VEREN (TE) LAAT Vergunning voor de bouw van een nieuwe Chr. kleuterschool Motie-Westerhout veren Westerschelde ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 21-12. De raad van de gemeente Zierikzee heeft op de donderdagavond in de trouwzaal gehouden vergadering, onder voorzitter schap van burgemeester D. VV. Kastelein, zich kritisch uitgelaten over de bezoldiging van de wethouders*. Een verzoek tot verhoging werd schriftelijk afgewezen door G.S. Met name de heren De Boer en Verheüen achten de noodzaak aanwezig de bezoldiging af te stemmen op een inwonertal in de rubriek 10-20.000 inwoners. De heer Verheüen merkte op dat men nog blij mag zijn dat mensen gevonden worden die het voor het huidige salaris willen doen. De voorzitter zei dat mogelük iets te bereiken valt als het inwonertal stijgt tot boven de 8.000. Zierikzee telt thans 7.800 inwoners. Aan een motie terzake had de raad geen behoefte. De voorzitter deelde mede dat in middels wel goedkeuring is ontvan gen op een besluit tot grondaankoop van de heer P. F. van der Vliet, t.b. v. het plan-West. Bovendien is de goedkeuring afgekomen voor het krediet nodig voor de bouw van een nieuwe chr. kleuterschool. De bouw zal zowel de chr. kleuterschool als de openbare kleuterschool ten goede komen. De raad besloot adhesie te betuigen aan de motie van drs. Wes terhout inzake de veertarieven "Wes terschelde. Enkele geschenken (en kele portretten en een miniatuur manufakturenkraam) werden in dank aan de schenkers geaccepteerd. Van mevr. A. J. Gans-Zoeter werd een stuk grond (68.60 are) aange kocht ten behoeve van het Bouw plan-West. Ook een perceelsgedeel te van de heer G. A. Kloet werd aangekocht voor verbreding van het Groene Weegje. Beide aankopen vorderden respektievelijk de 35e en de 36ste begrotingswijziging. Beroepschrift De raad steLde zich achter het standpunt van b. en w. een beroep schrift van Emulsion Holand N.V. ongegrond te verklaren. Het beroep schrift werd ingesteld tegen de aan houding van een verzoek om ver gunning tot het bouwen van een ma gazijn aan de Grachtweg. De heren Doeleman en Simmers toonden zich voorstanders van een zo groot mo gelijke bouwvrijheid, binnen het raam van de mogelijkheden. De voorzitter merkte op dat reke ning moet worden gehouden met het Uitbreidingsplan, waarin de bouw dient te passen. Daar moet eerst op gewacht. De stedebouwkundige is over de aan vraag voor de magazijnbouw ge- informeerd. Mevr. van der Werve- Schouls vond zonder meer uitbrei den op eigen terrein niet altijd wen selijk. De heer de Boer zei dat der gelijke bouw binnen de perken moet blijven. De heer Simmers meende dat er destijds bepaalde toezeggin gen zijn gedaan, dat aanvullend zou mogen worden gebouwd. Zierikzee was toen blij de gasfabriek te kun nen veitkopen. Diverse zaken Een wijziging van de verordening reinigingsrechten ging onder de ha mer door. Een bezwaarschrift tegen de aanslag in de rioolbelasting, in gediend door mr. dr. H. P. Schaap werd ongegrond verklaard. Toezeg ging van medewerking werd gedaan aan het bestuur van de Chr. School vereniging, inzake aanschaf school- meubelen, leer. en hulpmiddelen tot een bedrag van f 6738. Aan de heer H. H. van der Wolf werd eervol ontslag verleend i.v.m. zijn benoeming tot leraar aan de landbouwhuishoudschool „Prinses Juliana". De datum van het ontslag zal door het college nog nader wor den bepaald. Voor het volgen van een vernieuwingscursus door leer- KERKNIEUWS R.K. kerk Zierikzee en Haamstede Kerkdiensten voor zaterdag 23, zon dag 24 december en eerste en tweede kerstdag. Met de hieronder vermelde dien sten vervallen de aankondigingen zoals die zün opgenomen in de pre- dlkbeurteniijst elders in dit nummer. Zierikzee Zaterdag 23 december: 19 uur Eu charistieviering. Zondag 24 december: 8 en 10 