de streek-V.V.V. Schouwen-Duiveland, waartoe de ge meente op 23 augustus j.'l. is toege treden. In het verleden is door de raad besloten voor de verstrekking van schoolmelk op de kleuterscholen subsidie te verlenen van 10 cent pet- leerling. Een soorgelijk verzoek kwam nu ook binnen van de ouder commissie van de o.l.-school te Oos- terland. Voorgesteld werd nu ook de schooimelkvoorziening te subsidiëren aan de lagere scholen. Geadviseerd werd het schoolmelkcomité niet meer in te schakelen. Weliswaar komt hierdoor een subsidie van 3 cent per liter te vervallen, maar et- staat tegenover een aanzienlijke ver mindering van de administratie. Het voorstel werd aanvaard. Verder werd een krediet van f 4.000,- ter be schikking gesteld voor de rattenbe strijding, zijnde ongeveer f 1,- per inwoner. Daar de heer Schuiling, hoofd gem. werken, het werk niet meer aankan bij de dienst werd be sloten een tweede ambtenaar aan te stellen voor toezicht op de gemeente werklieden en bouw- en woningtoe zicht. Kosten f 17.000,- per jaar. De heer Overbeeke vond het bedrag dat deze uitbreiding kost wel wat hoog en informeerde of niet beter een tij delijke kracht kon worden aange steld. In elk geval had spreker wat meer informaties over deze materie gewenst. Toelichting wethouder Wethouder Kuijper (Arb.) wees op het feit dat er bij gemeentewerken teveel moet blijven liggen dat aan de dienst niet ten goede komt. Hij vond het cok wei een hele uitgaaf jaar lijks maar hij zag geen andere op lossing. Het wordt goedkeuring. Aan de orde komt thans de vaststelling der begroting voor het dienstjaar 1S68. Als eerste spreker voor de al gemene beschouwingen trad de heer Bakker (Arb.) op. Hij memoreerde eerst een strofe uit het ambtsgebed: ..Dat wij een stil en gerust leven mo gen leiden" en bezag in dit licht de algemene toestand in de wereld die precair genoemd moet worden mo menteel. Spreker dacht aan de oorlog in Vietnam, het Midden-Oosten en niet te vergeten de rassendiscrimina tie en de honger in de wereld. Ook de werkloosheid baart zorg. Zeeland komt er tot op heden nog wel watt beter af. De landbouw en de fruit teelt hebben ook zorgen. Spreker vond in de begroting wel wat wei nig betreffende de recreatie vermeld. Het aanstellen van een recreatiecom missie zou spreker gewenst vinden. Dat er een tweede technische amb tenaar bij gemeentewerken wordt aangesteld komt spreker als juist voor. Verder kwam ter sprake de grondaankopen te Oosterland. Eer» uitbreiding van industriegrond zou spreker wel gewenst voorkomen. Ge ïnformeerd werd verder naar de voorgenomen motelbouw te Nieuwer- kerk en vergroting van de waterzui veringsinstallaties. Tot slot vroeg de spreker waarom de onlangs opge richte schoolraad geen gebruik ma ken mag van de Commissiekamer in het gemeentehuis voor de vergade ringen. Hij bracht verder dank aan het gemeentepersoneel en de secreta ris en aan de dienst gemeentewerken voor alles wat in het bijna afgelopen jaar in het belang van de gemeente werd verricht. Gemeenteperiodiek Twe-ide spreker was de heer Gver- beeke die eerst de betekenis van de democratie uiteenzette. Een enige malen per jaar verschijnend gemeen- teoeriodiek zou volgens deze spreker wel gewenst zijn. De gemeentenaren zouden dan steeds kennis kunnen ne men wat er zo al in de raad bespro ken wordt en verder op de hoogte kunnen worden gehouden met ande re dingen de gemeentehuishouding aangaande. Verder