Geslaagde „grote Concertzaal-avond" openbare Ulo, Zierikzee Aa Be DEKENS Wat biedt de BEELDBUIS? S AWE MA NV. STREEKNIEUWS i ZIERIKZEE, 23-12. Vcor leraren en een groot aantal teerlingen van de openbare ulo te Zierikzee is de spanning geweken. De „grote avond", een om de twee jaren terugkerend schoolevenement van de eerste orde, zit er op en alle medewerkers(sters) kunnen terugzien op een geslaagde avond. Dit slagen komt voor het overgrote deel op de schouders van de toneel groep der school, die uit de zo rijke lijk voorziene comedieschat van Jean-Baptiste Molière had geput om er „De schelmenstreken van Scapin" uit te voorschijn te halen. Een moei lijke opgave voor deze groep jongens en meisjes, doch onder regie van de heer H. van Male werd het een door de toeschouwers zeer gewaardeerd stuk, waarin een der fijnste door- gronders van de mensenziel (en dat was Molière) de spot drijft met de toenmalige toestanden bij de beter gesitueerden van Frankrijk. Met welk een souplesse en élan heeft Scapin (Ria Kosters) deze drie bedrijven tot een verrukelijk geheel gepraat. Zij was wel de motor die op volle toeren draaiend de anderen meenam naar een prachtige weerga ve. Een warm applaus was naast de bloemen- en geschenkenhulde een goede beloning. Grote waardering mag verder bestaan voor de fraaie decors van de heer H. A. de Looff en de prachtige costuums. Naast Ria Kosters brachten Janny Ornëe, Jan- neke Boot. Nel la van Dijke, Sjaan v. d. Goot. Jan Bom, Leo Stoel. Roelof van Pesch. Hans Huneman, Peter den Haan, Wienus Overweel en Rudy Pieterse het stuk op de planken. Zij werden na afloop lof toege zwaaid door de voorzitter der Ou dercommissie, de heer J. Lustig. De ze heette nog in, het bijzonder wel kom de wethouders Bij de Vaate en Keuning als vertegenwoordigers der gemeente Zierikzee, die pas later de zaal betraden. De heer Lustig dankte verder de heren J. Kosters en H. de Looff voor hun zeer gewaardeerde medewerking en de bewindvoerders der Concertzaal voor hun aandeel in het slagen der avond. Gevarieerd programma Voor de pauze een gevarieerd pro gramma dat met een welkomstwoord werd geopend door Liselotte Gilijam- se. In snel tempo volgden Black and White, een televisie-versie, een rus tig pianomuziekje door Hans Pols, wat examenperikelen, enige nieuwe blokjes reclamespots, een detektive- story, Wullem Pimpel, wat Volksdan sen en lange mat oefeningen o.l.v. de heer J. Kosters elkaar op. Creg Ta fel. Amerikaan op een Zierikzeese ulo, nam de zaal mee met zijn Com munity singing en tot slot bleken Rien v. d. Post, Els Lems en Ria van Rossum over muzikale gevoelens te beschikken in hun nummertjes met een gitaar en twee fruiten. Een welvoorziene prijzenschat deed de verlotingsrage hoog oplopen: ex- waren veel loten te kort. Tot in de vroege uurtjes zorgden de Lazy Ri ver Six met hun Dixieland-repertoire in de grote zaal van Concordia voor de nodige balmuziek. De schooltoneelgroep onder leiding van de heer Van Male oogstte veel succes. D. van den Berg (Bruinisse) voorzitter van de Kon. Vereniging „Schuttevaer' ZIERIKZEE, 23-12. Tjjdens de vrijdagavond in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee gehouden algemene jaarvergadering van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" heeft men tijdens de gehouden be stuursverkiezing de heer D. van den Berg van de Bru 6 uit Bruinisse tot voorzitter gekozen. De thans zitten de voorzitter, de heer W. van der Klippe uit Made-Drimmelen, die vroeger in Bruinisse woonachtig was, stelde zich nu niet