uur Eu charistieviering. Eerste Kerstdag (25 dec.): om 0.00 uur plechtige Nachtmis ter viering van de geboorte des Heren; 8.30 uu> gezamenlijke Eucharistieviering, 10 uur Hoogmis, 17 uur kerstviering. Tweede Kerstdag (26 dec.): 8.30 uur gezamenlijke Eucharistieviering, 10 uur Hoogmis. Haamstede Zondag 24 december: 9.30 uur Eü- christieviering. Eerste Kerstdag (25 dec.): 0.00 uur plechtige Nachtmis ter viering van de geboorte des Heren. Tweede Kerstdag (26 dec.): 9.30 uur gezamenlijke Eucharistieviering. SPORTBERICHTEN DAMMEN Dammers boekten succes in Kapelle Zaterdag j.l. werd in Kapelle bij Goes een Sneldamtournooi gehouden, waaraan door vier deelnemers van de Zierikzeese Damvereniging werd deelgenomen. Er waren zes groepen van elk zes deelnemers. De Schoi%v- se dammers kwamen in de eerste klasse uit. In de morgenuren werden de voorronden gehouden waar J. Huigens en C. Verton op de tweede plaats eindigden en P. C. Verpoor ten en M. de Wild op de vierde plaats 's Middags werd C. Verton tijdens de tweede finale nummer 1 en J. Hui gens (Kerkwerve) bezette hier een gedeelde 3e t/m 5e plaats. In de vier de finalegroep eindigde P. C. Ver poorten op de vierde en M. de Wild op de vijfde plaats. Voor de onderlinge damcompetitie van de Damvereniging „Zierikzee" werden de volgende partijen ge speeld: J. Heijboer-C. P. Flikweert 0-2; A. Wesdorp-J. M. Kostense 0-2; J. L. Smalheer-C. Verton 1-1; J. Heijboer-J. L. Smalheer 0-2. krachten van de o.l.-scholen aan het Pedagogisch Centrum werd f 405,- toegestaan. De raad verleende toe stemming tot het verlenen van een krediet tot maximaal f 5000 voor de rattenbestrijding, die - gelijk be kend - in streekverband zal worden aangepakt. Wethouder Bij de Vaate gaf hierop een toelichting. Buiten de stad wordt het werk gedaan door personeel van het waterschap en binnen de stad door personeel van P.W. De rondvraag Bij de rondvraag attendeerde de heer Sprengelmeijer op de ernstige wateroverlast in Malta. De voorzit ter lichtte toe dat goedkeuring voor verbetering van het ministerie bij „Béter Wonen" is binnengekomen. Uitvoeriger werd gesproken over de gastarieven. De heer W. den Boer bracht verslag uit van de gehouden ZEGAM-vergadering. Zierikzee be taalt zeer ten onrechte hogere tarie ven dan de andere (met aardgas) bediende delen van Zeeland. De voor zitter zei dat er één tarief dient te komen, afgestemd op de calorische waard van het gas. De heer Simmers wilde tariefsverlaging voor Zierikzee met terugwerkende kracht, maar wethouder Keuning geloofde niet dat het daarvan komen zal. In februari komt de onderwerpelijke materie in de ZEGAM-vergadering opnieuw aan de orde. De heer Verheijen besprak de ge- luids- en iichtbezvvaren in de trouw zaal. Over het gebruik van deze zaal als raadszaal liepen de meningen uit een. De heer Doeleman attendeerde op de gevaarlijke toestand van de vei-bindingsweg tussen Julianastraat en het Sas, vooral bij donker en mist Wethouder Keuning zei dat deze weg uiteindelijk verlicht dient te worden. De zaak krijgt verder de aandacht. De heer Den Boer informeerde naar het rampmonument en wees op de schutting hoek Appelmarkt-Dam. Het werk aan dit pand zal worden voortgezet; van het rampmonument komt binnenkort nieuws Een beeld wordt gemaakt door de heer A S. M. Braat. Tot slot wenste de voorzitter de leden gezegende kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar, welke wens in gelijke zin werd beantwoord door de raadsnestor de heer Simmers. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 212-12. De voorgeno men vermindering van de rüksbü- dragen in de tekorten op de exploi tatie van de veren op de Wester- schelde was donderdagmiddag on derwerp van een langdurig debat in de Tweede Kamer. Aanleiding tot dit debat was de interpellatie van de afgevaardigde drs. Th. J. Westerhout (P.v.d.A.), over de voorgenomen beperking die 1,3 miljoen gulden bedraagt en tot gevolg zal hebben dat de veertarie ven over de Westerschelde met on geveer 30 pet. verhoogd zullen wor den. Drs. Westerhout zei het voorne men daartoe „te betreuren en niet te begrijpen". Minister Ba'kker (verkeer en wa terstaat) wees er op dat sinds 1958 geen verhoging van de tarieven heeft plaatsgevonden, maar wel een stijging van de kosten. Een aanpas sing van de tarieven is z.i. noodza kelijk. De minister zie samenvattend dat het allemaal niet zo dramatisch is. Aan het verzoek van de heer Westerhout om het voornemen nog eens in overweging te willen nemen, zei minister Bakker niet te kunnen voldoen. Bij het debat diende de heer Wes terhout een motie in waarin de ver hoging van de veertarieven onge wenst wordt genoemd. In deze mo tie wordt o.m. gezegd dat een verho ging van de vervoerstarieven voor de Westerscheldeveren remmend zal werken op de verdere ontwikkeling van zuid-Nedeiiand en in het bij zonder op de ontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen. Minister Bakker zei aanvaarding van de motie ernstig te moeten ont raden. Bij hoofdelijke stemming xuerd de motie verworpen met 51 te gen 69 stemmen. PARIJS. De mogelijkheden tot verdere ontwikkeling van de E.E.G. zijn behouden gebleven. Met deze woorden vatte president de Gaulle woensdag op een vergadering van de Franse ministerraad het resultaat sa men van het overleg in Brussel van buitenlandse zaken der E.E.G.-landen over het verzoek v^n Engeland lid van de gemeenschappelijke markt te mogen worden. Hieronder volgen de prijswinnaars van de puzzel van vorige week. De eerste prijs gaat naar: Mej. G. C. Berrevoets Lange Nobelstraat 27 zierikzee De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. M. Bogert-Steketee De Brauwstraat 2 zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1 .aida; 4. stolp; 8. drie; 11. lit; 12. lepe; 14. eend; 16. rd; 17. pi; 18. la; 19. ek; 21. tong; 23. isar; 25. kl; 26. roos; 28. aan; 30. ruin; 32. kano; 33. blank; 35. irak; 37. as; 38. mol; 40. erg; 42. po; 43. mop; 44. age; 45. op; 47. jan; 49. een; 51. ar; 52. kilo; 54. dadel; 47. ooi*d; 59. noot; 61. lei; 62. stom; 63. rk; 64. pret; 66. sela; 68. eg; 70. ag; 71. da; 72. nu; 74. spek; 76. ergo; 78. de; 79. diva; 80. larie; 81. kool. Verticaal: 1. aloe; 2. it; 3. al; 4. spin; 5. te; 6. Ie; 7. pels; 8. dd; 9. ir; 10. edel;. 13. epos; 15. naar; 20. kras; 21. toom; 22. gal; 23. inn; 24. ruig; 25. knap; 27. on; 29. aai; 31. ir; 32. kapok; 33. blond; 34. kegel; 36. koord 39. oma; 41. ree; 46. pink; 47. joop; 48. ede; 50. nota; 51. arme; 53. lo; 55.alt; 56. eis; 58. oo; 60. trap; 62. slag; 63. rond; 65. egel; 67. eire; 69. geel; 73. ui; 74. sa; 75. ka; 76. ei; 77. ok; 78. do. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal; L ter plaatse (afk.); 3. vogel; 5. geleerd; 8. Duits pers. voornaamw.; 10. behoeftige; 13. klein roofdier; 15 water in Friesland; 16. titel (afk.); 17. bergplaats; 19. als eerder; 20. zangnoot; 21. water in Brabant; 22. vrouwelijk dier (afk.); 24. de onbekende (afk.); 26. Gode zij lof (Lat. afk.); 28. voorzetsel; 29. mannelijk zoogdier; 31. op de wijze van; 32. masker; 33. water in Zee land; 34. niet kunnende spreken; 36. voor; 37. elektrisch geladen deeltje; 39. nu en dan; 42. Europeaan; 45. werkschuw; 47. aanw. voornaamw.; 48. Europese hoofdstad; 50. schbol (Fr.); 52. afstandsmaat; 54. voorzet sel; 55. geneesmiddel; 57. het Ro meins Imperium (afk.); 58. water stand (afk.); 59. voorzetsel; 61. gods dienst (afk.); 63. soort zeilboot (afk.) 64. de oudere (afk.); 65. fraai van uiterlijk; 67. Europese vulkaan; 69. de somma van; 70. edelknaap; 71. het zij zo; 72. voegwoord. Verticaal: 1. kindergroet; 2. groen te; 