werd gesproken over een derde bcuwstroom en spre ker drong er met klem op aan reke ning te houden met de steeds voort schrijdende recreatie in de gemeente. Spreker wilde ook reeds nu rekening houden met de totstandkoming van het Grevelingenbekken en via Sir- jansland hiertoe een goede toegang creëren. In ieder geval is het nodig tijdig aandacht te schenken aan deze materie. Het verkeer bij Nieuwer- kerks twee bushaltes vond sprekei* levensgevaarlijk voor voetgangers, die de rijksweg moeten oversteken. „Kunnen ook hier de bussen niet over het dom gaan rijden?" was sprekers vraag. Is dit onmogelijk dan zou spreker graag zelf de koe bij de horens willen vatten en een eind weg daar ter plaatse willen aanleggen of eventueel een tunnel creëren. De' veiligheid voor de mens gaat toch bovenal. Tenslotte wees spreker cp het feit dat het nu 23 jaar geleden is dat Nieuwerkerks toren werd vernield en hü zou graag zien eer dat het 25 wordt er een officieel bouwplan voor een nieuwe teren uit de bus komt. Verder dankte ook deze spreker het secretariepersoneel en alle mede werkenden voor deze samenstelling van de begroting. Nieiivverkerkse bejaarden vierden het kerstfeest In „Ons Dorpshuis" vierden de be jaarden hun kerstfeest. Mevr. van Eeten-de Vries sprak een welkomst woord tot de wekelijkse bezoekers van de bejaardenmiddagen en en kele gasten. De tafels waren smaak vol versierd met dennengroen en door de dames vervaardigde kaar senblakers, waarin een weelde van kaarsen brandden. Het geheel maak te een sfeervolle kerststemming. Ge zongen werd Gezang 18 1 en 1. Mevr. van Eeten las het kerstevan gelie en mediteerde over de beteke nis van het 'kerstfeest, waarna geza menlijk het „Ere zij God" werd ge zongen. Door mevr. Eerland-Dröge werd'een mooi kerstverhaal voorge dragen. Een koortje uit de bejaarden zong onder leiding van mej. T. v. d. Wielen een aantal 'kerstliederen. Ds. Westerhof vertoonde een mooie filmstrook, getiteld „Een kind is ons geboren", waarbij hij toelichtingen gaf uit Jesaja en Lukas II. Als ant woord daarop werd gezamenlijk ge zongen „Er ruist langs de wolken" en „Stille Nacht". Dr. Becker ver telde een ontroerend kerstverhaal. Een verrassing was het optreden De Sowjet-Unie heeft woensdag weer een satelliet voor onderzoek van de ruimte, de „Kosmos 198" in een baan om de aarde gebracht, zo meldt „Tass". Dinsdag werd de 197e satelliet in de Kosmos-serie gelan ceerd. Bij een brandje in de kajuit van het Nederlandse binnenschip „Con- zello" dat in de Rijnhaven te Keulen ligt, is het driejarige meisje Claudia Maria Verscheeren om het leven ge komen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hardenberg (vac. N. Visser) (toez.): J. G. Hëutink te Mar- kelo. Aangenomen naar Katwijk aan Zee (9e pred. pl.) (toez.): C. van den Bergh te Oud-Beijerland. Geref. Kerken Beroepen te Veenendaal (vac. D. van Enk): L. Loosman te Schevenin- gen, die bedankte voor Nijverdal (vac. D. H. Borgers); te Leiden (vac. E. Haverkamp): Joh. Kroeze te Sib- cilo; te Midwolda (Old.): J. van der Klis, kand. te Kampen, die geen ver dere beroepen in overweging kan ne men. Geref. Gemeenten Beroepen te Leiden: A. Vergunst te Rotterdam-C. In de Schouwse Westhoek verscheen een nieuw bord BURGH, 27-12. Er is een nieuw bord (verbods) verschenen in de Westhoek. Een in geel met zwarte letters uitgevoerd bord maakt de werphengelaars er opmerkzaam op, dat het zonder