meer beschikbaar. Bij de gehouden stemming ver kreeg de heer Van den Berg 10 van de 15 stemmen op zijn naam. Na de teleurstellende gang van zaken tij dens de 69e vergadering van de Schippersvereniging in hotel „Storm" te Bruinisse, stemde het de scheiden de voorzitter tot grote voldoening, dat men er nu in geslaagd is om een kandidaat voor de voorzittersfunctie te vinden. De heer Van den Berg nam zijn benoeming aan en dankte de vergadering voor het in hem ge stelde vertrouwen. In zijn openingswoord memoreerde de heer Van der Klippe het afgelopen jaar, waarin zich enkele ongelukken hebben voorgedaan, waarvan enkele met dodelijke afloop, doch in de af deling Schouwen-Duiveland deden zich geen belangrijke gebeurtenissen voor. Spreker noemde de toestand in de scheepvaart niet bijster roos kleurig, doch met de intrede van het nieuwe seizoen was er weer wat ver betering opgetreden. Vooral de vrije handel heeft hieraan belangrijk bij gedragen. De voorzitter betreurde het feit, dat de eenheid onder de schip pers ook nog vaak te wensen over laat. De notulen van secretaris S. Beekman van de vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Ook het financiële gedeelte, dat eveneens door de heer S. Beekman ter tafel werd gebracht, bleek gezond te zijn. De voorzitter deelde nog mede, dat de afdeling Schouwen-Duiveland van „Schuttevaer" dit jaar 70 jaar be staat. Uitvoerig werd nog gediscus sieerd over de moeilijke trappen in de havens van Hariingen en Kornwe- derzand. Men betitelde deze met „buiktrappen". Ondanks gedane toe zeggingen van de betreffende instan ties, dat deze verbeterd zouden wor den, schijnt hier nog steeds niets aan gedaan te zijn. Er zal nu opnieuw worden aangedrongen om de trap- penkwestie te verbeteren. Bij de ge houden bestuursverkiezing werden de bestuursleden S. Beekman en Andr. van der Linde wederom bereid gevonden om deel te blijven uitma ken van het bestuur. In Engeland zijn tijdens de eer ste vier dagen van de kerstperiode bij 2.730 verkeersongelukken 86 mensen gedood. ~f~ Advertentie Er zjjn géén betere! Woninginrichting H. DE VLIEGER Zierikzee - Telefoon 2305 Minstens 40 mensen zijn omgeko men en 80 werden gewond bij bran den, overstromingen en ongelukken tijdens de kerstdagen in Argentinië. Hulp van Rode Kruis voor vluchtelingen in Jordanië DEN HAAG, 23-12. Voor de tweede keer deze maand verzendt het „Ne- derlandsche Roode Kruis" hulpver leningsgoederen voor de vluchtelin gen in Jordanië. Deze keer bestaat de partij uit tweeduizend kartons kleutcrvoeding ter waarde van tien duizend gulden. Over enkele weken verscheept het Rode Kruis appara tuur voor een wasserij voor het Rode Kruisziekenhuis voor vluchtelingen in Amman De waarvan hiervan be draagt twintigduizend gulden. Vrouw gedood bij echtelijke twist EDE, 24-12. Tijdens een echtelijke twist is de 32-jarige mevrouw K. Veenbrink-van Holland de afgelo pen nacht in haar woning te Ede gedood. De volgende morgen kwam haar man bij de politie vertellen dat de vrouw tijdens de twist een mes had gegrepen, waarna hij haar arm tegen het lichaam had gedrukt. Naar zijn zeggen kwam toen het mes in haar hals terecht. De politic ging naar de woning en vond daar het lijk. Een onderzoek wordt ingesteld (De man is in verzekerde bewaring gesteld). Egypte is van plan een deel van het Suez-kanaal uit te graven en van obstakels te zuiveren om de buiten landse schepen die er vastzitten ge legenheid te geven te vertrekken. Uit de Averoff-gevangenis in Athene zijn dinsdag 12 personen vrijgelaten die