3. pers. voornaamw.; 4. gevange nis; 6. meisjesnaam; 7. per felicitatie (afk.); 8. gedeelte; 9. grondtoon; 11. pers. voornaamw.; 12. ik (Lat.); 14. rondhout; 16. zuidvrucht; 18. geest drift; 20. weekdier; 21. meisjesnaam 22. regelmaat, der dingen; 23. Egyp tische godheid; 25. deel van een Franse ontkenning; 27. beschaafde vrouw; 28. onder andere (afk.); 30. vreemde munt (afk.); 33. noodsein; 35. laag; 38. glibberig; 40. moeilijke gave; 41. zonder kracht; 42. tweege vecht; 43. geweldig; 44. schrede; 46. bestaat; 47. lidwoord; 49. deel van de bijbel (afk.); 51. Chinese maat; 53. deel van het hoofd; 56. dun; 58. i-ivier in Italië; 60. familielid; 62. wig; 63. projektiel; 64. heilige (afk.); 65. vogel; 66. muziekterm (afk.); 67. voegwoord; 68. klaar. zierikzee Glazenwasser stopt er mee Naar wij vernemen zal de heer J. C. Koster alhier met ingang van 1 januari a.s. het glazenwassersbedrijf vaarwel zeggen. Hij heeft het schoonmaakbedrijf per 1 januari 1968 overgedaan aan zijn neef, de heer J. A. Koster uit Amsterdam, die het bedrijf per die datum op de gewone voet zal gaan voortzetten. De heer J. C. Koster heeft een betrekking in het verzekeringswezen aanvaard. Stijlvolle kerstviering N.C.V.B.-afdeling Naast de vele kerstvieringen, had de N.C.V.B. van Zierikzee ook weer de avond van het jaar. Een avond, waarin het Kerstkind centraal was. De presidente, mevrouw Verheule- Hartemink opende deze feestelijke bijeenkomst met gebed. Na enkele bijbelgedeelten las ze de geloofsbe lijdenis van Nicea. De kerstliturgie was verzorgd en werd gedeclameerd door mevrouw Lokker-Meijering, afgewisseld met zang van de dames. Het verhaal „Heimwee naar 't heel al'' van Garkow, zeer goed gebracht door zuster de Ruijter, vond een aandachtig gehoor. Het hoogtepunt van de avond was wel de kerstkan- tate, uitgevoerd door het N.C.V.B. zangkoortje, onder leiding van mevr. B. van der Linde-Florusse. De or ganist e was mejuffrouw R. de Boer. De declamatie hierbij van mevrouw van der Wekken-Verbeek, stond op hoog peil. Na het gezamenlijk zingen van „Ere zij God" werd deze fijne avond met dankgebed gesloten. Chr. Plattelandsjongeren vergaderden In het „Huis van Nassau" verga derden deze week de leden van de Christelijke Plattelands Jongeren op Schouwen-Duiveland onder voorzit terschap van de heer C. Boot uit Noordwelle. Deze opende op de ge bruikelijke wijze en sprak een speci aal woord van welkom tot de heer W. de Jager, voorzitter van de Pro vinciale Bond in Zeeland. Deze be handelde later op boeiende wijze het onderwerp: „Vele afdelingen, één bond". Op zeer duidelijke wijze zet te spreker dit onderwerp uiteen en in discussiegroepen werden de vra gen gesteld en beantwoord'. Op 6 fe bruari a.s. brengt de Schouwen- Duiveland C.P.J. een bezoek aan de Oliefabrieken Calvé-Delft te Delft. Bondsvoorzitter W. de Jager sloot deze geslaagde bijeenkomst met dankgebed. Onderhoud Rijksweg 18 aanbesteed Door de Rijkswaterstaat te Middel burg werd woensdagmorgen aanbe steed het onderhouden van Rijksweg 18 op Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland, de rijksweg op de Gre- velingendam en van de Haakdam op Sint-Philipsland in 1968. De laagste inschrijvers waren: Fa. S. Bezuijen en Zn., Ouddorp f 171.300,-; Aanne mingsbedrijf P. van Dongen Zn., Haamstede f 171.000.