vergunning der Delta federatie voor hengelaars verboden is te vissen aan dijken waar dit bord werd geplaatst. Leden der hengelvereniging „De Krabbe" te Burgh hebben vorige week de eerste borden van dien aard gezet. Het vissen vanaf Burghsluis tot aan te Punt te Westenschouwen is nu alleen toegestaan voor die henge laars die in het bezit zijn van een kaart der Delta federatie. Alleen de grote golfbreker aan de Westbout is vrij en daar mag volop gevist wor den. Een en ander is het gevolg van de steeds toenemende dijkrecreatie waarbij het hengelpubliek de zo kwetsbare dijklichamen niet ontziet en er rustig tenten neerzet waarbij gaten in de dijk worden geslagen om het onderdak vast te zetten. Deze gaten nu kunnen later bij een hoge vloed aanleiding zijn voor uitdiepen en verdere noodlottige gevolgen. De bij ds Federatie aangesloten hengel- verenigingen verschaffen tegen beta lingen hun leden vergunning om daar te mogen vissen. Er zal een strenge controle op de naleving de zer voorschriften worden toegepast. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje MARTINA MARIA (Marty) R. DE SPIRT R. DE SPIRT-VERDONK PAOLO Zierikzee, 25 december 1967 Minderbroederstraat 5 Tijdelijk: Zweeds Rode Kruis ziekenhuis, kamer 14. Alleenstaande heer vraagt HULP IN DE HUISHOUDING Aanmelden liefst in persoon vóór 1 januari te Nieuwer- kerk. Na 1 januari: schrifte lijk, Vijverlaan 15 te Hengelo. H. C. v. d. ZANDE, „De We reld", Nieuwerkerk. van het kinderkoor „Van knop tot bloem", dat onder leiding van de dirigent een aantal kerstliederen zong. Ontroerend was het te luiste ren naar de fijne kinderstemmetjes. Mevr. van Eeten dankte de dirigent namens het comité en de bejaarden voor de zeer gewaardeerde bijdrage tot dit feest. In de pauze werd ruim schoots getrakteerd op thee, koffie en gebak. Door het bejaardenkoor en gezamenlijk werden nog verschik lende kerstliederen gezongen met tot slot Gezang 10 1 en 5. Het was voor mevr. van Eeten een aangename taak deze feestmiddag te beëindigen met dank te brengen aan allen die hebben medegewerkt om deze kerstwijding te doen slagen. Mej. Sien Folmer begeleidde de ge zamenlijke zang op 'het orgel. De heer J. L. van der Have sprak namens de bejaarden woorden van dank tot mevr. van Eeten en haar staf van helpsters, die reeds dagen tevoren gewerkt hebben aan de ta felversiering. Veel wordt door het comité voor de bejaarden gedaan, wat door hen bijzonder op prijs ge steld wordt. Het aantal nieuwe be zoekers had groter kunnen zijn. INGEZONDEN STUKKEN Twee vragen aan mr. <lr. Schaap 1. Als u zelf niet de behoefte hebt om te demonstreren, waar haalt u dan in vredesnaam het recht van daan anderen, die dit wel doen, van kwade trouw te betichten? Hebt u met die demonstranten gesproken en hun naar hun motieven gevraagd? 2. Met instemming citeert u, in uw repliek aan de heer Woldinga, het oud-soldatenblad „Sta Vast". (Merkwaardigerwijze is de West- Duitse Soldatenzeitung' ook niet bijster gesteld op demonstraties, vooruitstrevende hoogleraren en toe nadering tot de Sowjet-Unie!). De „kleurbekenning" van mensen als prof. Delfgauw, mr. Röling, ds. Veen en Han Larhmers is bekend. Mag ik vragen aan welke kant u zelf staat t.a.v. Vietnam, Grieken land en Zuid-Afrika? Velen zullen het, dacht ik, pretti ger vinden uw mening te horen dan die van een oud-soldatenblad. Met dank voor de plaatsing. O. HAITSMA. KEES HANSE BEP VAN DUKE hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaats heb ben op vrijdag 12 januari 1968, om 2.00 uur, ten ge meentehuize te Zierikzee. Kerkelijke bevestiging om 2.30 uur in de Chr. Geref. kerk te Zierikzee, door de weleerwaarde heer ds. P. Op den Velde. Zierikzee, december 1967 Laan van St. Hilaire 2 Weststraat 29 Gelegenheid tot feliciteren van 5.00-6.30 uur in het Chr. Geref. jeugdgebouw, Zeven- getijstraat, Zierikzee. Toekomstig adres: Calandweg 9, Zierikzee. Fotoreportages bij huwelijk, verloving of andere feestelijkheden Jan Krakeel Mulockstraat 23 Zierikzee Voor de vele gelukwensen en geschenken bij mijn 60-jarig jubileum, mijn welgemeende dank. A. J. BERREVOETS Zierikzee. Pieterseliestraat 7 Langs deze weg willen wij hartelijk bedanken voor de enorme belangstelling die wij hebben ondervonden voor en na de geboorte van ons doch tertje. Tevens wensen wij allen een voorspoedig 1968. Familie B. D. SCHOT- MEERDINK Zierikzee, 28 december 1967 Met Oud en Nieuw: 1,per zak LUNCHROOM „PERFECTA" Visstraat 7 Zierikzee Telefoon (01110)2113 Graag tevoren bestellen WEI Telefoon (01110) 2805 Zierikzee Nieuw! Nieuw! Groot beeld - 59 cm Super (le en 2e progr.) 699,— Universeel (en België) 799.— WELTEVREDEN uw vakhandelaar voor verkoop én service! Coöperatieve Raiffeisenbank Oosterland in verband met opname van de kas en voorraden is ons kantoor dinsdag 2 januari 1968 de gehele dag GESLOTEN. Het bestuur. Gemeente Middeiiscliouwen OPHALEN GROF VUIL Woensdag 3 januari a.s. zal van gemeentewege grof vuil en afval worden opgehaald langs de woningen binnen de ophaalkringen van de reinigingsdienst van de gemeente. Gevraagd: Kantoorbediende (mannelijk of vrouwelijk) voor hele of halve dagen. Mr. K. A. KEUNING Oude Haven 34, Zierikzee. Te koop: Deze week: Chrysanten, nar cissen, pracht fresia's en tul pen. J. Ravia, Schuttershof straat 17, Zierikzee, tel. 3131. Nieuw! Erres elektr. blik opener. Prijs f 59,Radio v. d. Berge, Zierikzee. Voor Oud en Nieuw: Week endtaartjes, cake, banket, koekjes enons bekend werstebrood! Bakkerij A. C. v. d. Linde, Zierikzee. Goed verzorgde huid door Cosmetica Dokter v. d. Hoog F. Murk, t/o de Beurs, Zie rikzee. Nieuw! Philips automatisch koffiezetapparaat. De prijs is f 44,50. - Radio v. d. Berge, Zierikzee. V.v. „Zierikzee". Hedenavond inlevering van totoformulier nr. 28 (Cambuur-GVAV, enz.) Vrijdag 29 december: 500 gram prei (panklaar) 0,39 Zaterdag 30 december: 2 pracht kroppen exportsla 0,55 10 Spaanse sinaasappels 1,39 250 gram leverworst (Stukje) 0,59 Rockworst (verpakt) 0,89 150 gram boerenmetworst 0,89 100 gram gebraden rollade 1,09 100 gram magere ham 0,55 Bloemenaanbieding: Trompet-narcissen - per hos 1,98 Jus d'orange - grote fles 0,98 Expresse koffie - 500 gram 2,85 Roomboter (koelhuis) Grandioze wijnaanbieding l 1 fles zoete Spaanse wijn 7,15 j 1 fles muskaatwijn 1 fles witte landwijn j Zo lang de voorraad strekt nu 5,25 12 J 1 pak bakmeel 1 fles Duyvis sla-olie f 100 gram poedersuiker I 1 pak rozijnen 2,95 Alleen zaterdag 30 december: 4 saucijzenbroodjes0,98 4 appelbeignets0,98 Alles zolang de voorraad strekt Philips wasdroogautomaat a I Philips volautomatische was- f 369,Radio v. d. Berge automaten. Prijs f 799, heeft ze voor u in voorraad!1 Radio v. d. Berge, Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Dupliek na repliek Mag ik, mijnheer de redakteur, nog een laatste wederwoord op de repliek van dr. mr. H. P. Schaap. „Het