profiteren van de ter gelegenheid van kerstmis afgekon digde amnestie. SPORTBERICHTEN Damvereniging „Zierikzee en omgeving" De stand in de betreffende eer-ste klasse-afdeling van de Zeeuwse Dambond, waarin Zierikzee uitkomt, is momenteel als volgt: gesp. punten bordp. Zierikzee I 3 4 31 Ouddorp I 4 4 48 Souburg I 4 4 42 Sommelsdijk II 4 3 33 Goes II 3 3 26 D.O.S. I 2 2 20 DE SPORTTOTO DEN HAAG, 2612. De cijfers voor sporttoto no. 26 lurden: Aantal deelnemers: 564.699. Inleg: 787.031 gulden. Eerste prijs: 142.846 gulden. Tweede prijs: 77.916 gulden. Derde prijs: 38.958 gulden. Zondagavond meldden zich reeds zes deelnemers met 13 goed voor spelde uitslagen en zeventien met 12 goed voorspelde uitslagen. Reglementair sluit de melding voor toto no. 26 op 5 januari. milllllilllllilliillllllilililiiilillllllliilliiillllllllllillllllllliiiiilliiliiiillliiliiiliiiiililllM Druk bezochte kerst-xangdienst Mededeling voor inwoners van Kerkwerve en omstreken E Per 31 december 1967 hebben wij aan de heer L. Hagestefju op zijn E E verzoek eervol ontslag verleend als agent incasseerder van de Zie- E E rikzeesche Nieuwsbode. E Met ingang van 1 januaxi 1968 treedt voor ons op als agent incas- S seerder de heer E C. L. v. d. WEKKEN, Provincialeweg 5, Kerkwerve, Tel. (01110)2789 E Administratie Zierikzeesche Nieuwsbode E iïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Britswerd c.a. (toez.) drs. W. Meeuwse, Annerveen (Dr.); te Woudenberg (buitengew. wijkge- meente in wording), (toez.): Th. E. van der Brug, Apeldoorn; te Zwijn- drecht( vac. C. J. Hintzbergen)J. Bos, Lunteren; te Rijk-Rijssenhout: J. Visbeek, Kats. Benoemd tot voorganger te Ilpen- dam-Watergang: H. Plantinga, voor ganger van de kapel te Koog en Zaandijk, die deze benoeming heeft aangenomen. Aangenomen naar Hoogvliet (vac. K. Verbeek) (toez.) drs. C. A. ter Lin den. legerpredikant te Hoogerheide - naar 's-Gravenhage als pred. voor b.w. (voor de Stichting Duinoord- kerk): M. L. W. Schoch, Heemstede; naar Lellens c.a. (toez.): K. Beks, Noordoostpolder (wijkgemeente Bant- Ruten); naar Wezep (buitengewone wijkgemeente in wording): D. C. van Wijngaarden, Hoofddorp; naar Zwol le (vac. G. W. Korevaar): J. Chr. Plaat, Well en Ammerzoden. Bedankt voor Luxemburg (Ned. Prot. gemeenschap): drs. R. G. H. Boiten, pred. voor b.w. (directeur van de Stichting Oudezijds 100), Am sterdam; voor Giessendam-Neder- hardinxveld (vac. A. van Brumme len): G. Westland, Wierden (O.); voor Genderen: A. van Wijngaarden, kan didaat, Utrecht; voor Lopik (toez.); J. H. Vlijm, Krimpen aan de IJssel; voor Zuid-Beijerland: W. E. Heij- boer, 's-Gravenmoer; voor Werken dam (vac. A. de Bruijn): D. C. van Wijngaarden, Hoofddorp. Geref. Kerken Beroepen te Hardenberg (vac. G. M. W. Steen): J. W. de Roo, St. Anna Parochie; te Leerdam: A. W. Ver hoef, Barneveld. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Heemse (2e pred. pl.) R. Houwen te Hattem. Christ. Geref. Kerken Bedankt voor Murmerwoude J. Westerink, Kerkwerve; voor IJmui- den: P. N. Bibbers, Enschedé-west. Geref. Gemeenteri Beroepèn te Kootwijk er broek A. Kok, Poortvliet; te Rotterdam-Hoog vliet: F. Harinck, Benthuizen; te Em- meloord, 's-Gravenpolder en te Ka- lamazoo (Mich., U.S.A.): J. C. West- strate, Meliskerke, die bedankte voor Tricht. Evang. Luth. Kerk Beroepen door de streekgemeente Zeeland (Middelburg, Vlissingen, Groede, Zierikzee en Bergen op Zoom) J. A. Roskam te Amsterdam. Baptisten Gemeenten Beroepen te Hoogezand: J. A. Brandsma, Groningen. ZEIST. In het Zeister