-; Firma A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 169.800,-; Aannemingsbedrijf „Schouwen-Dui veland" N.V., Zierikzee f 168.500,-; Aannemingsbedrijf v/h Fa. M. v. d. Velde Zn., Bruinisse f 167.450,-. Burgemeester in ambtswoning Burgemeester Everwijn betrok don derdag de gemeentelijke ambtswo ning. de aan de Burghse weg gelegen villa „De Zonne". Gemeenteperso- neel heeft de laatste weken hier en daar nog wat getimmerd en geschil derd zodat de burgemeester en zijn gezin thans een waardig huis bewo- Orgaan Landbouwhuishoudschool 't Kwekkertje" Opnieuw heeft een school het aan gedurfd om een krant, beter betiteld met een contactorgaan, samen te stellen en het levenslicht te doen aanschouwen. Het is een specifieke vrouwelijke krant geworden, van daar de naam ,,'t Kwekkertje" en haar geboorteplaats is de Prot. Chr. Landbouwhuishoudschool „De Schutse". De leraar A.V.O., de heer Hack, schreef als geestelijk vader van het blad een welkomstwoord waarin hij vooral de contacten tussen school en leerling nog eens extra onder streepte. De naam is ontsproten aan het brein van een der meisjes die haar mening van „Kwekkertje" uit 40 inzendingen zag bekroond. In dit eerste nummer een opsomming van schoolactiviteiten, zoals moedermid dag, ouderavond enz. Belangrijk is de mededeling dat er in januari een cursus naaien begint die zes lessen zal omvatten. Op 10 januari, des middags, begint deze. Volgt in februari eerste les, woens dagavond 7 februari, een cursus ko ken en/of bakken. Origineel is de vermelding van de topers van de maand op platen- gebied. De Bostella en Zabadak staan bovenaan. Een kruiswoordpuzzle doet het ook wel, naast een paar ge zellige andere dingetjes zo uit het dagelijks leven geknipt. Met de me dedeling dat de kaarsenverkoop voor „Zonnegloren" f 650 heeft opge bracht wordt dit eerste nummer be sloten. We wensen ,,'t Kwekkertje" nog vele goede nummers toe.: renesse Uitstekend toneelspel van „Op Drilt" Voor een praktisch uitverkochte zaal werd door de toneelvereniging „Op Drift" in het Dorpshuis het to neelspel van Jan de Beer van Be- veren „Jij bent een vreemde" opge voerd. De talrijke aanwezigen zul len hét zeer zeker niet hebben be treurd dat zij de gang naar het Dorpshuis hadden ondernomen. On der regie van de heer D. Dokman bleken de tonelisten het stuk voor treffelijk te hebben ingestudeerd. Op vlotte en vaardige wijze werd het toneelspel dan ook voor het voet licht gebracht waarbij de tonelisten er voortreffelijk in zijn geslaagd de diverse in het stuk voorkomende personen gestalte te geven. Aan het slot werden de leden van „Op Drift" door een dankbaar gestemd publiek met een gul applaus voor de door hen geleverde prestaties beloond. De avond werd geopend door de voorzitter van „Op Drift", de heer M. de Hamer die o.m. met voldoe ning kon vast stellen dat vele leden van de culturele vereniging, die haar activiteiten heeft gestaakt, lid van de toneelvereniging zijn geworden. Hij wékte een ieder op lid van „Op Drift" te worden om zo de ver eniging de nodige steun te geven. A. M. Geluk voorzitter Cebeco kerkwerve ZIERIKZEE, 21-12. Tot voorzitter van de Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging voor land- en tuinbouw Cebeco is benoemd de heer A. M. Geluk te Schuddebeurs, dyk- graaf van het Waterschap Schou wen-Duiveland. Hü volgt de heer A. Loman uit Almen cp. 1 De heer Loman trad im de vandaag in Amsterdam gehouden algemene vergadering niet alleen af als voor zitter, maar ook als bestuurslid. In de daardoor ontstane vacature in het bestuur werd gekozen de heer D. B. Schoustra uit Oosterwierum in Fries land. Voorts werd het bestuur uitgebreid mét één lid: de heer D. van Velden uit Naaldwijk. De nieuwe voorzitter, de heer A. M. Geluk, maakte reeds geruime -tijd deel uit van het bestuur. In de vergadering werden de gaan de en de komende voorzitter toege sproken door de tweede voorzitter, de heer A. W. Bieweftga, de alge meen directeur van Cebeco, ir. IJ. de Boer en minister Lardinois, die in deze vergadering een inleiding hield. Feestavond openbare u.l.o. Heden (vrijdag) wordt in de Con certzaal een feestavond gehouden van de openbare u.l.o.-school. BURGH Kijkavond o.l.