is een vriend die u uw feilen toont". Accoord! maar dan moet die vriend die feilen deksels goed ken nen en niet lichtvaardig maar wat vermoeden en onderstellen. Lichtvaardig wil mijn geachte op ponent mij voor een „idealist" ver slijten, wat zo ongeveer het laatste is, wat ik zou willen zijn; idealisten zijn vaak óf gevaarlijke lieden (denk aan Hitler) of sterrenkijkers die in aardse kuilen vallen. Ik heb altijd geprobeerd .realist te zijn, d.w.z geen naloper van een of andere ide ologie. Lichtvaardig is het ook, als hij enige ter goeder naam en faam be kend staande vaderlanders - die er voor bedanken met de wolven in het bos mee te huilen, maar politieke tegenstanders weten te waarderen - zonder ze vermoedelijk persoonlijk te kennen, van kwade trouw ver denkt. Lichtvaardig tenslotte als hij hen en ook mijzelf anti-Amerikaanse ge voelens toeschrijft. Wat mij aangaat, zou hij kunnen weten dat ik die vlak na de oorlog een half jaar lang da gelijks met Amerikaanse officieren en soldaten aan tafel zat en met hen omging, sindsdien een vriend van de Amerikanen ben. Misschien zie ik juist daarom hun fouten beter en betreur te meer hun naoorlogse machtspolitiek, die sinds Hiroshima, Korea, Cuba, Panama en nu met Vietnam een voortdurende bedrei ging van de wereldvrede vormt. Een politiek die onder het mom van een valse en achterhaalde, alleen maar anti-communistische ideologie in werkelijkheid, op kortzichtige maar niets ontziende manier, eigen al of niet vermeende nationale belangen op het oog heeft. En het zijn de bes te Amerikanen, die allang weten dat deze met duivelse wreedheid (van weerszijden!) gevoerde oorlog, die - ik herhaal het - een klein, maar oud en dapper volk vernedert, decimeert en schoffeert en als schietschijf ge bruikt voor Amerikaanse soldaten, een onuitwisbare smet werpt op het blazoen van de U.S.A. Heel jammer intussen dat ik op Kerstmis een ge achte vriend als medeprotestant moest missen! G. J. WOLDINGA. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. Volgens een bij 1600 Amerikanen verricht opinie onderzoek heeft 49 procent zich uit gesproken voor een invasie van Noord-Vietnam en 29 procent tegen. 47 procent sprak zich uit voor. be zetten van de gedemilitairiseerde zone en 21 procent er tegen. SINGAPORE. De douane op het vliegveld van Singapore heeft 34 goudstaven ter waarde van meer dan 134.000 dollar (bijna 400.000 gul den) in beslag genomen, die een Duitse passagier bij zich had. GRENOBLE. De politie in Greno ble heeft een 37-jarige man gearres teerd, die vader is van negen kin deren. De man blijkt in een jaar tijds meer dan veertig aanrandingen en verkrachtingen op zijn geweten te hebben. DJAKARTA. In de Indonesische hoofdstad is de kerstnacht zowel door christenen als mohammedanen op ongekend uitbundige en met veel lawaai gepaard gaande wijze gevierd. DJAKARTA. Het ziekenhuis voor longziekten in Medan, Noord-Suma- tra, heeft een medische uitrusting ontvangen, die beschikbaar was ge steld door de Nederlandse organisa tie „Simavi". BOGOTA. Acht personen uit één gezin zijn in de Columbiaanse stad Tunja, 150 km ten noorden van de hoofdstad Bogota, aan voedselvergif tiging overleden. Twee anderen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Er zat naar het schijnt een vergiftigde stof door een dei- spijzen gemengd. Advertentie Centrale verwarming Meelstraat20, Zierikzee, Tol. 01110-3211 OOSTERLAND