ziekenhuis is zondagmorgen de 20-jarige leer ling-verpleegster Joy E. Odenzaal, afkomstig uit Heiloo, overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk. De koudegolf die Turkije, Liba non en Syrië overspoelt, heeft nu ook Perzië bereikt. De wegen ten noorden cn westen van de Perzische hoofdstad liggen dik onder de sneeuw. WOENSDAG 27 DECEMBER. NED. I. Kerstmis is voorbij en dus gaan we weer op de gewone toer over. Na Pipo en het nieuws „Schat- eiland", waarin de beide groepen van de Hispaniola nog altijd even vijandig tegenover elkaar staan. Dan Harry Hagedorn met zijn Panora- miek": een interview en de spiegel der weekbladen. Na het journaal van acht uur een politieke uitzen ding P.v.d.Aen een Socutera- filmpje over de sociale zorg voor minder validen. De woensdagse hoofdfilm is een soldatenkomedie, zoals we er al vele op het scherm hebben gezien. De hoofdrollen wor den gespeeld door Jackie Gleason als de sergeant Maxwell Slaughter, Steve McQueen als 'de fourier Eus- tis Clay, Ed Nelson als de sergeant Priest en Tuesday Weld als een blon de sexbom, die door de legereen heid heupwiegt. Tot slot van het avondprogramma Concert met re petitie". Onder leiding van Rafael Kubelik repeteren de Berliner Fil- harmoniker de derde symfonie van Ludwig von Beethoven. Na het late journaal volgt een aflevering van „Openbaar Kunstbezit": dr. Jos de Gruyter bespreekt een kleinplastiek van Mendes da Costa. NED. II. Als Pipo ivelterusten heeft gefluisterd komt „Vidocq" de schelm de ouderen wakker houden. Tot acht uur volgt dan nog „Jazz met Jacobs", waarin een optreden van de Amerikaanse klarinettist To ny Scott. Na het journaal Godfried Bomans in actie. Hij krijgt weer en kele sollicitanten voor zich, die dit maal begerig zijn naar de funktie Van politieagent. Vijfendertig minu ten moderne film hierna. Rein Bloem verfilmde op het kasteel Doornen- burg twee middeleeuwse balladen onder de titel „Jonkvrouw met de kleine mouwen", waarmee hij nogal opzien baarde. Alvorens de actuali teitenrubriek, „Hier en Nu" de dag afsluit eerst nog een uitzending van de serie „Gezond Gezin", dat deze keer handelt over sexualiteit bij be jaarden. DONDERDAG 28 DECEMBER. NED. I. Na Pipo, het journaal en ,,De Flintstones" een programma met de Zuidafrikaanse negerzanger es Miriam Makeba. Na het journaal „Die Weihnachtsgeschichtevan Carl Orff, een muzikaal kerstspel, dat door kinderen wordt uitgevoerd. Aansluitend „Toestel in gesprek", een komische thriller van William Fairchild. Er is ingebroken bij Jan Toeboes en dat heeft de keurige, niet meer zo jonge vrijgezel wat uit zijn evenwicht gebracht. Wat hem nog het ergst van streek maakt is, dat zijn telefoon in gesprek geeft, ter wijl hijzelf op kantoor zit. Juffrouw Smithuys, de ook al niet meer zo jonge secretaresse van Toeboes merkt de verandering op. De ver wikkelingen stapelen zich op. Totdat het er toch van komtIn de hoofd rollen Allard van der Scheer als Toeboes en Yda Andrea als juffrouw Smithuys. Tot slot van de avond nog „Brandpunt". NED. II. Tussen zeven en acht van „Gewest tot Gewest", het buiten lands jaaroverzicht van de NTS- journaaldienst en de herhaling van „Openbaar Kunstbezit". Na het jour naal zet de VARA het programma voort met een aflevering van „Coro nation Street". „Verkenning in We tenschap", besteedt voor de derde maal aandacht aan biologie en sa menleving. Aan de orde komen een aantal fundamentele onderzoekingen van het Internationaal Biologisch programma in Nederland. In de se rie „Dichterbij de