-school De een dezer dagen gehouden kijk avond der o.l. school te Burgh is goed geslaagd. De meeste ouders stelden belang in het werk hunner kinderen en vertoefden enige tijd in een der klassen, waarbij het onder wijzend personeel hen ruimschoots van advies diende. HAAMSTEDE Auto's botsten Donderdagmiddag omstreeks kwart voor twaalf verliet een P.Z.E.M.- bestelauto, bestuurd door de heer L. D. uit Renesse het kampeerter rein „Bloms Hoeve" om de Hogeweg richting Burgh op te rijden. Uit die richting naderde de heer Jac. B. met zijn auto die gewoonlijk dit zelfde kampeerterrein oprijdt, doch nu doorreed om een passagier thuis te brengen. De P.Z.E.M.-functionaris herkende de auto van de heer B. en meende dat hij wel het erf op zou draaien en reed de Hogeweg op waarna de ibotsing volgde. De heer D. was er het slechtste aan toe en moest voor nader onderzoek naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee worden vervoerd. De heer W. v. d. Z. die als passagier van de heer B. meereed, moest zich onder doktersbehandeling stellen. De auto van de heer B. werd onher stelbaar beschadigd terwijl de P.Z. E.M.-auto er minder slecht aan toe was. De rijkspolitie stelde een on- derzoek in. Bouw bejaardenwoningen Deze week werd een aanvang ge maakt met het metselwerk van de bejaardenwoningen aan de Vroon straat te Kerkwerve. Oorspronkelijk was het plan deze woningen nog dit jaar gereed voor bewoning te heb ben. Omdat echter later met de bouw is begonnen dan was bedoeld, zal het nu wel voorjaar zijn, voordat het zo ver is. Kerstviering bejaarden Woensdagmiddag j.l. werd in het verenigingsgebouw door de bejaar den van Kerkwerve kerstfeest ge vierd Deze viering stond in het licht van de lofzang van Zacharias, Lucas 1 68. Ds. Westerink opende de bijeen komst met gebed. Naast de voor deze middag gebruikelijke liederen en Schriftlezingen waren er enkele de clamaties en een meditatie. Na de pauze werd door mevrouw Bij de Vaate het kerstverhaal voorgelezen. De middag werd besloten met dank gebed door ds. Westermk. Toch potspel om wild Sedert jaren is het gebruikelijk dat te Kerkwerve op tweede kerst dag het zogenaamde potspel plaats vindt. Omdat het plaatselijke café nu echter gesloten is tijdens de weekenden, leek het er aanvanke lijk op, dat de liefhebbers deze sport dit jaar niet zouden kunnen beoefe nen. Door particulier initiatief is er echter dinsdagmorgen a.s. in het ver enigingsgebouw de gelegenheid aan dit spel deel te nemen, als prijzen zal het gebruikelijke wild en gevo gelte niet ontbreken. Wilde zwanen Sedert begin deze week wordt de ijsbaan aan de Zandweg bevolkt door een tweetal wilde zwanen. Misschien is dit eigenlijk een teken, dat spoedig de baan voor zijn eigenlijke doel ge bruikt kan worden. dreischor Kerstviering bejaarden Voor de bejaarden van Dreischor vond woensdag de kerstviering plaats. De bijeenkomst werd bijge woond 'door een groepje leden van de afdelinig Noordgouwe van de Plattelandsvrouwen Bond. Bij het ontsteken van de kaarsen sprak me vrouw Barendregt-van Gastel een tekst uit, waarna gezongen werd „Stille Nacht"; het kerstevangelie werd gelezen door mevr. de Keijzer. De dames uit Noordgouwe speelden een kerstspel, een gedicht werd voor gedragen door mevr. Mandemaker uit Zonnemaire. Vervolgens las me vrouw v. d. Waarden een boeiend kerstverhaal. Tussen de bedrijven door werd gezongen en koffie met gebak geserveerd. Tot slot kregen de dames-sociëteitsleden een netje fruit mee naar huis. Nadat de voor- ritster, mevr. v. d. Werve, allen dank had gebracht voor de medewerking, waarin rij ook de fam. van Mierlo betrok voor de goede samenwerking, dankte A. v. d. Werve de commis sieleden voor de gezellige middagen die om de veertien dagen verzorgd worden, in 't bijzonder voor deze geslaagde kerstmiddag. nieuwerkerk Bouwaktiviteiten Namens schildersbedrijf Lievense alhier werd het verbouwen