Kerstviering Vrouwenvereniging „Martha" De Chr. Vrouwenvereniging „Mar tha" vierde haar Kerstfeest in het Herv. verenigingsgebouw onder lei ding van de vice-presidente, mevr. Stoutjesdijk-Borst. Aan de hand van eön Kerstliturgie, getiteld „Mens met de mensen" werd deze feestviering gehouden. Na een inleidend gebed door de vice-presidente werd afwis selend gedeclameerd in proza of poë zie. In de pauze volgde een tractatie waarna een koortje samengesteld uit een zestal dames-leden enige beken de kerstliederen ten gehore bracht met orgelbegeleiding door mevr. J. Capelle-Beije. Mej. A. Boot vertelde een interessant Kerstverhaal. Mevr. Ommering, mevr. Stoutjesdijk-Borst. mevr. Nikerk-van der Have, en me vrouw Kloote-van 'tHoff brachten vervolgens Kerstpoëzie en -proza. Tenslotte sloot de vice-presidente de ze geslaagde en gezellige feestavond met dankgebed. Bij het naar huis gaan ontving ieder de traditionele soheurkalender van de Bijbelkiosk- vereniging. Kerstfeest voor de bejaarden De Kerstfeestviering met de be jaarden werd gehouden in het Herv. verenigingsgebouw -aan de Sint Joostdijk. Er was een groot aantal bejaarden opgekomen en verder wa ren aanwezig het voltallige damesco mité, ds. Ommering en de heer A. Stoutjesdijk. Mej. A. Boot sprak een openings- en welkomstwoord tot de aanwezigen en gaf hierna de leiding over aan ds. Cmmering. Deze ging voor in gebed en las het Kerstevangelie gevolgd door een korte meditatie. Gedichten en proza werden gedeclameerd door mej. Boot, mevr. Kloote-van 'tHoff, mevr. Stoutjesdijk-van 'tHoff, zus ter Compagne, mevr. Nikerk-van den Have en mevr. Hoekman-Jumelet. Hiertussen werden telkens geestelij ke liederen zomede Kerstliederen gezongen met orgelbegeleiding van mevr. Capelle-Beije, en werd ge- tracteerd. Een vrij Kerstverhaal werd op boeiende wijze voorgelezen door ds. Ommering waarna de be jaarden met aandacht luisterden. Na dankgebed door de predikant zong men staande de bekende engelenzang „Ere zij God". De heer W. Kloote, een oude bekende op de sociëteit, sprak namens aLlen een dankwoord voor deze mooie en sfeervolle Kerst viering. Bij het naar huis gaan. wer den allen verrast met een fraaie kan delaar met kaars. GRONINGEN, 28-12. De politie te Usqucrt en Warffum heeft in samen werking met de districtsrecherche van de rijkspolitie klaarheid gebracht in dc mystericuse dcod van de 53- jarige Harm H. uit Usqucrt. Gearres teerd werd de 43-jarige broer Johan H. te Usqucrt. Hü werd ingesloten verdacht van doodslag gepleegd op zijn broer Harm. Tijdens een door alcoholgebruik aangewakkerde ruzie heeft Johan H. cp zaterdag 23 december omstreeks 19 uur in zijn woning zijn broer Harm met een bierfles op het hoofd geslagen. Blijkens sectie op het lijk moet deze slag dodelijk zijn geweest Verdachte heeft inmiddels een be kentenis afgelegd. Behalve de dader en het slachtof fer behoorden tot het gezin nog twee broers en hun 75-jarige moeder. Al le broers waren ongehuwd. De dok ter werd pas eerste Kerstdag ge waarschuwd, waarschijnlijk uit angst voor ontdekking. Drie nachten sliep broer Mascus naast het stoffelijk overschot van zijn broer. Het gezin H. staat bekend als een probleemge zin. In Usquert werd hen al geen "al cohol meer verstrekt, toch wisten zij telkens aan de nodige alcoholische dranken le komen die in huis wer den gebruikt. Het onderzoek duurt voort.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 9