profeten" opnieuw een uitzending over de profeet Jere- mia. Heidi en Theo Daamen zijn dit maal de beeldende kunstenaars die hun medewerking verlenen. WOENSDAG 27 DECEMBER. NED. I: 17.00 Kijkkast; 17.35 Ein de; 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Schateiland (kleur); 19.32 Panoramiek19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster20.20 Politieke zend tijd; 20.30 Socutera; 20.35 Soldier in the rain; 21.55 Concert met repetitie 22.35 Journaal; 22.40 Openbaar kunstbezit; 22.55 Einde. NED. II: 18.55 Pipo: 19.00 Nieuws; 19.03 Vidocq; 19.29 Jazz met Jacobs; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Ge vraagd; 21.05 De jonkvrouw met de kleine mouwen; 21.40 Seksualiteit kent geen pensioen; 21.55 Hier en nu: 22.16 Ster22.20 Journaal. DONDERDAG 28 DECEMBER. NED. I: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 De Flintstones (kleur); 19.32 Miriam Makeba zingt; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Kerstspel; 20.45 Toestel in ge sprek; 22.00 Brandpunt; 22.40 Jour naal. NED. II: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Van gewest tol gewest; 19.20 Buitenlands overzicht van het jour naal; 19.45 Openbaar kunstbezit; 20.00 Journaal20.16 Ster; 20.20 Co ronation streel; 21.10 Verkenning in wetenschap; 21.45 Dichterbij Jere- mia; 22.16 Ster; 22.20 Journaal. Advertentie Centrale verwarming Meelstraat20, Zierikzee, Tel. 01110-3211 DODELIJKE ONGELUKKEN WANSSUM. De 50-jaiïge W. Be- terams uit Wanssum is op de weg van Wanssum naar Geystei*en door een auto geschept en op slag gedood. Het slachtoffer liep naast zijn brom- fiets op het rechter weggedeelte. MEFPEL. De 12-jarige Anneke Lavet uit Meppel is spelenderwijs onder een vrachtauto terechtgeko men. Tijdens het vervoer naar het Diakonessenhuis in Meppel is zij aan haar verwondingen ovex-leden. SITTARD. Bij een botsing tussen een personenauto en een bestelauto in Sittard is de 12-jarige G. van D. uit Sittard, die in de personenauto zat, omgekomen. De bestuurders van de auto's werden ernstig gewond in het ziekenhuis te Sittard opgenomen. AMSTERDAM. De 29-jarige mej E. M. de Jong uit Bedhoevedorp vond de dood doordat de 21-jarige H. A. Bus, eveneens uit Badhoevedorp, haar geen voorrang gaf en haar auto met de zijne in de flank ramde. Het on geluk gebeurde op de Plesmanlaan in Amsterdam. De jongeman liep een hersenschudding op. DREISCHOR Vroegere „Windenburg" weer bewoond De destijds als dienstwoning voor de voox-malige burgemeester van Dreischor en later voor die van Brouwershaven gebouwde ambts woning „Windenburg" te Dreischor is sinds enkele weken weer bewoond Het fraai gelegen huis werd enkele maanden geleden aangekocht dooi de Utrechtse architect J. de Clei-cq, welke er nu zijn intrek in heeft ge nomen. Het huis is inmiddels nu in wendig verbouwd. Harry Morganhuis thans gerestaureerd Het in 1966 door de Amerikaan Harry Morgan uit New York aange- koste vervallen huis aan de Ring no. 33 te Dreischor, is thans geres taureerd. De heer Morgan wilde er aanvankelijk een conferentieoord voor werkstudenten vestigen, doch daar schijnt hij later op teruggeko men te zijn. Het huis is echter toch bewoond gex-aakt, want sinds korte tijd is het gezin van de familie I. M. Geelhoed er in gehuisvest. Muziektent werd gesloopt Het sloopbedrijf J. Smalheer uit Brouwershaven heeft de in verval len staat vei-kerende muziektent aan de Ring gesloopt. De tent, welke in het jaar 1920 werd gebouwd, heeft gedurende tientallen jax*en het fraaie ringdorp gemarkeerd en er wex'den enkele