van het pand Kerkring 53 tot woon- en win kelhuis onderhands gegund aan bouwbedrijf L. Tieleman te Nieu werkerk. Het verbouwen van het pand Lijsterbesstraat 23 te Nieu werkerk voor rekening van druk kerij De Beer werd opgedragen aan L. W. Boogert te Oosterland. PARIJS. Paus Paulus VI heeft op verzoek van de Franse bisschops conferentie toestemming gegeven voor de oprichting van een perma nent diakonaat in Frankrijk, zo is in Parijs meegedeeld. Hierdoor wordt het mogelijk diakens te benoemen voor bijstand van de geestelijken. Het is natuurlijk wel meer in overeenstemming met de traditie met Kerstmis vreedzame geluiden te laten horen, maar voor het jaar is verstreken, moet ons toch nog één ding van het hart. We begrij pen de drukte rond de veertarie ven over de Westerschelde wel, maar wij begrijpen ze niet. Wij be grijpen ze n.l. niet als de affaire wordt gezien door een Schouwen- Duivelandse bril. Er is niets op te gen Zeeuwsch-Vlaanderen alles, of biina alles te gunnen op het pun* van goedkope verbindingen, maar waar moet Schouwen-Duiveland blijven? Deze streek gaat al vele decennia gebukt onder tarieven, die Zeeuwsch-Vlaanderen nimmer heeft gekend. Dat was zo in de tijd van de bootverbindingen en het is er door de brug niet beter op ge worden. Die brug is een verwor venheid. Hij geeft mogelijkheden, die er voorbeen niet waren, maar de brug is duur en zal wel duur blijven ook. Tot er Deltadammen zijn, want dat het Rijk staat te trappelen om de brug over te ne men om de gebruikers gratis te la ten passeren, kan maar moeilijk worden aangenomen. Gisteren hebben - in een nieuwe aanval op de verhoogde Wester- scheldetarieven - de in bet centraal overleg samenwerkende organisa ties op bet gebied van vervoer en verkeer de mening geuit, dat veren als „onderdelen van het wegennet moeten worden beschouwd en veergelden in beginsel onaan vaardbaar zijn". Het is één van on ze vroegere stellingen. Maar boe staat het dan eigenlijk met een brug? In bet donker bemerkt men zelfs niet over de weg of over de brug te rijden, behalve bij het pas seren van bet vierkante hokje aan liet begin. Dan moet de portemon nee getrokken en moet men „over de brug komen met f 3,-". Wellicht tot in de verre toekomst. Niet zo'n stralend vooruitzicht. Het roepen over de Westerscheldeveren ver schraalt er door tot een niet eens zo imponerend gepiep. Het bjkt er veel op dat vele ver enigingen, instellingen, gemeenten enz. te laat de kalender controle ren, om dus te laat te ontdekken dat het jaar bijna op is. Allerwege heeft men zich reeds ingesteld op bet Kerstfeest en uitgerekend in die toch al overdrukke tijd, moet alles nog gauw even in bet bijna versleten jaar worden afgedaan. Het is het magisch vooreffekt van de Oudejaarsavond, maar voor ve len wordt hierdoor met name de tweede helft van de december maand tot een verschrikking. Men vergadert en sjouwt en doet alsof het september ware, want alles moet nog klaar in bet oude jaar. Van enig onderling voeling hou den is belaas ook geen sprake. Zo beleefden we donderdag bet feest van drie gemeenteraadsverga deringen plus een waterïeidings- vergadering op één en dezelfde dag. We moeten oppassen er nu geen oratio pro domo (rede voor eigen buis) van te maken, maar de vraag is wel gewettigd boe de ge meentebesturen zicli voorstellen dat alles van die vier vergaderin gen (raden: Zierikzee, Wester- schouwen, Duiveland) op aan vaardbare wijze door de publici- teitsorganen kan worden verwerkt, juist in een tijd die al helemaal zwanger is van bijzondere aktivi- teiten. We weten nimmer een ant woord op die vraag te krijgen, maar het feit doet zich ieder jaar voor. Het is om moedeloos van te worden, en dat past weer slecht bij bet blije van Kerstmis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4