honderden concerten in gege ven. Met het opknappen van de tent was een te groot bedrag gemoei 1 en zodoende zal de plaatselijke harmo nie „Crescendo" zich in de toekomst met een verplaatsbare muziekkiosk moeten gaan behelpen. De tent heeft het dus juist geen halve eeuw volge houden. DUIVELAND Kerstviering Plattelandsvrouwen in het dorpshuis te Ouwerkerk De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige wéék de Kerstavond in het Dorpshuis te Ouwerkerk. De presidente, mevrouw Zeijler-De Vin toonde zich verheugd over de gi-ote opkomst en las - na woox-den van welkom tot de leden - het kerst evangelie voor. Hierna werd geza menlijk gezongen „Hoe zal ik u ont vangen", waarbij medewerking werd verleend door het koortje onder lei ding van mejuffrouw V. d. Wielen. Over het onderwerp „Suriname" sprak deze avond mevrouw V. d. Meiden uit Dordrecht. Het predikan- tengezin V. d. Meiden heeft een aan tal jaren op Suriname gewoond. Het was interessant te horen hoe daar het kerstfeest wordt gevierd. De da mes verschijnen in witte japonnen en altijd met hoed op in de kerk. Voor de ax-me mensen worden ca deautjes gekocht bestaande uit kleu rige lappen stof. De pakjes woi'den pas open gemaakt als de gever ver trokken is. Na de pauze vei-telde mevrouw V. d. Meiden het kerstverhaal „Hoe on ze Lieve Heer een Boer bezocht" van de Russische schrijver Leskov. Dit boeiend gebrachte kerstverhaal, dat speelt in Siberië, kreeg een aandach tig gehoor. Gezamenlijk gezongen werd vervolgens „Ere zij God", met bijval van het koortje. De zaal was in kerstsfeer gebx-acht door de le den van Ouwerkerk. In de pauze werd getracteerd en een glas warme wijn geschonken. In haar slotwooxrd gewaagd© mevrouw Zeijler van een geslaagde avond. Zij dankte hiervoor speciaal mevx'Ouw V. d. Meiden, het koortje en de Ouwerkerkse leden. NIEUWERKERK Vergadering Z.L.M.-afdeling De afdeling Nieuwerkerk van de Z.L.M. komt. in vergadering bijeen op donderdag 11 januari a.s. Spre ker: de heer J. Markussc. Op zondag 24 december werd een gezamenlijke kerstxangdienst gehou den in de Ned. Hervormde kerk, waarbij dr. J. H. Becker en ds. M. C. Westerhof voorgangers waren. Bij de dienst, die zeer druk bezocht werd, weid medewerking verleend door de Chr. Gem. zangvereniging „Een naam is onze hope" en het kin derkoor „Van knop tot bloem", die onder leiding stonden van de nieu we dix-igent, de heer E. Nieland. De opbx-engst van de collecte voor het Ned. Bijbel Genootschap bedroeg f 141,70. Kerstviering zondagsschool Op 2e kerstdag werd door de kin deren van de Ned. Herv. Zondags school het kerstfeest gevierd. Na dat de kindex-en „Hoe zal ik U ont vangen" hadden gezongen, spxak ds. M. G. Westerhof eexx woord van welkom tot de ouders en belangstel lenden en werd de avond verder ge leid door mej. v. d. Wielen, leidster van de zondagsschool. Een tiental kinderen nam afscheid, daar ze de daarvoor bereikte leeftijd hadden en mochten een aandenken in ont vangst nemen. De kerstvertellingen werden door de dames Valk en K. Wandel verteld. De predikant sprak het slotwoord, waarin hij allen be dankte die dit jaar hun medewer king hadden verleend. Daarna sprak hij het dankgebed uit, waarna de kinderen hun kerstpakje in ont vangst mochten nemen. OOSTERLAND Onze vroegere dorpsgenote mej. E. H. Kesteloo Pd. slaagde dezex- da gen aan de Sociale Academie te Am sterdam voor het diploma van de voortgezette opleiding voor Maat schappelijk werk. Vergadering PJ.G. De P.J.G.-jongeren te Ooslerland houden een vergadering op dinsdag 9 januari a.s. Als spreker hoopt op te treden de heer J. Markusse. Kerstfeestviering openbare lagere school Vrijdagmiddag vierden de leerlin gen van de o.l.-school alhier het kerstfeest. De opening geschiedde door hel schoolhoofd, de heer Bol kenbaas, die allen welkom heette, in zonderheid mevr. Van der Maas-Bal van de oudercommissie en ds. Om- mering. Gezongen werd eerst het be kende „Stille nacht", waarna de klas sen 1 en 2 kerstliederen declameer den. Na samenzang van „De herder tjes lagen bij nachte" declameerden Jan van den Bex*g en Nanda Hoogen- doorn. Lenie Meerman las het kerst evangelie, gevolgd door kerstliedjes, gezongen door 5e en 6e klassers. Zeer interessant was het groepsge sprek door alle klassen, met als on derwerp: „Wat heeft de kerstboom met het kerstfeest te maken". Na de pauze speelde de blokfluit- groep van meester Troost (klas 3 en 4) enige liederen op de blokfluit en zorgen de klassen 1 en 2 enige kerst- liedjes. Hoofdmoot van deze middag was wel het kerstspel „De kerst nacht", gebracht door de zesde klas sers. Dit getuigde van gedegen stu die en werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd. Nadat klasse 5 nog declameerde, vertelde mej. Krijger, de onderwijzeres, een kerstverhaal, getiteld „De sparreboom". Met sa menzang werd deze geslaagde kerst feestviering der o.l.-school besloten. SIRJANSLAND Kerstviering bejaardensociëteit De bejaardensociëteit vierde het kerstfeest eveneens in het vereni gingsgebouw. Bestuur en serveer sters waren mede aanwezig. Mevr. De Ronde-Bolijn sprak een openingswoord. Hierna zongen de aanwezigen gezang 3:1 en 3. Mevr. De Ronde-Hoogerhuis las een kerst verhaal „De ster van oude Keesje" vcor. De kerstliturgie 1967 van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond „Van vrede, sjaloom" gesproken, werd ge lezen door de dames De Ronde, Fluyt en Mol, afgewisseld door zang met orgelspel door mevr. Heijboer. In de pauze werden de bejaarden getrac teerd op koffie met gebak en mochten als kerstverrassing een zak fruit in ontvangst nemen. Nadat ook de jaai'- teksten waren uitgedeeld, las mevr. De Ronde-Bolle het verhaal „Staande gebleven" voor. Mevr. De Ronde-Bolijn sprak nog een toepasselijk woord en wenste alle bejaarden goede en prettige kerst dagen toe. Met het zingen van het bekende „Ere zij God" werd deze sfeervolle kerstviering besloten. AMSTERDAM. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn op de Oos- terbegvaafplaats in Amsterdam 24 grafzerken omgetrokken of ten dele omgetrokken. PIETERBUREN. Het zesduizend ton metende Griekse schip „Alou- ette", dat veertien dagen geleden op de Kuipersplaat bij Schiermonnik- oog strandde, is eerste kerstdag met behulp van sleepbooten vlot geko men. Goudschat onder appelboom DEN HAAG, 23-12. Schoolkinderen in Kaunas (Litouwen) hebben een aarden pot met gouden munten ont dekt onder een appelboom, die door een storm was geveld. Toen zij dc boom verwijderden ontdekten zij de pet onder de wortels van de boom. De grootste munten zijn Amerikaan se dollars uit 1824, aldus een bericht van het Russische persbureau Tass. Kiudje gestikt HAARLEM, 23-12. Toen dc moe- der even afwezig was om een bood schap te doen, is op dc tweede ver dieping van de woning aan de Ge dempte Raamgracht te Haarlem de bijna anderhalfjarige Sasja van Driesscn door verstikking in rook cm het leven gekomen. Een straalkaehel bleek omgeval len. waardoor een gat in de vloer ge brand was cn er zich veel rook ont wikkelde. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2